Pest Megyei Hirlap, 1960. március (4. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-15 / 63. szám

A Csepel Autó a CVSE pontot vesztett Ismét jó napjuk volt a vendégcsapatoknak a megyei labdarúgó-bajnokságban Rossz napjuk volt vasárnap a Pest megyei NB Iíl-as csapatok­nak. Csupán a Csepel Autó tar­totta otthon a két pontot, míg a Ceglédi Vas­utas döntetlent harcolt ki Mező­ik óvá c&házáji, s így előnye két pontra csökkent, mert a második helyezett szegedi Spartacus győ­zött. Pest megyei együttest, a Nagykőrösi Kinizsit fektette két vállra. Ujabh vereséget szenvedett a Pilisi Bányász, s a Pilisi KSK is. Északközép csoport: ANNAVÖLGYl BÁNYÁSZ—PILISI BÁNYÁSZ 4:1 <2:1* Amnavölgy, 500 néző. V: Tyuko- di. P. Bányász: Hujj — Fazekas, Peiler, Spamberger — Gémesi, Vízvári — Barabás, Ferbert, Nick, Kimmel, GáL A megváltoztatott összeállítás sem használt. A Bányász a 20. percig fölényben volt, sőt a veze­tést is megszerezte. Ezután ért­hetetlenül kiengedte kezéből az irányítást, szünet után felülkere­kedett a nagy lelkesedéssel játszó hazai csapat. A vörösvári együttesben csupán Peller teljesítménye dicsérhető. TESTVÉRISÉG—PILISI KSK 5:2 (1:0) Albertirsa, 1500 néző. V: Kapos­vári. Délkeleti csoport: CEGLÉDI VASUTASAM. PETŐFI 1:1 (1:0) Mezőkovácsháza, 1000 néző. V: Kasza. CVSE: Kaltanecker — Pákozd1, Gyikó, Pintér — Csontos, Len­gyel _ Kökény, Nagy, Hári, Bo­tos, Halász. Csala (Szalvai HSE) második lett a Sziklai Sándor ökölvívó-emlékversenyen A Sportcsarnokban vasár­nap délután bonyolították le az országos ifjúsági egyéni ökölvívó-bajnokság döntőit, ezt követően pedig a Sziklai Sándor felnőtt verseny végső küzdelmeit. Az ifiknél a következők szereztek bajnoki címet (pa­pírsúlytól felfelé): Berkes (KÖZÉRT), Skerlecz (FTC), Kovács (MTK), Kapus (Do­rog), Bánhidi (Szolnok), Pauer II (EMAG), Kosztolni (MPSC), Pavlis (Vasas), Dunajecz (Ka­posvár), Bitter (Bp. Építők), Szabó A. (Csepel). A nagykőrösi Raffael Gyu­la harmadik lett a pehely­súlyban. A Sziklai Sándor emlék- versenyben Csala (Sz. Hon­véd) bekerült a váltósúlyú döntőbe. Kiinger ellen a má­sodik menetben feladta a küzdelmet. Súlycsoport-győztesek (lég­súlytól felfelé): Jezernlczky (Dinamó), Fekete B. (MTK), Dubovszki (Csepel), Vona (MTK), Pál (Újpesti Dózsa), Kiinger (Bp. Honvéd), Er­délyi (U. Dózsa), Edőcs (Va­sas), Sipőcz (U. Dózsa), Sza­bó L. (Győr). Gödöllői Gépgyár—Bp. He- lylipar 12:8 Isaszegen vasárnap dél­után tartották a Gödöllői Gépgyár—Bp. Helyiipar ba­rátságos ökölvívó-mérkőzést. Sajnos, a „Gyarmati-féle” vendéglő terme csak 250 né­zőt fogadott be, s mintegy 100 szurkoló kinnrekedt. A jó szervezésért dicséretet ér­demel Csernócki Márton és Sárvári Károly. Színvonalas küzdelmek ala­kultak ki. Ki kell emelni az ifjúsági korban levő Koskár Rudolf teljesítményét. Részletes eredmények (elől a gödöllői öklözök): Takács nyer Galambos, Palaga, Oro- szi ellen, Kovacsik kikap Il­léstől, Monostori győz Nagy E., Mihalik pedig Pánczél ellen. Rideg alulmarad Ber- nák, Laukó, Koroknaival szemben. Deák nyer Jányer ellen, Békési kikap Balogh- tól, Koskár győz Nagy Gy. ellen. i // Labdarugó NB I Antik ezüsttárgyak gazdag választékban kaphatók az ÓRA-ÉKSZER BOLTOKBAN TB0BSS®®®®®B0E0®Sl*j®SE®I I A Sportcsarnokban vasárnap délelőtt első ízben rendezték meg az országos női művészi torna egyéni és csapatbajnokságot. A jól sikerült versenyen igen nagy mezőnyök indultak, több mint 70 tornász állt rajthoz. A gyakorla­tok zöme is igen szépen sikerült, általában színvonalas volt a ver­seny, Vasárnap a Millenárison meg­rendezett két mérkőzéssel befeje­ződött a nemzetközi jégíkorong- toma. Az elsőséget az FTC sze­rezte meg. BBBBBBBBSBBBBBBBBBBBBtl Vasas—Újpesti Dózsa 3:0 (1:0). Népstadion, 70 000 néző. BVSC— Diósgyőr 0:0. Szőnyi út, 6000 néző. Szombathely—Csepel 2:o (0:0). Szombathely. 12 000 néző. Salgótar­ján—Szeged 3:0 (2:0). Szeged, 14 000 néző. Ferencváros _Pécs 4:0 (3:0). N épstadion, 45 000 néző. 2. U. Dózsa 2. Ferencváros 3. Vasas 4-5. MTK 4-5. Tatabánya 6. Bp. Honvéd 7. Diósgyőr 8. Csepel 9. Szeged 10. Salgótarján 11. BVSC 12. Szombathely 13. Dorog 14. Pécs 16 11 3 2 32:13 26 16 8 5 3 37:19 21 16 8 5 3 30:21 21 16 7 5 4 30:21 19 16 7 5 4 20:14 19 15 8 3 5 30:30 19 16 6 4 6 25:30 16 16 6 2 8 15:22 14 16 5 4 7 15:24 14 16 3 6 7 20:23 12 16 3 6 7 16:26 12 16 4 3 9 21:32 11 16 3 5 8 18:34 11 16 3 4 9 17:36 10 A góllövőlistán Albert (Ferenc­város) és Tichy (Bp. Honvéd) 20 góllal, holtversenyben áll az élen. A soron következő forduló leg­érdekesebb mérkőzésének, a Tatabánya—Ferencváros összecsa­pás ígérkezik. John Thomas, az amerikaiak magasugró olimpiai reménysége a chicagói fedettpályás versenyen 2.197 m-rel úi nemhivatalos világ­rekordot ért el. MjT r m // rr Kutgyuru, betonáteresz rövid szállítási határidőre megrendelhető a Zsámbéki Földművesszövetkezetnél G: Kökény, 111. Batke. Jó: Kai- tanecker, Gyikó, Botos, ill. Balke, Serfőző, Bányilk i, Bányik II. SZEGEDI SPARTACUS—NAGY- KÖRÖSI KINIZSI 4:0 (2:0) Szeged, 500 néző. V: Szentesi. Nagykörös: Gömöri _ Vass, Soós, Bélteki — Csikós I, Kovács — Kornyik, Bakonyi, Szabó II, Csikós II, Decsl. Kissé csúszós pályán a Kinizsi széllel szemben kezdett. A hazai csapat támadott többet, s Gömöri hibájából két gólt ért el. Egy Ki­nizsi támadás végén Kornyik fe­jesét a kapufa mentette. Szünet után feljött Nagykőrös, több gól­helyzetet teremtett, de Kornyik, Csikós H, Szabó n és Decs! sorra kihagyták ezeket. A Spartacus csak ritkán támadott. A. Kinizsi védelem kétszer is érthetetlenül leállt, s az ellenfél kihasználta ezt. Végeredményben alacsony szín­vonalú mérkőzés volt. A gólarány túlzott. Délnyugati csoport: CSEPEL AUTÓ—SZÉKESFEHER- VARI MÁV ELŐRE 3:0 (2:0) Dunaharaszti, 800 néző. V: Ma­gyar Z. A 78. percben Kerekest (Cs. Autó) kiállították. A megyei labdarúgó-bajnokság | tavaszi harmadik fordulója több meglepő eredményt hozott. Főt I folytatta sikersorozatát, Karúi­ról is győztesen tért haza. A formába lendült váciak Gyom­ron diadalmaskodtak, az éllovas Szalvai Honvéd pedig Pécelen. A szentendreiek előnye három pontra nőtt, mert a Gödöllő: Vasas kikapott Monoron. FŰTI SE—KARTAL 3:2 (2:0) Kartal. 1200 néző. V: Kaiser. Fóí kezdett lobban, majd a Kar- tali Kinizsi vette ót az irányítást, egymás után vezetve szép táma­dásait. Később a széltől támoga­tott, nagy becsvággyal játszó ven­dégcsapat 2:0-as előnyre tett szert. Szünet után úgy látszott, hogy Kartal kiegyenlít. A hazai fölény az 30. percben gólt eredménye­zett. Ezután azonban a vendég­csapat szerzett újabb gólt, majd Kartal ismét csak szépíteni tudott, A hazaiak szebben, a fótiak lelke­sebben. nagy akarással küzdöttek. G: Forgács n (3), ill. Ángya), Mőcsa. Jó: a közt-ellen védelem. Forgács II, Nagy. Szabó. ül. Rózsavölgyi, Varga, Móesa. Kurucz István SZALVAI HONTSD-PÉCEL 3:0 (2:0) Pécel, 300 néző. V: Rrichen- batim. Nagy iramban kezdődött a játék, Székesfehérvári Vasas­igen rossz a váci csapat tavaszi sor­solása. Akár­csak a máso­dik, a harma­dik forduló­ban Is idegenben játszott, kö­vetkező ellenfele pedig az éllovas Győr lesz. Mint várható volt, Székes­fehérvárott is alul maradt a Petőfi. A hazaiak többet tá­madtak, sok szabálytalanság tarkította a játékot. Andris­kát a 77. percben durva já­ték, Czuczort pedig a 88. percben feleselés miatt kiál­lították. Székesfehérvár, 3500 néző. V: Nagy E. Vdc: Nyéki — Bor ószláv. Palásti, Jenei — Neugan, Far­kas — Balogh, Andriska, Pin­tér, Cscrvenák, Czuczor. G: Szűcs, Szőke. Jó: Bognár, Németh, Szűcs, Horváth I, ill. Palásti, Jenei, Neugan. A nyugati csoport további eredményei: Budafok—Budai Spartacus 2:0, Pécsi VSK— EVTK 1:4, Szállítók—Sztálin- város 3:0, Kaposvár—Láng 2:0, Zalaegerszeg—Pápa 1:0, Orosz­-Yáci Petőfi 2:0 (1:0) lány—Komló 1:2, Győr—Mo­sonmagyaróvár 2:0. Keleti csoport: Előre— Egyetértés 1:2, Borsodi Bá­nyász—Pénzügyőrök 1:1, Mis­kolc—Szolnok 1:2, Diósgyőri Bányász—Nagybátony 2:1, Jászberény—Bp. Spartacus 3:1, Orosháza—Izzó 2:2, Debre­ceni VSC—Kecskemét 0:0, Ózd —Szegedi Vasutas 1:1. Új női ószó-világcsocs A zürichi fedettuszoda 50 mé­teres medencéjében a nyugat­német Wiltrud Urselmann a 100 méteres női mellúszásban 1:19.1 perccel új világcsúcseredményt ért el. A régi világcsúcsot Karin Beyer (NDK) tartotta 1:19.6 perc­cel* Urselmann 50 méteres rész­ideje 37 mp volt. Urselmann vasárnap kísérletet tett a 200 méteres női mellúszás világrekordjánál?: megdöntésére is. Ezúttal azonban nem volt szeren­cséje, mert 2:51.9 perces eredmé­nye csak új német rekord. ¥ A lenlnjfrádi fedettpályás atléti­kai versenyen Tamara Press 16.35 méteres eredményével új, nem­hivatalos női súlylöíkő világrekor­dot ért el. Azonnal felveszünk kőműves szakmunká­sokat nagykőrösi vagy kecskeméti építkezés­re. Jelentkezés Nagy­kőrös iskola építke­zésen, vagy Kecskemét Rákóczi város 23. ÉM Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. Acs, állványozó, kő­műves, építőipari gép­kezelő, épületlakatos és 3 villanyhegesztő szakmunkást keres fel­vételre az ÉM. 44. sz. Állami Építőipari Vál­lalat. Cím: Bp., V., Kossuth Lajos tér IS­IS. fsz. Szállást, étke­zést biztosítunk. Mezőgazdasági techni­kumi végzettségű, magtermesztésben le­hetőleg jártas dolgozót technikusi beosztásba felveszünk. Fizetés 1200 Ft. Jelentkezés írásban Gyógynövény­kutató Intézet sze­mélyzeti előadójánál, Budapest, xn., Dániel út 38—40. Orlásgyümölcsü szent­endrei egres és nagy­gyümölcsű hollandi­piros, fehér, fekete ri- bizketövek kaphatók, darabonként 5 forint­ért, Toronyi János kertésznél, Békéscsa­ba, Sztraka utca 27. Beköltözhető 2 szobás ház, 2000 négyszög- öles gyümölcsfás tel­ken Máriabesnyőn el­adó. Érdeklődés: 351— 472. Eladó ingatlanok a vá­ci járás területén. Vác városban: 1 szoba, konyha, kam­ra, istálló. Azonnal beköltözhető. 60 000 Ft. 5. szoba, 5 konyha, la­kott, 1 szoba összkom­fort beköltözhető 150 ezer Ft. Részletre is eladó. 4 szoba, 3 kony­ha, 3 kamra, pince, raktár, 2 szoba, kony- hás rész beköltözhető, a többi lakott. 160 000 Ft. 360 n.-öl üres telek 25 000 Ft. Veresegyház község­ben: 2 szoba, konyha, élés­kamra, előszoba, 400 n.-öl telek, mosókony­ha, nyárikonyha, pin­ce, azonnal beköltöz­hető 140 000 Ft. 1 szo­ba, konyha, mosdófül­ke, előszoba, kamra, veranda, 320 n.-öl te­lekkel. Azonnal beköl­tözhető 80 000 Ft. 270 n.-öl üres telek 3000 Ft. Nógrádverőce község­ben: 1 szoba, konyha, élés­kamra, melléképület. Azonnal beköltözhető. 46 000 Ft. 860 n.-öl telek 4 éves málnatelepítés­sel 18 000 Ft. 200 n.-öl telek gyümölcsfákkal 10 000 Ft. Sződliget községben: 2 szoba összkomfortos azonnal beköltözhető 90 000 Ft. 2 szoba, össz­komfortos, azonnal be­költözhető 115 000 Ft. 150 n.-öl telekkel. 278 n.-öl bekerített telek gyümölcsfákkal 18 000 Ft. 160 n.-öl üres telek 4500 Ft. Felvilágosítás: PIK, Vác, Széchenyi u. 9. Háromkerekű rokkant- járműhöz 125 kem Da- nuvia blokk kerekek és az összes hozzávaló alkatrészek sürgősen eladók. VD., Maja­kovszkij U. 77. II. 22. Rózsatövek! Magastör­zsű és bokorrózsák legnemesebb, folyton- nyíló oltványainak a termelője: Gánti Vil­mos, Vác, Petőfi ut­ca 11. ___________________ A pilisborosjenői fmsz. 1. sz. boltjába boltve­zetőt keres. Erkölcsi bizonyítvány és mű­ködési bizonyítvány bemutatása szükséges. Fizetés kollektív sze­rint. Jelentkezni az fmsz központi irodájá­ban 8 és 16 óra között, lehet személyesen vagy a 162—135/5. sz. telefonszámon. Üj háromajtós, politú­ros szekrény eladó. Nagykőrös, Szolnoki út 57. Telefon: 221. A 11-és számú Autó- közlekedési Vállalat váci főnöksége azon­nali belépésre keres forgalmi szolgálatte­vőt, gépkocsivezető­ket, segédvezetőket, rakodómunkásokat. Javítóműhelye részé­re: művezetőt, autó­szerelőt, autóvillamos­sági szerelőt és autófé­nyezőt. Jelentkezés: Vác, Törökhegyi út i. s néhány hazai támadás után. a Honvéd vette át az irányííá&t. A jó iramú találkozón a péceli együt­tes nem látszott alárendelt szere­pet, feltűnt formajavulása. Már úgy látszott, hogy meglepetés szü­letik. de a 2ű. percben Düron 18 méteres bombájából már a máso­dik gólt szerezte a vendégcsapat. A Sfl. perc táján a péceli csapat egymás után három szöglethez jutott. Szünet után sein lanyhult az iram, a hazaiak nagy lelkese­dését a szentendreiek sportszerű, erőtől duzzadó játékkal egyen­súlyozták. G: Düron (2), Kiss. Jó: Alpár. Monostori, Varga, ill. Ta- lapa, Koncz, Tóth Tibor. A játék­vezető több hibát követett el az előnyszabály alkalmazásánál. Csiba József CEGLÉDI ÉPÍTŐK—DUNAKESZI KINIZSI 4:0 (0:0) Cegléd. 300 néző. V: Sándor. Az első félidőben Cegléd széllel szemben játszott, s ekkor a Kini­zsi egyenrangú ellenfélnek bizo­nyult. Ez a játékrész főleg me­zőnyjátékkal telt el. Az Építőik is csak egy-két alkalommal veszé­lyeztetett, azonban a csatárok el- hirtelenkedték a helyzeteket. For­dulás után a széltől támogatott helyi együttes több formás táma­dást vezetett, megérdemelten sze­rezte meg a győzelmet. A talál­kozó végig sportszerű keretek kö­zött zajlott le. Sándor jól kézben tartotta a mérkőzést. G: Bella (3). Halmi. Jó: Bella, Nagy Bálint, Csendes, ill. Varga, Sipos. VECSÉS—SZTK 3:3 (2:0) Vecsés. 2000 néző. V: Bencsik. A hazai csapat az első negyed­órában nyomasztó fölényben volt, a 12. percben már 2:0-ra vezetett. Húsz perc elteltével feljött sziget- szentmiklós, kiegyenlítetté vált a játék. Szünet után nagy iramot diktált a vendégcsapat, a 61. perc­ben mégis Vecsés ért el újabb gólt. Az SZTK nem adta fel. óriási lelkesedéssel rohamozott, s a meg-megihgó vecsési védelem mellett a 68. percben 3:2-re szépí­tett. A hazaiak kétségbeesetten Igyekeztek tartani az eredményt, de hiába, a 85. percben egyenlí­tett az SZTK. Szünet utáni telje­sítményével az SZTK megérde­melten jutott az egyik ponthoz. Vecsés 3:6 után érthetetlenül visszaesett, nem ßok hiányzott a nagyobb meglepetéshez. G: Molnár (2), Földi, ill. Csősz, Tóth, Aradi. Jó: Leim etter I. Krausz, Pintér, ill. Aradi (a mezőny legjobbja), Varga, Gere. Fekete József ÉRDI TRAKTOR—KISTARCSA 3.-0 (1:0) Érd, 800 néző. V: Huszák. Az első félidőben többet táma­dott a Traktor, de a jól védő Szatler hálóját nehezen lehetett bevenni. Szünet után feljött Kis- tarcsa, egy ideig többet is táma­dott, majd a hajrában ismét Érd ragadta magához a kezdeménye­zést, b ekkor a helyi csatárok szerencsésebbek voltak a góllövés­sel, mint az első félidőben. G: Nagy Béla (2), Sillye. Jó: Érc­hegyi, Vermes, Nagy Béla, ill. Szatler, Molnár. Fluhár Lajos betonkádat időben rendelje meg a Taksonyi Földművesszövetkezetnél Szállítási határidő 15—30 nap! SZIGETÜJFALU—PÉTERI 2:1 (2:1) Sziget újfalu, 300 néző. V: Lau- bér. A hazai csapat végig kezében tarto-tta a mérkőzést, nagyobb- arányú győzelme a csatárok gól­képtelenségén múlott. Péteri me­zőnyben egyenrangú elleniéi volt, de kapura nem volt veszélyes. G: Vieh Béla (2), ill. Rutka J. Jó: Abrahám, Vigh B., Vigh F„ Pflumm K., 111. Magyar, Rutka J., Szény.m m. VÁCI VASUTAS—GYÖMHÖ 1:« (1:0) Gyönlrő, 500 néző. V: Varga E. Először a helyi együttes lendült támadásba, majd kidomborodott a váciak -iobb labdakezelése. Szünet után egyre nagyobb fölényt har­colt ki a Vasutas, de a csatárok­nak nem sikerült a befejezés. G: Pálinkás. Jó: pálinkás. Ora- vecz, Jaasó, Király, ill. Füstös, Szabó S., Karaba. H. S. MONOR—GÖDÖLLÖ 2:1 (1:1) Monor, 1300 néző. V: Pusztaszeri. A tervszerűbben. gyorsabban látszó Monor irányította a játékot. Molnárt (G) a 86. percben soroza­tos reklamálás miatt kiállították. G: Szabó, Stettner, ill. Kovács H. 1. Szalvai Honv. 18 14 2 2 55:15 39 2. Gödöllő 18 11 5 2 43:16 27 3. Kartal 18 8 4 6 32:24 20 4. Ceglédi Ép. 18 8 4 6 43:3« 29 5. Vecsés 18 6 7 3 36:27 19 6. Fóti SE 18 6 6 6 28:27 18 7. Váci VSE 18 6 3 7 30:26 17 8. Dunakeszi K. 18 5 7 6 26:2« 17 9. SZTK 18 5 7 6 31:34 17 10. Szigetújfalu 18 6 5 7 36:40 17 11. Monor 18 6 4 8 21:27 16 12. Gyömrő 18 5 5 8 25:42 13 13. Érd 18 6 3 9 20:25 15 14. Kistarcsa. 18 5 4 9 19:36 14 15. Péteri 18 3 7 S 15:38 13 16. Pécel 18 3 S 10 21:46 1* A nagykőrösi Deák pehelysúlyban első lett Deb­recen város ifjúsági birkózó­bajnokságán. Jól szerepelt a Nagykőrösi Kinizsi másik két versenyzője is, Ronkó (köny- nyűsúly), második, Csorvási (váltósúly) harmadik lett. Huszonkét telitalálat a totón A vasárnapi totófordulóban 22 pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 19 690 forint. Tlzenegytalálatos szelvény 541, tíz* találatos 5133 darab akadt. Előb­biekre 800, utóbbiakra 112 forintot fizetnek ki szelvényenként. A tizenkéttalálatos tlppszelvényi 1. 1, 1, 2, x, 1, x. 1, 2, 1, 2, 2. Április 3-án nemzetközi mérkő­zés szerepel a legjobb magyar cselgáncsozók műsorán: ezen a napon — 19 órai kezdettel _ a m agyar válogatott csapatnak Lengyelország válogatottja lesz aa ellenfele. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyéi Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili., Blaha Lujza tér 3. Telefon: 343—100. 142—220. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint CEGLÉDI APRÓHIRD A város központján, Alkotmány utca 1 sz. alatti szoba, konyhás ház azonnali beköltöz- hetőséggel ötvenezer forintért eladó. Érte­kezni lehet ugyanott. Cserekenyér sütését is megkezdem hozott lisztért. Milla Ferenc, Szolnoki út 32. Fekete Pannónia mo­torkerékpár igényes­nek eladó. Cegléd, X., kér. Szarvas utca 15. szám. Beköltözhető ház sür­gősen eladó. IX. Bim­bó utca 10 alatt. Vegyes dughagyma 12 —15 mázsáig eladó. Át­adnám bármelyik tsz részére Jutányos áron. X. kér. Feiház u. 2. szám. Azonnal felveszünk kőműves szakmunká­sokat nagykőrösi vagy kecskeméti építkezés­re. Jelentkezés a nagykőrösi iskola építkezésen, vagy Kecskemét, Rákóczi- város, 23. ÉM. Bács megyei Állami Építő­Ipari Vállalat. ________ E ladó Várkonyi István utca 64 számú fél ház 300 n.-öl portával, fele szőlő. Érdeklődni Te­leki utca 9. szám. Táncsics Mihály utca 30 számú ház és 200 négyszögöl porta sür­gősen eladó. Beköltözhető kis ház eladó 400 n.-öl kerté­szetre is alkalmas por­tával, sürgősen 3800 Ft-ért. Érdeklődni le­het minden délután 4 —6-ig a helyszínen. IV. kér. Törtei! üt 19. ETÉSEK Csengeriben 400 n.-öl porta sürgősen, olcsó áron eladó. Érdeklődni lehet Hosszúcsemő, I. kér. 84. szám. 7. dűlő. Kenderes Lászlónál. Eladó 80 n.-öl porta Vas u. 1 szám. Érte­kezni lehet: V. Sas u. 15 alatt. Cegléden Bede utca 14 számú ház beköl­tözhetően eladó. Ér­deklődni lehet ugyan­ott. Azonnal beköltözhető ház eladó. Nyúl utca 13 szám. Azonnal beköltözhető ház (VIIL kér. Ságvári utca 4. számú) eladó. Érdeklődni I. kér. Feh ház utca 38. Eladó egy alig hasz* nált gyermek sport* kocsi. Bercsényi úi 36. szám.