Pest Megyei Hirlap, 1959. április (3. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-14 / 86. szám

ffft MELY WCirlap 1959. ÁPRILIS 14. KEDD ys/s/sssssssssssssssssssssss/ssssssssssss X \ | Lehetne szombaton ?! | , --------—w.. « napon tart- ^ ^ ják meg a megyei válogatottak ^ S tornájának második fordulólát i Á rangadón Kistarcsa győzött Szentendre ellen, s a többi mérkőzés is az otthonjátszók sikerét hozta <* m oggei labdarúgó-bajnokságban tornájának második fordulóját Foton i is. A Pest megyei ifik Nógrád, a megyei felnőtt váló- $ gatott pedig Vecsésen Békés ^ megye válogatottjával mérkő- $ zik. ^ Felmerül a kérdés: nem le-^ hetne-e a felnőtt találkozót ^ már szombaton lebonyolítani?^ Ugyanis a megyei sportköz- ^ vélemény a magyar—jugoszláv ^ A nagy érdeklődéssel várt Kistarcsa-Szentendrei Honvéd rangadó hazai győzelemmel végződött. Érdekesség, hogy a többi találkozó is az otthon játszók sikerét hozta. így Fót legyőzte Monort, s most a Fóti SE került a táblázat élére. A találkozókon általában kevés gól született, csupán Albertir- sán született nagy eredmény, KISTARCSA-SZENTENDREI HONVÉD 1:0 (0:0) Kistarcsa, 1400 néző. V: B-en-de. KSC: Molnár II — Sztarahovszki, Pecsenyiczky I. Schléger - Sze­der, Kovács — Molnár III, Sze­mes, Lantos, Pecsenyiczky II, Rapai. Sz. Honvéd: Janzsó - Ilosvai, Székely, Kantzler — Gyet­A Pilisi Bányász győzött, Nagykőrös kikapott otthonában A labdarúgó NB III 21. fordu­lójában csak a Pilisi Bányász nyert. Nagykőrösről mindkét pontot elvitték a mezőkovács­háziak. Pécel, mint már közöl­tük, szombaton 3:0 arányban alulmaradt a Bp. Helyiipari SC- vel szemben. PILISI BÁNYÁSZ—MAGYAR PAMUT 2:0 (2:0) Pilisvörösvár, 1300 néző. V: Tóth. P. Bányász: Herczegh — Nick I, Peiler. Spamberger — Nick II, Wiszt — Fazekas, Marjai, Gechter, Kimmel, Gál. Az első félidőben színvonalas já­ték folyt, ekkor Gál és Kimmel ré­vén 2:0-ás vezetésre tett szert a hazai csapat. Szünet után ellapo­sodott a játék. MEZÖKOV ACSHÄZ A—NAGY­KŐRÖSI KINIZSI 2:1 (0:1) Nagykőrös, 1500 néző. V: Kápol* nás. N. Kinizsi: Gömöri —Soós, Sza­bó, Erdei — Csikós I, Kovács — Kornyik. Bakonyi, Bélteki, Csikós II, Decsi. Szünetig szép, változatos, jó ira­mú játék folyt. A 26. percben Kor­nyik megszerezte a vezetést, szü­net után mintha kicserélték volna a Kinizsit. erősen visszaesett. A 68. percben egyenlített a Petőfi, majd befejezés előtt 12 perccel vé­delmi hibából a győztes gólt is megszerezték. A körösi csapatban csupán Kovács és Bélteki tűnt ki. Labdarúgó NB I. Csepel—MIK 1:0 (0:0). Csepel. 22 000 néző. Győr—Ferencváros 1:0 (0:0). Üllői út, 30 000 néző. Vasas— Salgótarján 4:1 (2:0). Fáy utca, 12 000 néző. Tatabánya—Dorog 2:2 (2:1). Dorog, 8000 néző. Miskolc— BVSC 0:0. Miskolc, 15 000 néző. Szombathely—Bp. Honvéd 0:0. (A 19. percben félbeszakadt.) Szom­bathely, 12 000 néző. 1. Vasas 18 8 n 1 22: 9 25 2. Csepel 18 10 4 4 42:17 24 3. MTK 18 10 4 4 34:18 24 4. Tatabánya 18 8 5 5 27:22 21 5. Bp. Honvéd 17 7 6 4 23:15 20 6. Ferencváros 18 7 5 6 25:26 19 7. U. Dózsa 18 6 6 6 31:25 18 3. Szombathely 17 6 6 5 19:22 18 9. Salgótarján 18 6 6 6 24:29 18 10. Dorog 1?, 3 8 7 20:29 14 11. BVSC 18 5 4 9 20:29 14 12. Diósgyőr 18 3 7 8 18:25 13 13. Miskolc 18 2 8 8 10:33 12 34. Győr 18 2 6 10 10:24 10 ECSER—PÉTERI 4:2 (3:1) A monori járási labdarúgó-baj­nokság rangadóját alacsony szín­vonalú küzdelmes mérkőzésen megérdemelten nyerte Ecser. 38 telitalálat a totón A vasárnapi totó-fordulóban 38 pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 13 353 forint. Tizenegytalálatos szelvény 948, tíz- találatos pedig 8393 akadt. Előbbiek re 535, utóbbiakra 76 forintot fizet­nek szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény 1, 1, x, törölve, x, 2, 2, 1, 1, 1, 1. 2. 1. A szombaton lejátszott Anglia— Skócia válogatott-mérkőzés után Nagy-Eritannia labdarúgó-bajnok­ságában Anglia vezet 4 ponttal, 2. Skócia 3 pont, 3. Észak-Irország 2 pont, 4. Wales 1 pont. Vasárnap délelőtt a Budapest— Sztálinváros—Budapest közötti 135 km-es útvonalon bonyolították le az Osztyapenko országúti kerék­páros emlékversenyt. Az I. osztá- ! lyú csapatok küzdelméből az Uj- ! pesti Dózsa (Török Gy., Stámusz, j Csörgő) együttese került ki győz- j tesen 10:01 órás idővel a Csepel és | a Tipográfia előtt. ván, Madácsi - Gajdos, Makrai, Rózer, Bacsa, Varga L. Nagy iramban kezdődött a já­ték, inkább a hazaiak rohamoz­tak. A 12. percben Pecsenyiczky II szabadrúgása a bal kapufáról pattant le. Nem sóikkal később is­mét a kistaresai balösszekötő előtt kínálkozott helyzet, de fölé küldte a labdát, majd a későb­biek során lövését szépen védte Janzsó. Feljött a Honvéd is és né­hány szép támadást vezetett. A 25. percben Rozer fejesét jó ér­zékkel mentette Molnár H. Szünet után is változatos játék folyt. A 16. percben szép Honvéd­támadás végén az egyik szent­endrei játékos fejese a felső léc­ről pattant ki. Két perccel ké­sőbb szerezte a hazai csapat a mérkőzés egyetlen gólját. Molnár III elfutott a jotobszélen, az alap­vonal tájáiról a túlsó oldalra ívelt, s Rapai jó érzékkel a bal alsó sarokba küldte a labdát. Ezután több kista.rcsal helyzet jelezte a hazaiak fölényét. A 40. .percben majdnem egyenlített Szentendre. Molnár II ugyanis kiejtette a lab­dát, de a szentendreiek lövése a kapu mellé szállt. Változatos, nagy iramú mérkő­zésien megérdemelten nyert a ha­zai csapat. Kistarcsa jelentős me­zőny fölényt harcolt ki, lényegesen többet támadott, s akár több gólt is lőhetett volna. Rapai már a mérkőzés elején megsérül*. s ez­után nem volt teljes értékű har­cos. A Honvéd ritkább támadásai veszélyesebbek voltak. A játék kemény volt, a magas termetű Honvéd-játékosok igyekeztek ki­használni testi elejüket, többször szabálytalanság csúszott játékuk­ba. Jó: Szeder. Schléger, Kovács. Szemes. Pecsenyiczky ír, 111. Jan­zsó, Székely. Gyetván, Vargia L. Bende játékvezető lói bíráskodott, a játékvezetői szempontból nehéz mérkőzésen. R. L. FÖTI SE-MONOR 1:0 (1:0) Fót, 800 néző. V: Varga Ernő. A hazai csapat lépett fel támadó­lag. s a 8. percben Forgács sza­badrúgása a kapufám csattant. Feljött Monor, szép támadásokat vezetett, a távoli lövések azonban elkerülték a kaput. Az első fél­időben Monor irányította a játé­kot, Fót ritkán, de veszélyesebben támadott. A 36. nercben a fóti Forgács szabadrúgását Kóczián fe- j jelte a hálóba, de a játékvezető, j helyesen, les címén nem adta j meg a gólt. A 40. percben kapu előtti kavarodásból jutottak előnyhöz a hazaiak. Elek lövése a momori Szabón irányt változ­tatva jutott a hálóba. Szünet után a hazaiak rohamoztak, de a csatárok több nagy helyzetet el­hibáztak:. Befejezés előtt 10 perccél Kó- czáán lövését csak szögletre men­tette a kapus, majd Bérénvi előtt | nyílt egyenlítési alkalom. Jó: | Pektor, Bori, Forgács H, Kóczián, j ill. Szabó, Stettner, K. Nagy. Kalma János SZTK-VECSÉS 1:0 (1:0) Szigetszentmiíklóe, 800 néző. V: Pusztaszeri. Élénk iramú mérkő­zés. Negyedóra eltelte után az SZTK átvette a kezdeményezést, sokat támadott, de a befejezéseik nem sikerültek. A 41. percben kapu előtti kavarodásból Kocsis lőtt gólt. A második félidő is a hazaiak fölénye jegyében telt el, Vecsés csak szórványosan táma­dott. Jó: Földi, Tóth, Kocsis, An­tal, ill. Kalász, Trassier, Varényi. PILIS—GÖDÖLLŐ 2:1 (1:1) Pilis, 900 néző. V: Nyerges. A második percben szabadrúgáshoz jutott a hazai csapat. Ha-lges Földvárszlkiniak adott, s ő a kapus mellett a hálóba lett. Az első 25 percben a hazaiak voltak fölény­ben. de a gödjöllői kapus igen jól védett. Ezután Gödöllő átvette az irányítást az idegeskedő hazaiak ellen, s kiegyenlített. Fordulás után nyomasztó fölényben játszott Pilis, s a 8&. percben Kutszenda szerezte a győztes gólt. Jó: Túr­osán, Földvárszki, ill. a kaipus (a mezőny legjobbja) és a középasa- tár. GYÖMRÖ-TÖKÖL 2:1 (1:1) Gyömrő. 7C0 néző. V: Windisch- ma-nn. Fóris révén inár a második percben vezetéshez jutott Gyömrő, a tököltek két perccel később Rozgics I révéin egyenlítettek. Változatos küzdelem alakult ki, mindkét csatársor »ok helyzetet kihagyott. A 75. percben Végh szerezte a győztes gólt. Tököl vé­giig kérdésessé tudta tenni a ha­zaiak győzelmiét. Jó: Tóbiás. Ró­naszéki, Csatlochi, ill. Rozgics II. Plausín, Török. Fodor István dr. DUNAKESZI KINIZSI-SZIGET- UJFALU 1:0 (0:0) Dunakeszi, »00 néző. V: Ta- bányi. A mérkőzést általában a helyi csapat irányította, többet támadott. A vendégek védeke­zésre rendezkedtek be, s ezt igen jól végezték. A találkozó sorsa a 69. percben dőlt el, Vifjh Ferenc kézzel ért a labdához, 11-est vé­tett. A büntetőt Varga József ér­tékesítette. Sajnálatos, hogy a nagy iramú mérkőzés utolsó 10 percében a játékosok túllépték a keménység határát. Ez inkább a hazaiakat segítette, mert ők ju­tottak szabadrúgáshoz. Végered­ményben a Kinizsii megérdemel­ten nyert. Jó: Félix, Kalvach, Varga József, Vargia László, ill. Abrahám. Sohmebh, Vigih Ferepc, Vigh ZoUái\ Bucli&rd Tibor CEGLÉDI ÉPITÖK-VACI VASUTAS 2:0 (2:0) Cegléd. 400 néző. V: Bucsányi. A vendégcsapat lépett fel támadó­lag és főleg a jobbszélen vezetett támadáisokkai több ízben veszé­lyeztette a hazai kaput. Később fokozatosain feljött az Építőik. A 15. percben egy baloldalion ih-dult helycseré« támadás után a kö­zépre helyezkedő Mifeuts elé ke­rült a labda, aki a kifutó kapus mellett a hálóba lőtt. Tovább tar­tott a hazaiak fölénye, s a 30. percben a kapu előtti kavarodás­ból Gyikó volt eredményes. Szü­net után hatalmas erővel rohamo­zott Vác, a ceglédi csatárok nem tudták tartani a labdát, jórészt a hazai térfélen folyt a -^átek. AZ Építők kapuját az önfeláldozó vé­delem, Sómodávai az élen. men­tette meg az egyenlítéstől. Jó: So- modi, Deli. Malus, ill. Takács, Ja­kab, Balogh. Magyar Mátyás ALBERTIRSA­Albertinsa. ÜLLŐ itl ÁLLÁS Gyengeáramú elektro­mérnök Ötéves gya­korlattal állást változ­tatna vidékre, lakás szükséges, Bóka Já­nos, Bpest, XI., Bics­kei 4. Vácon, vagy Vác kör­nyékén lakó fiatal autószerelőket Diesel- munkára felvesz a TEHERFUVAR váci főnöksége. Jelentkezni lehet: Vác, Törökhe­gyi út 5. INGATLAN Eladó hétvégi házak Pest megyében: Mogyoródon: 1 szoba, verandás, favíkendház 390 n.-öl gyümölcsös és szőlő 35 000 Ft. Ke­repesen fa hétvégi ház 1 szoba, 300 n.-öl, be­kerített gyümölcsös 30 000 Ft. Érden, fa­víkendház, 200 n.-öl gyümölcsös 25 000 Ft, 1 szoba, terasz, 150 n.- öl gyümölcsös 25 000 Ft. Érdligeten, faví­kendház, 1 szobás, 216 n.-öl bekerített gyü­mölcsös 40 000 Ft. Érd, kőből készült hétvégi ház, 524 n-öl bekerített gyümölcsös 18 000 Ft. Kisalagon favíkend­ház, szoba, konyhás, 600 n.-öl bekerített gyümölcsös 45 000 Ft. Gyálligeten, 1 szobás hétvégi ház 255 n.-öl gyümölcsös 30 000 Ft. Szentistvántelepen, betonból épült szoba, konyhás víkendház, 200 n.-öl bekerített gyümölcsösben 40 000 forint. Dunaharasztin faví­kendház 260 n.-öl gyü­mölcsössel 25 000 Ft. Dunafüreden víkend­ház 150 n.-öl gyümöl­csösben, vízparton 8000 forint. Felvilágo- I sítást ad a Pest me­gyei Ingatlanközvetítő j Vállalat, Bpest, V., j Kálmán u. 13. j Beköltözhető kertes j családi ház eladó. Új­pest, Szondy u. 39. EGYÉB Figyelem! Rekamiék, fotelek, székek, fotel­ágyak, sezlonok készí­tése jó minőségben. — Több havi könnyítés­sel. Bp., Festetich u. 11. Keletinél. /VA/V Hirdessen a PISI MEGVEI HÍRLAP-ban CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK 125-ös lemezvillás Cse­pel vizsgázva, olcsón sürgősen eladó. Uj férfikerékpár is. Rá­kóczi 4. Eladó azonnal a leg­prímább 24-es WO- fcíANKA fekvő nyers-1 |laj motor garanciával. Cegléd, Kátai üt 345. • Eladó 512 n.-öl porta, XIV., Kenderföld 39. szám. özv. Kovács Mihálynénál. Égy-, vagy kétszobás házat vennék egy ré­szét készpénzben a többit havi járadék­kal. címeket kérem a Ceglédi Nyomdában leadni. Egy jól bevált, 600 km-t futott BERVA motorkerékpár eladó. Cegléd, I. kér. Alkot­mány utca 6. Méh van eladó Nagy- boconádi kaptárban három család. Érdek­lődni lehet Cegléd VIII., Somogyi Béla utca 28. Hirdetéseket a Ceglédi Hírlap részére felvesz a Ceglédi Nyomda, evangélikus templom mellett. Szerdán Vácott játszik edzőmérkőzést a B-válogatott Hétfőn délelőtt Baróti La­jos szövetségi kapitány meg­hallgatta az NB I-es csapa­tok edzőinek jelentését a va­sárnapi mérkőzésekről, a vá­logatásnál számításba vett játékosok formájáról, majd sor került a különbözp kere­tek kijelölésére. Mint* a szö­vetségi kapitány elmondotta, végleges csapatok csak szer­Felhívús! A Váci Vendéglátóipari Vállalat kezelésében levő Dunakeszi Pavilon üzem­egységben április 20-tól beindul \ KÖZÉTKEZTETÉS Előfizetéseket az üzlet­vezetőnél lehet előjegyez­tetni április 16-tól! Háromfogásos menü: Helyben elfogyasztva 7,60 Ft, Fogyasztó által elszállítva: 6,90 Ft. Váci Vendéglátóipari V. vezetősége. dán este lesznek — az edző­mérkőzések után. A pillanatnyi keretek a kö­vetkezők : A-keret: Grosics, Ilku, Mátrai, Sipos, Sárosi, Bund- zsák, Kotász, Berendi, Sán­dor, Göröcs, Tichy, Pál, Fenyvesi, Budai, Csordás, Rákosi. Az A-együttes szerdán dél­után Petőfibányán játszik edzőmérkőzést. B-keret; Tóth (Diósgyőr), Török, Kárpáti, Szigeti. Lan­tos, Dudás, Szojka, Kovács III, Kleibán, Szovják, Törő- csik I Monostori II, Gilicz, Molnár, Szimcsák I. A B-csapat szerdán dél­után Vácott játszik edzőmér- j kőzést. KÉZILABDA-EREDMÉNYEK Nagypályás férfi NB I: Újpesti Dózsa—Dunakeszi Magyarság 20:10 (12:6). Kispályás férfi NB II: Vári Fonó —Pécsi Dózsa 21:16 (8:9), Vác. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343—100. 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Vác alulmaradt Komlóval szemben, nagyarányú vereséget szenvedett a Csepel Autó és a Cegléd A labdarúgó NB II va­sárnapi fordulója siralma­san végződött a Pest me­gyei csapatok számára. A Nyugati csoport rangadóján a Váci Petőfi egy gólkü­lönbséggel alulmaradt a Komlói Bányász ellen, míg másik két csapatunk nagy­arányú vereséget szenve­dett. Komlói Bányász—Váci Petőfi 2:1 (1:0) Vác, 4500 néző, V: Hernádi. V. Petőfit Kohlmann — Je­szenszky, Neugan, Czuczor — Varga, Farkas — Sebestyén, Pintér, Andriska, Rásó, Frick. Tapogatózó játék után Kom­ló az 5. percben lesgóllal sze­rezte meg a vezetést Perényi révén. A gól után nagy iram alakult ki, a Petőfi sokat és veszélyeset támadott. Az egyenlítés a levegőben lógott, de a komlói védelem mindig mentett. Húszperces Petőfi fölény után a félidő végéig változatos küzdelem folyt. Szünet után hazai támadá­sokkal folytatódott a játék. A 48. percben Pintér rossz átadá­sát a komlói Molnár I elcsíp­te, a megingó Petőfi védelem mellett az alapvonalig futott, onnan visszajátszott, s a labdát Grozdics küldte a hálóba. Ez­után Vác változtatott összeál­lításán. Czuczor a csatársor­ba ment előre, s Neugan lett a jobbfedezet. így jobban is ment a játék s az 54. percben Czuczor szépített. A Petőfi még növelte az iramot, de az eredmény már nem változott. Balszerencsés mérkőzésen vesztette el hazai veretlensé­gét a Váci Petőfi. A játék ké­pe alapján a döntetlen való­sabb lett volna. Jó: Krausz, Mestyán, Komlói, Balázs, Grozdics, ill. Jeszenszky, Neu­gan, Frick. Budai Spartacus—Csepel Autó 8:1 (2:1) Budafok, Dunapart, 1500 né­ző. V: Hegyes. Cs. Autó: Vági — Vigh, Kul­csár, Goda — Nagy, Tajti — Kárpáti, Handó, Kiss, Kerekes, Pásztor. Az első félidőben még jól tartotta magát a lelkes Csepel Autó, szünet után azonban fe­lülkerekedett a tapasztaltabb hazai csapat. G: Demeter (5), Huszár (2), 1 Milosevits, ill. Kerekes. Jó: Demeter (a mezőny legjobbja), Weisz, Neumann, Pamuki, ill. Kulcsár, Tajti, Kárpáti. Nyugati csoport: Oroszlány —Mosonmagyaróvár 1;0, PVSK—Láng 1:7, Zalaegerszeg —Kaposvár 6:1, Sztálinváros— Budafok 1:2, Szállítók—KIS- TEXT 0:1, Székesfehérvár— Pécsi Dózsa 1:2. Szegedi EAC—Ceglédi Vasutas 9:0 (4:0) Szeged, 8000 liéző. V: Mar­tos dr. CVSE: Madarast — Pákozdi, Gyikó, Pintér — Baranyi, Len­gyel — Halász, Várkonyi dr., Fodor, Gyura, Anka, A CVSE-ben Botos eltiltása, Kökény pedig sérülése miatt nem játszott. A vendégcsapat védekező taktikát alkalmazott, s a sepregető szerepét Várko­nyi dr. töltötte be. így a SZEAC nyomasztó fölényben volt. Mintegy 10 perc eltelte után Várkonyi dr. a labdára lépett, bokaficamodást szenve­dett és sántikálva elhagyta a j pályát. Ettől kezdve a cégié- I diek végig 10 emberrel ját­szottak. A nagyszerű formában levő éllovas SZEAC igen szép gó­lokkal, ilyen arányban is meg­érdemelten nyert. Különösen a hazaiak két összekötője — Ne­mes, Polyvás — játszott ki­emelkedően, míg a ceglédiek­nél valamennyi labdarúgó jó­val az átlagon alul szerepelt. Gy. L. Keleti csoport: DVSC—Sze­gedi VSE 2:0, Szolnok—Előre 2:1; Kecskemét—UTTE 4:1, Egyetértés—Miskolc 3:1, Pénz­ügyőrök—Borsod 1:0, Sparta­cus—Ózd 0:1, Salgótarján— Jászberény 1:1. A Nagykőrösi Kinizsi serdülő leánycsapata harmadik lett az országos mezei futóbajnokságon Mozgalmas képet mutatott va­sárnap délelőtt a Népliget, Va­sas-sporttelep előtti része. In­nen vágtak neki a távnak az országos mezei futóbajnokság részvevői, s természetesen itt foglalt helyet a közönség leg­nagyobb része. Mi is itt fedez­tük fel a nagykőrösi sportoló­kat, akik így panaszkodtak. — Gödöllőn a serdülő győz­tes jobb idővel lett első, mint itt — mondotta Fodor Zsuzsa, aki a szám egyik esélyese volt. Mór a rajt után fellöktek, méghozzá úgy, hogy a verseny után kapcsokkal kell helyre­hozni sérülésemet. A bukás miatt értékes időt vesztettem. Dicséretes, hogy a kedvezőt­len körülmények, a „buktatá­sok” ellenére a serdülő nőknél 3. lett a nagykőrösi csapat. Egyénileg Radnóti 11., G. Nagy 14. Fodor pedig 20. helyen vég­zett. A nagykőrösieken kívül a gödöllői és ceglédi sportolók képviselték P st megyét a me­zei futóbajnokságon. A férfi serdülőknél a Ceglédi Hunya­di csapata 6., a Gödöllői ME- DOSZ együttese pedig 7. lett. A gödöllői csapat tagjai Sóly­mos, Koltai, Maurer, Grébel, Boros. A női ifjúságiak mező­nyében Magyar Ildikó (Gödöl­lői MEDOSZ)* 17. lett. Utolsónak a tízezer méteres futás következett. Itt indult a gödöllői Gál János, aki bár 45. lett a népes mezőnyben, mégis derekasan helytállt, végigfu­totta a távot. Érdeklődtünk, hogy a duna­keszi Czechner Katalin miért nem állt rajthoz az ifiknél? Apja elbeszéléséből igen furcsa ökot hallottunk. Sportköre, a Dunakeszi Magyarság elfelej­tette benevezni, s azért nem vett részt az országos mezei bajnokságon. Bánatában ki­rándulni ment. Az országos mezei futóbaj­nokság eredményei. Férfiak. Felnőttek (10 000 m): 1. Kovács József (MTK) 30:46 2. Csapatban: 1. MTK. Felnőttek (4070 m): Iharos Sándor (Bp. Honvéd) 11:29.2, 2. Kovács L. (U. Dózsa) 11:34,2, 3. Rózsa­völgyi (Bp. Honvéd) 11:41.2. Csapatban: 1. Bp. Honvéd. If­júságiak (3060 m): 1. Szentivá- nyi Gergely (MAFC) 9:02.R, Csapatban: 1. MAFC. Serdü­lők (1900 m): 1. Hajós Ferenc (Vasas) 5:45, Csapatban: 1. Va­sas. Nők. Felnőttek (1520 m): L Sasvári Gizella (Nagykanizsai Bányász) 4:48.6. 2. Rőder (Va­sas) 4:50,2. 3. Bánsági (U. Dó­zsa) 4:56. Csapatban: 1: BVSC. Ifjúságiak (980 m): 1. Kazi Ol­ga (MAFC) 3:04.8. Csapatban: 1. Vasas. Serdülők (600 m): 1. Dávid Katalin (Nagykanizsai Bányász) 1:51,2, Csapatban: 1, Törekvés 36, 2. NVSE 39, 3. Nagykőrösi Kinizsi 45 pont.