Pest Megyei Hirlap, 1960. augusztus (4. évfolyam, 181-205. szám)

1960-08-30 / 204. szám

Az olimpiáról jelentjük (Folytatás az első oldalról) Jói rajtoltak férfi tározóink A férfi tőr egyéni verseny vezette be az olimpiai vívó­bajnokság küzdelmeit. Ebben a számban 79 sportoló lépett pástra és a selejtezők során 12 csoportba sorolták őket. Csoportonként három-három Versen3rző jutott tovább. A magyarok: a két Kamuti és Fülöp sikeresen vívtak, s va­lamennyien továbbjutottak. A második fordulót dél­után hat — hatos csoportban tartották meg s csoportonként négy-négy versenyző jutott tovább. A magyarok közül Kamuti Jenő a harmadik. Ka­muti László negyedik. Fülöp pedig a hatodik csoportban indult; A selejtező IV. csoportjá­ban: 1. Hoskins (angol) 6 gy., 2. Fülöp (magyar) 5 gy. V. csoportjában: 1. Kamuti Jenő (magyar) 4 gy. X. csoportban: 1. Link (luxemburgi) 5. gy., 2. Kamuti L, (magyar) 5, gy. Olimpiai csúcs a 100 m-es női pillangóúszás időfutamúban Az olimpiai úszóstadion­ban hétfőn délután először a 100 m-es női pillangóúszás négy időfutamát bonyolítot­ták le. Az eredmények alap­ján a legjobb nyolc verseny­ző került a döntőbe. A magya­rok közül Egervári a harmadik futamban indult, s igen gyen­ge idővel hatodik lett, s ki­esett. A legjobb teljesítmény a 16 éves amerikai Schuler ne­véhez fűződik, aki 1:09,8 per­cek idővel új olimpiai rekordot állított fel. A vitorlázók is elkezdték Nápolyban megkezdődött 138 hajó részvételével az olimpiai vitorlásbajnokság. A részvevők öt hajóosztályban indulnak, s hétfőn az első fu­tamokat bonyolították le. A magyarok elég gyengén sze­repeltek, s 12., 17., s 21. helyen végeztek. Amerikai siker férfi műugrásban Lebonyolították a férfi mű­ugrás szabadon választott gyakorlatait is. Ebben ameri­kai siker született. Olimpiai bajnok: G. Tobian (USA) 170 pont, 2. S. Hall (USA) 167,08 pont, 3. J. Botella (Mexikó) 162,30 pont. Nagy József jól mutatkozott be Az ökölvívó tornát hétfőn délután és este folytatták a Palazzo dello Sportban. A ma­gyarok közül délután Nagy József (harmatsúly) lépett szárítóba és heves küzdelem­ben, pontozással legyőzte a francia Parra-t. A küzdelem hevességére jellemző, hogy az öt pontozóbíró közül há­rom a magyar, kettő pedig a francia fiút jelölte győztes­nek. Ezzel Nagy a 16 kö­zé került. Öttusa-csapatunk lövészetben hatodik, összetettben továbbra is vezet Egyre izgalmasabbá válik az olimpiai öttusa-verseny. Rendkívül érdekes küzdelem alakult ki a hétfői lövészeten, s ezúttal Lengyelország csa­pata bizonyult a legjobbnak. Magyarország a 6. helyen vég­zett, de az összetett-verseny­ben ha csőikként is az előnye, változatlanul első. Egyéniben a mexikói Escobedo bizonyult a legjobbnak a lövészetben, s az összetett-versenyben is az első helyen áll. A maovarok közül Németh volt a legeredményesebb, 10. lett. Összetettben Nagy helye­zése a legjobb. Lövészet. Egyéni: 1. Esco­bedo (mexikói) 195 kör, 1000 pont, .. ; 10. Németh (magyar) 189 kör, 880 pont. Csapatban: 1. Lengyelország 2660 pont, 2. USA 2580 pont, 3. Finnország 2580 pont, ... 6. Magyarország 2480 pont. Egyéni összetettben: 1. Esco­Lapzártakor érkezett: Madarász negyedik Hétfő este a női 100 méte­res gyorsűszást az ausztrál Fraser nyerte. Madarász Csilla negyedik. bedo (mexikói) 3030 pont, 2. Beck (USA) 2956 pont, 3. Al­mád a (mexikói) 2900 pont, 4. Nagy (magyar) 2888 pont. 5. Németh (magyar) 2866 pont. Összetett csapatban: 1. Ma­gyarország 8314 pont, 2. USA 8210 pont, 3. Mexikó 8117 pont, 4. Finnország 7989 pont, 5. Szovjetunió 7873 pont, 6. Svédország 7790 pont. Ez történt még szombaton A magyar öttusa-csapat nyerte a vívást 2862 pont­tal. S egyéniben is a magyar Nagy végzett az élen. 2—3. Németh (magyar), Beck (USA). Az összetett verseny­ben az első két szám után: 1. Magyarország 5956 ponttal. Egyéniben: ...2. Nagy 2048 ponttal. Vízilabda-csapatunk bizto­san 9:4 (6:3) arányban verte Belgiumot. Kosárlabdázóink viszont 72:67 arányban alul­maradtak az olaszokkal szem­ben. Birkózásban Rizmayer (vál­tósúly) pontozással nyert a spanyol Cuetos ellen, lég­súlyban pedig Hódos dön­tetlenül végzett a román Cerena ellen. Horgászással is készülődtek... Mint ismeretes, a magyar kajak-kenu, valamint evezős olimpiai válogatott keret Ráckevén készülődött a római olim­piára. „Idegnyugtatóul” a felkészülés műsorába horgászást is beiktattak. PEST MEGYEI HÍRLAP A Masyar Szocialista Munkás-párt Pest megyei Bizottsága és megyei tanács lapia Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiad* Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VHL Blaha Luiza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi oostahlvataioknál és kézbesitőkpél Előfizetési dfi 1 hónapra 11 forint Képünkön balról-jobbra Kemecsei és Szőllősi, akik hétfő délután sikeresen helytálltak az Albano-tavon. AI OLIMPIA MAI MŰSORA BIRKÓZÁS. Kötöttfogású-mérkő- a j zések elődöntői (10.20). EVEZÉS. Kormányosnélküli ket­tes előfutamok (15). Kormányos­négyes előfutamok (16). Kormányos- kettes előfutamok (17.15). GYEPLABDA. B-csoport: Japán —Ausztrália (10). D—C-csoport: Ang­lia—Belgium (15). A-csoport: India —Hollandia (16.30). KERÉKPÁR. Országúti verseny (9). ÖKÖLVÍVÁS. 10 és 21 órától. ÖTTUSA. Üszóviadal (9). Eladó, Cegléd, Tán­csics Mihály utca 5. számú beköltözhető ház. _ Megtekinthető v asárnap. Cím: Néme- dl Károlyné, Nagykö­rös, Téglagyár. A Szentendrei Kocsi­gyár azonnali belépés­re felvesz vas és ke­reskedelmi anyagis­merettel rendelkező anyagbeszerzőt, vala­mint asztalos, bognár, faipari gépmunkást, férfi segédmunkáso­kat. Alig használt IZS el­adó, oldalkocsival. _ Nagykőrös, Kecske­méti u. 16. Jókarban levő, üzem­képes, .elsőteleszkópos, 125-ös Csepel motorke­rékpár eladó. 5500,— Fót, Dózsa György 8. A Váci Dunai Hajó­gyár ipari tanulókat felvesz hegesztő, hajó­építő, festő szakmák­ban. Jelentkezhetnek 17 évnél fiatalabb, Vili. általánost ered­ményesen elvégzett fiúk. Jelentkezés szep­tember Úig a Hajó­gyár személyzeti osz­tályán, vagy a váci 204. MŰM Intézet igaz­gatóságán, személye­sen. Kisipari asztalitűzhely, zománcozott, dúsan nikkelezve, eladó. Bp., VIII., Gyulai Pál u. 12. I. ein. 5. keveset futott Danu- via Csepel, bordó, el­adó. Cegléd, Körösi u. 46. A Tápiószelei Földmű­vesszövetkezet (Pest megye) azonnali belé­pésre mérlegképes, v. képesítéssel rendelke­ző főkönyvelőt keres. Fizetés kollektív sze­rint; az fmsz az V. kategóriába tartozik. Jelentkezni lehet a Tápiószelei Fmsz Igaz­gatóságánál írásban, vagy személyesen. ÜSZÁS. Női toronyugrás döntő (15). 4X100 m. női vegyesváltó idő­futamai (15.30). 400 m férfi gyors időfutamok (16.25). 100 m női pil­langóúszás döntő (21.40). 200 m férfi mell döntő (22). VITORLÁZÁS. 9 órától. VÍVÁS. Férfi tőr egyéni verse­nyek (8.30, 13). VÍZILABDA. Elődöntők (18.05, 22.20). Aszód győzött Üllőn, s még két helyen diadalmaskodott a vendégcsapat n megyei labdeirúyó-hwjÉtohsáybun, A megyei labdarúgó-bajnokság negyedik fordulója több meg­lepetést, a vendégcsapatok sike­rét hozta. Megszületett az első két döntetlen is, így Monor pon- to; hozol; el Kartaltól. CEGLÉDI ÉPÍTŐK—FÓTI SE 4:2 (2 :i) Cegléd, 400 néző. V: Ripp. Alacsony színvonalú mérkőzésen a helyzeteit jobban kihasználó hazai csapat nyert. Az Építők vé­delme a vártnál gyengébben sze­repelt, amelyet nem e—’-szer za­varba hozott a fóti ötösfogat. Demján kétszer is hibázott biztos helyzetben. G: Laborcz (2, egyet 11-esből), Nagy II. Milus, ill. Deinján. Fényi (11-esből). Jó: Pánczél, Deli, Hal­mi, ill. Fényi, Demján, pektor. VECSÉS—GÖDÖLLÖ i:0 (1:0) Gödöllő, 700 néző. V: Vincze dr. Nagy lelkesedéssel ■ kezdett a vendégcsapat és a 7. percben Kas­sai eredményes. A hazaiak terv- szerűtlenül, szétesően . játszottak és csak a szerencse mentette kapujukat az újabb góltól, szünet után izzó hangulatban a játék­vezető két percig megállította a játékot, majd helyre állt a rend. A sportszerűtlenkedő gödöllői Bátorít a játékvezető leküldte a pályáról. A továbbiakban is Ve- csés irányított és végeredményben megérdemelten szerezte meg az értékes két pontot. A játékvezető erélytelenül, sok fordított ítélettel vezette a mérkőzést. Jó: Kalász, Molnár, Krausz, ill. Sárréti, Horváth. Cseresznye. Horváth Kálmán CEGLÉDBERCET __CVSE n 4 :4 (2:0) Ceglédbercel, 600 néző. V: Lu­kács. A hazaiak 65 percen keresztül irányították a játékot és 4:l-es ve­zetésre tettek szert. Ezután a ven­dégek hatalams iramot kezdemé­nyeztek és a megingó hazai véde­lem mellett kiegyenlítettek. G: Macskási (2), Sinkovícs, Me­zei (11-esből), ill. Józsa (2), Bara­nyai, Molnár. Jó: Mezei, Macs­kási, Prudovics, ill. Oláh, Molnár, Csizmán Kohlmayer Adám PÉCEL—NAGYKÖRÖS 3:1 Pécel. V: Soós. ASZÓD—ÜLLŐ 2:1 (2:0) Üllő, 900 néző. V: Gombás. Az aszódi csapat szünet utáni jobb játékával megérdemelten győzött a későn észbekapó hazaiak ellen. G: Szászi I (2), ill. Vasad!. Jó: Tolmács!, Mudri, Bobály, ill. Nig- rényi, Varga. Varga János VÁCI PETŐFI Ií—PILISI KSK 7:0 (1:0) Vác, 300 néző. V: Kaiser. A vendégek csak egy félidőn keresztül tudtak ellenállni a Petőfi rohamainak — a kétszám­jegyű eredmény sem lett volna meglepetés. G: Steidl (2), Varga (2), Neb (2), Némedi. Jó: Molnár, Varga n. Madár, Mézes. A díüsí csapatból senkit sem lehet kiemelni. P. 3. ÉRD—VÁCI VASUTAS 1:0 (1:0) Érd, 900 néző. V: Bende. Helyenként durvaságokkal tar­kított mérkőzésen a hazaiak va­lamivel többet támadtak és az első félidő 20. percében Prosze- nyák góljával megérdemelten gvőztek. A vendégek támadásait a kitűnően »működő védelem min­dig ideiében hárította. Jó: proszenvák. Naffv. Barna, ill. Oravetz, Bélák, Takács. Pluhár Lajos CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK A Ceglédi Közlekedés- építési Gépjavító Vál­lalat villanyhegesztűt és lángvágót felvesz, ielentkezés a munka­ügyi osztályon. A Ceglédi Gépállomás képesített könyvelői keres, anyagkönyvelé­si munkakör betölté­sére, azonnali belépés­sel. Eladó öröklakásként fizetési kedvezmény­nyel udvari különbe- járatű helyiség, víz, villany bent. _ Cím: Cegléd. Víz u. 5. Jó állapotban levő mély gyermekkocsi el­adó. Borz utca 1. alatt. Bejáratott piros Pan­nónia motorkerékpár eladó. C'fgléd, Kossuth Ferenc utca 57. sz. Kisgyermeket vállal­nék nevelésre, vagy elmennék gondozónak. Szeleiné, Fazekas u.,2. Egy 125-ös Zetka mo­tor eladó. Vécsei u. 43. 125-ös Csepel, első-hát­só teleszkópos, olcsón eladó. _ Gépállomás porta. Beköltözhető ház 600 n.-öl szőlővel eladó, Bajza utca 417. alatt. Két darab szőlöprés, egy szőlőmalom, egy zománcos tűzhely el­adó. VIII. kér. Kertész utca 21, alatt, Uj villanyberendezést, 220 V-ra való átállást, villanytűzhely, rezsó, berendezést, rezgők és. vasalók átszerelését azonnal vállalja. Szak- tér Imre villanyszere­lő mester, Cegléd, Szolnoki u. 6. Eladók: modern sötét hálószobabútor, két utcai ablak, két. üveg­fal, építéshez , törme­léktégla. Vili.. Somo­gyi Béla utca 6. Eladó egy Renault 1003-as jó állapotban levő személygépkocsi. Cegléd, n. kér. Jász­berényi út 6. szám. Vályog, FŐO-as Csepel motorkerékpár, hasz­nált ablakok, ajtók, méhcsalád, eladók. Jó­kai utca 13. __________ E ladó ,egy keveset használt három méte­res hosszú cement ita­tóvályú. V., Sailai lm re utca. 6. MONOR—KARTAL 2:2 (2:0) Kartal, 800 néző. V: Huszák. A vendégek az első félidőben Krenács és Csendes góljával mái 2:0-ra vezettek. Szünet után a hazaiak nagy iramot diktáltak, de erejükből csak az egyenlítésre ju­tott. Mindkét hazai gól szerzője Tasnádi volt. Jó: Braun, Tasnádi, Bagyin, ill. Szabó S., Krenács és a kapus. Simkó SZTK—SZIGETÜJFALU 2:1 (Oá)) Szigetújfalu, 800 néző. V: Komá­rom megyei játékvezető. Végig változatos, jó iramú mér­kőzésen a vendégek kulturáltabb játékuk révén, megérdemelten győztek. A 68. percben Vigh Fe­rencet (Szigetújfalu), majd a 80. percben Csőszt (SZTK) a játék­vezető kiállította. G: Gere, Csősz, ill. schneck. Jó: Bonczik, Gere, Fiala, Glatz, ill. Schneck, Pflumm, Vigh Lajos. 1. Pilis 3 3 — _ 9 : 3 6 2. Vecsás 4 3 — i 5: 3 6 3. SZTK 4 3 _ i 5: 4 6 4. Kartal 4 2 1 V 14: 5 3 5. Monor 4 2 1 1 11: 6 5 6. Nagykörös 3 2 — 1 8: 3 4 7. Ceglédi Építők 3 2 _ I 9: 7 4 8. Gödöllő 4 2 — 2 6: 5 4 9. Fót 4 2 — 2 8: 9 4 10. Pécel 4 2 _ 2 6 : 8 4 11. Érd 4 2 _ 2 4 : 7 4 12. üllő 4 1 — 3 5: 9 2 13. Ceglédbercel 3 1 — 2 3: 7 2 14. Aszód 4 1 — 3 4:14 2 15. Váci VSE 2 — __ 2 2: 4 __ 1 6. Szigetújfalu 4 — — 4 3: 8 — V. Petőfi u 4 3 1 _ 17: 2 7 cvsE n 4 2 2 _ 8: 5 6 A Váci Petőfi újabb — Cegléd első veresége A labdarúgó NB II-ben a Váci Pe­tőfi most is bal- szerencsés veresé­get szenvedett, a kitűnően rajtolt CVSE pádig öt gólt kapott Ózdom. Keleti csoport: Ózdi Kohász—CVSE 5:0 (2d)) Úzd. 5000 néző. V: Ihász. CVSE: Kaltanecker — Pá- kozdi, Gyikó 1. Pintér — Cson­tos, Lengyel — Kovács, Kö­kény, Lazányi, Gyikó II, Bo­tos. A hazai csapat végig fölény­ben volt. Jó: Kaltanecker. Csontos, Lazányi. 1. Ganz-MÁVAG 2. Özd 3. Bp. Spartacus 4. BVSC 5. Egyetértés 6. Pénzügyőrök 7. Ceglédi VSE S. Nyíregyháza 9. Szolnok 10. Miskolc 11. Kecskemét 12. Diósgyőr 13. Bp. Előre 14. Borsodi B. 15. Jászberény 16. Szegedi VSE 4-------11: 2 3 1 _ 7: 0 3 1 — 11: 3 3 _ 1 7: 3 1 3 _ 5: 2 2 1 1 7: 3 1 1 2 1 2 1 2 — 4 2 — 4 11 4 11 4 _ 1 4—1 4------­4 — — 5: 5 3: 4 7: 4 3: 7 5: 6 4: 7 1: 9 0: 7 3:11 — 0:6 — Nyugati csoport: Zalaegerszegi TE—Váci Petőfi 1:0 (1:0) Vác, 1200 néző. V: Magyar L. Vác: Nyéki — Andriska, Pénzes, Jenei — Konecsni. Farlais — Sebestyén. Balogh. Kálózi, Pintér. Frick. Jó iramban kezdődött a já­ték, váltakozó támadások után a 22. percben a későn vetődő Nyéki hasa alatt a labda a hálóba jutott. A Petőfi fölé­nyét öt szögletrúgás fejezte ki, de a jól védő Barna mindig mentett. A második félidő a hazaiak támadásaival telt el, de a legbiztosabbnak látszó gólhelyzeteket is kihagyták a oontatlanul lövő csatárok. A 70. percben egy 17 méteres szabadrúgás a zalaegerszegi kapufán csattant. A vendégek a második félidőben szemmel láthatóan időhúzásra rendez­kedtek be. hogy az eredményt tartani tudják. Jó: Jenei, Konecsni. Pál János 1. ZTE 2. Szombathely 3. Szállítók 4. Sztálinváros 5-6. Budafok 5-6. Mosonm. 7. Oroszlány 8. Budai Soart, 9. Pécsi BTC 10-11. fvtk 10-11. K. Lombik 12. Komló 13. Láng -■>. Bievtrornos 15. Sn-fehérvár 16. Váci Petőfi 4 — _ 6:1 8 3 _ 1 10:5 6 2 1 2 — 2 _ 1 1 1 1 1 1 1 _ 1 — 7:6 6:3 5:5 7:7 5:6 4*5 7:9 6-9 4:6 6*5 ■»■8 8-5 3:5 22 telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóbau 22 pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 11 548 forint. Tizenegytalálatos szelvény 552, tíz- találatos 6119 darab akadt. Előb­biekre 460, utóbbiakra 55 forintot fizetnek szelvényenként. A tizenkéttalálatos tippszelvény: 2, 1, x, 1, 1, 1, 1, 1, x, törölve, törölve, törölve, 2, 1, 1. Három csapat — három pont tSJ A labdarúgó NB III negyedik fordu­lójában a Pilisi Bá­nyász elszenvedte első vereségét. Szent­endre továbbra is veretlen, negyedik döntetlenét „aratta”. A Csepel Autó múlt vasárnapi „karambol­ja” után biztosan nyert az újonc Kaposvári Honvéd ellen. Északközép csoport: KERÁMIA—SZENTENDREI HONVÉD 0:0 Gergely utca, 400 néző. V: Bács­kai. Szentendre: Alpár — Bodnár, Monostori, Szabó II — Madácsi. Kárpáti — Zsarkó, Kovács, Pin­ner, Düron, Varga. A tartalékos csatársorral játszó Honvéd támadásai meddőnek bi­zonyultak, sok jó helyzet ma­radt ki. A látottak alapján az eredmény igazságos. Jó: Madácsi, Monostori, Kár­páti. III. KÉR. TTVE—PILISI BÁNYÁSZ 1:1 (1:0) Hévízi út, 1000 néző. V: Eger­vári. P. Bányász: Kovács — Markos, Petruska, Nick III — Gechter, Víz­vári _ Krunp, Marjai, Peller, K immel, Gál. Sokkal többet támadott a Ba- ns'ász, s a helyzetek alapján leg­alább döntetlent érdemelt volna. Délnyugati csoport: CSEPEL AUTŐ_KAPOSVÁRI H ONVÉD 5:2 (1:0) Dunaharaszti, 1000 néző. V: Boronkai. Cs. Autó: Bláboli — Borsos, Kreisz, Keresztes — Kiss, Tajti — Bogdán, Vass, Hauser, Kerekes, Bakó. A kitűnően játszó hazai támadó- sor szünet után ellenállhatatlan­nak bizonyult. G: Kerekes Í3), Kiss, Bakó. Jó: Kreisz (a mezőny legjobbja), Kiss- Kerekes. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK Gyermek mellé, bejá rónak ajánlkozik 2f éves elvált asszony Cím: Szarka utca 8 Briák Györgyné. Televízió AT 501. prí­ma állapotban eladó. _ Papp műszerész, Nagykőrös, Jókai u. 131 Eladó: nikkelezett, csempés, fűrészporos kályha, 50 literes vil- lanyboiler. Uj bárány­béléses, motoros bőr­nadrág, 2, 3, 5 hl. bo- roshordók, 12 hl. kád. 2 hl. borprés. Villany- meghajtású mák-, dió-, fűszerdaráló Sol­tészéknál, Tihany u. 2 Eladó Kovács doktor­nál: teljes ebédlő, ké' könyvszekrény, aszta! székek, hármasszek rény, konyhabútor ágy, szekrény, tarho nyásteknő, függőn v­tartó, rézüst, nyérc fBusch), Pozsár-félc csempés tűzhely, or­vosi műtőasztal, üves- asztal, orvosi műsze­rek, perzsa csomózó szövőszék, szerszám­fák, ászokfák, virág­cserepek, taliga, kü­lönböző befőttes és laradicsomos üvegek, :égszelcrény, morzsoló, iriset u. 8. \ eses-köszÖrüs Ipari •mp lót felvesz Juhász "réza. kése«-köszörűs mester. _ Knézich 3. NT o ovVAr/ic eladó Simson moped >rima állapotban. — NTaaykőrös, VII., Ara­di u. 5. %