Pest Megyei Hirlap, 1958. január (2. évfolyam, 1-26. szám)

1958-01-21 / 17. szám

A gödöllőiek négy számot nyertek a megyei asztalitenisz-bajnokságban A Váci Szövő kivágta a rezet A Váci Hajó első győzelme a kézilabda Vasárnap a teremkézilabda-bájnokság VII. fordulójá­ban jóiramú, színvonalas mérkőzéseket láthatott a közön­ség mind a Péceli úton, mind a Tüzér utcában. A Pest megyei csapatok váltakozó sikerrel szerepeltek. Tízre növekedett a megyei egyéni asztalitenisz-baj noksá- gon részvevő sportkörök szá­ma. A Fóti SE versenyzői is megjelentek, s így vasárnap tíz sportkör versenyzői vonul­tak fel a Gödöllői Ganz kul­túrtermében az ünnepélyes megnyitóra. Fodor István dr., a megyei asztalitenisz alszövetség el­nöke üdvözölte a megjelente­ket. — Bár a ceglédiek hiányoz- inak a viadalról, remélem, hogy a küzdelmek színvonala 'megfelel majd a várakozás­nak mondotta többek kö­zölt. 6 asztal — 42 férfi versenyző Hat asztalon kezdődtek meg a küzdelmes. A legnépesebb­nek a férfi egyes mezőnye bi­zonyult. Negyvenkét induló vetélkedett az elsőségért. Több meglepetés született, így Deb­receni legyőzte a gödöllői NB Il-es csapatban szereplő Ár­váit. Váratlannak számít még, hogy az idősebb és ifjabb Sidó beverekedte magát az első nyolc közé. Előbbi Debrece­nit győzte le 2:0-ra, utóbbi pe­dig Kőházi felett diadalmas­kodott 2:1 arányban. A négy közé jutásért a kö­vetkező eredmények születtek: Pálfi (Váci Petőfi)—Sidó (Bu­daörsi KSK) 2:0, Juhász (Gö­döllői Vasas)—ifj. Sidó (Buda­örsi KSK) 2:0, llarmos (Váci Petőfi)—Markó (Váci Petőfi) 7:1, Tóth (Gödöllői Vasas)— 'Kiss (Váci Petőfi) 2:0. Az elődöntőben Juhász és Tóth harcolta ki a továbbju­tást. Juhász 2:0-ra nyert a vá­ci Pálfi ellen. Pálfi több ízben Vezetett, de végül is nem birt a 'gödöllői asztaliteniszező szi­vacsos ütőjével. A másik ágon ugyancsak gödöllői és váci versenyző vetélkedett a dön­tőbe jutásért. Itt is hazai győ­zelem született: Tóth 2:1 arányban diadalmaskodott Karmos felett* Hazai siker az egyesben — meglepetés a párosban A döntőben két gödöllői asztaliteniszező küzdött az el­sőségért. A többet ütő Tóth 3:1 arányban verte Juhászt, s ezzel megszerezte a bajnoki címet. Érdekesség, hogy Tóth István, bár az utóbbi években állandóan részt vett megyei bajnokságon, egyszer sem tud­ta kivívni az egyéni elsőséget. Most megtört a jég. A férfi páros meglepetésre a budaöcrsek sikerét hozta. A döntőben az ifjú Sidó—Szopós pár 2:1 arányban nyert a Mankó—Hernádi pár ellen. Plachy Aranka háromszoros bajnok A női egyesben csak gödöllői és dunakeszi versenyzők in­dultak. A nyolc közé jutásért játszott mérkőzések eredmé­nyei: Bene—Gémes Gabriella 2:0, Plachy—Gimesi (Dunakeszi Spartacus) 2:0, Csóké—Gémes Agnes 2:1, Pápai—Győrfi (Du­nakeszi Spartacus) 2:1. Az elődöntőbe csak gö­döllőiek jutottak, Plachy 2:0- ra nyert Bene. Pápai pedig 2:l-re Csőke ellen. Az első he­lyért: Plachy—Pápai 2:0. A női párosban csupán négy pór vetélkedett. Az elődöntő eredményei: Plachy, Csőké— Gémes Ágnes, Gémes Gabriel­la 2:0, Bene, Pápai—Gimesi, Győrfi (Dunakeszi Spartacus) 2:0. A döntőt a Plachy, Csőke pár 2:0-ra nyerte a Bene, Pá­pai kettős ellen. » A vegyespárosban született a negyedik hazai győzelem. A döntőben a Tóth, Plachy pár győzött a Juhász. Bene kettős ellen. Plachy Aranka ezzel harmadik bajnokságát szerezte meg. Részletes eredmények Férfi egyes. Bajnak: Tóth István (Gödöllői Vasas), 2. Juhász dr. (Gödöllő), 3. Hár­mas (Váci Petőfi), Pálfi (Váci Petőfi). Férfi páros. Bajnok: ifj. Sí­pest meg vei hírlap A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megye) tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadta a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal Budapest. Vin.: Blaha Lulza tér ! Telefoni 343-100. 142-320. Szikra Lapnyomda» Felelős vezető: Kulcsár Mihály. dó, Szopós (Budaörsi KSK), 2 Hernádi, Markó (Váci Petőfi), 3. Árvái, Parti és Tóth, Ju­hász dr. (mindkettő Gödöllői Vasas). Női egyes. Bajnok: Plachy Aranka (Gödöllői Vasas), 2. Pápai (Gödöllői Vasas), 3. Cső­ke, Bene (mindkettő Gödöllői Vasas). Női páros. Bajnok: Plachy, Csőké (Gödöllői Vasas), 2 Bene, Pápai (Gödöllői Vasas). 3. Gimesi, Győrfi (Dunakeszi Spartacus), Gémes Agnes, Gé­mes Gabriella (Gödöllői Vasas). Veyyespáros. Bajnok: Tóth. Plachy (Gödöllői Vasas), 2. Juhász dr.. Bene (Gödöllői Va­sas), 3. Esch, Győrfi (Dunake­szi Spartacus) Imre, Csőké (Gödöllői Vasas). ★ A férfi és női egyes első nyolc helyezettje képviselj majd Pest megyét a két hót múlva ugyancsak Gödöllőn sorrakerülő országos vidéki asztalitenisz-bajnokságon. Öt telitalálat a totón A totó legutóbbi fordulójában öt pályázó ért el telitalálatot. Nyere­ményük egyenként 94 555 forint. T-izenegytalálatos szelvény 105. tíz- talázatos pedig 1351 akadt. Előbbi 4503, utóbbi pedig 503 forintot fizet szelvényenként. A tizenkéttalálatos tippszelvény: 2, 1, X, 1, 1. 1, X. X, 1, 2, 1, 3. A Kínai Népköztársaság legjobb férfi és női gyorskorcsolyázói el­utaztak az Eszak-Európában sorra­kerülő világ- és Európa-bajnoksá- gokra. A cortinai olimpiai lesikló pá­lyán az olasz Alberti 2:45.2 perces új pályarekordot ért ei. A régit az 1956-os olimpián az Osztrák Sailer állította fel 2:52.2 perccel. A Bratisziavai vörös Csillag labdarúgó csapata hatodik indoné­ziai mérkőzésén 5:2 (3:2) arányban győzött a Padang együttese ellen. Az Egyesült Államokba meghí­vott lengyel atléták a középtávfutő Orywal és a maigaisugrő Lewan- dowski megérkeztek New Yorkba. Nagy meglepetést hozott a fran­cia műkorcsolya-bajnokság. A fér­fiak versenyében Alain Calmat le­győzte a többszörös Európa- ba jnok Alain Gilettit s ezzel megszerezte a francia bajnoki címet. Negyed tizenkettőkor lépett pá­lyára a Péceli úton a Ceglédi Épí­tők női csapata. Ceglédi Építők—Finom- mechanika 3:2 (1:1) Női H. osztály. Ceglédi Építők: Vign — Lengyel Palásti — Száraz, Mama. Nagy. Csere: Kiss. Az első félidőben kiegyensúlyo­zott játék folyt. Száraz felsősankos diobásávai szerezték meg a vidé­kiek a vezetést. A Finommechar nika hétméteresből egyenlített a félidő utolsó percében. Fordulás után Lengyel góljára még vála­szolni tudtak a budapestiek, de azután Palásti révén megszerezte a győztes gólt a ceglédi csapat. Jóiramú mérkőzésen a vártnál nehezebben győztek a ceglédi lá­nyok a sereghajtó Finommecha­nika ellen. A mezőnyjátékosok kö­zepes formában játszottak, csak a ceglédi kapus, Vigh érdemel dicsé­retet. . Üjpesti Gyapjú—Ceglédi Építők 16:6 (8:5) Férfi II. osztály. Ceglédi Építők; Csendes — Vincze, Imregi — Rez- nák, Osváth, Ocsai. Csere: Bozóki, Metzler. Heves iramban kezdődött a já­ték. az újpestiek, vezetését Osváth u-gyan kiegyenlítette, de utána is­mét a Gyapjú lőtt gólt. Az egyen­lítés hét méteresből történt, Os­váth elfutott, felvágták, s a hét méterest Vincze értékesítette (2:2). Ebben a játékrészben bár felvált­va veszélyeztettek a cisaipatok, mégis 5:2-ne elhúztak a fővárosiak. Ezután Osváth két góljával 5:4-re feljött az Építők. Ebben közreját­szott, hogy emberelőnyhöz jutot­tak, de az újpestiek jól tartották a latodét, s a Pest megyeiek merni tudtak kiegyenlíteni. Mikor a Gyapjú kiegészült, pár perc alatt 8:4-re elhúzott. Meddő ceglédi tá­madások után végre Ócsai a bal felső sarokba lőtt. Az utolsó pil­lanatban Bozóiki hagyott ki nagy helyzeteit. Fordulás után Osváth hét méte­ressel válaszolt a kilencedik új­pesti gólra, majd hosszú mezőny­játék következett- A félidő máso­dik felében idegesen játszottak a ceglédiek, előkészítés nélkül do­báltak kapura., s kapusuk is több­ször kihagyott. Egymás után esték a Gyapjú góljai, s így alakult ki a 16:6-os végeredmény. A ceglédiek nem nyújtották szo­kott játékukat, s az éllovas ellen megérdemelt vereséget szenved­tek. ★ A Tüzér utcában 1 óra után lé­pett pályára a két váci női csa­pat. Egyikükre sem lehetett rá­ismerni múltheti játékuk alapján. De míg a Szövő kellemes meg­lepetést okozott, a Forte lányok csalódást keltettek. Váci Szövő—Autótaxi 6:4 (5:2) Női n. osztály. Váci Szövő: Szi­lágyvári — Szücsné, Petrik — Kó- ródi, Dán, Kmett. Csere: Schultz I. Schultz II, Kozma, Benedek. Kmett és Dán két góljával pil­lanatok alatt 3 :ő-ra vezetett a Szövőd Utána Szilágy vári beejtett ugyan egy labdát, s Dán nagy lö­vése kapu fölött szállt el, de azután Dán „Csöpi” újabb két gól­lal terhelte meg az ellenfél háló­ját. Az ötödik gól után kissé le­álltak a váciak, Dán újabb kapufát ért el, majd a szerencse mentette meg a Szövőt a góltól, egy labda a két kapufa között pattogott, de nem vágódott be a hálóba. A fél­idő végén emberelőnyhöz jutottak a váciak, mégis az Autótaxinak sikerült szépíteni. A második félidőben erősen esett a játék színvonala, s mindkét ol­dalon gólszegény játékot láthat­tunk. Kmett kapufája után har­madik góljukat lőtték a taxisok. De végre, szép váci támadás után (Kmett—Dán—Kmett) ’utóbbi nagy gólt ragasztott a hálóba. Az utolsó percben egy pillanatra leálltak a váciak, máris 6:4. Pesterzsébet—Váci Forte 4:2 (3:1) Úgy indult, hogy a váciak fölé­nyesen győznek. Azonnal KaLácsika szerezte meg a vezetést, s hiába próbálkoztak az erzsébetiek: a jó formáiban levő Vass, illetve a kapufa többször mentett. Kaíácska sérülése fordulópontot jelentett a mérkőzésen. Feljöttek a pest- erzsébetiek, s mikor Básti két percre a kiállítás sorsára jutott, Sulyánszkyné hibájából egyenlí­tettek, majd a vezetést is megsze­rezték. Hiába egészült ki ezután a Forte, újabb gólt kaptak. Su­lyánszkyné előtt többször jó hely­zet nyílt, de .önzősködött” .. i Fordulás után továbbra is az erzsébetiek támadtak, csak mikor Kaüácska visszatért a pályára, vált kiegyensúlyozottá a játék. Kont- reczki I lövésével 3:2-re alakult aiz eredmény, de végül is védelmi hi­bából újabb gólt dobott a pesti csapat, s a váciak nem tudtak újítani. A Forte a következő összeállítás­ban játszott: Vass — Kalácska, Básti — Varga Kovács. Sulyán­szkyné. Csere: Kontreczki I, Kont- reczki II. A csapatból csak Vass játéka érdemel dicséretet. ★ Ezután léptek pályára az NB I-*es férfi csapatok, a Váci Szövő a harmadak helyen álló Híradő- techmikával vette fel a küzdelmet. Váci Szövő—Híradótechnika 11:7 (4:3) NB I. Férfi C csoport. Váci Szövő: Soós — Kulcsár. Goóts — Varga, Micsinai, Kurali. Csere: Tóth, Sallai, Barcsa Széplaki. A Vác kezdett jobban, mégis hét- méteresből a Híradó szerezte meg a vezetést. Nagy erővel támadtak a vidékiek, s Varga pattintott lab­dájával sikerült egyenlíteniök. Kulcsár hatalmas kapufalövése után az ellentámadásokat jól blokkolta a váci védelem, ma.jd Kulcsár hozta fel a labdát, s ezt Goóts egyből a hálóba továbbí­totta (2:1). Nem sokkal később Kulcsár egyéni játékból szerezte a harmadik gólt. A Híradó erősített, és sikerült kiegyenlíteniük. A fél­idő utolsó pillanatában Tóth vá­ratlan lövése surrant be a kapuba (4:3). A második félidőben kapushibá- val újból egyenlített a Híradó. Ezután a váciak kapust cseréltek és Barcza be is váltotta a hoizzá fűzött reményeket. A ragyogó vé­dések egész sorozatát mutatta be. Micsinai és Kulcsár góljával 6:4-ne húzott el a Szövő, melyet még a Híradó egyenlített, de azután el­lenállhatatlanul feljött a vidéki csapat. Micsinai gólja után ember­előnyhöz is jutottak a fővárosiak és Sallai ekkor szerezte a nyolca­dik gólt. Ezután Sallai került két percre a partvonal mellé, mégis teremba|nokságban Tóth szerzett újabb gólt a váciak­nak. Kétméteresből szépített a Híradó. A befejezés előtt Kulcsár és Micsinai volt eredményes. ★ Közben a Péceli úton a Duna. Keszi Magyarság mérkőzött: Dunakeszi Magyarság— Soroksár 9:9 (6:4) Férfi II. osztály. Dunakeszi: Tóth — Józsa, Bottlik — Debre- czeni, Fleschmann, Vadas. Már 9:5-re vezettek a duna­keszi ek, de a jól hajrázó sorok­sáriaknak sikerült megszerezni az egyik pontot. Dunakeszi góllövői: Józsa (5), Botlik (3) és Detoreczeni. Jók: Tóth és Józsa, ★ Háromnegyed négykor a férfi II. osztály B csoportjának két se­reghajtója, a Váci Hajó és a Hűtő- gépgyár lépett pályára. A Váci Hajó két döntetlen után, végre megszerezte első győzelmét, s nem is akármilyen arányban. Váci Hajó—Hűtőgépgyár 27:3 (12:3) Váci Hajó: Dóra — Adamcsek, BreUos — Steidli, Klíma Bohnyát. Csere: Rácz. Az igen gyenge ellenfél ellen fö­lényes biztonsággal győzött a Hajó. 5:0, 8:2 után alakult 12:3~ra a félidő eredménye. A második félidőben azután szinte szüntet nél­kül potyogtak a gólok. A Váci Hajó góljai közül Adam- csck nyolcat, Steidli ötöt, Breilos hatot, Klíma és Bohnyát 3—3-at* míg Rácz kettőt dobott. Ez össze­sen huszonhét. A góljelző tábla szerint ugyan 28:3~ra győztek a váciak, de ezt az egy gólt a tábla igazítók szerezték a váci csapat­nak. ★ A csömöri nagycsapat előtt a csömöri fiatalok az Angyalföldi sportiskola csapatával mérték ösz- sze tudásukat. A közönség a máso­dik félidő-ben hatalmas füttykon­certtel tüntetett a játékvezető el­len, aki téves ítéleteivel rendre a csömörieket sújtotta. Angyalföldi sportiskola— Csömör 6:5 (3:1) Férfi ifjúsági mérkőzés. Nehezen lendültek játékba a csö­möri fiatalok, s az első félidőben az ellenfél megérdiemelten szerzett 3:l-es vezetést. Csak 5:2 után jöt­tek fel a második félidőben. Jó vhajTájukkal megérdemelték volna á győzelmet, die a játékvezető tel­jesen kiengedte kezéből a mérkő­zést, egymás után történtek a ki­állítások, mely többségében a cső-» mőrieket sújtotta. A csömöriek góHövői: Raucsik (2), Teczli I, Solymár II és Vasúti. ★ Ezután került sor a két régi Pest megyei rivális: Csömör és Buda­kalász, férfi kézilabdázóinak mér­kőzésére. Csömör—Budakalász 12:7 (5:4) A két csapat a következő össze­állításban játszott: Csömör: Soly­már I — Spreitzer I, Spreitzer II ;— Kiss, Brieska, Konczer. Csere: Tamás. Budakalász: Beck — Kár­páti, Túrán — Koller. Szászl, Klupp. Csere: Katona. Király, Vitzenleiter. A játék elején egymás hibájá­ból éltek a csapatok, s 2:2-ig együtt haladtak, 4:2-es csömöri ve­zetés után újból 4:4 lett (Buda­kalászi emberelőnnyel), majd Brieska lövésével egygólos veze­téssel fordultaik a csömöriek. E gólt a gólbíró nem adta meg, de a játékvezető felülbírálta a „lenge- tőt”. A második félidőben folytató­dott a hatalmas iram, 6:6 után visszaestek a budakalásziak, s a csömöriek megérdemelten nyertek 12:7-re. Gólliövőfc: Brieska (4), Kiss (3) Tamás (2), Spreitzer I, Spreitzer II és Konczer, illetve Túrán (4), Szá­szi (2), Koller. ★ Este hiába látogattunk el a Szentkirályi utcai tornacsarnokba, mint várható volt, a vecsési férfi csapat nem jelent meg az MTK elleni mérkőzésre. Helytelenítjük, hogy a vecsésiek e szándékúikat hivatalosan nem jelentették be. FELHÍVÁS! A Ceglédi Földművesszövetkezet Igazgatósága felhívja a szövetkezet tagságát, hogy vásárlási könyveiket a visszatérítés számfejtése végett, saját érdekükben legkésőbb január 31-ig adják le a szövetkezet központi Irodahelyiségébe. (Áruház felett.) Január 31-e után a vásárlási könyvet nem áll módunkban elfogadni. Ceglédi Földművesszövetikezet Vezetősége. Használt boros, ecetes és savanyúságtól kiürült hordókat és ipari hordókat minden mennyiségben vásárolnak PEST-B ACS-N ÖGRÁD MEGYEI TELEPEI: MÉH VÁLLALAT Cegléd, Dur.aharaszli. Érd, Gödöllő, Monor, Nagykőrös, Szentendre, Vác. Javított, töltöképes hordók eladása a vállalat Budapest, XIII., Kresz Géza u. 45, göingyöleg-telepén. Telefon: 203—062. A PEST-BÁCS-HÓGRÁD MEGYEI MÉH VÁLLALAT HASZONÁRU-TELEPE a Budapest, XIII., Fürst Sándor u. 3. sz. alatti helyiségéből ÁTKÖLTÖZÖTT Vay Ádám u. 8 sz. alá Telefon: 138—055. Használt csizmát) bőrhulladékot, textilhaszonárut nagyobb mennyiségben vásárolhatnak kisiparosok, szövetkezetek az áthelyezett haszonáru-telepen. Rendek legyőzte Janischt a megyei sakkbajnokságon A megyei egyéni sakkbajnokság ötödik fordulójában csak öt játszma került sorra. A Hámori—Peller és a Teichman—Sziván mér­kőzést Peller vizsgál, illetve Teichman hivatalos elfoglaltsága miatt csütörtökre halasztották. A forduló legérdekesebb találkozóján Rendek legyőzte Janischt. Hörömpő jó formában biztosan nyert s megerősí­tette vezető helyét. Az ötödik forduló eredményei: Szenté—Dobos 1:0, Jakab—Lang- már 1:0, Magyar—Mariok 0:1, Dömény—Hörömpő 0:1. Rendek— Janisch 1:0. A verseny állása: Hörömpő 5 pont. Rendek 4>/s, Szíván tégy függő), Janisch, Szenté 31/,, Lamgmár 2V2, Jakab, Martok 2, Teichman (egy függő), ifj. Dobos, Magyar iy2, Peller (egy függő), Dömény 1, Hámori 0. Ma délután 3 órai kezdettel a következő párosításban bonyolítják le a hatodik fordulót a megyei tanács épületében: Ifj. Dobos—Janisch, Hörömpő—Rendek, Sziván—Dömény, Peller—Teichman, Mariok—Há­mori, Langmár—Magyar, Szentc—Jakab, * A megyei sakk csapat-baj motoság 'küzdelmei során vasárnap három mérkőzést bonyolítottak le. A Pilisi Bányász nyert a Dunakeszi Magyarság ellen és biztosan halad a bajnoki cím megszerzése felé. Pilisi Bányász—Dunakeszi Magyarság 9l/2xZl/7, Gödöllői Agráregyetem— Fóti SE 8V2:3V2, YTáci Vörös Meteor—Szentendrei Építők A bajnokság állása: 1. Pilisi Bányász (8 mérkőzés) 64 pont, 2. Dunakeszi Magyarság (9) 50V2, 3. Gödöllői Agráregyetem (7) 48, 4. Váci Vörös Meteor (6) 42'/2, 5. Szentendrei Építők (7) 25, 6. Fóti SE (5) 22. Eladó házak, telkek! PIK ceglédi fcirenidielt- ségén ház 35 600 fo­rinttól, telek 6600-től. Érdi kirendeltségein ház 30 000-től, telek 3000-től. Váci kiren­deltségen ház 40 000- től, telek 10 OOO-től. Monori kirendeltsé­gen ház 30 OOO-től, te­lek 4000-től. Gödöllői kirendeltségen ház 40 OOO-től, telek 15 000- től. Dunaiharaszti ki- rendeltségen ház 50 000-tői, telek 8000- tőL Szentendrei ki- rendeltségen ház 50 000-től, telek 10 000- től. Pest megyei In­gatlanközvetítő Válla­lat. Budapest, V., Kálmán u. 13. Állami gazdaságok, termelőszövetkezetek és magánosok részére tőzeges komposzttrá- gyát bármilyen meny- nyiségben Öcsán, Fel- sőgödön, Isaszegen és Cegléden működő tő­zegtelepeinkről bizto­sítani tudunk. A dúsí­tott tőzeg mázsán- kénti ára 4,10 forint. Pest megyei Tőzegki- termeiő VállatLat, Bu­dapest, Vm., Baross u. 36. ___________ N agyméretű üstház üsttel olcsón eladó. Megtekinthető: Csil­laghegy. Mátyás ki­rály u. 21. Cipészüz- lei. 186—134. Könyvjóváírással át­adunk 1 db. 5 tonnás sínen mozgó portál- darut, Pest megyei Kőbánya- és Útépítő Vállalat. Budapest, V., Királyi Pál u. 11. Telefon: 187—017. Eladunk 1 darab 180 cm-szer 40 cm mére­tű, kvarchomokból készült köszörűt. Pest megyei Kőbánya- és Útépítő Vállalat, Bu­dapest, V., Királyi Pál utca 11. Telefon: 187—017.----------%......... Ereszcsatorna készí­tés, yidékre is olcsón, j ótállássaL Breez- tyenszky, Bp., Buda­foki út 43. I. em. 2. 456—949, I ÖTEZER FORINTOS REJTVÉNYVERSENY | 6- szám. A ma elrejtett mondat szövege: Olvasható név • ________________________l § 2 Lakcím:_______________________________1 « ÄiaüiuumujauitHtnMMiiUMUUUittuuimmiiiimtttHiKiiiimiuiiiumiiiiiMiimiitiiiiiiiiiiiHuiMHMUiiiimiMiiMumiiiimitijB