Pest Megyei Hirlap, 1958. szeptember (2. évfolyam, 206-230. szám)

1958-09-09 / 212. szám

"'cJCirlap 1958. SZEPTEMBER 9. KEDD Szabó József ij teke-világcsúcsot állított fel az Európa-bajnokságon Vasamat) befejezték München­ben a teke Európa-csapatbajnok- •ág küzdelmeit. A versenyek során • magyar Szabó József 943 fával Éj világrekordot állított fel. A ré­sit ugyanő tartotta 1957-ben elért *94 fás teljesítményével. Végeredményben mind a férfi, mind a női csapatversenyt az NDK nyerte. Magyarország együttese a 3.. illetve a 2. helyen végzett A férfiaknál a legjobb egyéni tel­jesítmény Szabó József nevéhez fűződik, a női mezőnyben pedig Cebulla (NDK) 422 fával érte el a legjobb eredményt Férfi csapatban Európa-bainok: NDK 5245 fa, 2. Jugoszlávia 5243 fa. 3, Magyarország 5099 fa. 4. Cseh­szlovákia 5092 fa, 5. Románia 5033 fa. Női csapatban Európa-baínok: KDK 2455 fa, 2. Magyarország 2364 fa. 3. Románia 2341 fa. 4. Ausztria 3293 fa. 5. NSZK 2202 faj Monor mindkét pontot elhozta Szentendréről, Fót döntetlenül végzett Gödöllőn, hat gólt rúgott Szigetszentmiklós, a megyei bajnokságban A megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság második fordulójában is több meglepő eredmény akadt. Monor Szentendrén legyőzte a Honvédőt, a vereséggel rajtolt Szigetszentmiklós pedig féltucat gólt lőtt Irsa ellen. Fót. amelyik az elmúlt héten Kistarosát fektette kétvállra, most értékes döntetlent harcolt ki Gödöllőn. VECSÉS—TÖKÖL 4:0 (3:0) Vecsés. 1000 néző. V: Potocsnyi dr. Kitűnő bíráskodás mellett, kö­zepes színvonalú mérkőzésen a hazaiak biztos győzelmet arattak a tartalékos tököli csapat ellen. A helyzetek alapján a győzelem Több jó eredmény a magyar—csehszlovák atlétikai viadal második napján A csehszlovákok nyerték a férfi és női pontversenyt Ragyogó, napsütéses időben foly­tatták vasárnap délután a Nép­ei adionban a magyar-csehszlovák válogatott atlétikai viadalt. A 6000 néző előtt lezajlott második napi küzdelmek során több jó ered­mény született. Ezek közül a leg- örvendetesebb a magyar Hegedűs Györgyi új női diszkoszvető csú­csa. Eredményeik: 200 m: 1. Mandli-k *cs> 20.8 mp, csehszlovák csúcs! 2. Steso (cs) 21.3 mp. 3. Csutorás (m) 21.4 mp. 4. Tóth (m) 21.6 mp. 800 m: 1. Szentgáli (mi 1:49.8 p', S. Jungwirth (cs) 1:50 p. 3. Kovács L. <m) 1:50.2 p. 4. Hanka (cs) 1:52.5 p. *00 m meghívásos: 1. Kiss György IGyőr) 1:52.7 p. 2. zvolenszki (Prá­ga) 1:52.8 p. 3. Salinger (Prága) 1:52.9 p. 110 m gát: 1. Retezár (m) 14.6 mp. í. Veszelszki (cs) 14.7 mp. 3. Bec- varovszki (cs) 15 mp. 4. Szőke (m) 15.fi mp. Távol: 1. Földes! (mi 7.40 m. 2. Molnár (cs) 7.30 m. 3. Metopilik <cs) 7.20 m. 4. Mihályfi (m) 7.19 m. *0 m gát: 1. Trkalova (es) IX mp. csehszlovák csúcsbeállítási 2. Stol- zova (ran 11.4 mp. 3. Németh (m) 11.5 mp. 4. Várkonyi (m) 11.7 mp. Diszkosz női: 1. Mertova (cs) 50.51 m. 2. Hegedűs (m) 48.98 m. országos csúcs. 3. Simankova (cs) 48.45 m, 4. Bucsányi (m) 45.09 m. 200 m női: 1. Munkácsi (m) 24.8 mp. 2. Strickova (cs) 23 mp, 3. Né­meth (m) 25.2 mp. 4. Prokopova (cs) 25.5 mp. Magas, női: 1. Slezakova (cs) 159 em, 2. Davidova (esi 156 cm. 3. Ke­resztes (mi 156 cm. 4. Szlonkai (ml em. Rúd: L Tomaseik (cS) 4.20 m. 2. Horváth (mi 4.20 m, J. Breicka (cs) 4.10 m. 4. Miskei (mi 4 m. 10 000 m: 1. Tomis (cs) 30:53.8 p, 2. Cesal (cs) 30:53.8 p. 3. Dunai (ml 32:32.4 p. 3000 m akadály: 1. Varga (m) 8:40.8 p. 2. Brlica (cs) 8:42.2 p. csehszlovák csúcs! 3. Hecker (m) 8:42.4 p. 4. Zhanal (cs) 8:50.6 p. Súly: 1. Skobla (cs) 17.74 m. 2. Plihal (cs) 17.10 m. 3. Varjú (m) 16.22 m. 4. Kövesdi (m) 15.59 m. Kalapács: 1. Zsivoczky (mi 63.84 m. országos csúcs! (régi: Zsivoczky 63.68 m). 2. Csermák (m) 61.34 m. 3. Muzicsek (cs) 60.10 m. 4. Malek (cs) 58.68 m. 4x400 m váltó: 1. Magyarország (Pangert, Szentgáli. Csutorás. Ko­vács I.) 3:09.9 p. 2. Csehszlovákia 3:10.8 p. A pontverseny végeredménye: Férfiak: Csehszlovákia _Magyar­o rszág 112:99. Nők: Csehszlovákia— Magyarország 57:47. NB ll-es labdarúgó-eredmények NYUGATI CSOPORT: PVSK—Szállítók 2:3, Délbudai Spartacus—Zalaegerszegé TE 0:0, Oroszlány—Kaposvár 4:0 Komló— KISTEXT 2:1, Láng—PÉCSI Dó­zsa 0:2, Mosonmagyaróvár—Szé­kesfehérvár 1:0. KELETI CSOPORT: SZEAC—Szolnok 1:0, Bp. Sparta­cus_Kecskeméti Dózsa 1:0, Pénz­ü győrök—Egyetértés 0:0, Salgótar­jáni SE__Miskolci MTE 2:0, Bükk- alja—UTTE 4:1, Özd_Előre 3:1, Jászberény—DVSC 0:3. A MÉH Vállalat és a Pest megyei Hírlap ötezer forintos papír­os rongygyűjtő rejtvényversenye PAMUT — BÜTOR — SAPKA — TABLÓ — KININ A fenti öt szót úgy helyez­tük el az ábra soraiba, hogy a vastagabb vonalakkal határolt k4>ckákban felülről lefelé ol­vasva egy nagyon fontos hul­ladékanyag nevét kapjuk. A Pest—Bács—Nógrád me­gyei MÉH Vállalat és a Pest megyei Hírlap 5000 forintos rejtvényversemye. 2, SZ. Megfejtés: nagyobb arányú ie lehetett volna. Különösen az utolsó ne­gyedórában volt nyomasztó a ha­zaiak fölénye, de a vecsési csatá­rak több biztos helyzetet kihagy­tak.- Ebben a játékrészben Tököl védelme, Rozgiccsal az élen, igen nagy munkát végzett. A tököllek mezőnyben jól játszottak, de a lövésekkel nem volt szerencséjük. Dicséretükre, végig lelkesen küz­döttek, s a mérkőzés után elsőnek gratuláltak a játékvezetőnek. G: Földi (2), Krész, Molnár I (Il-esből), Fekete József KISTARCSA—CEGLÉDI ÉPÍTŐK 1:0 (0:0) Kístarcsa, 1200 néző. V: Sándor. A vendégek védekező taktikáját felismerték a hazaiak, de kínál­kozó helyzeteiket nem tudták ki­használni. Az első félidőben Pecse- nyicziky II fejesgólját les címén nem adta meg a játékvezető. Szü­net után a tarcsaiak egykapura játszottak, Cegléd ekkor 9 ember­rel védekezett. A hazai csatársor állandó helycseréivel felőrölte az ellenfél védelmét. A győztes gólt a 70. percben Pecsenyiczky n szög­letéből Molnár I rúgta. Végeredményben erős Iramú mér- kőzéjsen megérdemelten nyert a hazai csapat. Jó: Farkas, Kovács, ill. a ceglédi kapus és Kurucz. Deli. az Épitők középhátvédje többször kitűnt sportszerűtlenségé­vel. DUNAKESZI KINIZSI—GYÖMRÖ 1:1 (0:0) Dunakeszi, 700 néző. V: Kirch­ner. A mérkőzést nagy iram és gyenge csatárjáték jellemezte. Mindkét támadósor több biztos gólhelyzetet kihagyott. Az első fél­időben Varga József, szabályos gólt rúgott, melyet a bíró les el­mén. nem adott meg. Az 58. perc­ben Tóth Géza. a Kinizsinek sze­rezte meg a vezetést, melyet Tóth Károly, a gyömrői jobbhátvéd ■ jól eltalált lövéssel az utolsó percben egyenlített. A játék alapján igazságos ered­mény született. A Kinizsi valami­vel közelebb állt a győzelemhez. Jók: Lipniczki, Kalvach. Szente, Varga I... ill. Csatloch, Tóth, Fó­rig. Karaba. Kirchner a gól meg nem adásánál hibázott, egyébként jól vezette a mérkőzést. Buchardt Tibor GÖDÖLLŐ—FÖTI SE 1:1 (1:0) Gödöllő. 800 néző. V: Puszta­szeri. A mérkőzést rövid ünnep­ség vezette be. a zászlócsere után virágot szórtak szét a játékosok a nézők között. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés, Bottlik szép lövése a kapufáról pattant vissza. Később a gödöllői kapunál alakult ki meleg hdyz#t, de itt is csak a kapufáig jutott el a labda. A fiatal helyi csatársor igyekezett a föl­dön tartani a labdát, de eredményt nem tudott elérni. A 36. percben PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyei tanács lapjai Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadla a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VUE, Blaha Lulza tér I. Telefont 343—100. 142—220. Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. Molnár szép előreadását Mátis to­vábbította a hálóba. Szünet után is a fótiak támadtak többet. Befejezés előtt négy perc­cel Szabó egyenlített. Nagy iramú küzdelem. A ven­dégcsapat fölényben játszott, s ha a fóti csatársorban nagyobb lett volna az átütőerő, akkor több gól­lal győzhettek volna. Jó: Sárréti. Kovács. Cseresznye, Molnár, ill. Szabó, Bori, Pektor, Fényi, Diósdi n. Horváth Kálmán SZIGETSZENTMIKLÓS _ALBERT­I RSA 6:2 (4:1) Szigetszentmiklós 400 néző. V: Vincze dr. Tapogatózó játék után. gyors tá­madás végén Majoros váratlan lö­véssel megszerezte a vezetést hazaiaknak. A gól felvillanyozta az SZTK-t, egymásután vezették tá­madásaikat. Aradi lőtt újabb gólt, majd Túri szépített. Az irsaiak egyik rossz kirúgását Nagy L. el­csípte, s a hálóba továbbította. A félidő negyedik hazai gólját Antal szerezte. Közvetlenül a második félidő elején szögletet íveltek be a szi- get.vzentmiklósiak. melyet Antal értékesített. Ezután mintegy 20 percig Irsa támadott, s Túri lőtte a vendégek második gólját. Földi 11-esből állította be a végered­ményt. Jó iramú mérkőzés. A lelkesen küzdő szigetszentmiklósiak jól ki­használták helyzeteiket. Jó: Földi. Aradi. ill. Konta. Túri. SZIGETUJFALU—VÁCI VASUTAS 2:1 (1:1» Szigetujfalu, 300 néző. V: Soós. A vezetést a Vasutas szerezte meg, két perccel később Vigh Béla egyenlített. A második félidő vége- felé Vigh László lőtte a hazaiak győztes gólját. Jó iramú mérkőzé­sen, a hazai csapat erőteljesen, többet támadott, több gólt is lő­hettek volna. A váciak mezőnyben szépen adogattak. A hazai csapatban Vigh Béla és Vigh László tűnt ki. MONOR _SZENTENDREI HONVÉD 3:2 (1:2) Szentendre. 500 néző. V: Vanház. A Weisz nélkül kiálló Honvéd gyengén kezdett, az 5. percben vé­delmi hibából Kéri megszerezte a vezetést a monoriaknak. Ezután feljött Szentendre és Mayer nem­csak egyenlített, hanem vezetéshez ts juttatta a csapatot. Ekkor még több helyzet is adódott a hazaiak előtt. Fordulás után a léleiknélkül ját­szó Honvéd ellen Krenács nemcsak egyenlített, hanem befejezés előtt három percei Kéri révén a győ­zelmet is megszerezte Monor. A második félidőben a szentendrei Fekete és Mayer hagyott ki hely­zetet. A végig hatalmas lelkesedéssel játszó Monor megérdemelten győ­zött. A vendégek góljai védelmi hibából estek. A. győztes csapatban Szabó. Vladár. és K. Nagy. míg a Honvédban Székely teljesítménye említhető. PILISI KINIZSI_ÜLLŐ 3:1 (2:0) P ilis. 1000 néző. V: Jakab. Végig a Kinizsi játszott fölény­ben. a helyzetek alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Az üllőiek rohamai rendre lesen akad­tak el. A hazai gólok közül kettőt Túrosán, a harmadikat pedig Szél szerezte, Ripp 11-esfoől szépített. Leányfalu és Szent­endre környékén el­adó házak 60 000 fo­rinttól, telkek 10 000 forinttól. Felvilágosí­tást ad a Pest megyei Ingatlanközvetítő Vál­lalat központja min­dennap 8-tól 4 óráig (Budapest, V., Kálmán u. 13.) és a szentend­rei kirendeltség szer­dán 8 —12 óra között. Beküldő (név és pontos cím): I piWUMII iiitwiimutiMMiniwMMWiumiuiuíuiiHtttHiuuiiiiiituiUMiarftHiiimtiuJiuiuUiaMM Ráckevei járásban há­zak 40 000 forinttól, telkek 6000 forinttól. Felvilágosítást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat du- naharaszti kirendelt­sége: Duna haraszti Dózsa György út 1. Felvilágosítás adás reggel 8—12 őrá kö­zött hétfőn, szerdán és szombaton. Betoncserép könnyű piros — szürke nagy- bátonyi féle kapható. Janusek Béla, XIV.. .Egressi út 102. uozalklapok gyönyö­rű mintákban kapha­tók. Vidékre szállítok Kaba. XL, Bartók Béla Út 76. 258-21L Eladó Ingatlanok Gö­döllőn: házak már 30 ezer forinttól, telkek 4000 forinttól. Pest megyei Ingatlanközve­títő Vállalat kirendelt­sége. Gödöllő, Dózsa György út 12. Félfo­gadás 8—12 óra kö­zött minden kedden, csütörtökön és szom­baton. Érdi és érdligeti eladó ingatlanok: házak 25 ezer forinttői, telkek 3000 forinttól, gyümöl­csösök 15 000 forinttól. Pest megyei Ingatlan­közvetítő Vállalat érdi kirendeltsége. Érd. Dtósdi út 34. Félfoga­dás reggel 8—12 kö­zött kedden, csütörtö­kön és szombaton. Ceglédi é9 nagykőrösi eladó ingatlanok. Há­zak 40 000 forinttól, telkeik 8000 forinttól. Tájékoztatást ad a Pest megyei Ingatlan- közvetítő Vállalat ceg­lédi kirendeltsége: Cegléd, Kossuth tér 1. Hivatalos órák 8— 12 között kedden, pén­teken és szombaton. Gyermekszeretö, ház­tartásban jártas nőt keresek gépesített ház­tartásom vezetésére Budapesten. Jelentke­zők „Szép szoba” je­ligére írjanak kiadó­ba. Személyes jelent­kezés telefonon este 6-tól 229—410. Gyönyörű kivitelű egy- és kétszemélyes ön­működő epedás reka- miék, fotelek, székek raktáron, készítőnél kaphatók. Székács Ot­tó. Budapest, VI.. Lenin körút 60. Kapu alatt. Hirdessen a PEST MEGYEI HÍRLAPBAN Három csapat — hat pont A labdarúgó NB II második fordulójában mindhárom Pest megyei együttes otthon szerepelt. Cegléd (Keleti csoport), Vác és a Csepel Autó (Nyugati csoport) győztesként hagyták el a pályát. Különösen értékes a Váci Petőfi győzelme, amelyik a Sztálinvárosi Vasast fektette kétvállra. Váci Petőfi—Sztálinvárosi Vasas 2:0 (0:0) Vác, 3000 néző. V: Farkas X. Vác: Kohlmann — Jeszensz­ky, Lóránt, Czuczor — Neu- gan, Farkas — Sebestyén, Pin­tér, Bábi, Rásó, Frick. Sz. Va­sas: Lennert — Takács, Pa- licskó, Farsang— Zalai, Krasz- nai — Cserpes, Kőhalmi, La­dányi, Lovász, Hegedűs. Csepel Autó—Budafoki Dunaharaszti, 3000 néző. V: | Szabó F. Cs. Autó: Kohut — Vigh, Kreisz, Kárpáti — Kiss, Szi­getvári — Kalász, Nagy, Réti, Kerekes, Handó. BMTE: Né­meth — Petöcz, Schneider, Dobes — Pécsi, Szabó II — Pécseli, Pintér, Haász, Helin- ger, Melega. Az első félidőben a Csepel Autó nyomasztó fölényben Játszott. Csatársora egyr-e-más- ra vezette támadásait, Kere­kes gólját 11-esből egyenlítet­ték a vendégek Haász révén. A ll-es előzménye: Kárpáti kézzel elütötte a labdát. Ez­Az első félidőben lanyha iramú játék folyt. Szünet után heves küzdelem következett. Vác sokkal többet támadott, s Bábi és Rásó góljával meg­érdemelten nyert. Jó: Kohl- mann, Lóránt, Neugan, Frick, ill. Palicakó, Krasznai, Lo­vász. MTE Kinizsi 3:2 (3:1) után Réti és Kiss lőtt újabb gólt A hazaiaknak ezenkívül még több kihasználatlan hely­zetük is akadt. A második félidő 20. per­céig továbbra is nagy fölény­ben játszott az Autó, még 8 hátvédek is kapura lőttek. Ez­után Pécseli szépített, ugyani* a hazai kapus és középhátvéd késlekedett a beavatkozással. Befejezés előtt 20 másodperc­cel nagy helyzetet hagyott ki Budafok, majdnem odaveszett a biztosnak látszó két pont. Jó: Vigh, Kreisz, Kerekes, ill. Schneider, Dobes. Ceglédi Vasutas—Szegedi VSE 3:1 (1:1) Cegléd, 1600 néző. V: Ball» B. CVSE: Madarast — Bárá­nyt, Pintér, Várkonyi dr. — Csontos, Lengyel — Kökény, Halász, Kugler, Kubinyi, Bo­tos. SZVSE: Uhrin — Juhász, Veres, Möszmer — Becker, Laczi — Horváth, Gyimesi, Bischoff, Kerényi, Sebők. A Pest megyei csapat szünet utáni játékával fordította a maga javára a mérkőzés sor­sát. A jobb erőben levő ceg­lédi csatárok korszerű, széle­ken vezetett támadásait -a vendégek védelme nem tudta hárítani. G: Kubinyi, Kugler, Kö­kény. ill. Veres. Jó: Bárányig Csontos, Halász, Botos, ill. Ve­res, Becker, Gyimesi. / Csak Nagykőrös győzött NB lll-as csapataink közül NB Ill-as csapataink is otthon játszottak vasárnap. Győzni csak a Nagykőrösi Kinizsi tudott: 6:0 arányban diadalmaskodott a Mezőhe- gyesi Traktor felett. Pécel és a Pilisi Bányász kika­pott. mindkét együttes a já­tékidő nagy részében csak 10 emberrel játszott. NAGYKÖRÖSI KINIZSI— MEZÖHEGYESI TRAKTOR 6:0 (2:0) Nagykőrös, 1000 néző. V: Dii- fek. N, Kinizsi: Leskó — Soós, Szabó, Erdei — Csikós I, Ko­vács — Kornyik, Bakonyi, Bél- teki, Csikós II, Aszódi. Kezdeti tapogatózó játék után a 7. percben Béltéki meg­szerezte a vezetést, majd a Ki­nizsi fokozatosan ellenfele fölé kerekedett. A 21. percben Kor­nyik lőtt gólt; A II. félidőben is Nagykőrös irányította a játékot, Bélteki egymásután háromszor vette be a vendégek kapuját, majd Kornyik beállította a végered­ményt. A hazai csapatban Bélteki, Csikós I és Kovács tűnt ki. EVTK—PÉCELI MÄV 4:0 (0:0) Pécel, 2000 néző. V. Sági. EVTK: Vereczkei — Nagy, Tácsik, Krommer — Rehák, Kocsis — Braunstetter, Sinko- vics, Grubicska, Sipos, Városi. P. MÁV: Nagy — Hegedűs, Sári. Semmelweis — Szebek, Holló II — Holló I, Városi, Tóth, Farkas, Daróczi. Több száz erzsébeti szurkoló kísérte el csapatát Pécelre. Az első félidőben közel egyformán vette ki részét a támadásból a két csapat, a hazaiaknak azon­ban több helyzetük akadt. Töb­bek között Daróczi és Farkas hagyott ki gólszerzési alkal­mat. A 20. percben sajnálatos sérülés történt: Holló II-nek kiugrott a válla, s ezután 10 emberrel játszott a MÁV. Fordulás után visszaesett a hazai csapat. A 6„ a 10. (11- esből), a 20. és a 35. percben lőtt gólokkal 4:0-ra nyertek a vendégek. Pécel szórványos tá­madásai nem jelentettek ve­szélyt, komoly lövést nem küldtek kapura. A képzett játékosokból álló, jóképességű EVTK megérde­melten nyert a szünet után visszaesett Pest megyei csapat ellen. Pécel sok év óta nem szenvedett ilyen nagyarányú vereséget otthonában. G: Sipos (2, egyet 11-esből), Braunstetter, Grubicska. Jó: Nagy, Rehák, Braunstetter, Grubicska, Sipos, ül. Szebek, Farkas. HATVANI VSE—PILISI BÁNYÁSZ 3:2 (2:2) Pilisvörösvár, 1200 néző. V: Krisztel. P. Bányász: Kovács — Faze­kas. Bauer, Spamberger —< Peiler, Wiszt — Ober, Marjai, Oechter, Gémest, Kimmel. Már a 4. percben megszerez­ték a vezetést a vörösváriak. Wiszt labdájával Kimmel elfu­tott, s gólt lőtt. Ezután Bauer inszalagszakadást szenvedett és kiállt. A 13. percben egyenlí­tettek a vendégek, majd Geeil­ter a kapust is kicselezve ismét vezetéshez juttatta a Bányászt A 35. percben kapu előtti ka­varodás után védelmi hibából egyenlített Hatvan. Szünet után. a vendégcsapat többet támadott, s már a fél­idő elején megszerezte a veze­tést. Később a Bányásznak akadt több helyzete, de ezeket kihagyták a csatárok. A hazai csapatban Spamber- ger, Peller, Gechter és Gémesi nyújtott átlagon felülit. A labdarúgó NB l-ért MTK—Salgótarján 1:0 (0:0). Saleó- tarián. Bp. Honvéd—Tatabánya 2:1 (1:1). Tatabánya. Vasas_Szombat- hely 0:0. Népliget. Diósgyőr_BVSC 3:0 (2:0). Diósgyőr. Újpesti Dózsa _ G yőri ETO 4:0 (2:0). Győr. Miskolc —Dorog 1:1 (1:0). Dorog. Csepel— Ferencváros 1:1 (1:0). Üllői út. ház telitalálat a totón A totó legutóbbi fordulójában száz pályázó ért el telitalálatot. Nyereményük egyenként 4127 fo­rint. Tizenegvtalálatos szelvén^ 1837. tíztalálatos pedig 13 384 dara* akadt. Előbbiekre 224. utóbbiakra pedig 41 forintot fizetnek szelvé' ‘'ilyenként. A 12 találatos tiopszelvény: 2, 2j 2, x. 1, 1. 1, x. 1, 2. 1, 1.