Pest Megyei Hírlap, 1960. május (4. évfolyam, 102-127. szám)

1960-05-26 / 123. szám

64 EVES JELVENYES A szentendrei járásban eddig ) 450 fő szerezte meg az olimpiai jelvényt. Az ered­ményes munkát akadályozza a jelentkezési lap és a jelvény hiánya. A leányfalui Torma István, nyugdíjas kertész, bár már nem fiatal, szintén részt vett a viadalon. A 64 éves, jól megtermett férfi 12.80 méter­re dobta a 4 kilós súlygolyót. Ezenkívül tornából próbázott, s asztalitenisz-versenyen in­dult; A Szentendrei Építők spor­tolói közül százan jelentkez­tek, s 64-en tettek részpróbát. Gondot okozott az olimpiáról szóló előadás megrendezése, de megoldotta a gordiusi cso­mót, hogy a közeljövőben a TV sugároz ilyen jellegű elő­adást. A sportkör klubhelyi­ségében van televízió, s a be­nevezettek itt tesznek majd eleget ennek a követelmény­nek. A Váci Forte legyőzte az Elektromost a kézilabda női NB II-ben A kézilabda NB n VET. forduló- iában nem várt meglepetés szüle­tett. Az eddig is kitűnően sze­replő Forte-lányok Budapesten szép játék után megérdemelt győzelmet arattak a rivális Elekt­romos felett. A csömöriek kikö­szörülték mült vasárnapi csorbá­jukat és ha nehezen is, de biz­tosan győztek a Pécsi Dózsa ellen. NB n FÉRFI: CSÖMÖRI KSK-PECSI DÓZSA 20:18 (11:C) Csömör. KKW néző. V: Badics. Csömör: Solymár I _ Brieska, K iss, Spreitzer, Lttkei, Solymár II, Radocsányi. Csere: Bagyánsz- ki. Tamást Végig igen lö iramú változatos küzdelmet vívott a két csapat. A játék elején Csömör 6:l-re elhú­zott és ezt az előnyt a félidő vé­géig tartani is tudta. A második félidő elején mereven mozogtak a csömöri csatárok. Ezt ügyesen használták ki a pécsiek és 16:13-ra elhúztak. Ez felvillanyozta a csö­mörieket és a hajrában sikerült a magúk lávára fordítani a már vesztésre álló mérkőzést. A látottak alapi án Csömör győ­zelme megérdemelt. G: Kiss, Aszód már biztos első, Budakeszi pontot vesztett Budaörsön Járási labdut úgó-bajnt Isiig ASZÓDI JÁRÁS: . Aszódi KSK—Aszódi Honvéd 1:1 41:0). Aszód, 600 néző. V: Püs­pöki. A járási rangadót érdekes, izgalmas események vezették be. A két csapat miár fél háromra felöltözött, ugyanis eredetileg három órára írták Id a találkozót. A játékvezetők azonban csak öt órára jelentek meg, mert erre az időpontra voltak kiküldve. A kö­zönség egy része eddig már haza­ment. A KSK kezdett jobban, de gólt csak a 35. percben ért el a jól .védekező Honvéddal szemben. Szászi i mintegy 17 méteres sza­badrúgása a sorfal felett, a kapus feje mellett kötött ki 4 hálóban. Szünet után feljavult a Hohvéd, sokkal többet támadott és tetsze­tősebben játszott, de csatárai ere­déből csak az egyenlítésre tellett Gulyás coljával. A döntetlen elég .volt a KSK-nak az elsőség bebiz­tosításához. . Jó: Ondrik I, Varga, Bokodi, Szászi I, ill. Bors, Ficera. < Sinkó István 3. Aszódi KSK 2. A. Honvéd 3. Bag 4. Túra 5. Galgaihéviz 6. Hévizevörik 7. Ipari Műszer. 8. Domony 9 7 7 6 1 3 4 4 — 2 — 1 1 4 — 33: 9 22 2 2 20: 9 16 1 3 39:20 15 5 32:14 13 5 21:17 10 9 14:37 8 6 14:33 4 8 9:38 3 BUDAI JÄRAS: Budakeszi—Budaörs 1:1 (1:0). Budaörs. 666 néző. V: Pusztaszeri. A járási éllovast igen megszorí­totta a jóképessői’ü hazai csapat. A nagy iramú színvonalas mér­kőzés 27. nercében György csava­ros lövése a kapufa tövénél per­dült a hálóba. Szünet után a he­lyiek irányították a játékot. A 66. percben a budaörsi Szalai U-esét Majering ló érzékkel kitolta. A 78. percben Bajkó hatalmas lövé­se védhetetlenül vágódott a felső saraikba. Jó: Majering (a mezőny leg­jobbja). Fogarassi I. Brulkner, György, 111. Vastag. Hauser. Baj­kó. Szopós. Torbágy—Diósd 3d), Törökbálinti TC-Törökbálinti Honvéd 2:2, Sós­kút—Érdi Építők 3:2, Páty—Pilisi Bányász II 2:4. A Tárnok _Bia m érkőzés félbeszakadt, mert meg­ütötték a játékvezetőt. SZENTENDREI JÁRÁS: Csobánka—Dunabogdány 2:3. VÁCI JArAS: Püspökszilágy_Alsógöd 1:2, Fel­s ögöd—Erdőkertes 1:1, Veresegy­ház_Dunakeszi Magyarság 1:1, F óti SE II—örszentmiklós 9:2, Váci Vasutas H—Fóti Vasutas 2:10. A sződi KSlC—Václ Petőfi II mérkőzést a játékvezető nem ve­zette le. mert a pálya nem volt felmeszelve. Érdekesség. hogy Püspökszilágyon sem volt felme­szelve a pálya, Itt azonban mégis sorrakerült a találkozó. „Rugal­masabb” volt a bíró. Európa jelenleg legjobb félnehézsiilyii ökölvívója is indul a budapesti nemzetközi versenyen Az olimpiára készülő sport­ágak közül a jövő héten az ökölvívásban lesz nemzetközi verseny. Június 3-án, 4-én és 5-én bonyolítja le a MÖSZ a Sportcsarnokban nagyszabású egyéni viadalát, amelyen a legjobb magyar ökölvívókon kívül még kilenc ország ver­senyzői lépnek szoritóba. A nagy érdeklődéssel várt eseményre már javában foly­nak az előkészületek. Minden súlycsoportban négy ökölvívó áll majd rajthoz, éspedig két ma­gyar és két külföldi. A súlycsoportokon belül kör­mérkőzésre kerül sor. Több külföldi szövetség már név­szerinti nevezést is küldött, s ebből kiderül, erős mezőny csap majd össze. Finnország a légsúlyú Lakié­val és a pehelysúlyú Limmo- nennel képviselteti masát. Mindketten válogatottak. Svéd­ország képviseletében a nagy­váltósúlyú Waltersson és a félnehézsúlyú Norling indul. Ncrling jelenleg Európa legjobb félnehézsúlyú ököl­vívója. hosszú idő óta nincs legyőzője, megverte többek között a szovjet Szenykint is.' A len­gyelek a légsűlyú Osztrowszkit és kisváitósúlyú Szobolevszkit küldik Budapestre, különösen az utóbbi hallatott már sokat magáról. Az osztrák ökölvívók képviselője a harmatsúlyú Weiss és a kisváitósúlyú Königh lesz, mindketten sok­szoros válogatottak. Romániá­ból a könnyűsúlyú Székely, s az ismert váltósúlyú Neagu jön. Nem jött még névszerinti nevezés a szovjet, bolgár, csehszlovák és jugoszláv szö­vetségtől. az azonban biztos, hogy a Szovjetunió közép- és félnehézsúlyban indít verseny­zőt. A nemzetközi tornán rész­vevő magyar sportolókat még nem jelölték ki. Brleska (4—4), Solymár H, Tamás, Radocsányi (3—3), Litkei (2), Spreitzer. Jó: Solymár II, Soly­már I. Litlkei, Brieska. DUNAKESZI MAGYARSAG­KOMLŰI bányász 13:7 (5:5) Bunakeszi. 300 nézd. V: K. Nagy. Dunakeszi: Tóth _ Badó. Kiss, H onti, Turczi, Sipos, Borsos. Csere: Bottlik, Swarcz, Bessen- baeher. Igen nagy iramú, kemény, vál­tozatos küzdelem. A Bányász-fiúk bágyadtan látszottak és igen rosz- szul védekeztek. A hazai csapat ezt kihasználva megérdemelt győ­zelmet aratott. Dunakeszi két hét­méteres büntetőt hibázott. G: Kiss (5), Badó. Turczi (3—3), Sipos, Bessenbacher. Jó: Tóth. Badó, Turczi. Kiss. FÉRFIRUHAGYAR—VÁCI FONÖ 22:17 (11:9) Kisfaludy utca. V: Csertő. Végig izgalmas, magasszinvo- nalú mérkőzést vívott a két csa­pat. A Fonó kezdett iobban és az első félidőben végig állandóan egy-két góllal vezetett. Az első félidő végén két perc alatt négy gólt dobott a Férfiruha és így ll:9-es eredménnyel fordultak. A második félidő kezdetén a Férfi- ruha előnyét további három gól­lal növelte és ezt az öt gólt a mérkőzés végéig megtartotta. A hazai csapat megérdemelten győ­zött, ámbár nagyban közrejátszott az eredmény kialakulásában mindkét váci kapus igen gyenge védése. Braunsteiner hétméteres büntetőt hibázott. G: Brellos (6), Braunsteiner (5). Szikora (4), Kleiner (2). Jók: Brel­los, Braunsteiner. Szikora, Su- lyánszki. NB II NŐI VÁCI FORTE—ELEKTROMOS 5:2 (3:1) Latorca u. V: Bányai. Forte: Vass — Kalácska, Csema, Kontreczki, Kovács, Pelyhes, Su- lyánszkiné. Csere: Varga. A forduló legnagyobb meglepe­tését hozta a mérkőzés. Az eddig Is kiválóan szereplő Forte szép játékkal, biztosan győzte le nagy riválisát. A győzelem fő részese Vass kapus, aki ismét kiválóan védett. G: sulyánszkiné (2), Kontreczki. Kovács, Kalácska. Balogh László MEGYEI BAJNOKSÁG: Férfi mérkőzések. Vecsés—Nóg- rádverőce 10:4 (4:0). Nőgrádverőce. V: Sípos. Az első félidőben egyen­lő ellenfelek küzdöttek. Szünet után a tapasztaltabb: Vecsés a maga javára fordította az ered­ményt. Budakalász _Váci Kötött 1 4:11 (4:4). Budakalász. V: Eisen. Erős iramú mérkőzésen a szeren­csésebb csapat győzött. Tököl— Nagymaros 24:17 (16:7). Tököl. V: Jónás. A nagyobb lövőerővel ren­delkező Tököl megérdemelten nyert. Csömöri KSK II—Váci Fonó II 22:12 (11:6). Csömör. Váci Spartacus_Abony 34:15 (1 5:8). Vác. V: Fazekas. Az első negyedórában Abony teljesen egyenrangú ellenfél volt. A 15. percben 4:4 volt az eredmény. Ezután villámgyors Spartacus tá­madások következtek, amelyeket rendre góllal fejeztek be a kitű­nően lövő hazaiak. Szünet után kidomborodott a váciak nagyobb tudása, jobb erőnléte. Az abonyl kapus sokszor feleslegesen futott ki. Ez három váci gólt eredmé­nyezett. Az utolsó nyolc percben szinte labdához sem iutottak a vendégek. Ebben az időszakban a Spartacus hat eólt lőtt. s egyet sem kapott. A váci csatársor kitűnő formá­ban játszott, míg a védelem több­ször bizonytalankodott. Ennek következménye a tizenöt kapott gól. Az abonyiak nem tudták ki­használni a hazai csapat ember- hátrányát. hisz a második félidő közepén a Spartacusból Kovács I-et és Lovászt 2_2 percre kiállí­t otta a játékvezető. G: Kovács I (9). Hangya (8), Steidl (8, egyet hétméteresből). Lovász (5, egyet hétméieresből). Lányi (3), Kovács II, ill. Guth, Sz. Tóth (4—i), Szmorek, Kecske­méti (2—-2), Molnár. Varga. vigh. Jő: Kovács I, Steidl, Hangya, ill. Sz. Tóth, Kecskeméti. Ifjú Lányi Lajosné 1. Váci Spart. 7 7 _ — 140: 67 14 2. Ceglédi Ép. 6 6 — , 117: 48 12 3. Naigytarcsa 6 4 — 2 96: 93 8 4. Budakalász 7 3 1 3 79:108 7 5. Tököl 7 3 _ 4 1 21:103 6 6. Váci Kötött 6 3 — 3 95: 93 6 7. Vecsés 7 3 — 4 67: 83 6 8. Abony 7 3 — 4 109:143 6 9. Csömör H 7 2 1 4 87:122 5 10. Váci Fonó JI 7 2 _ 5 102:116 4 íl. Nagymaros 6 2 — 4 93:103 4 12. Nógrádver. 7 1 — 6 81:106 2 Az olimpiai labdarugó-tornáról... Kétszemélyes vitrinéi? rekamié, fotel, sezlon, kedvező fizetéssel. Bp.. Eladó Bállá Gergely u. 29. számú 148 öl be­kerített. kutas házhely VT., Szív u. 28. Vágó! és góré, lebontásra kárpitos. i Zápor u. 1. 600-as Zündapp eladó, cserélhető kisebbért, ingatlanért. Nagykő­rös, Csillag u. Gödény. A FIFA olim­piai bizottsága az olimpiai lab­darúgó-torna 16- os döntőjének csoportbeosztása után a mérkőzések színhelyét is kijelölte. A csoportbeli ta­lálkozókat az alábbi városok­ban bonyolítják le: Firenze. Livorno, Grossetto, Aquila, Pescara, Nápoly és Róma. Az elődöntőket Nápoly­ban és Rómában, a döntőt pe­dig az olimpiai stadionban rendezik meg. Az időpontokat még nem ál­lapították meg, erre a jövő hó­nap elején kerül sor, amikor ismét összeül a bizottság s a lebonyolítás egyéb módozatai­ról is határoznak. A csoportbeosztásokkal kap­csolatban különben érdekes az AFP francia hírügynökség esélylatolgatása. Eszerint az 1. csoportban az elsőség kérdése minden valószínűség szerint Bulgária és Jugoszlávia között dől majd el. A második csoport favoritja az otthon minden előnyét él­vező Olaszország lesz. Legve­szélyesebb ellenfelének Nagy- Britannia tekinthető, mivel Brazíliát csak egy gyengébb képességű válogatott képviseli, amelynek ugyan jó a támadó­sora, de gyenge a védelme. A harmadik csoportban elég nyílt a kérdés. Lengyelország ugyanazt az előnyt élvezi, mint Bulgária, a legjobb csapatát indítja. Dánia is esélyesnek te­kinthető. Legutóbb éppen a vi­lágbajnok brazilok ellen mu­tatta meg jó képességét, csak 4:3-ra kapott ki. Ezenkívül Ar­gentínát sem lehet esélytelen­nek tekinteni. A negyedik csoport nagy esé­lyesének a magyar együttesi tartja az AFP. Peru ugyan ve­szélyes ellenfél mindenki szá­mára, de csak hazai földön, mert idegenben megközelítő­leg sem képesek igazi tudásuk kifejtésére. Megemlíti a cikk­író, hogy Magyarország az egyik legerősebb selejtező cso­portból pontveszteség nélkül, jutott tovább. Úgy látszik, hogy megtalálta azt a csapatát, amely képes további sikerek­re, esetleg az 1952-es ered­mény, amikor is Helsinkiben olimpiai bajnokságot nyert a magyar válogatott — folytatá­sára. Czimbalek Gyula II. osztályú eredményt ért el INNEN - ONNAN Befejeződött a szobi járási sakk-csapatbajnokság. Nóg- rádverőce végzett az élen, Nagymaros, Szob II és Ke­mence előtt. Az ünnepélyes díjkiosztót Nógrádverőcén tar­tották. amelynek keretében Verőce és Szob I barátságos mérkőzést vívott. A megyei bajnokságban sze­replő Szob tartalékosán állt fel a 8 táblás mérkőzésre, amely meglepetésre Nógrád- verőce 6V2:iy2 arányú fölé­nyes győzelmével végződött. Váratlan volt Csiffári vere­sége id. Zala Dezsőtől és Gidó veresége Bánfalvitól. A találkozó befejezése után Berta Sándor, JTST-elnök osztotta ki a bajnokság díjait. Szentendrén a vívóiskola után cse'gáncsiskola is meg­kezdi működését. Huszon­egyen jelentkeztek, akik ma délután öt órakor gyűlnek össze megbeszélésre. PEST MEGYEI HÍRLAP A Maevar szocialista Munkáspár Pest meeyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bápskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili.. Blaha Luiza tér 3. Telefon- 343—100. 142—220. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszt) a Magyar Posta. Elő­fizethető a heivi posiahívataioknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra u forint A postások már régen szét­hordták a hírt. hogy vasárnap délelőtt az Agráregyetem lő- terén rendezik az MHS me­gyei lövészversenyének III. fordulóját. Az érdekeltek már útban voltak, legalábbis cso­magoltak a gödöllői utazásra, a pálya azonban ekkor még be volt tiltva. Ugyanis, egy sajnálatos fél­reértés folytán, a viadal előtt egy héttel betiltották a lőte­rek azt mondván, hogy az nélkülözi a szabályoknak megfelelő elővédeket. A fi­gyelmet elkerülte az, hogy itt csupán kispuskával lőnek, s még pisztollyal sem. Végül is az MHS megyei elnöke tisztázta a helyzetet. Az előzmények ellenére, meg­felelően előkészítve, feldíszít­ve várta az Agráregyetem fáival övezett lőtér a ver­senyzőket. A harmadik fordulót a Ganz Árammérőgyár alap­szervezete rendezte, a részt­vevőket Győrfi Tamás, az alapszervezet elnöke üdvö­zölte. A délutáni órákban vé- vet ért viadalon Czimbalek Gyula kitűnő 253 körös telje­sítményt ért el, amely IX. osz­tályú eredmény. Csapatban: 1. Gödöllői Já­rási Tanács 1148, 2. G. Agrár­egyetem 1143, 3. Csepel Autó 991, 4. Nagykőrösi Ládagyár 962, 5. Ganz Árammérőgyár 913. Egyéniben: 1. Czimbalek Gyula (Agráregyetem) 253, 2. Győrfi Tamás (Ganz) 238, 3. Ötvös Károly (Agráregyetem) 238. 4. Gáspár László (Járási Tanács) 236, 5. Kiss Zoltán (Járási Tanács) 232. 6. Bucher- na Nándor (Agráregyetem) 230. A III. forduló után. Csapat­ban: 1. Agráregyetem 3456. 2. G. Járási Tanács 3266, 3. Csepel Autó 2976. Egyéni­ben: 1. Czimbalek 720, 2. Öt­vös 715. 3. Gyuris Károly (Járási Tanács) 684. 4. Bu­cherna 674. 5. Győrfi T. 670. 6. Győrfi Sándor (Agráregye­tem) 668. A következő forduló június 19-én Nagykőrösön kerül sorra. Csiba József A Margitszigeten vasárnap 120 résztvevővel bonyolítot­ták le a megyei úttörő négy- tusa-bajnokságot. Fiúk. Csapatban: 1. Sződli- get (Tollas József, Dede Ká­roly, Sebők László, Békefi László, Mihályi András, Nyi­las Sándor) 1870 pont, 2. Nagykáta 1802. 3. Nagyková­csi 1757. Egyéni összetettben: 1. Békefi 417. 2. Mihályi 410. 3. Pintér Gusztáv (Nagyková­csi) 403. Lányok. Csapatban: 1. Al­sósod (Dezseffi Aliz. Donászi Éva. Galántai Ágnes. Gergely Gabriella, Halápi Mária. Pró- nai Ilona) 1575, 2. Dömsöd 1570. 3. Gödöllő 1565. Egyéni összetettben: 1. Gergely Gab­riella 364, 2. Sipos Irén (Men- de) 350, 3. Takács Mária (Vác) 349. Szabó Gyula megyei mb. úttörőtitkár Magyarország, Peru, Franciaország és India egy csoportban az olimpiai labdarúgó-torna 16-os döntőjében Kedden délben a FIFA zü­richi székházában megtartot­ták az olimpiai labdarúgó- torna tizenhatos döntőjébe került csapatok csoportbe­osztását. Először Tajvan kérdésében született döntés. Mint isme­retes, az ázsiai zónában sze­repelt Tajvan és Dél-Korea mérkőzése 1:0 arányú taj­vani vezetésnél félbeszakadt, s bizonytalan volt, melyik csapat jut tovább. A bizott­ság elismerte az l:0-ás ered­ményt, s így Tajvan lett az olimpiai labdarúgó-torna ti­zenhatodik részvevője. Ottorino Barassi, a FIFA olimpiai bizottságának elnö­ke vezette le a sorsolást. A tizenhat együttest négy né­gyes csoportba sorolták, amelyek beosztása a követ­kező: 1. csoport: Jugoszlávia, Bulgária, Törökország, Egye­sült Arab Köztársaság, 2. cso­port: Olaszország, Nagy-Bri- tannia, Brazília, Tajvan. 3. csoport: Lengyelország. Dá­nia, Argentina, Tunisz. 4. csoport: Magyarország, Fran­ciaország, Peru, India. A csoportokon belül kör­mérkőzésekre kerül sor, az el­ső helyezettek jutnak az elő­döntőbe. Itt összesorsolják a négy csapatot, s a győztesek játszanak majd az első-máso­dik, a vesztesek pedig a har­madik-negyedik helyért. TF—Budakalász 4:1 A labdarúgó Buda pest-bajnok­ság I. osztályában, a nyugati cso­port rangadóját a TF 4:1 arány­ban nyerte Budakalász ellen. Pomáz—Óbudai Piaió 2:0. 1. TF 27 20 5 2 91:25 45 2. Statisztika 27 16 5 6 58:28 87 3. Budakalász 27 16 5 6 53:31 37 12. Pomáz 27 9 3 15 36:64 21 5 NAP MÚLVA már válogathat az ünnepi könyvhét ünnepi kiadványai között! A sződligeti fiú- és az alsógödi leánycsapat nyerte a megyei úttörő négylusa bajnokságot