Pest Megyei Hirlap, 1959. október (3. évfolyam, 230-256. szám)

1959-10-06 / 234. szám

i/űrlap Szigetszentmiklós elvesztette veretlenségét, Vecsés pontot szerzett Dunakeszin, Gödöllő Vácott A moggoi labdarúgó-bajnokság eredményei A Csepel Autó, a Ceglédi Vasutas és a Pilisi KSK győzött l A megyei labdarúgó-bajnokság Kilencedik fordulójában az SZTK elvesztette veretlenségét Szentendrén. A többi találkozó is általában a várt eredménye­ket hozta. Érdekesség, hogy Vecsés Dunakesziről, Gödöllő pedig Vácról pontot vitt haza. SZENTENDREI HONVÉD— SZIGETSZENTMIKLÓS 4:2 (2:1) Szentendre, 300 néző. V: Potocs- nyi dr. A mérkőzés elején a széllel szemben játszó hazaiak támadtak többet, de a vendégek védelme jól állt a lábán. A Honvéd a 20. percben vezetéshez jutott. Egy kapu előtti kavarodás során, Kiss élesen a ^éc alá lőtt. Néhány perc múlva Székely könnyelmű haza­adását Aradi elcsípte, s a kimoz­duló Alpár mellett egyenlített. A 29. percben, korszerű támadás végén Pimmer lábáról jutott a labda a kapuba. Befejezés előtt Szamedli kiugrott a védők közül, s nagy lövése a felső lécről vágó­dott a hálóba. A játékvezető azon­ban les címén — tévesen — nem adta meg a szabályos gólt. A má­sodik félidő az SZTK támadásai­val indult, mégis a honvédcsapat jutott ll-eshez. Ezt azonban Szé­kely csúnyán mellélőtte. A 60. percben Földi szabadrúgását Al­pár csak kiütni tudta, s a be­futó Mogyorósi kiegyenlített. Már- már úgy látszott, hogy a két csa­pat megosztozik a pontokon, ami­kor a 79. percben Szamedli ártat­lannak látszó beadását a vendég­kapus beejtette. A gól letörte a szentmiklósiakat. Három perccel a befejezés előtt Vargát a 16-oson belül felvágták, a ll-est Kiss érté­kesítette. Ugyanebben a percben, utánrűg'ás miatt Majorost (SZTK) a játékvezető kiállította. A látot­tak alapján igazságos eredmény ßzületett. Jó: Bodnár, Madácsi, Makrai, ill. Gere, Német. Sz. D. GÖDÖLLŐI VASAS-VÄCI VASUTAS 3:3 (3:2) Vác, 800 néző. V: Lauíber. Nagy ipamú, változatos küzde­lemben a Vasutas kezdett joibban. Az 5. percben Borzák 18 méteres hatalmas szabadrúgása jutott a hálóba. A 15. percben Marton, az alapvonalról beívelt, a labdát a kapus bevédte. Gödöllői rohamok következtek, s a 20. percben Jávorsziki átadását Jacsó saját kapujába rúgta, öngól: 2:1. A 255. percben Cseresznye egyenlí­tett, majd három perccel később Jávorszki a vezetést is megsze­rezte a vendégeknek. Szünet után Gödöllő, érthetetlenül, védekezés­re rendezkedett be, így a Vasutas sok támadást vezetett. A 80. perc­ben ll-eshez jutott, amit Drotoni értékesített. Igen parázs jelenet játszódott le a pályán, többen be­rohantak, s már úgy látszott, hogy félbeszakad a mérkőzés. A iáték- vezető nagy hibát követett el, amikor nem állította ki azt a váci játékost, aki leütötte a gödöl­lői kapust. Jó: Nagy, Jávorszki, Cseresznye, Molnár, ill. Borzák, Drobni, Oravecz. Pál János VECSÉS—DUNAKESZI KINIZSI 1:1 (1:0) Dunakeszi, 600 néző. V: Bencsik. Gyenge színvonal, nagy küzde­lem jellemezte a találkozót. A 9. percben a vendégek Kalász révén megszerezték a vezetést. Ebben a játékrészben a Kinizsinek r.em ment, sóik hibával játszottak. Szünet után nyomasztó fölénybe kerültek a hazaiak, az 51. perc­ben Varga József szabadrúgása a hálában kötött ki. Ezután a ve- cséfci csapat rég látott lelekesedés- sel hárította a Kinizsi meg-meg- újuló rohamait. Jó: Pintér (a me­zőny legjobbja), Molnár, Hanek, Leimetter I, ill. Szente, varga J., Varga L., Tóth. Fekete József KISTARCSA— SZIGETCJFALU 2:1 (1:0) Gödöllő, 300 néző. V: Abrahám. Sztarahovs2ki már a második percben gólt ért el. Ezután ki­egyensúlyozott lett a játék, a vendégek több nagy helyzete ki­használatlanul maradt. A tar- osaiak, főleg gyors jobbszárnyuk révén vezették támadásaikat. Szü­net után Szigetújfalu támadott többet, de a- jól működő tárcsái védelem tartani tudta az ered­ményt, sőt Blatz (Szigetújfalu) ki­állítása után, ismét szta.rahovszkl volt eredményes. Befejezés előtt öt perccel Pflumm szépített. Az utolsó percben Vigh I egyedül elfutott, s óriási helyzetben Le- hóczkiba rúgta a labdát, ezzel el­szalasztottá a*z egyenlítés lehető­ségét. Jó: Lehóczki, Schléger3 Pe- csenyiczki I. Bibék, ill. Mészáros, Simonecz, Vigh B., Pflumm. " Horváth Kálmán KART ALI KINIZSI—CEGLÉDI ÉPÍTŐK 4:2 (2:1) Kartal, 800 néző. V: Császár. A hazai csapat nagyobb arányú EGYED MAR MOST RENDELJE MEG gyümölcsfaoltvány­Szükségletét. Rende­lésre utánvéttel szállí­tunk nemesített alma, körte, kajszi, szilva, őszibarack, cseresznye oltványokat (külön­böző vadcsemetéket). Ezenkívül különböző rózsák, díszfák, cser­jék, évelők állnak rendelkezésére. 50 db- on felüli rendelés ese­tén árengedmény! Kérje áripsp^ékünket! KÍSÉRLETI GAZDASÁG CEGLÉD. Szolnoki út 52. Műbőrkabát. motoros- mellény 580 Ft-tól több színben utánvéttel is. Snort és divatszabó. Bp., VII., Garay tér ÁLLÁS Azonnal felveszünk kőműves és ács szak­munkásokat, valamint kubikosokat és férfi segédmunkásokat a dolgozó kívánsága sze­rint Cegléd, Rákóczi úti bérház építkezés­re. vagy Kecskemét szálloda építkezésre. Munkásfelvét.el az építkezéseken, vagy Kecskemét Rákóczi város 23. ÍM. Bács megyei Állami Építő­ipari vállalat. INGATLAN Nógrádverócén beköl­tözhető 3 szoba. konv- ha. kamra. padlás 1440 n.öl gyümölcsös­ben 60 000 Ft. Váci eladó telkek: 1643 n.öl telek 150 db termő gyümölcsfával 20 000 Ft. 1500 n-öl gyümölcsös 20 000 Ft. Erdőkertesen 1375 n ö' üres telek 3 Ft n.ölen- kent. Felvilágosítást ad ? Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat ki- rendeltsége. Vác. va rosi Tanácsháza. min­dennap 8—12 óráié Felvilágosítás díjtalan. Eladó Ingatlanok Ér­den: Beköltözhető há­zak: i szoba, konyha. 295 n.öl telek 70 000 Ft. 1 szoba, konyha, pin­ce, mellékhelyiségek 387 n.öl telek 67 000 Ft 1 szoba, konyha, élés­kamra, ólak, 200 n.öl telek 75 0C0 Ft. 1 szoba, kamra, 110 n.öl telek 35 000 Ft. 2 szoba, összkomfort. 578 n.öl telek gyű mölcsössel 160 000 Ft 1 szoba konyha, spejz, nyárlkonyha. ólak. 150 n.öl telek 50 000 Ft. 2 szoba. konyha speiz, előszoba, mel- lekhelyiséeek. 330 n.öi telek 100 000 Ft 1 szoba. konyha kamra, nyárikonyha ólak 1100 n 6» gyümöl­csös 120 000 Ft. 2 szoba, nyárifconyha kfs szoba, pince. *4C n.öl telek 30 000 Ft. 2 szoba* konyha spejz. előszoba, mel­léképületek 720 n.öl telek 180 000 Ft. 3 szoba, konyha spejz. veranda, mel­lékhelyiségek. 480 n.ö’ gyümölcsössel 150 30f Ft. Telekingatlanok Ér­den: '00 n.öl üres telek 3600 Ft. 200 n.öl bekerítetten 10 000 Ft. >00 n.öl 0re9 1600 Ft 564 n.öl bekerített gyümölcsös 65 000 Ft 200 n.öl bekerített gyümölcsös 15 000 Ft. 174 n.öl bekerített gyümölcsös 8000 Ft. 1600 n.öl gyümölcsö- 20 000 Ft. 560 n.öl üres bekerí­tetten n.ölenként 20 Ft. 155 n.öl bekerített köz­művesített 20 000 Ft. 200 n.öl üres n.ölen­ként 30 Ft. 202 n.öl Qre9 7500 Ft Felvilágosítást ad © Pe9t megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat Érd, Dtósdl öt 34 nlndennap 8—12 óráls Felvilágosítás díjtalan. győzelmet érdemelt volna, hiszen öt, biztos gólnak látszó helyzetet hagytak ki a kartali csatárok. Az Építők védekezésre rendezke­dett be. A játékvezető dicséretet érdemei, hogy a kicsit kemény, de sportszerű mérkőzést végig kezében tartotta. G: Rózsavölgyi, Szabó, Bagyin, Angyal, ill. La- borcz (2, egyet il-esből). Jó: Mo- csa, Varga, szabó, Bagyin, Kö­rösi, ill. Máté, Deli. Sinkó István ÉRDI TRAKTOR—PÉCEL 2:0 (0:0) Érd, 700 néző. V: Bende. Az első félidőben Pécel táma­dott többet. Volt is néhány gól­helyzete, de a hazai védelem biz­tosan hárított. A félidő vége felé kibontakozott a Traktor is. Szü­net után felülkerekedett a hazai együttes, de mégiscsak a 78. percben lőtte az első gólt Prosze- nyák Tévén. Ugyancsak ő volt a második gól szerzője is. Jó: No­vak, Nagy, Herendi (a mezőny legjobbja), Proszenyák, ill. Talapa, Holló. FÓT—GYÖMRÖ 4:1 (2:0) Fót, 400 néző. V: Halász. A mezőnyben közel egyenrangú volt a két csapat, a helyzetek alapján Fót nagyobb arányban is győzhetett volna, a védekezésre berendezkedett Gyömrő ellen. A 70. percben Borit (Fót) a játék­vezető kiállította. G: Demján (2), Jakab. Békefi (öngól), ill. Tóbiás 01-eshől). Jó: Forgács II (a me­zőny legjobbja), Szabó, Demján, Kóczián, ill. Békefi, Tóth, Róna­széki. A játékvezető sok hibát vétett. Kalma János MONOR—PÉTERI 2:1 (0:0) Péteri, 500 néző. V: Pusztaszeri. A labdarúgó T NB III kilen­cedik forduló­jában négy csapatunk ott­hon játszott. Közülük három győzelemmel hagyta el a pá­lyát, a két pont megszerzése révén a Csepel Autó, s a Ceg­lédi Vasutas egy pont elony- nyel továbbra is vezet cso­portjában. A Nagykőrösi Ki­nizsi hazai pályán kapott ki a Mezőkovácsházi Petőfitől, míg a Pilisi Bányász idegen­ben maradt alul az UFC-vel szemben. Eszakközép csoport: UFC—PILISI BÁNYÁSZ 4:2 (2:1) Bécsi út, 430 néző. V: Pongrácz. P. Bányász: Hűli — Nick, Faze­kas, Spamberjter _ Géraesi, víz­vári _ Barabás, Gechter, Pcller, Ferbert, Kimmel. Kapushibák miatt, az első húsz percben már 2:0-ra vezetett az UFC. Később feljött a Bányász, s Barabás szépített. Szünet után ön­góllal 3:l-re növelte előnyét a ha­zai csapat. maid Kimmel volt eredményes. A 75. percben sza­badrúgásból állították be a vég­eredményt a hazaiak. Durva küzdelem folyt, különö­sen a második félidőben.' A iáték- vezető kiengedte a kezéből a mér­kőzést. s négy labdarúgó iutott a kiállítás sorsára. A 78. percben Polgár (UFC) és Gémesl (P. Bá­nyász) a 81. percben Barabás, a 89. percben pedig Vízvári. A vö­rösvári csapatból csupán a bal­szárny telíesitménye dicsérhető. PILISI KSK—KERÁMIA 3:1 (0:1) Pilis, 600 néző. A kellemetlen idő Pilisen is éreztette hatását a nézőszámot illetően. Az I. félidőben a széllel Eladó házak és telkek Vácott: Szabadság u. 27. ez. 4 szoba mel- lékhelylségee ház 80 000 Ft — Deák­vár. Fürst Sándor u 0. sz. 3 szobás ház 400 n.-öl gyümölcsös­sel. I szoba, konyha, kamra beköltözhető 100 000 Ft. — Deák­váron 1643 n.-öi te­lek. 2 szoba, konyhái betonalap, 150 termő gyümölcsfával. 20 000 Ft — Középtörökhe- gyt dűlő 1500 n -öl bekerítetlen 6ZŐIÖ és gyümölcsös 20 000 Ft Szódliqetl eladó há­zak és telkek: — Bocskai u. 25. ez. 4 szobás ház 275 n.-öl telekkel 160 000 Ft (részletfizetési ked­vezmény) 2 szoba mellékhelyiség beköl­tözhető. — Ságvárl U 60 sz. 2 szobás ház 120 n.-öl telek­kel. pesti lakáscseré­vé? beköltözhető 90 000 Ft eladási ár. melyből a pesti la­kás leszámítható — Somogyi Béla u. 18 sz 2 szobás ház 200 n-öl gyümö'csö; azonnal beköltözhető 80 00Ó Ft. — Jőka! n 20 sz 2 sznbás ház 226 n.-öl te'ekkel. la­káscserével beköl­tözhet« 50 000 Ft. — Kemény József u. 21 sz 310 n.-öl öl vas­kerítéssel bekerített telek gyümölcsfával és szőlővel 17 000 Ft. — Ságvárl Endre u 46—54 ez 1235 n.-öl kerltetlen üres telek n -ötönként 35—40 FI áron eladó. Felvilágosítást ad a Pest Megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat központja; Budapest V. kér Kálmán u. 13.. valamint a vállalat ÚJ helyiségbe költözött váci kirendeltsége: Vác Széchenyi u. 9 sz. Félfogadás min­dennap 8 — 12 óra között. Felvilágosí­tás. eladási megbí­zás díjtalan. Majdnem meglepetés született... Varsói Skra-" áci Kötött 5:4 Két csoportban vendégsze­repeitek szombat este megyénk­ben a lengyel asztaliteniszezők. A Skra Vácott a Mezőgazdasá­gi Technikum tornatermében mérkőzött. Az eseményt — akárcsak Vecsésen — ünnep­ség vezette be. A játék elején 2:0-ás vezetéshez jutottak a vendégek. Ezután három mér­kőzést a helybeliek nyertek, így 3:2-re alakult az eredmény a Kötött javára. Nagy megle­petésre Molnár 2:0 arányban diadalmaskodott a többszörös lengyel bajnok Gaj felett. Az utolsó találkozón dőlt el a végeredmény sorsa. Részletes eredmények: Ra- taj—Molnár 2:0, Gaj—Volen- tics 2:0, Pálfi—Pieczkowszki 2:0, Molnár—Gaj 2:0, Pálfi— Ratáj 2:0, Pieczkowszki—Vo- lentics 2:0, Gaj—Pálfi 2:1, i Molnár—Pieczkowszki 2:1, Rá­tái—Volentics 2:0. A Polónia versenyzői Vecsé­sen álltak asztalhoz. A lengye­lek biztos 6:0-ás győzelmet arattak a vecsési MTK felett. Latuszkiewicz—Fodor 2:0, Po- tenga—Borbás 2:0, Deskur— Molnár 2:0, Latuszkiewicz— Minár 2:0, Potenga—Szokolai 2:0, Deskur—Bitt 2:0. A mérkőzés után Deskur és Potenga bemutatót játszott, a közönség nagy tapsa kísérte a szép ütésváltásokat, sikeres védéseket. ★ A lengyelek a vasárnap dél­előttöt városnézéssel töltötték el, délután pedig a Népsta­dionba mentek a Ferencváros —Offenbach Kickers mérkő­zésre. Hétfőn este — lapunk zárta után — ismét két cso­portban, Cegléden és Nagykő­rösön szerepeltek a varsóiak. Ma délután a PTST búcsúz­tatja a lengyel vendégeket, akik este indulnak vissza ha­zájukba. Magyarország B-Szovjetunió 1:1 A pekingi nemzetközi lab­darúgó-torna hétfői második versenynapján a Magyaror­szág'B—Szovjetunió találkozó­ra került sor. Magyarország/B — Szovjet­unió 1:1 (0:0). Góllövő: Bödör, illetve Cis- lenko. A magyar „B” válogatott teljesítménye igen értékes, hi­szen a Budapesten játszott csapatból csak Jasin, Metre- veli, Bubukin és • Meszhi hiányzott. Játszott viszont a sérüléséből felépült Iljin. Nyugodtan lehet mondani, hogy a magyar ,.B”-válogatott „visszavágott” a budapesti eredményért. Huszonegy telitalálat a totón A heti forduló tizenkéttalálatos szelvénye így fest: 2, x, x, 1, 2, 1, 1, törölve, 1, 2, l, 1, 1. A be­küldött szelvények között 21 tizen­kéttalálatos akadt. Nyereményük: 15 492 forint. A tizenegytalálatos szelvények száma 380 darab, a tíz- találatosoké pedig 3967 darab. Az előbbiekért 856, az utóbbiakért 109 forintot fizetnek. A Sportfogadási és Lottó Igaz­gatóság közli, hogy az október 11-i 41. heti totó-szelvényről töröl­ték a 12. szám alatt jelzett TouIon_Reims francia bajnoki mérkőzést. Helyette a Fiorentina_ Roma olasz bajnoki találkozó szá­mít a főmérkőzések sorába. Of­Ferencváros—Kickers fenbach 6:1 (4:0). Népstadion, 30 000 néző. Ve­zette; Bánkúti. Az elmaradt Szeged—Csepel NB I. osztályú labdarúgó-mérkőzést október 25-én; a Magyarország— Svájc válogatott-mérkőzés napján játsszák le Szegeden. Vasárnap este Varsóban befeje­ződött az 1959. évi súlyemelő vi­lág- és Európa-bajnokság. Az utolsó versenynapon a neli£z- súlyúak mérték össze erejüket. Megállapították a nemzetek kö­zötti sorrendet is a világ- és az Európa-bajnoki értékelés szerint. Nagy meglepetésre a Szovjetunió mögött Lengyelország szerezte meg a 2. helyet, megelőzve az Egyesült Államokat. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista MnnkásDán Pest .-negyei Bizottsága és a megyei tanacs lapia Felelős szerkesztő: Szántó Miklós Kiadla a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal* Budapest. VTIT.. Blaha Ltttza tét 3 Telefon- 343—100 142__220 Előállítja: Szikra LaDnyomda Budapest Terjeszti a Magvar Po6ta Elő­fizethető a helvi postahlvatalokná' és kézbesítőknél Előfizetési dij 1 hónapra 11 forint hátban játszó vendégek szerezték meg a vezetést. Fordulás után nagy fölénybe került a hazai csa­pat, s biztosan szerezte meg az értékes két bajnoki pontot. Délkeleti csoport: CEGLÉDI VSE _ SZARVASI SC 3 :0 (2:0) A vasárnapi hűvös, szeles idő ellenére is mintegy 1200 néző övezte a látékteret, amikor a csa­patok kifutottak. Az elmúlt héten Csontos édesanyja meghalt és az együttérzés jeléül a ceglédi csa­pat gyászszalaggal játszott. A Ceglédi Vasutas az alábbi csapat­tal állt ki Szarvas ellen: Madarassi — Pákozdi, Gyikó I» Pintér — Csontos, Lengyel — Kö­kény, Öcsai, Gyura, Gyikó II» Botos. Az első félidőben a széllel szem­ben játszó ceglédi csapat táma­dásait a lestaktikával játszó szarvasi védelem hárítani tudta. Élvezetes volt a játéík: a közön­ség bíztatásával tovább támadott a hazai csapat, s a> fölény a 30. percben góllá is érett. Öcsai a szélen elfutott, remekül tálalta a labdát a ló helyzetben levő Gyura elé, aki ezúttal már nem hibázott. Élénkült a gól után a mérkőzés: a vendégek nem adták fel a har­cot, támadásaik azonban egymás­után hiúsultak meg a jól záró ceglédi védelemmel szemben. Nemsokkal az első félidő befeje­zése előtt újabb gólt ért el a ceg­lédi csapat. Kökény remekül el­futott, a labdát Gyurához továb­bította, aki védhetetlen gólt lőtt. A gól után esett a játék szín­vonala. emiatt a közönség sorai­ban néhol elégedetlenség is tá­madt és bíztatás helyett a játé­kosokat zavarták bekiabálásaik­kal. Az elégedetlenség csak foko­zódott, amikor a játékvezető Gyura 16-oson belüli elnyomá­sáért nem adott ll-est. Percekig tüntetett a közönség emiatt, s bizony a félidő eléggé ideges hangulatban ért véget. A második félidőben a szél tá­mogatásával nagyszerű támadáso­kat vezetett a ceglédi együttes. E támadásokat azonban az egyre keményebben Játszó szarvasi vé­delem hárítani tudta. Több alka­lommal kemény belem enéseket láthatott a közönség, melyeket a játékvezető szinte egyetlen eset­ben sem torolt meg. A befejezés előtt Kökény remekül elfutott, nagyszerű egyéni akcióból meg­szerezte csapatának a harmadik gólt. A ceglédi csapatból Gyura, Kö­kény és Csontos játéka emelke­dett ki. (B. S.) MEZÖKOVÁCSHÁZI PETŐFI— NAGYKŐRÖSI KINIZSI 2:1 (2:6) Nagykőrös, 860 néző. A csoport második helyezettje az első félidőben sokkal terv­szerűbben látszott s megérdemel­ten jutott kétgólos vezetéshez. Szünet után feljavultak a hazaiak, azonban csak szépíteni tudták. A hazai vereséggel q 15. helyre esett le a nagykőrösiek csapata. Délnyugati csoport: CSEPEL AUTŐ—PÉCSI BÁNYÁSZ 3:1 (2:1) Dunaharaszti, 1900 néző. Biztosan győzött a hazai csapat a végig lelkesen játszó pécsiek ellen, s ezzel megerősítette vezető helyét csoportjában. Győri ETO—Váci Petőfi 6:0 (3:0) A Váci Pető­fi kevés esély- lyel ment az NB I-ből ki­esett Győr ott­honába. A váci sportbarátok nem számítottak pontszerzés­re. de ilyen nagyarányú vere­ségre sem. Lanyha iramú mérkőzésen a váciak végig alárendelt szerepet játszottak. Győr, 4000 néző. V: Bal­ia K. Vác: Kohlmann — Je­szenszky, Palásti, Czuczor — Neugan, Farkas — Varga, Andriska, Rásó, Frick, Ko­necsni. G: Orosz (2), Palotai (2), Kuti, Pálfi. Jó: Orbán. Raffai, Palotai, ill. Palásti, Neugan. Keleti csoport: Bp. Sparta­cus—Bp. Előre 0:1. UTTE— Debrecen 1:1. Egyetértés— Ózd 3:0, Pénzügyőrök—Oros­háza 3:1. Kecskemét—Szegedi VSE 3:0. Diósgyőri Bányász— Borsodi Bányász 1:1. Szolnok —Jászberény 5:2, Nagybátony —Miskolc 1:3. Nyugati csoport: Budafok— Sztálin város 1:0. Szállítók— Pápa 1:0, Oroszlány—EVTK 2 0, PVSK—Láng Gépgyár 2:1, Kaposvár—Budai Spartacus 3:2, Zalaegerszeg—Mosonma­gyaróvár 0:0. CEGLÉDI APROHIRDETESEK EGYEB A Ceglédi Hunyadi Mg. Tsz. a Cegléd Csengeriszél 440. sz. alatt működő kádár­műhelyében, hozott anyagból javításokat és új munkát vállal. Tsz-eknek megrende­lő alapján munkaegy­ségre. Eladó kétszemélyes re- kamié Köztársaság út 2 I. lépcsőház II. em. 11. Érdeklődni 5 után. Boroshordók vannak eladók Cegléd, Lúd u. 2. szám alatt. Menyasszonyi fátyol eladó céma-tüll. Ma­gyar utca 23. alatt. 200 kilós hízó és 4 db 150 literes hordó eladó. Dohnál, Örké­nyi út 4 km-nél. 350-es IZS motorke­rékpár eladó. Táncsics Mihály utca 9. Eladó 400 kéve gyé­kény, 250 q takar­mányrépa kisebb té­telekben is. Érdeklőd­ni délután 5-től. V. Molnár utca 27. szám Három db tükörablak eladó. Cegléd, Bocskai út 31 alatt. Oldalkocsis Pannónia motorkerékpár eladó Mát.vás klrálv útra •><) Jutányosán eladó bor­pumpa, borszűrő és 2X1,5 méteres vaske­retes műheWablak Cegléd, Alkotmány u. 17. _____________________ E ladó harmonium ^züle, Cegléd, Hold u INGATLAN Cegléd, Magyar utca 25 számú két szoba, konyha és mellékhe­lyiségekkel, azonnal beköltözhető ház el­adó.___________________ ^ tiiuaaiuiiiDau közvet­len a vasútállomásnál liob n-öl szőlő kuny­hóval, megegyezés szerinti áron eladó. Érdeklődni a Ceglédi •vtro'ndá^an. Eladó Cegled. Moinar utca 5 szám alatti két szoba komfortos csa­ládi ház beköltözhe- tőséggel. Érdeklődni Benedáné. Nagykőrös, Fr>r»ci ii+r*a 2 Gyermektelen házas­pár idős házaspárt, vagy magányost élet­járadékkal házingatla­náért elvállalna. Sza- hcisnvó László. Cegléd TX. kér. Zrínyi utca 24. NAGYKŐRÖSI APRÓHIRDETÉSEK EGYEB Eladó 3—4 méteres akácfa oszlop. Ádám László u. 1. Értekez­ni reggel, délben, es­te. _________________ F elhívjuk a gazdakö­zönséget. hogy a tör­köly felvásárlását köz­ponti szeszfőzdénk­nél. Kürti lapos dülc 6 alatt október 5-ér megkezdjük. Mázsán ként l2 liter törköiy- Dálinkát fizetünk Nagykőrösi Szeszfőzde VéUplpf. Furc&zpüios kyiyri két tartállyal eladó. nMi 31 . 07 Zsaludeszka kapha tó á Faáru Vállalat nál, Kecskeméti u. 21 sz. alatt. INGATLAN lSIádó Alsójárás isko­la mellett 1 kh. szán tóföld. Érdeklődni VI k. Helmeczi u. 5. Kiadó Árboz d. 18/a alatti 16 kh tanyá- föld, kétrészben is Érdeklődni VII. Fik L. u. 3. Nagykőrösi IV. Ara*\ János u. 32 b. számú azonnal beköltözh'"ő kétszobás, mellékhe­lyiségből álló ház el­adó. Érdeklődni dél- ivén V25 ó**á*őL Eladó VII. k. Eötvös K. u. 23. sz. ház. Ér­deklődni VII. k. E. u. 9. áz.­Kiadó 2 j. Csikvár tí 29. alatti 9 kh szántc: feléből. Érdeklődn’ Petes Bálintnál, hely­színen. ^ladó Tósika u. 12 há' és 3 öl rozsszalma érdeklődni Szolnoki u 91. Eladó IX. Bálvány u. Jß. sz. azonnal beköl­tözhető ház. Érdeklőd­ni V. Tormás u. 2. Ela-to náz-icUd sen. Érdeklődni nvai László áLtt'gO— Bá- V. Tán­Etadó X., Zrínyi u 18. sz. ház fele, vagy Féle beköl tözhetÄ. Eiauo sürgősen lebon­tásra 7 méteres cse- renes épület. III. Tor­mási szőlőskertek 7. szám. Vincze István Eladó X., De/.so Pál u. 4. sz. régben be­költözhető ház. VI. Szolnoki u. 21. sz. tel- lesen beköltözhető "él ház. Érdeklődni VL p-M.-«; ti 7 Sürgősen eiaao vili. Reglet u. 11. kétlá­bas. gazdálkodónak is tfkalmas és VIII. Kas­sai 9. kétszobás, ker­tes. beköltözhető há- Tak. Utóbbi cserélhető 5c 3 szobásért ráfize­téssel.