Pest Megyei Hirlap, 1959. május (3. évfolyam, 101-126. szám)

1959-05-19 / 115. szám

v,v,„ ü/Cirlap 1959. MÁJUS 19. KEDD Vácott is „közbeszól” eső A Váci Petőfi szépen feldí­szített pályáján kezdődött el vasárnap délelőtt a béke és ba­rátság ifjúsági sportnap. Atlé­tikai versenyt, kézilabda- és röplabda-villámtomát láthat-' tak az érdeklődők. A megyei spartakiád, középiskolás és iparitanuló-válogatott mérte össze tudását. Atlétikai verseny Atlétikai eredmények. Fér­fiak. 100 m: 1. Beke Sándor (középiskolás) 11.9, 2. Tokalyi János (középiskolás) 12 mp. 400 m: 1. Sólymos Tibor (kö­zépiskolás) 54.8, 2. Lizicska Si­mon (spartakiádos) 55.5. 1500 m: 1. Edőcs József (spartakiá­dos) 4:25, 2. Biró Csaba (kö­zépiskolás) 4:26.8. Súly: 1. Pa- rádi István (középiskolás) 11.35, 2. Farkas László (spartakiá­dos) 10,85. Gránát: 1. Mészáros László (középiskolás) 64,5C. Magas: 1. Barth a Ferenc (kö­zépiskolás) 161, 2. Mészáros Béla (középiskolás) 156. Távol: 1. Békési László (középiskolás) 6 m. 2. Nyíri Szabolcs (közép- iskolás) 5,92. 4x400 m váltó: 1. Spartakiád válogatott 3:40.6. Nők. 100 m: 1. Antal Anna (középiskolás) 14.3, 2. Orvos Katalin 14.5. 400 m: 1. Balázs Margit (spartakiádos) 66.8, 2. G. Nagy Erzsébet (spartakiá­dos) 67.1. Magas: 1. Ruppert Mária (középiskolás) 145, 2. Baranyi Judit (középiskolás) 13C. Távol: 1. Benedek Zsófia (spartakiádos) 452, 2. Kulik Erzsébet (spartakiádos) 437. Gránátdobás: 1. Sánta Magda (spartakiádos) 46.90. 2. Tava­szi Éva (középiskolás) 42,50. Súly: 1. Lantos Róza (középis­kolás) 10,25, 2. Sánta Magda 9,30. Jól szerepeltek a spartakiádosok — Több biztató eredményt érteik el a spartaikiádosok, így Edőcs József, Benedek Zsó­fia — mondotta Kirchoffer Jó­zsef edző. — Teljesítményükön meglátszott a gondos felkészü­lés. A csapat jórészt budai já­rásbeliek alkották. — A középiskolás atléta-vá­logatottat. a középiskolás ver­senyékről beérkezett jelentések Május 21-én kezdődnek meg Isztanbulban a kosárlabda Euró- pa-bajnokság küzdelmei. Az AP jelentése szerint a bajnoki címért 17 ország csapata veszi fel a har­cot. s mintegy.200 játékos rész­véteiére számítanak. Az angol labdarúgó-válogatott vasárnap Limában Peru ellen ját­szotta második dél-amerikai mér­kőzését. Az angol csapat ezúttal is gyengén szerepelt, s 4:1 arányú vereséget szenvedett. Peru—Anglia 4:1 (2:0). alapján állítottuk össze — mondotta Nyíri Sándor megyei középiskolás testnevelő szak- felügyelő. — Aszódi, nagykőrö­si, váci és ceglédi fiataldk kap­tak helyet a csapatban. A női súlylökés és magasugrás győz­tese aszódi kislány, ők az esé­lyesek a megyei középiskolás bajnokságon is. A Váci Gépipari Technikum képvisel­te a fiú, a váci gimnázium pe­dig a leány kézilabda-válogatot­tat. A röplabdázóknál a gödöl­lői gimnázium fiú. illetve a ceglédi gimnázium leánycsapa­ta szerepelt. Már az atlétikai verseny vé­ge felé megkezdődtek a röp­labda-torna küzdelmei Ebben a számban a budai járás, a budakeszi férfi és a torbágyi női csapat képviselte a sparta­kiád válogatottat. A férfi együttes biztosan nyert a • kö­zépiskolások ellen, s a női ta­lálkozó is a spartakiád-válo- gatott sikerét hozta. A tápió- szecsői Benedek Zsófiával ki­egészített torbágyi gárda 21:19 arányban diadalmaskodott a középiskolások felett. Oldalvonal papírszalagból Igen ötletesen oldották meg a kézilabda-kispálya meszelé­sét. A vonalakat ugyanis fehér papírszalagok helyettesítették. Előfordult olykor, hogy a sza­lag rácsavarodott egy-egy já­tékos lábára, de ez nem za­varta a mérkőzést. A fiúk­nál a középiskolás válogatott bizonyult a legjobbnak. 6:4-re verte az iparitanuló-válogatot- tat, 7:6-ra a spartakiádosokat, míg a spartakiád-válogatott — iparitamuló-mérkőzés 6:6-os döntetlennel végződött. Igen érdekes volt a középiskolás vá­logatott spartakiád válogatott Összecsapás. Az abonyiak igen lelkesen küzdöttek, a váciak­kal szemben. A helyi csapat­ban Braunsteiner tűnt ki, ő szerezte a gólok nagy részét. A női találkozón a sparta- kiád-válogatottat képviselő penci együttes 2:l-re nyert a középiskolások ellen. „Víztenger" a pályán A mérkőzések befejezése után a sportolók a Fehér Ga­lamb Étterembe mentek ebé­delni. Fél három után indul­tunk vissza mi is a Petőfi-pá- lyára, amikor már komor, fe­kete felhők gyülekeztek az égen. Háromnegyed négy óra táj­ban szűnt meg az „égi áldás”. A sportolók ruhája elázott, a Petőfi-pálya is vízben állt, s emiatt nem lehetett megtar­ÁLLÁS Azonnali belépéssel alkalmazunk 5 éves szakmai gyakorlattal rendelkező fémipari technikust, önálló mű­velettervezői beosz­tásban, Illetmény 1800 forint. Továbbá alkal­mazunk azonnali belé­péssel portásokat. Il­letmény 800 forint. _ Szentendrei Kocsi­gyár, Szentendre, Eöt- vös utca 1.____________ A Prés- és Kovácsolt- árugyár azonnali belé­pésre keres esztergá­lyos, marós, lakatos, kőműves és vizsgázott hegesztő szakmunká­sokat, valamint beta­nított gépmunkásokat és segédmunkásokat. Jelentkezés a vállalat felvételi irodáján. INGATLAN A Pest megyei Ingat­lanközvetítő Vállalat érdi kirendeltsége, Érd. Diósdl út 34. izám. vasárnap dél­előttönként 8 órától 11 óráig, félfogadást tart ingatlan adás-vételi •ügyekben. ____________ N agykörösön az En­csi út 1. szám alatt. Szobon a községi ta­nács épületében, Gyá- lon a Körösi út 4. szám alatt megkezdte működését a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat kirendeltsé­ge. Félfogadás minden munkanapon 8 órától 12 óráig. Az eladási megbízásokat a kiren­deltség díjmentesen veszi fel. Az ingatlant vásárolni szándékozók a kirendeltségeken több száz eladási meg­bízás között válogat­hatnak. Ingatlanéi adá­si vagy vételi ügyével forduljon bizalommal a Pest megyei Ingat­lanközvetítő vállalat kirendeltségeihez Eladó hétvégi házak Pest megyében: Mogyoródon: l szoba, verandás, favíkendház 390 n.-öl gyümölcsös és szőlő 35 000 Ft. Ke­repesen fa hétvégi ház 1 szoba, 300 n.-öl. be­kerített gyümölcsös 30 000 Ft. Érden, fa­víkendház, 200 n.-öl gyümölcsös 25 000 Ft. 1 szoba, terasz, 150 n.- öl gyümölcsös 25 000 Ft. Érdligeten, faví kendház, 1 szobás. 216 n.-öl bekerített gyü­mölcsös 40 000 Ft. Érd. kőből készült hétvégi ház. 524 n-öl bekerített gyümölcsös 18 000 Ft. Kisalagon favikend- ház, szoba, konyhás. 600 n.-öl bekerített _ gyümölcsös 45 000 Ft. Gyálligeten, 1 szobás hétvégi ház 255 n.-öl gyümölcsös 30 000 Ft. Szentistvántelepcn, betonból épült szoba, konyhás víkendház, 200 n.-öl bekerített gyümölcsösben 40 000 forint. Dunabarasztin favl- kendház 260 n.-öl gyü­mölcsössel 25 000 Ft. Dunafüreden víkend- ház 150 n.-öl gyümöl­csösben. vízparton 8000 forint. Felvilágo­sítást ad a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat, Bpest, V., Kálmán u. 13. EGYÉB Hálószoba, faragott, krémszínű műbútor el­adó, 20 literes zomán­cozott zsírosbödön, vaságy, Bpest, XIII., Sziget u. 25. IV. 3. Bontásból, tégla, ge­renda, szarufa, ajtók eladók. X., Jászberé­nyi út 40 986. Tégla­gyárral szemben. Hirdessen a pisi mm HW-ban tani a délutánra tervezett tor- naünmepélyt. Sajnos, az idő itt is kísér­tett. Akárcsak Cegléden, Vá­cott is elmosta az ifjúsági sportnapot. Cegléden legalább félig láthatták az eseményt a nézőik, a Duna partján el sem lehetett kezdeni a tornaünne­pélyt. amelyet gondos, hosz- szú munkával készítettek elő. S hogy a munka, a fáradság ne vesszen kiárba, azt ajánljuk: Vácott is ismételjék meg a tornaünnepélyt. Reitter László Gólzápor a megyei labdarúgó-bajnokságban Gyömrő pontot szerzett Szentendrén A megyei labdarúgóbba]nolkság vasárnapi fordulóját gólzáporos hazai győzelmek jellemezték. Pilis 5:l-re verte Kistarcsát és megerő­sítette vezető helyét a táblázaton. Meglepetés Gyömrő szentendrei pontszerzése. PILIS—KIST ARCS A 5:1 (3:0) Pilis, 600 néző. V: Pusztaszeri. Nagy iramú, élvezetes mérkőzé­sen a helyi csatárok igen jól ki­használták a helyzeteket, s az első félidőben Kuszenda, Halgas és Turcsán góljával 3:0-ás veze­tésre tetteik szert. A második fél­idő elején mintegy negyed órán A Csepel Autó újabb győzelme, döntetlen Cegléden A labdarúgó NB II vasárnapi fordulójában a Csepel Autó újabb győzelmet aratott, a Ceglédi Vasutas pedig döntetlenül végzett. A Váci Petőfi továbbra is „gyengél­kedik”, Budafolcon hagyta mindkét pontot. Csepel Autó—Székesfehérvári Vasas 3:2 (0:0) Népliget, 300 néző. V: Lo- sonczi. Cs. Autó: Glück — Hochrein, Kreisz, Goda — Hauser, Tajti — Kalász, Handó, Pásztor, Kerekes, Vigh. Az igen jól játszó Csepel Autó ellen a vendégek csak a második félidő első negyed­órájában voltak veszélyesek. Az utolsó percekben Kerekes előtt nagy helyzet adódott, de a biztos gólnak látszó labda a nagy sárban elakadt, s a ka­pus még idejében mentett. G: Kerekes, Hamdó, Kalász, ill. Horath II (11-esből), Hor­váth I. Jó: Kreisz (a mezőny legjobbja), Goda, Kerekes, Tajti, jll. Nemes, Bognár, Hor­váth I. Vighet a 85. percben durvaság miatt kiállították. Budai Spartacus—Váci Petőfi 3:2 (2:0) Budafok, 1500 néző. V: Nagy. V. Petőfi: Kohlmann — Je­szenszky, Bábi, Czuczor — Varga, Farkas — Sebestyén, Pintér, Neugan, Andriska, Frick. Az első 45 percben a hazai csapat volt fölényben. Szünet után kiegyenlítetté vált a já­ték, feljött a Petőfi, de egyen- liíeni már nem tudott. G: Gazdag, Huszár, Kohl- mann (öngól), ill. Bábi, And­riska. Jó: Hajdúk, Vida, Abe- loszky, ill. Farkás, Frick. Nyugati csoport: Budafok— Mosonmagyaróvár 1:0, KIS- TEXT—Kaposvár 4:0, Pécsi Dózsa—Zalaegerszeg 1:1, Sztá- linváros—Láng 3:2, Komló— Szállítók 5:1, Oroszlány— PVSK 0:0, Budai Spartacüs— Vác 3:2. át Kistarcsa rohamozott, majd Ismét Pilis vette át az irányítást, KusZenda és Halgas növelte az előnyt. A vendégek a 85. percben Schléger 11-esével szépítettek. Jó: Tóth. Kuszenda, Földvársziky. ill. Molnár (a kapus), Schléger. GYÖMRÖ—SZENTENDREI hon­véd 1:1 (0:0) Szentendre, 400 néző. V: Szol­noki. Végig zuhogó esőben folyt le a találkozó, amelyen a Honvéd állandó fölényben játszott, a csa­tárok viszont sok gólhelyzetet ki­hagytak, több kapufát rúgtak. A vezetést védelani hibából a 48. percben Békeffi szerezte meg Gyömrőnek, majd a 85. percben Ilosvai hátulról leadott labdája Békeffin irányt változtatva, jutott a gyömrői kapuba. Jó: Csatloch (a mezőny lagiobbja). Szabó Jó­zsef. Füstös. 111. Varga, Madácsi. Szolnoki jól vezette a mérkőzést. SZIGETSZENTMJKLÖS—DUNA­KESZI KINIZSI 7:0 (2:0) SzigetszentmiJklós, 300 néző. V: Soós. A nehéz, sáros talajon ló iramú mérkőzés folyt. A 30. per­cig .kiegyenlített volt a játék, de ezután az SZTK fokozatosan át­vette az irányítást. A második fél­időben az SZTK nyomasztó fö­lénybe került és tetszése szerint érte el góljait, különösen Aradi volt elemében. G: Aradi (3), An­tal (2), Majoros. Csősz. Jó: Or- gyán. Földi. Aradi, Antal. ill. Varga I. Varga II és a kapus. VECSÉS—FŐT 3:0 (0:01, félbeszakadt Vecsés. 700 néző. V: Kelemen. Az első félidőben a vendégek játszottak jobban, a biztos hely­zetek egész sorát hagyták ki s fóti csatárok, vagy pedig az is­mét igen kitűnően védő vecsési kapus, Kalász mentett. A hazaiak­nak ebben a játékrészben nem sikerült semmi, tervszerűtlenül. kapkodva játszottak. Szünet után a vecsésiek helyenként nyomasztó fölénybe kerültek. Az 53. nercben Földi, majd a 68. percben Kár! két góljával 3:0-ra alakult az eredmény. A 70. percben zavar támadt a kőkerítés melletti part­vonal mentén. Leállt a játék, mert állítólag az egyik néző megütött eev fóti játékost. Rövid időn be­lül sikerült rendet teremteni, de a fóti csapat, nem volt hajlandó tovább játszani. A játékvezető a várakozási idő leteltével lefújta a mérkőzést. Jó: Leimetter I, Ka­lász. Trasszer, Kari, ill. Pekto-r- Forgács, Fényi. A játékvezető kü­lönösen az első félidőben határo­zatlanul, gyengén működött. A pályán állandóan „teleikitéri” han­gulat uralkodott. F. J. SZIGETU JFALU _CEGLÉDI É PÍTŐK 4:0 (3:0) Szigetujfalu, 200 néző. Vezette» Krichenbaum. A vizes, csúszós füves talajon Szigetujfalu jobban feltalálta magát és megérdemelten nyert. Szünet után csaknem ál­landóan a vendégcsapat táma­dott. de nem tudott szépíteni. Be­fejezés előtt nyolc perccel tovább növelték előnyüket a hazaiak. Jó: Vigh Ferenc, vigh Béla, Simon, ill. Déli, Csendes. GÖDÖLLŐI VASAS—TÖKÖL 5:0 (2:0) Gödöllő.' 600 néző. V: Tihanyi. Állandó fölényben játszott a ha­zai csapat. G: Molnár (2. egyet ll-esből). cseresznye. Tamás, Má- tis. Jó: Cseresznye (a mezőny les- jobbja). Molnár, Tóth, ill. a tököli védelem. , MONOR—ALBERTIRSA 6:0 Monor. V: Gombás. Ceglédi Vasutas—Kecskeméti Dózsa 1:1 (1:1) Cegléd, 1000 néző. V: Sze­gedi. CVSE: Kaltenecker — Pá- kozdi, Gyikó, Pintér — Cson­tos, Lengyel — Kökény, Ha­lász, Anka, Gyura, Botos. A mérkőzést nagyban befo­lyásolta a csúszós, sáros talaj. A hazaiak többet .támadtak, s egy kapuelőttj kavarodás so- ráft Gyura rálőtte a labdát, amely a vetődő Vitnyei mel­lett jutott a hálóba. A gól még jobban fellelkesítette a Vas­utast, s több helyzetet dolgoz­tak ki. A vendégek részéről Boros egyenlített, aki mintegy 14 méterről az elmozduló Kal­tenecker mellett lőtt a hálóba. Szünet után a Vasutas nagy mezőnyfölényt harcolt ki, ál­landóan a vendégek térfelén folyt a játék, de a Dózsa sok­szor 8—9 emberrel védekezett. Az eredmény már nem válto­zott. A hazaiakat nagy balszeren­cse kísérte, négy tiszta gól­helyzet maradt kihasználatla­nul. A játék alapján Cegléd győzelmet érdemelt volna. Jó: Kaltenecker, Csontos, Kökény, Botos, ill. Tordasi, Határ, Laczi II. Gy. L. . Keleti csoport: Jászberény— UTTE 3:1, Előre—MJJTE 4:0, SZVSE—Egyetértés 0:0, Ózd— Szolnok 2:0, Borsodi Bányász — BVSC 0:0, Salgótarjáni Ko­hász SE—SZEAC 2:1, Pénz­ügyőrök—Bp. Spartacus 2:1. Csak Pécel szerzett pontot... Vasárnap sem termett sok ba­bér NB m-as csapataink számá­ra. Csupán a Pécel szerzett pon­tot. a Pilisi Bányász és Nagy­kőrös alulmaradt idegenben. PÉCELI MÁV—ESZTERGOM »:? Pécel, 40« néző. V: Egervári, P. MÁV: Bláboll — Tóth, Sári, T&lapa __ Mikes. Kalmár __ Do­bos. Holló II. Csendes. Nagy. Daróczi. Pécel sóikat támadott, de csatá­rai igen körülményesen mozog­tak, lövésre nem vállalkoztak. Esztergom csak helyenként veszé­lyeztetett. A nagy sár akadályozta a jó játék kialakulását. Jó: Blá- boli. Sári. Kalmár. BP. HELYIIPARI SC—PILISI BÁNYÁSZ 2:6 (1:6) Csömöri út. KISKUNFÉLEGYHÁZI ÉPÍTŐK— NAGYKÖRÖSI KINIZSI 2:1 (1:1) Kiskunfélegyháza, 200« néző. V: Kern. N. Kinizsi: GőmSrl _ Soós, S zabó I. Szabó H — Csikós I. Gyér mezőny a megyei tornászbajnokságon Kevés induló — négy csa­pat — jellemezte a szombaton Cegléden sorrakerült megyei tornászbajnokságot. A Ceglédi Építők versenyzői a béke és barátság ifjúsági sportnapra való felkészülés és az érett­ségi vizsgák miatt nem tudtak megfelelően gyakorolni. A Nagykőrösi Kinizsi két csapa­tot indított a viadalon. Jó fel­Ha nagy jövedelmet akar elérni, vessen több babotI A földművesszövetkezet által biztosított átvételi ár mázsánként 340—380 forint. A kézzel válogatott, tel­jesen tiszta, exportminőségű babért még külön 75 forintos felárat is fizet a szövetkezet. 3iég nta szerződjön babtermelésre a helybeli föleim üressa övei kézéinél! készültségről tettek tanúságot a dunakeszi tornászok. A megyei tornász-csapat­bajnokság eredményei. Férfi III. osztály: 1. Dunakeszi Ma­gyarság 269. Férfi ifjúsági III. osztály: 1. Nagykőrösi Kinizsi 259.6. Női ifjúsági II. osztály: 1. Nagykőrösi Kinizsi 159.4. Női ifjúsági I. osztály: 1. Ceg­lédi Építők 117.2. Varsóba utazik a megyei asztalitenisz-válogatott A Varsói Polonia Klub meghívására a Pest megyei i férfi asztalitenisz-válogatott ! ma reggel 9,10-kor a Nyugati- : pályaudvarról Varsóba . uta- | zik, ahol nemzetközi tornán ! vesz részt. A viadalon két lengyel, egy jugoszláv és a I magyar csapat szerepel. A vá- i lógatott tagjai: Tóth István, Juhász Nagy Pál dr. (Gödöl­lői Vasas), Pálfi Károly (Váci | Petőfi), Gergye Zoltán (Ceg- I iédi Vasutas). Kovács __ Kornyik. Bakonyi, Bél­t eki. Aszódi. Decsi. Mély. sáros talajon nagy küz­delem után veszített a nagykőrösi csapat. A 20. percben Nagykőrös szerezte meg a vezetést, öngól révén, néhány perc múlva egyen­lített a hazai csapat. Az 39. perc­ben védelmi hibából jutott a győz­tes gólhoz az Építők. A partjel­zők több téves ítélettel sújtották a Kinizsit. Jó: Szabó I, Kornyik, Aszódi. A labdarúgó NB I eredményei Bn. Honvéd-Vasas 4:1 (0:1). Nép­stadion. 25 000 néző. Tatabánya— Győr 2:1 (0:1). Tatabánya, 8000 né­ző. MTK__Dorog 1:0 (1:0). Népsta­dion. 10 OOO néző. Diósgyőr—Salgó­tarján 2:0 (1:0). Diósgyőr, 10 000 né­ző. Csepel _Szombathely 3:0 (1:0). C sepel, 8000 néző. 1. MTK 21 13 4 4 37:18 30 2. Csepel 21 12 4 5 49:20 28 3. Vasas 21 9 9 3 25:16 27 4. Bp. Honvéd 21 9 7 5 32:19 25 5. Tatabánya 21 10 5 6 32:25 25 6. U. Dózsa 21 8 7 6 37:26 23 7. Ferencváros 21 8 7 6 26:26 23 8. Salgótarján 21 7 7 7 25:31 21 9. Dorog 21 4 9 8 24:32 17 10. Szombathely* 21 6 7 8 20:30 17 11. Diósgyőr 21 4 8 9 22:30 16 12. BVSC 21 5 5 11 20:34 15 13. Miskolc 21 3 8 10 11:37 14 14. Győr 21 2 7 12 12:28 11 * A Szombathelytől két büntető­pont levonva. Nemzetközi birkózó-mérkőzés Cegléden Vasárnap Cegléden bonyo­lították le a Bp. Honvéd— CDNA (bolgár) nemzetközi szabadfogású birkózó-mérkő­zést, amely 4:4 arányú dön­tetlen eredménnyel végző­dött. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lujza tér 3. Telefon: 343—100 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. ceglédi Apróhirdetések Elcserélném szoba, konyhás. kamra, ud- varhasználat stb. álló lakásomat 1 vagy 2 szobásra, költségmeg­térítéssel. Érdeklődni naponta 10_l2-ig, Ceg­léd. Beloiannisz u. 30. Sági. Beköltözhető két szo­ba, konyhai speiz és mellékhelyiségekből álló ház eladó. Cegléd. Szőlő utca 16. Eladó 204 n-öl telek Reggel utca 5/a alatt Érdeklődni Gubody utca 16. Príma tangóharmóni- ka eladó. XI. kér. Téglagyár dűlő 66. sz. Dancsó Istvánnál, 1800 forint. Beköltözhető ház el­adó. IX. kér. Gerlya utca* 5. szám. Hirdetéseket a Ceglédi Hírlap részére felvesz a Ceglédi Nyomda, evangélikus templom mellett. i