Pest Megyei Hirlap, 1959. augusztus (3. évfolyam, 179-203. szám)

1959-08-25 / 198. szám

Kartal, Szigetújfalu és Pécel pontot szerzett idegenben Döntetlenül végződött a CVSCrangadó, valamint apilisvörösvári mérkőzés / Szentendrei Honvéd tovább növelte előnyét a megyei labdarúgó-bajnokság élén A megyei labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában öt helyen hazai siker született. Szentendre öt gólt lőtt Péterinek, a Váci Vasutas nem várt biztosan 4:0 arányban diadalmaskodott Főt, Dunakeszi pedig Klstarcsa fe­lett. Meglepetésre az eddig pont nélkül álló Kartal döntetlent harcolt ki Szigetszentmiklóson, Szigetújfalu pedig vecsésen. •ZIGETUJFALU-VECSÉS 2:2 (1:0) Vecsés, 1000 néző. V: Kaiser. A vendégeik már a 10. percben meg­szerezték a vezetést. A hazaiak csak a félidő végefelé tértek ma­gukhoz, de a sokat körülményes- kod ő csatárokat biztosan szerel­ték. Szünet után óriási harc ala­kult ki és az 57. percben Vecsés egyenlített. Hiába rohamozott a hazai együttes, csatáraik nem tudtak megbirkózni az ellenfél ragyogóan játszó védelmével. A ff5. percben Újfalu nagy védelmi hibából újabb gólt lőtt. A hazaiak ezután hi'bát-hibára halmoztak, pepecseltek, tologattak és csak az utolsó perében tudtak egyenlíteni egy túlszigorúan megítélt szabad­rúgásból. A vendégek önfeláldozó Játékuk alapján megérdemelték *z egyik pontot. A hazaiak telje- S".mer.ve csalódást keltett, néhány játékosuk felelőtlen felfogása zagyban hozzájárult a pontvesz­téshez. Kaiser játékvezető kien­gedte kezéből a mérkőzést, s ezért sok durva belem érés tarkította a küzdelmet. G: Viah Zoltán (21, ill. Iftaj’áth, Trasszer. Jó: Schreck, Vigh Ferenc (a mezőny legjobb­jai. Beiser. Mészáros, ill. Pintér, Leimetter I, Frühwirth. , Fekete József ! s GTÖTVIRÖ—PÉCEL 1:1 (1:1) ' Gyömrő, 700 néző. V: Vinicze dr. A hazai csapat, az első félidclbeli nyomasztó fölényét nem tudta gólokra váltani, számos kapufa és sarokrúgás mellett, mindössze egyszer tudták bevenni az ellen­fél hálóját, melyet három perccel később egyenlített Pécel. Szünet után is Gyömrő rohamozott, vi­szont a oéeeli' támadások veszé­lyesebbek voltak. G: Békefi, ül. Grer.ák. Jór Szellő. Karaba, Tó­biás, ill. Talapa. Solti, Pocsai. • Fodor István dr. GÖDÖLLO-ÉRDI traktor 2:0 (0:0) Gödöllő, 630 néző. V: Vlrágh. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott játék folyt, a valamivel töb­bet támadó helyiek nem tudták áttörni a szívósan, keményen ját­szó érdi védelmet. Szünet után hatalmas iramot diktált á gödöl­lői csatársor, s a második félidő­ben mutatott játék alapján a ha­zai csapat megérdemelten nyert. Nagy fölényük gólokban nem ju­tott kifejezésre. A Traktor kap­kodva, tervszerűtlenül küzdött. G: Kiss (2). Jó: Horváth, Sárréti, Bátort, Kassai, ill. Nagy, Rúzsa, Silye, Virágh kitűnően vezette a mérkőzést. Horváth Kálmán VÁCI VASÚT AS—FÖTI SE 4:0 (2:0) Vác, 500 néző. v: Pusztaszert. A mérkőzés nagy részében, a Váci Vasutas támadott többet, s ebben az arányban is megérdemelte a győzelmet. Kár, hogy az egyéb­ként sportszerű mérkőzés az utolsó negyedórában túl kemény- nyé vált. A fóti Jakabot, után- rúgás miatt kiállította a játék­vezető. G: Marton (2), Balogh, Jakab. Jó: Dobsonyi, Borzák, Drobni, Marton, ill. Szűcs, Pek- tor, Bori. Pál János SZTK—KARTAL 2:2 (2:1) Szigetezentmiklós, 500 néző. V: Miklós. Negyedóra elteltével az SZTK egymásután vezette táma­dásait és 2:0-ás vezetésre tett szert. A 40. percben Kartal sza­badrúgásból szépített. A második félidő első 10 percében igen gyengén játszott a hazai csapat, s elekor egyenlített Kartal. Majd ismét fölényt harcolt ki Sziget- szentmiklós, de nem tudták át­törni a jól tömörülő kartali vé­delmet. Jó iramú, változatos mér­kőzésen a nagyobb tudást kép­viselő SZTK az első 45 perc után kiengedte kezéből a biztos győ­zelmet. A vendégek nagy lelkese­déssel küzdöttek, nem Ismertek elveszett labdát. G: Aradi. Glatz, ill. Rózsavölgyi, Beme. Jó: Ko­csis, Varga. Aradi, 111. Fodla- vicaki, Braun, Szabó. DUNAKESZI KINIZSI—KIS - TARCSA 4:0 (3:0) Dunakeszi, ÍOOO néző. V: Gom­bás. Mindkét csapat összeállítá­sát váratlan sérülések zavarták meg. s emiatt, a játék közepes színvonalon mozgott. A Kinizsi csatárok lendületes támadásai, már az első félidőben eldöntöt­ték a találkozó sorsát, a 27. perc­ben 3ú-ra vezettek. Később á mezőnyben feljött Kis tarcsa, is, de fiatal csatársora nem tudott igazi gólhelyzetet teremteni. A 32. percben Sashalmit (D), a 78. percben Molnárt (IC), a játék­vezető kiállította. G: Sipos (2), Sashalmi. Varga József. Jó; Kal- vach. Varga J-. Hollóst, Sipos, ill. Sztarahovszkl. Kovács. Schlä­ger. Suchard Tibor MONOR—CEGLÉDI ÉPÍTŐK 3:0 (1:0) Monor. 600 néző. V: Huszák. A hazai csapat, az ellenfél támadó­sorának semlegesítését szoros em­berfogással érte el. Az első fél­Időben, a vendégek előtt egyszer, míg a monoriak számára három­szor nyílt gólszer2ési alkalom, melyhői egyet értékesítettek. A második félidő is házai. fölénnyel indult, a 60. percben már 3:fl-ra vezetett Monor. A monorl csatá­rok előtt ezután még két nagy helyzet, adódott, majd a találkozó végén a hazai kapus — Monori _ két úzben is csak bravúros védés­sel tudott menteni. Sportszerű mérkőzésen megérdemelt győze­lem született. G: Petrányi (2, egyet ll-esből), Krenáes. Jó: So­mogyi, Petrovics, StettSer, Cellao, Csendes (mezőny legjobbja), ill. Labore, Gyenizse. Huszák kitű­nően bíráskodott. SZENTENDREI HONVÉD-i PÉTERI 5:0 (4:0) Szentendre, 400 néző. V: Hor­váth L, A hazai csapat végig nagy fö­lényben játszott, de a oéteri véde­lem, különösen a második félidő­ben, igen jól működött. G: Szili (2), Szamedli (2), Kiss. Jó: Mak­rai (a mezőny legjobbja), Sza­medli, Gyetván, ill. Megendi, Hu­szák, Fényén. 1. Sz.-endrei H. 4 4 _____11: 2 * 2 . Gödöllő 4 S — 110: 3 fi 3. SZTK 4 2 2 — 9:6 6 4. D.-keszi K. 4 1 3—7:3 6 5. Vecsés 4 2 1 1 14: 8 5 «. Váci VSE 4 2 — 2 7: 6 4 7. Szigetujf. 4 12 16:64 8. Ceglédi Ép. 4 2 — 2 8:11 4 9. Kistarcsa 4 1 2 1 3:6 4 10. Monor 4 1. 1 2 7:7 3 11. Érdi Traktor 4 112 3:43 12-13. Gyömrő 4—316:93 12-13. Pécel 4 1 1 2 6: 9 3 14. Péteri 4—313:33 15. Fóti SE 4 _ 2 2 S: 8 2 16. Kartal 4 _ 1 3 5:10 1 A labdarúgó NB III vasár­napi fordulójá­ból, megyei szempontból a Nagykőrösi Ki- nizsL_Ceglédi Vasutas mérkő­zés emelkedett ki, Döntetlennel végződött az összecsapás. Döntetlen született Pilisvorösvárom is, a Pilisi Bá­nyász__Bp. Helyiipar mérkőzésen. N egyedik NB Ul-as csapatunk, a Pilisi KSK, nagyarányú vereséget szenvedett Sárisápon. A .Csepel Autó vasárnap szabadnapos volt. Északközép csoport: BP. HELYHPAR—PILISI BANVASZ 1:1 (1:0) Pilisvörösvár, 2000 néző. V: Sági. P. Bányász: Hu.i( _ Nick il, Fazekas, Spamberger _ Gechter, Vízvári _ Gál, Marjai, Peller, Nick I, Kimmel, Az első félidőben a hazai csa­pat rohamozott, mégis, Spamber­ger hibájából az ötödik percben a vendégek jutottak előnyhöz, Szünet után is a Bányász volt fölényben, a 60. pereiben Pellert szabálytalanul akasztották és a büntetőt Gál értékesítette. Nem sokkal később Peller fejese a kapufáról visszapattant, a csatá­rok azonban nem tudták értéke­síteni a kínálkozó helyzetet. A kilenc emberrel védekező vendé­gek ellen a Bányász mér nem tudott eredményt elérni. A tarta­lékos csapat, a helyzetek alapján győzelmet érdemelt volna, de a Helyiipar védelme igen jók műkö­dött. Jó; Geeilter, Vízvári, Gál. SARISAPI BÁNYÁSZ—PILISI KSK 7:1 (3:0) Sárisáp, 500 néző. V: Tenezel. Pilisi KSK: Varga — Osztos, Perjés!, Csernai _ Jánosi, Tóth _ Turcsin, Szél, Fekete, Halgas K., Kuszenda. € HuEámvölgy- 1^^ ben van a ^ váci NB II-es csapat. Az ed- mm tíigi négy mér_ WT kőzésen csupán egyszer ' tu­dott győzni. Rózsa Győző edző elbeszélése szerint a másod:ik és harmadik fordu­lóban a játékosok lelkesedé­sében volt a hi'ba. A Sparta­cus elleni találkozón már nem hiányzott a szív az együttes tagjaiból, vereségük­ben közrejátszott a játékve- í zető több téves ítélete. $ Az első félidőben a Petőfi $ jobb volt, többet támadott. A $ második félidő elején ismét § előnyhöz jutott a hazad csa- § pat. A labda a kapufáról a $ balszélsőihöz pattant, aki nem ^ hibázott. A gól után feljött a ^ Spartacus. A 87. percben a ^ vád Vargát a játékvezető ki- § állította. Mező utca, 1500 néző. V: § Nyeste. Vác: Kohlmann — Je­szenszky, Palásti, Czuczcr — Ke ugart, Farkas — Iiálózi, Ignatkó. Varga, Rásó, Frick. G: Háge’rnann, Kalmár, Szigeti ill. Ignatkó. Jó: Gaz­dag, Hágelnraran, Mayer, Szi­geti, ill. Neugan, Ignatkó, Varga. Mintegy száz váci szurkoló kísérte el csapatát a fővá­rosba. Keleti csoport: Bp. Előre— Ózd 2:1, Nagybáteny—Debre­cen 2:0, Szegedi VSE—Oros­háza 2:0, Jászberény—Kecs­kemét 1:0, Egyetértés—Bor sód 3:1, Miskolci VSC—UTTE 2:0, Bp. Spartacus—Diósgyőri Bányász 3-0, Szolnok—Pénz­ügyőrök 1:1. Nyugati csoport: Láng- gyár—Győr 0:0. EVTK—Zala­egerszeg 2:2, Pápa—Székesfe­hérvár 4:3, Sztálinváros—Mo­sonmagyaróvár 8:2 Komló— Szállítók 2:2, Oroszlány—Bu­dafok 1:1, Pécsi VSK— Ka­posvár 8:0. A győztes Pest megyei női spartakiád-váltó. A dobogó közepén Balázs Margit áll, tőle jobbra Fehér Éva, Benedek Zsófia és Kepler Erzsébet (Seregély-fcto) Itt említjük meg, hogy Balázs Margit és Benedek Zsó­fia hétfő délután tizenkét napra Bulgáriába utazott, a falusi sportolók nemzetközi versenyére. A magyar kül­döttség Pest megyei tagja még Magyar Ildikó (Gödöl­lői MEDOSZ) ia KRESZ-verseny Vácott A Pest megyei Rendőrfőka­pitányság közlekedési alosz­tálya KRESZ-versenyt ren­dezett vasárnap Vácott; A jólsikerült versenyen meg­mutatkozott, hogy a gépkocsi- vezetők rendszeresen foglal­koznak a közlekedési szabá­lyok alapos elsajátításával. Tehergépkocsik: 1. Molnár János 16. számú AKÖV, (Vác), 2. Doknár János* 16. számú AKÖV (Vác), 3. Szekeres Pé­ter, 16. számú AKÖV (Vác). Személygépkocsik: 1. Sza­badi Imre (Váci Forte), 2. Nagy János (Váci Forte), 3. Roóz Andor (Budapest). Motorkerékpárok: 1. Róth Ede (Budapest), 2. Baranyi Imre (Vác), 3. Czifra István (Vác). A viadal után az értékes díjakat (rádió, kristály váza, serleg, érmek), Váji István rendőrszázados, és Zömben Zoltán rendőrfőhadnagy osz­totta ki. • , . _________ F. I. V ASÁRNAP CEGLÉDEN RENDEZIK a megyei serdülő atlétikai pálya­bajnokságot. Nevezni augusztus : 27-ig lehet a Ceglédi Vasutas eí- j Labdarúgó NB I Bp. Honvéd—Csepel 3:i (0:1). Csepel, 12 000 néző. Szeged— Szombathely 1:0 (0:0). Szombat­hely, ’lOOM néző. Vasas_MTK 2:2 (3:1). Népstadion, 25 ooo néző. Diósgyör—Salgótarján 2:1 (1:0). Salgótarján, 5000 néző. BVSC— Pécsi Dózsa 1:0 (0:0). Pécs, 16 000 néző. Nincs telitalálat a totón A vasárnapi totó-fordulóban a sok meglepetés miatt nem akadt telitalálat. Tizenegytalálatos szel­vény 4, tíztalálatos pedig 87 érke­zett be. Előbbiekre 82 844, utób­biakra 3S0S forintot fizetnek szel­vényenként. Kilenc találatot 872 pályázó ért el. A nyeremény egyenként 506 forint. A 12 találatos tippszelvény: 2, x, 2, törölve, 2, 2, x, x, 1, 1, 2, 2, 2. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Szántó Miklós Kisdia a Hírlapkiadó Vállalat Felelős k>ádő: Csollánv Ferenc , Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII.. Blsha Lulza tér 3. Telefon- 343-100 14? __220. E lőállítja: Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra u forint A tartalékosán kiálló Pilis csa- j társora megtette a magáét, de a j kapus gyenge napot fogott ki, e t az oka a nagyarányú vereségnek. A csapat egyetlen gólját. Halgas K. szerezte, s csupán ő emelke­dett ki az együttesből. A játék­vezető kitünően működött. Délkeleti csoport: NAGYKŐRÖSI KINIZSI- CEGLÉDI VASUTAS 0:0 Nagykőrös, SOM néző. V: Bállá Gy. N. Kinizsi: Gömöri — Szabó I, Soós, Szabó II — Csikós I, Ko­vács _ Kornyik, Bakonyi, Bél­teki, Csikós II, Decsi. CVSE: Kaiienecker — Fodor, Pákozdi, Pintér — Csontos, Lengyel — Ha­lász, Kökény I, Gyura, Botos, Gyikó II. A 13. perctől Szabó I sérülés« miatt csak 10 emberrel játszott a hazai csapat. Változatos küzde­lem után, a 86. percben, a nagy lendülettel kapura törő Kornyi- kot Pintér a lS-oson belül fel­vágta, a megítélt ll-est azonban Soós kapu mellé küldte. A 80. percben Kovácsot és Gyurát ki­állították. Jó: Gömöri, Csikós I, Kornyik; Bakonyi, ill. Fodor, Pákozdi, Len- i gyei, Botos. M. Kovács már megszerezte a mesterjelölti csillagot A megyei sakkszövetség csillag- szerző versenyének IX. fordulójá­ban M. Kovács újabb győzelmet aratott. Már nyolc pontja van, s így teljesítette a mesterjelölti eisö csillag megszerzésének követelmé­nyét. Eredmények: Csillag—Csenteritz Vsí’/a, M. Kovács—Wetzel L. 1:0, Sziván—Peller függő, Csiszár— Langmár 1:0, Bárrkövi __Baráti 1:0, I vanics__Dobos elmaradt. B efejezett függő játszma: Baráti —Langmár 1:0. A mai tizedik forduló, párosí­tása : Csenteritz__Dobos, Baráti— I vanics, Langmár—Bánkövi, Pel­ler—Csiszár, Wetzel L__Sziván, C sillag—M. Kovács. ★ A Fóti SE sakkszakosztálya va­sárnap tartotta évadzáró ünnepé­lyét. A szakosztály tagjai ered­ményesen szerepeltek, sok siker fűződik nevükhöz. Az ünnepség után húsz rész­vevővel villám egyéni versenyt tartottak. I. Magyar Béla, 2. Du­dás István, 3. Tóth György, 4. Magyar Pál, 5. Langmár. Az első INGATLAN Eladó házingatlanok Gyálon. Beköltözhető házak: 1 szoba, konyha, suf­ni, 510 n.öl telek. _ 45 000 Ft. 2 szoba, konyha, spejz 139 n.öl felek 65 000 Ft. 1 szoba, konyha, 925 n.öl telek 60 000 Ft. 2 szoba, konyha, ve­randa, mellékhelyisé­gek, 250 n.öl telek. 70 000 Ft. Telekingatlanok 1022 n.öl 10 Ft n.ölén­ként. 222 n.öl 5 db gyü­mölcsfa 8000 Ft. 400 n.öl 9000 Ff. 680 n.öl bekeritetlen u 000 Ft. 1300 n.öl szőlő n.ölen­ként 26 Ft. 800 n.öl üres 12 000 Ft. >03 n.öl 17 000 Ft. 250 n.öl 8000 Ft. 170 n.öl üres 6000 Ft. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat Gyál. Körösi út 4 mindennap 8—12 óráig félfogadás. Felvilágo­sítás tettesen díjtalan Eladó Ingatlanok Du- naharasztin: Beköltöz­hető házak. 1 szoba, konyha, ve­randa. gazdasági épü­let, 347 n.öl telek 63 000 Ft. .1 szoba, konyha, spejz, nyárikonyha, kamra, 570 n-öl telek 40 000 Ft. 2 szoba. előszoba, konyha, kamra, für­dőszoba, spejz. 200 n.öl telek 130 000 Ft. Szigetújfalu: 3 szoba, konyha, speiz, pince. 300 n.öl telek 140 000 Ft. Szigetbalom: 3 szoba, veranda, nyá­rikonyha, konyha mellékhelyiségek. 350 n.öl télek. 125 000 Ft. Ráckeve: 3 helyiségből áll 110. n.öl telek 35 000 Ft. Telekingatlanok Du- nabarasztin: 287 n.öl üres 13 Ft n .mértként. ISO n.öl üres tOOO Ft Ráckeve: ■200 n.öl üres 20 Ft n.ölenkérit. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat Du '.naháraszti Dózsa Gv út t. sz alatt minden nap 8—12 óráig Fel­világosítás teljesen díj'talan. A Pest megyei Ingat­lanközvetítő Vállalat Szob községben Ár­pád utca 29 a szám alatt és Vác városban Széchenyi út 9 szám alatt új kirendeltséget létesített. Félfogadás naponta 8--12 óra kö­zött. Felvilágosítás, eladási megbízás fel­vétele teljesen díjta­lan. Igen nagy számú eladó házingatlan kö­zül lehet választani. Dunaparti telkek olcsó áron. Eladó ingatlanok Ér­den: Beköltözhető há­zak: I szoba, konyha. 295 n.öl telek 70 000 Ft. 1 szoba, konyha, pin­ce, mellékhelyiségek 307 n.öl telek 67 000 Ft l szoba, konyha, élés­kamra, ólak, 200 n.öl telek 75 000 Ft. 1 szoba, kamra, 110 n.öl telek 35 000 Ft. 2 szoba, összkomfort. 578 n.öl telek gyü­mölcsössel 160 000 Ft. 1 szoba konyha, soejz, nyárikonyha, ólak, 130 n.öl telek 60 000 Ft. 2 szoba, konyha, spejz, előszoba, mel­lékhelyiségek, 330 n.öl telek 100 000 Ft t szoba, konyha, kamra, nyárikonyha, ólak 1100 n.öl gyümöl­csös 120 000 Ft. 2 szoba, nyárikonyha kis szoba, pince. 540 n.öl telek 30 000 Ft. 2 szoba. konyha, spejz. előszoba, mel­léképületek 720 n.öl telek 180 000 Ft. 3 szoba, konyha, spejz. veranda, mel­lékhelyiségek, 430 n.öl gyümölcsössel 130 000 Ft. Telekingatlanok Ér­den: 300 n.öl üres telek 3600 Ft. 200 n.öl bekeritetlen in 000 Ft. 200 n.öl .üres 1600 Ft 664 n.öl bekerített gyümölcsös 63 000 Ft. 200 n.öl bekerített gyümölcsös 15 000 Ft. 174 n.öl bekerített gyümölcsös 8000 Ft. 1600 n.öl gyümölcsöd 20 000 Ft. 600 n.öl üres bekerí­tetten n.ölenként 20 Ft. 153 n.öl bekerített köz­művesített 20 000 Ft. 200 n.öl üres n.ölen­ként 30 Ft. 202 n.öl üres 7500 Ft Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat Érd. Diősdi út 34 ründennao 8 _12 órái” F elvilágosítás teljesen díjtalan. I Eladó ingatlanok Ceg- j léden: Beköltözhető házak: 2 szoba, konyha, spejz, kamra, borhaz, és mellékhelyiségek 200 n.öl telek 50 000 Ft. 2 szoba, konyha, elő­szoba, fürdőszoba, spejz és mellékhelyi­ségek 184 n.öl telek­kel 130 000 Ft. . 1 szoba. konyhás, mellékhelyiségek 200 n.öl telek 33 000 Ft. 3 szoba. előszóba, konyha, zárt veran­da, oldalszoba és mel­lékhelyiségek 185 n.öl telekkel 130 000 Ft. 2 szoba, előszoba, konyha, zárt veran­da. oldalszoba, és mel­lékhelyiségek 136 n.öl telek. 130 000 Ft. 1 szobás ház, 200 n.öl telekkel 50 000 Ft. 2 szoba, konyha, kamra. snejz, zárt veranda, 210 n.öl te­lekkel. 130 000 Ft. 2 szoba. konyha, kamra, spejz és mel- lékhelviségek 200 n.­öl telekkel, 90 000 Ft. Eladó telkek: 187 n.öl 12 000 Ft. 210 n.öl artézi kúttal 30 000 Ft. 200 n.öl 13 000 Ft. 500 n.öl autóbusz megállónál 13 000 Ft. 800 n.öl 15 000 Ft. 152 n.öl .5000 Ft. 300 n.öl 10 db. termő P'-ümölcsfával, 15 000' Ft. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat ki- rendeltsége. Cegléd. Kossuth tér 3. Napon- la 8_12 óráig. Felvi­lágosítás díjtalan! P]adó ingatlanok Gö­döllőn. Beköltözhető házak. 2 szoba, konyha, ve­randa. fáskamra, 70 ezer Ft. Mogyoród 2 szoba, konyha, kam­ra. soo n-öi telek 70 000 Ft. Telekingatlanok Gö­döllőn. 270 n.öl házhely 9500 Ft. 150 n.öl üres kúttal in 000 Ft. 278 n.öl telek 12 000 Ft. Szilasliget 2 db. 230 n.öl bekerít­ve. termő gyümölcs­fákkal 40 Ft n.ölen­ként. Felvilágosítást ad t Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat. Gö­döllő. Dózsa Gy. út 12. miridenr.an 8 _12 ó ráié. Felvilágosítás teljesen díjtalan. Budai Spartacus—Váci Petőfi 3:1 (1:1) négy helyezett értékes jutalomba* részesült. * ^SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSi, \ Egy nagy ígéret... | ^ A belgrádi Szport török- $ ^országi tudósítójának közlése % Aszerint a Fenerbahcse vezető- ^ §sége legutóbbi ülésén elhatá- j örozta, hogy egyenként 300 tioo 5 S török lírát fizet a játékosok- % 5 nak, ha megnyerik a labda- i i rúgó bajnokcsapatok Európa- 5 ^ kupáját. 5 6 — Ez a döntés rendkívüli ^ S nagy meglepetést keltett — í ^ írja a tudósító. — Valóban i i óriási összegről van szó, sokan S § azonban úgy vélik, hogy a i í vezetőség nagylelkűsége csak ^ 5 formalitás, mert a csapatnak i S úgy sincs semmi reménye a n ^ kupa megszerzésére. $ > A Csepel elleni első mérkő- ^ § zésen azonban bizonyára foko- ^ ^ zott győzelmi „vágy” fűti % § majd a Fenerbahcse játéko- $ g sait. *