Pest Megyei Hirlap, 1958. április (2. évfolyam, 77-101. szám)

1958-04-29 / 100. szám

Fy&Cirlap 1958. ÁPRILIS 29. £GDD 169 telitalálat a totón Az öt x ellenére sok pályázó ért el telitalálatot: 169. Nyere­ményük egyenként 3341 forint. 11 találatos szelvény 2928, 10 találatos pedig 21 534 darab akadt. Előbbiekre 192.50, utób­biakra pedig 35 forintot fizet­nek. ( A 12 találatos tippszel vény: X, 1, 1, 2, x, 1, x, 1, x, 2, 1, x, Brazília jutott tovább * a Davis Kupa-mérkőzésen ' Vasárnap délután napsütéses, rs- Hiek tavaszi időben fejeződött be a Magyarország—Brazília Davis Kupa-mérkőzés a margitszigeti Te­nisz-stadionban. A nemzetek kö­zötti találkozó iránti érdeklődés a szombati eredmények után csak fokozódott, mert vasárnap máé 6000 néző előtt folyt tovább a kii» delem. Már a vasárnap délutáni első mérkőzésen eldőlt a továbbjutás kérdése. A brazil Fernandez elég jó játék után biztosan nyert Gu­lyás ellen, s így a brazilok már 5:l-es vezetésre tettek szert, ami­vel már bejutottak a második for­dulóba, mert az Adám—Ribeiro ta­lálkozó már nem befolyásolta lé­nyegesen az eredményt. Fernandez—Gulyás 6:2, 6:3, 6:1, Adám—Ribeiro 5:7, 6:8, 6:6, 6:6 8:6. A Brazília—Magyarország Davis Kupa-mérkőzés végeredménye 3^ a brazilok javára. AVáci Vasutas öt gólt rúgott a Pilisi Bányásznak, Pécel döntetlenül végzett Esztergomban Ml TOUT lí AT ÍZ All Ill-IIIA? Kikapott Kístarcsa, a megyei I. osztály éllovasa, de a további három helyezett is elvérzett Az NB m. vasárnapi fordulójá­nak egyik legérdekesebb eredmé­nyét a Váci Vasutas szolgáltatta, 5:l-re győzött a Pilisi Bányász el­len. Gólnélküli döntetlennel vég­ződött az Esztergom—Pécel talál­kozó, míg a Nagykőrösi Kinizsi ér­tékes győzelmet aratott a Székes- fehérvári MÁV felett. Gödöllő 2 ti­re nyert Szentendre ellen, s ugyancsak ez az eredmény szüle­tett az Annavölgy—Pilisi Kinizsi találkozón is. A nagy érdeklődés­sel várt Nyergesujfalu—Tokod rangadó l:l-re végződött. VÁCI VASUTAS—PILISI BÁNYÁSZ 5:1 (0:0) Vác, 700 néző. V: Hangyási. V. Vasutas: Takács — Dobsonyi, Sári, Kiss — Jakab I, Drobni — Jakab II, Unyatinszki, Borzák, Ba­logh, Jacsó. P. Bányász: Herczegh — Markos, Fazekas, Spamberger — Gémesi, Wiszt — Marjai, Geeil­ter, Peiler, Vízvári, Kimmel. Az első félidőben inkább me­zőnyjáték folyt, egyik kapu sem forgott komoly veszélyben. Feltűnő sok volt a magias labda mindkét oldalon, s ez a színvonal* rovására ment. Az eseményekhez tartozik még, hogy Kimmel az első per­cekben megsérült, s ezután már nem volt teljes értékű játékos. A n. félidő hazai rohamokkal kezdődött, s ezek során Borzák 20 méteres lövését védte a kapus. A 12. percben góllá érett a váci fö­lény. Unyatinszki kapura lőtt, Her­Csak egy pont termett vasárnap NB Il-es csapataink számára A várakozásnak megfelelően kevés babért szereztek rasámap a Pest megyei NB Il-es csapatok. Csupán Ceg­léd szerzett pontot, döntetlenül végzett Kőbányán. > köbanyai lombik—ceglédi vasutas o:o ' Apaffy utca 500 néző. V: Kezes. K. Lombik: Búcsúházi — Ívászuk, Övári U, Kun — Se­res s, Barna — Deák, Schmit­zer, Huber, Aranyosi, Vas. Cegléd: Madaras —* Várko- nyi dr., Gyikó, Pintér — Len­gyel, Csontos — Halász, Kö­kény, Fodor, Csernai, Botos. Gyikó és Pintér ismét he­lyet kapott a csapatban, a kapuba pedig Madaras került, így, erősen feljavult teljesít­ményt nyújtott a ceglédi vé­delem. Az első 45 percben ki­egyensúlyozott játék folyt. Fordulós után a széltől támo­gatott Lombik valamivel töb­bet veszélyeztetett, majd a mérkőzés végén feljöttek a ceglédiek. Mindkét csapat előtt több helyzet kínálkozott a má­sodik fél5 dobén. így a hazaiak két kapufát rúgtak. Kökény, a másik oldalon nagy helyzet­ben összefejelt Óvári II-vel, megszédült, s hiába állt üre­sen a kapu, nem tudta értéke­síteni a helyzetet. Ezenkívül Halász előtt maradt még k> gólszerzési alkalom. Végeredményben igazságos eredmény született, a Lombik nagyobb lendülettel játszott. A ceglédiek kombinatív játé­ka szebbnek bizonyult. Jó: Óvári II, Huber, Aranyosi, Vas, ill. Madaras, Gyikó, Len­gyel, Fodor (a mezőny leg­jobbja). f* NYÍREGYHÁZI ÉPÍTŐK—CSEPEL AUTÓ 3:1 (0:1) Nyíregyháza, 3000 néző, V: Rékasi. Ny. Építők: Hargitai — Gal- ló, Csemiczky, Lakatos — Ha- vacs, Pokrovenszky — Kova- csics, Papp, Lendvay, Nagy, Groholy. Cs. Autó: Kaiser — Kárpáti, Kulcsár, Goda — Kiss, Szigetvári — Kalász, Ré­ti, Kreisz, Kerekes, Vigh. A vezetést Kreisz révén a Pest megyei csapat szerezte meg. Fordulás után erősen feljavult a hazai csapat és Ko- vacsics mesterhármasával a maga javára fordította a mér­kőzés sorsát. A találkozó vége felé erősen eldurvult a játék. A II. félidőben a 22. percben Szigetvárit, a 44. percben pe­dig Kaisert és Kovacsicsot durva játék miatt kiállították. Jók: Hargitai, Lakatos, Ha- vacs, ill. Kulcsár, Kreisz, Vigh. SZOLNOKI MÁV—VÁCI PETŐFI 1:0 (1:0) Szolnok, 4000 néző. V: Nagy S. / Sz. MÁV: Lázár — Sándor, Fakkelmann, Borzi — Len­PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a megyed tanács lapjai Szerkeszti a szerkesztő bizottság. Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIII., Blaha Lujza tér 3. Telefon: 343—100. 142—220, Szikra Lapnyomda. Felelős vezető: Kulcsár Mihály. gyei, Fehérvári — Tóth, Csábi, Makkai, Szekeres, Dobos. Vác: Szilasi — Jeszenszky, Neugan, Czuczor — Konrád, Farkas — Varga, Frick, Bábi, Cservenák, Lukács. Hatalmas küzdelmet vívott a mezőnyben egyenrangú két ellenfél. A Petőfi kitűnően állta a szolnoki rohamokat. A mérkőzés egyetlen gólját Sze­keres szerezte. Jók: Lengyel, Tóth, Szeke­res, ill. Jeszenszky, Czuczor, Lukács. A Tápiószőllősi Föld­művesszövetíkezet ke­res képesített könyve­lőt, aki több évi gya­korlattal és foldmű- v esszö vetkezeti isme­rettel rendelkezik. Fi­zetés kollektív sze­rint. Erkölcsi bizo­nyítvány szükséges. Keresünk bérbe 10/ 100-as síkkötőgépet, valamint 18-as, 19-es komplett üzemképes körkötőgépeket, , Budakeszin. Rákóczi utcában, a busztól 5 percre, jókarban levő ház gyümölcsfákkal, kétszer szoba, konyha lakott . állapotban el­adó. Érdeklődni: 9— 12-ig. 187—058. Nógrádverőcei duna- parton 5 szobás ház, lakottan eladó. Ér­deklődni lehet levél­ben: Mosonyi, Buda­pest. V.. Petőfi tér 3. Eladó Pannónia zöld, igényes, 250-es, felül szeleppial, NSU jó ál­lapotban, Nagykőrös, Zrínyi u. i. sz. Konyhabútor, háló­szoba. kisiparostól, fizetési kedvezmény- nyel, Szent István körút 23. (Nagy Ignác utcai oldalon.) Favorit versenykerék­pár eladó. Cegléd. Körös: u. 42. Ványi Sándor. _ ______ c zegh kiejtette a labdát, s Borzák közelről, a fekvő kapus mellett a hálóba továbbított. Néhány perc­cel később Jakab II szélről, az alapvonal mellett tört a kapu elé, beadását Unyatinszki közelről a bal sarokba lőtte. A játékvezető azonban a partjelző intésére nem adta meg a gólt, mert az oldal­bíró szerint Jakab II már előbb vonalon kívülre vitte a labdát. Szerintünk viszont teljesen szabá­lyos volt a gól, mert a labda nem jutott kivül a vonalon. Továbbra is a váciak támadtak. Herczegh egyik alkalommal láb­bal mentett, majd Borzák az ötös sarkáról nagy helyzetben mellé lőtt. Balogh elől Herczegh szöglet­re rúgta a labdát, majd Jakab II mellé fejelt. A vendégek csak szórványosan jutottak át a félvonalon. Egyik alkalommal a kitörő Marjait csak ketten tudták szerelni. Ezután is­mét a vörösvári kapu előtt adód­tak helyzetek. A 30. percben egy lövésre Herczeg kifutott, Spam­berger kivárt s az alvó védelem mellett Jakab II mintegy 8 méter­ről a bal sarokba gurított (2:0). Egy percre rá a váci jobbszélső lőtte rá a labdát, a labda a ka­pufa éléről, illetve az egyik védő­ről ismét Jakab II elé pattant, aki az előző „gólszerzés: helyéről” a hálóba fejelt. A másik oldalon szabadrúgás után Gechterhez ke­rült a labda, s a jobbösszekötő szépített. (3:1). A 38. percben Jakab II közelről fejelt kapura, a labdát a vonalon álló Markos hiába akarta mente­ni, lábáról a jobb kapufa mellett perdült a labda a hálóba (öngól). A 40. percben a kitörő Borzák a 16-os tájáról váratlan lövést kül­dött kapura, s a labda a jobb alsó sarokba vágódott. Elekor már erő­sen szürkült, s a hátralevő idő­ben Borzák kapu mellett elsuhant lövése jelentett még eseményt. A n. félidőben jelentősen felja­vult Vasutas még Ilyen arányban is rászolgált a győzelemre. Az el­ső gól után megzavarodott a vö­rösvári védelem, s a hazai táma­dók, elsősorban a szemfüles Ja­kab n. jól kihasználta ennek megingását. A vörösvári csapat csalódást keltett, lélek nélkül játszottak a bányászok, szórványo­san rohamozó csatársoruk nem je­lentett komoly veszélyt. A Vasutasban Drobni a mezőny legjobbjának bizonyult, Jakab II. Dobsonyi és Borzák dicsérhető még elsősorban. A vendégeknél egyedül Fazekas teljesítménye em­líthető. NAGYKŐRÖSI KINIZSI— SZF. MÁV 3:3 (3:1) Nagykőrös, 1000 néző. V: Turző. N. Kinizsi: Gömöri — M. Kiss. Szabó I, Erdei — Csikós II, Kovács — Bakonyi, Kornyik, Bélteki, Csi­kós II, Czene. A 17. percben Nagy révén a ven­dégek szerezték meg a vezetést, majd a 22. percben Czene fejes­góllal egyenlített. Rövid Idő múl­va a körösi balszélső szép táma­dás után előnyhöz is juttatta csa­patát. A 26. percben Bakonyi 11- esből háromra növelte a hazai gó­lok számát. Fordulás után mindkét csapat nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe. Kovács a büntető területen belül kézzel nyúlt a lab­dához, a megítélt 11-est Csutl ér­tékesítette. A játék további részé­ben is színvonalas küzdelem folyt, de az eredmény már nem válto­zott Végig Izgalmas. színvonalas, nagyiramú mérkőzésen a helyze­tek alapján Igazságos eredmény született. Jó: Szabó I, Bakonyi., Kornyik, Czene. Turzó kitűnően bíráskodott. ESZTERGOMI VASAS-* PECELI MÁV 0:0: Esztergom, 1300 néző. V: Pősfai. Pécel: Bláboli _ Nagy, Sári, S tecker — Szebek, Tóth — Holló I, Városi, Holló II, Kalmár, Daróczi. Ragyogó védelmek és gyenge csa­társorok küzdelme jellemezte a mérkőzést. Esztergom egy árnya­lattal közelebb állt a győzelem­hez. Mindkét csapat előtt nyílt gólszerzést alkalom, így például Sári, a II. félidő 35. percében 3 lé­pésről könnyelműen hazafejelte a labdát, s csak az esztergomi csa­tárok ügyetlenségén múlt, hogy nem született gól. Befejezés előtt 3 perccel viszont Pécel előtt nyílt alkalom, de a kitörő Városi lö­vését nagy szerencsével védte a hazai kapus. A péceli jobbössze­kötő elkapkodta a helyzetet, ha a „hosszú sarokra’? lövi a labdát, biztós gól. Jó: Sári (a mezőny legjobbja) és Tóth. A csatársorban Daróczi ipar­kodott, de szokott formája alatt játszott. ANNAVÖLGYI BÁNYÁSZ— PILISI KINIZSI 2:1 (2:0) Annavölgy, 400 néző. V: Nagy K. Pilisi Kinizsi: Varga — Hadas, Tóth, Kurucz — Borgula, Farkas — Szél, Turcsán, Földvárszki, Ti­hanyi, Haigas I. Balszerencsés mérkőzésen, az el­ső félidőben egy vitatható lesgól­lal és egy túl szigorú 11-essel el­húzott a hazai csapat. A II. félidő 15. percében Tihanyi átadásából Haigas I bombázott a hálóba. Be­fejezés előtt 2 perccel Szél egye­dül kitört, átjátszotta magát a vé­delmen és a kapus mellett a háló­ba gurított. Nagy azonban, helyte­lenül, nem adta meg a gólt, mert szerinte a csatár a labdán tartotta lábát, amely már a kapus kezében volt. A helyzetek alapján a döntetlen Igazságosabb lett volna. Jó: Tóth (a mezőny legjobbja), Borgula, Ti­hanyi. Nagy K. a meg nem adott gólnál hibázott, egy-két hiba el­lenére jól vezette a mérkőzést. GÖDÖLLŐI VASAS- SZENTENDREI HONVÉD 2:1 (0:0) Gödöllő 700 néző. V: Török. G. Vasas: Bélán — Nagy, Sár­réti, Tóth II — Dányi, Kormos — Jávorszki, Tóth I, Horváth, Mol­nár, Cseresznye. Sz. Honvéd: Gaj­dos — Weisz, Székely, Szabó — Dubrovccz, Gyetván — Gregor, Pó­lyák, Mayer, Bertalan, Németh. Az első félidő enyhe hazai fö­lény jegyében telt el. Mindkét csapat sok támadást vezetett, de a csatárok lövéseit nem kísérte szerencse. Szünet után a 6. perc­ben Molnár lövése jutott a hálóba, s rövid idő múlva Horváth, meg­szerezte a második gólt Is. To­vábbra is kiegyenlített játék folyt, az utolsó negyedórában erősen szorongatott a vendégcsapat, de Gregor csak szépíteni tudott. A helyi együttes győzelme meg­érdemelt, erősen tartalékos össze­állításban jobb eredményt nem érhettek el. A Honvéd mezőnyben jól játszott, kár, hogy némelyik labdarúgójuk, épp a mérkőzés vé­ge felé, amikor eredményesek le­hettek volna, kissé túl keményen játszott. Török játékvezető jól kezében tartotta a helyenként durvaságok­kal tarkított mérkőzést. Jó: Kormos, Molnár, Cseresznye, Jávorszki, Horváh, ill. Weisz, Ma­yer, Gregor. Németh. Nyergesujfalu—Tokod 1:1 (0:0). Tokod. 2500 néző. V: Virágh. A rangadón a hazai csapat többet, a Vlscosa veszélyesebben támadott. G: Forgács, ill. Galsi. Ercsi—Martonvásár 6:0, Székes- fehérvári Petőfi—Balinka 2:0 (0:0), Adony—Székesfehérvári Honvéd 2:0 (1:0). A megyei I. osztályú labdarúgó bajnokság vasárnapi fordulójában Kístarcsa vereséget szenvedett Szigetszentmiklóson. Az éllovast követő három csapat azonban nem tudott felzárkózni, mert meglepe­tésre Üllő, a Dunakeszi Kinizsi és Albertirsa is kikapott. Váratlannak számít még Maglód 4:0-ás győzel­me a Váci Hajó ellen. SZIGETSZENTMIKLOS—KIS- TARCSA 2:1 (1:0) Szlgetszentmiklős, 800 néző. V: Szolnoki. Kístarcsa szebben, a hazai csapat viszont lelkesebben játszott. Az első félidőt a tarcsaiak me­zőny fölénye jellemezte, támadásai­kat a hazai játékosok sokszor csak kemény belemenések árán tudták hárítani. A 34. percben Földi 11-es góljával megszerezte a vezetést a szigetszentmiklósi együttes. A má­sodik félidő 6. percében Schléger ugyancsak 11-esből egyenlített. A közöség azt várta, hogy Kistarcsa elhúz. Nem így történt. Ezután végig a hazaiak irányították a já­tékot. A tarcsal csatársor szépen, de körülményesen játszott. A győ­zelmet jelentő gólt Antal szerezte, aki nehéz szögből félmagasan a kapu jobbsarkába talált. Még két kimaradt nagy helyzet jellemezte a szigetszentmiklósi fölényt. Vég­eredményben, második félidei lel­kes játékával megérdemelten nyert a hazai csapat. Jók: Majoros, Ko­csis. Szálkái, illetve Rapavi és Molnár II. GYÖMRÖ—FELSOGÖD 5:0 (2:01 Felsőgöd, 300 néző. V: Ripp. A mérkőzés elején Gyömrő két gyors gólt szerzett, ezután összeroppant a felsőgödi védelem. A második félidőben a felsőgödi Havlik 11-est hibázott. G: Békeffi (2). Scheffer, Szabó, Molnár (11-esből). Jók: Nagy, Békeffi, Szabó, Molnár, 1U. Karpás, őri. Dunakeszi Magyarság—Albertirsa 4:2 (2:2), Maglód_Václ Hajó 4;0 (1:0), Fóti SE_Szigetujfalu 0:1 (0:0), Ceglédi Építők__Üllő 5:2 (3:1), Ve­csés_Tököl 3:0 (1:0), T“ keszi Kinizsi 4:0. Négy első helyet szereztek a dunakeszi birkózók a vasárnapi országos versenyen A Pest megyei Birkózó Szö­vetség vasárnap országos ifjú­sági kötöttfogású birkózóver­senyt rendezett a Dunakeszi Járműjavító kultúrtemében. A jól sikerült viadalon 16 sport­kör 113 indulója vetélkedett. A küzdelmek három szőnyegen szépszámú közönség előtt foly­tak le. Kiemelkedett Guzmics, Bodolai, Farkas, Mátraházi, Simon, Rizmayer, Szolnoki és Horányi teljesítménye. Lepkesúly: 1. Guzmics (Du­NB Il-es labdarúgó-mérkőzések Keleti csoport: Bp. Előre_Deb­recenl VSC 1:1, Bp. Spartacus— Egyetértés 1:0, Egri SC—Hatvani VSE 3:2, Baglyasaljal Bányász- Szállítók 1:0, Ózdi VTK_Sal. SE 2:1, Debreceni Honvéd—Nagybátfl- nyi Bányász 2:2, Miskoíci MTE—■ MA VÁG 7:2, Miskolci VSC—Pera- cesi TK 2:0. Nyugati csoport: Szombathely) Pumutlpar—Nagykanizsai Bányás? 1:0, Székesfehérvári Vasas—Zala­egerszegi TE 1:1, Láng Gépgyár- Kaposvári Kinizsi 2:0, Budafoki EMTE—Oroszlányi Bányász 1:0, Pécsi VSK_Mosonmagyaróvári TE 0:0, Soproni VSE _Pécsbányatelepl B ányász 5:0, Veszprémi Haladás— Sztállnvárosi Vasas 0:0, Kaposvárt MTE—Délbudal Spartacus 1:0 Győri V. ETO—Zalaegerszegi Dó­zsa 4:0. Déli csoport: Gázművek—Békés­csabai Építők 4:0, B. Vasutas-Ba­jai Építők 1:0, Kecskeméti Dózsa— Bp. Vörös Meteor 4:0, Szeged) VSE—Makói Vasas 2:0, Pénzügy­őrök—Bp. Petőfi 2:0, KISTEXT— UTTE 3:0, Gyulai MEDOSZ—Jász­berényi Vasas 0:0. A labdarúgó VB előkészületeinek jegyében... A magyar labdarúgás színe-javá- nak seregszemléjére került sor va­sárnap délután a Népstadionban — elsősorban a labdarúgó VB előké­születeinek jegyében, de természe­tesen _ különösen a fiataloknál — a z év további erőpróbáinak sikere érdekében. Először a B-válogatott az után­pótlás csapatával mérkőzött. MAGYAR B-VALOGATOTT— UTÁNPÓTLÁS VAL. 8:2 (4:1) 15 000 néző. Vezette: Tausz. B-válogatott: Kovaltk, (Bakó) — Kárpáti, (Rajna), Várhidi, (Solti), Dudás — Halmai, Kleiban — Len­kei, Lahos. Bödör, Monostori II, Friedmanszki. Utánpótlás vál.s Török, (Hódi) — Werner, Lakat, (Sóvári), Novák — Tolonics, (Fürtös), Sulia — Nagy, (Jagodics), Göröcs, Vári, Halápi, Deli. A jó képességű fiatalokból álló B-válogatott a mérkőzés nagy ré­szében fölényben volt, biztosan irányította a játékot. A gólokat Monostori II (4), La­hos (3) és Friedmanszki, illetve Göröcs és Vári lőtte. Ezután nemzetközi mérkőzést láthatott a 25 000 főre. növekedett közönség. MAGYAR A-VÄLOGATOTT— ROMAN B-LIGAS VAL. 5:1 (3:0) Vezette: Hernádi. Góllövök: Tichy (3), Bundzsák és Budai, illetve Leahevici. Magyar A-vál.: Ilku — Mátrai, Sipos, Szigeti — Szojka, Berendi — Budai, Vasas, Tichy, Bundzsák, Fenyvesi. Román B-ligás vál.: Nicoara — Panait, Muresan, Nedelcu — Apos­toloache, Újvári _ Sulyok. Mafi­s uta, Leahevici, Filip, (Mateon). Semenescu. A második félidő elején mind­két csapat cserélt. A magyar vá­logatottban Szigeti helyére Sárosl, Berendi helyére Kotász, Vasas he­lyére pedig Machos állt be, míg a románoknál Mureseant Miu vál­totta fel. A magyar labdarúgó válogatott ezen a nemzetközi edzőmérkőzé­sen sok kívánnivalót hagyott maga uán. A 90 percből — min­dent összevetve — csak mintegy negyedórán keresztül volt kielé­gítő az együttes játéka. Hibák elől is, sőt hátul is bőven akadtak. A védelemben elsősorban könnyél- műsködésből és fölényeskedésböl származtak ezek, míg a csatárok­nál a rossz játékfelfogásból. A ro­mán B-ligás válogatott jó edzőtárs­nak bizonyult. A magyar csapatból Szojka, Be­rendi, Kotász, Budai és Tichy tel­jesítményét lehet dicsérni, míg a román együttesből Nicoara, Ne­delcu, Sulyok és Leahevici volt jő. A Törökországba utazott magyar birkózók első mérkőzésére szom­baton az esti órákban Ankarában került sor, ahol a törökök ellen szabadfogásban léptek szőnyegre, A nemzetközi találkozó súlyos ma­gyar vereséggel végződött. Szabad­fogásban: Törökország—Magyar­ország 7.5:0.5, Ismét találkoztak a szovjet és amerikai kosárlabdázók. A máso­dik mérkőzésen az amerikai férfi csapat 81:68 (34:35) arányban győ­zött. míg a szovjet nők 48:41 (21:19> arányban nyertek. , nakeszi Magyarság), 2. Desz- lava (BVSC), 3. Bakos (201. sz. ISK). Légsúly: 1. Eckert (BVSC), 2. Nagy (BVSC), 3. Gornyák (Dunakeszi). Pehelysúly: 1. Bodolai (Du­nakeszi), 2. Szeredi (MTK), 3. Juhász (Bp. Törekvés). Könnyűsúly: 1. Farkas (Du­nakeszi), 2. Puha (Autótaxi), 3. Galba (Győri Dózsa). Kisváltósuly: 1. Mátraházi (FTC), 2. Pálinkás (Ganzva- gon), 3. Pénzes (Bp. Törekvés); Nagy váltósúly: 1. Simon (MAFC), 2. Hámori (Csepel), 3) Dénes (VTSK). Középsúly: 1. Ábri (MTK), 2. Bakonyi (MTK), 3. Horváth (FTC). Nagyközépsúly: 1. Rizmayer (MTK), 2. Guvgo (Győri Kini­zsi), 3. Nagy (Bp. ISK). Félnehézsúly: 1. Szolnoki (MTK), 2. Kacsarovszki (BVSC), 3. Báska (MTK). Nehézsúly: 1. Horányi (Du­nakeszi), 2. Pálai (Vasas), 3, Gergiádasz (MTK). Pontversenyben: 1. MTK 23, 2. Dunakeszi Magyarság 21, 3. BVSC 11. A viadalon — bár neveztek — nem vettek részt a ceglédi* nagykőrösi, abonyi, albertirsa! versenyzők, nekik csapatbaj­noki mérkőzésen kellett sző­nyegre lépniük. így megyén­ket, a Dunakeszi Magyarság, Dunakeszi ISK, a Váci ISK és a Monori Petőfi birkózói kép­viselték. A papírgyűjtő hetek véget értek, de a gyűjtés folytatása változatlanul népgazdasági ér­dek. Kövesdi Ferenc Az Előre motorkerékpáros él autós gyorsasági versenyét vasár- nap délelőtt 40 000 főnyi közönség jelenlétében bonyolították le a budaörsi háromszögben 6800 métiu rés pályán. ÖTEZER FORINTOS REJTVÉAIIVERSENl 21 szám. A MÉH papír■ és rongygyüjtö hetek ma elrejtett mondatszövege: Olvasható nevL Lakcím: _______ C sak azok a megfejtési szelvények kerülnek sor so lásra, amelyekhez 8 kg papír- és 8 kg rongyhulladé1 beadásáról MÉH átvételi elismervényt csatolnak. iiiimmuiimiiiiiuuuimiuiiiiuium lUUiiiuummwimuiiiiuituiiiiiiiiuititiiHiuiiiiuuiiDiiiiiusi“'