Pest Megyei Hirlap, 1959. március (3. évfolyam, 51-75. szám)

1959-03-03 / 52. szám

Az éllovas Kistarcsa kikapott Albertirsán, Pilis pontot hozott el Vácról ■* a megyei lahdarúgó-bajnokság else fordulójában Meglepetéssel kezdődött a megyei labdarúgó-bajnokság tavaszi idé­nye. Az éllovas Kistarcsa veresé­get szenvedett Albertirsán, s meg­lepetésnek számít még Pilis váci pontszerzése is. A forduló az ott­hon játszók sikerét hozta. ALBERTIRSA—KISTARCSA 3:0 (2:0) Albertirsa, 1200 néző. V: Húszak. Az első 10 perc kiegyenlített játéka tstán nagy irsai fölény követke­zett. Csupán az utolsó negyedórá­ban jött fel a vendégcsapat. A 20. percben Bárányi 20 méteres sza­badrúgásból szerzett gólt, majd Lehóczki talált a hálóba. Szünet után Fekete volt eredményes. A hazai ötösfogat szíwel-lélekkel játszott, akár nagyobb arányban is győzhetett volna a csapat. A védelemben Jánosi és Konta tűnt ki, míg az ellenfélnél a kapus és középhátvéd jeleskedett. TÖKÖL—SZIGETSZENTMIKLÖS 1:1 (1:0) Tököl, 1200 néző. V: Tihanyi. Kezdés után a tököllek mintegy 20 'percen át állandóan támadtak. • Rozgics I. a 13. percben egyedül kitört, s a kapus mellett gólt lőtt. Húsz perc elteltével feljöttek a .vendégek. A 61. percben egy szi- getszentmiklósi támadás során '.Clatz gyengén eltalált labdája a ’kapus mellett a hálóba került. Az egyenlítés után a vendégek szép kapufát lőttek, amelyből majdnem gól lett. Két ellentétes félidőt lá­tott a nagyszámú közönség. Az első félidőben Tököl, szünet után fis SZTK játszott jobban. A hazai csapatban négy játékos meglepően gyengén szerepelt. Jó: Tolnai, Tö­rök, ill. Földi, Kocsis. Bundies Péter VÁCI VASUTAS—PILISI KSK 2:2 (2:0) Vác. 600 néző. V: Rende. Első félidőben a Vasutas, szünet után Pilis játszott jobban. A Mikesen küzdő vendégcsapat 0:2-ről egyen­lített; A hazaiaknál néhány játé­kosból hiányzott a lelkesedés. G: Balogh (2), ill. Turcsin (2). Jó: Balogh. Borzák. ill. Turesán, Per­jés!. Földvársziki. GYÖMRÖ—FŐT 2:0 (2:0) pattant, áld közelről a hálóba lőtt. A félidő befejezése előtt a fóti középhátvéd rosszul találta el a labdát, s Farkas gólt lőtt. Ezután ellaposodott a játék, helyenként durva belemenések adódtak. A 60. percben a gyömrői Guthot, a 63. percben pedig a gyömrői Kiest utánrúgásért kiállították. Utóbbi esetnél három percig állt a játék. Jó: Csatlóch, Csepeti, Szabó S.. ill. Fényi. MONOR-VECSÉS 2:1 (1:0) Monor, 1200 néző. V: Bucsányi. 400 vecsési szurkoló jött át. Mind­két csapat idegesen kezdett, főleg a csatársorok. Első félidőben a vendégek sok helyzetet teremtet­tek, de a 16-os vonalnál csődöf mondott tudományuk. A monoriak ritkább rohamai veszélyesebbek voltak. A 28. percben váratlan ve­zetéshez jutott Monor. Berónyi négy-öt méteres lesen kapta a lab­dát, majd a leálló vecsési védelem mellett a hálóba lőtt. Fordulás után kiegyensúlyozott játék folyt, a 67. percben Csendes le&gyanús helyzetből növelte az előnyt. Ve- csés hatalmas iramot diktált, s a 75. percben Trasszer ll-esből szé­pített. Az utolsó negyedórában óriási küzdelem folyt, levegőben lógott az egyenlítés. A vecsési Trassier, Krész és Leimetter II, a másik oldalon Csendes és K. Nagy hagyott ki helyzetet. A vendégek legalább döntetlent érdemeltek volna. Jó: Somodi, Stiettner, Mo­noid, Csendes, Petrovics, iE. Földi (a mezőny legjobbja). Molnár, Ha- nek, Leimetter I. A játékvezető­hármas gyengén működött, Tóth partjelző nagy hibát követett el az első gólnál. Fekete *=? SZENTENDREI HONVÉD— SZIGETUJFAI.U 2:0 (2:0) Szentendfe, 400 néző. V: Ábrahám. Helyenként csapkodó mérkőzésen., a tervszerűbben játszó, többet tá­madó Honvéd megérdemelten nyert. Szigetujflalu végig Mikesen küzdött, elsősorban védelme jeles­kedett. G: Pinner, Kiss. Jó: Szé­kely, Gyetván, Gajdos, Varga, ül. Vigh Ferenc, Mészáros. GÖDÖLLŐI VASAS—CEGLÉDI ÉPÍTŐK 4:1 (3:0) utasítására ismét visszatért. Köz­ben a ceglédi Máté megsértette a játékvezetőt, s ezért a kiállítás sorsára jutott. A büntetőt Molnár értékesítette. Mátis fej esgólj ával, majd Kiss L. balsarokba küldött lövésével 3:0-ás vezetésre tett szert a Vasas. Szünet után Mátis szer­zett újabb gólt. A ceglédiek ekkor csak szépíteni tudtak. Jó: Cseresz­nye, Kovács, Sárréti, Kiss, Katona, ill Hedüs, Csendes, Gyenizse. Csiba József ULLÖ—DUNAKESZI KINIZSI 2:1 (1:1) Üllő, 800 néző. V: Lauber. A 2. percben k.ezezé® miatt 11-est ítélt a játékvezető a hazaiak javára, s ezt Gyarmati értékesítette. Tovább­ra is ÜEő támadott többet, de a Kinizsi védelme jól hárított. A 37. percben Varga József csavart lövé­sét Szekeres kiejtette, ® Tormai a hálóba lőtt: 1:1. A n. félidő első 25 percében nagy lendülettel roha­mozott Üllő. A 83. percben az egyedül kitörő Kollósi pont Szeke­resbe rúgta a labdát. A 88. perc­ben az üllőiek lesgólját nen adta meg a bíró, s a közönség emiatt tüntetett. Hosszabbítás következett, a 94. percben, ezögüetrűgás után az üllői Varga védhetetíenül fejelt a hálóba, majd fél perccel később lefújták a mérkőzést. A többet tá­madó helyi együttes megérdemel­ten nyert. Dunakeszi lelkesen küz­dött. Jő: Bátiki, Sári, Haraszti, W. a védelem. Suchard Tibor Meglepetésekkel indult az NB I Tatabánya—MTK 2:1 (0:1), Tata­bánya, 15 000 néző. Ferencváros— Szombathely 2:0 (2:0). Üllői út, 35 000 néző. Győr—Csepel 0:0, Győr, 12 000 néző. Vasas—Miskolc 0:0. Népliget. 12 000 néző. Dorog—Diós­győr l:l (1:1). Diósgyőr. 16 000 réző. Salgótarján—Újpesti Dózsa 3:2 (2:1). Salgótarján, 5000 néző. NB ll-es Gyömrő, 700 néző. V: Puszta­szeri. Jó talajú pályán a megfiata­lított hazai csapat már a mérkő­zés elején támadásba lendült. Esv gyors lefutás után Szabó beadás- Rterű lövése a kapufáról Kiss elé Gödöllő. 800 néző. V: Vincae dr. Rövid ünnepség után gödöüőt fö­lénnyel indult a játék. A 24. perc­ben a játékvezető 11 est ítélt a hazaiak javára. Az Építők erre le­vonult a pályáról, majd edzőjük labda rúgó-eredrfiónyek Nyugati csoport: Mosonmagyar­óvár—Szállítók 2:0, Szitálinváros— Székesfehérvár 2:1, Zalaegerszeg— PVSK 5:2, Budafok—Délbudai Spartacus 0:0, KISTEXT- -Orosz­lány 2:2, Lánggyár—Komló 1:2. Keleti csoport: Miskolci MTE— Bp. Spartacus 3:1, Jászberény— Szolnok 1:0, Kecskemét—Debrecen 4:1, Egyetértés—S zegedi EAC 1:3. Pénzügyőrök—UTTE 2:1, Előre— Salgótarjáni SE 1:0, Szegedi VSE— Borsodi Bányász 2:0 Ceglédi VSE— Özd 3:0. Ml TÖRTÉNT AZ NB III-BAN? Az Észak-közép csoportban sze­replő két Pest megyei csapat döntetlenül végzett. A Délkeleti csoportban — mint várható volt — Nagykőrös elvérzett Békés­csabán. NY. VIS COS A—PILISI BÁNYÁSZ 0:1 Nyergesujfalu, 800 néző. Vezette: Schmuck. P. Bányász: Herczegh — Hau, Peiler, Spamberger — Gémesi, Wiszt — Gál, Marjai, Gechter, Víz­vári. Kimmel. Mintegy 200 bányász szurkoló is elkísérte csapatát az erős iramú, közepes színvonalú mérkőzésre. A védekező taktikával játszó vörös­váriak ellen az első negyedórában a Visco&a támadott többet. Ezután három előretolt csatára révén I többször veszélyeztetett a Bányász, Kimmel lövéséi csak nehezen men­tette a hazai kapus. Szünet után feljött a Pest me­gyei csapat, több veszélyes helyze­tet teremtett. A 68. percben Sparn­berg er összecsapott az egyik hazai játékossal, mindketten elterültek, a bíró csak Spambergert áEította ki. Az utolsó percben Gechter nagy helyzetben hibázott. A játék képe alapján a Bányász győzelmet érdemeit volna. Jó: a közvetlen védelem, Gémesi, Gál, Kimmel. PÉCELI MÁV—HATVANI VSE 1:1 (1:1) Pécel 1000 néző. V: Oláh. P. MÁV: Leugyfí — Minké Sári, ; Mikes — Csendes, Holló II — Tóth. j Kalmár, Bat?, Farkas, Daróczi. Közel 300 hatvani néző érkezett ! Pácelre. Az első félidőben ki egyén* I súlyozott küzdelem folyt, Pécelmek több, helyzete akadt, ebből egyet Daróczi értékesített, nem sokkul később eg^renlíi ettek a vendégek. Szünet után a hazaiak állandó fö- J Tényben voltak, de ezt nem tudták j gólokra váltani. Végig narr:/ küzdelemben, hely­zetei alapján győzelmet érdemeli I volna a hazai csapat. Jó: Daróczi, } Farkas. Mikes. I BÉKÉSCSABAI ÉPÍTŐK—NAGY­KŐRÖSI KINIZSI 3:0 (1:0) Békéscsaba, 3000 néző. V: Szeled. N. Kinizsi: Gömöri — Szabó II, Soós, Erdei — Csikós I, Kovács — Komyik, Bakonyi, Bélteki, Csikós II, Decsf. A 26. percben szerezte meg a ve­zetést az Építőik, a gól előtt fed­, lökték Csikós I-et és így került a | labda a hálóba. A 65. és 75. perc- j ben újabb két helyzetet értékesí­tett a hazai csapat. Míg Békés­csaba hat kínálkozó helyzetéből csak hármat hagyott ki, addig h Kinizsi mindhárom nagy helyzetét elrontotta. A Kinizsi idényeleji formát mu­tatott, különösen a csatársor. Mindent összevéve, vállalkozáson alul szerepelt a csapat. Csupán Gömöri és Csikós II említhető. A játékvezető igen jól működött, az í első gól előtt azonban hibázott. Induljunk el a csillaggal jelzett kockából és lóugrás sze­rint haladjunk tovább. A végén megtudjuk, hogy „ezek’’ jelentős összeget tesznek ki a rejtvényversenyben. tr//r,„m,s,srssssssssssssssssssssss/sfsssfsssssssssssssssssssmsssssssss.'/s*sssssssA *■ a ( Megfejtés:-----­A Pest—Bács—Nógrád me­gyei MÉH Vállalat és a Pest megyei Hírlap 5000 forintos rejtvényversenye. 2. í Beküldő (név és pontos cím): ■ Népes mezőnyök, színvonalas küzdelmek a spariakiád döntőn Valamennyi járás képvise­lői, mintegy 150 sportoló vo­nult fel vasárnap reggel a Gödöllői Ganz kultúrtermé­ben a Pest megyei őszi-téli spartakiád asztalitenisz- és sakkdöntőjének megnyitójá­ra. Huszár János, a megyei ISB elnökének üdvözlő sza­vai után kezdődtek el a küz­delmek. Az asztaliteniszezők a Ganz, a sakkozók Pedig a Tessedik Sámuel Diákotthon kultúr­termében vetélkedtek. A ver­seny méreteire jellemző, hogy az asztalitenisz-küzdel­mek 12, a sakkversenyek pe­dig 22 asztalon kerültek sor­ra. A döntő nemcsak meny- nyiségi, hanem minőségi szempontból is felülmúlta a tavalyit. Igaz, azoknak az asztalite­niszezőknek, akik több szám­ban indultak, igen sok mér­kőzést kellett játszaniok, s így az eredmények elérésé­nél nagy szerepe volt a jó erőnlétnek. Az asztalitenisz­küzdelmek a ráckevei járást képviselő szigetszentmikló- slak sikerei jegyében zajlot­tak. A férfi egyes és páros, valamint a női páros is az ő zsákmányuk lett. Ezenkívül mindkét csapatszámot is megnyerték. Érdekesség, hogy a ráckevei járás férfi csapa­ta csak két játékossal állt ki, mert a harmadik tagnak nem volt rendben az igazo­lása. Ugyanakkor vitatható, hogy a rendező bizottság he­lyesen engedte-e indulni őket. A sakkozóiknál nagy küz­delem után dőlt el az első­ség sorsa. A csővári lányok csak nehezen diadalmaskod­tak. Eredmények. Asztalitenisz. Férfi egyes: 1. Pelsőczi (rác­kevei járás), 2. Dankó (váci), 3. Kovács (szentendrei), 4. Szőnyi (monori). Férfi páros: 1. Pelsőczi, Erős (ráckevei), 2. Szőnyi—Szemők (monori), 3. Hambalkó—Pándli (szentend­rei), 4. Schmidt—Béres (bu­dai). Női egyes: 1. Mayemé (vá­ci), 2. Szalóki (budai), 3. Szabadsziki (gödöllői), 4. Ju­hász (aszódi), Női páros: 1. Eszes Erzsébet—Eszes Kata­lin (ráckevei), 2. Szűcs— Vecsei (nagykátai), 3. Poló- nyiné—Mészáros (ceglédi), 4. áöld—Magyar (szentendrei). Vegyespáros: 1. Huszticska— Szafoatky (gödöllői), 2. Ber­ki—Lelkes (váci), 3. Pelső­czi—Eszes (ráckevei), 4. Ret­kes—Polónyiríé (ceglédi). Férfi csapat: 1. Ráckevei járás (Pelsőczi, Erős), 2. váci járás (Berki, Dankó, Debre­ceni), 3. monori járás (Sző­nyi, Szemők, Kardos). Női csapat: 1. Ráckevei já­rás (Eszes Erzsébet, Eszes Katalin), 2. ceglédi járás (Po- lónyi, Mészáros), 3. váci já­rás (Hercsuth, Papp). Sakk. Férfi csapat: 1. Abonv (ceglédi járás) 22,5 pont (id. Lőrinczi László, Szabó Jó­zsef, Lőrinczi Gábor, Soós), 2. Visegrád (szentendrei já­rás) 21,5 (Fónyad, Madas. Schmidt), 3. Főt (váci járás). 21 (Tóth, Gódor, Elek, Juhász). Női csapat: 1. Csővár (váci járás; Lestyánné, Dián Zsu­zsa, Dián Teréz, Tóth), 2 szentendrei járás. R. L Cegléd legyőzte özdot „Egyharmad" sikerrel rajtoltak NB ll-es csapataink Az NB tavaszi első fordulójában kevés sikerrel rajtoltak' a Pest megyei együttesek. Mint várható volt, a Váci Petőfi, és a Csepel Autó kikapott idegenben, a Ceglédi Vasuias viszont értékes győzelmet aratott. KAPOSVÁRI KINIZSI—VÁCI PETŐFI 3:1 (0:0) Kaposvár, 3000 néző. V: Horváth. Vác: Kohlmann — Je­szenszky. Neugan, Czuczor — Varga, Farkas — Kálóczi, Steidl, Bábi, Rásó, Cservenák. A tartalékos Petőfi, mint várható volt, alulmaradt a helyzeteit jobban kihasználó [ Kinizsivel szemben. A hazaiak j többet és veszélyesebben tá- I madtak. j G: Márkus (ll-esből), Acs, I Kelemen, ill. Bábi. Jó: Márkus I (a mezőny legjobbja), Mózsav | Gergely, ill. Neugan, Kálóczi* í Bábi. PÉCSI DŐZSA—CSEPEL AUTÓ 4:0 (1:0) Pécs, 6000 néző. V: Pillér. Cs. Autó: Vági — Vigh, Kul­csár, Goda — Kiss, Tajti — Kalász, Nagy. Kreisz, Kerekes, Pásztor. A mérkőzés nagy részében a Dózsa játszott fölényben. G: Opova (2) Hegyi, Szűcs. Jó: Hegyi, Schvara (a mezőny legjobbja), Garami, ill. Kul­csár, Tajti, Kerekes. CEGLÉDI VASUTAS—ÓZDI KOHÁSZ 3:0 (2:0) Cegléd. 2000 néző. V: Soós G. Gyönyörű napsütéses időben ke­rült sorra az első ba.inoki mérkő­zés. melyre a Ceglédi VSE a kö­vetkező összeállításban lépett pá­lyára: Madarasi — Baranjn, Gyikó. Pintér — Csontos. Lengyel — Kö­kény I.. Halász. Anka. Gyura, Bo­tos. A ceglédi csapat azonnal táma­dólag lépett fel,, a védekezésre be­rendezkedett vendégek ellen. Kez­detben sokat bizonytalankodtak a I játékosok és ekkor még csapkodó j volt a játék. Egyre jobban bele- j melegedtek azonban a hazaiak és j egyik támadást a másük után ve- • rették. A szén ezámr, közönség élvezte a nagyiramú játékot. Az első gól eg-" szógietrúgátból eseti, mélyet az ózdiak egyik játékosa továbbított a hálóba. Szép támadás eredményeként született, a második PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja; Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest VIH.. Blaha Lulza tér 3 Telefon: 343—100 142—220. Szikra Lapnyomda. Fetelős vezető: Kulcsár Mihály gél. amikor is Kökény, a jobb szélről keresztberúgott labdáját Gyura továbbította a hálóba. A második félidőben sem esett a játék irama. A ceglédiek tovább­ra is irányították a játékot és ha­talmas lelkesedéssel küzdöttek. Több gólhelyzetet dolgoztak ktf azonban nem volt szerencséjük. A második félidő egyetlen gólját Kö­kény nagyszerű labdájából Boto* szerezte. így végeredményben 3:0—ra alakult a találkozó. 41 telitalálat a totón A legutóbbi totó-fordulóban 45 pályázó ért el telitalálatot. A nye- j reményösszeg egyenként: 11524 ! forint. Tizenegytalálatos szelvény 1144, tíztaláJatos pedig 9924 akadt. Előbbiekre 437, utóbbiakra 67 fo­rintot fizetnek. A 12 találatos tippszelvény: 1, 1* x, 1, x, 2, 1, 1, 1, 1, 1. 1. A RÁCKEVEI JÁRÁSI LABDARUGÓ SZÖVETSÉG ma délután öt órakor megbeszé­lést tart az intézők és szakosztály- vezetők részére a JTST helyiségé­ben. Amerikai és angol férfi győzel­mekkel befejeződött a műkorcso­lyázó világbajnokság. ‘ÁLLAS É, M. 45. síz. Állami Építőipari Vállalat felvesz kőműves és ács ipari tanulókat. J eLentk eshetnek 14— 16 éves korig olyan fiatalok. atkiknek 8 általános iskolai vég­zettségük megvan. Je­lentkezés személyesen vagy levélben, Buda­pest. VI., Szív u. 60. 9z. alatt, ahol részle­tes felvilágosítást kapnak. ’ Érd község tanácsá­nak végrehajtó bi­zottsága. felvételre ke­res KÖZSÉGI MÉR­NÖKÖT. Az állás be­töltése büntetlen elő­élethez van kötve. Je­lentkezés lehetőleg személyesen Érd. Ta­nácsháza, elnöki szo­ba. A Ganz Árammérő­gyár. Gödöllő (HÉV megálló mellett), ke­res lehetőleg gyakor­lattal rendelkező szer­számszerkesztőket. - Ajánlatokat a gyár cí­mére kérjük megkül­deni. INGATLAN Leányfalu és Szent­endre környékén el­adó házalt 60 000 fo­rinttól, telkek 10 000 forinttól. Felvilágosí­tást ad a Pest megyei Ingatlanközvetítő Vál­lalat központja min­dennap 8-tól 4 óráig. Budapest. V.i Kálmán u. 13 és a szentend­rei kirendeltség, szer­dán 8—12 óra között. CEGLÉD Törteién 5 hold föld Végh Dániel-féle, min­den elfogadható áron eladó. — Érdeklődni: Szeged, Klauzál tér 2. Bogdán Tibor. Ceglédi és nagykőrösi eladó ingatlanok. Há­zak 4:0 000 forinttól telkek 8000 forinttól. Tájékoztatást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat ceg­lédi kirendeltsége. Cegléd Kossuth tér l. Hivatalos órák 8— 12 között. kedden, pénteken és szomba­ton. Monoron és Monori Erdőn eladó házak 40 0-00 forinttól, telkek 8000 forinttól. Érdek­lődni lehet és a cí­mek megtudhatók a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat ki- rendeltségén. Monor. Petőfi u. 10. Hivata­los órák hétfőn, szer­dán és szombaton 8—12 óra között. Vác és környéki el­adó ingatlanok. Há­zak már 50 000 forint­tól. telkek 10 000 fo­rinttól. Felvilágosítási ad a Pest megyei In­gatlanközvetítő Válla­lat kirendeltsége. Vác. Tanácsháza. Félfoga­dás 8—12 óra között, minden kedden, pén­teken és szombaton. Érdi és érdligeti eladó ingatlanok: házak 25 ezer forinttól, telkek 6000 forinttól, gyümöl­csösök 15 000 forint­tól, Pest megyei In­gatlanközvetítő Válla­lat érdi kirendeltsége Érd. Diósdi út 34. Fél­fogadás reggel 8—12 között, kedden, csü­törtökön és szomba­ton. I APRÓHIRD Idősebb nőt bentla­kással háztartási al­kalmazottnak azon- nalra felvesz: Báes- kainé, Szőlő utca 31. Ráckevei járásban há­zak 40 000 forinttól^ telkek 6000 forinttól. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat tíu- na haraszti kirendelt­sége: Dunaharaszti* Dózsa György út 1. Felvilágosítás adás reggel 8—12 óra kö­zött, hétfőn, szerdán és szombaton. ________ E ladó ingatlanok Gö­döllőn: házak már 30 ezer forinttól, telkek 4000 forinttól. Pest megyei Ingatlanköz­vetítő Vállalat kiren­deltsége. Gödöllő. Dó­zsa György út 12. Fél­fogadás 8—12 óra kö­zött minden kedden, csütörtökön és szom­baton _______ B eköltözhető kétlaká- sos családi ház eladó Sződligeten, Somogyi Bacsó u. 9. Horányiné Pilisen, főútvonalon 4 szobás villaház eladó, fél ház beköltözhető. Érdeklődni: Pilis, Rá­kóczi u, 9._________ E ladó szoba, konyha^ m ellékhely iségekből, pince, é® 6 lónak való istálló, góréval, 360 n.- öles telekkel, benne 100 n.-öl szőlővel, kü­lön kerítve, eladó. — Ceglédbercel, Kossuth Lajos utca 16. szám alatt. Érdeklődni lehet a helyszínen, Bállá Lajosnál. VVA/XX\A^\A^VW\A^VV Hirdessen a PISI migyei HÍBLAP-ban TÉSEK Eladó IX.. Szajkó ut- ca 7. számú ház, be­költözhető és egy 125- ös motorkerékpár. Ér­deklődés a fenti cí­men. Hirdetéseket a Ceglédi Hírlap részére felvesz a Ceglédi Nyomda, evangélikus templom mellett.