Pest Megyei Hirlap, 1959. június (3. évfolyam, 127-151. szám)

1959-06-23 / 145. szám

me nr '%&Cirlap 1959. JÚNIUS 23. KEDD A Csepel lett a labdarúgó NB I bajnoka Rég volt ilyen izgalmas a labda­rúgó NB I, mint az 19i3-8/ä9-es évadiban. Csupán az utolsó for­dulóban dőlt el az elsőség sorsa. Az ebből a szempontból igen je­lentős Csepel—Ferencváros mér­kőzés nem hozott nagy játékot, lanyha iramban folyt le. A talál­kozót a ceglédi Virágh Ferenc vezette, közmegelégedésre. Ferencváros—Csepel 1:1 (1:0). Csepel, 20 000 néző. MTK—Salgó­tarján 2:1 (2:0). Hungária út, 5000 néző. Bp. Honvéd—Tatabánya 3:0 (2:0). Kispest, 10 000 néző. Újpesti Dózsa_G^őr R:i H:0>. Materi út. 8000 néző. BVSC—Diósgyőr 0:0. Szőnyi út, 2000 néző. Vasas— Szombathely 2:0 (2:0). Szombat­hely, 7000 néző. Miskolc—Dorog 2:1 (1:1). Miskolc, - 4CÍ.K) néző. 1. Csepel 26 M 2. MTK 26 115 3. Bp. Honvéd 26 13 4. Vasas 26 12 5. U. Dózsa 26 12 €. Tatabánya 26 1>2 7. Ferencváros 26 10 8. Salgótarján 26 8 9. Diósgyőr 26 10. Szombathely* 26 11. Dorog 26 12. BVSC 26 13. Miskolc 26 14. Győr 26 * Két büntetőipont levonva! 6 56:25 34 7 4-5:26 34 6 46:25 33 5 30:22 33 7 50:38 31 7 39:31 31 8 37:37 28 9 30:37 25 6 10 10 28:35 22 8 8 10 26:39 22 5 11 10 33:40 21 6 6 14 26:39 18 4 9 13 15:46 17 3 7 16 15:36 13 38 telitalálat a totón A totó legutóbbi fordulójában 38 pályázó ért el telitalálatot. Nyereményük egyenként 11121 fo­rint. Tizenegytalálatos szelvény 642, tíztalálatos pedig 5771 darab akadt. Előbbiekre 658, utóbbiakra 97 forintot fizetnek szelvényen­ként. A 12 találatos tippszelvény: x, 2, 1, 1, 1, 1, x, 2, 2, 1, x, 2. A Piiisi KSK már bajnoknak tekinthető A MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁGÉRT A budai járási spartakiádról A Gödöllői Vasas asztaliteniszezői bejutottak az NB ll-he Szombat-vasárnap Budapes­ten játszottak a megyei aszta­litenisz bajnokcsapatok az NB II-be jutásért. Pest me­gye győztese, a Gödöllői Vasas férfi- és női csapata egyaránt kivívta a jogot az NB II-be kerüléshez. Az osztályozó rész­leteinek ismertetésére még visszatérünk. Az utolsó előtti fordulót bonyolí­tották le vasárnap a megyei labda­rúgó-bajnokságban. Az éllovas Pilisi KSK újabb nehéz akadá­lyon jutott túl a Ceglédi Építők legyőzésével. Vetélytánsa a Fóti SE kikapott, most kát pont előny­nyel áll az élen a pilisi csapat. Befogni már nem igen lehet, gól­aránya lényegesen jobb az utána következőnél. A forduló az ott­hon játszók sikerét hozta, csupán Gödöllőről vitte el meglepetésre az egyik pontot a Váci Vasutas. A kiesés kérdésében még most is tisztázatlan a helyzet, csupán az biztos, hogy Tököl jövőre már nem játszik a megyében. PILIS-CEGLÉDI ÉPÍTŐK 2:1 (1:0) Pilis. 800 néző. V: Simák. Ke­mény. de sportszerű küzdelmet vívott a két csapat a sorsdöntő mérkőzésen. Az első félidőben Cegléd veszélyesebb volt, Pilis ritkábban veszélyeztetett. A 30. percben Turcsán bombáját az Épí­tőik kapusa kiejtette, s a szem­füles Kuszenda a hálóba lőtt. Szünet után a hazaiak irányítot­ták a játékot. A 65. percben La- borcz egyenlített. A KSK igen sok helyzetet teremtett. Az óriási nyo­más alatt a 75. percben megzava­rodott az Építők védelme, Kurucz balhét véd Földvárszky elől kézzel kapta el a labdát. A 11-est Halgas értékesítette. Jó: Krizsán, Tóth, Földvárszky. ill. Gyikó. Laborcz. Simák igen jól működött. GÖDÖLLŐI VASAS—VÁCI VAS­UTAS 1:1 (0:0) Gödöllő, »00 néző. V: Tihanyi. Az első félidőben nagy fölényben játszott a hazai csapat, de a csa­tárok nem tudták eredményesen befejezni támadásaikat, s a váci védelem kitűnően zárt. A 70. perc­ben Mátis szerezte meg a hazaiak­nak a vezetést. Az utolsó 15 perc­ben a váciak nagyszerűen hajráz­tak, Jakab távoli lövését Katona kiejtette, s a befutó Nagy egyen­lített. Az utolsó percekben is in­kább a váciak áütak közelebb a győzelemhez. A gödöllői csatár­sornak első félidőben több gólt kellett volna elérnie, szünet után a helyi csapat visszaesett, s Vác megérdemelten szerezte meg az egyik pontot. Jó: Sárréti, Kassai, j Horváth. Jávorszkv. ill. Takács, Boda. Dobsonyi. Kiss. H. K. SZENTENDREI HONVÉD—ÜLLŐ 5:1 (3:0) Szentendre, 4tt0 néző. V: Sándor. A képzettebb Honvéd sokkal töb­bet támadott. A 65. percben a ki­törő szentendrei játékost a 16-oson belül felvágták. A 11-es megíté­lése után az üllői Rakó megsér­tette a játékvezetőt, 6 ezért ki­állították. 3:0 állásnál a büntetőt Szamedli a léc mellé lőtte, mintha nem is akarta volna berúgni. G: Kiss (3), Madácsi, Varga, ill. Gyarmati (11-esből). A hazaiaknál Varga, Madácsi és Kiss tűnt ki. DUNAKESZI KINIZSI—KIS- T ARCS A 1:0 (0:0) Dunakeszi, 1000 néző. V: Varga Ernő. A találkozó az első perctől az utolsóig hatalmas iramot, igen változatos játékot hozott. Mindkét csapat sokat támadott, s mégis­csak egy gól esett, mert a védel­mek nagyon jól zártaik. A 34. percben a kistarcsai Hofmann megsérült, jobbszélre állt. A 48. percben született a mérkőzést el­döntő gól. Varga szabadrúgását, Sashalmi középre adta. a labdát Tóth juttatta a hálóba. Jó: a vé­delem, Höllóisi, Varga József, Si­pos Lajos. ill. Lehoczlki (a me­zőny legjobbja), Schléger. Szeder. Pecsenyiczki TI. Lehoczki. a tár­csái kapus, kitűnően védett. Buchard Tibor VECSÉS—GYÖMRÖ 3:0 (2:0) Vecsés,, 1500 néző. V: Bende. A játékvezetői hármas kiváló bírása •kodása mellett folyt le a nagy ér­deklődéssel várt találkozó. Köze­pes színvonalú, de időnként izgal­makban bővelkedő mérkőzésen a j hazaiak idei egyik legjobb játékuk- ! kai győztek a kiesés ellen küzdő ] vendégek ellen. A gyömrői csapat ; csak időnként veszélyeztetett, de ! támadósarukból hiányzott az át- ! ütőerő és a szerencsével is hadi- j lábon álltak. A vecsési csapat j minden tagja dicséretet érdemel \ lelkes, jó játékáért, különösen ] Varényi, aki kimagaslóan a me- ] zőny legjobbjának bizonyult. A ; vendégeknél Szabó. Füstös. Kara- ! ba és Scheffer játszott átlagon íe- ! fül. G: Krausz, Tóth és Kári. j Fekete József SZTK—FÓTI SE 2:1 (2:0) Szlgetszentmiklós, «00 néző. V: ; B'iicsányl. A nagy meleg ellenére ; Izgalmaiéban bővelkedő, kemény ! mérkőzést vívott a két csapat. A I Játék képe alapján a döntetlen ; igazságosabb lett volna. A fóti ; csatárok a második félidőben nagy fölényben Játszottak, de sok hely­zetet kihagytak. A játékvezető a mérkőzés 41. percében az SZTK játékosát, Tóthot kiállította, mert az beletalpalt a fóti kapusiba. A mérkőzés színhelyén az egyik partjelző nem jelent meg. G: Földi, Tóth. 111. Tamás. Jó: Földi. Majoros. 111. Kóczián és Jakab. SZIGETITJF ALU—AI.BERTIRS A 3:1 (2:0) Szigeturjfalu, 300 néző. V:Potoes- nyi dr. A 70. percig sportszerű játék folyt, de ezután eldurvult a mérkőzés. A hazaiak góljait Vigh László. Vigh Béla és Fflumm szerezték MONOF—TÖKÖL 4:0 Monor. V: Társi. i A 100 méteres íérfi síkfutás döntője. Jobboldalt a győz­tes, a tárnoki Hosszú István. Pécel már 3:0-ra vezetett... Cegléd és a Csepel Autó győzelemmel búcsúzott az NB II-től A labdarúgó NB II utolsó fordulójában a két kieső Pest megyei csapat egyaránt győzött. A Váci Petőfi vi­szont meglepetésre otthonában kikapott a Pécsi VSK-tól. A keleti csoportban a SZEAC, a nyugati csoportban pe- dia a. Pécsi Dózsa lett a bajnok. Kiesők: Saig. KSE, MMTE, Cegléd, ill. Kaposvár, KISTEXT, Csepel Autó. Pécsi VSK—Váci Petőfi 2:1 (1:0) ALLAS A Felsőbabádi Állami Gazdaság kőműves szakmunkásokat ke­res. Fizetés kollektiv szerint, különélés és 35 százalék idény pót­lék. Megközelítés az Engels térről 6,25-kor induló autóbusszal. _ Esetleges írásbeli je­lentkezést Felsőbabádi Állami Gazdaság u. p. Ócsa címre kérjük. Acs, vasbetonszerelő és épületlakatos szak­munkásokat azonnal felveszünk. É. M. Bács megyei Állami Építő­ipari Vállalat, Kecske­mét, Rákóczi város 23. INGATLAN Gödöllői járásban eladó ingatlanok: Gödöllőn egy szoba, konyhás ház, cserela­kással beköltözhető. 45 000 Ft Egy szoba, konyhás ház. 1600 n.- öl gyümölcsössel 70 ezer forint, két szoba, konyhás ház. 300 n.-Öl gyümölcsössel 80 00C Ft. Két szoba, kony- has ház 935 n.-öl gyü­mölcsössel. azonnal beköltözhetően 75 90C Ft, 300 n.-öl bekerített gyümölcsös 15 000 Ft. 270 n.-öl üres telek sürgősen eladó. Szilasligeten Kétszobás ház 400 n.-öl gyümöl­csössel azonnal beköl­tözhető. 90 000 Ft Kistarján kétszobás ház 190 n.-öl telekkel 120 000 Ft. egyszobás 200 n.-öl gyümölcsös­sel 82 000 Ft. három* szobás 120 000 Ft. Fel­világosítást ad a Pest megyei Ingatlanközve­títő Váü'üat kirendelt­sége. Gödöllő. Dózsa Gvörgv u. 12. ________ E ladó ingatlanok a dabasi járásban: Gválon egy szoba konyhás ház 650 n -öi telekkel 25 000 Ft. két szoba, konvhá« 200 n.- öl tel^’kol 120 000 Ft. egv szoba. knnrh$c 200 n.-öl telekkel 45 000 Ft. három szo­ba. összkomfortos 222 n -öl telekkel 130 W Ft. 165 n.-öl ürec há7- pr»lv Ft O -ö‘ Jres telek 10 000 Ft Felsöpakonvon 208 n.­öl házhely 6000 Ft. Dabason egy szoba konyhás, nádfedeles ház, 1200 n.-öl telekke) 48 000 Ft Felvilágosí­tást ad a Pest megyei Inga ' nközvetltő Vál­lalat központja. Buda- oest. V.. Kálmán u. 13 Ceglédi eladó ingatlanok: Beköltözhető házak két szoba, összkom­fortos, 200 n.-öl telek 50 gyümölcsfával. 161 ezer forint. Egy szo­ba. konyhás 80 000 Ft két szoba, konyha 6t ezer forint. Két szoba (földes), konyhás. 25( n.-öl telekkel 30 001 Ft. két szoba, kony­hás 260 n.-öl telekkel 70 000 Ft. Felvilágosí­tás: Pest megyei In­gatlanközvetítő Válla­lat kirendeltségén- Cegléd. Kossuth tér 1 A Pest megyei Ingat­lanközvetítő Vállalat érdi kirendeltsége Érd. Dlósdi út 34. szám. vasárnap dél­előttönként 8 órától 11 óráig félfogadást tart ingatlan adás-vételi Üevekben. Nagykőrösön az En­csi út |. szám alatt. Szobon a községi ta­nács épületében. Gvá­lon a Körösi út 4. szám alatt m^gkezdtp működését a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat kirendeltsé­ge. Félfogadás minden munkanapon 8 órától 12 óráig. Az eladási megbízásokat a kiren­deltség dümentesen veszi fel. Az ingatlant vásárolni szándékozók a kirendeléseken töb* száz eladási meg­bízás között válogat­hatnak. Tngatlaneladá- si vagy vételi ügyével fordulton' bizalommal a Pest megyei Ingat­lanközvetítő Vállala* kirpndpUségpihez Eladó hétvégi házak Pest megvében: Mogyoródon: 1 szoba verandas favíkendház 390 n.-öl gvömölocftc As «szőlő 35 000 Ft. Ke­rpripcon fe> hétvégi hó? 1 szoba. 306 n.-öl. be- kerített gyümölcsös 30 000 Ft. Érden, fa­víkendház, 200 n.-ö! gyümölcsös 25 000 Ft. 1 szoba, terasz, 150 n.- öl gyümölcsös 25 000 Ft. Érdligeten, favl- kendház, 1 szobás. 216 n.-öl bekerített gyü­mölcsös 40 ooo Ft. Érd, kőből készült bétvégi naz. 524 n-ől bekerített gyümölcsös 18 ooo Ft. Kisalagon favíkend- náz. szoba, konyhás. 600 n.-öl bekerített gyümölcsös 45 000 Ft. Gyáiligcten, l szobás hétvégi ház 255 n.-öl gyümölcsös 30 000 Ft. Szentistván telepen, betonból épült szoba, konyhás víkendház, 200 n.-öl bekerített gyümölcsösben 40 000 forint. Dunabarasztin favl­kendház 260 n.-öl gyü­mölcsössel 25 000 Ft. Dunafüreden vfkend- ház 150 n.-öl gyümöl­csösben. * vízparton 8000 forint. Felvilágo­sítást ad a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat. Bpest. V.. Kálmán u. 13. Nagymaroson családi ház eladó. Érdeklőd­ni telefonon 315—500 Trieb.__________________ Házhelyek eladók, 200 —260 négyszögölig, szentistvántelepi állo­mástól 5 percre. Vár­szegi, Budakalász. EGYÉB Esküvőre/ menyasszo­nyi és vőlegény! ru­hák kölcsönzése. Új­pest, Jókai u. 5. Vi­dékre is. _____________ B MW oldalkocsis mo­torkerékpár eladó Cegléd, Béke tér 5. szám. 100 és 125-ös motor­kerékpárok eladók. Cegléd, Felház utca 7. szám. Vác. 2000 néző. V.: Zsolt. V. Petőfi: Kohlmann — Do- roszlay, Neugan, Jeszenszky — Varga, Farkas — Czuczor, Kálózi, Pintér, Rásó, Cserve- nak. Az első negyedórában in­kább a vendégek támadták. Nagy akarással küzdöttek a számukra döntő fontosságú mérkőzésen. A 30. percben Freppán elfutott és megsze­rezte a vezetést. A gól után a Petőfi rohamozott, de a pé­csi védelem önfeláldozóan rombolt. Szünet után Vác kezdett jobban, de semmi sem sikerült a játékosoknak. Az 55. perc­ben Kálózi kapufát lőtt. Két perccel később pécsi támadás futott a pályán. Freppán há­rom védőt is kicselezve lőtt a hálóba. Rövid hazai fellán­golás után újból a vendégek kezdeményeztek többet. A Petőfi-csatárok nagyon sós hibával játszottak, a legbiz­tosabb helyzeteket is kihagy­ták. A hajrában Pintér fejes­góllal szépített. Közepes iramú, sportszerű mérkőzésen a nagy lelkese­déssel játszó PVSK megérde­melten nyert, a győzelem számukra a bentmaradást je­lentette. Jó: Köves, Freppán (a mezőny legjobbja), Göncz, ill. Doroszlay, Jeszenszky. Pál János Csepel Autó—Sztálinvárosi Kohász 1:0 (1:0) 100 Népliget, Vasas-pálya, néző. V.: Almási. Cs. Autó: Glück — Hoch­rein, Kreisz, Goda — Hauser, Tajti — Kalász, Handó, Kiss, Kerekes, Vigh. Meglepő, de teljesen meg­érdemelt a minden részében jobb autógyáriak győzelme. A gólt Kerekes szerezte. Jó: Hauser, Kreisz, Goda, Kerekes, ill. Zugéber, Ligeti. Nyugati csoport: Mosonma­gyaróvár—KISTEXT 2:1, Pé­csi Dózsa—Budafok 0:1, Láng —Kaposvári Kinizsi 3:0, Kom­ló—Zalaegerszeg 2:2, Orosz­lány—Szállítók 3:3, Budai Spartacus—Székesfehérvár 0:0. Ceglédi Vasutas—Miskolci MTE 4:1 (2:0) Mar­Cegléd, 1000 néző. V. tos dr. CVSE: Kaltenecker — Bá­rányt, Pákozdi, Pintér — Cson­tos, Lengyel — Kökény, Gyu- ra, Fodor, Botos, Palásti. Nagyszerű időben került sorra a két csapat „búcsúmér­kőzése", hisz mindkét együt­tes kiesett az NB II bői. így a tét kicsinysége miatt nyu­godt légkörben folyt le a já­ték. Fokozatosan jött fel a hazai csapat — a vendégek kez­deti veszélyeztetése után — s fö­lényét az első félidőben két gól jellemezte. Először Cson­tos lőtt a hálóba, majd a ka­pura törő Botost szabálytala­nul akasztották a 16-oson bé­lül, a 11-est Kökény értéke­sítette. Szünet után mezőnyjáték alakult ki, meglátszott a já­tékon, hogy idényvégén va­gyunk. A harmadik gólt Gyura lőtte, majd a vendégek is vezettek egy-két támadást, sőt még a kapufát is eltalál­ták. Gólt elérni azonban nem tudtak. Egyetlen góljuk Baranyi révén öngólból esett. A ceglédiek részéről ezután még isimét Gyura volt eredmé­nyes. Jó: Csontos, Kökény, ill. Takács, Kiss, Szabó. Gy. L. Keleti csoport: Jászbe­rény—Bp. Előre 1:1, Szegedi VSE—UTTE 1:1, Ózd—Egyet­értés 0:2, Borsodi Bányász— Kecskemét 2:1, Salgótarjáni KSE—Szolnok 5:3, Pénzügy­őrök—Debreceni VSC 2:3, Bp. Spartacus—Szegedi EAC 0:4. __________ A magvar—ukrán atlétikai viadal második napfa Vasárnap délután a Nép­stadionban ismét nagyszerű időben került sor a legjobb magyar és ukrán atléták talál­kozójára. A második napi küz­delmek mintegy 10 000 főnyi közönség előtt zajlottak le. A pontverseny végeredmé­nye. Férfiak: Magyarország— Ukrajna 102:90. Nők: Ukraj­na—Magyarország 76:41. ösz- szesített: Ukrajna—Magyaror­szág 166:143 pont. NB III-as csapataink a veszé­lyes zónában vannak, s Igen fontos lett volna számukra a győzelem. Ez azonban csak Nagykőrösnek sikerült. Az Észak­közép csoportban Pécel döntet­lenül végzett, a Pilisi Bányász pedig kikapott. Az ebben a cso­portban szereplő Pest megyeiek számára kedvezőtlen, hogy a Bp. Helyiipar nyert, viszont ha az utolsó fordulóban kikapnak a zuglóiak, akkor a Pilisi Bányász _Pécci találkozó eredményétől f üggetlenül valószínűleg bent- marad mindkét megyei csapat. PÉCE3LI MÁV—TOKOD 3:3 (0:0) Pécel, 3000 néző. V: Szőcs Z. P. MÁV: Bláboli _ Minkó, Sári, Taiapa _ Csendes, Holló II — Holló I, Kalmár, Nagy Gy.. Daró- czi. Farkas. Az első félidőiben inkább Pécel támadott, de csak szünet után ért góllá fölényük. Az 55. percben Daróczi 20 méteres lövése jutott a hálóba, majd öt perccel később Minkó lőtt gólt ll-esből. A 70. percben Holló I volt eredményes. Ezután azonban súlyos védelmi hibákból kiegyenlített a vendég­csapat. A nagy tét miatt komoly becs­vággyal küzdöttek a péceliek. A csatársor átlagon felüli teljesít­ményt nyújtott, a védelem viszont ingadozott. Sári érthetetlenül, szokatlanul gyengén játszott. Jó: Daróczi, Faxkas, kalmár, Holló II. TRAKTORGYÁR—PILISI BÁNYÁSZ 4:1 (1:0) Traktorgyár! pálya, 300 néző. V: Tóth A. P. Bányász: Herczegh _ Nick, F azekas, Spamberger — Gechter, Vizvári _ Marjai, Peller, Juricza. O ber, Kimmel. A Bányász nem küzdött teljes erőbedobással. Bár elég sokat, tá­madott, a csatársora a kapu előtt tehetetlen volt. Néhány gólt vé­delmi hibából szereztek a hazaiak. A Pest megye.ek részéről Juricz* szépített. NAGYKÖRÖSI KINIZSI—SZEGEDI ÉPÍTŐK 3:1 (1:1) Szeged, UJO néző. V: Szelei. N. Kinizsi: Gömörl _ Sons, S zabó, Erdei _ Csikós I, Kovács _ Komyik, Bakonyi. Bélteki. Csi­kós U, Aszódi. A hazaiak szerezték meg a ve­zetést, majd a magára talált Kini­zsi a 27. percben Bélteki fejes­góljával egyenlített. A 62. percben Kornyikot a kíméletlenül játszó hazaiak harcképtelenné tették, mégis ő lőtt a hálóba egy hozzá­pattanó labdát. A 69. percben Aszódi szerezte a harmadik gólt. Ezután a hazaink még durvákban Játszottak. Aszódit és Kovácsot le­rúgták. Komyik és Aszódi el­hagyta a pályát, s a kilenc főre olvadt Kinizsi már csak az ered­mény tartására törekedett. Jó: Szabó, Gömörl, Csikós I és a csatársor. Vasárnap délután Gödöllőn mintegy 300 néző előtt rendezték meg a két megye ifjúsági ököl­vívó-válogatottjának találkozóját. A mérkőzést kis ünnepség ve­zette be. Majoros János, a Pest megyei ökölvívó Szövetség elnöke üdvözölte a vendégeket, majd a két csapatkapitány zászlót cse­rélt. A mindvégig izgalmas, szín­vonalas összecsapásokat a közön­ség lelkes buzdítása kísérte. Takács (P) győz Marton (K) el­len. Takács főként balhorog üté­seivel tűnt ki. Rideg (P)—Kecskés (K) döntetlen. Mindkét versenyző tartózkodóan küzdött. Baracskai (K) nyer Németh Z. (P) ellen. Jobb volt a komáromi versenyző. Kovács (P)—Bukó (K) döntetlen. Kiegyenlített küzdelem, komoly ütésváltás nélkül. Kapus (K) győz Papp ellen. Papp keveset kezde­ményezett. Patter II (P) nyer Töl­tési (K) ellen. A nao legszebb összecsapása. Pauer állandóan tá­madott. pillanatig sem hagyta kezdeményezni ellenfelét, aki a harmadik menetben feladta a ki­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkásoárt Pest megyei Bizottsága és a meevel tanács lapja Felelős szerkesztő: Szántó Miklós Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat Felelős kiadó: Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VTTI.. Blaha I.u1za tér 3 Teletop: 343_100 142—220 Előállítja' Szikra Tannyomda. Budapest Terjeszt* a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi nos+ehivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj t hónapra H forint látástalan küzdelmet. Pauer I (P) legyőzi Határvölgyit (K). Az idő­sebb Pauer is biztosan nyert. Németh (P) győz Czammer (K) ellen. Nem volt nagy különbség a két öklöző között. Szabó (P) nyer Brunner (K) ellen. Szabó pontosabban -ütött. Krischneider (K) győz Koskár (P), Vörös (K) pedig Huszár (P) ellen. Horváth Kálmán Vasárnap Becsben befejeződtek az 1959. évi férfi nagypályás kézi­labda világbajnokság küzdelmei. A világbajnokság végeredménye: 1. Németország. 2. Románja. 3. Svédország, 4. Ausztria. 5. Svájc. 6. Dánia, 7. Magyarország. A dr. Asztalos Lajos nemzet­közi sakk emlékverseny küzdel­mei vasárnap befejeződtek Bala- tonfüreden. l. Holmov (szovjet) 10 pont, 2. Uihlmann (NDK) 9.5 pont, 3—5. Bilek Portiseh (magyar), dr. Ujtelky (csehszlovák) 7.5_7.5 pont. A Bydgosczban tartott nemzet­közi evezősverseny második nap­ján a magyarok egy győzelmet arattak, két második és egy har­madik helyezést szereztek. Vasárnap Koppenhágában 35 OOO néző előtt játszották le a Dánia— Svédország válogatott labdarúgó­mérkőzést. A svéd csapat 1ó já­tékkal 6:0 (5:0) arányban győ­zött. Góllövők: Berndsson és Bild (2—2). Börjesson és Backmann. Fritz Walter, a nyugatnémet labdarúgó válogatóit kapitánya bejelentette, hogy visszavonul az aktív sportolástól. A 38 éves Fritz Walter 1940-ben került először a nyugatnémet válogatott csapatba, s azóta 61-szer szerepelt az együt­tesben. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK INGATLAN Fél hold szőlő eladó a belterületen. Cím a Ceglédi Nyomdában. EGYÉB Eladó szívó-nvomó 3 collos hengerű szi­vattyú és prima réz- hengeres vízipuska. TI. kér., Csörgő utca 29. szám. Egy ismeretlen mes­terhegedű eladó. Ceg­léd, Bocskai út 21. Eladó tanya lebontás­ra. 14 m lakóház, na- latetős, 14 m istálló cserenes. értekezni Te­het F픫 Ferenc, XIV kér. 285. 100 és 125-ös motorke- rékpérok eladok. Ceg­léd, Felház u. 7. sz. Elcserélném a szociá­lis otthon közelében levő házért az Tbolva utca 5. számú 2 szoba, mellékbelviségekből álló beköltözhető adó­mentes héjamat ha­sonló értékűért. Eladó épületanyagok, gerenda, deszka, nala, cserép. TI. kér. Sár­kány utca 10. szám. Hirdetéseket a Ceglédi Hírlap reszere felvesz a Ceglédi Nyomda, evangélikus temn’om mellett. ÖKÖLVÍVÁSBAN: Pest megye ifi-Komárom megye ifi 12:10