Pest Megyei Hirlap, 1958. október (2. évfolyam, 231-257. szám)

1958-10-14 / 242. szám

Vterti WCirlap 1958. OKTÓBER 14. KEDD A labdarúgó NB I eredményei Bp. Honvéd—Diósgyőr 2:fl (1:0). Diósgyőr, 18 000 néző. Ferencváros —Miskolc 3:0 (0:0). Népstadion, 30 000 néző. Vasas—Dorog 0:0. Nép­stadion, lő 000 néző. Salgótarján— Csepel 1:1 (1:0). Salgótarján, 5000 néző. Szombathely-Gyér 2:1 (1:0). Győr, 10 000 néző. Újpesti Dózsa— Tatabánya 1:1 10 000 néző. (1:0). Tatabánya, 1. MTK s 4 i _ 9: 1 9 2. Vasas 5 3 2 ___ 8: 1 8 3. Diósgyőr 5 3 1 1 8: 3 7 4. Bp. Honvéd 4 2 2 ___ 5: 2 6 5. Csepel 5 2 2 1 7: 4 6 6. Ferencváros 5 2 2 1 10: 6 6 7. Szombathely 5 2 2 1 6: 7 6 8. U. Dózsa 5 2 1 2 13: 9 5 9. Salgótarján 5 1 2 2 6:10* 4 10. MVSC 5 1 2 2 4: 7 4 It. BVSC 4 1 1 2 3: 7 3 12. Dorog 1 — 2 3 2: 8 2 13. Tatabánya 5 — 1 4 3:10 1 14. Győr 5 1 4 1:10 1 KÉT TELITALÁLAT Dunakeszi mindkét pontot elvitte Monorról, Vecsés pedig Gödöllőről A megyei labdarúgó-bajnokság eredményei Díjkiosztás Vácott A TOTON A vasárnapi totó-íordulóban csak két pályázó ért el telitalálatot, nyereményük egyenként 242 454 fo­rint. Tizenegytalálatos szelvény 65. tiztalálatos pedig 869 darab akadt. Előbbiekre 7460. utóbbiakra pedig ÍU forintot fizetnek szelvényen­ként. A tizenkéttalálatos tippszelvény k, 2. x. 1. x. 2, 2. x. x. 1. x. 2, A megyei labdarúgó-bajnokság legváratlanabb eredményét a Dunakeszi Kinizsi szolgáltatta, amelyik otthonában győzte le a Monori Petőfit. Ezenkívül még három mérkőzésen diadalmasko­dott a vendégcsapat, két találkozó pedig döntetlennel végződött. VECSES—GÖDÖLLŐ 4:2 (4:2) Gödöllő, 400 néző. V: Húszak. Az első félidő 26. percében már 4:l-re vezetett a vendégcsapat. Szünet után átcsoportosították a Gödöllői Vasast, amely azonban így sem boldogult a jól játszó vecsési vé­delemmel szemben. A 60. percben Hanek sérülése után gyakorlatilag 10 emberrel játszottak a vecsésiek és láthatóan az eredmény tartá­sára törekedtek, mely önfeláldozó játékukkal sikerült is. Végig sport­szerű küzdelemben, első félidei jó és lelkes játékukkal értékes győ­zelmet arattak a vecsésiek a fel­forgatott összeállítású Gödöllői Vasas ellen. G: Krész (3). Leimet- ter II, ill. Sóti, Mátis. Jó: Krész, Földi, Dimitruk, Krausz, ill. Sóti, Kassa. Jávorszki. TÖKÖL—FŰT 0:0 Tököl, 500 néző. V: Krichen- baum. A játék elején a vendégek Csak Cegléd győzött NB H-es csapataink közül Kevés sikert jósoltunk az idegenben szereplő két Pest megyei csapat számára. A papírformának megfelelően a Váci Petőfi Sets arányú vereséget szenvedett a csoportelső Pécsi Dózsától, a Csepel Autó pedig Mosonmagyaróváron vérzett el. Az otthonában jól szereplő Cegléd győztesként hagyta el a pályát. PÉCSI DÓZSA—VÁCI PETŐFI 1:0 (1:0) A Petőfi védekezésre Pécs, 6000 néző. V: Mecseki. P. Dózsa: Danka — Farkas, Kocsis, Hegyi — Lovig, Kresz t— Kamondi, Csupák, Garami, Kákuszi, Kovács. Vác: Kohl- mann — Jeszenszky, Dóránt, Czuczor — ivetigán, Farkas — Varga, Pintér, Bábi, Rásó, Frick. A váci labdarúgók vasárnap reggel repülőgépen utaztak Pécsre, s ugyancsak repülő­gépen érkeztek vissza Buda­pestre. rendezkedett be, s 6—7 játé­kosból álló védőfaluk sikeres lestaktikával biztosan hárí­totta a hazai támadásokat. A váci vezetők a vereség elle­nére elégedettek voltak az eredménnyel. G: Lovig. Jó: Farkas, Kocsis, Kresz, ill. Lóránt, Czuczor, Frick. Vác, a hírek szerint, hétköz­ben az Egyetértést fogadja ba­rátságos mérkőzésen. MOSONMAGYARÓVÁRI TE—CSEPEL AUTÓ 3:2 (2:1) Mosonmagyaróvár, 2000 né­ző. V: Radó. MTE: Horváth II — Horváth IV, Beeze, Tóth II — Gnám, Németh I — Nagy, Tóth I, Németh II, Szivák, Csobai. Csepel Autó: Kohut — Vigh, Kreisz, Kárpáti — Nagy, Ribá- ri — Kalász, Tajti, Pásztor, Szigetvári, Réti. Heves iramú, változatos mérkőzés. Jobban kihasználta helyzeteit a hazai együttes. G: Tóth I, Nagy, Németh II, ill. Kalász, Kreisz (11-esből). Jó: Tóth II, Németh I, Nagy, Szivák, ill. Kreisz (a mezőny legjobbja), Ribári, Kalász. CEGLÉDI VASUTAS—PÉNZÜGYÖRÖK 1:0 (1:0) 1300 néző. V: Far­Cegléd, kas I. CVSE: Kaltenecker — Bárá­nyt, Pintér, Várkonyi dr. — Csontos, Lengyel — Kökény, Halász, Fodor, Kubinyi, Botos. Pénzügyőrök: Szabadkai •— Molnár, Takács, Dézsán *— A Ceglédi Földműves­szövetkezet megkezdte a vetőszántás és mélyszántá­sok szerződtetését. Ugyan­csak megkezdte a jövő év­re a cukorrépa termelési, konyhakerti növényfélesé- gek és vetőmagvak szer­ződtetését. A szerződések megköthe­tők a Ceglédi Földműves­szövetkezetnél (Cegléd, Kossuth tér 9. sz I. em. 3. ajtó) a nagyáruház fe­lett, Minőszer-boltban Hol­lós u. és Felház u. sarok, valamint a körzeti felelő­söknél. Harangozó, Jerabek — Józsa, Sziklai, Gyenes, Csáki, Hajdú. A CVSE hátravont közép­csatárral játszott a védekezés­re berendezkedett fővárosi csapat ellen. Az első félidőben több helyzetet teremtett a ceg­lédi csapat, de ezeket nem tud­ták értékesíteni. Végre a 40. percben Botos keresztlabdával kiugratta Halászt, aki két vé­dőt és a kapust is kicselezve, megszerezte a vezetést. . Szünet után a Pénzügyőrök mintegy 20 percen át erősen rohamozott, majd ismét a ha­zaiak vették át az irányítást. Botos, Kökény, és Halász bom­báját ragyogóan védte Szabad­kai. Helyzetei alapján megér­demelt győzelmet aratott a Vasutas, bár az utolsó perc­ben majdnem kiegyenlítettek a vendégek. Egy partdobás után Kaltenecker kiejtette ke­zéből a labdát, s a ceglédi vé­dők csak nehezen tisztáztak. Jó: Halász (a mezőny leg­jobbja), Pintér, Kökény, Cson­tos, ill. Szabadkai, Molnár, Sziklai. vezettek néhány támadást, melyet a hazai védelem jól hárított. A 10. percben a fóti Diósi egy fejelés­nél megsérült, kiállt, majd vérzó fejjel visszajött, de aztán végleg elhagyta a pályát, a mérkőzés vé­gén a mentők vitték el. Az első félidő további részében mindkét együttes kivette részét a támadá­sokból/ a tököli rohamok valami­vel veszélyesebbek voltak. A má­sodik félidő a hazaiaké volt. A 87. percig a fótiak térfelén, illetve kapujuk előtt folyt a játék, de a tököli csatárok nem tudtak ered­ményt elérni. Az utolsó percben, fóti ellentámadás során, nehéz helyzetben tisztázott Rozgics, a tököli kapus. A tököli csapatban három játékos betegen játszott. A hazaiak győzelmet érdemeltek vol­na a szétesően játszó vendégek el­len. Jó: Nikolicza, Tolnai, Plausin, ill. Gáspár (a mezőny legjobbja), Pektor, Bori, Elek. Bundies Péter KISTARCSA—VÁCI VASUTAS 3:0 (3:0) Vác. 500 néző. V: Soós. 15 percen át a Vasutas támadott. Ezután fel­jött Kistarcsa, s a hazai védelem nem tudta tartani az ellenfél roha­mait. A félidőben Molnár III, Hoff- i man és Tárnyik góljával már 3:0- ra vezetett a vendégcsapat. Szünet után Vác volt fölényben, de csa­társora vészesen gólképtelennek I bizonyult. A Pecsenyiczky II nél- I CEGLÉDI ÉPITÖX^ Üllő. 800 néző. V: Windisch.ma.nn» A túlságosan kemény mérkőzésen nem alakulhatott ki szép játék. A vezetést Bátki révén a hazaiak szerezték meg, majd Labore két góljával elhúzott a vendégcsapat. Szünet után ismét Bátki volt ered-« menyes, s igazságos döntetlen szü­letett. Jó: Somogyi. Gyikó. La­bore. ill. Boda, Haraszti, Bátki. SZENTENDREI HONVÉD­SZIGETSZENTMIKLÓS 2:1 (0:1) Szentendre. 500 néző. V: Simák. GYÖMRÖ—ALBERTU&SA 2:1 (1:0) Albertirsa. 600 néző. V: Bucsá- nyi. Kiegyenhtett küzdelem után Irsa vette át az irányítást. Ebben kül kiálló technikásabb, sport-! szerűbb tárcsái csapat megérde-1 melten nyert a támadásait igen = körülményesen szövő hazaiak el* | len. SZIGETUJFALU—PILIS 1:0 (l:0) l Szigetujíalu, 400 néző. V: Faze- \ kas. Végig a vendégek irányítót-1 ták a játékot. Sok biztos helyzetet | kihagytak a pilisi csatárok. A ha-1 zaiak egyetlen gólját a 40. perc-1 Pen Vigh Ferenc ll-esből szerezte. = A szigetujfalui csapatban a kapus | és Vigh Ferenc, míg a vendégek | nél Tóth, Földvárszki és Perjés! [ tűnt ki. DUNAKESZI KINIZSI—MpNOR 2:1 (0:1) Monor, 600 néző. V: Nyerges. Az első félidőben Monor játszott job­ban. Igen szép góllal jutottak előnyhöz; Eokros átadását Kéri fejelte a hálóba. Ebben a játék­részben még több helyzet adódott a hazaiak előtt. Szünet után visz- s.zaesett a Monori Petőfi, a két összekötő, valamint a jobbfedezet gyengébb teljesítménye rányomta bélyegét a csapat játékára. A dunakesziek első gólja Vladár, * kapus, második góljuk pedig vé­delmi hibából esett. Szünet utáni Játékával megérdemelten nyert a lelkes dunakeszi együttes. A mo nori Bokros a njezőny legjobbjá­nak bizonyult. ULLÖ 2:2 (2:1) az időszakban nagy nyomás nehe­zedett a gyömrői kapura, de a vé­dők mindig idejében közbeléptek. A kevesebbet, de veszélyesebben támadó vendégcsapat szerezte meg a vezetést Békeífi révén. A II. fél­időben a gyömrőiek irányították a játékot, s a meg-megújuló roha- rnoJr eredményeként öngóllal nö­velték előnyüket. A labda az irsal Nagy lábáról pattant a hálóba. A hazaiak nem adták fel a küzdel­mét, s Jánosi révén szépítettek. A mérkőzést nagy küzdelem jelle­mezte. sok szabálytalanság csúszott a játékba. Jó: Csatloch. Scheffer (á mezőny legjobbja), Füstös, ill Kanta. I Az őszi-téli spartakiád váci járási kézilabda-döntőjét I vasárnap Vácott bonyolították le. Képünkön a penciek csa­lj patkapitánya átveszi a győztes női csapatnak járó díjat. A döntő eseményeinek ismertetésére még visszatérünk, .hiiintiHiiiiiiiHitHiiiiMimtiiutiUiiiHiimfiiimitniiiiHimimiiiiiiinHHmmimimtmiinmiiminiiiiiiiuimiiiiiuimitiiiitmimini Az KB Hi bán is csak agy csapatunk nyert AZONNAL FELVESZÜNK szobafestő és kőműves szak­munkásokat. valamint férfi segédmunkásokat. Műnk ásfel vétel: Cegléd, Körösi úti Ruhaüzem építkezés. Nagykőrös. Konzervgyár épít­kezés. Szabadszállás tiszti la­kás építkezés, Kecskemét, Rákóczi város 23. É. M. Báes megyei Állami Építőipari Váll. A Ceglédi Építőknél maradt a vándorzászló Cegléden, a Kossuth gimnázium tornatermében színvona­las versenyt vívott vasárnap a ceglédi, dunakeszi és nagy­kőrösi csapat „a megye legjobb tornaszakosztálya” címért. A férfiak 6, a nők 3 szeren vetélkedtek. A ceglédiek szerepel­tek a legjobban a viadalon, s a vándorzászló továbbra is a Ceglédi Építők birtokában maradt. Férfiak: 1. Ceglédi Építők 223,9, 2. Dunakeszi Magyarság 215,6. Nők: 1. Ceglédi Építők A) 135,2. 2. Ceglédi Építők B) 127,8, 3. Nagykőrösi Kinizsi 97,5. A ceglédi lányok is legyőzték a Pénzügyőröket Érdekesség, hogy a Ceglédi Vasutas sportolói a hét végén két fronton találkoztak a Pénz­ügyőrökkel. A ceglédi labdarú­gók vasárnap játszottak velük, míg a ceglédi női asztaliteni­szezők szombaton a fővárosban mérkőztek a Pénzügyőrök csa­patával. Az NB I-es asztalitenisz­mérkőzés meglepetésre a ceg­lédiek 9:7 arányú győzelmével végződött. Vasárnap a folytatás már nem ment ilyen jól a ceglédi lányoknak. 11:5 arányban alul­maradtak a Statisztika ellen, A ceglédi győzelmek Milus, Kosik 2—2 és Papp nevéhez fű­ződnek. A Statisztika már 9:l-re vezetett. A ceglédi lá­nyok teljesítményén meglát­szott, hogy szombaton nehéz mérkőzést vívtak. Magyar atléták külföldön Vasárnap Rómában és Kassán vendégszerepeitek magyar atléták — váltakozó sikerrel. Az olasz fővárosban, az olim­piai stadionban nagyszabású nem­zetközi atlétikai versenyt bonyolí­tottak le, amelynek három számá­ban álltak rajthoz magyar ver­senyzők, akik egy győzelmet, egy második és egy harmadik helyet szereztek. 1500 méteren Rózsa­völgyi nyert 3:45 perccel, 5000 mé­teren a győztes angol Clark mö­gött (14:14 perc) Iharos a második lett 14:17.4 perccel, mig a gerely­vetésben Kulcsár Gergely 72.98 m-es dobásával a harmadik helyen végzett. Ebben a versenyszámban egyébként az olasz Llevore bizo­nyult a legjobbnak 80.74 méterrel, amely új olasz csúcseredmény, * kassán, a hagyományos nemzet­közi marathonfutó-versenyen nem termett babér a magyar sportolók számára, mivel a legjobb ered­mény, amit elértek. Kovácsnak a 18. helyezése volt 2:45:52 órás idő­vel. A győztes egyébként a cseh­szlovák Kantorek lett 2:29:37.2 órá­val. ______________ B ulgária labdarúgó válogatottja Vitkovicéban 1:0 (1:0) arányban győzött Csehszlovákia válogatottja ellen. NB Il-es labdarúgó-mérkőzések Nyugati csoport: KISTEXT— PVSK 1:1, Kaposvár—Szállítók 3:0. Budafoki EMTE_Székesfehérvár 3:2 , Zalaegerszeg_Sztállnváros 2:0, K omló-Oroszlány 4:1. A Láng Gép- gyár—Délbudai Spartacus mérkő­zés elmaradt. Keleti csoport: SZVSE—Bp. Spar­tacus 0:0, Előre—SZEAC 1:6, UTTE _DVSC 0:0, Miskolci MTE—Szol­n ok 2:0, Eevetértés—Kecskemét 1:1. Ózd—SSE 1:1, Jászberény—Borsodi Bányász 1:1. A CSEPELI PAPÍRGYÁR fel vételre keres villanyszerelőt. vasesztergá­lyost. lakatost, nagyobb gya­korlattal. karbantartási mun­kához és műszaki rajzolót géprajzhoz, legalább 5 éves gyakorlattal. Jelentkezés: sze­mélyesen. de. 10-ig, Csepel, Duna u. 42. Az NB Il-höz hasonlóan, két NB III-as labdarúgó­csapatunk idegenben ját­szott vasárnap, s mindkettő alul maradt. Az otthon ját­szó Péeel mentette meg a Pest megyei NB III-as csa­patok becsületét a Hl- kerü­letiek legyőzésével. Délkeleti csoport: Szegedi Spartacus— Nagykőrösi Kinizsi 3:1 (2:1) Szeged, 3000 néző. V; Hol- lai dr. Nagykőrös: Leskó — Soós, Szabó 1, Erdei — Csikós I, Kovács — Kornyik, Bcúkonyi, Bélteki, Csikós II, Decsi. A találkozót az NB II-es mérkőzés előtt játszották le. A hazaiak a 25. percben meg­szerezték a vezetést s a 30. percben már 2:0-ra vezetett a Spartacus. Bakonyi góljával szépített a Kinizsi. Fordulás után 11-esbői növelték előnyü­ket a hazaiak. Nagykőrös már jobb teljesít­ményt nyújtott, mint előző mérkőzésein, a csatárok azon­ban nem tudták kihasználni helyzeteiket, annak ellenére, hogy szünet után fölényben volt a csapat. A vereségben közrejátszik, hogy Leskó két potyagólt szedett be. Északközép csoport: Péceli MÁV— III. kér. TVE 1:0 (0:0) Pécel, 800 néző. V: Kiss L. P. MÁV: Bláboli — Nagy, Sári, Hegedűs — Szebek, Hol­ló II — Holló I, Kalmár, Tóth, Daróczi, Farkas. Az első félidőt kiegyensúlyo­zott játék, lanyha iram jelle­mezte. Fordulás után a felja­vult Pécel szinte egykapura játszott, igen sokat lőttek a já­tékosok, de a labda csak egyszer jutott a hálóba, Tóth révén. Kétszer a kapufát ta­lálták el a hazaiak. A III. ke­rületiek a második félidőben csak két-háromszor mentek ót a félvonalon. Jó: Hegedűs, Szebek, Holló II, Kalmár. Tokod—Pilisi Bányász 3:0 (1:0) Tokod, 1000 néző. V: Krisz- tel. P. Bányász; Kovács—Nick II, Fazekas, Spamberger — Pei­ler, Nick I — Marjai, Gémesi, Gechter, Vízvári, Kimmel. Hazai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, majd feljött a vendégcsapat, változatos lett a küzdelem. A 20. percben Gech­ter, majd Gémesi hagyott ki nagy helyzetet. Egy ellentáma­dás során Tokod jutott veze­téshez. A II. félidőt is tokodi táma­dások vezették be, később a vörösváriak is rohamoztak. A 30. percben Kovács feleslege­sen kifutott a kapuból, s mel­lette hálóba találtak a ha­zaiak. Nyolc perccel később Nick I hazaadását elcsípték a tokod iák, s. ebből szerez­ték harmadik góljukat. Közepes színvonalú mérkő­zésen a Pest megyei csapat szétesően, szokott formája alatt játszott Jó: Fazekas, Nick L Vasárnap Kijevben került sor a Wismuth Karl Marx-Stadt—Pet- rolul Ploesti harmadik Európa Kupa labdarúgó mérkőzésre. Ez a találkozó már eldöntötte a tovább­jutást, mert a nemetek 4:0 (2:0) arányban győztek. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapia. Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadia a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest, VIII.. Blaha Lujza tér S. Telefon: 343—100. 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. INGATLAN Leányfalu és Szent­endre környékén el­adó* házak 60 000 fo­rinttól. telkek 10 000 forinttól. Felvilágosí­tást. ad a Pest megyei Ingatlanközvetítő Vál­lalat központja min­dennap 8-tól 4 óráig. Budar>est V.. Kálmán u. 13. és a szentend­rei kirendeltség, szer­dán 8—1? óra Eladó Ingatlanok Gö­döllőn: házak már 30 ezer forinttól, telkek 4000 forinttól. Pest megyei Ingatlanközve­títő vállalat kirendelt­sége Gödöllő. Dózsa György út 12. Félfo­gadás 8—12 óra kö­zött minden kedden, csütörtökön és szom­baton. _______________ R ákosszentmihály, János u. 20. 3 szobás, komfortos, üvegveran- dás családi ház 300-as gyümölcsösben, min­den elfogadható árért eladó. Megtekinthető vasárnap. Tulajdonos: VIII.. Rákóczi út 45. kapu alatti műhely. Ceglédi és nagykőrösi eladó ingatlanok. Há­zak 40 000 forinttól teLkek 8000 forinttól. Tájékoztatást ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat ceg­lédi kirend eltsé g e: Cegléd., Kossuth tér 1. Hivatalos órák 8— 12 között. kedden pénteken és szomba­tom _______.__________ É rdi es érdligeti eladó Ingatlanok: házak 25 ezer forinttól, telkek 6000 forinttól, gyümöl­csösök 15 000 forint­tól. Pest megyei. In­gatlanközvetítő Válla­lat érdi kirendeltsége Érd. Diósdi út 34. Fél­fogadás reggel 8—12 között, kedden, csü­törtökön és szomba­ton. Hirdessen a PEST MEGYE1 HÍRLAPBAN Monoron és Monori Erdőn eladó házak 40 000 forinttól, telkek 8000 forinttól. Érdek­lődni lehet és a el­mek megtudhatók a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat ki- rendeltségén Monor, Petőfi u. 10. Hivata­los órák hétfőn, szer­dán és szombaton 8—12 között Ráckevei járásban há­zak 40 000 forinttól, telkek 6000 forinttól Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat du- naharas2;ti kirendelt­sége: Dunaharasztt Dózsa György út 1 Felvilágosítás adás reggel 8—12 óra kö­zött. hétfőn, szerdán éc; cyi-tryVtof OD Vác és környéki adó ingatlanok: zak már 50 000 for: tói. telkek 10 000 rinttől. Felvilágosíl ad a Pest megyei gatlanközvetítő Vá lat kirendeltsége, v Tanácsháza. Félfo dás 8—12 óra kö2 minden kedden, p teken és szombat