Pest Megyei Hirlap, 1961. március (5. évfolyam, 51-77. szám)

1961-03-07 / 56. szám

Hazai sikerek a megyei labdarúgó-bajnokságban Csak Monor és a Ceglédi Építők szerzett pontot idegenben A megyei labdarúgó-bajnok­ság tavaszi, második forduló­ját hazai győzelmek jelle­mezték. Csak két helyen szer­zett pontot a vendégcsapat. Ezenkívül a két tét nélküli mérkőzésen alulmaradt a pá­lyaválasztó. Kartal—Szigetszentmiklós 2:1 (1:1) Kartal, ÍOOO néző. V: Zsóka. Az első 30 percben meglepő jó iramú, helyenként színvonalas, kemény, de sportszerű játék. A 32. percben a vendégek jutottak előnyhöz, ezután esapkodóvá vált a küzdelem, s több durvaság tarkította a találkozót. Ennek kö­vetkeztében a kartali Rózsavöl­gyi, majd Varga (SZTK) a kiállí­tás sorsára jutott, a 44. percben Vargát a 16-oson belül felvágták: ld-es. Szünet után sportszerű, de alacsony színvonalú játék folyt. Az utolsó io percben De- metrovics és Szabó kapufája után, fejesgóllal biztosította a győzel­met Kartal. Az eredmény igazságos. Zsóka több hibát vétett mindkét fél ter­hére, ezek azonban nem befo­lyásolták az eredmény alakulá­sát. G: Nagy J. (11-esböl), Gábor, ill. Muhi. Jó: Podlaviczy, Braun. Tasnadi, ill. Gere, Muhi, Fiala. Sinkó István Gödöllői Vasas—Fóti SE 2:0 (1:0) Gödöllő, 800 néző. V: Tóth L. Az első félidőben a hazai együt­tes végig fölényben volt. Szünet után időnként a vendégcsapat is szép támadásokat vezetett, de a helyi védelem biztosan hárí­tott. A 70. perecén esett a má­sodik gól. Sportszerű mérkőzésen, a töb­bet támadó Gödöllő megérdemel­ten nyert. G: Horváth, Mezei I. A hazai csapat minden tagja kitett ma­gáért, a vendégeknél Fonyódi iL, Nagy és Szabó tűnt ki. Csiba József Ceglédi Építők—Szigetújfalu 1:1 (1:0) Szigetújfalu, 200 néző. V: Püs­pöki. Az első 4ő percben az Építők támadott, jól játszó csatársora már az 5. percben megszerezte a vezetést. Szünet után jól haj­rázott Szigetújfalu, és a 70. perc­ben kiegyenlített. Ezután is adó­dott mindkét kapu előtt gólhely­zet, de ezeket a csatárok nem tudták értékesíteni. G: Laborcz, ill. Vigh L. Jó: So- modi, Hajdú, ill. Vigh Tibor, Vigh László. Ceglédbercel—Monor 1:1 (1:1) Ceglédbereel, 2000 néző. V: Kaiser. A hazaiak nagy becsvággyal kezdtek és a 10. percben szabad­rúgásból előnyhöz jutottak. A vendégek szórványos támadásai nem jelentettek különösebb ve­szélyt a kitűnően védő Csilló számára. A 20. percben egy for­más hazai támadás után a labda már a kapuson is túljutott, de a kapufa éléről visszavágódott a mezőnybe. Később lassan fel­jöttek a vendégek, és egy gyors akció után egyenlítettek. Az első félidő hátralevő f részében ál­landóan Bércéi irányította a já­tékot, a befejezésbe azonban min­dig hiba csúszott. Szünet után egyenlő erők küzdelme folyt. a 68. percben valamennyi monori labdarúgó a berceli 16-oson belül tartózkodott, a labda azonban eiőbb az egyik hazai játékos lá­báról. majd a felső lécről per­dült ki. A végig jó iramú, élvezetes mérkőzés első félidejében Ceg­lédbercel, szünet után Monor ját­szott jobban. Igazságos döntet­len született. G: Kövesdi. ill. Stettner. Jó: Csilló, Schmidt. Mezei, ill. Go­dina, Szabó, Bokros. Kohlmayer Ádám Érdi Traktor__Vecsés 3:1 (1:1) Érd. 800 néző. V: Soós. Az 5. percben Érd szerezte meg a vezetést, öt perccel később Ve- csés egyenlített. Ezután inkább mezőnyjáték folyt. A második félidő első perceiben Vecsés tá­madott többet, de a jól záró érdi védelem. Novákkal az élen. há­rított. A 65. percben szöglet rú­gás után. ismét megszerezte a ve­zetést a Traktor. Később hiába rohamozott Vecsés. nem tudott egyenlíteni. Az utolsó percben Nagy Béla 16 méteres szabadrú­gását a vecsési kapus elnézte. Erős iramú mérkőzésen, Vecsés tervszerűbben, szebben, Érd ered­ményesebben játszott. G: Nagy Béla (-2). Proszenyák, ill. Földi. Jó: Proszenyák, Nagy Béla, Karsai, és a közvetlen vé­delem. ill. Trasszer, Leimetter, Jámbor. P. L. Pécel—Aszód 2:1 (0:0) Pécel. 600 néző. V: Virág. Az első 45 percben nem ért gól­lá a helyi fölény. A lövések reaid- re célt tévesztettek, vagy a jól védő Meller hárított. Fordulás után ugyancsak nagy munkát végzett a jól működő aszódi vé­delem. Meglepetésre a 70. perc­ben Murányi 25 méteres váratlan bombájával Aszód jutott előny­höz. Óriási kapushiba volt. A 75. percben, formás adogatás után, Dobos egyenlített, Majd a 7a. percben Nagy Gyula bombája Liptákon irányt változtatva vá­gódott a hálóba. Péoel szokott formáját nyújtot­ta, a jelentősen feljavult Aszód igen lelkesen küzdött. G: Dobos, Lipták (öngól), ill. Murányi. Jó: Dobos. Nagy. Ta- lapa, ill. Meller, Laukó, Muráhyi. Üllő-Pilisi KSK 2:0 (1:0) Üllő, 1209 néző. V: Bucsányi. Az első 45 percben lanyha ira­mú játék folyt. Üllő / fokozatos fölényt harcolt ki, de ezt nem tudta értékesíteni, mert a csa­tárok pontatlanul lőttek. Pilis szórvár^yos támadásai jóformán semmi veszélyt nem jelentettek. A második félidő is jobbára ül­lői fölény jegyében zajlott. Ek­kor is^több meleg helyzet adó­dott a vendégek kapuja előtt, de a lövéseket nem kísérte sze­rencse. Pilis próbálkozásait, a jól záró üllői védelem biztosan há­rította. A lelkes Üllő megérdemelten győzött, s ennek aránya a hely­zetek alapján, nagyobb is lehe­tett volna. Pilis messze elmaradt előző mérkőzésen mutatott játé­kától. G: Laczkó (2). Jó: Sábi, Győri II.. Boda, Laczkó, ill. Kurucz, Turcsán, Kuszenda. Varga Jáno? Váci Vasutas—Váci SE II. 2:0 (2:0) Vác, 500 néző. V: Miklós. Közepes iramú mérkőzésen, az egységesebb Vasutas könnyen győzött a több fiatallal kiálló j VSE ellen. G: Pálinkás, Jakab. Jó: Ta- ! kács, Borzák, Jakab. Kiss, ill. i Pindes, Madár, Némedi. Pál János Nagykőrösi Kinizsi—CVSE II. 3:1 (3:1) Cegléd, 200 néző. V: Császár. Az első félidőben ötletesen ját­szott a Kinizsi. Cegléd csak szór­ványosan támadott. Szünet után megváltozott* a játék képe, a ha­zai ötösfogat veszélyesebbnél ve­szélyesebb támadásokat vezetett, de csak szépíteni tudott. A kö­rösi támadósor ekkor egyénies- kedve, szétesőetn játszott. G: Aszódi. Pécsi (a harmadik körösi gól öngólból esett), illet­ve Halmi, Molnár. Jó: Lugosi. Csikós I., ill. Halmi. Molnár. * Pécsi S„ 1. Kartal 17 11 2 4 47:22 24 2. Vecsés 17 9 4 4 37:20 22 3. Ceglédi Ép. 17 9 4 4 37:25 22 4. Pilisi KSK 17 8 4 5 32:26 20 5. Pécel 17 9 2 6 36:33 20 6. Monor 16 7 5 4 33:18 19 7. SZTK 17 8 3 6 28:25 19 8. Gödöllő 17 7 5 5 25:24 19 9. Érd 17 6 4 7 27:31 16 10. Fóti SE 17 6 4 7 25:37 16 11. Nagykőrös 16 5 5 6 38:21 15 12. Szigetújfalu 16 4 6 6 26:27 14 13. Ceglédbercel 17 4 6 7 27:35 14 14. Váci VSE 16 4 4 8 23:30 12 15. Üllő 17 4 — 13 26:48 8 16. Aszód 17 3 2 12 18:63 8 Vác II. 19 12 2 5 78:27 26 CVSE II. 19 8 3 8 41:47 19 Labdarúgó NB I Vasas—Bp. Honvéd 0:0. Fáy ut­ca, 25 000 néző. V: Dorogi. Sal­gótarján—MTR 2:0 (0:0). Salgó­tarján. 10 000 néző. V: Zsolt. Di­ósgyőr—Ferencváros 2:0 (1:0). Di­ósgyőr. 20 000 néző. V: Hernádi. Szeged—Csepel 1:0 (1:0). Szeged. 20 000 néző. V: Aranyosi. Győr— Debreceni VSC 0:0. Győr, 12 000 néző. V: Baila B. Tatabánya—Do­rog 1:1 (0:0). Tatabánya, 11 000 né­ző. V: Horváth. 1. Ü. Dózsa 15 12 2 1 36:14 36 2. Vasas 15 8 5 2 242:17 21 3. Ferencváros ló 9 2 4 40:21 20 4. Salgótarján lő 9 2 4 30:17 20 5. MTK 15 8 2 5 30:23 18 6. Szeged 15 6 S 3 25:24 18 7. Győr lő 4 ti 5 27:20 14 8. Bp. Honvéd 15 4 5 6 23:27 13 9. Csepel 15 3 7 5 15:20 13 10. Tatabánya 1Ő 3 6 6 17:25 12 11. Pécs 15 3 5 7 18:26 11 Iß. Dorog 15 3 6 7 21:29 10 13. Debrecen 15 2 4 9 10:36 8 14. Diósgyőr 15 2 2 11 13:38 6 13 gól: Albert (Ferencváros). 10 gól/ Farkas (Vasas). Tichy (Bp. Honvéd), Vasas (Salgótarján). Vá­ri (Győr), 9 gól: Göröcs (Ü. Dó­zsa). Hajós (Szeged). Molnár (MTK). Palotai (Győr). NINCS TELITALÁLAT A TOTÓN A sok meglepetés miatt a va­sárnapi totófordulóban nem volt telitalálat. Tizenegytalálatot ti­zenhatan, tíztalálatot 263-an, ki- lenctalálatot 2370-en értek el. Nye­remények: 24 006, 1464, illetve 216 forint. A tizenkéttalálatos tippszelvény: x, 1, l, 1, x, x. x, x, 1, 2, l, 1. A rivierai Antibesben vasárnap délután került sor a nemzetközi teniszverseny férfi egyes döntő­jére, amelynek egyik résztve­vője Gulyas István volt, a má­sik pedig a columbiai Alvarez. A találkozón a columbiai ver­senyző aránylag biztosan nyert. A Nemzetközi Kerékpáros Szö­vetség kongresszusán úgy döntöt­tek. hogy az 1962. évi kerékpá­ros világbajnokságot Olaszország rendezi. Az országúti versenyt Bresciában. míg a pályaverse­nyeket Milánóban bonyolítják le. Tíz sportkör birkózói az abonyi országos viadalon Országos in. osztályú szabadfo­gású birkózóversenyt bonyolítot­tak le Abonyban. Sajnos, a te­rem befogadóképessége miatt ,,csak” 300 néző tekinthette meg az érdekes, izgalmas küzdelme­ket. Tíz sportkör 56 versenyzője lépett szőnyegre, közöttük csu­pán négy abonyi. így, igen di­cséretes. hogy a pontverseny második helyét az abonyiak vív­ták ki a BVSC mögött, megelőz­ve többek között a Bp. Honvéd, Ceglédi Vasutas és az Újpesti Dó­zsa sportolóit. Abony község bajnokai, lepke­súlytól felfelé: Vies (Abony), Zsemlye (Abony), Kátai (BVSC)« Vitális (BVSC), Gerzson (Bp. Hon­véd), Pintér (BVSC), Száraz (Du­nakeszi Magyarság), Szabó Jó­zsef (Abony) INNEN - ONNAN 5:0-ra nyert a Szentendrei Honvéd 5:0-ra kapott ki a Csepel Autó A labdarúgó NB ül. tavaszi máso- jffi i | « dik fordulójában váratlan nagyará- nyű győzelmet ara- « III tott a Szentendrei Honvéd a csoport második helyezett­je ellen. Meglepe­tésnek számít az is, hogy a Cse­pel Autó öt gólt kapott Kaposvá­rott a Dózsától. Eszakközép csoport Törekvés—Pilisi Bányász 1:1 (1:0) Bihari út, 500 néző. V: Vi- gyinszky. P. Bányász: Hujj I. _ Markos, Nick I., Krupp — Gechter, Víz­vári — Marjai, Nick H., Peller, Hujj ii., Kimmel. A Bányász az első húsz percben többet támadott. Kimmel és Mar­jai nagy helyzetet hagyott ki. Ez­után változatos játék következett, s a 36. percben, védelmi hibából, előnyhöz jutottak a hazaiak. Szünet után nagy lendülettel ro­hamozott a vendégcsapat, s a 77. percben baloldali támadás után, egyenlített. Ezt követően keménnyé vált a játék. Közepes színvonalú, erős íra­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra H forint mú mérkőzésen, igazságos ered­mény született. Mintegy 150 vö­rösvári szurkoló biztatta csapa­tát. G: Hujj n. Jó: Markos, Gech­ter, Vízvári, Nick n. Szentendrei Honvéd—Annavölgyi Bányász 5:0 (1:0) Szentendre, 500 néző. V: Tyu- kodi. Délnyugati csoport Kaposvári Dózsa—Csepel Autó 5:0 (3:0) Kaposvár, 2600 néző. V: Gá­bor. Cs. Autó: Pamuki — Vigh, Kul­csár, Vass _ Huser, Tajti — Bur­s i, Handó. Kreisz, Kerekes, Var­ga. A 8. percben, súlyos kapushi­bákból, már 2:0-ra vezetett a hazai csapat. Közben három holt­biztos helyzetet kihagytak az autógyáriak. Szünet után az Autó támadott, mégis, újabb védelmi hibákból, a Dózsa növelte elő­nyét. A gólarány ellenére, fordított eredmény is lehetett volna. A lelkes Kaposvári Dózsa megérde­melten nyert. Az eredményt döntően befolyásolta Pamuki vé­dése, valamint az, hogy több biz­tos helyzetet kihagytak az autó­gyári csatárok. Jó: Kulcsár, Bursi, Kreisz. A j égkorong-vil ágba j nokság küzdelmei során az A-csoportbam vasárnap késő este még két mér­kőzésre került sor. Svédország, igen kemény küzdelemben, csak 3:2 (1:0, i :2, 1:0) arányban győ­zött a nagy lelkesedéssel küzdő NDK-válogatott ellen. Csehszlo­vákia 6:0 arányban verte az NSZK csapatát, s jelenleg az első helyen áll. A ráckevei járási Sport­akadémia második előadása ma délelőtt öt órakor lesz Ráckevén. ★ Szegeden, az országos vi­déki ifjúsági ökölvívó-baj­nokságon a nagykőrösi Kecs­kés már a selejtezőben ki­esett. Pamuk (Zalka HSE), az ifjúsági után pótlás-váloga­tott keret tagja ütötte el a továbbjutástól. A megyei egyéni sakkbaj­nokság mai függőnapi mű­sora: Schäffer—Peller, dr. Dózsa—Szíván, Naschitz— Kerkay, Gáborházi—Bayer, Fodor—Langmár. ★ Az Abonyi KSK közgyű­lésén elhatározták, hogy az egyesület a jövőben Abonyi Traktor Termelőszövetkezeti SK néven szerepel. Ezzel is kifejezik a község életében végbement nagy változást. Skoda személygép kocsi, 445-ös, eladó. Nagykőrös. Encsi 1JL ________________ E ladó Nagykőrös, Tormás u. 48. szá­mú beköltözhető ház. Érdeklődés a helyszínen.____________ Villanyszerelő kis­ipari műhelyemet Törteién megnyitot­tam. Vállalok épü­letszerelést és min­den villamossági be­rendezés szakszerű javítását. garanciá­val. Surin István villanyszerelő mes­ter, törtei, Rákóczi út 14. Tolósúlyos piaci mérleg, rövid rúd­dal, nagy tányérral, 161 hitelesítéssel. 20 kg. 280 Ft, 10 kg 240 Ft eladó. — Díjtalan csomagolás. Krümmer Ferenc. Baja, Bezerédi u. 3. Szentendrei Kocsigyár azonnali belépésre fel­vesz hosszú gyakorlat­tal rendelkező önálló szerszámkészítőt, 1 fő faipari, vagy gépész- technikust. Eladó, Nagykőrös, Ár­pád utca 25. számú fél ház fele kerttel. _ Érdeklődés a helyszí­nen. Eladó lemezkarosz- szériájú DKW sze­mélygépkocsi. — Abony, Szövetség u. 3. sz. — Dr. János Lászlónál. Cegléd győzött, Vác kikapott idegenben Eladó sürgősen, azonnali beköltözés­sel, lakóház, 600 n.- öl portával, mellék- épületekkel. Abony, VII., Balhás d. 31. sz. alatt. Értekezni a helyszínen szemé­lyesen. Kecskés Ist­vánnál. 3 szobás komfortos ház. 365 négyszögöles telekkel. központban eladó. Gödöllő, Sza­badság tér. 19. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Eladó Royal Under­wood írógép, Hí— % nagyságú hegedűk, ezüst evőeszközök. I., Taksony u. 3. — Nagykörös. Eladó modern—"teli- háló bútor. IV.. Bul­csú u 3. sz. alatt. Biczó patika, Iskola köz. Skoda 440-es, jó ál­lapotban eladó. — Nagykörös, Ceglédi út 2. Varga. Tele fon: 64. Eladó kétfelé nyíló rolós ajtó. 220 cm magas. 140 széles­ségű. Nagvkörös. özv. Biczó Mihály- né. Teleki u. iS. Elcserélném I. j. Pöczök d. 25. sz. szoba, konyha, mel­lékhelyiséges laká­somat a városban, szoba konyhásért. Érdeklődni: özv. Sá- rosl Ambrusné, a helyszínen. A labdarúgó NB M II-ben mindkét VJ csapatunk idegen- jg ben szerepelt. A 1 Ceglédi Vasutas, nagy meglepetés- * re. váratlan győ­zelmet aratott a Pénzügyőrök otthonában, míg Vác egy gól­lal alulmaradt Pécsett. CEGLÉDI VASUTAS­PÉNZÜGYŐRÖK 1:0 (1:0) Pasaréti út, 1500 néző. V: Foór. CVSE: Kaltanecker — Gyikó II, Pákozdi, Lazányi — Oláh, Csontos — Józsa, Nagy, Len­gyel, Botos, Héri. Mintegy 150 ceglédi szur­koló kísérte el csapatét, s már a 12. percben ceglédi gólnak örülhetett. Nagy szög­letét Csontos fejelte a hálóba. Később inkább a hazai csapat támadott. Egy alkalommal lyukat rúgott az egyik ceg­lédi hátvéd, majdnem baj lett. Az első félidő második felé­ben kiegyenlített küzdelem folyt. Egyik hazai játékos rosszul lépett, megsérült és kiállt. Szünet után a széltől tá­mogatott, már teljes csapattal játszó Pénzügyőrök nagy len­dülettel rohamozott. A pon­tatlanul lövő hazaiak azonban nem tudták áttörni a jól tö­mörülő ceglédi védelmet. Kal- tanecker kitűnően védett. Bár a Vasutas alig-alig jutott át a félvonalon, az utolsó per­cekben majdnem gólt ért el. A tartalékos Pest megyei csapat a gól után láthatóan védekezésre rendezkedett be, s így nem alakulhatott ki szép játék. Inkább a hazai csatárok és a ceglédi védők párharca folyt, amelyben Ceg­léd kitűnően vizsgázott. G: Csontos. Jó: Kaltanecker (a mezőny legjobbja), Csontos, Pákozdi, Oláh, ill. Takács, Jerabek, Kepe«. A keleti csoport további eredményei: Miskolci VSE— Ganz-MÁVAG 2:2, Nyíregy­háza—BVSC 0:0, Kecskeméti Dózsa—Borsodi Bányász 0:0, Szolnoki MÁV—Bp. Előre 3:1, Jászberény—Bp. Spartacus 0:0, Egyetértés—Ózdi Kohász 2:1, Diósgyőri Bányász—Szegedi VSE 0:2. 1. G. MA VÁG Iff 8 9 — 31:10 25 2. BVSC 17 10 3 4 33:16 23 3. Ózd 17 9 5 3 24:16 23 4. Szolnok 17 9 4 4 36:19 22 5. Cegléd 17 6 7 4 20:25 19 6. Egyetértés 17 6 6 5 21:17 18 7. Pénzügyőr 17 6 6 5 22:23 18 8. Miskolc 17 7 3 7 20:25 17 9. Kecskemét 17 5 6 6 17:21 16 10. Nyíregyh. 17 5 6 6 10:15 16 TL Bp. Spart. 17 5 5 7 22:21 15 12. Szeg. VSE 17 6 2 9 18:23 14 13. Di. Bányász 17 4 6 7 20:26 14 14. Bp. Előre 17 4 4 9 21:27 12 15. Borsodi B. 17 3 5 9 13:12 11 16. Jászberény 17 3 3 11 13:35 9 PÉCSI BTC—VÁCI SE 1:0 (0:0) Pécs, 1000 néző. V: Pósfai. Vác: Kohlmann — Jettet, Farkas, Katona — Konrád, Doroszlay — Balogh, Nell, Varga, Frick, Sebestyén. Vác védekezésre rendezke­dett be, Varga hátravontan játszott, s igyekezett a pécsiek legjobbját, Győrfit semlegesí­teni. Hazai támadásokkal kez­dődött a mérkőzés. A 11. perc­ben adódott az első meleg helyzet a váci kapu előtt. Kohlmann a középcsatár lö­vését csak lábbal tudta men­teni, a kipattanó labdát a he­lyi balösszekötő 3 méterről mellé fejelte. A 13. percben Sebestyén gyengén mellé lőtt, majd a 20. percben Nell sza­badrúgása szállt mellé. A 27. percben a pécsiek 17 méteres nagy erejű szabadrúgását a kapus csak kiütni tudta, majd az újra rálőtt labdát lábbal hárította. Szünet után még nagyobb erővel támadott a PBTC, de a jól tömörülő váci védelem mindent hárított. A vendég­csapat a nagy nyomás alól csak a (18. percben szabadult fel. A kitörő Fricket a lövés pillanatában a 16-oson belül felvágták, de a játékvezető sípja néma maradt. A 73. percben, 18 méterre a kapu­tól, Farkas a kitörő közép­csatár elől szabályosan elrúgta a labdát, a játékvezető azon­ban nagy meglepetésre 11-est ítélt a váciak ellen. Erre a játékosok körülvették a bírót, reklamáltak, s ennek követ­keztében Frick és az addig igen jól védő Kohlmann a ki­állítás sorsára jutott. Dorosz­lay állt be a váci kapuba és Győrfi a büntetőt a jobbra vetődő kapus keze alatt a há­lóba lőtte. Ezután a hazaiak az eredmény tartására töre­kedtek. Sajnos, ekkor a bíró téves ítéletei teljesen komoly­talanná tették a mérkőzést. Jó: Hauschl, Horváth, ill. Farkas, Jenei. A nyugati csoport további eredményei: EVTK—Láng 0:2, Budafok—K. Lombik 0:0, Szombathely—Mosonmagyar­óvár 3:0. Szállítók—Komló 2:2, Elektromos—Budai Spartacus 1:4. Székesfehérvár—Zalaeger­szeg 3:0, Oroszlány—Sztálin- város 2:0. T. J. 1. Szombath. 17 12 3 2 35:12 27 2. Komló 17 9 6 2 39:16 24 3. Budafok 17 6 7 4 18:15 19 4. Láng Í7 7 4 6 23:18 18 5. Mosor.m. 17 6 6 5 25:22 18 6. Sztálinv. 17 8 o 7 28:25 IS 7. Sz.-fehérvár 17 7 3 7 29:21 17 8. Zalaegersz. 17 8 1 8 22:20 17 9. Oroszlány 17 6 4 7 17:18 16, 10. Pécsi BTC 17 5 6 6 24:28 16 11. Szállítók 17 4 8 5 21:26 16 L2. K. Lombik 17 6 4 7 16:23 16 13. EVTK ^ 17 6 3 8 23:29 15 14. Budai Spart. 17 ti 3 8 23:33 15 15. Vác 17 5 1 11 23:29 11 16. Elektromos 17 4 1 12 16:49 9 A váci járási február 26-i labdarúgó forduló eredményei: SzőcL—.Veresegyháza 0:2, Du­nakeszi Magyarság—Sződliget 7:1, Felsőgöd—Zebegény 3:1. Dabi kő­bánya _Dabi Vasutas 1:4, Nagy­m aros—Nógrádverőce 0:1, Alsó- göd—Dunakeszi Kinizsi 0:1, Er­dőkertes_Fóti Vasutas 3:0. A szocialista hadseregek spor­tolóinak négynapos kosárlabda­tornáját a Kínai Népi Felszaba­dító Hadsereg (augusztus 1.) csa­pata nyerte, amely utolsó mér­kőzésén 74:57 arányban győzött a bolgár együttes ellen. A Vasas Izzó vasárnap délelőtt I. osztályú súlyemelő-versenyt rendézett. a versenyen nem volt sok induló, de néhány jó ered­mény született. Kiemelkedik a ne­hézsúlyú Ecser (V. Izzó) teljesít­ménye, aki a kétkaros szakí­tásban új országos csúcsot ért eb Az új csúcs I2i2,5 kg, a régit Tóth György tartotta, 120 kg-mal. A leningrádi fedettpályás at­létikai versenyen újabb ragyogó eredmények születtek. A női tá­volugrásban Tatjana Szoselkano- va 6.27 m-es eredményt ért el, ami nem hivatalos fedettpályás világcsúcs. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Haszonbérbe kertet keresek. Pesti 20 Virágüzlet. ___________ A zonnal beköltözhe tő ház eladó. — IV kér. Bástya u. 5. sz A Csengeribe 280 n.-öl szőlő, a Mike budai útban 800 n. öl szőlő lakható épülettel szintén el­adó. Érdeklődni a fenti címen. Eladó Zöldfa utca 10. számú házhely, rajta levő épület- anyaggal együtt. Ér­deklődni lehet: Be­de utca 16. szám alatt. Hétköznap 4 óra után és munka­szüneti napon. Eladó beköltözhető kétszobás ház. Hajó utca 6. sz. alatt. Tóth István, a Dózsa Népe Tsz tagja, március 1-én a Dó­zsa Népe Tsz bejá­rója és a vasúti át­járó között a Kátai úton elvesztett egy sárga bőr aktatás­kát benne levő rak­tárkiadási és bevé­teli bizonylat töm­bökkel. Mivef*' a tömbök a könyve­léshez szükségesek, kérjük a becsületes megtalálót, 100 fo­rint ellenében adja Te a Dózsa Tsz. vagv Köztársaság utca 5. alatt. Dolgozó férfi részé­re ágy kiadó. Cím a Ceglédi Nyomdában. Beköltözhető ház. el­adó. Szajkó utca 6, szám alatt, ___________ S zép tükörablak és kombinált szekrény eladó. Kürt utca 3/a ■alatt______________ B útorozott vagy ürea szobáf keres fiatal házaspár. Cím a Ceg­lédi Nyomdában. Azonnal beköltözhe­tő ház nagyobb te­lekkel. XI kér. ösz- szekötő útban eladó. — Értekezni 'lehet Pesti nf 74 alatt. Eladó ház Puskapo­ros utca 4. ez. alatt. I