Pest Megyei Hirlap, 1961. április (5. évfolyam, 78-101. szám)

1961-04-06 / 80. szám

TOTO-TIPP JEINK 1. Bp. Honvéd—MTK 2. Ferencváros—Szeged 3. Diósgyőr—Ü. Dózsa 4. Tatabánya—Vasas 5. Győr—Salgótarján 6. Dorog—Pécs 7. Debrecen __Csepel S . Cegléd—Ganz-MAVÁG 9. Borsodi Bányász—BVSC 10. Szolnok—Pénzügyőrök 11. K. Lombik—Szállítók 12. Sztálinváros—Komló Pótmérkőzések: 13. Lanerossi—Juventus 14. Udinese—Fiorentina 15. Torino—Milan 16. Atalanta—Sampdoria 1 1 x 1x2 1x2 1 1 x 1x2 2 x 1 x 1 1 x 1 2 2 2 NINCS TELITALÁLAT A TOTÓN A vasárnapi totófordulóban nem volt telitalálat. 11 találatot öt pályázó ért el, nyereményük egyenként 71 871 forint. 10 talála- tos szelvény kilencven. 9 talála- tos 770 darab akadt. Előbbiekre 3992, utóbbiakra 622 forintot fi­zetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: 2, X, 2, x. 2. x, 1, 1, 2, Zt 2. 1. A Ceglédi Építők nyerte a rangadót A Váci Vasutas, Pécel és Érd pontot szerzett idegenben Szoros eredmények, sok döntetlen jellemezte a meg vei bajnokság tavaszi, VI. fordu­lóját. amely a bajnoki táb­lázaton a „helycserék heté­nek” bizonyult. A Ceglédi Épí­tők győzelmével felváltotta az élen a régóta vezető Kar- talt. Szigetújfalu—Gödöllő 1:0 (0:0) Szigetül falu, 250 néző. V: Mül­ler. Változatos játék után, a 75. percben szerzett góllal győzött a hazai csapat. G: Vigh B. Jó: Schneck II., Pflumm Tóth. ill. Katona. Cse­resznye. Monor—Nagykőrösi Kinizsi 2:1 (0:1) Üllő, 1000 néző. V: Pusztasze­ri. Nyolcvan percig vezetett a kö­rösi csapat, de végülis a meg­fiatalított monoriak az utolsó tíz percben megfordították az ered­ményt. Vereség szombaton - és vasárnap is A fővárosban vendégszerepei­tek NB Il-es csapataink. Si­kertelenül, sőt mindketten sú­lyos, négygólos vereséget szenvedtek. Szom­baton a Ceglédi Vasutas már az első félidőben elvesztette a mérkőzést a BVSC-vel szem­ben. Szünet után — amikor a BVSC lefékezte a játékot — sem tudott kibontakozni a ceg­lédi csapat, s így megérdemel­ten szenvedett vereséget. Va­sárnap a váciak hasonló mó­don maradtak alul a Budai Spartacussal szemben. Csupán a mérkőzés első negyedórájá­ban játszottak jól a váciak es á második félidő első percei­ben. Az ötletesen játszó Spar­tacus megérdemelten győzött. BVSC—Cegléd 5:1 (4:1) Szőnyi út, 600 néző. V: Emsberger. Ceglédi VSE: Kaltanecker — Pákozdi, Cyikó I, Lazányi — Csontos, Lengyel — Molnár, Józsa Oláh, Nagy, Gyikó 11. G: Gyikó I. Jó: Gyikó I, Pá­kozdi, Csontos. A keleti csoport további eredményei: Ózd—Ganz-MA- VAG 4:1, Egyetértés—Szegedi VSE 3:1, Bp. Spartacus—Nyír­egyháza 3:1, Miskolci VSC— Borsodi Bányász 1:0, Szolnoki MÁV—Kecskeméti Dózsa 4:1, Jászberény—Bp. Előre 2:0, Pénzügyőrök—Diósgyőri Bá­nyász 2:0. 1. Ganz-M. 2d 10 9 2 37:15 29 2. Ózd 21 12 5 4 34:22 29 3. Szolnok 21 11 6 4 45:22 28 4. BVSC 21 12 3 6 44:24 27 5. Miskolc 21 9 5 7 25:27 23 6. Egyetértés 21 7 8 6 25:20 22 7. Pénzügy 21 7 8 6 26:26 22 8. Cégi. VSE 21 6 9 6 21:33 21 9. Kecskemét 21 6 7 8 24:30 19 10. Bp. Spart. 21 6 ti 9 28:30 18 11. Bp. Előre 21 7 4 10 26:31 18 12. Diósgyőri B. 21 5 8 8 22:29 18 13. Nyíregyh. 21 6 6 9 12:22 18 14. SZVSE 21 6 4 H 24:33 16 15. Borsodi B. 21 4 7 10 16:25 14 16. Jászberény 21 5 3 13 19:39 13 Budai Spartacus—Váci Petőfi 6:2 (3:0) Budafok-Dunapart. 1500 né­ző. V; Benkő. Vác: Molnár — Jeszenszky, Doroszlay, Czuczor — Farkas, Varga — Nell, Pintér, Konrád, Balogh, Neugon. G: Neugon (2). Jó: Dorosz­lay, Czuczor és Varga. A nyugati csoport további eredményei: Szállítók—Láng 0:0_ Oroszlány—Szombathely 3:2, PBTC—Sztálinváros 1:1, Komló—Zalaegerszeg 3:0, EVTK—Budafok 0:0, Elektro­mos—K. Lombik 2:1, Székes- fehérvár—Mosonmagyaróvár 1:1. Kitűnően játszott válogatottunk Szekszárdon Pest ifi—Tolna ifi 8:1 (4:1) Szekszárd, 1000 néző. V: Fenyvesi. Pest: Hamza (Sztankovics) — Szántó (Mezei), Győri, Koncz — Vass (Farkas), Kreidli — Mézes, Nagy F., Józsa, Pé­csi, Tornyi. A megyei labdarúgó-váloga­tottak országos tornájának ha­todik csoportjában szereplő if­júsági labdarúgó válogatot­tunk kitűnő játékkal lepte meg kedden a közönséget. Mé­zes kilencedik percben szerzett góljára még válaszolni tudtak a tolnaiak, ezután mindjobban felülkerekedett a Pest megyei gárda, s a ceglédi Nagy Ferenc három góljával alaposan elhú­zott. A szünetben több cserét esz­közöltek csapatunkban, ame­PESl .Vikii VEI HÍRLAP A Magyal Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapia Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kladő csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budaoest. Vin.. Blaha Lujza tér S Telefon: 343—10». 142—220 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj l hőnapra U forint lyik ebben az összeállításban is igen jól mozgott. Fiataljaink iskolajátékot mutattak, nagy­szerű támadásaikkal, s a szép gólokkal többször ragadtatták tapsra a közönséget. Ifjúsági válogatottunk nagy becsvággyal vetette magát a küzdelembe. Szinte valameny- nyi játékos jó teljesítményt nyújtott, közülük is kiemelke­dett Kreidli, aki a mezőny legjobbjának bizonyult, vala­mint Sztankovics, Nagy F., Józsa és Pécsi. G: Nagy (3), Mézes (2), Jó­zsa. Tornyi, Pécsi. Goda Imre edző és Kárpáti István szövetségi kapitány igen elégedett volt a fiatalok teljesítményével. Különösen, az ötletesen játszó csatársort dicsérték. Bár a hátvédhármas is jól játszott, van még javí­tanivaló: elsősorban gyorsasá­gukon. Saiga Lajos ★ Fejér megye—Budapest Kö­zép 1:0 (0:0). Székesfehérvár, 600 néző. V: Szabó F. G: Va­dász. Magyarország női kosárlabda- válogatottja nyerte a muhlhouseni selejtező tornát, s bejutott az 1962. évi EB 10-es döntőjébe. 1. Komló 2d 12 6 3 50:19 30 2. Szombath. 21 12 4 5 39:19 28 3. Budafok 21 7 9 5 21:17 23 4. Sz.-fehérvár 21 8 ti 7 34:24 22 5. Láng 2d 8 ti 7 25:20 22 6. Mosonm. 21 7 8 6 30:26 22 7. Zalaeg. 21 10 1 10 28:25 21 8. Szátlinv. 21 6 5 8 31:29 21 9. Szállítók 21 6 9 6 25:29 21 10. Budai Spart 21 9 3 9 32:38 21 11. EVTK 21 7 6 8 25:30 20 12. Oroszlány 21 7 5 9 21:2S 19 13. Pécsi BTC 21 6 7 8 28:35 19 14. K. Lombik 21 6 6 9 20:28 18 15. Vác 21 7 1 13 28:38 15 16. Elektr. 21 6 2 13 21:56 14 G: Petrányi, Stettner. ül. Kor- nyik. Jó: Petrányi, Godina. Tóth Cs.. esetnek, ill. Gömöri, Bélteki, Bakonyi. Kornyik. Ceglédi Építők—Kartall Kinizsi 2:0 (0:0) Cegléd, 1003 néző. V: Huszák. A nagy tét miatt a rangadón mindkét csapat idegesen játszott. Az I. félidőben mezőnyjáték folyt, a kapuk alig kerültek veszély­be, összesen csak öt lövés ment kapura, a II. félidő első negyed­órája után a hazat csapat átvet­te a játék irányítását. A 63. perc­ben, 11-esből meg is szerezték a vezetést, majd a befejezés előtt tíz perccel biztosították győzel­müket a ceglédiek. G: Halmi (ll-esből). Gyenizse. Főt—Érd 2:2 (1:0) Főt, 400 néző. V: Bucsányi. Már az első percekben Korecz előtt nyílt helyzet, majd Dem- ján az üres kapu előtt hibázott. A 35. percben szerezték meg a hazaiak a vezetést, s fölényüket további két kapufa jelezte. Szü­net után továbbra is a hazaiak veszélyeztettek, a 65. nercben tal- palás címén a játékvezető a he­lyi Szabó I. gólját nem adta meg. A 70. nercben Szinyi öngólt vé­tett. ezzel egyenlítettek a vendé­gek. Nagy küzdelem indult a győztes gólért. A »0. nercben az érdiek ugyan megszerezték a ve­zetést. de Fótnak az utolsó perc­ben sikerült egyenlítenie. A ha­zaiak győzelmét az érdi kapus ragyogó védése gátolta meg. G: Forgács II.. Zakariás. ill. í Szinyi (öngól), Sillye. Jó: Szabó í II., Szinyi. Demján, ül. Novák (a mezőny legjobbja). Sillye. Nagy B. _ Kalma ­Veesés—Váci Vasutas 3:3 (1:0) Veesés. 1000 néző. V: Tihanyi. Az első félidőbeli hazai fö­lényt a sokat körülményeskedő vecsésl csatárok csak egyszer tudták gólra váltani. Fordulás után erősödött az iram. s a 72. percben már 3:0-ra vezettek a ha­zaiak. Am ezután fölényesked­ni kezdtek, és ez megbosszulta magát. A határtalan lelkesedés­sel küzdő vasutasok az utolsó tíz percben három gólt lőttek, és ez­zel a hazai védők jóvoltából, az egyik pontot elhozták Vecsésről. A látottak alapján az eredmény igazságos. G: Mercz, Siszler. Kalász. 111. Seben, Pálinkás, Borzák. Jó: Trasszer, siszler. Kari. Hegyesi, ill. Jakab Borzák. Boda. SZTK—Ceglédbercel 2:0 (0:0) F. 3. 1000 néző. V: Szigetszentmiklós, Tóth. Az első félidőben inkább me­zőnyjáték folyt. A hazaiaknak két ízbri alkalmuk nyílt gólszer­zésre. ám a csatárok hibáztak. Fordulás után az SZTK még na­gyobb fölényt harcolt ki. ame­lyet négy szöglet és egy kapu­fa Is jelzett, a befejezés előtt tíz perccel azonban még mindig gólnélküli döntetlenre állt a ta­lálkozó. Ekkor a hazai közép- csatár. aki sérülése miatt a bal­szélen játszott — és a ceglédber- celi védők nem fedezték — nagy gólt lőtt. Rá három percre újabb góllal bebiztosították győzelmü­ket a hazaiak. A lelkes berceli csapat végig nyílttá tudta tenni a mérkőzést. G: Muhi, Potemkin. Jó: Bonczi, Tóth.. Gere, ill. Macskási, Pánczé- los. Csllló. Váci Petőfi II.Üllő 7.-2 Vác. Aszód—Ceglédi VSE II. 1:1 Aszód. Pilis—Pécel 2:1 Pilis. 1. Ceglédi Ép. 21 12 5 4 46:28 29 2. Kartal 20 13 2 5 56:24 28 3. SZTK 21 11 4 6 35:27 2-t 4. Veesés 20 10 5 5 43:27 25 5. Pécel 20 10 4 6 41:37 24 6. Pilis 21 9 5 7 39:38 a 7. Monor 20 8 5 7 40:28 21 8. Gödöllő 21 8 5 8 29:31 21 9. Főt 20 6 7 7 29:41 19 10. Szigetűjf. 20 6 6 8 30:36 18 11. Érd 20 6 5 9 32:38 17 12. Váci VSE 20 6 5 9 31:37 17 13. C.-bercel 21 5 7 9 34:44 17 14. Nagykőrös 19 5 5 9 39:27 15 15. Üllő 20 7 __ 13 37:50 1« 16. Aszód 20 3 4 13 24:72 10 Vác n. 23 15 2 6 97:38 32 Cegléd II. 23 8 5 10 48:60 21 rVIffr/i/»#' rá Ior/n— CCA Bukarest 3:2 (Őzt) Az NT>K elleni világbajnoki se­lejtezőre készülő magyar lab­darúgó-válogatott szerdán dél­után Budapesten az MTK-pályán nemzetközi mérkőzést játszott. A többszörös román bajnok CCA Bukarest volt a válogatott ellen­fele. amelyet 0:l-es félidő után 3:2 arányban győzött le. A végig sportszerű mérkőzésen nehezen birkózott meg ellenfelével a ma­gyar csapat. Válogatottunk az el­ső 45 percben nagyon gyenge teljesítményt, nyújtott, különösen az ötösfogat. A csatárok szinte álltak a pályán. Kuharszky be­állításával egyszeriben megválto­zott a támadósor játéka. A má­sodik félidő alapján megérdemelt a magyar együttes győzelme. A magyar csapat góljait Sándor (2) és Tichy (ll-esből) szerezte. A Miami Beachban rendezett nemzetközi teniszverseny női egyes döntőjében Körmöczi Zsu­zsa az angol Haydonnal mérkő­zött, s 6:0, 6:2 arányú vereséget szenvedett. Skoda, 445-ös, fekete, príma állapotban azon­nal átvehető. Földi, Vác, Csokonai u. 5. Telefon: 237. Keresünk felvétel­re híradástechnikai szakmában jártas, több éves gyakor­lattal rendelkező elektro­mérnököt Fizetés megegyezés szerint. Váci, Vác környéki lakos előnyben. Jelentke­zés : Híradástech­nikai Anyagok Gyára, Vác, Zrínyi u. 17. Munkaügyi oszt. T.: Vác 58. A Maglód! Gépgyár keres minimálisan há­rom évi gyakorlattal rendelkező forgalmi könyvelőt. Fizetés 1500 Ft-ig. Jelentkezés le­vélben: Maglód, Csen- gery u. 4. sz. alatt, v. személyesen, munka­napokon reggel 7 óra­kór. Budapest. V., Al­kotmány u. 18. sz. alatt. Eladó ingatlanok a monori járás területén: Monor: 2 szoba, konyha, elő­szoba, speiz és mel­lékhelyiségek. Cserép­tetővel, ipari áram van, és kút. Beköltöz­hető. Ara: 115 000 Ft. Nyáregyháza: 2 szoba, konyha, kam­ra, istálló, és mellék- helyiségek. Cserépte­tős, kút, villany van. 40 db termő gyümölcs­fával. Beköltözhető. Ara 90 000 Ft. Monor: 2 szoba, konyha, elő­szoba, speiz, veranda, kút, villany van. Tég­laépület, cseréptetővel. Beköltözhető. Ara 100 ezer forint. Veesés: 2 szoba, konyha, elő­szoba, fürdőszoba, részben alápincézve. Téglából épült cserép- tetős épület. Beköltöz­hető. Ára 105 000 Ft. Csévharaszt: 2 szoba, konyha és mellékhelyiségek, cse­réptetős. Kút van. Be­költözhető. Ára 32 00f forint. Érdeklődni lehet: PIK. Monor, Petőfi u. 10. Gépészmérnöki v. gépésztechnikusi végzettségű, gya­korlattal rendelkező vezető szerszám­szerkesztőt felvesz a MÁV Dunakeszi Járműjavító Üzemi Vállalat. 5700 km-t futott feke­te Pannónia eladó. Ér­deklődni: Nagykőrös, Mantovich u. 5. sz. XX—XXI. kér. Vem- déglátóipari Vállalat átadna üzemképes ál­lapotban levő mosodát 2 db 8 kg-os mosógép­pel, elektromos szárí­tóberendezéssel, mán­gorlóval, centrifugá­val. kazánnal. Bp., 1. posta, 41. fiók. Fekete bécsi zongora és új, modern háló­szoba eladó. Szüle, Nagykőrös. Kecske­méti út 3. alatt. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Kombinált szekrény, gázrezsó. 250 centimé­teres ajtó tokkal, 100 köbcentis Csepel mo­torkerékpár eladó. _ N agykőrös, Kossuth 23.________ H irdessen a NAGYKORÖS-ben Eladó Bokros d. 73. alatti tanya, 800 négy­szögöl telekkel, Nagy­kőrös^______________ E ladó |o állapotban le­vő kenVényfa. üveges, kétrészes szekrény. — Érdeklődés: Nagykő­rös. Helmeczi u. 2. szombat délután kettő órát'6’ és vasárnap délelőtt. Eladó ház, III., Szegfű u. 11, beköltözhetően. Szoba, konyha, speiz, kamra, oldalkonyha, mellék éoületek. kert. Eladó Kbssuth Lajos utcában beköltözhető 2 szoba. Összkomfor­tos.' töbfc ‘ nellékhélyi- ségű ház. Érdeklődni: ITT.. Mátvás u. I. — Nagykőrös. //^/ / Vasárnap reggel a vecsési Steinmetz kapitány emlékmű­nél vették át a Pest megyeiek a Hála-váltót a fővárosiaktól. Ezután közel száz Pest megyei motoros — akiknek sorában csaknem minden járás képviseltette magát — vitte a díszes kopjafákat Szolnokig. A községekben ünnepséggel köszön­tötték az áthaladókat, s kis szalagokon küldték a helyiek üd­vözletét, köszönetét a felszabadító Szovjetuniónak. A váltó hétfőn érkezett szovjet földre. Csapra. A vecsési emlékműnél Hargitai Károly, a Bp. ISB elnök- helyettese átadja a váltót, amelyet a Pest megyeiek ne­vében Kovács István (jobboldalt), a megyei KlSZ-bizott- ság szervező titkára vesz át. Üllőn a helyi nőtanács nevében Szakái Lajosné, Monoron a pénzügyőrség nevében Fekete György köt szalagot a kopjafára. . (Reitter László felv.) Szentendre elvesztette tavaszi veretlenségét A tavaszi. VI. fordulóban, ide­genben játszó két csapatunk közül csak a Csepel Autó tudott pon­tot szerezni. Meg­lepetés. hogy a Szentendrei Hon­véd otthonában maradt alul, s ezzel elvesztette tavaszi veret­lenségét. Tokod-—Szentendrei Honvéd 2:1 (1:1) Szentendre, 500 néző. V: Ka­posvári. Sz. Honvéd: Aczél — Veres. Mo­nostori, Vájná — Podhorszki, Ko- necsni — sári, Tima-Horváth, Arató, Szirom, Kosztolányi. Düron a Váci Petőfi elleni mérkőzésen lábtörést szenvedett, s így módosult a Honvéd ko­rábbi összeállítása, a 2. percben megszerezte a vezetést a hazai együttes, majd a 8. percben, vi­tatható ll-esből. egyenlített a Bányász. A 10. percben Sári szemöldöke felszakadt, s ezután csak 10 emberrel játszottak a ha­zaiak. Hullámzó játék után. a 48. percben, védelmi hibából ju­tott előnyhöz Tokod. Ez felrázta a szentendrei együttest, s szinte kapujához szögezte ellenfelét, de az eredmény már nem változott. G: Arató. Jó: Podhorszki (a mezőny legjobbja) Arató. Sárisápi Bányász—Pilisi Bányász 2:j (0:li Sárisáp. 1000 néző. V: Révész. P. Bányász: Hujj I. — Markos, Nick II.. Hau _ Gechter. Vízvá­ri — Marjai Nick I., Peiler. Hujj II., Kimmel. Az erős iramú mérkőzés első félidejében Vörös vár többet tá­madott. tervszerűbben játszott, s az egv gólon kívül még két nagy helyzetet kihagyott. A 70. perc­ben. védelmi hibából egyenlí- *ett Sárisáp. majd mindkét ka­pu egyaránt veszélyben forgott. Befeie7és előtt 6 perccel szerez­te a győztes gólt a haza5 együt­tes. majd a 87. percben e^v 1ogo^ 1l-est nem adott meg a bíró a vendégek javára, akik legalább döntetlent érdemeltek volna. G: Peller. Jó: Nick n.. Nick I., Hujj H. Az Északközép csoport továb­bi eredményei: Izzó—TF 3:2, Bp. Helyiipar—Kerámia 2:0, UFC— III. kér. TTVE 4:0. Autótaxi— Annavölgy 3:2, Esztergom—Törek­vés 4:1, Traktorgyár—Nyergesúj­falu 5:1. Délnyugati csoport: Pécsi EAC—Csepel Autó l:i (1:0) Pécs, 400 néző. V: Fenyvesi. Cs. Autó: Pamuki — Vigh, Kul­csár. Kőszegi — Hauser. Tajti — Bursi, Kreisz, Kiss. Kerekes, Far­kas. Hazai támadásokkal kezdődött a játék. Pamuki néhányszor szé­pen tisztázott. A 15. nercben Bur- si mellé lőtt egy il-est, nem így a hazaiak, akik a 20. percben vi­tatható büntetőből jutottak előny­höz. Szünet után állandóan az Autó- támadott, de csak a 70. percben tudott egyenlíteni. G: Kerekes. Jó: Pamuki. Kő szegi. Hauser. Kerekes. LABDARÚGÓ NB I Ferencváros—Újpesti Dózsa 2:0 (2:0). Megyeri út. Vasas—Győr 1:0. (0:0). Győr. Bp. Honvéd- Szeged 1:1 (1:0). Szeged. Salgó­tarján—Pécs 0:0. Salgótarján. Di- ósgyőr_Tatabánya 2:1 (0:1). Ta­tabánya. Dorog—Csepel 2:2 (0:0). Csepel. 1. Ü. Dózsa 19 14 3 2 44:17 31 2. Vasas 19 11 6 2 43:17 28 3. MTK 19 11 3 5 38:38 25 4. Ferencváros 19 10 4 5 44:25 24 5. Salgótarján 19 9 5 5 31:24 23 6. Szeged 19 7 9 3 30:28 23 7. Győr 19 6 6 7 31:22 18 8. Bp. Honvéd 19 5 8 6 27:30 18 9. Csepel 19 4 9 6 19:24 17 10. Pécs 19 3 8 8 20:29 14 11. Tatabánya 19 3 8 8 21:31 14 12. Dorog 19 2 7 10 25:39 11 13. Debrecen 19 3 5 11 14:43 11 M Diósgyőr 19 3 3 13 16:46 9 Góllövőlista • !6 SÓI: Albert (Fe­rencváros). 12 gól: Göröcs (Ü. Dó­zsa). Hajós (Szeged) Molnár (MTK). Tichy (Bp. Honvéd), Vá­ri (Győr).