Pest Megyei Hirlap, 1959. május (3. évfolyam, 101-126. szám)

1959-05-26 / 121. szám

Tudósítóink jvlvniósci : Az éllovas Pilis súlyos veresége, Cegléd nagyarányú győzelme a megyei" ' V' ‘ ' V A vasárnapi fordulóban is több váratlan, érdekes ered­mény született. A Pilis nagy­arányú veresége újból nyílttá tette a bajnokság kérdésé. A gödöllői csapat Dunakeszin el­ért meglepő győzelmével kike­rült a „veszélyes zónából” és helyét a Dunakeszi Kinizsi fog­lalta el. Meglepetésnek számít még Szentendre veresége Al- bertirsán és a ceglédiek nagy­arányú győzelme a vecsési csa­pat ellen. Eredmények: FŐT—PILIS 5:0 (1:0) Fót. 800 n. V: Virágh. Már az első percekben a fóti Korezt, majd Tamás hagyott kt nagy. helyzetet. A sorozatos ha­zai támadások rendre elakadtak a pilisiek lói alkalmazott lestak­tikáján. A vendégek szórványos támadásait a fóti védelem jól hárította. A 20. percből a ha­zaiak fölénye góllá ért. Kóczlán nagy erej ü lövésével szemben a pilisi kapus tehetetlen volt. A mérkőzés további részében állan­dósult a fótiak fölénye, de a vendégek védelme, Krizsánnal az élen, jól működött. A második félidő 47. percében Jakab átkígyózott a védelmen és nehéz szögből a hálóba talált. 2:0. Ezután negyedóráig a ven­dégek támadtak de eredményte- JenüL A 61. percben Korezt egy váratlan elfutás után hálóba ta­lált és máris 3:0. A 25. percben a játékvezető a pilisi Kuruczot kiállította, mert Jakabot durván felvágta. A következő percekben ismét sorozatos fóti támadások következtek. Tamás. majd az utolsó percben Korezt lövése kö­tött ki a kapuban. Jók: Dióst II. Pektor. Fényi. Jakab és Forgács, ill. Krizsán (a mezőny legjobbja). Kuszenda. Kalma János VÁC—TÖKÖL 3:0 Vác,' 100 nézó. v: Sándor. (Fél­beszakadt.) A tököli csapat * emberrel ér­kezett a mérkőzés színhelyére. Mbit vezetőjük elmondotta, né­hány játékosuk sportszerűtlenül maradt távol és ezért nem tud­nak teljes csapattal kiállni. Az első félidőben Oravetz, Ugya- tinszky és Márton góljaival a hazaiak már 4:0-ás vezetésre tet­tek szert. A második félidőben még egy gól esett, majd két tö­köli játékos sérülésére hivat­kozva levonult a pályáról és a játékvezető a mérkőzés 67. per­cében komolytalan játék miatt lefújta a mérkőzést. Jók: Márton és Ugyatinszky. Bundies Péter ÜLLŐ—MONOK 2:1 (0:0) üllő, 1500 n. V: Bucsányi. Monorról mintegy 600-an jöttek el Üllőre, a mérkőzés színhe­lyére. ahol változatos, jó iramú küzdelemben megérdemelten győ­zött a kiesés ellen harcoló hazai együttes. Az első félidőben nyo­masztó fölényben játszottak a hazaiak és sok gólhelyzetet hagy­tak ki. A második félidőben góllá érett a hazaiak fölénye. Bátki közelről leadott hatalmas lövését Monorl páratlan bravúrral ütötte a me­zőnybe. de a szemfüles Győri nehéz szögből a hálóba talált. Ezután a Szabó n dancsolásáért megítélt 11-est Gyarmati lőtte, de Monori kivédte a balsarokba tartó lövést. A játékvezető ért­hetetlenül újból rúgotta a bün­tetőt, amelyet Gyarmati most már nem hibázott el. 2:0. Foko­zatosan feljöttek a vendégek és Csendes egyéni elfutás után szé­pített. 2:1. Nagy hare indult meg az egyenlítésért. Az utolsó percek­ben a vendégek fölénybe kerül­tek. Baranyi előtt nyílt volna egyenlítési alkalom, de a jobb­szélső hibázott. A hazai csapat küzdőképessé­gével megérdemelten tartotta otthon az értékes két pontot. A játékvezető jól működött csalt a 11-es újra rúgásának megítélésé­vel nem járt el helyesen. Jók: a közvetlen védelem. Bátki, Holló és Gyarmati, ill. Monorl, bzabó. Csendes és K. Nagy. (H. M.l CEGLÉDI EPtTÖK—VECSÉS 8:1 (2:1) Cegléd, 800 n. V: Lauber. Sportszerű keretek között, ki­tűnő bíráskodás mellett zajlott le a mérkőzés. A vendégek az első félidőben még egyenrangú ellen­felek voltak, de szünet után nem bírták a hazaiak által kezdemé­nyezett óriási iramot és a ceg­lédi csapat ekkor tetszés szerint érte el góljait. A gólokon Ionos (4). Gyenise, Gyikó. Máté és Mi- lus osztozott. A vendégek egyet­len gólját a középcsatár szerezte. Magyar M. GÖDÖLLŐ—DUNAKESZI KINIZSI 2:1 (0:0) Dunakeszi, 600 n. V: Kuszák. Heves dunakeszi támadásokkal kezdődött a mérkőzés, majd ké­sőbb kiegyenlítődött a játék. Mindkét oldalon a csatárok több jó helyzetet hagytak ki. A má­sodik félidő is változatos játékot hozott és a 20. percben a gödöl­lői Tamás vezetéshez juttatta csa­patát. A 71. percben Varga László egyenlített, 1:1. Nagy küz­delem alakult ezután ki, a ven­dégek szebben játszottak, gólra- törőbben és a 75. percben Mátis góljával 2 :l-es vezetésre tettek szert. Az utolsó negyedórában nyo­masztóvá vált a hazai csapat fö­lénye és a vendégek alig tudtak átjönni a félvonalon. A gödöllői védelem lelkes, jó játékkal az eredményt tartani tudta és meg­érdemelten jutott az értékes két ponthoz. Jók: Katona. Sárréti. Cseresz­nye és Molnár. A dunakeszi csa­pat mélyen tormája alatt ját­szott. A játékvezető kitűnően ve­zette a mérkőzést. Buchardt Tibor SZIGETCJFALU—GYÖMRÖ 1:0 Györnrő, 500 n. V: Kovács. A Gyömrő idegesen játszó csa­társora nem tudott megbirkózni a szigetújfaiuiak védelmével A vendégek szíwel-lélekkel küzdői­tek és bár támadásaik ritkábbak voltak, ezek mindig veszélyt je­lentettek a hazaiak kapujára. Az utolsó percben szögletrúgás után Vígh Zoltánhoz került a labda és jól eltalált lövése csapatának győzelmét jelentette. Jók: Ábrahám. Vigh Ferenc, Vigh Zoltán. Pflum. 111. Szabó József. A hazaiak kiábrándítóan rosszul játszottak. A játékvezető gyengén, határozatlanul vezette a mérkőzést. Fodor Mihály További eredmények: Kistarcsa—Szigetszentmiklós 2:1 (Kisiaresa). Irsa—Szentendre 2:1 (Albertirsa). Kitűnő ere tint éayek a megyei középiskolás atlétikai bajnokságon Vasárnap délelőtt rendez­ték meg a Népstadion edző­pályáján az 1959. évi megyei középiskolás atlétikai bajnok­ságot. A versenyzők jó felké­szültségről tettek tanúságot, és bár sze’es időjárás volt, több kitűnő eredmény szüle­tett. Eredmények: 100 m síkfutás: l. Beke (Ceg­léd) 11.6, 2. Tornai (Szentendre) 12. 3. Dóka (Cegléd) 12.1, 4. Nyeg- rán (Váci Gépipari T.) 12.3, 5. Petrányi (Váci Mezőgazdasági T.) 12.4, 6. Lengyel (Ceglédi MT) 12.3. 200 m-es síkfutás: 1. Békési (Cegléd) 24.5, 2. Németh (Ceg­léd) 25.4, 3. Hrkáj (Aszód) 25.5. 400 m-cs síkfutás: 1. Sólymos (Aszód) 56.2. 2. Pongrácz (Cegléd) 58, 3. Gyergyeni (Monor) 1.02. 800 m-es síkfutás: 1. Bozőkl (Cegléd) 2:11.2. 2. Kovács (Aszód) 2:13.8, 3. Donáth (Cegléd) 2:16.2. Csak Vác győzött A vasárnapi fordulóban nem sok babér termett NB Il-es csapataink számára. Egyedül a váciaknak sikerült a két pontot otthontartani. A Csépiéi Autó balszerencsésen vesztett, míg a Ceglédi VSE nagyará­nyú vereséget szenvedett. VÁCI PETŐFI—MOSON­MAGYARÓVÁRI TE 3:0 (1:0) Vác. 1800 n. V: Gyöngyösy. A Váci Petőfi nagyobb ará­nyú győzelmet is arathatott volna, ha csatárai jobban ki­használják a sok gólhelyzetet A vendégcsapat szemre tetsze­tősen játszott, de a kapu előtt csődöt mondott a tudomá­nyuk. Sok tologatás, cselezés jellemezte játékukat és a hazai védők mindig idejében avat­koztak közbe. Kijelölték a labdartigo-val ogatott kereteket A svédek ellen készülő ,,A" és ,.B” labdarúgó-válogatott keretet, valamint a kísérleti mérkőzéseket játszó utánpótlás együttest hétfőn a szakvezetők kijelölték. A kere­tek a következők: „A”-keret: Grosics, Ilku, Mátrai, Sípos, Sáros!, Szigeti, Bundzsák. Kotász, Szojka, Sándor. Göröcs, Tichy, Pál, Fenyvesi, Budai. A keret szerdán 17 óraiker Kecs­keméten a város válogatottja el­len mérkőzik. „B” keret: Cserháti, Tóth, Szőcs. Polgár, Lantos, Bulla, Nagy, No­vak, Prohászka. Szovják, Matesz. Bödör, Hajós, Molnár, Taliga. • Az együttes szerdán 17.30 órakor Rákoskeresztúron játszik előké­szület) mérkőzést. Utánpótlás keret: Landl, Gellei. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VHI.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220. Szikra Laonyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Jeszenszky (Vác), Abonyi (Szol­nok), Fellegi, Juhos (Láng), Kará- di, Nagy József, Kárpáti (FTC). Csinos (Spartacus), Németh (Spartacus), Heilinger (Budafok), Zólyomi (SSE), Kuharszky, Fülöp (Húsos), Németh (Előre). Az utánpótlás csapat szerdán 17 órakor Pomázon vendégszerepei. G: Cservenák (mindkettőt 11-esiből), Fritzk. Jók: Neugan, Fritzk, Cserve­nák, Farkas, ill. Horváth II és Nagy. SZÁLLÍTOK—CSEPEL AUTÓ 1:0 (0:0). Fóti út. 1000 n. V: Lombosi. A vártnál alacsonyabb szín­vonalú játékot hozott a két csapat találkozója. A Csepel Autó lelkesen játszott és a helyzetek alapján döntetlent ér­demelt volna. A Szállítók ka­puvédője, Mészáros ragyogóan védett és fő részese volt csa­patának győzelmében. G: Náray. Jók: Mészáros (a mezőny legjobbja), Náray, Baj­zák, ill. Keresztes,1 Kreisz, Hauser. EGYETÉRTÉS- CEGLÉDI VSE 5:1 (2:1). Soroksár. 18 000 n. V: Hegyi. A ceglédi csapat csak az el­ső félidőben tudta nyílttá tenni a mérkőzést. Szünet után a vé­delem nem tudta tartani a ha­zaiak megújuló rohamait és végeredményben az Egyetértés csapata ilyen arányban is meg­érdemelten győzött. G: Szing II (2), Egresi, Aspi- rány, Ombódi, ill. Halász. Jók: Székely, Egresi, Aspirány, ill. Hajner, Róth és széles. , Nagy J. és Török győzelemmel kezdett az ökölvívó Európa-" J :' „ A szombat esti ünnepélyes megnyitó után vasárnap kora délután már mérkőzésekre is sor került a luzerni, 1959 évi ökölvívó Európa-bajnok- ságon. A délutáni órákban 14 mérkőzést bonyolítottak le. A magyar versenyzők közül s délután folyamán Nagy J. lé­pett szorítóba, s pontozásos győzelmet aratott a török Al- per ellen. Hétfőn délután a légsú- lyúak mérkőzésével kezdő­dött a műsor. A 16 versenyző már a nyolcba jutásért küz­dött. Szorítóba lépett a ma­gyar Török is, aki pontozásos győzelmet aratott a luxem­burgi Reiff felett, s ezzel to­vább jutott. Totó-eredmények INGATLAN A Pest megyei Ingat­lanközvetítő Vállalat érdi kirendeltsége. Érd. Diósdi út 34. szám, vasárnap dél­előttönként 8 órától 11 óráig, félfogadást tart Ingatlan adás-vételi ügyekben. Nagykőrösön az En­csi út 1. szám alatt. Szobon a községi ta­nács épületében. Gyá- lon a Körösi út 4. szám alatt megkezdte működését a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat kirendeltsé­ge. Félfogadás minden munkanapom 8 órától 12 óráig. Az eladási megbízásokat a kiren­deltség díjmentesen veszi fel. Az Ingatlant vásárolni szándékozók a kirendeltségeken tóbn száz eladási meg­bízás között válogat­hatnak. Ingatlaneladá­sí vagy vételi ügyével 1 Gyálligeten, 1 szobás forduljon bizalommal I nétvégi ház 235 n.-öl a Pest megyei Ingat- I gyümölcsös 30 000 Ft. lanközvetltö Vállalat Szentistvántelepen, kirendeltségeihez Eladó hétvégi bázak Pest megyében: Mogyoródon: 1 szoba, verandás, favíkendház 300 n.-öl gyümölcsös és szőlő 35 000 Ft. Ke­repesen fa hétvégi ház 1 szoba, 300 n.-öl, be­kerített gyümölcsös 30 000 Ft. Érden, fa- vlkendház, 200 n. -öl gyümölcsös 25 000 Ft, 1 szoba, terasz, 150 n.- öl gyümölcsös 25 000 Ft. Érdligeten, favl- kendház, 1 szobás, 216 n.-öl bekerített gyü­mölcsös 40 000 Ft. Érd. kőből készült hétvégi ház, 524 n-öl bekerített gyümölcsös 18 000 Ft. Kisalagon favíkend­ház, szoba, konyhás. 600 n.-öl bekerített gyümölcsös 45 000 Ft. betonból épült szoba, konyhás vlkendház, 200 n.-öl bekerített gyümölcsösben 40 000 forint. Dunabarasztín faví­kendház 260 n.-öl gyü­mölcsössel 25 000 Ft. Dunafüreden víkend- ház 150 n.-öl gyümöl­csösben, vízparton 8000 forint. Felvilágo­sítást ad a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat, Bpest, V., Kálmán u. 13. 1. Vasas—MTK 1 2. Ferencváros-Bp. Honvéd 1 3. Dorog-Ujpésti Dózsa 1 4. Miskolc—Csepel X 5. Győr—BVSC 1 6. Salgótarján—Tatabánya X 7. Szombathely—Diósgyőr 1 8. Sztálin vár os—Komló 1 9. Kaposvár—Pécsi Dózsa 1 10. Budafok—KISTEXT X U. Bologna—Juventus 1 12. Udinese—Florentina 1 AZ NB l-ES TABELLA A vasárnap lejátszott 22. forduló után az NB I. osztályú labdarúgó bajnokság állása a következő: Hirdessen a PISI MEGYEI KÍW-ban 1. MTK 22 13 4 5 38:20 30 2. Csepel 23 12 5 5 49:20 29 3. Vasas 22 10 9 3 27:17 29 4. Tatabánya 22 10 6 6 33:26 26 5. Bp. Honvéd tk 9 7 d 35:23 25 6. Ferencváros 22 9 7 6 30:29 25 7. Ú. Dózsa 22 8 7 7 38:31 23 8. Salgótarján 22 7 8 7 26:32 22 9. Dorog 22 5 9 8 29:33 19 10. Szombathely 22 7 7 8 22:31 19 ti. Diósgyőr 22 4 8 10 23:32 16 12. BVSC 22 5 5 12 20:35 15 13. Miskolc 22 3 9 10 11:37 15 14. Győr 22 3 7 12 13:28 13 1500 m-es síkfutás: 1. Bíró (Váci | glmn.) 4.32. 2. Mizser (Váci gimn.) 4.41. 3. Kiss (Monor) 4.50. | 4x100 m-es váltó: 1. Cegléd j 47.4, 2. Szentendrei glmn. 48.4, 3. Váci gimn. 48.8, 4. Aszódi gimn. ! (Aszód) 12.50 m, Gépipari) 13.37 m, 2. Parádi (Váci gimn.) 13.47 m. 3. Magyar (Ceg­lédi glmn.) 13.01 m. 4. Borszéki (Váci gimn.) 13.01 m. 5. Takács (Cegléd) 12.68 m. 6. Sólymos 49. 5. Monori gimn. 50.02, 6. Váci Mezőgazdasági T. 50.04. 4x400 m-es váltó: l. Ceglédi gimn. 4:00.6, 2. Monor 4:12.2, 3. Aszód 4:14.3. 4x1000 m-es váltó: 1. Váci gimn. 11.51, 2. Ceglédi általános gimn.. 12.14. 3. Ceglédi Mezőgazdasági T. 12.18. Távolugrás: 1. Békési (Ceglédi gimn.) 691 cm, 2. Toka (Cegléd) 586, 3. Kovács (Cegléd) 389, 4. Margldics (Váci gimn.) 587, Nyíri (Aszód) (Sztendre) 5G0. Diszkosz: 1. Bonszéki (Vád gimn.) 37.47 m, 2. Braunsteiner (Váci Gépipari) 38.79 m, 3. Ta­kács (Cegléd) 33.19 m, 4. Jójárt (Cegléd) 34.97 m. 5. Krész (Ceg­léd) 34.45 m, 6. Laczkó (Nagy- káta) 31.67 m. Gerely: 1. Borszéki (Vác) 48.26 m, 2. Balogh (Monor) 42.35 m, 3. Medgyes (Nagykáta) 41.64 m. Távolugrás. Csapat. 1. Cegléd 5.70 átlag. 2. Váci glmn. 5.32. 3. Nagykáta 5.22. 4. Aszed 5.21, 5. 370. 6. Balogh i Szentendre 5.03, 6. Monor 3. 1 Diszkosz. Csapat. 1. Ceglédi Hármasugrás: 1. Békés. <C«- * lédl gimn.) 12.30 m. 2. Kovács! l'J Enrópa-rekord a férfi súlylökésben Az olasz Meconi, aki az utóbbi időben több 'kitűnő eredményt ért el a súlylökés­ben, vasárnap Pescarában megjavította az európai rekor­dot. Meconi eredménye: 18,48 méter. A régi hivatalos Euró- pa-csúcsot ugyancsak Meconi tartotta 18,03 m-rel. (Ceglédi gimn.) 11.94 m. 3. Ka­lász (Aszód) 11.79 m. 4. Almási (Sztendre) 11.66 m, 5. Nvirl (Aszód) 11.56 m. 6. Margldics (Váci gimn.) 12.21 m. Magasugrás: 1. Kovács (Monor) 170 cm. 2. Barta (Ceglédi gimn.) 167 cm, 3. Mózer (Monor) 167 cm. 4. Aczél (Váci g-mn.) 161 cm. 5. Stiller (Monor) 153 cm. 6. Laezkovlcs (Nagykáta) 155 cm. Súlylökés: l. Braunsteiner (Váci Gerely. Csapat. 1. Cegléd 179.98 m. 2. Monor 177.95 m. 3. Nagykáta 174.66 m. A jól sikerült verseny végén Nyitrai Sándor középiskolai test­nevelés! szakfelügyelő adta át a győztesek és helyez.ettek érmeit, valamint az okleveleket. Vár- konyi Zoltán megyei szakfel­ügyelő rövid összefoglalójában elmondotta: a verseny mind sportszempontból, mind a rende­zést illetően jól sikerült. Gólzáporral győzött a Nagykőrösi Kinizsi NB m-as csapataink a vasár­napi fordulóban jól szerepeltek. A Nagykőrösig Kinizsi 9 gólt rú­gott a Hódmezővásárhelyi MTE- nek, míg a Pilisi Bányász Anna- völgy csapatát fektette kétvállra. Csupán Pécel szenvedett veresé­get a már szombaton lel átszőtt, Traktorgyár elleni mérkőzésen. Nagykőrösi Kinizsi—Hódmező­vásárhelyi MTE 9:1 (3:0) 800 n„ v: Kápolnás. Nagykőrösi Kinizsi: Gömöri — Soós. Szabó I. Szabó II — Csi­kós I. Kovács — Komyik, Bako­nyi, Bélteki, Csikóé II. Decsá. A vendégcsapat sorozatos tá­madásaival indult a játék, de csatárainknak nem volt szeren­cséjük a lövésekkel. Negyedóra elteltével a Kinizsi átvette a já­ték irányítását és a 17. percben Komyik révén s vezetést is meg­szerezte. Változatos játék után a 23. percben újbó' Komyik a gól­szerző. majd ugyancsak ő két percre rá a harmadik gólt is be­lövi. A második félidő 47. percében nagy védelmi hiba a váci kapu előtt. 3:1. Ezután a hazaiak Csi­kós n-vel az élen nagy fölénybe kerülnek és tetszés szerint érik el góljaikat Bélteki. Komyik, Csikós II, Kornyik. Decs! révén. Jók: Szabó I, Soós és Csikós H. PILISI BÁNYÁSZ—ANNAVÖLGY 2:1 (2:1) Pilisvörösvár, 1500 néző. v: Kel­lér. Hazai támadásokkal indul a já­ték és a 10. percben Kimmel át­adását Fritzk a kapuba lövi. 1:0. Ezután kiegyenlítődik a küzde­lem és a vendégeknél Szili és Révész jeleskedik. A 28. percben a vendégek Szili révén egyenlí­tenek. 1:1. Nagy tram, izgalmak­ban bővelkedő küzdelem jellemzi ezután a játékot. A 43. percben Kimmel eredményes. 2:1. A második félidőben erősítenek a hazaiak és mezőnvfölényt har­colnak ki. de a vendégek ka­pusa nagyon lói áll a lábán. A 70. percben Gémes! 11-esét is ki- fogia. Ezután még több helyzet adódott mindkét kapu előtt, de az eredmény már nem változóit. A Traktorgyár—Pécel mérkő­zést szombaton látszották le a traktorgyár! pályán. Eredmény: 2:0 (1:0). I^^WVVVVVWVWVWVWWWVW Bel- és külföldi motorkerékpárok Férfi, női és gyermek kerékpárok, a legmodernebb varró­gépek vásárolhatók A VÁC ÍS KÖRNYÉKE t NÉPBOLT V. jármüboltjaban, Vác, Március 15. tér 25. VWWWMVVWWWWWVVWWw* Szécsényi 57.15 méterre javította a diszkoszvető rekordot Vasárnap délután a Megyeri úti pályán bonyolították le az U. Dózsa I. osztályú atlétikai versenyét. Jó rendezés mellett több említésre méltó ered­ményt értek el az atléták, amelyek közül kiemelkedik Szécsényi 57,15 méteres új or­szágos csúcseredménye a disz­koszvetésben« Szerdán döntenek az 1964-es olimpia színhelyéről A Nemzetközi Olimpiai Bizottság müncheni kongresszusa szerdán délelőtt dönt az 1964-es téli és nyári olimpia színhelyéről. A sza­vazáson 56 NOB-tag vesz részt. A döntéshez legalább 29 szavazat szükséges. Körmöczi a legjobb nyolc között A francia nemzetközi te­niszbajnokságon Körmöczi Zsuzsa folytatta jó szereplését. Vasárnap a nyolcba jutásért az amerikai Arnold ellen ját­szott s 6:3, 6:0 arányban bizto­san győzött. Megyei teniszbajnokság Alsógödön Szombaton Alsógödön rendez­ték meg a megye felnőtt egyéni férfi- és női teniszbajnokságát. Eredmények: Férfi egyes: 1. Csutl (Duna­keszi Magyarság), 2. Zborai (Bu­dakalász), 3. Druneg (Alsógödi HVDSZ), 3. Scheiber (Gödöllői ped.). Női egyes: 1. Keresztes Mag­dolna (Alsógödi HVDSZ), 2. dr. FcBrdős Bóláné (Alsógödi HVDSZ), 3. Kaály József né (Dunakeszi Magyarság) és Kiss Emőke (Du­nakeszi Magyarság). Fiú egyes: 1. Besenyői (Duna­keszi Magyarság). 2. Schubert (Gödöllői ped.). 3. Tóth (Alsó­gödi HVDSZ). 4. Holló (Üllő). Kovács Pál veretlenül nyerte a magyar kardvívó bajnokságot Vasárnap a Pasaréti úton 38 induló részvételével rendezték meg a kardvívó bajnokságot. Az élőm 'rkőzések meglepetése Gerevich, Szerencsés és Bako­nyi kiesése volt. A döntőben Kovács Pál mindvégig kitűnően vívott és veretlenül, ezúttal hatodszor szerezte meg a magyar bajno­ki címet. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK INGATLAN Beköltözhető ház el­adó, Cegléd, József u. ei_ 72 ezerért. _________ E ladó porta, Várkonyi István utca 52. szám alatt. Értekezni lehet: Malom tér 2. szám. EGYÉB Bontásból tégla, cse­rép és faanyag eladó. Td. Mester Ferencnél. Budai úti megálló nellett. Jó állapotban levő ikerágy eladó. Petőfi utca 9. szám. 125-ös IZS motorke­rékpár eladó. Cegléd, X.. Nagykátai út 2. sz. sTégy keretes nagy Boczonádi mézpergető eladó. Cegléd, Jókai utca 2.___________ K emencés Pálnak, Ör­kényi út 14. szám alól ílveszett Bojszi névre nallgató fekete puli- kutyája. Megtaláló illő jutalomban részesül. Sürgősen eladó új ál­lapotban levő 120 oasszusos Weltmeister harmónika. Cím: Al­kotmány utca 31. Kiadó egy bútorozott szoba, kamrahaszná­lattal, fiatal vagy Idős házaspárnak. VITT., Víz utca 16, ugvanott egy ebédlőszekrény is eladó. Nyárfadeszka eladó. Török Ignác u. (volt Bálvány u.) Prohászka bognár, Cegléd. Hirdetéseket a Ceglédi Hírlap reszere felvesz a Ceglédi Nyomda, evangélikus temnlom mMl**tt.