Pest Megyei Hirlap, 1958. június (2. évfolyam, 128-152. szám)

1958-06-18 / 142. szám

rzJCirlap 1958. JÜNIUS 18. SZERDA A labdarugó-bajnokság állása i nb n I Déli csoport Í.BVSC SS 22 4 7 69:28 48 2. KIS TEXT 33 20 5 8 98:34 45 *• UTTE 33 15 13 5 53:35 43 4. Kecskemét 33 17 5 11 61:42 39 í. Pénzügyőrök 33 13 11 9 47:42 37 «. Szolnok 34 14 8 12 54:41 36 1. Cegléd S3 13 1« 1» 45:53 36 *. Jászberény 33 12 10 11 33:30 34 31 12 8 13 56:52 32 34 12 33 13 33 11 34 10 33 10 33 10 33 10 9. Vác 10. Békéscsaba 11. Szegedi VSE ,12. Makó *13. K. Lombik M. Baja 15. Gyula 16. Gázművek 17. Bp. V. Meteor 33 11 18. VKSE 33 10 99. Bp. Petőn 33 8 l MVSC S. DVSC J. Bp. Spart, 4. Előre 5. Bükkalja í. MMTE 7. SSE t. Szállítók ». Csepel Autó 18. Egyetértés 11. Ózd 12. Nagybátony IS. Baglyasalja 14. Eger 15. Nyíregyháza 16. Hatvan 17. MA VÁG 1*. D. Honvéd 19. Pereces 7 15 52:56 31 5 15 38:42 31 7 15 44:51 29 9 15 41:55 29 9 14 37:56 29 9 14 33:57 29 8 15 40:55 28 6 16 39:55 28 7 16 51:56 27 3 22 37:78 19 Keleti csoport 34 22 8 4 62:20 52 33 21 5 7 66:17 47 33 18 8 7 61:33 44 33 15 11 7 47:29 41 33 16 8 9 47:44 40 34 14 9 11 50:39 37 33 13 10 10 50:40 36 33 13 8 12 50:35 34 33 14 8 13 49:46 34 33 14 6 13 46:51 34 33 12 9 12 45:40 33 33 10 12 11 55:52 32 33 12 7 14 37:51 31 33 11 8 14 41:55 30 33 9 11 13 35:42 29 33 10 5 18 41:60 25 33 8 7 18 45:63 23 33 2 11 20 22:76 15 34 5 3 2« 33:89 13 nb in. Középdunai csoport 1. Nyergesújí. 2. Esztergom 5. Tokod 4. Pécel 5. Pilisi B. 6. Annavölgy 7. Nagykörös í. Szí. MÁV „9. Balinka 10. Martonvásár 1L Szt. Petőfi 12. Váci VSE 13. Pilis 14. Gödöllő 15. Szentendre 16. Adocny 17. Szí. Honvéd 18. Ercsi 30 19 6 30 18 7 30 18 7 30 14 12 30 14 8 30 15 6 30 12 10 30 15 30 13 30 12 29 11 30 11 29 10 5 74:26 44 5 58:26 43 5 67:30 43 4 66:2« 40 8 59:40 36 9 54:43 36 8 68:43 34 3 12 69:49 33 5 12 46:56 31 6 12 33:46 30 5 13 49:42 27 5 14 53:50 27 3 16 42:«4 23 7 16 46:71 21 4 17 38:64 20 4 19 40:81 18 1 21 35:89 15 5 20 25:82 15 JEGYZETEK A FORDULÓRÓL Idényvégi hangulat uralko­dott hétfő este a Labdarúgó Szövetségben. Meglehetősen kevesen voltak, de annál több volt az érdekes téma. Az el­sőség szempontjából fontos mérkőzéseket tárgyalgatták a jelenlevők. így igen sok szó esett a Főt—Kistarcsa megyei I. osztályú összecsapásról. Győzelem tíz emberrel Foton 1200 néző előtt került sorra a nagy érdeklődéssel várt összecsapás. A közönség sorában mintegy 200 tárcsái szurkoló is helyet foglalt. Bu- rillák Ferenc, a tarcsaiak egyik vezetője, így vélekedett a lá­tottakról. — Kemény, helyenként dur­va játékban nyert a techniká- sabb, helyzeteit jobban ki­használó Kistarcsa. A 15. percben Pecsenyicky 11-t le­rúgtak, azután csailt statisztált a pályán. A második félidő 15. percében újabb sérültünk akadt. Molnár H-t egy vető­dés alkalmával vagy megrúg­ták. vagy megütötte veséjét. Emiatt!kórházba: kellett szállí­tani. Hétfő délután érdeklőd, tünk a sportkórházban levő já­tékos állapota iránt, ahol meg­tudtuk. hogy a kapus jobban van. De visszatérve a mérkő­zésre: Rapai állt a kapuban és A jobb erőnlét döntött Albertirsal Vasutas—Vecsési MTK 2:1 (0:1) Verses, 2000 néző. V: Tihanyt. Mint várható volt, izgalma*. Itagyiramú mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidőben t vecsési csapat nagy fölényben játszott, de a belső csatárok „vészes góliszonyban” szenvedtek. Ebben a Játékrészben az irsai vé­delem kiváló teljesítményt nyúj­tott, főleg Bartos kapus és Kontha tévén, A ritkább irsai támadások azonban mindig igen veszélye­sek voltak és a vecsési kapus néhányszor csak vakmerő ve­tődéssel tisztázott. A 1«. percben Krész közelről a hálóba fejelt egy beadást, de a já­tékvezető les címén nem adta meg a gólt. A 36. percben Leimetter tisztára játszotta magát és beadá­sát Bédi a hálóba rúgta: 1:0. , A második félidő 5. percében az egyik irsai védő hazaadott egy labdát és az centiméterekkel su­hant el a jobb felső sarok felett, A 10. percben Slmó váratlan nagy- erejű lövését Pintér szögletre men­tette. Még ebben a percben Bédi óriási helyzetben hibázott. Az első félidőben megsérült Molnár X harcképtelenné vált és ez felborí­totta a hazaiak védelmi rendsze­rét. A fáradtság jelel is kiütköztek • vecsési csapaton és az ir­saiafc fokozatosan átvették a játék irányítását. A 21. percben Fazekas hatalmas lövése a felső kapufán csattant, majd a 26. percben Fekete II lö­vése a kapuban kötött ki. 1:1. Ha­talmas harc indult meg a győz­tes gólért. A 38. percben Pintér­nek egy beadott labdát nem sike­rült megfogni és az elmélázó Mol­nár H mellett a szemfüles Faze­kas a kapuba vágta a labdát. Nagy védelmi hiba volt. Irsai me­zőnyfölénnyel ért véget a játék. A mérkőzés végén több száz ir­sai szurkoló örömmámorban ün­nepelte csapatát. Annak ellenére, hogy a vecsési csapat Idei egyik legjobb játékát nyújtotta, nem sikerült győznie, mert erejük­ből csak egy félidőre tellett. Az Irsai csapat idegesen kezdett, nehezen lendültek Játékba. Dicsé­retükre válik, hogy szíwel-lélek- ftel küzdöttek, amihez még páro­sult kiváló erőnlétük. Ezen a mér­kőzésen ez volt a döntő. A játék­vezető gyenge napot fogott ki és ez erősen megtépázta eddigi jó hírét. A győztes csapatból Bartos, Kontha, Tóth, Kis és Jánosi játé­ka emelkedett ki, míg a hazaiak­nál: Hanek, Majláth, Leimetter és Pintér érdemel dicséretet. Fekete József ezután csonka csapattal végig mi támadtunk, s Hofmann két góljával a győzelmet is meg­szereztük. Gárdonyi Géza, a fótiak egyik vezetője így beszélt: — Nagyszerű mérkőzésen a tíz emberrel játszó vendégcsa­pat megérdemelten nyert. Sze­rintem a kapus sérülését vélet­len baleset idézte elő. A fó­tiaknál Péktor és Tóth játéka tűnt ki. Virágh Ferenc jói vezette a mérkőzést. Jól „búcsúzott" Nógrádverőce Nógrádverőce az utolsó for­dulóban a Zrínyi-csoport éllo­vasénak otthonába, Kartalra látogatott el. A kartaliak, biz­tos elsőségük tudatában meg­lehetősen könnyedén vették a meccset. — Az első félidőben szinte állandóan mi támadtunk, két helyzete is akadt a csapatnak — emlékezett vissza Várszegi Gyula edző. — Fordulás után észbekapott a hazai csapat és rákapcsolt. A verőcei támadá­sok azonban sokkal veszélye­sebbnek bizonyultak, s a 12. percben Virislai l, majd a 26, percben Kristóf lövése talált a hálóba. Végül is 2:0-ra nyer­tünk. Jólesett, hogy a talál­kozó befejezése után a karta- lia'k is gratuláltak nekünk. Meg kell emlékeznünk még a Verőcei csapat tavaszi jó szerepléséről. Csupán egyszer szenvedtek vereséget. Féliucat kiállítás "Tökölön bonyolították le a Halásztelek—Kiskunlacháza összecsapást, mely meglepetés­re l:l-es döntetlennel végző­dött. Antal János, szövetségi ellenőr így nyilatkozott: — Mindkét csapat sportsze. rűtlenül viselkedett. Ezt bizo­nyítja a hat kiállítás is. Az el­ső félidőben a Halászteleki jobbszélső nem tudta gólba továbbítani a labdát, mii-e megrágta a kapust. A lacházi balhátvéd „törlesztett”, meg­ütötte a játékost. Erre mind­kettőjüket leküldte a pályáról Tóth Balázs játékvezető. A második félidőben két játé­kos összecsapott, elestek, majd felkeltek és rugdosni kezdték egymást. Ök is a kiállítás sor­sára jutottak. Később egy ha­lászteleki játékos reklamálás, egy másik pedig sportszerűtlen beszéde miatt került a pálya szélére. A kiállított játékosok nevei Marton József, Nádasi = István. Kazai László, Horváth I Ferenc Halásztelekből, Varga I László, Havrella Gyula pedig ! a lacházi csapatból. A történtek rossz fényt vet- \ nek mindkét csapat, de külö- \ nősen Halásztelek sportszerű- \ ségére. Az a tény sem menti I őket, hogy a csoportelsőség j kérdése forgott számukra boc- í kán. Gólzápor Szentendrén A Szentendrei Építők 17:l-re nyert Zebegény ellen. Érdekes­ség, hogy 2:0 után 2:l-re szé­pített a vendégcsapat, ezután elhúzott az Építők. A sok gól ellenére a játékvezető nem fújta le a találkozót, mert Zebegény végig lelkesen küz­dött. A gólokon Mireisz (5), Menyus (4), Nagy (4), Hor­váth László (2), Mika és Sza­bó osztozkodtak. Szerepcsere Túrán Furcsa megállapodás előzte meg a Túra—Iklad mérkőzést. A turaá csatárok, illetve vé­dők ugyanis megegyeztek egy­mással, hogy az Iklad elleni találkozón a védők lesznek az ötösfogat tagjai, a csatárok pe­dig hátra vonulnak. A veze­tők először nem akartak ebbe PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárf Pest meevei Btzottsáfia és a megyei tanács lapja. Szerkeszt) a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat Szerkesztőség és kiadóhivatal) Budapest. VOT.. Blaha Lujza tér i Telefon: 841—10«, 142—82«. Szikra Lapnyomda. Felelős vezetői Kulcsár Mihály. beleegyezni, de aztán mégis ráálltak, hisz a csapat cso­portelsősége már biztosított volt, — Ilyen körülmények között csalk keservesen, az utolsó percben lőtt góllal nyert a túrái csapat — mondotta Pusz­taszeri Ferenc, játékvezető. Mi történt Ócsán ? A bajnokság hajrájában, saj­nos, több sportszerűtlenség akad. A játékosok túlzott fon­tosságot. tulajdonítanak az eredmény elérésének, s ez a sportszerű légkör rovására megy. Ócsán például a mér­kőzés befejezése után a rend­őrség tanácsára a játékvezetők nem vonaton, hanem az érdiek autóbuszán utaztak haza. A vereséget elviselni nem tudó hazai szurkolók ugyanis fe­nyegető magatartást tanúsítot­tak. Halápi Sándor szövetségi el­lenőr a következőket jegyezte fel a meccsről: — Mintegy Í200 néző előtt, Soós Gábor játékvezetése mel­lett nagy lendülettel kezdett a hazai csapat és mezőnyfölényt harcolt ki. Az ócsai támadások során egy lövés az oldalháló­ban kötött ki, majd a 28. percben Béta jobbszélről kül­dött váratlan lövése a hálóba talált. Az Érdi Traktor csatá­rai pontosabban adogattak, de helyzet nem nyílt számukra. Fordulás után ismét Ócsa rohamozott, mégis váratlanul Érd jutott gólhoz. Karsai ré­vén egyenlített a Traktor. Két. perccel később Nagy Antal szögletét az ócsai kapus a há­lóba ejtette. A hazai csapat el­keseredetten támadott, s egy lövésük most is az oldalháló­ban akadt meg. Annál ered. ményesebb volt az Érdi Traktor. A 20. percben Nagy, a kifutó kapust kicselezve, az üres kapuba gurított, s így 3:1 Iptt az eredmény. A 24. percben jobboldali érdi táma­dás 'közben Huszka partjel­ző felemelte zászlaját, Soós azonban tovább engedte a tá­madást. A labda már az ócsai védők birtokába került, ami­kor a balszélről átfutó Sten- czinger megszerezte azt és a hálóba továbbított. Ezután a hazaiak egyik lövése a kapu­fát találta el, majd egy feje­sük alig a léc fölött szállt ki. R. L. Nógrádverőce mindkét pontot elhozta Kartalról Több érdekes eredmény a megyei II. osztályban Az utolsó teljes fordulót bonyolították le a megyei H. osztályú labdarúgó-bajnokságban, már csak elmaradt mérkőzések vannak hátra. A küzdelmek során több meglepetés született. Ezek sorába tartozik Nógrádverőce kartali győzelme, a. Váci Forte nagymarosi ve­resége. A Rákóczi-csoport rangadóján Szentmárton l:0-ra nyert Péteri ellen. Itt említjük meg, hogy a szövetségtől több mérkőzésről nem kap­tunk jelentést, s így ezek eredménye hiányzik a felsorolásból. Rákóczi-csoport: Taksony-Mionor II 3:3, Halásztelek-Kiskunlac- háza 1:1, Ráckeve—Szigethalom 2:4, Szentmárton-Péteri 1:0. Az Apor- ka-Albertirsa n mérkőzésre a vendégcsapat nem jelent meg. Kossuth-csoport: Kerepes-Tápiósüly 1:1 (félbeszakadt), Túra-1 Iklad 2:1, Hévízgyörk-Mogyoród 3:1, Tápiószecső-Kóka 3:1, Isaszeg- Gyömrő II 8:0, Bag—Galgahévíz 1:1. Zrínyi-csoport: Nagymaros—Váci Forte 3:2, Kartal—Nógrádverőce 0:2, Szentendrei Epítők-Zebegény 17:1, Saob—Visegrád 0:0. A Fóti Vasutas—Pllißcsaba mérkőzés elmaradt. Petőfi-csoport: Tárnok—Ujhartyán 0:2, Inárcs-Dabas 3:3, Érdi Épí­tők—Torbágy 3:1, Ecser—Alsónémedl 8:3, Bia—Örkény 7:0, Ocsa—Érdi Traktor 1:4. ________'______________ T OTÓ-TANACSADO 1. Miskolci VSC—DVSC. Az NB II Keleti csoportjának rangadója. Miskolcnak már egy pont elég a csoportelsőséghez. Tipp: 1, x. 2. Baglyasalja—Bp. Spartacus. Esélyesebb a hazai csapat. Tipp: 1. 3. Debreceni Honvéd—Nyíregy­háza. Vasárnap értékes győzelmet arattak Ózd ellen a nyíregyháziak. Valószínűleg most is nyernek Tipp: 2, X. 4. Pereces—Csepel Autó. Nem le­hetetlen, hogy a jól szereplő Pest megyei csapat mindkét pontot megszerzi. Tipp: 2, x. 5. MÁV AG—Egyetértés. Nyüt mérkőzés, mindhárom eredmény lehetséges. Tipp: 2, x, 1. 6. Nagybátony—Hatvan. Jobb he­lyen állnak a táblázaton a nagy- bátonyiak és a hazai pálya előnye is mellettük szól. Tipp: 1. 7. Salgótarjáni SE—Szállítók. A hazai csapat áll közelebb a győze­lemhez. Tipp: 1, x. 8. Eger—Bükkalja. Bár Bükkalja jobb helyen áll a táblázaton, még­sem mellet biztosra. Tipp: 1, x, 2. 9. Ózd—Bp. Előre. Ózd jól szere­pel otthonában, tavasszal még csak egy pontot vesztett. Tipp: 1. 10. VKSE—BVSC. A VKSE ápri­lis közepe óta nem kapott ki ott­hon, viszont figyelembe kell ven­ni. hogy a vasutasok számára a két pont az NB I-be jutást jelenti. Tipp: 2, x. 11. Bp. Petőfi—K. Lombik. A szeszélyesen szereplő Lombik esé­lyesebb az utolsó helyezett Pető­fivel szemben. Tipp: 2, x. 12. Gázművek—Kecskemét. Kecs­kemét jobb formában van, mégis valószínűbb az otthon jól szereplő Gázművek győzelme. Tipp: 1. potmebközesek 13. Gyula—Váci Petőfi (1, X). 11. Jászberény—Ceglédi Vasutas (1, x). 15. Szegedi VSE—Baja (1). 15. KISTEXT—Szolnok (1)« Utcabajnokság Tökölön A tököli sportkör vezetősége a labdarúgó utánpótlás biztosítása céljából utcabajnokságot írt ki, melyen 18 éves korig vehetnek részt a fiatalok. Az első helyezett csapat számára futball-labdát ajánlott fel a Tököli KSK. Az I. forduló eredményei: Spar­tacus—Kossuth 2:0 (0:0). Petőfi— Kinizsi 2:0 (1:0). A II. fordulót va­sárnap délelőtt bonyolították le: Petőfi—Kossuth 3:3 (2:1). Sparta­cus—Kinizsi 2:0 (1:0). A tököli sporttelep műsora a Halásztelek—Kiskunlacháza ifjúsá­gi (0:2) és felnőtt mérkőzéssel folytatódott, majd a szabadnapos tököli csapat a Csepeli Posztó együttesével vívott barátságos mérkőzést. A találkozót a hazaiak 2:0-ás félidő után 4:2-re nyerték. Góllövők: Plausin, Firnigel, Vá- szin I, Székely. A budapesti I. osz­tályú bajnokság harmadik helye­zettje jó edzőtársnak bizonyult. Bundies Péter Svéd labdarúgó körökben meg­hökkentően hatott az a hír, hogy a csütörtöki labdarúgó világbajnoki negyeddöntő után Gustavssónnak vissza kell térnie olaszországi egyesületéhez, az Atalantához, Változás a serdülő atlétikai bajnokság időpontjában A Pest megyei Atlétikai Szö­vetség értesíti a megye terüle­tén működő szakosztályokat, hogy a megyei atlétikai serdü­lő pályabajnokság, az eredeti tervtől eltérően nem június 22-én, hanem június 29-én kerül sorra. Az Mtk ökölvívó csapata hét­főn este Zágrábban lépett szorító- ba a Tkalcsiccsal és Banovaccal megerősített helyi Lokomotív együttese ellen. A két csapat iz­galmakban bővelkedő, jó mérkő­zést vívott s végeredményben a hazaiak szerezték meg a győzel­met 13:7 arányban. Az Európai Labdarúgó Szövet­ség (UEFA) javaslatára az UFA filmgyár filmet készített a labda­rúgó klubcsapatok Európa Kupa tornájáról. A mintegy 3000 méter hosszú filmet július elején vetítik a labdarúgó tornán részt vett or­szágokban. UJHAR TYANI LE VÉL Eladó házak, telkek! FIK ceglédi kirendelt­ségén ház 35 000, fo­rinttól, telek 6000 fo­rinttól. Érdi kiren­deltségén ház 30 000 forinttól, telek 3000 forinttól. Váci kiren­deltségén ház 40 000 forinttól, telek 10 000 forinttól. Monori ki- rendeltségén ház 30 ezer forinttól, telek 4000 forinttól. Gödöllői kirendeltségén ház 40 000 forinttól telek IS 000 forinttól. Duna- fiaraszti kirendeltsé­gén ház 50 000 forint­tól, telek 8000 forint­tól. Szentendrei ki- rendeltségén ház 50 e2er forinttól, telek 10 000 forinttól. Pest Megyei Ingatlanköz­vetítő Vállalat, Buda­pest, V.. Kálmán u. 13. sz. Kisipari termelőszö­vetkezet keres önálló praxissal rendelkező szabásznőt, részlegve­zetőnek, aki a francia modem méretes mun­kában is gyakorlott. Péceli Textilruházati KTSZ, Pécel, Isaszegi út 38. Iker sportkocsi eladó. Szentendre, Kossuth Lajos út 36, FÉRFI segédmunkásokat azonnal felveszünk a nagykőrösi (Han­gács) építkezésre. Jelentkezés 19-én délág az építkezé­sen, vagy Kecske­mét, Rákóczi város 23. E. M. Báes megyei Állami Épí­tőipari Vállalat. Eladó egy 6 hengeres Chevrolet 3 tonnás üzemképes teherautó. Ara megegyezés sze­rint. Érdeklődni a Csemői Földművesezö- vetkezetnél lehet. Mozaiklapok gyönyö­rű mintákban kapha­tók, vidékre szállítok. Kaba, XI.. Bartók Bé­la út 76. 256-21L Ut- és esatomaépitő munkásokat szövetke­zeti tagnak felve­szünk. Első Mélyépítő Ktsz. L kér., Fő u. 12. Építőkövet. kőport, kerti murvát, kerti díszítőköveket szállít a Szentendrei Járási Kőbányaipari Szövet­kezet, Budapest, Bei- grád rakpart 27. TV. Tel.: 185-075 és 381- 432. Pánd Községi Tanács VB. cipész szakkép­zettséggel rendelkező szakmunkást keres, kisipar gyakorlá­sára. Jelentkezni le­het személyesen a Községi Tanácsnál. Eladó Csemőben 1 hold jóltermő szőlő évi terméssel, kedve­ző fizetési feltétellel. Egyed Lajos, Nagy­kőrös, IV., Báthori u. 4. szám. Szegedi belvárosi egy szobából álló főbérleti lakásom elcserélném Ceglédiért, esetleg rá­fizetéssel. „Legsürgő­sebben” jeligére Fel- szabadulás téri hirde­tőbe. aki a szakmai tanításon kívül törődik játékosaink egyéb problémáival is. Az új veze­tőség megválasztása alkalmá­ból célul tűzte ki, hogy az előző évben szokásos mérkő­zések utáni vacsorázgatást, ita­lozást kikapcsolja a sportkör életéből, s ehelyett egyik fő feladatnak a pálya bekeríté­sét tekintette, a takarékossági szempontok figyelembevételé­vel. A sportpálya bekerítését augusztus 20-ra be akarjuk fe­jezni, s nagy avatási ünnepsé­get tartunk majd alkotmá­nyunk ünnepén. Kuliúrgárda Pályaépítés Hirdessen a K%drl«Plä» Az Ujhartyáni Községi Sportkör megtárgyalta a Pest megyei Hírlapnak a sportolók neveléséről szóló vezércikkét, ezt teljes terjedelemben is­mertettük a sportkör tagságá­val, majd vita következett. Ennek során a jelenlévők ; megállapították, hogy a cikk- ; ben közölt káros jelenségek az i 1955-ös és az azt megelőző ! években Ujhartyánban is | fennállottak. Az 1956-ban meg- ! választott új vezetőség, Tun- I ner Mátyás elnök vezetésével, i igyekezett ezeket a hiányossá- ! gokat kijavítani. Ez kezdet- = ben nehezen ment, de később, i 1957 őszén, amikor ismét ve- I zetőségválasztást tartott a I sportkör, ezek a jelenségek | teljesen megszűntek. Száműztük a helytelen I sportszemléletet I Az Ujhartyáni KSK élére | Radóczi József elnök szemé- 1 lyében olyan vezető került, | aki a helytelen sportszemléle- Z tét teljesen száműzte a játé- ! kosok köréből. 1957-ben a lab- ! darúgó bajnoki évadot már | úgy kezdtük a megyei II. osz- ! tályban, hogy csak községbeli | játékosok kerülhettek be a 1 csapatba. | A sportkör 1958. januárjá- ! ban tartott ülésén új edzőt vá- ! lasztott: Sásdi Antal tanítói. | Az új edzőben nemcsak kitű- § nő szakembert, hanem olyan I nagyszerű vezetőt kaptunk, Célkitűzésünk nem bizo­nyult hiábavalónak, mert a tanács 10 000 forintos támoga­tásával — melyet a község­fejlesztési alapból juttatott — eddig mintegy 50 méteres részt öveztünk két méter széles téglakerítéssel. A további munka folyamatban van, az anyagot már a helyszínre szál­lítottuk. Pénzbe csupán a 20 000 da­rab tégla került, mert az épí­tőanyagot községünk lófogat­tal rendelkező gazdái szállí­tották be a dabasi állomásról. A téglát a kocsira a szurkolók rakták. A kerítés építését a kőművesek a szurkolók segít­ségével végezték, s ez a társa­dalmi munka a soronkövetke- ző vasárnapokon folytatódik majd. Tunner Jakab, 72 éves szurkolónk kitűnt a munkála­toknál, aki vasárnaponként nagy. szorgalommal rakta a kerítés alapjait, odaadóan dol­gozott. Az Ujhartyáni KSK másik célkitűzése a kulturális élet fejlesztése. Januárban a tag­ság Lauter Jánost választot­ta meg kultúrfelelősnek, s ő azonnal nekifogott a kultúr- gárda kialakításának. Sike­rült is ez a terve, s a részben fiatalokból, részben idősekből álló kultúrcsoport betanulta az „Eladó birtok” című éne­kes vígjátékot. A darabot Uj- hartyánban, s a környező köz­ségekben nagy sikerrel, telt ház előtt adták elő. A műsor bevétele mintegy 12 000 forint volt, igaz, ennek az összegnek csaknem felét a kiadások emésztették fel. A tiszta bevételt is a sportpálya bekerítéséhez szükséges anyag­ra adjuk, azért csak anyagra, mert a munkát, fuvart teljes egészében a lakosság biztosít­ja. Sportkörünk tagsága, játé­kosai a fent idézett vezércik­ket magukévá téve, a jövőben is azon fáradoznak, hogy elő­segítsék községünk sport- és kulturális életének fejlődését. Ebben a munkában támogat majd a néhány hónaoja 25 taggal megalakult KlSZ-szer- vezetünk is. Tóth Béla