Pest Megyei Hirlap, 1959. november (3. évfolyam, 257-281. szám)

1959-11-15 / 269. szám

Kartal győzött Foton, Gyömrő Vácon, Monor pontot szerzett Gödöllőn A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGBAN A megyei labdarúgó-bajnok­ság 13. fordulójában is több meglepetés született. A Szent­endrei Honvédet veró Gyömrő, most a Váci Vasutast fektette kétvállra, méghozzá idegenben. Az I. osztály újonca, a Kartali Kinizsi folytatja jó szereplését. Ezt bizonyítja Foton kivívott győzelme. Ez alkalommal csupán két döntetlen született. Meglepe­tésre Monor elvitte az egyik pontot az éllovas Gödöllő ott­honából, s fey most ismét a Szentendrei Honvéd került az élre, jobb gólaránya révén. SZENTENDREI HONVÉD—PÉCELI MÁV 2:0 (0:0) Szentendre, 330 néző. V: Domna­nics. Az első félidőben hullámzó já­ték folyt. A Honvéd valamivel többet támadott, de a csatárok keveset vállalkoztak lövésre, vagy rossz volt a lövések irányzéka. Nem boldogultak a védekezésre berendezkedett néceliek ellen. Több szabadrúgást is iveitek ka­pura, de ezek sem hoztak ered­ményt. A néceliek inkább a szé­leken veszélyeztettek. Egyik eset­ben az örökmozgó Dobos a ki­futó kapusba lőtte a labdát. A 43. ueroben a oécell Holló Il-t ki­tiltották. mert meerúíta ellen- t. Szünet után nagy lendü- kezdett a Honvéd, s az 50. n Kiss lőtt gólt. A 7«. oerc- amedli volt eredményes, a kiinduló kapus mellett. A olvadt vendégcsapat nem alárendelt szerepet, né- tszélyes helyzetet terem- azai kapunál. Az egysége- Iképesebb Honvéd iobb unkával megérdemelten 'r kis szerencsével a ven- érhettek volna el gólt, ely, Bodnár, szamedli. os (a mezőny iegi~''í'1"> Talapa. R- L. YÖMRÖ-VACI VASUTAS 4:2 (2:1) c, 300 néző. V: Tihanyi. .n al'mscnv f.rtn ■ - 1 m r­ésen a vasutas kezdett iofcban. tizenegyesből megszerezte a ve­tést. Ettől kezdve lélek nélkül, ilbizakodva játszottak, melyet jól ÍOjVoToáltak a vendégek. Gvömrő irányította a játékot, s megérde­melt győzelmet aratott. Már4:l-re vezetett a vendégcsapat, az utolsó percekben csak szépíteni tudtak a vasutasok. G: Békeffl (2), Bíró. Tóbiás, Illetve Drobni (11-esből), Jakab I. Pál János KISTARCSA—ÉRDI traktor 2:0 (2:0) Klstarcsa, 600 néző. V: Müller. A Trak'or bm-m tvr'alékkal állt ki, így nélkülözte bevonult kapusát, a megyeválogatott Nová- kot. Az első tíz percben két sze­rencsés góllal elhúzott Klstarcsa. Ebben a játékrészben iobb volt a hazai csapat. Szünet után meg­változott a játék képe. Érd irá- nvitotta a mérkőzést, fölényben volt, s két hatalmas helyzetet kihagyott. A Traktor csatárai ke­veset lőttek kapura, pedig ha helyzeteiket kihasználják, akár talán a győzelmet is elérik. G: Schléger. Molnár. Jó: Schléger, Bibók, Molnár, ill. Zobor. Heren­di, Proszenyák. Proszenyák telje­sítményét rontja, hogy túlzásba vitte az egyéni látékot. DUNAKESZI KINIZSI—CEGLÉDI ÉPÍTŐK 2:1 (1:0) Dunakeszi, 500 néző. V: Püs­pöki. A találkozó nagy részében igen szép és jó játékot mutatott mind­két csapat, csak a második félidó elején volt csapkodás. A Kinizsi biztosan tartotta kezében a mér­kőzést. bár több esetben az Éní- tök is igen veszélyesen támadott. az ország legnagyclb BÚTOR­áruháza Bp. Rákóczi út 65. Kombináltszobák hálószo­bák, szekrények, fémbúto­rok nagy választéka várja! A 42. percben a vendégek kapusa megsérült, véletlenül fej berúgták. Az Építők ©kkor igen sportsze­rűtlenül, le akart vonulni, de aztán mégis a pályán maradt, s tíz emberrel folytatták a játékot. G: Merk, Héthi, ill. Labore. (La­bore az 50. percben egyenlített.) Jó: Bardócz. Merk, sípos, ill. Mi- lus, Deli, Jósa. A játékvezető jól működött. Buchard Tibor MONOR—GÖDÖLLŐI VASAS 1:1 d:0) Gödöllő, 900 néző. V: Ábrahám. Nagy lendülettel kezdett a vendégcsapat, de cs:>i! ■* a helyiek vették át az irányítást, helyenként nyomasztóvá vált fö­lényük. A 40. percben szép mo- mori támadás futott a pályán, Stettner közeli lövését Katona kiütötte pont Csendes elé, aki nem hibázott. A váratlan gól után Monor láthatóan védekezésre ren­dezkedett b,e. Szünet után sem változott a játék. képe, igen ala­csony színvonalú csapkodás folyt. A vendégek igyekeztek minden labdát elrúgni kapujuk elől. A fel­tűnően gyenge napot kifogó hazai csatársor úgyszólván egyetlen ve­szélyes támadást nem tudott össze­hozni. A 75. percben kapu előtti kavarodás után egyenlített Bá- tori. A nagy fölényben játszó tervszerűtlen gödöllői támadáso­kat könnyen hárította a csaknem végig nyolc emberrel védekező Monor. Jó: Bátori, Horváth, Ko­vács, ill. Szabó, László, Godina, Körmendi. Horváth Kálmán SZTK—VECSÉS 4:2 (2:0) Szigetszentmiklós, 400 néző. V: Sándor. Mindkét csapat tartalékosán lé­pett pályára. Alacsony színvonal, csapkodó játék jellemezte a mér­kőzést, amely csak helyemként, a n. félidőben közelítette meg a megyei I. osztály színvonalát. Az első 45 percben kiegyenlített küz­delem folyt, szünet után a ven­dégek támadtak többet, a kapu előtt azonban csődöt mondott tu­dományuk. G: Tóth (2), Kocsis, Földi (11-esből), ill. Jámbor, Trasszer (11-esből). Jő: Káldi, Földi, Gere, ill. Kasmírt. Jámbor, Molnár n. Fekete József KARTALI KINIZSI—FÓTI SE 1:0 (0:0) Fót, 400 néző. V: Gombás. Az első félidőben, két közel egyforma képességű csapat ala­csonyszínvonalú, csapkodó játéka folyt. Szünet után Fót valósággal kapujához szögezte ellenfelét, a 65. percben egy váratlan lefutás­ból mégis a vendégek szereztek gólt, a mélyen formájuk alatt ját­szó fótiakkal szemben. G: Ai> *val. Jó: Gábor, TasnádL fi ngval. Podlaviczki, ill. Nsgv, Ónodi TTI, Szűcs. Kalma János SZIGETUJFALU—PÉTERI ksk 2:2 (2:0) Péteri, 300 néző. V: Zsóka. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az első 45 percben Szigetújfalu hatalmas iramot dik­tált, s kétgólos vezetéshez jutott. Fordulás után Péteri igen nagy lelkesedéssel vetette magát a küz­delembe és sikerült kiegyenlíte­nie, Zsóka kitűnően vezette az izgalmakban bővelkedő, nagy­iramú mérkőzést. G: Vigh F., Simon, illetve Szenyán (2). Jó: Schneck II, Pf lumm II, Vigh Z., ill. Szenyán, Kalina, Hrutka. 1. Sz-endrei H. 13 9 2 2 32:11 20 2. Gödöllő 13 8 4 1 30:12 20 3. SZTK 14 5 6 3 23:22 16 4. Ceglédi Ép. 13 6 3 4 35:25 15 5. Kartal 13 6 3 4 24:19 15 6. Szigetújfalu 13 4 5 4 28:23 13 7. Dunakeszi K. 13 3 7 3 20:17 13 8. Kistarcsa 13 5 3 5 16:19 13 9. Váci VSE 13 4 4 5 22:21 12 10. Monor 14 4 4 6 17:22 12 11. Vecsés 13 3 5 5 24:22 11 12. Pécel 13 4 3 6 18:29 11 13. Fóti SE 13 2 6 5 16:21 10 14. Péteri 13 2 6 5 13:26 10 15. Érd 13 3 3 7 8:20 9 16. Gyömrő* 13 3 4 6 17:34 10 • Gyömrőtől két büntetőpont le­vonva, mert ificsapata háromszor nem állt ki. Ez van még hátra: November 22. Gyömrő—Gödöllő, Pécel—Váci Vasutas, Ceglédi Épí­tők—Szentendrei Honvéd, Sziget­újfalu—Dunakeszi Kinizsi, Kartal —Péteri, Érdi Traktor_Fót, Kis- tarcsa—Vecsés. November 29. Fót—Klstarcsa, Péteri—Érd, Dunakeszi—Kartal, Szentendre—Szlgetújfalu. Váci VSE —Ceglédi Énílők, Gödöllő—Pécel, Szigetszentmiklós—Gyömrő, Vecsés —Monor. A Pilisi Bányász nyerte az NB III-as megyei rangadót A labdarúgó NB III. 13. for­dulójában ta­lálkozott az északközép csoport két Pest megyei szereplője. A mérkőzést — meglepetésre — a Bányász nyerte. A pilisiek, mint már annyiszor, most is egy góllal maradtak alul. A többi me­gyei együttes otthon tartotta a két pontot. A CVSE négy ponttal vezet csoportjában, s Nagykőrös egy hellyel előbbre tornázta magát. ÉszakkSzép csoport: PILISI BANYASZ—PILISI KSK 1:0 (0:0) Pilis. 700 néző. V: Simon u. P. Bányász: Kovács — Nick II, Peller, Nick III _ Nick I, Víz­vári — Ferbert, Gechtsr, Barabás, Kimmel. Gál. P. KSK: Varga — Osztos, Pcrjési, Duhaj — Jánosi, Szél I — Turcsán, Földvárszki, Fekete, Halvas, Kuszenda. Az első félidőben a Bányász tá­Berczik nyerte a férfi, Kócziáü Éva pedig a női egyest, a magyar nemzetközi asztali lenisz-lsajiiobapn Vasárnap délután a Sportcsar­nokban nagy érdeklődés miilett került sor a magyar nemzetközi asztalitenisz-bajnokság férfi egyes elődöntőjére, valamint az öt ver­senyszám döntőjére. A közönség nem csalódott, mert 1ó es érde­kes küzdelmeket láthatott a leg­több vensenyszámban. Különösen színvonalas volt a férfi egyes döntő, amelyben Bérezik nagy küzdelemben 3:2-re győzött kínai ellenfelével szemben. A női egyes döntőt Kóczián Éva nyerte biztos fölénnyel. Női egyes: 1. Kóczián Éva (Magyarország), 2. Máté (Magyar- ország), 3. Kerekedné (Magyar- ország) és JPitica (.Románia). Férfi egyes: 1. Bérezik Zoltán (Magyarország), 2. Chunng Tse­tung (Kínai Népköztársaság), 3. Freundorfer (NSZK) és Li fu-jung ((Kínai Népköztársaság.) Női páros: 1. Golopena, Pitica (Románia), 2. Lantosné, Kerekesné (Magyarország). 3. Kóczián, mos- sóczy ((Magyarország) és Máté, Heirits (Magyarország). Férfi páros: 1. Li Fu-jung, Chuar.g Tse-tung (Kínai Népköz­társaság), 2. Bérezik, Bubonyi (Magyarország), 3. Gyetvai (Ma­gyarország), Schneider (NDK) és Ljungström, Borg (Svédország). Vegyespáros: 1. Bérezik, Lsn­tosné (Magyarország), 2. Chuang Tse-tung, Hu Ke-min (Kínai Nép- köztársaság), 3. Földi, Kóczián (Magyarország) és Cobirzan, Golo- penta (Románia). Birkózóverseny Nagykőrösön A Nagykőrösi Kinizsi vasár­nap ifjúsági kötöttfogású or­szágos birkózóversenyt rende­zett. Mérsékelt érdeklődés mellett közepes színvonalú küzdelmek folytak. Lepkesúly: 1. Vies (Abony). Légsúly: 1. Deák (Nagykő­rös), 2. Virág (Abony). Pehelysúly: 1. Ronkó (Nagy­kőrös), 2. Paulai (Kecskeméti TE), 3. Zsemlye (Abony). Nagyváltósúly: 1. Balassa (Kecskemét), 2. Csorvási (Nagykőrös), 3. Csendes (Nagy­kőrös). A Dunakeszi Járműja­vító U.V. kiemelt bér­rel felvesz olyan ma­rós szakmunkást, aki portál marón több éves gyakorlattal ren­delkezik. Esküvőre menyasszt - nyi és vőlegény! ru­hák kölcsönzése vi­dékre is. Üjpest, Jó­kai u. 5. Felveszünk gépes vil­lamosmérnököt. gyárt­mánytervezőt, szer­számszerkesztőt és technológust, továbbá esztergályos, szer­számkészítő, géplaka­tos. köszörűs és marós szakmunkásokat. Ipari Müszergyár. Iklad. Jókarban levő, jelen­leg is üzemben levő 4 tonnás GMC teher- géokocsi eladó. Cím: Földművesszövetke­zet, Bugyi, Pest m. Keresem házasság cél­jából jólelkű leány, vagy magányos asz- szony ismeretségét. Egyedülálló, 44 éves, nőtlen, 160 magas szenvedélymentes nyugdíjas (vélt laka­tos) szakmunkás. La­kással rendelkezők és nem dohányosok írja­nak. „Megbecsülés” jeligére gödöllői hir­detőbe. A Diósdi Csapágygyár felvételre keres vil­lanyszerelő, géplaka­tos, csőszerelő és ma­rós szakmunkásokat. Jelentkezni lehet a vállalat munkaerőgaz­dálkodójánál. Tizenhatmilliméteres Terta Sound legmo­dernebb hangos táska­vetítőgép eladó. Zsi­linszky Bpest., VIII.. Makarenkó 25. Eladó ingatlanok Ceg­léden: Cegléden beköltözhető 1 szoba konyhás 248 n.öl 55 000 Ft. 2 szoba konyha, mellékhelyi­ségek 200 n.-öl telek 150 000 Ft. 2 szoba, konyha, kamra, zárt veranda 120 n.-öl 120 ezer Ft. 1 szoba, kony­ha, mellékhelyiségek 160 n.-öl 50 000 Ft. 4 szoba, konyha, kamra, pince, mellékhelyiség, 335 n.-öl. 170 000 Ft. 4 szoba, konyha, fürdő­szoba, 231 n.-öl telek 105 000 Ft. 1 szoba, konyha, kamra 260 n.-öl 65 000 Ft. Albertirsa 2 szoba, konyha, kamra, istálló 450 n.-öl 70 000 Ft. Érdeklődni lehet Pest megyei Ingatlanközve­títő Vállalat, Cegléd, Kossuth tér 1. sz. min­dennap d. e. 8—12-ig. CEGLÉDI APROH1RDETESEK Haszonbérbe kiadó 3 kát. hold szőlő. Hosz- szúcsemő, 6_7 dűlő. Érdeklődni: Buzogány utca 15. Beköltözhető ház eladó IX. Szaikó utca 6. Hall bútor, olajfest­mények, matracok, tollpámák, szilszkin- bunda, csillár eladók. Ce«iéd, Bercsényi ut­ca 33. Takarmánynak való káposzta eladó, trá­gyáért is elcserélhető, esetleg házhoz is szál­lítanám. Cím: Nyárs­apát, Farkas Albert, vagy Cegléd, Damja­nich utca 35. _______ B eköltözhető fél ház sürgősen eladó. Ceg­léd. Nefelejt« utca L IV. kér. Kinizsi utca 30 számú ház eladó egészben is, fele rész­ben is. Értekezni le­het ugyanott, vagy IV. kér. Lanner György utca 5. szám (volt Ko- S7orú utca). 3 db jó állapotban le­vő íróasztalt megvétel­re keres a Ceglédi Vö­rös CdUag Tsz. Tele fon: 282. Kisközépsúly: 1. Zsíros Kecskemét), 2. Kecskés (Nagy­kőrös), 3. Király (Abony). Nagyközépsúly: 1. Jäger (Abony), 2. Magyar (Abony). Félnéhézsúly: 1. Szikszai (Abony). Nehézsúly: 1. Kiss (Abony). KÍT TELITALÁLAT A TOTÓN A vasárnapi totófordulóban csu­pán két pályázó ért el telitalála- tott. Nyereményük egyenként 210 672 forint. Tizenegytalálatos szelvény 78, tiztalálatos pedig 764 darab akadt. Előbbiekre 5401, utóbbiakra 735 forintot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: ls 2, 2, x, 1, 1, 1, 2, I, 2, 1, L Szombaton R. H. Russellt (Ang­lia) választották a Nemzetközi Amatőr Ökölvívó Szövetség (AIBA) elnökévé. Russell, aki egyben a nemzetközi szövetség főtitkára is, az új választásokig mindkét tiszt­ség feladatait ellátja. Schatz (Bp. Honvéd) nyerte az 1959. évi országos ifjúsági egyéni öttusa bajnokságot. Az Ü. Dózsa I. nyerte az orszá­gos cselgáncs csapatbajnokságot. A Nemzetközi Atlétikai Szövet­ség Európa-bizottsága zürichi kongresszusán úgy határozott, hogy az 1962. évi atlétikai Európá­ba jnokságot szeptember 12-től 16-ig Belgrádban rendezik meg. Az Eurovizio javaslatát, hogy két­évenként az ő költségükön ren­dezzenek nagyszabású nemzetközi atlétikai versenyt — amelyen a legjobb sportolók indulnának — még további vizsgálat tárgyává teszik. Döntést ebben a kérdés­ben a nemzetközi szövetség 1960. augusztus 28—i római kongresszu­sán hoznak. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magvar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő: Szántó Miklós FCladla a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Csollány Ferenc Szerkesztőség é.s kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220. Előállítja: Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helvi nos+^hivntaloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hőnapra li forint N. KINIZSI—SZEGEDI ÉPÍTŐK Soós és Gömöri közösen hárítanak egy veszélyes támadást madásai veszélyesebbek voltak. Szünet után nagy nyomás neheze­dett a vendégek kapujára, de a védelem jól állt a lábán. Később feljött a Bányász, a 84. percben Kimmel elfutott a balszélen, s megszerezte a találkozó egyetlen gólját. Két nyilatkozat. Stiffter Ferenc (P. Bányász): — A csapat, a múltheti gyen­gébb játéka után most szívvel lélekkel küzdött, megérdemelte a győzelmet, mely a helyzetek alap­ján nagyobb arányú is lehetett volna. Peiler a mezőny legjobbja volt, kívüle Kovács, Vízvári, Kim­mel és Gál dicsérhető. Turcsán Pál (P. KSK): Egyenlő erők küzdelme, a döntetlen igaz­ságosabb lett volna. Mindkét fél sok helyzetet kihagyott. A KSK átlagon aluli teljesítményt nyúj­tott, senki nem emelhető ki a csapatból. Délnyugati csoport: CSEPEL i%yTÖ—KAPOSVÁRI DÓZSA 4:1 (2:0) Dunoharaszti. 800 néző. V: Szelei. Cs. Autó: Blúboli — Vigh, Krelsz, Hochrein — Hauser, Tajti — Kár­páti, Csorvás, Kiss, Kerekes, Vass. Az első 45 percben nagy fölény­ben volt a hazai csapat, de a tehe­tetlen csatárok nem tudták meg­felelően kihasználni helyzeteiket. A II. félidő első felében feljött Kap os*/ár és szabadrúgásból szépí­tett. 2:1 állásnál a Dózsa balössze­kötője egyenlítési alkalmat ha­gyott ki. Az utolsó 10 percben. 11-esből. majd fejesgóllal növelte- az előnyt az AÍltó. A Csepel Autó megérdemelten nyert, a Dózsa az eddigi leggyen­gébb ellenfélnek bizonyult. A ha­zai csatársor, valamint -a balfede­zet rossz napot fogott ki. G: Xerekes (3. egyet il-esfoől), Vass. Jó: Krelsz, Hochrein, Kere­kes, Hauser. Délkeleti csoport: CEGLÉDI VASUTAS—SZEAC II 1:0 (1:0) Cegléd, 1009 néző. V: Domokos. CVSE: Kaltenecker _ Fodor, Pákozdi, Pintér — Gyikó I Len­gyel — Gyikó II, Csontos, Dará­nyi, Gyura, Botos. A vendégcsapat lépett fel táma­dólag, mégis az 5. percben Ceg­léd szerzett gólt, mely eldöntötte a találkozó sorsát. Botos jólsike- rült szabadrúgása jutott a hálóba. Ezután a szegediek végig fölény­ben voltak, de a hazai védők min­dig idő-ben közbeavatkoztak. Ceg­léd csak ritkán veszélyeztetett, de a legjobb lefutásokból sem tud­tak újabb gólt elérni. A mérkőzést a lelkes ceglédi vé­delem és a szegedi csatársor küz­delme jellemezte. NAGYKÖRÖS« KINIZSI- SZEGEDI ÉPÍTŐK 2:1 (0:1) Nagykőrös, 500 néző. V: Vargha. N. Kinizsi: Gömöri — Vass, Soós, Szabó II — Csikós I, Ko­vács — Bakonyi, Komyik, Szabó I, Csikós II, Decsi. A Kinizsi idegesen kezdett. A 6. percben Bakonyi húzott el a jobbszélen, előreadott labdáját azonban Szabó I nem érte el. Nagy helyzet volt. Kornyik, majd Csikós II lövése foglalkoztatta a szegedi kapust. Ezután bosszan­tóan n»,gv hibaszázalékkal játszott N; gvkőrös. Feljöttek a vendégek, s Bilcsik szén fejesgóllal megsze­rezte a vezetést. Szünet után jobban ment a ha­zaiaknak, az eredmény tartásáén törekvő vendégeken a fáradtság telei mutatkoztak. Az 55. percben Bakonyi __Kornyi—Szabó I össz­i áték után, utóbbi r'^cnlí+et«-. A gól felrázta a hazaiakat, s a 78. nercben Szabó I hálóba fejelte Kombik beadását. A gól után a TT-ntzsi támadott többet. Jó: Soós, Csikós I. Gömöri, Szabó I, ill. Tanács, Török. (R) „Totógyilkosság" Kaposvárott Váci Petőfi—KMTE 1:0 (1:0) A totózók számára bosz- szúságot, a vá­ci szurkolók­nak viszont örömet jelen­tett a vasár­napi kaposvári eredmény. A Váci Petőfi ugyanis mindkét pontot megszerezte a sereg­hajtótól, s ezzel most már a hetedik helyre küzdötte fel magát. A mérkőzést nagy küzdelem, helyenként durva játék jellemezte. Kaposvár többet támadott, de a csatá­rok a biztos helyzeteket is kihagyták. A 85. percben a váci Baloghot tiszteletlenség miatt kiállították. Kaposvár, 1200 néző. V: Nagy E. V. Petőfi: Kohlmann — Je­néi, Palásti, Czuczor — Neu- gan, Farkas — Balogh, And­riska, Bábi, Frick, Sebestyén. G: Bábi. Jó: Palásti. Neu- gan, Andriska, ill. Gál, Pa­dos, Tiszagáti. ★ Keleti csoport: Bp. Sparta­cus—Kecskemét 1:4, UTTE— Egyetértés 2:1, Pénzügyőrök— Szegedi VSE 0:1, Borsod— Orosháza 0:0, Miskolc—Bp Előre 2:2, Szolnok—Ózd 1:2. Nagybátony—Jászberény 2:1. Diósgyőri Bányász—Debrecen 1:1. Nyugati csoport: Budafok —Győr 1:0, Szállítók—Zala­egerszeg 4:0, EVTK—Budai Spartacus 3:0, Komló—Sztá- linváros 1:2. Oroszlány—Pápa 3:1, PVSK—Mosonmagyar­óvár 1:0, Székesfehérvár— Láng 4:0. Az Újpesti Dózsa már őszi bajnok LABDARUGÓ NB I Bp. Honvéd—MTK 3:2 (2:1). Nép­stadion, 30 000 néző. Ferencváros— BVSC 5:1 (3:1). Népstadion, 30 000 néző. Dorog—Újpesti Dózsa 0:0. Dorog, 6000 néző. Csepel—Salgó­tarján i:0 (0:0). Salgótarján, 3000 néző. Vasas—Pécsi Dózsa 2:1 (1:0). Pécs. 12 000 néző. r:. ged 3:1 (2:0). Dió.sgvőr, 10 00*3 néző. Tatabánya—Szombathely 2:0 (0:0). Tatabánya, 5000 néző. 1. Ü. Dózsa 2. MTK 3. Bp. Honvéd 4. Ferencváros 5. Tatabánya 6. Diósgyőr 7. Vasas 8. Doroe 9. Csepel 10. Szeged 11. Pécs 12. BVSC 13. Salgótarján 14. Szombathelv 1 23: 7 19 2 26:16 16 3 30:22 16 2 23:16 15 3 12: 7 14 4 17:15 13 3 19:18 13 5 15:20 10 12:18 10 12:19 10 15:22 9 13:22 9 13:18 7 13:23 7 Az NB I. osztályú labdarúgó­bajnokság 13. (őszi utolsó) forduló­jának pá rosít ása: MTK—Ferencváros, Csene! __Do* r o«:, ß. Dózsa—Pécs. Vasas—Tata­bánya, BVSC—Salgótarján, Szom- „Diósgyőr, Szeged—Bp. HoxtréC