Pest Megyei Hirlap, 1959. augusztus (3. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-04 / 181. szám

MEGYEI K^Cirlap © 1959. AUGUSZTUS 4. KEDD AZ ÚJONC PETERI PONTOT HOZOTT EL FÓTRÖL Meglepetésekkel kezdődött a ni eg vei labdarúgó-bajnokság A megyei labdarúgó bajnok­ságban i$ több meglepetés akadt. Az újonc Péteri pontot bozott el Pótról, s döntetlenül végzett a másik most felkerült csapat, az Érdi Traktor is. Három találkozón a vendégcsa­pat diadalmaskodott, otthoná­ban kapott ki az NB III-ból ki­esett Péceli MÄV. CEGLÉDI ÉPÍTŐK—GÖDÖLLŐ 3:2 (1:2) Cegléd, 4S0 néző. V: Császár. Alacsony színvonalú, idényeleji játék. Az első félidőben egyenlő erők küzdelme folyt. Szünet után a hazai csapat támadott többet, de csak az utolsó perceikben tudta a maga javára fordítani az ered­ményt. G: Jósa, Laiborcz (ll-es- bcíl), Gyenizse, ill. Jávorszky, Molnár. Az átlagon aluli teljesít­ményt nyújtó Építőkből senikit nem lehet kiemelni, míg a ven­dégek közül Katona, Jávonszky es Molnár tűnit ki. Magyar Mátyás VECSÉS _GYÖMRO 4:1 (3:0) G yönarő, 800 néző. V: Szolnoki. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az első 48 perében a vendégcsapat jól kihasználta a gyömről védelem megingásait. Szünet után a hazai csatárok a jobbmál-jofab helyzetekből csak egyet tudtak értékesíteni, ezt is csupán befejezés előtt néhány perccel. G: Kári (2), Krausz, Mül­ler. ill. Baranyi. Jő: Krausz, Va- rényi, Kári, ill. Szabó J., Szabó S., GáL Fodor István dr. SZIGETSZENTMIKLÖS_PÉCEL 3: 2 (1:1) Pécel, 900 néző. V: Bernde. Jó iramú, változatos küzdelemben In­kább az SZTK volt fölényben, de a péceli fiatalok támadásai veszé­lyesebbnek bizonyultak. Szünet után 2:l-re vezettek a hazaiak, ekkor a vendégek, szélsőkre épí­tett lapos játékkal széthúzták a mezőnyt, s öt P«rc aiatt két gólt lőttek. G: Mogyorósi (2), Aradi, ill. Dobos, Juhász. Jó: Varga, földi, Fiala, Aradi, Mogyorósi, 111. Juhász, Barát, Szálkái, Dobos. PÉTERI—FŰTI SE 1:1 (1:1) Főt, 700 néző. V: Kaiser. Butika lesgyanús helyzetből szerezte meg a vezetést a vendégeknek, majd 10 perccel később Kóczián egyen­lített. Szünet után kidomborodott a tedhnikásabb fóti csapat na­gyobb tudása, de a nagy fölényt, a fáradtan mozgó csatársor nem tudta gólokra váltani. Alacsony színvonalú mérkőzésen a nagyobb PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja Felelős szerkesztő: Szántó Miklós Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Csollánv Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII., Blaha Lujza tér 3. Telefon: 343—100. 142—220. Előállítja: Szikra Lapnyomda, Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hőnapra 11 forint lelkesedéssel játszó Péteri meg­érdemelten vívta ki a döntetlent. Jók; Butka, István, Magyar, 111. Danáján, Pektcxr, Bori, Nagy. Kalma János SZ1GETUJFALU—VÁCI VASUTAS 1:0 (1:0) Szigetujíalu, 400 néző. V: Vin- cze dr. Jó iramú, változatos mér­kőzésen» a helyzeteik alapján a hazai csapat nagyobb arányban is győzhetett volna, ebben a lelkes váci védelem akadályozta meg a szlgetujfaluiakat. G: Vigh Zol­tán. Jó: a közvetlen védelem, valamint Mészáros és Simon. A vendégeknél is a közvetlen véde­lem tűnt ki. KIST ARCS A—MONOR 2:1 (1:0) Kis tarosa, 600 néző. V: Bucsá- nyi. A széltől támogatott hazai csapat az első félidőben sokat támadott, de csatárai csak kevés helyzetet tudtak teremteni az el­lenfél kapujánál. A 20. percben Hofmann rosszul sikerült előre- adását Godina, a kimozduló Mo­nori mellett, saját kapujába fe­jelte. Nagy védelmi hibából sze­rezte meg a vezetést Kistarcsa. A második félidő monori támadás­sal indult, s a 47. percben Petrá­nyi a rosszul kifutó kapus mel­lett egyenlített. Két perccel ké­sőbb Hofmann (K) és Somogyi (M) összecsapott, a játékvezető a monori játékost kiállította. Kds- taresa fölénybe került, s a 60. percben Molnár EH beadását Fogd fejelte közéiről a hálóba. A lá­tottak alapján Kistarcsa egygólos győzelme valósnak mondható. Jő: Sztarahovszki, Schléger, Szemes, Fogd, ill. Monori, Cellao, László K. SZENTENDREI HONVÉD- KART ALI KINIZSI 2:1 (2:0) Kartal, 1600 néző. V: Puszta­szeri. Nagy küzdelemben nyert a tapasztaltabb, szerencsésebb Hon­véd. Már a 4. percen megszerezte a vezetést Szentendre Kiss révén, a 22. percben Kiss növelte az előnyt. Szünet után inkább a hazaiak támadtak. A 67. percben Angyalt dancsolták a Honvéd 16-osán belül, de a játékvezető nem fújt. Erre száznál többen be­rohantak a pályára, de a rende­zőség pillanatok alatt rendet te­remtett. A 76. percben Gábor ll-esével szépített a Kinizsi. A további hazai rohamokat» Szé­kellyel az élen hárította a szent­endrei védelem. Jó: Székely, Makrai, Kiss, Pinner, Varga, Hl. Deme, Szabó, Angyal. Csiba József ÉRDI TRAKTOR—DUNAKESZI KINIZSI 0:0 Érd, 1500 néző. V: Ripp. Kez­detben inkább a vendégek támad­tak és a 6. percben Varga nagy lövése az érdi kapufán csattant. Ezután kiegyenlítetté vált a já­ték, mindkét kapu többször for­gott veszélyben, de a védelmek jól zártak. Szünet után a Traktor átvette a kezdeményezést, gól­képtelen csatársoruk azonban nem tudott eredményt elérni. Az utolsó tíz percben a vendégek nagy iramot diktáltak, az érdi védelem Novák kapussal az élen, mindent mentett. A találkozó sportszerű keretek között, kitűnő bíráskodás mellett zajlott le. Jó: Novák, Darvas, Rúzsa, Hl. Kai­vach, valamint a kapus. jobbszélső és a 1. Szigetujfalu 1 1 — — 1:0 2 2. Vecs-és 1 1 -- -­4:1 2 3-4. Kistarcsa 1 1 __ -­2 :1 2 3-4. Sz. Honvéd 1 1 -- -­2 :1 2 5-6. Ceglédi Ép. 1 1 — _ 3:2 2 5-6. SZTK 1 1 — —“ 3:2 2 7-10. D.-ikeszi K. 1 _ 1 -­0 :0 1 7-10. Érd 1 — 1 _ 0:0 1 7-10. Fót 1-- 1 _ 1: 1 1 7-10. Péteri 1 _ 1 -­1:1 1 1 1-12. Gödöllö 1 _ _ 1 2: 3 — 11-12. Pécel 1 __ _ 1 2:3 — 13-14. Kartal 1-- __ 1 1 :2 _ 13-14. Monor 1-- __ 1 1 :2 __ 15. Gyömrő 1 — __ 1 1:4 16. Váci VSE 1 — —• 1 0:1 — A labdarúgó NB l-ért DVTK—V asas 0:0. Diósgyőr, 15 000 néző. Pécsi Dózsa_Csepel 1:1 (0:0). Pécs, 20 000 néző. Dorog —Salgótarján 3:1 (2:0). Dorog, 5000 néző. Ferencváros—Szegedi EAC 0:0. Üllói út, 25 000 néző. Újpesti Dózsa—Tatabánya 2:1 (2:0). Tata­bánya, 20 000 néző . Nincs telitalálat a totón A sok meglepetés miatt a heti totó-fordulóban nem volt telitalá­lat. Tizenegytalálatos szelvény 36, tíztalálatos 430. kilenctalálatos pe­dig 3940 darab akadt. A nyertesek 9494, 794, illetve 149 forintot kap­nak. A 12 találatos tippszelvény: x, X, x, 2, 1, lj x, 2, ly 1, x, 2. SIKERES RAJT Váci Petőfi—Komló 2:1 (2:1) ÁLLÁS Azonnal felveszünk vizsgázott építőipari gépkezelőket. ÉM. Bács megyei Állami Építőipari Vállalat. Kecskemét, Rákóczi- Város 23. INGATLAN Elcserélném két nagy utcai szobás, konyha, kamra, padlásból álló lakásomat az állomás közelében, hasonló nagy szoba, konyhá- sért, megegyezéssel. Cím a Ceglédi Nyom­dában. Bútorozott szoba ki­adó, Cegléd, VII. Damjanich utca 16. szám alatt. Összekötő út 37. szá­mú ház sürgősen el­adó, felerészben be­költözhető. Értekezni a Ceglédi Nyomdában. Beköltözhető dunabog- dányi házamat szőlő- és málnáskerttel, szo­ba, konyha és mellék- helyiségekből állót, el­cserélném ceglédi la­kásért, megegyezéssel. Cím: Budapest, XIII. kér. Mautner Sándor utca 135. özv. Bene Lajosné. Eladó hétvégi házak Pest megyében: Mogyoródon: l szoba, verandás, favíkendház 390 n.-öl gyümölcsös és szőlő 35 000 Ft. Ke­repesen fa hétvégi ház 1 szoba, 300 n.-öl be­kerített gyümölcsös 30 000 Ft. Érden, fa­víkendház, 200 n.-öl gyümölcsös 25 000 Ft, 1 szoba, terasz, 150 n.-öl gyümölcsös 25 000 Ft. Érdligeten, faví­kendház, 1 szobás, 216 n.-öl bekerített gyü­mölcsös 40 000 Ft. Érd, köböl készült hétvégi ház, 524 n.-öl bekerített gyümölcsös 18 000 Ft. Kisalagon favíkend­ház, szoba, konyhás, 600 n.-öl bekerített gyümölcsös 45 000 Ft. Gyálligeten, 1 szobás hétvégi ház 255 n.-öl gyümölcsös 30 000 Ft. Szentistvántelepen, betonból épült szoba, konyhás víkendház, 200 n.-öl bekerített gyümölcsösben 40 000 forint. Dunaharasztin faví­kendház 26Ö n.-öl gyü­mölcsössel 25 000 Ft. Dunafüreden víkend­ház 150 n.-öl gyümöl­csösben, vízparton 8000 forint. Felvilágo­sítást ad a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat, Bpest., V. Kálmán u. 13. Eladó Külsőkátai út 20. számú beköltözhető ház, ugyanott kovács- műhely-felszerelés. Eladó a Csengeriben két kishold föld, Gé­za utca 2. számú ház. Értekezés Dobó utca 4. A Pest megyei Ingat­lanközvetítő Vállalat Nagykáta községben, Bajcsy Zsilinszky u. 22. szám alatt kiren­deltséget állított fel. A kirendeltség a nagykátai járás terü­letére illetékes. Félfo­gadás naponta 8—12 óráig. Eladási meg­bízások felvétele, vala­mint a vevő Ügyfelek kiszolgálása díjtalan. EGYEB Vízvezetékszerelési munkát vállalok. Szűcs László, Vác, Ár­pád u. 48. Jő állapotban levő 125-ös Danuvla motor- kerékpár eladó. Haty- tyú utca 14. szám. Porszívó és ruhafacso Vác, 2000 néző. V: Fehérvá­ri. V. Petőfi: Kohlmann — Do- roszlay, Palásti. Jeszenszky — Neugan, Farkas — Czuczor, Ignatko, Rásó, Frick, Cserve- náík. Az első támadást a Petőfi vezette, de a komlói védelem szögletre mentett. Ezután a vendégek percei következtek, Kohlmann kétszer is igen me­leg helyzetben tisztázott. A 14. percben szép támadás futott a pályán, Neugan—Rásó— Frick volt a labda útja és a kifutó kapus mellett Frick megszerezte a vezetést, A 20. percben Molnár I, a könyel- műsködő hazai védelem mel­lett kiegyenlített. Húszperces mezőnyjáték után, Gyurkity kezezése miatt 11-eshez jutott a Petőfi, amit Cservenák ér­tékesített. A szünet utáni első percek­ben a vendégek rohamoztak. Egyik támadásuk során Kohl- mann kifutva ütötte el a lab­dát a csatár elől, s a váci vé­delem csak nehezen tisztázott. Ettől kezdve a Petőfi vette át a játék irányítását. Sokat tá­madott, de komoly helyzete már nem akadt. Komló szórvá­nyos támadásait a hazai véde­lem, Jeszenszkyvel az élen, biztosan rombolta. A mutatót játék alapján a Petőfi megérdemelte a győzel­met. A csapat tagjai jól be­tartották az edző utasításait, ez nagyban hozzájárult a sí- keihez. Hetvenöt percig jó iramú játék folyt, a váci újon­cok bemutatkozása sikeresnek bizonyult. A bíró nem vezette kielégítően a mérkőzést, mind­két fél részére többször téve­dett. Jó: Jeszenszky (a me­zőny legjobbja), Neugan, Rá­só, Frick, ill. Kanizsai, Gyur­kity, Kohlmann. Pál János ★ Keleti-csoport: Kecskemét— Diósgyőri Bányász 2:0, Bp. Szpartakusz—Nagybátony 4:0, Egyetértés—Szolnok 2:2, UTTE —Pénzügyőrök 1:0, Szegedi VSE—Miskolc 0:0, Ózd—Bor­sodi Bányász 0:2, Előre—Oros­háza 3:1, Debrecen—Jászbe­rény 7:1. Nyugati-csoport: Mosonma­gyaróvár—EVTK 4:0, Győr— Oroszlány 4:0, Sztálin- város—Budai Szpartakusz 2:4, Pápa—Láng Gép­gyár 0:0, Zalaegerszeg—Pécsi VSK 1:0, Szállítók—Kaposvár 2:0, Budafok—Székesfehérvár 2:1. Területi spartakiád-döntő Dunakeszin Vasárnap területi spartakiád-döntőt. tartottak a Duna­keszi Magyarság-pályán Heves, Nógrád és Pest megye férfi» nőd kézilabda- és röplabda-csapatainak részvételével. Az ország területén hat csoportban mérkőztek a megyék leg­jobbjai, s sportáganként a győztesek vesznek majd részt az országos döntő hatos mezőnyében. Képünk a győztes női röplabda-csapatot, a dunabogdányi együttest ábrázolja, amelyik Heves és Nógrád megye ellen egyaránt 3:0-ra nyert, s így veretlenül biztosította a továbbjutást. Állósor, balról jobbra: Varsányi Viola, Herr Apolónia, Csákó Lidia, Flóris Ágota. Elől: Csákó Margit, Bohutinszki Györgyi. Kepler Erzsébet A Csepel Autó és a Pilisi Bányász győzött A labdarúgó NB III 1959—60. évi nyitányán mind az öt Pest megyei csapat idegenben szerepelt. Az együttesek 50 százalé­kos sikerrel végeztek: a Csepel Autó és a Pilisi Bányász győzött, a Ceglédi Vasutas döntetlenül ját­szott, míg a Nagykőrösi Kinizsi és a Pilisi KSK alulmaradt. A megszerez­hető tíz pontból tehát ötöt hoztak el a megyeiek. DÉLNYUGATI CSOPORT: CSEPEL AUTO—BAJAI ÉPÍTŐK 3:3 (1:1) Baja, 4000 néző. V: Kulcsár. Cs. Autó: Bláboli — Vigh, Kreisz, Hochrein _ Hauser, Tajti — Antal, Handó, Kiss, Kerekes, Bakó II. Kemény mérkőzésen az autó­gyári csapat jobban kihasználta helyzeteit. A 44. pereiben Hausert kiállították. G: Handó (2), Antal, Hl. Czeg- lédi (11-esből), Papp. Jó: Bláboli, Handó, Keneikes, Bakó H, Ul. Rápity, Miku®. ÉSZAKKÖZÉP CSOPORT: PILISI BÁNYÁSZ-SÁRIBA?! BÁNYÁSZ 2:1 (1:1) Sárisáp, 1000 néző. V: Kereszt­falvi. P. Bányász: Huj) — Fazekas, Peller, Spambcrger — Gechter, Vízvári _ Marjai, Barabás, Nick I, F eíbert, Kimmel. Az 5. percben Spampergor sza­badrúgásból szerezte meg a veze­tést. Ezután a hazaiak irányítot­ták a játékot, több veszélyes tá­madást vezettek, két kapufát is lőttek. A 35. percben egyenlített Sárisáp. Szünet után ellaposodott a játék, mindkét fél egyformán vette ki részét a támadásokból. Befejezés élőt, négy perccel Nick átadását Kimmel lőtte a hálóba. A kultúráltabban játszó pilis- vörösvári együttes megérdemelten nyert. Jó: Vízvári (a mezőny leg­jobbja), Spamberger, Hujj. TÖREKVÉS—PILISI KSK 3:2 (1:1) Bihari út, 800 néző. V: Belez- nay. Mégis sikerült a két albertirsal labdarúgó átigazolása és így ők is helyet kaptak a pilisi csapat­ban. A KSK tartalékosán lépett pályára. Mindkét fél kivette ré­szét a támadásokból, a hazai együttes jobban kihasználta a helyzeteit. A Pest megyei csapat a vereség ellenére biztatóan moz­gott, két kapufát is lőtt a csa­pat. G: Fekete, Földvárszky. Jó: Földvárszky, Fekete, Halgas. A játékvezető bizonytalanul műkö­dött. DÉLKELETI CSOPORT: BÉKÉSCSABAI ÉPÍTŐK-, CEGLÉDI VASUTAS 0:0 Békéscsaba, 2600 néző. V: Stark. CVSE: Kaltanecker — Fodor, Pákozdi, Baranyi — Csontos, Len­gyel _ Kökény, Gyura, Gyikó II, Botos, Palásti. Göröngyös, eléggé kemény ta­lajú pályán a ceglédiek hamarabb kaptak lábra és főleg a jobbszár- nyuk révén veszélyesen támad­tak. A lesre játszó csabai véde­lem taktikájának azonban nem találták meg az ellenszerét. Több esetben előfordult, hogy a csabai partjelző, aki a vendégcsapat csa­társorát fogta, tévesen jelzett les- állást. Az első félidő második részében inkább mezőnyjáték folyt. A második félidő elején szán­tén a vendégcsapat volt a többet támadó. A támadások azonban rendre elakadtak az ellenfél vé­delmén. A hazai csapat a máso­dik félidő közepétől kezdve foko­zatosan fölénybe került és sokat támadott. Több gólnak látszó helyzetet is kidolgoztak, értékesí­teni azonban nem tudták. A ceglédi csapatban Csontos már az első félidő vége felé meg­sérült. azonban tovább játszott, de nem volt teljes értékű harcos. Ez a sérülés nagyban befolyásolta a ceglédi csapat taktikáját. Vég­eredményben az eredmény igaz­ságosnak mondható. A ceglédi csapatból kitűntek: Fodor, Pákoz­di, Lengyel és Kökény I. — Gy. L. _ MARTFŰ MSE—NAGYKÖRÖSI KINIZSI 2:1 (1:0) Martfű, 1000 néző. V: Tóth F. Győztek a Pest megyei ökölvívók Pest megye—Békés megye 16:4 Vasárnap a ceglédi Tiszti Klubban, 300 néző előtt került sor a két megye felnőtt ököl­vívó-válogatottjának találko­zójára. Kiemelkedett a Ko­A Magyar Atlétikai Szövetség vasárnap a kora reggeli órákban rendezte meg Magyarország 1959. évi 20 km-es távgyalogló bajnok­ságát a Népstadion körül húzódó 1087 méteres betonkörben, 17 egyesület 28 versenyzője állt a rajthoz. A bajnokságot Balajcza Tibor, az U. Dózsa versenyzője nyerte 1:34:07.8 órás új országos csúcseredménnyel. A régi rekor­dot Rácz _ ugyancsak a Dózsa versenyzője — tartotta 1:34:57.4 rógép, kifogástalan, órával. A ceglédi Ferenczi hete- eladö. Déli út 57. 1 dik lett (1:48:20.6). väcs II—Hargittai, valamint a Békési—Hajas összecsapás. Részletes eredmények: Lég­súly: Jakab (P) győz Tóth (B) ellen. Harmatsúly: Németh (P) győz Gyulavári (B) ellen, Pehelysúly: Kovács II (P) győz Hargittai (B) ellen. Köny- nyűsúly: Zsíros (B) győz Deák II (P) ellen. Kisváltósúly: Cseke (B) győz Marton (P) ellen. Váltósúly: Békési (P) győz Hajas (B) ellen. Nagy­váltósúly: Flórián (P) győz Hátéi ellen. Középsúly: Pá- kozdj (P) győz Sztankó el­len. Kisnehézsúly: Szlávik (P) ellenfél nélkül győz. Nehéz­súly: Raffael (P) ellenfél nél­kül győz. A cardiffi angol úszógyórelem sajtóvisszhangja Az angol lapok sportrovatai ujjonganak, hogy az angol úszók a magyarok felett ara­tott győzelmükkel kiköszörül­ték a legutóbbi hollandiai csorbát. A Sunday Dispatch írja, hogy a magyar együttes csak árnyéka annak a nagy csapat­nak, amely 1954-ben Torinó­ban 9 Európa-bajnokságot nyert. A Sunday Express szerint Anglia könnyű győzelmet ara­tott a fiatal, tapasztalatlan magyarok felett. Amint a Manchester Guar­dian írja, a magyar csapat je­lenlegi gyengeségének egyik legfőbb jele, hogy a női mell­úszásban a 30 éves Killermannt voltak kénytelenek indítani; Rögzítették a KK döntők végle­ges időpontját. Eszerint augusztus 19-én és szeptember 9-én kerül sor a Bp. Honvéd—MTK találkozókra, a Népstadionban. A hollandiai Ermeloban Corrie Schimmel. a 20 éves holland úszónő a 800 m-es gyorsúszásban 10:22.3 perces kitűnő idejével új Európa rekordot állított föl, amely 3 mp-cel jobb az általa tartott régi Európa-csúcsnál. Augusztus 22-én kezdődik a szlovákiai kerékpáros körverseny. A részvevők nyolc nap alatt 1463 km-es távot tesznek meg. A via­dalon 40 csehszlovák és 20 kül­földi kerékpáros indul. Rajthoz állnak magyar, NDK, belga, fran­cia és osztrák versenyzők is. Több mint százezer néző a motoros Grand Prix-n Vasárnap délelőtt a városli­geti nagykörben 9 ország — NDK, NSZK, Lengyelország, Finnország, Ausztria, Holland­dia, Csehszlovákia, Francia- ország és Magyarország — 68 versenyzőjének részvéte­lével rendezte meg a Magyar Motorsport Szövetség az 1959. évi nemzetközi motorkerékpá­ros é.; autós Grand Prix-t. An­nak ellenére, hogy a nemzetkö­zi mezőny nem volt teljes, mi­vel az angolok, svédek, sváj­ciak és norvégok nem érkez­tek meg, az egyes géposztá­lyokban pompás küzdelmeket láthatott a több mint 100 000 főnyi közönség. Érdekessége volt a nagy küzdelemnek, hogy több esélyes versenyző, mint pl. a csehszlovák Cada (350 kem), a magyar Reisz János és Kurucz (125 kem, 500 kem), valamint az ugyancsak cseh­szlovák Helikar motorhiba miatt az élről volt kénytelen feladni a versenyt. Végered­ményben magyar, NDK-beli, lengyel éc nyugatnémet győ­zelmek születtek az egyes géposzt ályokban. A Szekszárdi Dózsa labdarúgó csapata hétfőre virradó éjszaka utazott haza Ozoráról Szekszárd- ra. Szekszárd határában az autó­busz üzemzavar következtében ki­gyulladt, s néhány perc múlva lán­gokban állt. A harmincöt utas közül hárman súlyosan, tizenkét- ten pedig könnyen megsebesültek.