Pest Megyei Hirlap, 1959. április (3. évfolyam, 76-100. szám)

1959-04-01 / 76. szám

99 FEL SIKER “ SZOLNOKON Ifi-válogatottunk győzött, a felnőtt csapat kikapott A békéscsabai gyorson bé­relt szakasz, a szolnoki vasút­állomáson pedig — ahová jó hangulatban eltöltött utazás után érkeztek meg a játé­kosok — a Szolnok megyei Labdarúgó Szövetség két képviselője várta a Pest megyeiket. Bőséges ebéd kö­vetkezett ezután, többen alig tudtak megbirkózni a két nagy szelet rántotthússal, majd rövid sétát tettek a válogatottak a városban. Az utcán, amerre jártunk nem találkoztunk a mérkő­zést hirdető falragaszokkal, de ennek ellenére, mintegy 800 néző gyűlt össze a Szol­noki MTE pályán az előmér- kőzésre, az ifi-találkozóra PEST MEGYE IFI—SZOL­NOK MEGYE IFI 3:0 (0:0). A két csapat Kálmán já­tékvezetése mellett a követ­kező összeállításban kezdett. Pest: Czékus (Ceglédber- cel) — Garamvölgyi (Duna­keszi Magyarság), Bardócz (D. Kinizsi), Burza (Üllő) — Schréder (Kistarcsa), Derű­jén (Fóti SE) — Takács (Maglód), Sziics (Fóti SE), Laczkó, Viczkó (Üllő), Jakab (Fóti SE). Szolnok: Balázs — Borzi, Gógány, Egei — Kar- kecz, Danka — Deák, Pusztai Bagi, Adámosi, Fülep. Az első félidőben inkább a hazaiak támadtak, de a Pest megyei védelem jól műkö­dött. Egyik esetben Bardócz az üres kapuból mentett. Szünet után Garamvölgyit a nyáregyházi Szetnpéteri vál­totta fel a szolnokiaknál pe­dig Sás lett a jobbösszekötő. A félidő derekán szerezte meg a vezetést a Pest me­gyei válogatott. Jakab be­adását Viczkó mintegy 10 méterről a jobb alsó sarokba lőtte. Pár perccel később a szolnoki középhátvéd lyukat rúgott, Szentpéteri elcsípte a labdát, s gólba továbbította. A 30. percben Takácsot be­széd miatt kiállították. Ez­után Czékus kétszer is ne­héz helyzetben mentett, majd kétszer a kapu mellé küldték a labdát a szolnoki csatárok. A harmadik gólt is a védők hibájának kihasz­nálásából szerezte Szentpé téri. Változatos mérkőzésen nyert a helyzeteket job­ban kihasználó Pest me­gyei csapat. A szolno­kiak valamivel többet támadtak, de kihagyták a gólszerzési lehetősége­ket, illetve jól rombolt a Pest megyei védelem. Dicséretes, hogy az ember- hátrány ellenére nemcsak tartani tudták az eredményt, hanem még növelni is tud­ták azt. Czékus, Viczkó, Bar­dócz, s második félidei tel­jesítményével Szűcs, míg a hazaiaknál Deák, Danka és Adámosi tűnt ki. A felnőtt meccset rövid ünnepség vezette be. a pá­lya közepére vonult a két felnőtt és ifjúsági csapat. Tieger Miklós, a Szolnok megyei Labdarúgó Szövetség főtitkára és Komjáti Zoltán, a Pest megyei Labdarúgó Szövetség főtitkára zászlót cserélt. Ekkor már mintegy 1400 néző övezte a játékte­ret. SZOLNOK MEGYE—PEST MEGYE 3:0 (3:0). Szolnok: Kucsera — Papp II, Gyémánt, Gulyás — Gyet- vai, Sári I — Willisch, Pin­tér, Cs. Farkas, Máté, Mező­teleki. Pest: Molnár I (Kis­tarcsa) — Betz (Szigetszent­miklós), Székely (Szentendrei Honvéd). Petrovics (Monor) — Szabó (Monor), Gyetván (Sz. Honvéd) — Molnár I. (Kis­tarcsa). Makrai (Sz. Hon­véd), Vigh (Szigetujfalu), K Nagy (Monor), Varga (S2 Honvéd). Kovács játékvezetése mel­lett a Pest megyei csapat — akárcsak az ifik — piros mez­ben kezdték el a küzdelmet. Már az első percekben n.agy lendülettel rohamozott a szol­noki válogatott,- feltűnt na­gyobb technikájuk. A 10. percben Willisch nagy hely­zetben fölé lőtt, majd a 30. percben góllá ért a hazai nyomás. Egy szabadrúgást középre íveltek be, s Pin­tér a hálóba lőtte a labdát. Szerintünk Pintér a gól előtt lesen állt. A 43. percben, kapu előtti kavarodás után Pintér labdája a felső lécről a gólvonalon túlra pattant, majd onnan kiperdült. A bí­ró a partjelző intésére adta meg a gólt. Szünetben cserét határoz­tak el a Pest megyeiek. Vigh lett a jobbhátvéd. Betz ki­állt, s Krausz lett a közép­csatár. A 60. percben. K. Nagy nagy helyzetben mellé­lőtt. Ebben a játékrészben, bár a Pest megyeieknek is akadt néhány helyzetük, azonban most is a hazaiak irányították a játékot. A Pest megyeieknél újabb cserét határoztak el, Petrovai he­lyett Stettner jött be. A 75. percben Willisch egyéni já­ték utón beállította a vég­eredményt. Jó iramú mérkőzésen az NB III-as játékosokból álló Szolnok megye meg­érdemelten nyert. Lé­nyegesen többet támad­tak, állandó fölényben voltak, s győzelmük egy­általán nem volt vitás. A Pest megyei csapat erejé­ből többre nem tellett, telje­sítményük a várt alatt ma­radt. A védelemre igen nagy munka hárult, helyes lett volna Vighet már előbb hátravonni. * A mérkőzés után hideg va­csorát kaptak a játékosok, majd gyorsvonattal indul­tak haza. Cegléden két cso­portra oszlott a különítmény. A vecsési, monori, üllői já­tékosok személyvonattal foly­tatták útjukat, a többiek a gyorssal mentek Pestre. A vasárnapi válogatott­mérleg tehát 3:3-as döntet­lent mutat. Az utánpótlás szempontjából igen örvende­tes a Pest megyei ifik győ­zelme, s ha figyelembe vesz- síük, hogy a szolnoki felnőtt csapat tagjai magasabb osz­tályú játékosok, nem kell szégyenkeznünk, a megyei bajnokságban szereplő lab­darúgókból összeállított együt­tesünk balsikere miatt. Reitter László Két magyar az ifjúsági vívó-világbajnokság kardversenyének döntőjében A magyar ifjúsági labdarúgó-válogatott értékes győzelme a spanyolok ellen Magyarország-Spanyolcrszág 2:0 (1.0) Párizsban, a 21 éven aluliak vívó­világbajnokságának befejező nap­ján a kardversenyre került sor. Ebben a számban kedden reggel 16 ország 39 versenyzője lépett pástra. A magyar színeket Bako­nyi, Kovács és Messzéna kén- viselte. A selejtezőkből mind a három fiatel vívónk tovább jutott. Bako­nyi 5. Kovács 4, Messzéna pedig 3 győzelmével és két vereségével biztosította magának az elődön­tőbe jutást. Itt Bakonyi és Kovács folytatta jó szereplését és arány­lag könnyen került a középdön­tőbe. Messzéna viszont csak két győzelmet szerzett és így kiesett a további küzdelemből. A középdöntőben Bakonyi 4 győ­zelmet szerzett: 5:4-re verte a len­gyel Parulszki'., 5:l-re a holland Heidenriiket. 5:0-ra a román Cul- ceát. 5:3-ra az angol M. Leckiet és csak a francia Jacquestől szenve­dett vereséget 5:3 arányban. Ko­vács a szovjet Melnyikov mögött aki 5 győzelemmel csoportelső lett — a második helyen végzett. Mind­össze a szovjet vívótól és az oszt­rák Filztői szenvedett vereséget 5:4 arányban. Legyőzte viszont a lengyel Sobcakot 5:3-ra.. a nyugat­német Kuntzot 5:4-re, az NDK-beli Hornkohlt pedig 5:1 arányban. A délutáni órákban megrendezett nyolcas dön+őbe f ehát a következő versenyzők kerültek: Bakonyi és Kovács (magyar). Parulszki és Sobcak (lenigyei). Mel­nyikov (szovjet), Jacques (francia). Heidenriik (holland) és Filz (oszt­rák). ként durva volt a mérkőzés, így szép játékról nem lehetett szó. A magyar csapat ezúttal küzdeniaka­rásból és lelkesedésből vizsgázott kitűnőre, bár a játék nem ment úgy. ahogy kellett volna. Dicséret illeti a játékvezetőt, aki az izzó légkörben is Kitűnően tartotta ke­zében a két csapatot. A magyar fiatalokat hatalmas ünneplésben részesítette a közönség a mérkő­zés végén; a játékosokat vállukon vitték ki a pályáról. LABDARUGÓ NB II Borsodi Bányász-Ceglédi Vasutas 2:0 (1:0) Barátságos labdarúgó-mérkőzések Gödöllői Vasas Szentendrei Hon­véd 3:3 (1:2). Gödöllő. Szombaton, a két tartalékos csapat találkozó­ján igazságos eredmény született. Csepel Autó—Gödöllői Vasas 2:1 (1:0). Gödöllő, 400 néző. V: Kaiser. A hazaiak vasárnap Tóth János és Kiss nélkül álltak fel. Az első fél­időben a széltől támogatott ven­dégcsapat állandó fölényben volt, azonban a hazai védelem Katona kapussal az élen. jól állt a lábán. A vezetést a 30. percben Kalász szerezte meg. A szünetben a gö­döllői éknél több csere történt, s ez úgy látszik használt., mert a Vasas egymásután vezette szebbnél-szebb támadásait, s ezek során Távorszki beadását Tamás fejelte a hálóba. A gól után továbbra is a hazaiak rohamoztak, s Tamás lövése alig kerülte el a kaput, majd Tóth Jó­zsef hagyott ki nagy helyzetet. Már-már úgy nézett ki. hogy dön­tetlen marad az eredmény, de b.>- fejezés előtt egy perccel, Kerekes kapuelőtti kavarodásból a hálóba talált. Az NB Il-es Cseoel Autó kultúráltabban játszott, bár szünet után erősen visszaesett. Jó: Goda, Kalász. Kerekes, ill. Katona, Cse­resznye, Nagy D., Jávorszki, Tököl—Bp. Postás (3:1 (2:0). Tököl. 500 néző. V: Kovács. A hu­zal csapat gólratörőbb játékával megérdemelten nyert. G: Rozgics I, Istvanov, PLausin, ill. Serédi. Jó: 1stva.nov, Jarosi, Rozgics I. Tolnai, ill. Serédi, Párizs, Kutenka. Ko­vács, járási játékvezető igen jól vezette a magasszínvonalú mérkő­zést. Bundies Péter Vecsés—Ecser Cri vegyes 4:0 (1:0). Vecsés. 600 néző. V: Csanak. Az első félidő várakozáson felüli, élénk iramú. változatos játékot hozott. Az első perekében a ven­dégcsapat veszélyeztetett, több Jo helyzetet hagytak kihasználatla­nul. Negyedóra elteltével a hazaiak fokozatosan átvették a játék irá­nyítását, gólt azonban csak a 38. percben értek el Földi révén. Szü­net után esett a játék színvonala, a vendégcsapaton kiütközött az Összeszokottság hiánya. A hazaiak helyenként nyomasztó fölénybe kerültek, különösen a Krész, Tóth balszámy játszott kitűnően. A to­vábbi gólok sorrendje: Földi (50. perc), Tóth (54. perc), Kári (89 perc). A mérkőzés jó játékvezetés mellett, sportszerű keretek között zajlott le. Fekete József Barátságos ökölvívó-mérkőzés: Vasas Dinamó—Nsgykőrösi Kinizsi 10:8 Jól megállta a helyét a tartalé­kos helyi ökölvívó gárda. A körösi fiúk rendkívül szívósan és lelkesen küzdöttek és csak nehezen győzötí ellenük az NB 1-es csapat. Részletes eredmények. (Előlállók a Dinamó versenyzői). Soda— Bundi. a lelkes, ügyes körösi ver­senyző pontozással győzött. Lip* ták—Kecskés, jó mérkőzésen nyert pontozással a Kinizsi öklözője. Kakuk—Papp, igen lendületes ke­mény mérkőzésen kis különbség­gel győzött a jókéoesfíégű Vasas­versenyző. Nagy—Fekete, a Vasas versenyzőjét mély ütés miatt lelép- t ették. A Szentkirályi—Mansz mérkőzést a Vasas versenvzőie nyert?, Man* szó* sorozatos fogásért leléptették Földi—Marton. Nagv csatában Marton nyert. Földit fkiélésért le­lépi ették. A Mately—Bot mérkő­zést Matelv könnyen nyerte. A Németh—Szűcs összecsapásból a kitűnő Néme4h került ki g^Őz^e- sen, s ezzel a mérkőzés 8:8-ra akkuit. A Keresztes—Flórián talál­kozót Keresztes kiütéssel nyerte, ezzel a Dinamó 10:8-ra győzött. Ezután bemutatót vívott, a ma- gy-'r B--váloga'ottal a Bulgáriában is sikeresen szerepelt Pugger, a A TOT0-TANACSADÓT anyagtorlódás miatt legközelebbi számunkban közöljük. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága é9 a megyei tanács lapja Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlaokiadó Vállalat Szerkesztőség es kiadóhivatal: Budapest VTTT Blaha Lujza tér * Telefon 343—100 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. körösi Raffael II-vel. A mérkőzés Pugger fölényes győzelmével vég­ződött. Horváth Lehel 24 telitalálat a totón A legutóbbi totó-fordulóban 24 pályázó ért el telitalálatot, nyere­ményük egyenként 17 281 forint. Tizenegytalálatos szelvény 495, tiz- találatos 5197 darab akadt. A nye­remény előbbiekre 837, utóbbiakra pedig 106 forint szelvényenként. A 12 találatos tippszelvény: 1, 1 x, 1, x, 1, 2, 1, 1, 2, 1, 1. Szombathelyen .látszották le a labdarúgó vasutas Európa Kupáért folyó magyar—francia mérkőzést. Magyar vasutas vál.—Francia vas­utas vál. 2:0 (0:0). Sa.j ószenlpéíer, 3000 néző. V: Pusztai II. A ceglédiek a múlt vasár­nap kiállított Halász nélkül utaztak el a korábbról elh? i lasztott sajószentpéteri mérkő­zésre. A csapat összeállítása következő volt: Madarasi — Pákozdi, Gyikó, Pintér — Csontos. Lengyel — Kökény, Baranyi, Gyura, Botos, Anka. A ceglédiek kezdettől fogva védekezésre rendezkedtek be. Baranyi telje ten hátrahúzódva játszott. A Bányász így végig fölényben volt. bár a ceglé­diek is vezettek egypár veszé­lyes támadást. Az első nagy gólhelyzetet is ceglédiek hagy­ták ki. Kökény a kifutó Ve­resbe lőtte a labdát. Feltűnő volt a hazai védők kemény, helyenként durva játéka, A félidő befejezése előtt pár perc­cel. egy ártatlannak látszó tá­madás végén a ceglédi védők elaludtak, Madarasi is bent ragadt kapujában és Szepesi a ‘hálóba lőtt. 1:0. Szünet után is a hazaiak tá­madtak többet, azonban a jól tömörülő ceglédi védelem min­dig sikeresen lépett közbe. So­kat hibáztak a hazai csatárok is. A 16-os táján, egy össze­csapásnál Szepesi előtt maradt a labda. A csatár habozás nél­kül lőtt a kapu jobb oldalába: 2:0. Ezután a ceglédiek is rúg­tak egy gólt. de a játékvezető les címén nem adta meg. Vég­eredményben a hazaiak meg­érdemelten nyerték meg a mérkőzést Gy. L. Vasárnap a kora délutáni órák­ban került sor Rigában a Rigai Tisztek Háza—Bp. Honvéd férfi kosárlabda-mérkőzésre, amely a bajnokcsapatok Európa Kupa tor­nájának soronkövetkezö első talál­kozója volt. A magyar csapat biz­tató kezdet után — balszerencsés második félidőben — vereséget szenvedett a szovjet együttestől. Rigai Tisztek Háza—Bp. Honvéd 73:54 (33:28). A montecarlói nemzetközi tenisz­verseny női egyes döntőjére hétfőn délután került sor. Körmöczi Zsu­zsa a döntőben nagyszerű küzde­lemben 7:3. 1:6, 6:3 arányban győ­zött a mexikói Yota Ramirez ellen. A kaliforniai Santa Barbarában Dallas Long. 18 éves amerikai fő­iskolai hallgató 19.25 m-es kitűnő eredményt ért el a férfi súlylökés­ben. Long ezzel az eredménnyel beállította honfitársa. Parry O’Brien világrekordját. ,,Döntőre készek“ a megyei spartakiádosok Országos döntőhöz étke­zett az első ízben kiírt őszí­téli spartakiád. A megyék legjobb asztaliteniszezői és sakkozói — mintegy három­százan — háromnapos küz­delemben döntik majd el. ki a legjobb falusi sportoló közöttük. Megyénkben mennyiségileg is jó ered­ményt hozott a verseny sorozat. 130 község 4614 sportolója vetélkedett, so­raikban több mint 900 leány. Remélhetőleg a mennyiségi siker után, a j(j minőségi folytatás sem marad el. A megyénket képviselő sipar. takiádosok kedd défliután 2 óra­kor a megyei KlSZ-bizottság INGATLAN _______________, I L eányfalu és Szent- ! endre környékén el- ! adó házak 60 000 fo­rinttól, telkek 10 000 forinttól. Felvilágosí­tást ad a Pest megyei Ingatlanközvetítő Vál­lalat központja min­dennap 8-tól 4 óráig, Budapest, V., Kálmán u. 13 és a szentend­rei kirendeltség, szer­dán 8—12 óra között. Ceglédi és nagykőrösi eladó ingatlanok. Há­zak 40 000 forinttól, telkek 8000 forinttól. Tájékoztatást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat ceg­lédi kirendeltsége, Cegléd, Kossuth tér 1, Hivatalos órák 8-12 között, kedden, pén­teken és szombaton. Vác és környéki el­adó ingatlanok. Há­zak már 50 000 forint­tól, telkek 10 000 fo­rinttól. Felvilágosítást ad a Pest megyei In­gatlanközvetítő Válla­lat kirendeltsége, Vác, Tanáqsháza. Félfoga­dás 8—12 óra között, minden kedden, pén­teken és szombaton. f Monoron és IVIonori Erdőn eladó házak 40 000 forinttól, telkek 8000 forinttól. Érdek­lődni lehet és a cí­mek megtudhatók a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat ki- rendeltségén, Monor, Petőfi u. 10. Hivata­los órák hétfőn, szer­dán és szombaton 8—12 óra között. Érdi és érdligeti eladó ingatlanok: házak 25 ezer forinttól, telkek 6000 forinttól, gyümöl­csösök 15 000 forint­tól. Pest megyei In­gatlanközvetítő Válla­lat érdi kirendeltsége, Érd, Diósdi út 34. Fél­fogadás reggel 8-12 között, kedden, csü­törtökön és szomba­ton. Ráckevei járásban há­zak 40 000 forinttól, telkek 6000 forinttól. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat du- naharaszti kirendelt­sége: Dunahavaszti, Dózsa György út 1. Felvilágosítás adás reggel 8—12 óra kö­zött, hétfőn, szerdán és szombaton-. Eladó ingatlanok Gö­döllőn: házak már 30 ezer forinttól, telkek 4000 forinttól, Pest megyei Ingatlanköz­vetítő Vállalat kiren­deltsége, Gödöllő, Dó­zsa György út 12. Fél­fogadás 8-12 óra kö­zött minden kedden, csütörtökön és szom­baton. Abonyi beltelek eladó, azonnal átvehető, ket- tőezerkettőszáz öles. — Dr. Egedy ügyvédnél, Abonyban. Eladó, azonnal beköl­tözhető, Budapesthez 45 kilométer, Szigetbe­cse, Makádi út 4. sz. alatt levő családi ház, két szoba, kamra, két mellékhelyiséggel, vil­lany és kút van. HÉV- megálló 5 perc. Vétel­ára 45 000 Ft. Érdek­lődni lehet: Szentend­re, malom irodájában iV'\AXV>X\/\X\/VA/V'VV Hirdessen a PEST MEGYEI HÍREAP-ban épületében gyülekeztek. Tart­sunk csak névsor-olvasást. Asztaliteniszezők. Férfi csa­pat: Felsőgöd (Berki, Debrece­ni, Daniké). Férfi egyes: Pelső- czi László (Szigetszentmiklós). Férfi páros: Pelsőczi, Erős (Szigetszentmiklós). Női csapat: Szigetszentmiklós (Eszes Erzsébet, Eszes Kata­lin). Női egyes: Mayemé (Főt). Női páros: Eszes-testvérek (Szigetszentmiklós). Vegyes pá­ros: Husztlicska Károly, Sza- badiszki Anna (Isaszeg). A cső­vári női sakkcsapat tagjai: Ha­lászná, Tóth Zsuzsanna, Petro­vics Mária, Dián Zsuzsanna. (Az abonyi férfi sakkozók dél­után 5 órakor érkeztek meg a fővárosba.) A epartadiádosok a gyüle­kező után a megyei TST-be mentek, ott vették át szerelé­süket. A továibbi diélutánd mű­sor így alakult: 5 órakor mozi, majd vacsora a Sportcsarnok­ban, ezt követően pedig pihe­nés. A lányokat a Szabadság szállóban, a férfiakat pedig Dózsa György út 150. szám alatti diákszállóban helyezték el. Elkészítették az őszi-téli spar lakiad döntőinek csoportbeosztását. Férfi asztalitenisz csapatunkat az első csoportba sorolták Vas. Komárom, Szolnok és Fejér megyével együtt A Vas és Ko­márom megye elíend mérkőzés­re ma délelőtt kerül sor, s való­színűleg ezen a napon bonyo­lítják le még a Szolnok és Fe­jér megye elleni találkozót is. Női csapatunkat is az első cso­portba osztották, az első napon Szabolcs, Heves és Somogy me­gye ellen mérkőzik a Pest me­gyei gárda. A férfisakkozók küzdelmé­ben 19 együttes vetélkedik. Pest megye harmadik csoport­beli ellenfelei: Veszprém, Zala Borsod és Fejér megye. Az abonyi sakkozók az első fordulóban pihennek, majd a Veszprém megye elleni talál­kozó következik. Délután ke­rül sor a Zala megye elleni mérkőzésre, s ha az idő en­gedi, még ma lejátsszák a Fejér és Borsod elleni találko­zói is. Mivel a nőknél csak 10 csapat indul, mindenki min­denkivel játszik. Ma délelőtt Hajdú, délután pedig Sza­bolcs és Szolnok megye csa­pata lesz a csőváriak ellen­fele. A megyei sportolók szorgalmasan készülődlek az erőpróbára. Husztlicska Ká­roly. Szabadszki Anna. a ve­gyespáros tagjai elmondták, hogy mindketten influenzásak voltak, a ez némileg akadá­lyozta őket az előkészületek­ben. — Hat éve ping-pongozok már — emlékezett vissza Husztlicska Károly. — Inkább a védekezés az erősségem, hirtelen közbeütésekkel zava­rom meg az ellenfelet. — Három hétig betegállo­mányban voltam, a legutóbbi két hetet szorgos edzéssel töl­töttem el — mondotta a másik isaszegi sportoló, SzabacUski Anna. — Akárcsak Huszt- licslca, én is KlSZ-tag vagyok, s szabad időmben gyakran felkeresem a KISZ-helyiséget, itt szoktunk játszani, — Bízom abban, hogy a Pest megyei sportolók jól megállják helyüket a három­napos viadalon — mondotta Huszár János', a megyei ifjú­sági sportbizottság elnöke. — Az esélyeket illetően nehéz jósolni, remélem azonban, hogy az összesített pontversenyben az első öt között végez majd megyénlk. Az őszi-téli spartakiéd döntő ünnepélyes megnyitóját ma reggel 9 órakor tartják a Sportcsarnokban, s ezután kez­dődnek el 10 ó"akor az asztali- tenisz- és sakk-csapatverse­nyek. A MAVAG férfi kosárlabda­csapata szombaton és vasárnap ismét játszott Mo-’tbrisonban a nemzetközi húsvéti torna kereté­ben. A magyar eeyü'tes szén sike­redet ért el: mindkét ellenfelét le­győzte. Az UEFA nemzetközi ifjúsági labdarúgó tornájának k ddi nap­ján játszotta a magyar csapat má­sodik mérkőzését, amelyre a bul­gáriai Sztara Zagorában került sor. A magyar fiatalok szép és értékes győzelmeit arattak a spa­nyolok ellen és ezzel komoly lépést tettek a csoportelsőség félé. A mérkőzés színvonala nem volt jó, viszont hatalmas küzdelem jel­lemezte. Sajnos a találkozó nagy részében a spanyolok „kezdemé­nyezésére” túl kemény, sőt helyen-