Pest Megyei Hírlap, 1960. május (4. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-19 / 117. szám

Bekerítették a peregi sportpályát A helyi tanács mintegy 25 mázsa faanyaggal járult hoz­zá a peregi sporttelep beke­rítéséhez. A munkát már be is fejezték. Tevékenyen kivették részüket társadalmi magmozdulással a peregi sportkör tagjai. A pálya be­kerítésével megszüntették a pályán való átjárást s köny- nyebbé tették a belépőjegyek kezelőinek munkáját. A lelkes aktívák közül di­cséretet érdemel Orbán Im­re,'1 Mózes Menyhért, Varga Antal, Klamó József, vala­mint D. Kátai István, akik tevékenységükkel már évek óta segítik az egyesületet. A fiatalokat a sport szerete­ttre, társadalmi munka vég­zésére nevelik. Bia—Budakeszi 0:1, Tápiószecső—Tápióság 1:1, Szob-Letkés 1:2, Fóti Vasutas-Felsőgöd 2:3, D. Magyarság—Álsógöd 3:0 Érdekes eredmények a járási labdarúgó-bajnokságokban ASZÓDI JÁRÁS: GALGAHÉVIZ—ASZÖD 2:3, BAG—HÉVIZGYÖRK 8:1. A soron következő fordulóban lesz az Aszódi KSK—Aszódi Hon­véd rangadó, amely véglegesen el­döntheti az elsőség kérdését. Ezen­kívül a Hévizgyörk—Túra, Do­mony _Galgahéviz, valamint az I nari Műszergyár_Bag találkozó. s zerepe] műsoron. BUDAI JÁRÁS: Bia—Budakeszi 0:1, Érdi Építők— Páty 1:0, Törökbálinti Honvéd— Az első két helyezett idegenben győzött a megyei férfi kézilabda-bajnokságban FÉRFI MÉRKŐZÉSEK Nagy tárcsái Honvéd—Csömöri KSK. II 17:12 (7:9). Csömör. V: Tóth. A tarcsalak iobb erőnléte döntött. Ceglédi Építők—Abony 25:12 (15:5). Abony. V: Eisen. Váci Kötött—Tököl 24:21 (16:12). Vác. V: Bálint. A helyiek nagyobb ta­pasztalata döntött. Váci Fonó n— Budakalász 28:14 (16:11). Vác. V: Sinos. A képzettebb Fonó nyert. Váci Spartacus—Vecsés 17:3 (9:1). Vecsés. V: Leányvárt. Az első öt percben a vecsésidk támadtak. Az első Spartacus lefutást Han­gya góllal fejezte be. A 7. perc­ben a veosésiek hétméterest hi­báztak, Petrányi kivédte a lövést. Feltűnt, hogy a hazai csapat mi­lyen keveset lőtt kapura az első tiz percben, holott állandóan tá­madott. A második Spartacus gól után megváltozott a mérkőzés képe a villámgyors váci támadá­sok felőrölték a hazai védelmet. Szünet után a VMTK is rákap­csolt. de a vendégeik védelme ki­tűnően zárt. illetve Petrányi, a váciak kitűnő formában levő ka­pusa biztosan mentett. A máso­dik félidőben is két hétméterest kivédett. Végeredményben a ki­tűnően játszó, jó erőnléttel ren­delkező Spartacus ebben az arányban is megérdemelten nyert. G: Hangya (8), Steidl, Kovács F. (3—3). Lovász (2), Lányi, ill. Be­lek! (3). Jó: Petrányi (a mezőny legjobbja). Hangya. Lovász, ill. Belekl. Sár06i. Nagymarosi Vasutas—Nőgrád- verőce 23:13 (10:6). Nagymaros. V: Tóth. Az első percekben ve­rőce szerezte meg a vezetést, ne­gyed óráig egyenrangú ellenfél volt. Eztuán fokozatosan felül­kerekedett a hazai csapat, s sorra érte el góljait. A 47. percben, 17:7-nél a vendégek hétmétereshez jutottak. A gól fellelkesítette a játékosokat, újabb gólokat szerez­tek. Ezzel azonban el is lőtték puskaporukat. Az utolsó tíz perc­ben na&y fölénybe került Nagy­maros és nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Maurer (7), Varga, Varagya (5—5), Vékony (4), Zeller, Palásti, ill. Szkolnikovits (7), Kürschner j (5), Sípos. Jó: Ritzl (a kapus), Maurer. Varga. ill. Mayer (a ka­pus), Kirschner. Ifj. Lányi Lajosné PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Biaha Lujza tér 3. Telefon: 343—100, 142—220. ' Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terieszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helvi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj X hónapra 11 forint 1. Ceglédi Ép. 6 6 117: 4« 12 2. Váci Spart. 6 6 _ — 10 6: 52 12 3. N.-tarosai H. 6 4 _ 2 9 6: 93 8 4. V. Kötött 5 3 — 2 84: 79 j6 5. Abotny 6 3 _ 3 94 :100 6 6. Budakalász 6 2 1 3 65: 97 5 7. Tököl 6 2 _ 4 9 7: 86 4 8. V. Fonó H 6 2 — 4 90: 94 4 9. Nagymaros 5 2 — 3 74: 79 4 10. Vecsés 6 2 __ 4 57: 74 4 11. Csömöri! 6 1 1 4 65:110 3 12. Nógrádver. 6 1 — 5 72: 96 2 NŐI MÉRKŐZÉSEK Ceglédi Építők—Sztálinváros 6:5. Cegléd. V: Fazekas. Budakalász— Vecsés 5:2. Vecsés. V: Jónás. 1. Ceglédi Ép. 2. Sztálinváros 3. V. Húsos 4. Budakalász 5. Tápiószele 6. Vecsés 5 3-S3: 6 10 4 3 — 1 36:15 6 3 2 _ 1 15:15 4 5 2 _ 3 23:31 4 4 — — 4 12:36 _ 3--------3 4:2« _ S óskút 5:4. Diósd—Pilisvőrösvár 4:1, Tárnok__Torbágy 4:L N AGYKATAI JArAS: Nagykáta__Tápiószele 2:1, Tápió­s zecső—Tápióság 1:1, Tápiószent­márton__Farmos 3:5. A Pánti— K óka mérkőzés elmaradt. Pánd csapatának játékjogát a járási szövetség felfüggesztette, mert 400 forinttal tartozik Kostá­nak. s ezt az összeget nem haj­landó kifizetni. RÁCKEVEI JARAS: Dunaharaszti—Szigethalom 5:0. Meglepetés Szigethalom súlyos veresége a iól látszó harasztiak­kal szemben. Ráckeve—Aporka 5:1. Kiskunlacháza __Dunavarsány 3 :1. Tököl—Taksony 3:1 (0:1). Tököl, 500 néző. V: vasas. Mintegy 150 taksonyi szurkoló kisérte el csa­patát. Az első félidőben a vendé­gek védelmi hibából megszerezték a vezetést. Igaz, Tötköl többet tá­madott. de a csatárok a belső játékot erőltették, s emiatt nem értek el gólt a jól záró taksonyi védelemmel szemben. A második félidő elején nagy helyzet adó­dott a vendégek előtt, a hazai vé­dők a gólvonal előtt tisztáztak. Az egyenlítés után nagy iramot diktált Tököl, s iól hajrázva meg­érdemelten nyert. G: Rozglcs I. Schneider. Török. ill. Gráf. Jó: Hattauer. Gergényi. Török. ül. Braksa, Gráf, Rózsa. SZOBI JARAS: Nagy meglepetés Szob, valamint Nagymaros hazai veresége. Szobi Törekvés—Letkcs 1:2, Nagymaros—Zebegény 1:3, Ipoly-! damásd—Nógrádverőce 1:2, Márla- nosztra—Szokolya 3:3. VÁCI JARAS: A forduló érdekessége, hoc;’ mindkét bajnokjelölt 3:0-ra nyert. Veresegyház győzelme értékesebb, mivel idegenben érte el a kemé­nyen és igen lelkesen látszó sző- diek ellen. A Dunait eszi Magyar­ság csak nagy küzdelemben tudta otthon tartani a két pontot, ugyanis Alsógöd négv biztos hely­zetet hagyott ki. Egy ízben az üres kapuból, a gólvonal közelé­ből fejelte ki a hazai hátvéd a labdát. A gólarány túlzott. Szol­noki János játékvezető hibátla­nul. kitünően bíráskodott. Meglepetés a Fóti Vasutas Felső- gödtöl elszenvedett hazai vere­sége. Sződi KSK—Veresegyház 0:3, Fóti vasutas __Felsőgöd 2:3, Fóti S E II_Püspökszilágy 4:1, Duna­k eszi Magyarság—Alsógöd 3:0, Dunakeszi Kinizsi II—Erdőkertes 5:1. Váci Petőfi II—Váci Vasutas II 5:1. Vasárnap Veresegyházon kerül sprra a lárási rangadó. Jelenleg a Dunakeszi Magyarság vezet két ponttal. így Veresegyház csak győzelem esetén szólhat bele a feljutás kérdésébe. A Veresegyház —Dunakeszi Magyarság találkozót az egész járásban igen nagy ér­deklődés előzi meg. Három első helyet szereztek a Ceglédi Honvéd birkózói a ceglédi III. osztályú versenyen A Ceglédi Honvéd Sport- egyesület rendezésében va­sárnap III. osztályú kötött­fogású egyéni verseny ke­rült sorra a Ceglédi Vasutas székhazában. A rendező sportkörön kívül még a Ceglédi Vasutas, két fővá­rosi és három vidéki egye­sület harmincegy birkózója lépett szőnyegre. A verse­nyen Bóbis Gyula, a Ma­gyar Birkózó Szövetség ki­küldöttje elnökölt. Nem mindegyik súlycso­portban indult megfelelő szá­mú versenyző. A lepke- és félnehézsúlyban csak ketten­ketten vetélkedtek. A viadal több mint öt óra hosszat tar­tott. Lepkesúly: 1. Bordás (Ceg­Oliinpiai válogatott-Nagykőrösi Kinizsi 10:2 (5:1) Nagykőrös, 1500 néző. V: Tihanyi. Olimpiai keret: Faragó (Tö­rök) — Dudás, Mészöly, Pau- lás — Vilezsál (Palotai), Soly- mosi — Bödör, Kékesi, Ku- harszki, Pál (Csepel), Pál (Diósgyőr). Nagykőrös: Gömöri — Vass (Szabó II), Soós, Szabó I — Lugosi (Csikós I), Kovács — Kornyik, Pécsi (Aszódi), Bél- teki, Decsi, Bakonyi. Az első gól Bödör és Ku- harszki adogatása után a. 11. percben esik Kuharszki ré­vén. Utána két perc alatt újabb két gólt lő a válogatott a diósgyőri Pál és Kuharszki révén. A 17. percben Ku­harszki négyre növeli a gólok számát. A válogatott kissé fé­kezi az iramot. Ezt a körö­siek jól használják ki, Decsi— Pécsi adogatásból Decsi szé­pít. 4:1. A 35. percben Ku­harszki nagy lövését Gömöri, a másik oldalon Decsi lövését Faragó védi. A 40. percben Pál beadásába Kovács belefe­jel, öngólt vét. 5:1. A második félidőben szin­tén jó iramú játék folyik. Az 50. percben Kékesi szögletét Bödör befejeli. 6:1. Bélteki előtt nyílik nagy helyzet, de Török tisztáz. Az 55. percben Pál (Csepel) előretör és nehéz szögből nagy gólt lő (7:1). Bö­dör lövése a felső kapufán pattant, a 60. percben Bélteki —Decsi összjátékból Decsi ér el gólt (7:2). Kuharszki, Ké­kesi és Pál lövéseit védi Gö­möri. A 80. percben a diós­győri Pál egyéni játékkal 3-ra növeli a gólok számát. A 83. percben Kuharszki a mérkőzés legszebb gólját lövi (9:2). Az utolsó gól az utolsó percben esik Kuharszki ré­vén (10:2). Szögletarány 10:5. Jó: Mé­szöly, Paulás és a teljes csa­társor, illetve Soós, Decsi, Kovács, Bélteki. A játékve­zető jól vezette a mérkőzést. A vendégek játéka igen sok­szor ragadta tapsra a néző­ket. Volentik edző nyilatko­zata: — Jó talajú pályán jó edzőpartner volt a Kinizsi. lédi Honvéd), 2. Schléder I (Monor). Légsúly: 1. Csik (Jászbe­rény), 2. Varga (Monor), 3. Schléder II (Monor). Pehelysúly: 1. Farkas (Jász­berény), 2. Németh (BVSC), 3. Madaras (CVSE). Könnyűsúly: l. Polgár (BVSC), 2. Bodor (Abony), 3. Kátai (BVSC). Váltósúly: 1. Bóta (Ceglédi Honvéd), 2. Balogh (Ceglédi Honvéd), 3. Balassa (CVSE). Nagyközépsúly: 1. Balogh (Ceglédi Honvéd), 2. Varga (CVSE), 3. Kéri (Ceglédi Hon­véd). Félnehézsúly: 1. Forgács (CVSE), 2. Kiss (Abony). Nehézsúly: 1. Osztos (Ganz MÁVAG), 2. Kókai (Monor), 3. Takács (Ceglédi Honvéd). Az egyéni győztesek nyak­szalagos arany-, ezüst-, illet­ve bronzérmet kaptak. A rendezéssel kapcsolatban ki kell emelni a Honvéd Sport- egyesület áldozatkész munká­ját. Soltész László főiskolai világbajnok, a Ceglédi Hon­véd edzője sokat segíti a Honvéd birkózóinak fejlődé­sét. A versenyt szívós küzdel­mek jellemezték s jó néhány színvonalas mérkőzés akadt. A versenybírói tisztet fel­váltva Munkácsi (Szolnok), Matuz, Szalisznyó és Kenéz (CVSE) töltötték be megnyug­tatóan, a legmesszebbmenő tárgyilagossággal. A minta­szerű verseny megrendezése Magony Mihály tüzérszáza­dos munkáját dicséri. P. K. A labdarúgó-bajnokság állása NB II NYUGATI CSOPORT: . Győr 26 21 3 2 59:10 45 . Szállítóik 36 15 6 5 45:21 S6 . Komló 26 14 5 7 52228 33 , Budafok 26 11 6 9 23:22 28 , Székesfehérv. 26 13 1 12 51:41 27 . Mosonm. 26 11 5 10 33:40 27 . Láng 26 9 8 9 26:23 26 . EVTK 26 10 4 12 33:39 *24 . Zalaegerszeg 26 8 8 10 25:38 24 Sztálin vár os 26 9 5 12 40:38 23 . Budai Spart. 26 9 5 12 38:42 23 . Oroszlánv 26 8 7 11 36:44 23 . Váci Petőfi 26 8 5 13 23:37 21 . Pécsi VSK 2/6 6 3 12 26:40 20 . Kaposvár 26 7 5 14 32:47 19 . Pápa 26 6 5 15 19:43 17 NF. III DÉLKELETI CSOPORT: sí 7 f 8 I »■ Eladó sürgősen Kos­suth L. u. 40. sz. ház, azonnal beköltözhető. Érdeklődni: Antal Dániel, Kinizsi u. 2. Éladó 125-ös Danuvia motorkerékpár. IV., Tompa u. 10. Üres, vagy félig búto­rozott szobát keres jói fizető, egyedülálló ér­telmiségi nő. Könyv­tár. Eladó használt épület­faanyag. VI. kér. Csil­lag u. 8 a. Eladó egy 8 m-es óré á kocsiszínnel. Építke- í zéshez alkalmas fa- 7 anyagok. IV. Petőfi u. ^ 3. sz. _________________^ E ladó komplett ebéd- í lőbútor, Rákóczi u. 13. J Faithné. 4 Felveszünk, lehetőleg i Egy hold föld műszaki végzettséggel eladó, öregség rendelkező norma­technológust, előkal- kulátort és időelemzőt. Ipari Müszergyár, tkiad. olcsón miatt, szőlő és gyümölcsfák­kal. Monortól busszal. Csévharaszt, Pest m. Bakonyi. Kétszemélyes, vitrines 2 > rekamié, fotel, sezlon, 4 y kedvező fizetéssel. Bp., £ VI., Szív u. 28. Vágó í í kárpitos, í Cégi. Vasutas 25 14 6 5 39:19 34 . Szegedi Spart. 25 12 7 6 43:31 31 B.-csabai Ép. 25 11 8 6 47:32 30 . Gyula 24 11 4 9 43:27 26 , Szolnok 24 9 7 8 26:22 25 . Kecskemét 25 9 7 9 28:27 25 . Szarvas 25 9 7 9 38:42 25 . Törökszentm. 24 9 7 8 34:42 25 , Szegedi Épít. 24 9 6 9 45:41 24 . Martfű 2A 10 4 10 27:29 24 . Hódmezőv. 25 9 6 10 39:44 24 . Makó 24 6 10 8 34:35 22 . Nagykőrös 24 7 7 10 29:42 21 I. B.-csbai MÁV 26 7 7 12 22:37 21 . Mez öková csh. 24 8 4 12 34:33 20 . Sz. Mórav. 24 5 5 14 23:50 15 SZEAC II 26 13 7 6 54:36 33 DÉLNYUGATI CSOPORT: . Csepel Autó 26 15 3 8 57:36 33 . Kaposv. Kin. 25 14 4 7 51:28 32 . Kkli. Dózsa 24 14 2 8 50:30 30 . Pécsi BTC 25 11 8 6 36:36 30 Bajai Bácska 24 13 4 7 33:25 30 . Baiai Eoít&k 24 11 7 6 44:30 29 . Szekszárdi 24 10 6 8 37:3S 26 . Pécsi Bány. 25 11 3 11 49:41 25 . Kapv. Dózsa 25 10 5 10 40:41 25 . Pécsi Vasas 25 9 7 9 40:42 25 . Bonyhád 25 12 1 12 35:39 25 Kh. MEDOSZ 25 11 2 12 51:41 24 . Szí. MÁV 2(5 11 2 12 45:42 1'4 . Bácsalmás 25 9 5 11 37:51 23 . Komlói Béta 24 3 4 17 24:59 10 . Dombóvár 25 1 3 21 19:91 5 Pécsi Dózsa n 27 17 2 8 77:44 36 A táblázatokat a tartaléüccsapa­Az edzők. Balról jobbra: dr. Komjátf Zoltán, a megyei labdarúgó-szövetség főtitkára. Csikós, Bábi, Seres, Kapu­vári, Kiss József, Nagy An(ai, Kubik. Bátki, Bazsó, Pintér, Papp, Nagy Sándor, A Diósdi Csapágygyár felvételre keres marós, csúcsköszörűs. % szerszámkészítő, géplakatos és csőszerelő szakmunkásokat. Jelentkezni lehet a vállalat munkaerőgazdálk odójánál. A megyei női kézilabda-bajnok­ság tavaszi fordulója május 22-én befejeződik. A megyei kézilabda szövetség a női csapatok további foglalkoztatása érdekében érem­mérkőzés sorozatot rendez. A küz­delmekre a megye bármely nőt csapata benevezhet, az is, amely a tavaszi bajnokságban nem vett részt. Az éremmérkőzések május 29-én kezdődnek. Nevezési határ­idő: május 24, 19 óra. Ekkor, a szövetségi napon készítik cl a sorsolást, amelyen az intézők kö­telesek megjelenni. Az aszódi ipari tanulók nyerték a területi tornászbajnokságot A megyei ipari tanuló sport- tanács vasárnap Aszódon ren­dezte a III. osztályú ifjúsági területi tornászbajnokságot. Az elsőséget az Aszódi 200. sz. ITSK szerezte meg 266,7 pont­tal, a Salgótarjáni 213. sz. ITSK előtt. A tarjániak 253 pontot értek el. Egyénileg is az aszódiak bi­zonyultak jobbnak, az első há­rom helyet ők szerezték meg. 1. Lobos János, 54.5, 2. Németh Ernő 54.-, 3. Anda Miklós 53.4. Az 1961. évi cselgáncs Európa- bajnokságot Komában rendezik meg. Az 1961. évi cselgáncs világ- bajnokság színhelye valószínűleg Tokió lesz. A Lengyelországban vendégsze- replő magyar női kosárlabda vá­logatott vasárnap második mérkő­zését vívta Poznanban a lengyel válogatottal. Lengyelország—Ma­gyarország 55:54 (29:25). Reklamáltak a játékvezetők... J Tf ersze, nem ez \ IT volt a fő jel- í lemzője a megyei í labdarúgó edzők— játékvezetők barát­ul ságos mérkőzésének. '{ Egyrészt a szép szú- } mú közönség — í mintegy százan í gyűltek össze a Bu- \ dafoki úti Beloian- Í nisz-pályán, akik $ nem fukarkodtak a \ bemondásokkal — f másrészt a változa- tos, érdekes játék. % Bár több idősebb $ játékoson súlyfölös- £ leg mutatkozott, még- í is lelkesen és jól kergették a labdát, J néhányan csillogtat- 'j ták technikájukat, J Még válogatottak is % akadtak, így Csi- $ kós Gyula és Se- % res, a Fradi, illet- í ve az Újpest egy­kori játékosa, akik jó néhányszor öltöt­ték magukra a címe­res mezt. érdekesség, hogy J-s az esélytelennek tartott játékvezetők szerezték meg a ve­zetést. Igaz, addig több veszélyes hely­zet adódott kapujuk előtt, de Badacsonyi kitűnően védett. A gólt Bende szerez­te, kilóit meghazud­toló fürgeséggel tört ki a középcsatár, s lövését Csikós el­nézte. Amikor Fried- manszky Zoltán, a bíró, 11-est ítélt az edzők javára — me­lyet Nagy Antal ér­tékesített — több já­tékvezető reklamált, vitatva a büntető jo­gosságát. — No és amikor ti 11-est adtok — je­gyezte meg valaki a nézőtéren. Igen szép volt az edzők második gólja, egy beadást Nagy Sándor fejelt a háló­ba. 2:1. S zünet után csak­nem teljesen ki­cserélődött a piros mezes edzők, s a zöld trikós játékve­zetők csapata. Élt­kor sorra vezették támadásaikat az ed­zők, s 4:l-re elhúz­tak. Az ellenfél azonban nem adta fel, s jól hajrázva kiegyenlített. A2 utolsó percben sze­rezték a győztes gólt a piros mezesek, mely az edzők 5:4-es győzelmét jelentette. — Megóvjuk a mérkőzést — mon­dotta az egyik já­tékvezető — az ötö­dik gól időn túl esett. — Időnként szín­mérkőzés folyt, a játékvezetőn szempontból nehéz j mérkőzésén — nyi.: InlKozta Friedmansz- j ky Zoltán. ; ~ Kellemesen csa- \ lógtam, nem hittem i volna, hogy nyen 3 színvonalas, érdekes 3 játékot látok _! m ondotta társának: a~ egyik budakeszi 3 sportvezető. j A találkozó után \ a résztvevők ba- í íefc n!,aCSOráJ’a MŰI- 1 tek össze. Általános; megállapítás volt-i esemény elméiül- 3 tette a játékvezetőki es edzők közötti ba-í ratsagot. 1 Végezetül nézzük í az összeállítást. I Edzők: Csikós _! Seres, Nagy A ; - Kiss Papp J. — Nagy: Sándor, Kubilc, Bái-Í a n Pintér.; l[- félidőben: Csi-‘ kos — Ráb, Varga j Kapuvari — Seres,: tenS*ma± ~ Earbácsi, ; Babi, Batki, Peré-: nyi, Karai. í Játékvezetők: Ba- 3 dacsonyi (Mucsi) —: Banhidi (Berta), Go-i aa. Kuszák — Kár- 3 inár (Cseszneki), Ha-\ lasz (Pát) _ szórt: at, Pusztaszeri (Kor-: tnos), Bende (Sot,j Kárpáti, Kals^: vincze dr.). 1 C: Nagy A (1] : esbot). Nagy s„ Bá-j Batki, Barbacsi.; A játékvezetők gól-': királya Kárpáti, a í Esepel Autó játéka- •' ü0lt Ké1s-er vet- ! l. -tf ellenfél há-; lóját, Bende és Bei- í ta Pedig egyszer. 3 — reitter — j NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK