Pest Megyei Hirlap, 1959. április (3. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-07 / 80. szám

NB ll-es labdarúgó-mérkőzések Keleti csoport: Jászberény— Egyetértés 2:1, Miskolci MTE— Kecskemét 1:2, UTTE—Szolnok 0:0, Előre—Debrecen 5:2, Szegedi VSE—SZEAC 1:1, Ózdi VTK—Pénz­ügyőrök 1:1, Borsodi Bányász— Salgótarjáni Kohász 0:0. Nyugati csoport: Mosonmagyar­óvár—Zalaegerszeg 0:1, Kaposvár— Sztállnváros 2:2. Budaiok—Szállí­tók- 0:0, KISTEXT—Székesfehérvár 4:3, Pécsi Dózsa—PVSK 2:2, Komló —Délbudai Spartacus 2:2. Egy telitalálat a totón A legutóbbi totó-fordulóban a sok meglepetés miatt csupán egy pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ménye 436 376 forint. Tizenegy- találatos szelvény 85, tíztaiálatos pedig 814 darab akadt. Előbbiekre j 5133, utóbbiakra pedig 714 forintot fizetnek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: x, 1, *, 1, 2, x, 1, 2, 2, 1, 2, x. Meglepetések a megyei labdarúgó-bajnokságban A megyei laibd'ar úgó-ba j ntclkeá g- ban több meglepetés szüntetett. Pi­lis győzött Vecisésen.,, az éllovas Szentendre Honvéd, pedig ottho­nában pontot adott le Dunalkaszi- n-efk. Meglepetésnek számít még a Fóti SE vádi győzelmié is. A már szombaton eorrakerült Mámor— Kistarcsia mérkőzés hazai sikert hozott. MQNOR—iKISTARCSA 1:0 (0:0) Monor, 1203 néző. V: Simáik; Az első félidőben kiegyensúlyozott játék folyt. Mindkét kapu gyak­ran forgott veszélyben. A hazaiak több helyzetet dolgoztak ki. mint sportszerű ellemfelülk. Monor rá­fogó formáiban játszott. Az első félidőben Petrányi fejese a kapu­fán csattant, góf.t azonban nem tudtak eC'émii, mart vagy a jól záró védelem vagy a szerencse mentette a vendégek kapuját. Szünet után Berényi, László és Csendes labdája a kapufán csat- * tant. Az egyetlen gól a 66. perc­ben esett, László K. Nagy elé tá­lalta a labdát, aki a jobb felső sarokba bombázott. A vend! égek Pecsenyiczíky n irányításával sok támadást vezettek, de eziek med­dőnek bizonyultak. Kistere sa lát­hatóan megérezte az eltiltott Ra- pai hiányát. A jól játszó monori csapatból László. Petrányi, Monori és Szabó tűnt ki, míg a vendé­geknél Molnár II, Szeder. Kovács és Pecsienyiczky H. H. J. TÖKÖL-CEGLÉDl ÉPÍTŐK 0:0 Tököl. c'>D néző. Az első félidőben a ha­zaiak játszottak széliéi szemben. Mindkét együttesnek, die különö­sen Töíköüniak több helyzete akadt. A 25. pereiben &z Építők előtt is uvíilt gólszerzési alkalom, de Tol­nai a gólvonal előtt tisztázott. A második félidő első tíz. percében esett az iram. A 60. percben az egyik ceglédi kézzel nyúlt a lab­dához, de Plánéin 11-eset a kitű­ALBERTIRSA—GÖDÖLLŐI VASAS 1:1 (1:1) Gödöllő. 1000 néző. V: Tóth L. A harmadik percben Lehóczki kapta a labdát, s a kifutó Géczi mellett a hálóba helyezte. 1:0. A második negyedórában feljött a Vasas, de Tamás tiszta helyzetben háromszor is hibázott. Ezután ki­egyenlítetté vált a játék s a 31. percben egyediül elfutó Tamás egyenlített. Szünet után csökkent az iram. a helyi csapat valamivel többet támadott. Járvonszki két­szer is nagy helyzetben hibázott. A mindvégig lelkesen játszó ven­dégcsapat megérdemelten szerezte meg az egyik pontot a feltűnően gyenge napot kifogó gödöllőiek­kel szemben. Jó: Cseresznye, Horváth, Géczi, Molnár, ill. Ko­vács. Szuda. Koai.ta, Baranyi. A játékvezető igen eréílytelemül ve­zette .a helyedként kemény mér­kőzést H. K. Sidó Ferenc második lett az aszta Uten isz-világbajnokságon 10 napos küzdelemsorozat után vasárnap délután a dortmundi Westfallenhalleban több mint 8000 néző előtt befejeződtek a 25. asz­talitenisz világbajnokság küzdel­mei. A végső eredményeket tekintve Ismét a japánok fölénye domboro­dott ki, akik a 7 világbajnoki cím közül hatot megnyertek. A 7. világ- bajnokságot a férfi egyesben a kínai Jung Kuo-tong nyerte a ma­gyar Sidó Ferenc ellen. A magyarok szereplése feltétle­nül a várakozáson felüli. A férfi egyesben és a férfi csapatban 2., a női egyesben, férfi párosban és ▼egyespárosban pedig a 3. helyet Szerezték meg a minden időik leg­erősebb mezőnyű világbajnoksá­gán. Különösen Sfdó teljesítménye kitűnő, akiről úgy beszélnek, mint ennek a világbajnokságnak a hősé­ről. A 36 éves magyar játékos ne­héz ellenfelek legyőzése után ke­rült a döntőbe s csak' heves harc­ban szenvedett vereséget a nála sokkal fiatalabb és mozgékonyabb kínai játékostól. Az 1959. évi férfi egyes világ­bajnok: Jung Kuo-tong (ikínai), 2. Sidó Ferenc (magyar), 3. Ogimura (japán) és Miles (amerikai). Női egyes világbajnok: Matsuzaki (japán), 2. Eguchi (japán). 3. Kó- czián (magyar) és Cu Cun-hui (kí­nai). Férfi páros világbajnok: Ogimu­ra. Murakami (japán), 2. Stipek, VyhnanovEzky (csehszlovák), 3. Bérezik, Földi (magyar), Alser. RakeU (svéd). Női páros világbajnok: Namba, Jamaizumi (japán), 2. Eguchi, Matsuzaki (japán), 3. Haydon, D. Rowe (angol) és Szun Mei-jin, Cu Cun-hui (kínai). „ Vegyespáros világbajnok: Ogl- mura. Eguchi (iapán), 2. Muraka­mi, Matsuaaki (japán). 3. Bérezik. Lantosné (magyar) és Vang Csuan- jao, Sztin Mei-jin (kínai). nőén védő Somogyi kivédte. A mérikőaést gyenge csatársorok és jó védelmék küzdelme jellemezte. Tököl meglepően idegesen ját­szott. Jó: Jarosi, Tolnai, Vászin István, ilL Somogyi (a mezőny ’egjobbja). Csendes. Deli. Bundies Péter FÓTI SE-VÄCI VASUTAS 2:0 (2:0) Vác, 803 néző. A lelkes vendégcsapat a 8. percben Elek 2« metenes bombá­jával megszerezte a vezetést. A 3D. percben Forgács szabadrúgása a sorfal mellett vágódott a jobb saroikba. (Szerintünk a labda miár a szabadrúgást megelőzően túl ju­tott az alapvonalon.) Szünet után a Vasutas nagy fölényét nem tudta gólokra váltani, a fótiak gyors elfutásai viszont mindig veszélyt jelentettek. Gyenge szín­vonalú mérkőzésen nyert a lelkes vendégcsapat. Vác tervsz-erűtlenül, s különösen az első félidőben szív nélkül játszott. Jó: Förgécs, Pefktor, Szabó, Kis®, ül. Balogh. R. L. ÜLLÖ-GYÖMRÖ 2:1 (0:0) Üllő, íooo néző. V: Gombás. Szabó gódijával Gyömrő szerezte meg a vezetést, néhány perecéi később Bátiki egyenlített. Befeje­zés előtt HO perccel a tisztán ha­gyott Bátiki szerezte a győztes gólt. Jó: Báfki, Holló. Ül. Szabó J.. Tóbiás. SZENTENDREI HONVÉD- DUNAKESZI KINIZSI 0:0 Szentendre. 8DD néző. V: Kovács. Az első félidőben a szél a hazaia­kat, szünet után a dunatoesziéket támogatta. Mindkét csatársor tag­jai gyengén lőttek, egyáltalán nem használtaik ki a szél segítsé­gét, hogy távoli lövésekkel vegyék be a .kaout. A védelmek mindkét, oldalon jól zártak. Jó: Székely. Gyetván, Varga L., ill. a védelem és Varga József. SZIGETUJFALU—SZIGET- SZENTMIKLÓS 3:1 (1:0) Szigetújfalu, 400 néző. V: Hú­szak. Csapkodó mérkőzésen, nyert *a nagyobb akarással játszó hazai csapat. Befejezés előtt 12 perccel még 1:1 volt az eredmény, ezután biztosította be . győzelmét Sziget- újfalu. G: Simonysez, Vigh II. Vigh ÜT, ill. Majoros. Jó: Vigh I. Simonyecz, Vigh n, ill. Varga. Fiala. PILIS—VECSÉS 5:3 (3:3) Vecsés, 21500 néző. V: Vinágh. A lényegesein egységesebb pilisi csa­pat jobban kihasználta helyzeteit. A veosási védelem gyenge napot fagott ki. Befejezés éiliőtt súlyos sportszerűtlenség zavarta meg a játékot. A vecsési Molnár I a já­tékvezető háta mögött teljes erő­vel belevágott FöCidvársizká arcába. G: Túrosán (2), Föld vársziki, Hal- gas, Szél, ük Földi <2), Tóth. A Ceglédi Vasutas szerepelt a legjobban az országos vidéki szabadfogású birkózóbajnokságon Száznegyvenhét induló a megyei mezei futóbajnokságon Szombaton és vasárnap Kecskeméten bonyolították le az országos vidéki szabadfogá­sú birkózó egyéni, csapatbaj­nokság küzdelmeit. A ver­senyen mintegy 500-an indul­tak. Az országos vidéki bajnokok névsora lepkesúlytól felfelé >a következő: PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megye) Bizottsága és a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lujza tér 5 Telefon: 343—100 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Szabó (ózdi Kohász). Bemkő (Szegedi EAC), Fábri (Ceglédi VSE). Viczek (Diósgyőri VTK). Villám (Szegedi VSE), Budai (Diósgyőri VTK), Lengyel (Debreceni VSC), Reznák (Ceg­lédi VSE). Csapatversenyben: 1. Ceglé­di VSE 18. 2. Diósgyőri VTK 13, 3. Szegedi VSE 9 ponttal. A Marczibányi téri lőtéren vasár­nap megrendezett felszabadulási sportlövő emlékverseny 120 iövéses kisöbű sportpuska versenyében, az állő testhelyzetben az U. Dózsa csapata 1153 körös leljesitményé- vel új országos csúcsot állított fel — 2 körrel túlszárnyalva saját régi rekordját. Népes mezőnyök részvéte­lével bonyolították le vasár­nap a gödöllői Palotakert­ben Pest megye 1959. évi mezei futóbajnokságát. A nyolc szám közül a gödöllőiek három, a dunakesziek, illet­ve nagykőrösiek 2—2 bajnok­ságot szereztek, egy számban pedig aszódi versenyző dia­dalmaskodott. A felnőtt fér­fiaknál Malinák Andor, a Gödöllői ASC sokoldalú ver­senyzője biztosan szerezte meg a bajnoki címet. Igen szép versenyben győzött a női ifjúságiak küzdelmében Czechner Katalin, a serdülő fiúknál pedig a gödöllői Sóly­mos Tibor. A csapatverse­nyekben a ceglédiek szere­peltek a legjobban. Üttörő leány (300 m, 20 in­duló): 1. Kundlya Márta (Du­nakeszi Magyarság) 1:46, 2. Horváth Éva (Budakeszi Pe­tőfi) 1:47,6, 3. Szabó Márta (Gödöllő) 1:48.6. Csapatban: 1. Gödöllő (Szabó, Mátés, Bán) 16 pont, 2. Dunakeszi 20, 3. Budakeszi 23. Űttörő fiú (600 m, 13 in­duló): 1. Karlovics István (Aszód) 1:43.9, 2. Bálint (Ceg­lédi Hunyadi) 1:44.4, 3. Török (Albertirsa) 1:47. Csapatban: 1. Aszód (Karlovics, Nagy, Nemes) 19, 2. Albertirsa 19. Serdülő leány (500 m, 17 in­duló): 1. Fodor Zsuzsa (Nagy­kőrösi Kinizsi) 1:28, 2. Rad­nóti Gizella (N. Kinizsi) 1:30, 3. Csákvári Éva (Váci Pe­tőfi) 1:31.9. Csapatban: 1. N. Kinizsi (Fodor, Radnóti, Ziel­bauer) 13, 2. Ceglédi Hunyadi 15, 3. Váci Petőfi 27. Serdülő fiú (1000 m, 49 in­duló): 1. Sólymos Tibor (Gö­döllői MEDOSZ) 2:56.1, 2. Fabók (Dunakeszi 201. sz. isk.) 2:56.7, 3. Pusztai (Ceglédi Hu­nyadi) 3 perc. Csapatban: 1. Ceglédi Hunyadi (Pusztai, Pongrácz, Nagy) 16, 2. Váci gimn. 34, 3. 201. sz. isk. 42. If júsági női (800 m, 8 in­duló): 1. Czechner Katalin Malinák Andor, • Gödöllői ASC háromtusázója a felnőtt- szám győzteseként befut a célba. (Dunakeszi Magyarság) 2:45, ,2. Magyar Ildikó (G. ME­DOSZ) 2:47.6, 3. Kenderes (Ceglédi Hunyadi) 2:51.4. Csa­patban: 1. Ceglédi Hunyadi (Kenderes, Csubinka, Vas- gyán) 17. Ifjúsági férfi (2000 m, 28 in­duló): 1. Sárközi (G. MEDOSZ) 6:12.9, 2. Biró (váci gimn.) 6:14.8, 3. Pető (Váci Petőfi) 6:15.4. Csapatban: 1. Váci gimn. (Biró, Palotás, .Mizsér) 20, 2. G. MEDOSZ 26, 3. N. Kinizsi 38. Női felnőtt (1000 m, 2 In­duló): 1. Ács Rozália (Nagy­kőrösi Kinizsi) 3:45.2, 2. Varga Katalin (G. MEDOSZ) 4:09. Férfi felnőtt (3000 m, 10 indu­ló): 1. Malinák Andor (Gödöllői ASC) 9:52, 2. Szűcs (Galga­héviz) 9:57, 3. Dömsödi (Ceg­lédi VSE) 10:10.8. Csapatban: 1. Sóskúti Traktor (Keresztes. Muszula, Városi) 20. Horváth Kálmán INGATLAN Eladó hétvégi házak Pest megyében: Mogyoródon: 1 szoba, ! veran^dás, favíkendház j 390 n.-öl gyümölcsös és szőlő 35 000 Ft. Ke­repesen fa hétvégi ház 1 szoba, 300 n.-öl, be­kerített gyümölcsös 30 000 Ft. Érden, fa­víkendház, 200 n.-öl gyümölcsös 25 000 Ft, 1 szoba, terasz, 150 n.- öl gyümölcsös 25 000 Ft. Érdligeten, faví­kendház, 1 szobás, 216 n.-öl bekerített gyü­mölcsös 40 000 Ft. Érd, kőből készült hétvégi ház, 524 n-öl bekerített gyümölcsös 1« 000 Ft. Kisalagon favíkend­ház, szoba, konyhás, 600 n.-öl bekerített gyümölcsös 45 000 Ft. Gyálligeten, 1 szobás hétvégi ház 255 n.-öl gyümölcsös 30 000 Ft. Szentistvántelepen, betonból épült szoba, konyhás víkendház, 200 n.-öl bekerített gyümölcsösben 40 000 forint. Dunaharasztin faví- kendház 260 h.-öl gyü­mölcsössel 25 000 Ft. Dimafüreden víkend­ház 150 n.-öl gyümöl­csösben, vízparton 8000 forint. Felvilágo­sítást ad a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő Vállalat, Bpest, V., Kálmán u. 13. Nagykőrösén, piac közelében, azonnal beköltözhető kétszo- j bás családi ház 50 j ezerért eladó. Nagy­kőrös, VI., Tündér u. öt. EGYEB A Ceglédi Dózsa Népe Termelőszö­vetkezet saját nád- feldolgozó telepén készített nádpad- lót, stukaturnádat és nádbetétes gyü­mölcsös hűtőládá­kat, hivatalos áron szállít: Cím: Dózsa Népe Termelőszö­vetkezet, Külső Kátai út. T.: 325. Eladó kétszemélyes fodrászberendezés. — Konrád Sándor, Öcsa, Bajcsy-Zsilinszky út 51. Hirdessen a PISI MEGYEI HÍRLAP-ban T .'V'YAXVVA/VAAAAXV.A CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK VIII. kér. Somogyi | Méhcsaládok eladók. Béla utca 15. számú ház eladó, beköltöz­hető. I 9 alatt. III. kér. Baross utca Választási malacok el­adók. III. kér. Deák tér 5. szám. Hirdetőket a Ceglédi Hírlap reszere felvesí a Ceglédi Nyomda, evangélikus templom mellett. Vác idegenben győzött a Láng-gyár ellen EZ TÖRTÉNT AZ NB ÍI-BEN Akárcsak az NB III-asok, a Pest megyei NB Il-es csa­patok is három pontot gyűjtöttek vasárnap. Külö­nösen értékes a Váci Pető­finek a fővárosban elért Váci Petőfi—Lá Rozsnyai utca, 4000 néző. V: Sziget L. Vác: Kohlmann —> Je­szenszky, Neugan, Czuczor — Varga, Farkas — Sebestyén, Pintér, Andriska, Rásó, Frick. Mintegy ezer váci szurkoló jött el vasárnap délelőtt a fő­városba. Az első félidőben in­kább a Vác támadott, Gulyás többször bravúrosan mentett, A 15. percben Sebestyén be­adását Rásó az ötösről kapura fejelte, Gulyás a léc alól nyomta ki a labdát. Tíz perc­cel később Andriska labdáját Oroszlányi Bányász— győzelme. A két otthon ját­szó csapat közül csak a Csepel Autó szerzett pon­tot, míg a Ceglédi Vasutas kikapott. ifi-gyár 1:0 (0:0) Gulyás kiejtette, de Frick kö­zelről fölé emelt. Szünet után a Petőfi lépett fel támadólag, az 55. percben Pintér, Andriska helycserés támadás következett, Pintér baloldalra ívelt, s a befutó Frick mintegy 12 méterről ka­pásból a hálóba lőtt. A gól után a hazaiak vették át az irányítást, de a váci védelem, Jeszenszkyvel az élen, jól állt a lábán. Jó: Jeszenszky (a mezőny legjobbja), Czuczor, Varga, ilL Mészáros, Juhos, Kolarics, Gu­lyás. Csepel Autó 2:2 (2:1) Dunaharaszti, 3000 néző. V: Simon P. Cs. Autó: Vági — Vigh, Kul­csár, Goda — Nagy, Tajti — Kalász, Flandó, Kiss, Kerekes, Pásztor. Hazai fölénnyel kezdődött a mérkőzés. A 18. percben Kiss meredeken szöktette Handót, aki a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. Kezdés után egy hosszan előre ívelt labdát a le­sen álló Németh kapott, s egyenlített. Tovább támadott a hazai csapat, hatalmas iramot diktált, s több kapufa jelezte fölényét. A 44. percben Kul­csár és Vigh együtt ugrott fel egy magas labdára, amely köz­ben Némethé lett, s a közép­csatár, a kifutó Vágit is kicse­lezve a hálóba lőtt. B. Spartacus—Cegi< Cegléd, 2000 néző. V: Radó. Ceglédi VSE: Madarasi — Pákozdl, Gyikó, Pintér — Csontos, Lengyel — Kökény, Halász, Fodor, Gyura, Botos. A ceglédiek nappal és eny­he széllel szemben kezdték a játékot. Mindjárt támadásba lendülitek, gólt elérni azonban, nem sikerült. E,gy támadás so­rán az egyik Spartacus védő kézzel ért a labdához a tizen­hatoson beiül és a 11-est a jobbra mozduló Zsákla mellett Botos a kapu bal oldalába lőt­te: 0:1. A gól inkább a vendé­geket lelkesítette fel és veszé­lyesen rohamoztak. A ceglédi csapat tervszerűtlenül játszott, a csatárok egyáltalán nem tudták tartani a labdát. Ennek következtében a fővárosi csa­pat fölénybe került és Halasi jobb felső sarokba küldött lö­vésével ki is egyenlített. A fél­idő befejezéséig az eredmény már nem változott, bár ez idő­A második félidő elején is az Autó lépett fel támadólag. Az 53. percben Kerekes labdá­jával Kalász elfutott és éles, nehéz szögből egyenlített. Nem sokkal később Triff-Ákosi a 16-oson belül kézzel ütötte le a labdát, amelyet Kerekes meg­szerzett és a hálóba lőtt. A já­tékvezető azonban nem adta meg a gólt, hanem szabadrú­gást ítélt a Csepel Autó javá­ra. Később ugyancsak kézzel ütötték le a labdát az oroszlá­nyiak, de Simon most sem adott 11-est. A 70. percben Makkait és Kalászt összecsa­pás miatt kiállította a játékve­zető. Jó: Triff-Akosi, Fónay, Né­meth, ill. Kulcsár, Goda, Tajti, li Vasutas 2:1 (1:1) szakban is a fővárosiak voltak a jóval többet támadók. Szünet után, az első percben Pintér kezére lőtték a labdát a 16-oson belül, melyért a játék­vezető 11-est ítélt. A büntetőt Széles értékesítette. A gól lát­hatóan megzavarta és idegessé tette a ceglédieket, viszont a vendégeket fellelkesítette és megnyugtatta. Teljesen átvet­ték a játék irányítását és igye­keztek az eredményt tartani. Ez nem is volt nekik nehéz, mert a ceglédiek csatársora, de általában az egész csapat tel­jesen szétesően, fáradtan moz­gott, mintha beletörődtek vol­na a vereségbe. Botos magá­ról megfeledkezve, a labda el- rúgása után az ellenfél játéko­sába belerúgott s a játékveze­tő azonnal kiállította. A 10 fő­re olvadt hazaiak elkeseredé­sükben még tovább rohamoz­tak, gólt azonban elérni nem tudtak a jól és okosan védeke­ző ellenféllel szemben, Gy. L. Három csapat — három pont A labdarúgó NB III. 20. fordu­lójában, mint várható volt, Pécel otthon tartotta a két pontot. Az idegenben szereplő Pilisi Bá­nyász elvérzett, míg a Nagy­kőrösi Kinizsi értékes döntetlent harcolt ki Kiskunhalason. PÉCELI MÁV—NYERGESUJFALU 1:0 (1:0) Pécel. 500 néz-ő. V: Nagy II. P. MÁV: Szénhegyi — Baráth, Sári, Talapa — Csendes, Hegedűs — Holló II. Kalmár, Városi, Nagy, Tóth. A MÁV, részben betegség, rész­ben fegyelmi okok miatt igen tar­talékosán állt fel. Az első 45 perc­ben a hazaiak játszottak fölény­ben. de több helyzetük közül csak egyet tudtak értékesíteni Tóth fe­jesgólja révén. Szünet után Inkább a Viscoisa irányította a játékot, ne­kik is akadt több helvzetük. Jó: Sári, Hegedűs. Kalmár. KERÁMIA—PIIJSI BÄNYÄSZ 3:1 (3:0) Gergely utca, 300 néző. V: Var­P. Bányász: Herczegh — Hau. Fazekas. Sn^mberger — Pel^r. W!szt. — Gál Marjai, Gechter, Viz- váH, Kimmel. Nagy lendülettel kezdett a Kerá­mia. s már az első öt nercben megszerezte a vezetést. Továbbra ; is a bazrji esanat rohamozott, a ; vendégek védelme szétesően já+- | szott. A 15. percben növelte elő­nyét a Kerámia, ezután feljött né­hány percre a Bányász. A 33. percben Fazekas rosszul rúgta ki a labdát, az átadást elcsípte az el­lenfél egyik játékosa, s az üres kapura lőtt. mert Herczegih még nem ért vissza helyére: 3:0. Szünet után a Pest megyei csa­pat támadott többet, de a csatárok a legjobb helyzeteket is kihagyták, csupán a szépítésre tellett erejük­ből. . A Bányász szétesően. tervszerűt­len ül, lelkesedés nélkül játszott. Csak Wiszt és Vízvári dicsérhető. KISKUNHALASI KINIZSI—NAGY­KŐRÖSI KINIZSI 2:2 (2:1) • Kiskunhalas, 13 000 néző. V: Kul­csár. Nagykőrös: Gömöri — Soós, Sza­bó, Erdei — Csikós II, Kovács —* Koniyik, Bakonyi, Bélteki, Aszódi, Decsi. Mintegy 150 körösi szurkoló kí­sérte el csapatát idegenbe. Erős iramban indult a találkozó, a 18. percben Bakonyi átadásával Korá­nyik kitört, megszerezte a veze­tést. A hazai csapat a 32. percben egyenlített, majd 10 perccel később előnyhöz is jutott. A 73. percben Erdei 20 méteres szabadrúgásból egvenlített. Erősáramú. színvonalas, sport­szerű küzdelemben jórészt a tech- nikásabb Nagvkőrös irányította a játékot és győzelmet is érdemelt volna. Elsősorban Szabó. Csikós II é«* Bakonyi tűnt ki de a többi kö­rösi játékos is lelkesen küzdött. Kulcsár kitűnően bíráskodott.