Pest Megyei Hirlap, 1959. május (3. évfolyam, 101-126. szám)

1959-05-12 / 109. szám

mi.' \JC M 1959. MÁJUS 12. KEDD LUÍ? Pilis négy gólt lőtt Dunakeszin Döntetlen Gyomron és Ksstarcsón a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei labdarúgó-bajnokság­ban folytatta jó szereplését a Pilisi KSK, 4:l-re nyert Duna­keszin, 6 megerősítette vezető helyét a táblázaton. A többi mér­kőzésen hazai győzelem született, illetve a kistarcsai és gyömrői találkozó pontosztozkodással vég­ződött. PILIS-DUNAKESZI KINIZSI 4:i (2:0) Dunakeszi, 1000 néző. V: Ripp. Szép, nagy iramú mérkőzésen a Pilisi KSK jól kihasználta a duna­keszi védelem bizonytalanságát és kevés helyzetéből is négy gólt ért el. A helyi csapat többet tá­madott. inkább ők irányították a játékot, mégis alulmaradtak, mert a csatárok nem tudták feltenni a pontot az „i” betűre. 3:1 állás­nál a dunakeszi Varga József mellélőtt egy ll-est. G: Szél (2), Tárcsán, Kuszenda, ill. Varga L. Jó: Krizsán, Földvárszki, Kurucz, Kuszenda, ill. Félix, Szente, Varga L. Buchard Tibor MONOR _GYÖMRÖ 1:1 (0:0) G yömrő, 800 néző. V: Potocsnyi dr. Az első harminc percben szinte állandóan a gyömrői térfélen folyt a játék, s mégis inkább a gyöm­rői csatárok előtt nyílt gólszer­zési alkalom, a rossz napot ki­fogó játékosok azonban kihagy­ták ezeket. Szünet után kiegyen­lítettebbé vált a játék, s az iram még. fokozódott. A 70. percben Csendes lőtt gólt, tíz perccel ké­sőbb Karaba egyenlített. Jó: László, Godina (a mezőny leg­jobbja), Berényi, Csendes, ill. Csatloch, Szabó Sándor. Fodor István dr. K1STARCSA—VECSÉS 1:1 (1:0) Kistarcsa, 800 néző. V: Császár. Az eredmény a két kapus telje­sítményén múlott. Kalász kitűnő formában védett, míg a vecsési Molnár sportszerűtlenül törleszteni akart, s ebből született az egyenlí­tés1. Vecsés megérdemelte a döntet­lent a lélek nélkül játszó hazaiakkal szemben. Az 55. percben a dur­ván játszó vecsési Müllert kiállí­tották. Molnár sérülése miatt az első félidőben 11 percig Rapai védte a hazaiak kapuját. G: Pecse- nyiczky II, ill. Krausz. Jó: Pecse- nyiczky II, Schléger, ill. Kalász (mezőny legjobbja). Dimitru, Trasszer. FÖTI SE—SZIGETITJFALU 5:2 (4:0, Főt, 700 néző. V: Miklós. A fóti csatársor korszerű játékkal, Elek mesterhármasával, az első 30 perc­ben már 3:0-ra vezetett. A félidő végén Tamás lőtt gólt. Szünet után a fóti csatárok valóságos tűzijátékot rendeztek, de a sziget- tvj falui Abrahám kitűnően védett: Tamás újabb gólja után a lelkes Szigetujfalu Vigh Béla két góljá­val (egyet ll-esből) szépített. Jó: a közvetlen védelem és Demján, Elek, Jakab, ill. Ábrahám, Vigh Z.. Pflumm. Miklós játékvezető a gól megadásával lerontotta addigi jó teljesítményét. Kalma János , SZIGETSZENTMIKLÓS _ G ÖDÜLLÖ 2:1 (1:0) Szigetszentmiklós, 500 néző. V: Sándor. Közepes színvonalú és iramú, kemény összecsapásokkal tarkított játék. A hazai csapat többet támadott, de a csatárok sorra kihagyták a helyzeteket. Az első gólt öngólból szerezték a hazaiak, majd szünet után Majoros növelte az előnyt. A mér­kőzés végefelé Tamás szépített. A vendégeket Katona kapus ki­magasló teljesítménye mentette meg a nagyobbarányú vereségtől. Jó: Földi, Aradi, Majoros, ill. Katona, Mátis, Tamás. ÜLLŐ—TÖKÖL 6:2 (4:0) Üllő, 1000 néző. V: Müller. A mérkőzés sorsa az első húsz perc­ben eldőlt, ekkor már 4:0-ra veze­tett a hazai csapat. A 25. percben eleredt az eső, s csúszóssá vált a talaj. G: Vasadi (3), Gyarmati (2), Bátki, ill. Rozgics (2). Jó: Gyarmati, Bátki. Rakó I, ill. a kapus és középhátvéd. Bokros József ALBERTIRSA—VÁCI VSE 5:1 (2:0) Albertirsa. Három csapat - három pont Ilyen még nem volt a megyében... A labdarúgó NB in vasárnapi fordulójában csak Nagykörös tu­dott győzni, a Pilisi Bányász dön­tetlenül végzett. Pécel pedig el­vérzett Annavölgyben. A Csepel Autó mindkét pontot elhozta a Pécsi VSK-tól A labdarúgó NB Il-ben a Csepel Autó meglepetésre mindkét pontot elhozta Pécs­ről. Vác otthon csak döntet­lent ért el Oroszlánnyal szemben, míg a CVSE Szol­nokon alulmaradt a kiesés szempontjából fontos mérkő­zésen. Váci Petőfi—Oroszlányi Bányász 1:1 (0:0) Vác, 200 néző. V: Kasza F. V. Petőfi: Kohlman —• Je­szenszky, Neugan, Czuczor — Kősó, Farkas — Varga, And­riska, Bábi, Pintér, Frick. Oroszlány kezdett jobban, s már az első öt percben két nagy helyzet adódott a váci kapu előtt, Kohlmann azonban kifutással hárított. Tartós fö­lényt egyik fél sem tudott el­érni. Bábi került nagy helyzet­be, de sokat forgolódott, s a védők tisztáztak. A 42. perc­ben 11-eshez jutott a Petőfi, Pintér azonban mellérúgta a büntetőt. Szünet után Vác lépett fel támadólag, s az 55. percben Andriska megszerezte a veze­tést. Egy perc múlva az orosz­lányi Németh a kapufát talál­ta el. Fokozódott az iram, a Petőfi valamivel többet táma­dott. A 76. percben Németh, a kaputól 25 méterre kapta a labdát, mintegy 15 méteren át vezette, a védők csak kísérték, s megszerezte az egyenlítést. Nagy küzdelem indult meg a győztes gólért, de az eredmény már nem változott, s végered­ményben igazságos döntetlen született. Jó: Kohlmann, Neugan, Far­kas (a mezőny legjobbja), ill. Gél, Fónay, Németh. Csepel Autó—PVSK 2:0 (1:0) győzelmet Handó és Kerekes góljával. Jó: Glück, Tajti, Handó, ill. Köves, Mohácsi. Nyugati csoport: Pécsi Dózsa —Sztálin város 4:1, Zalaeger­szeg—KISTEXT 3:0, Budafok —Kaposvár 2:0, Székesfehér­vár—Komló 2:1, Szállítók— Láng 0:0, Mosonmagyaróvár— Budai Szpartakusz 3:2. * Pál János ílédi Vasutas 3:0 (1:0) Szünet után a ceglédiek kezdtek jobban, gólhelyzetük is akadt, de az utolsó pillanat­ban mindig közbeléptek a ha­zai védők. A második gól vé­delmi hibából esett. A vendég­csapat védői egymást zavarták a labda elrúgásában és a le­pattanó labdát Tóth a kifutó Madarasi mellett lőtte a háló­ba. 2:0. A gól letörte egy kissé a vendégek második félidőben kezdett lendületét, bár így is igen sokat támadtak. Végeredményben a kétgólos győzelem szerencsés körülmé­nyek között született meg, hi­szen mindkét esetben a ceglé­diek hibája is közrejátszott. Jó: Csontos, Lengyel, Kökény. Keleti csoport: Kecskemét— SZVSE 8:2, Bp. Előre—Egyet­értés 6:1, MMTE—UTTE 2:1, Bp. Szpartakusz—Salgótarjáni Kohász SE 2:2, SZEAC—Bor­sodi Bányász 3:0, DVSC—Ózd 4:3, Pénzügyőrök—Jászberény ! 1:1. i — Gy. L. — NAGYKÖRÖSI KINIZSI-BÉKÉS­CSABAI AGYAGIPAR 1:0 (0:0) Nagykőrös, 800 néző. V: Lauber. N. Kinizsi: Gömöri _ Soós, S zabó I, Szabó II _ Csikós I, Kovács _ Kornyik, Bakonyi, Bél- teki, Aszódi, Becsi. A játékot, a kiesés elleni küzde­lem miatt, nem jellemezte jó szín­vonal. Az 50. percben Aszódi meg­sérült, s a 10 főre olvadt hazai csapat alig tudta áttörni a szer­vezett békéscsabai védelmet. A 77. percben Bélteki szerezte a győztes gólt. A játékvezetői szem­pontból nehéz meccsen Lauber kitünően oldotta meg nehéz fel­adatát. Jó: Soós, Szabó I, Bélteki, Ko­vács. III. KÉR. TTVE—PILISI BÁNYÁSZ 1:1 (1:0) Pilisvörösvár, 1200 néző. V: Ke­resztfalvi. P. Bányász: Herczegh _ Nick II, Peiler, Spamberger _ Gé­m esi, Wiszt _ Gál. Marjai. Geeil­ter. Nick I, Kimmel. A hazai csapat kezdett jobban, az 5. percben mégis a vendégek szereztek gólt egy váratlan ellen- támadás során. A továbbiakban a Bányász fölényét két kapufa je­lezte. Szünet után hatalmas erő­vel rohamozott a hazai együttes, a III. kerületiek gyors ellentáma­dásai is veszélyt jelentettek. A 70. percben Gechter kiugrott' és a bal sarokba lőtt. 1:1. Ezután a Bányásznak még több helyzete akadt, de az eredmény már nem változott. Jó: Peiler, Spamberger, Nick I. ANNAVÖLGYI BÁNYÁSZ— PÉCELI MÁV 2:0 (0:0> Annavölgy, 700 néző. V: Blank. P. MÁV: Bláboli _ Tóth P„ Sári. Talapa — Csendes, Kalmár — Dobos. Holló II, Minkó, Bau Daróczi. Az első félidőben Pécel sokkal többet támadott. Szünet után az 5i. és 52. percben védelmi hibá­ból szereztek gólt a hazaiak. Csatári János, péceli sportköri elnök elmondta, hogy a péceliek három gólját nem adta meg a játékvezető. Jó: Talapa (a mezőny legjobbja). Kalmár. Gazdag, érdekes műsort bo­nyolítottak le a hét végén Cegléden. Szombaton este a vasutas otthon udvarán ke­rült sor a Ceglédi Vasutas— Balti Flotta nemzetközi bir­kózó-mérkőzésre. Az összecsa­pás, mintegy 400 néző előtt 4:4-es döntetlennel végződött. Legtöbb találkozó fogáskere- séssel telt el, általában kevés akciót láthattak a nézők. A mérkőzés után a két csapat az Utasellátó éttermé­ben vacsorán vett részt. A versenyzők igyekezve áthidal­ni a nyelvi nehézségeket, szí­vélyesen elbeszélgettek egy­mással. majd a lengyel birkó­zók kellemes emlékekkel, s a CVSE kis jelvényével „gazda­godva” — melyet Utassy Jó­zsef szák osztályvezető adott át nekik — indultak vissza a fő­városba. Hajnali pályadíszítés Vasárnap már hajnalban hozzáláttak a CVSE-pálya dí­szítéséhez. Reggel egymás után érkeztek a járások külö­nítményei a falusi spartakiá- dosok a béke és barátság ifjú­sági sportnapra. Délelőtt ipari tanulók népe­sítették be a pályát, a ceglédi iparitanuló-intézet 70 éves ju­bileuma alkalmából rendezett versenyen. Atlétika, ökölví­vás, kerékpár, labdarúgó-mér­kőzés került sorra. Ökölvívás­ban a ÍLelybeli fiatalok 6:4 arányban diadalmaskodtak a budapesti válogatott felett, míg a labdarúgó-találkozó Ba­logh S. játékvezetése mellett l:l-es döntetlennel végződött. Á ceglédiek gólját Laborcz szerezte, a csapatban Kökény, Hegedűs és Kozma tűnt ki. Az atlétikai számok után egymás után álltak a dobogó­ra a győztesek, helyezettek, majd az összesített pontver­seny két legjobbja. Először a sportkörrel rendelkezők küz­delmét értékelték, ebben a „számban” a Ceglédi 203. sz. ISK bizonyult a legjobbnak, míg a sportkör nélküli ipari- tanuló-iskolák közül a Sziget- szentmiklósi. Terdi György testnevelő értékes tiszteletdí­jat adott át a két legjobb csa­patnak. Népvándorlás a sporttelep felé Már délután fél kettő tájban megindult a népvándorlás a Ceglédi Vasutas sporttelep fe­lé. A korán jövők igyekeztek Pécs, 2000 néző. V: Borzási. Cs. Autó: Glück — Hoch­rein, Kreisz, Goda — Hauser, Tajti — Kalász, Handó, Pász­tor, Kerekes, Vigh. A hazaiak jóval többet tá­madtak, de nem tudták kihasz­nálni a helyzeteiket. A lelkes Csepel Autó rajtaütésszerű le­futásai igen veszélyesek vol­tak, s hatalmas iramú, kemény mérkőzésen megérdemelten szerezték meg a vendégek a Szolnoki MÁV—Ce Szolnok, 5000 néző, V: Pósa. CVSE: Madarasi — Pákozdi, Gyikó, Pintér — Csontos, Len­gyel — Kökény, Halász, Bárá­nyt, Gyura, Botos. Kezdés után meleg helyzet adódott a ceglédiek kapuja előtt, Madarasi kiejtette a lab­dát, a védők azonban -partra tudták menteni. A vendégcsa­pat védekező taktikát alkal­mazott és négy csatárral ját­szott. A ceglédiek ritkább tá­madásai veszélyesebbek vol­tak, amit több gólhelyzet is bi­zonyít. Kökény nagyerejű fe­jese centikkel kerülte el a jobb felső sarkot, majd Botos lövését védte a szolnoki kapus. Később ismét nagy üggyel-baj- jal mentettek a hazai védők. A 39. percben mintegy 16—18 mé­terről lövés szállt a ceglédi kapura, Madarasiról kipattant a labda és a befutó Dobos a hálóba továbbított. 1:0. A gól után a hazaiak támadtak, gól azonban a játék ez időszaká­ban nem esett. SPSé m ­V v ,SS.® r:. A pontversenyben győztes két iskola képviselői a dobogón. Balról jobbra: Kántor László és Mayer Klára szigetszent- miklósi, Szuda Károly és Kenderes Erzsébet ceglédi fiatal PEST MEGYEI HIRÉAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest« VTIL. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. ÁLLÁS Felveszünk azonnali belépésre helybeli, v. Budapest környékén lakó Jól képzett kő­műves és ács szak­munkásokat, valamint segédmunkásokat. Főv. VIII. kér. Tata­rozó Vállalat, József körút 30—32. Könyvelői szakképesí­téssel és hosszabb gyakorlattal rendelke­ző könyvelőt azonnal felvesz az Agrártudo­mányi Egyetem Gö­döllőn. Erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. Az eddigi működést tartalmazó önéletrajz — a fizetési Igény megjelölésével _ Gö­döllőn az Agrártudo­mányi Egyetem Terv- és Pénzügyi Osztályá­nak vezetőjénél nyúj­tandó be. INGATLAN Eladó netvegi házak Pest megyében: Mogyoródon: i szoba, verandás, tavíkendház 390 n.-öl gyümölcsös és szőlő 35 000 Ft. Ke­repesen fa hétvégi ház l szoba. 300 n.-öl. be­kerített gyümölcsös 30 000 Ft. Érden, fa- vikendház. 200 n.-ö' gyümölcsös 25 000 Ft. 1 szoba, terasz, 130 n.- öl gyümölcsös 25 000 Ft. Érdligeten, favf- kendhaz. 1 szobás. 210 n.-öl bekerített gyü­mölcsös 40 000 Ft. Érd. kőből készült hétvégi ház. 524 n-öl bekerített gyümölcsös 18 000 Ft. icisa tagon favfkend- ház. szoba, konyhás. 600 n.-öl bekerített gyümölcsös 45 000 Ft. Gyá (ligeten, 1 szobás hétvégi ház 255 n.-öl gyümölcsös 30 000 Ft. Szentistvántelepen, betonból épült szoba, konyhás vikendház. 200 n.-öl bekerített gyümölcsösben 40 000 forint. Dunaharasztin favf­kendház 260 n.-öl gyü­mölcsössel 25 000 Ft. Ounafüreden vikend- ház 150 n.-öl gyümöl­csösben, vízparton 8000 forint. Felvilágo­sítást ad a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat, Bpest, V., Kálmán u. 13. Azonnal beköltözhe­tő 2 szobás családi ház 360 négyszög- öles telek. eaölő, gyümölcsös, bekerít­ve. állomáshoz 3 perc. Kistarcsa, Kés­márki u. 2. Érdek­lődni: Dózsa György u. 42. Baranyai. Hirdessen a PISI MEGYEI HÍRLAP-ban minél jobb helyet biztosítani. A pálya felé hosszú sorokban igyekeztek a béke és barátság ifjúsági sportnap részvevői is. A lelátó már jóval a kezdési időpont előtt megtelt, s az ün­nepség kezdetére több mint négyezren voltak a pályán. Ez nézőcsúcsnak számít. A lelátó két első sorában foglaltak helyet a meghívott vendégek. Ott volt Házi Ár­pád, a megyei pártbizottság osztályvezetője. Szabó Sán­dor, a megyei tanács vb-elnök- helyettese, Sándor László, a KISZ k. b. intéző bizottság tagja, az OISB elnöke, Bállá Balázs megyei KISZ-titikár, Szelepcsényi Imre, a Ceglédi Városi Tanács vb-elnöke. Sai­ga Lajos, a PTST képviselője. Színpompás felvonulás Három óra tájban egy ala­csonyan köröző repülőgép tűnt fel, amelyből először apró pontként váltak ki az ejtőer­nyősök. Nem sokkal ezután megkezdődött a sportolók be­vonulása. Az élen a Nagy­kőrösi Konzervgyár fúvósze­nekara haladt Simon István vezetésével. Utánuk a részve­vő iskolák zászlóit hozták a fiatalok, majd a TF férfi tornászcsapata következett. Színes árként Ömlőitek a pá­lyára az általános és középis­kolás ipari tanulók. A nagy­kőrösi gimnazista lányok sár­ga tüllszerű ruhában pom­páztak, mint kiderült, krepp papírból, saját maguk készítet­ték a szoknyákat. Benépesült a zöld gyep, majd a Him­nusz elhangzása után Huszár János, a megyei ifjúsági sport- bizottság elnöke üdvözölte a béke és barátság ifjúsági sportnap részvevőit, vendé­geit. Hangoztatta a béke fon­tosságát, amely nélkül elkép­zelhetetlen a boldog élet, a termelő munka, a sportolás. Szemet gyönyörködtető gyakorlatok A tornaünnepély első szá­maként 224 alsó tagozatú ál­talános iskolás magyaros ru­hában népi játékot mutatott be. Igen kedves volt a kép, a pályán szétszórtán kiala­kult kis csoportok. A játék befejezése után a kislányok lefutottak a gyepről. 576 fel­ső tagozatú fiú és leány mu­tatta be ezután közös sza­badgyakorlatát, ütemes dob­szóra, majd a ceglédi 203.' számú iparitanuló-iskola 288 fiú- és 50 leánytanulójának közös zászló- és rúdgyakorla- tát láthatták a nézők. A pá­lya közepén fehérruhás lá­nyok alakítottak kört, ke­zükben virágcsokor. Az eső már ijesztgetett, s ezért a rendezőség műsorcse­rét végzett, előbbre hozták a TF férfi-tornászainak bemu­tatóját. A Ceglédi Kossuth Gimnázium 160 leánytanuló­jának zenés labdagyakor­latát láthatták a nézők, majd az egyre jobban hulló nyári zápor félbeszakította az eseményt. A nézők, spor­tolók igyekeztek védett hely­re vonulni. Közbeszólt az eső Sajnos az időjárás miatt nem fejeződhetett be az ese­mény. Igaz, a felvonulás, s a különböző gyakorlatok is fe­ledhetetlen élményt jelentet­tek, ennek koronája lett vol­na a több mint kétezer rész­vevős zárókép. A sportnap rendezői, érthetően, szomo­rúak voltak vasárnap este. Másfél hónapig készülődtek a tornaünnepélyre, amelyhez hasonló még soha nem volt Pest megyében. Általános vélemény volt, hogy a tornaünnepélyt meg kell ismételni. Szó van arról, hogy a fiatalok Nagykőrösön mutatják majd be a gyakorla­tot. Vasárnap Vácott rendeznek béke és barátság ifjúsági sportnapot. Remélhetőleg ez alkalommal nem szól majd közbe az eső. Reitter László Két telitalálat a totón A vasárnapi totó-fordulóban csj két pályázó ért el telitalálatot, nyeremény egyenként 223 586 t rint. Tizenegytaláiatos szelvény t tíztalálatos pedig 567 darab akar Előbbiekre 11179, utóbbiakra 10 forintot fizetnek szelvényenkéi A 12 találatos tippszelvény: x, 2, 2, 1, törölve. 2, l, 2, x. 1, 2. A DUNAKESZI KÉZILABDÁZÓK GYŐZELME Nagypályás kézilabda férfi NB I. Dunakeszi Magyarság—Békéscsa-’ bai Vörös Meteor 10:8 (6:5), Nép­liget. ÖKÖLVÍVÓ NB II Szentendrei Honvéd—Sztálinv; rosi Kohász 10:19. Szentendr 500 néző. V: Márton, Kiss L. Honvéd tartalékosán állt fel. G' Szlávik II. Deák, Kállai II, Mo nár III. Dancsi, ill. Puli, Kajc Klupp. Király M., Cseke. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Eladó beköltözhető ház. Hunyadi utca 11. szám. üllőn beköltözhető három szoba, konyha, mellékhelyiségekből álló ház eladó. Dózsa György utca 25. alatt. Ajtók és here eladó. IX., Rét utca 38. szám Faredőny készítését garanciával vállalom. Érdeklődni lehet min­dennap délután 5-től, Cegléd, Kossuth Fe­renc utca 15. Süldők befogni valók és 3 hónapos malacok eladók, XI., Örkényi út, Gergely-telepi is­kolánál. Épületlakatos S2 munkásokat azor felveszünk kecsker telepünkre. É. M. E megyei Állami Ép ipari Vállalat, Kecs mét, Rákóczi város 125-ös motorkerék eladó. Értekezni U délután 5_7 kÖ2 Sugár utca 8. Hirdetéseket a Ceglédi Hírlap részére felvesz a Ceglédi Nyomda, evangélikus templom melleit.