Pest Megyei Hirlap, 1959. szeptember (3. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-08 / 210. szám

rwm »ccm hírlap $ 1959. SZEPTEMBER 8. KEDD Kartól győzött Monoron, Főt pontot szerzett Szigetszentmiklóson A MEGYEI LABDARUGÓ-BAJNOKSÁGBAN A megyei labdarúgó-bajnok­iig hatodik fordulója is több meglepetést hozott. Kartal győ­zött Monoron, Főt pedig döntet­lent harcolt ki Szigetszentmik­lóson. Pontosztozkodással vég­ződött a Vác—Dunakeszi, vala­mint a Pécel—Ceglédi Építők ta­lálkozó is. Szentendre ismét győ­zött, s. egy pont előnnyel áll a táblázat élén. SZENTENDREI HONVÉD— KIST ARCS A 3:0 (1:0) Szentendre, 500 néző. V: Abra­ham. Az első félidőben egyen­rangú ellenfél volt a tartalékos Kistaresa, a második félidőt azon­ban már nem bírták a fiatalok. ESsikor kidomborodott a Honvéd nagyobb tudása, technikája. G: Varga (2), Kiss. Jó: Varga, Gyet- .ván, Alpár, Kanczler, ill. Fogd, S colleger. VÁCI VASUTAS—DUNAKESZI KINIZSI 1:1 (1:0) Vác, 1000 néző. V: Bende. Végig nagy iramú mérkőzésen a Kinizsi kgzdett jobban, s az első negyed­órában többet támadott, de Bor­zaik vezérletével á védők jól rom­boltak.- Ezután feljött a Vasutas, a .átvette a játék Irányítását. A 30. nercben szabadrúgáshoz jutot­tak a házaiaik, sorfal nem állt fel, s. Marton lövése a hálóba talált. Szünet után ts inkább a váci csa­pat támadott, több helyzetet ha­gyott kihasználatlanul. A 80. nerc­ben Upniczkl 18 méterről küldött nagy lövése a felső sarokba vágó­dott. Az utolsó percekben feljött tíunakeszi, de a csatárok lövései pontatlanok voltak. Drobnlt (Vác) a *3. percben kiállították. A Vas­utas győzelmet érdemelt volna. A játékvezető jól működött. Pál János GTÖMRÖ—SZIGETÜJFALU 2:1 (0:1) Gyöitnrő, 500 néző. V: Tihanyi. A sportszerű mérkőzésen a ha­zaiak többet, a vendégek veszé­lyesebben támadtak. Gyömrő vé­gig fölényben volt, de a helyzete­ket nem tudták kellően értékesí­teni. A hazai csapát megérdemel­jen nyert. G: Farkas, Végh, ill. Plelser. Jó: Forizs, végh, Gyar­mati, 111. Simoneez, Simon, Vigh Zoltán. Fodor Mihály PÉCEL—CÉGI.EDI ÉPÍTŐK ZZ (1:1) . Pécel, .600 néző. V: Pusztaszeri. A 25. percben Holló I, a késle­kedő cegédl védők mellett a kálóba lőtt. Tíz perccel később Nagy, Jcapuratartő lövését a men­teni szándékozó pécell hátvéd a felső sarokba fejelte, öngól! Az SB. percben Laboré szabadrúgásá­ból az Építők a vezetést is meg­szerezte. Befejezés előtt hat perc­cel Holló II állította be a vég­eredményt. Sportszerű keretek között lefolyt mérkőzésen Igazsá­gos eredmény született. Jó: Tala- pa, Mikes, Holló I, ill. Somodi, Deli, Hegedűs. GÖDÖLLŐI VASAS—PÉTERI 5:0 (3:0) Gödöllő, 800 néző. V:- Kelemen. A vendégek rohamaival kezdő­dött a, játék, de csakhamar a gö­döllőiek vették át az Irányítást, támadásaik azonban sokáig nem vezettek eredményre. A félidő végéfelé megtört a jég, hat perc alatt három gólt ért el a helyi együttes. Ekkor egy 11-est is ki­hagyott a Vasas. Szünet után Is CJödöliő indította a veszélyesebb támadásokat. A mérkőzés helyen­ként nagy Iramú, szép játékot hozott. A téchnikásabb Vasas ilyen Irányban is megérdemelten nyert. Főként a fedezetpár nyúj­tott kiemelkedő teljesítményt. A Péteriek' sem játszottak aláren­delt szerepet, az utolsó percig lelkesen küzdöttek, de a kitűnően záró helyi védelem mellett nem tudtak eredményt elérni. Mind­két fel sportszerűen küzdött. G: Molnár '(2),' Cseresznye, Tóth, Kiss. Jó: Sárréti, Kassal, Hor­váth, Jávorsziki, Molnár, 111. Kali­na, Derzbach, Kuszák, Répás. Horváth Kálmán VECSÉS—ÉRDI TRAKTOR 3:0 (1:0) Vecsés, 1200 néző. V: simák. Az első félidőben a hazaiak nyo­masztó fölényben látszottak, de az érdi védelem, a kapusukkal az élen mindent mentett. A 13. perc­ben Kalász nagy erejű lövésével szemben azonban tehetetlen volt. Szünet után már az első percben büntetőből újabb gólt ért el Ve­csés Krausz révén. Az érdi zöld­fehérek nem adták fel a küzdel­mét, s nagy lendülettel támad­tak. Csatársoruk feljavult, s Pin­tér, a vecsési kapus három pará­dés védéssel bizonyította be, hogy kitűnő formáiban van. Vecsés -jól hajrázott, s Molnár nehéz szög­ből beállította a végeredményt. Közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a javuló ve­csési csapat. Az érdiek támadó­sora, különösen az első félidő­ben csődöt mondott. Jó: Molnár, Földi, Leimetter I, Pintér, ill. Novák, Nagy B., Herendi, Dar­vas. Fekete József SZTK—FÖTI SE 0:0 Szigetszentmiklós, €00 néző. V: Gombás. Erős iramú mérkőzésen inkább küzdelem folyt. A kínál­kozó helyzeteket a hazai csatá­rok nem tudták kihasználni, vagy a védelem mentett. Az SZTK volt fölényben, különösen a második félidőiben. Fót ritkábban veszé­lyeztetett. Mindkét félnél a köz­vetlen védelem tűnt ki. KARTAL—MONOR 1:0 (0:0) Monor, 600 néző. V: Szolnoki. A szívvel lélekkel küzdő vendég­csapat többet támadott. Monor gyors, veszélyes lefutásokkal kí­sérletezett. G: Rózsavölgyi. 1. Sz. Honvéd 6 5 1 _ 16: 4 11 2. Gödöllő 6 5 1 17: 5 10 3. SZTK 6 2 4 9: 6 8 4. Vecsés 6 3 1 2 18:10 7 5. Dunakeszi K. 6 1 5 10: 6 7 6. Váci VSE 6 3 1 2 12: 8 7 7. Ceglédi fip. 6 3 1 2 18:14 7 8. Szigetújfalu 6 2 2 2 10: 8 6 9. Pécel 6 2 2 2 11:13 6 10. Kartal 6 2 1 3 8:11 5 11. Gyömrő 6 1 3 2 9:16 5 12. Érd 6 1 2 3 3: 7 4 13. Kistaresa 6 1 2 3 5:12 4 14. Monor 6 1 1 4 7:jl 3 15. Fót 6 3 3 3:10 3 16. Péteri 6 — 3 3 4:17 3 Mintegy 25 000 főnyi közönség előtt vasárnap délelőtt Tihanyban rendezte nemzetközi motorkerék­páros és autós versenyét _amely e gyben a magyar bajnokság má­sodik futama is volt — a Bp. Épí­tők motorszakosztálya. A verse­nyen a magyar élmezőny tagjain kívül még osztrák és nyugat­német sportolók is indultak. Ál­talában minden géposztályban szí­vós küzdelmek után alakult ki az eredményt. Vasárnap a margitszigeti tenisz- stadionban befejeződött az orszá­gos-bajnokság. Gulyás, a férfi pá­ros után a férfi egyest is meg­nyerte, vegyespárosban is az első helyen végzett, s így összesen há­rom bajnokságot nyert. Vasárnap nagy érdeklődés mel­lett, a moszkvai Lenin-stadionb&n folytatták a Szovjetunió—Anglia nemzetek közötti válogatott férfi és női atlétikai viadalt. A szovjet atléták a második versenynapon folytatták jó szereplésüket, s vég­eredményben 205:136 arányban győztek az angolok ellen. Vasárnap délután a Lenin- stadionlban 100 090 néző előtt ke­rült sor a Szovjetunió—Cseh­szlovákia válogatott labdarúgó­mérkőzésre. Szovjetunió—Cseh­szlovákia 3:1 (2:0). Vasárnap befejeződtek Torinó­ban a Nemzetközi Főiskolai Játé­kok küzdelmei. Az utolsó ver­senynap is hozott magyar sikert: Szekeres első lett az 1500 m-es síkfutásban, Kulcsár pedig máso­dik helyen végzett a gerelyvetés­ben. A Csepel Autó gólzáporral győzött, a CVSE is mindkét pontot elhozta idegenből A labdarúgó NB 111 hato­dik fordulójá­ban két sike­res fegyver­tényt hajtottak végre a Pest megyei csapatok. A Csepel Autó Hét gólt lőtt Dombóvá­ron, s a Ceglédi Vasutas mind­két pontot elhozta Kecskemét­ről. Idegenben szerepelt a Pi­lisi KSK is, amelyik egy gól különbséggel alulmaradt Óbu­dán. Nagy érdeklődés mellett zajlott le Pilisvörösvárott a P. Bányász—Elektromos talál­kozó, ahol megosztozott a pon­tokon a két csapat. Északkőzép-csoport: PILISI BANYASZ—ELEKTROMOS 2:2 (1:1) 2500 néz ő. V: Pilisvőrösvár, Bánki. P. Bányász: Hull _ Nick n, Fazekas, Spamberger _ Gémcsi, Vízvári _ Gál, Geeilter, Peiler, Felbert, Kimmel. A mérkőzés elején a vendég­csapat támadott többet, majd át­vette a kezdeményezést a Bá­nyász. A 20. percben egy lepat­tanó labdát Felbert értékesített. NVolc perccel később a Trcmos iohbfedezete. 25 méterről várat­lan lövést küldött kapura, s a labda a felső lécről pattant a hálóba. Szünet után a 47. perében Hor­váth révén megszerezték a veze­tést a vendégek. Ezután a Bá­nyász sorozatos támadásai követ­keztek, de a fővárosi kapus Igen jól védett. A 73. percben nagy tömörülés adódott az Elektromos kapuja előtt, s Horváth öngóljá­val egyenlített a vörösvári együt­tes, amelyik ezután is többet tá­madott. Az eredmény azonban már nem változott. Sportszerű keretek között, igaz­ságos eredmény született. Jó; Gé­mesi, Vízvári, Gechter. Az Elektromos kapusa a mezőny leg­jobbjának bizonyult. A bányásznap alkalmából a ha­zaiak kis bányászlámpával ked­veskedtek a vendégeknek, majd CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK a mérkőzés után közös vacsorán vett részt a két csapat. HL KÉR. TTVE—PILISI KSK 2:1 (2:1) Hévízi út, 500 néző. V: Belez- nai. Pilisi KSK: Krizsán — Kurucz, Perjési, Osztos, — Jánosi, Szél H — Hadas, Fekete, Földvárszki, Haigas I, Kuszenda. A pilisiek gólját Hadas szerezte. Délkeleti csoport: CEGLÉDI VASUTAS- KECSKEMÉTI TE 2:1 (0:1) Kecskemét, 3000 néző. V: Hod- roga. CVSE: Kaltenecker — Fodor, Pákozdi, Pintér — Csontos, Len­gyel __ Kökény, Gyura, Baranyi, Botos, Gyikó II. Az első félidőben a kecskeméti csapat támadott és irányította a játékot. A vendégek tudása se­hogyan sem tudott kibontakozni. Annak ellenére, hogy állandóan a ceglédiek térfelén folyt a játék, több gólhelyzet adódott a vendé­gek előtt is. Gyura és Gyikó n azonban hibázott. A Vasutas vé­delem nem fedezte szorosan az ellenfél csatárait és így a této­vázó Pákozdi és Pintér között a hazai jöbbösszekötő megszerezte a vezetést. Szünet után megváltozott a Já­ték képe, a CVSE átvette az irá­nyítást, s állandóan a KTE tér­felén folyt a játék. Gyikó II egyenlített, majd Botos szabad­rúgását a kecskeméti kapus ki­ejtette, s a befutó Lengyel a hálóba továbbította. Továbbra is a ceglédiek irányították a játé­kot, több gólhelyzetük is volt, ezeket azonban már nem tudták értékesíteni. Második félidei teljesítménye alapján a CVSE megérdemelten nyert. A csapatból Kaltenecker, Lengyel, Kökény, Botos és Gyikó II tűnt ki. Gy. L. Délnyugati csoport: CSEPEL AUTÓ-DOMBÓVÁRI SPARTACUS 7:0 (3:0) Dombóvár, 1000 néző. V: Mozs- gai. Cs. Autó: Bláboll — Vigh, Kreisz, Hochrein _ Hauser, Tajti __ Kárpáti, Handó, Kiss, Kerekes, Plausin. Az őszi idényben most játszotta először igazi formáját az Autó, s ebben az arányban is megérde­melten nyert. A 15. percben Schneidert (D). az 51. percben Hochreint durva játék miatt ki­állították. G: Kiss (2), Kerekes (2), Kár­páti, Handó, Plausin. Jó: Hauser, Kárpáti, Kerekes. A FORDULÓ MEGLEPETÉSE Váci Petőfi—Pápai Textiles 5:0 (2:0]í A Nyugati- Neugan, Farkas — Ignatkó, csoport küz- Kálózi, Bábi, Rásó, Frick. delmei során G.: Frick (2), Kálózi, Rásó, LABDARUGÓ NB I Egy telitalálat a totón Szoba konyhás lakást keresek megegyezés­sel Sas utca 13. szám. Középkorú 165 cm ma­gas kömoly gazdálko­dó legényember há­zasság céljából megis­merkedne 35—38 év körüli gazdálkodó leánnyal, vagy magá­nyos asszonnyal, aki a gazdaságban gya­korlott. Leveleket ^.Pusztán lakom” jel­igére a Ceglédi Nyomdába. ___________ 12 5-ÖS, tokozott DA- NUVTA motorkerékn-ir eladó. V. kér. Puskin utca 52 szám. Megte- kinthető minden nap Szobabútor eladó. Kertész u. 21. alatt.; Eladó Szolnoki út 34. szám alatti családi ház. Érdeklődni ugyanott.__________ A lszegi úton porta el­adó, értekezni lehet Thököly út 4 szám. Sürgősen eladó 125-ös DANUVIA _ CSEPEL motorkerékpár, keve­set használt. Klapka György utca 16 szám. Vágóhíd mellett. Megbízható bejárónőt keresek. Cím a Ceg­lédi Nyomdában. Azonnal beköltözhető kétszobás, üvegveran- dás, mellékhelyiségek­ből álló ház eladó. Magyar utca 25. sz. Egy jókarban levő Skoda személygépko­csi eladó. Megtekint­hető Nyársapát I. kér. József Attila utca 18. szám alatt. Orvosi rendelő mellett. Eladó borpumpa, bor­szűrő, 2X1,5 méteres vaskeretes műhelvab- lak. Cegléd. Alkot- mánv utca 17. _______ Z ongora, fekete, rövid körpáncélos, kereszt- húros, bécsi mechani- kás eladó. Cegléd. Szolnoki út 17. Sugár utca 67. szám ■úatti beköltözhető ház 300 n-öl telekkel el­adó. Érdeklődés ugyanott. nagy megle­petés született Pápán. Vác vá­ratlan és még hozzá igen nagy arányú győ­zelmet aratott, amely a totó- zók elgondolásait is felborí­totta. Az első percekben a hazai támadósor három nagy gól­helyzetet kihagyott, ezután a Petőfi vette át az irányí­tást s jól kihasználta helyze­teit. A nagyarányú győzelem­ben „köre játszott” Tóth, a pápai kapus is, aki gyengén védett. Pápa, 3500 néző. V.: Len- kefi. V. Petőfi: Kohlmann — Je­szenszky, Palásti, Czuczor — PEST MEGYE) HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács laoja Felelős szerkesztő: Szántó Miklós Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili.. Blaha Lulza tér 3 Telefon- 343—1OT 142—220. Előállítja- Szikra Latmyomda Budaoest Terjeszti a Magyar Posta Elő- flzethető a helyi onstnhivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra 11 forint Bábi. Jó: Palásti, Frick (a mezőny legjobbja), Rásó, ill. Vámos I, Vámos IX. Nyugati csoport: Budai Spar­tacus—Zalaegerszegi TE 4:1, Láng—Szállítók 1:1, EVTK— Budafok 3:1, Mosonmagyar­óvár—Székesfehérvár 2:4, Sztalinváros—Győr 1:2, Kom­ló—Kaposvár 5:1, Orosz­lány—PVSK 3:0. Keleti csoport: Előre—Kecs­kemét 2:2, Űzd—Nagybátony 1:1, DVSC—SZVSE 3:0, Oros­háza—Egyetértés 0:0, Jász­berény—UTTE 1:0, Borsodi Bányász—Bp. Spartacus 1:1. Miskolc—Pénzügyőrök 0:1, Diósgyőri Bányász—Szolnok 1:0 A Lipcsében rendezett vasárnapi úszóversenyen Wolfgang Wagner a 200 m-es férfi hátúszásban 2:19.8 perccel új Európa-rekordot ért el Az alapcsúcs ezen a távon 2:20.2 perc volt. A világrekordot az amerikai McKinney tartja 2:17.8 perccel. Biztosan nyert a magyar úszó­válogatott az NSZK ellen: Ma- gyarország_NSZK 136:103. Vasárnap is kitűnő eredmények születtek a Pánamerikai Játékok úszóversenvein. A 4X100 m-es női ve'íves váltóban az Egyesült Álla­mok csapata 4:44.6 nerccel új vi­lágrekordot állított fel. A régit Hollandia tartotta 4:51.5 perccel. Csepel—MTK 1:1 (1:0). Csepel, 12 000 néző. Újpesti Dózsa—Szeged 3:1 (1:0). Újpest, 15 000 néző. Ferencváros—Salgótarján 1:1 (1:0). Salgótarján, 10 000 néző. Pécs— Diósgyőr 2:1 (1:1). Kaposvár, 8000 néző. Bp. Honvéd—Dorog 4:1 (0:0). Dorog, 10 OOO néző. Tatabánya— BVSC 1:1 (0:0). Tatabánya, 12 000 néző. A. sok meglepetés miatt a va­sárnapi totó fordulóban csak egy pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ménye 359 066 forint. Tizenegy- találatos szelvény 25, tíztalálatos pedig 246 darab akadt. Előbbiek­re 14 362, utóbbiakra 1930 forin­tot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: x, 2, x, x, 1, 2, 2, 2, 1, 1, x, x. ÁLLÁS Felsőgödön, kitűnő he­lyen, villanegyedben, állomásnál, kétszobás verandás, teraszos, fürdőszobás, alápincé­zett kertes családi ház — cserelakással beköltözhetően — el­adó. Singer. Buda­pest, VII., Miksa ut­ca 17. (Érdeklődés 5 után). Albertirsai telepünkre rakodókat és hajtókát felveszünk. Munkás- szállás biztosítva. Fi­zetés teljesítménytől függően 1500—2000 Ft. Állami Fuvarozási Vállalat szállítási fő­nöksége, Nagykőrös. Kossuth Lajos u. 79. Földművesszövet­kezeti képesített köny­velőt, könyvelés veze­tői munkakör betöl­tésére keres az Abo- nyi Földművesszövet­kezet Igazgatósága. Felvételhez legalább 4 éves fmSz-i gyakorlat, képesített könyvelői oklevél és erkölcsi bi­zonyítvány szüksé­ges. Jelentkezni lehet személyesen vagy írásban az fmsz köz­ponti irodájában. Úti­költséget nem térí­tünk. INGATLAN Dózsa György utca 1 líf"? alatti ház eladó. Értekezni lehet Pus- kin utca 7. Alsógödönj (Feiszaba- dulas ut 47. szám) 421 négyszögöles telek kétrészes műhellyel ’ amely szoba konyhás lakásnak megfelel azonnal beköltözhető- S' .60,M készpénzért sürgősen eladó. Kapo­Eladó kitűnő szép ház­helynek valók betele­pített őszibarackos vil­lamosmegállótól 10_15 perc. Budaörs, kama- '■af'őő, Kassai út, ér­deklődni Endrődínél. Eladó ingaelanoiT'ceg­léden: Beköltözhető házak: * . 3z°ba> konyha, spejz, kamra, borház £s mellékhelyiségek 200 n.öl telek 50 ooo Ft 2 szoba, konyha, elő­szoba. fürdőszoba spejz és mellékhelyi­ségek 184 n.öl telek­kel 130 ooo Ft. > szoba, konvhás mellékhelyiségek 200 n.ol telek 35 000 Ft. 3 szoba. előszoba konyha, zárt veran­da, oldalszoba és mel­lékhelyiségek 186 n.öl telekkel 130 000 Ft. 2 szoba. előszoba konyha, zárt veran- ?,*>• olóaiszoba. és mel­lékhelyiségek 186 n.öl telek. 130 000 Ft. ] szobás ház. 200 n.«' telekkel 50 000 Ft. 2 szoba. konyha, kamra, spejz. zári veranda. 210 n.öl te­lekkel. 130 000 Ft. 2 szoba. konyha , spejz és mel­lékhelyiségek 200 n • öl telekkel. 90 000 Ft Eladó telkek: 187 n.öl 12 000 Ft Joooo"-rt. ar,ézí kü,,a 260 n.öl 15 000 Ft. 500 n.öl autobus? megállónál 15 000 Ft 300 n.öl 15 000 Ft 152 n öl 5000 Ft l°°n "iS1 10 db- termi avömölcsfával. 15 00: Ft. Felvilágosítást ad * Pest megyei Ingatlan közvotftő Vállalat kt rendeltsége. Cegléd Kossuth tér 3 Nno'm- ’a 8—12 óráig. Felvt tagosítás díjtalan! Hirdessen a PISI MIKII HÍM-ban Eladó házingatlanok Gyálon. Beköltözhető házak: 1 szoba, konyha, suf­ni, 510 n.öl telek. - 45 ooo Ft. í szoba, Konyha, spej? 159 n.öl telek 65 000 Ft 1 szoba, konyha. 92* n.öl telek 60 000 Ft. 2 szoba, konyha, ve­randa, mellékhel.vlse- gek, 250 n.öl telek 70 000 Ft. Telekingatlanok 1022 n.öl 10 Ft n.ölen­ként. 222 n.öl 5 db gyü­mölcsfa 800C Ft. 400 n.öl 9600 Ft. 680 n.öl bekerítetten 11 000 Ft. 1200 n.öl szőlő n.ölen­ként 26 Ft. 800 n.öl üres 12 000 Ft 209 n.öl 17 000 Ft. • 250 n.öl 8001 Ft. 170 n.öl üres 6000 Ft. Felvilágosítást ad ó Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállala* Gyát. Körösi út 4 mindennap 8—12 óráié félfogadás. Felvilágo­sítás teljesen dfltalan Eladó Ingatlanok Gö­döllőn. Beköltözhető házak. 2 szoba, konyha, ve­randa, fáskamra, 70 ezer Ft. Mogyoród 2 szoba, konyha, kam­ra, 300 n-öl telek 70 000 Ft. Telekingatlanok Gö­döllőn. 270 n.öl házhely 950( Ft, 150 n.öl üres kútta! 10 000 Ft. 278 n.öl telek 12 000 Ft Szilasliget 2 db. 250 n.öl bekerít­ve, termő gyümölcs­fákkal 40 Ft n.ölen ként. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat, Gö­döllő. Dózsa Gy. út 12. Mindennap 8—12 óráig. Felvilágosítás teljesen díjtalan. Eladó Ingatlanok Ér­den: Beköltözhető há­zak: j I szoba, konyha. 295 1 n.öl telek 70 000 Ft. 1 szoba, konyha, pin­ce, mellékhelyiségek 387 n.öl telek 67 000 Ft 1 szoba, konyha, élés­kamra, ólak, 200 n.öl telek 75 000 Ft. 1 szoba, kamra, 110 n.öl telek 35 000 Ft. 2 szoba, összkomfort. 578 n.öl telek gyü­mölcsössel 160 000 Ft 1 szoba konyha, spejz. nyárlkonvha. ólak. 150 n.öl telek 60 000 Ft. 2 szoba, konyha, spejz. előszoba, mel­lékhelyiségek. 3?.0 n.öl telek 100 000 Ft 1 szoba, konyha kamra, nyárikonyha, ólak 1100 n öl gyümöl­csös 120 000 Ft. 2 szoba, nyárikonyha kis szoba, pince. 54f n.öl telek 30 000 Ft. 2 szoba. konyha spejz, előszoba, mel­léképületek 720 n.ö’ telek 180 000 Ft. 3 szoba. konyha spejz, veranda, mel­lékhelyiségek. 480 n.ö’ gyümölcsössel 150 mk Ft. Telekingatlanok Ér­den: 300 n.öl üres telek 3600 Ft. 200 n.öl bekerítetler 10 000 Ft. 200 n.öl üres 1600 Ft 664 n.öl bekerített gyümölcsös 65 000 Ft 200 n öl bekerít®*1 gyümölcsös 15 000 Ft. 174 n öl bekerít*»*’ gyümölcsös 8000 Ft. 1600 n.öl gyümölc^ö 20 000 Ft. 560 n.öl Üres bekerí­tetten n.ölenként 2f Ft. 155 n.öl bekerített kö? művesített 80 000 Ft. 200 n Öl üres n ölen ként 30 Ft. ■*02 n.öl üres 7500 Ft ^elvilágfisítáct ad 5 ,1at!i mesvei Ineatlan- kft*vetfíd Vállfte1 Frd. Diő«=dl út 34 nfnd°hnao 0 —1° ^rá!«? Toivuőoogítás teliesen díjtalan. Eladó ingatlanok Du- naharasztin: Beköltöz­hető házak. 1 szoba, konyha, ve­randa, gazdasági épü­let, 347 n.öl telek 65 000 Ft. ! szoba, konyha, spejz* nyórikonyha, kamra, 570 n-ól telek 40 000 Ft. 2 szoba, előszoba,- konyha, kamra, für­dőszoba, spejz, 200 n.öl telek 150 000 Ft. Szigetújfalu: 3 szoba, konyhai spejz, pince. 300 n.öl telek 140 000 Ft. Szigethalom: 3 szoba, veranda, nyá­rikonyha, konyha, mellékhelyiségek, 350 n.öl telek. 125 000 Ft. Ráckeve: 3 nelyiségből áll 110 n.öl telek 35 000 Ft. Telekingatlanok Du- naharasztin: 287 n.öl üres 13 Ft n.ölenként. 150 n.öl üres 6000 Ft. Ráckeve: 200 n.öl üres 20 Ft n.ölenként. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat Du- naharaszti Dózsa G?. út 1. sz alatt nap 8—12 óráig. világositás telesen díjtalan. A Pest megyei Ingat­lanközvetítő Vállalat Szob községben Ár­pád utca 29 a szám alatt és Vác városban Széchenyi út 9 szám alatt új kirendeltséget létesített. Félfogadás naponta 8—12 óra kö­zött. Felvilágosítás eladási megbízás fel­vétele teljesen díjta­lan. Igen nagy számú eladó házingatlan kö­zül tehet választani. Dunaparti telkek o’csó áron. EGYEB Kétszobás ház sürgő­sen eladó. összes mellékhelyiségek­kel, nyári konyhával, pincével, ólakkal, sok szőlővel 400-as gyü­mölcsösben. vasúttól 10 perc, azonnal be­költözhető, Budapest, 27 km. Gyömrő, Ba­ross u. 13. Sürgősen eladó 125-ös Danuvia-Csepel mo­torkerékpár keveset használt. Klapka Gvörgv utca 16. sz. Vágóhíd mellett. Zongora, fekete, rö­vid, körpáncélos, ke- reszthúros, bécsi me- chanikás etedó. Cegléd Szolnoki út 17. Lebontásra eladó 5 helyiségből álló príma épület, ugyanott egy férfi zsinóros fekete ruha. Cegléd, Bercsé­nyi utca 11. Zsákhordó kocsi el­adó. Malom u. 25. Cegléd, Hunyadi Tsz. 2000 KH sürgősen ke­res növénytermelési mezőgazdászt, szőlő és növénytermelésben legalább .három-éve* «vakorlattal. .Ugyanitt állattenyésztési agrn- nómust. legalább há­roméves gyakorlattal. Telentkezés írásban. BMW kocsimat elad­nám 35 000-ért, vezetni Is megtanítom. Ceg­léd. Faiskola, Tósoki. Tel • l.-S Kétszemélyes rekamié, potel. szék. sezlon, *otelás?v. kedvező fi­zetéssel. javítást válla­lok. VI. Szív u. 28. károítos íNéoköztár- saság úfiánál.) Eladó kétszárnyas kamra, vagy borház, autó gerenda és tető­léc. Borz u. 6.