Pest Megyei Hirlap, 1957. június (1. évfolyam, 27-52. szám)

1957-06-27 / 49. szám

’"^JCirUw AC 1957. JŰNIUS 27, CSÜTÖRTÖK Eső után - forduló Vélemények, hírek a „labdarúgó-házból" Mostanában csaknem min­den napra jut „égi áldás”, így volt ez vasárnap is. Sze­rencsére azonban a „termé­szetfelelős” jól osztotta be az időt, s az eső legtöbb helyen a mérkőzések megkezdése előtt elállt. Csupán nyomai marad­tak meg a pályákon. Legtöbb helyütt vizes, csúszós volt a játéktér^ A jobb erőnlét is közrejátszott Ez volt a helyzet Nagykő­rösön is. 1500 néző övezte a játékteret. A nézők nagy szá­ma részben az esőnek „kö­szönhető”, mert a strandról elriasztott fürdőzők közül igen sokan a pályára mentek. *—* Már a hatodik percben megszerezte a vezetést a •Pili­si Bányász ellen a hazai csa- pat — emlékezett vissza Si­mák István a találkozó játék­vezetője — Többször is nyílt egyenlítési alkalom. n bányá­szok előtt, de támadásaikat nem kísérte szerencse. A má­sodik félidő elején is sókat tá­madott a vendégcsapat, de a Kinizsi tartalékkapusa igen jól védett. Ezután újabb ha­zai gól következett, majd az utolsó percben lőtt góllal a Kinizsi beállította a 3:0-ás végeredményt. Az eredmény igazságos, megérdemelten nyert a jobb erőnléttel rendeU kező Kinizsi. Sérült labdarúgót ne játszass! Az első tíz percben három nagy helyzete akadt. Aszódnak a Kistarcsa elleni mérkőzésen. Ezután a vendégek vették át a játék irányítását — s bár a hazaiak is „hajtottak” — 1:0- ás félidő után 2:1 arányú győ­zelemmel hagyták el a pályát. A kistarcsaiak mindkét gólját Hofmann szerezte. — Kemény, de sportszerű mérkőzést vívott a két csapat — mondotta Leiner József já­tékvezető-ellenőr. — Ha Aszód értékesíti a játék elején kínál­kozó helyzeteit, könnyen más lehetett volna az eredmény. A második félidő közepetáján az egyik aszódi játékos sérülése miatt elhagyta a pályát. Mér­kőzés elején sem volt teljesen rendben a labdarúgó, s csak a vezetők unszolására vállalta a játékot. Különösen veszélyes­nek bizonyult ez az esőtől fel­ázott. rossz talajú, csúszós pá­lyán. Nagymaroson a mezőny legjobbja: Nagymarosi VERPELETI-U. 3 nn Meglepő arányú, 5:0-ás győ­zelmet aratott a nagymarosi csapat a Fóti SE ellen. Az eredmény azonban. csak azok számára meglepő, akik nem látták a játékot. Vincze Ferenc dr. játékvezető vasárnap „ci­vilben”, egyszerű szurkolóként nézte végig a mérkőzést. így vélekedett: — A nagymarosi csapat a vártnál jobban, Főt pedig gyön­gén játszott. Helyzetei alapján akár nagyobb arányban is győzhetett válna a hazai gár­da. A csapatnak önbizalmat adott, hegy Jung, a balszélső, már a tizedik percben megsze­rezte a vezetést. Érdekesség, hogy a két szélső, Jung és Bé­ni egyaránt két-két góllal ter­helte meg az ellenfél hálóját. Az ötödik gólt Szilágyi, a kö­zépcsatár szerezte. A fóti vé­delem gyöngén működött, Nem így a nagymarosiaké, amely n solcszoros válogatott Nagy­marosival az élen biztosan ver­te vissza az ellenfél támadá­sait. A kitűnő középhátvéd a mezőny legjobbjának bizo­nyult. Nem szakadt félbe az Örkény-Nagykőta mérkőzés A múlt héten azt a téves tudósítást kaptuk és közöltük, hogy félbeszakadt az Örkény— Nagykéta mérkőzés. Simeg Géza, a mérkőzés játékvezető­je szerint nem szakadt félbe, hanem végig lefolyt a találko­zó s 1:1 arányban végződött. (reitter) RÖVID — de érdekes A Csepel Autó NB Il-es labda­rúgó-csapata szombaton délután Diósgyőrött a DVTK ellen játszik barátságos mérkőzést. Szeptember 2—11. között kerül sor Utrechtben az első női sakk­csapat világbajnokságra. A viadal­ra 18 nemzet nevezett, köztük a Szovjetunió is. Nagy lendülettel folynak a wimbledoni tenisz-versenyek. Már a nők is pályára léptek. Az egyet­len magyar részvevő, Körmöczi a második fordulóban 6:4. 6:4 arány­ban kikapott az amerikai Gibson- tól, az első helyen kiemelt néger versenyzőtől, s ezzel kiesett a to­vábbi küzdelemből. A japán birkózók is részt vesz­nek a moszkvai baráti sportjáté­kokon. A Szovjetunióba utazó ver­senyzőket a most folyó válogató verseny alapján jelölik majd ki. Csehszlovákia ifjúsági labdarú­gó válogatottja befejezte izlandi vendégszereplését. Az utolsó mér­kőzésen 1:0 arányú győzelmet ara­tott Izland XI. csapata ellen. A Fiorentina labdarúgó-csapata elutazott a bulgáriai és szovjet­unióbeli vendégszereplésre. Nemzetközi labdarúgó-mérkőzés: Csepel—Fürth Nürnberg (NSZK) 3:0 (1:0). Labdarúgó VB selejtezők: Szov­jetunió—Lengyelország 3:0 (1:0). Százezer néző előtt Moszkvában került sorra a mérkőzés. A hazai együttes nagyobb arányban is győzhetett volna. kanada-Egye- sült Államok 5:1 (2:1). Indonézia- Kínai Népköztársaság 0:0. Mi újság a birkózóknál? Megalakult a megyei alszövetség, Romániába hívják a dunakeszi versenyzőket Megyénkben komoly hagyo­mányai vannak a birkózás­nak, mennyiségileg és minősé­gileg egyaránt jelentős ered­ményeket mutathatunk fel. Cegléden, Dunakeszin, Nagy­kőrösön, Albertirsán, Mono- ron, a Csepel Autóban, Szi­gethalmon, Abonyban folyt és folyik jelentős birkózó élet. A további előrehaladás egyik A magyar kajakozok Svédországban, az MTK Becsben... SOK MAGYAR SPORTOLÓ UTAZIK KÜLFÖLDRE Az elkövetkező napokban a ma­gyar sport számos képviselője uta­zik külföldi vendégszereplésre. A magyar kajakosok és kenu­sok már elutaztak Svédországba, ahol a hét végén kerül sor a svéd —magyar válogatott találkozóra. Egy másik magyar kajak-kenu csoport szombaton és vasárnap Romániában. s snagovl tavon nemzetközi viadalon vesz részt. A legjobb magyar evezősök pén­teken. szombaton és vasárnap Grünauban (NDK) ugyancsak nemzetközi verseny keretében szállnak hajóba. A labdarúgó utánpótlás váloga­tott csütörtökön a Kínai Népköz- társaságba utazik, s mintegy há­romhetes tartózkodása alatt több mérkőzést játszik különböző kí­nai városokban. Az együttes tag­jai: Török, Sándor, Borsányl, Oláh II., Törőcsik I., Prohászka. Jagodics, Vasas, Opova, Pásztor, Taliga, Lung, Törőcsik IX., Színi, Kjalmár HL, Lahos, Csányi és Monostori. Az MTK labdarúgó-csapata csü­törtökön, vagy pénteken utazik Bécsbe, a Rapid elleni első KK mérkőzésére. Szombaton este vil­lanyfény mellett játsszák le a ta­lálkozót. Három magyar játékvezető — Bállá Károly, Bihari és Horváth - Bratislavában, a Bratiszlaval Szlo­vén—Vojvodina KK mérkőzésen működik közre. A nápolyi nemzetközi női torna­versenyen két magyar tornásznő indul: Gulyásné és Kertész Aliz. A dolgozók jobb ellátására június 29-én Szigetszent­miklósiak! megnyitjuk Felesleges Pestre utazni, ALSŐGÖDÖN divat-, kötött-. dologidőben, rövidáru időt-pénzt takarít meg, ha a helyi ASZÓDON Népboltokban rövidáru és boltjainkat Földműves­Jól felszerelt árukészlettel, szakszerű, előzékeny kiszolgá­lással várják vásárlóinkat a szövetkezetekben P. R. K. V. dolgozói vásárol. záloga a Pest megyei Birkózó Alszövetség megalakulása. öt sportkör képviselői gyűl­tek össze a napokban a Pest megyei Birkózó Alszövet­ség alakuló ülésére. Furcsa, hogy sem a Ceglédi Vasutas, sem a Ceglédi Építők megbí­zottja nem jelenít meg. Elő­ször az alszövetség tanácsának vezetőségét választották meg. Elnök: Követsdi Ferenc, elnök­ségi tagok: Antal János, Mis­kei Árpád, Skultéti Sándor, Novák József, Vasvári János, Devecseri János, Bajnokság Albertirsán, Cegléden A közelmúltban főleg barát­ságos mérkőzéseket vívtak a birkózók. Ezután több lesz a megyei versenyzési lehetőség, erre a versenynaptár is módot ad. Az 1957. évi megyei fel­nőtt egyéni bajnokságot Al- bertinsán, az ifjúsági bajnok­ságot pedig Cegléden bonyolít­ják le. A serdülő bajnokság színhelye Nagykőrös lesz. Ezenkívül egy dunakeszi ser-i dűlő versenyt is műsorba ik­tattak. Az ifjúsági csapatbaj­nokságot Abonyban, a felnőtt CSB-f Nagykőrösön rendezik meg. A küzdelmek pontos idő­pontját később állapítják meg, egy azonban tény: a versenyek ez év második felében kerül­nek sorra: Három hír — három szakosztályról Kövesdi Ferenc, a Dunake­szi Vasas szakosztályvezetője elmondta, hogy csapatuk Ro­mániába kapott meghívást, s a portya ügyében jól haladnak a tárgyalások. Albertirsán igen tehetsége­sek a fiatalok. Vasárnap a Dunakeszi Vasas birkózóit lát­ják vendégül. A volt Ipartes­tület udvarán szabadtéren rendezik meg a viadalt, s re­mélik, hogy mint máskor, most is nagy közönség lesz kíváncsi a találkozóra. A Nagykőrösi Kinizsi nyolc versenyzővel képviselteti ma­gát a fővárosban a Kinizsi or­szágos bajnokságán. Hajós. Gerecze, Halasi, Kolozsvári. Bene, Tóth. Szente és Horváth lép majd szőnyegre. Nagykőrö­sön június 30-án rendezik meg a város III. osztályú bajnok­ságát. Már eddig több sportkör nevezett a versenyre. (r. 1.) PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lapja. Szerkeszti a szerkesztő bizottság Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat. Szerkesztőség és kiadóhivatal Budapest. Vin.. Blaha Lujza tér 3 Telefon: 343-100. 142-220, Szikra Lapnyomda: Felelős vezető: Kulcsár Mihály. A technika és a lendület harca Bp. Vasas—Torpedo Moszkva 3:1 (1:1) Vasas támadásokkal kezdő­dik a mérkőzés és a 11. perc­ben Csordás belövi a vezető gólt. A Torpedo a 21. percben 11-eshez jut, Ivanov lövését azonban Kovalik védi. A 43 perc meghozza az egyenlítést: Merceveli beadását Sztrelcov a hálóba pofozza. 1:1. A második félidőre a Vasas négy új játékossal áll ki, en­nek ellenére a 15. percig a Torpedo a kezdeményező. Ez­után az éledő Vasas veszi at a mérkőzés irányítását és ez a fölény gólokban is kifeje­zésre jut. A 28. percben Bárfi révén 2:l-re vezet a Vasas, a mérkőzés utolsó percében pe­dig Lelenka hatalmas bombá­jával beállítja a végered­ményt. A szovjet csapat legjobbja a védelem volt, a csatársorból Sztrelcov és a jobbszárny já­téka emelkedett ki. A Vasas második félidei já­tékával szolgált rá a győze­lemre. A piros-kékek legjobb játékosa Berendi volt, a csa­társorban Lelenka és Ilovszky játéka tetszett. Gere gyengén mérkőzést. vezette Olimpiai bajnokok a moszkvai baráti sportjátékokról A moszkvai III. Nemzetközi Baráti Sportjátékok előkészítő bizottsága kiadásában külön számot jelentetett meg a Szov- jetszkij Szport. A lap közli többek között Norman Reed- nek, az 50 km-es gyaloglás olimpiai bajnokának levelét. Reed bejelenti, hogy részt kí­ván venni a moszkvai talál­kozón. Arról is ír, hogy érte­sült a szovjet Szpirinnek, a 15 km-es gyaloglásban elért ki­váló eredményéről, s neki, va­lamint többi sportbarátainak további sikereket kíván. A kenu egyes olimpiai győz­tese, a román Leon Rottman is levélben jelenti be részvé­teli szándékát. Azt írja, hogy nagyrabecsüli a kiváló szovjet versenyzőket, Buharin,t és Szilajevet. valamint a magyar Partit és érdeklődéssel várja az újabb találkozót. Az ír Köztársaság atlétikai szövetségétől is levél érkezett Moszkvába. Ennek szövege Is benne van a különkiadásban, A levélben a szövetség érte­síti a baráti sportjátékok ren­dezőbizottságát, hogy a kiváló ír atléta, az olimpiai bajnok De'aney elfogadta a meghívást g moszkvai találkozóra. A lap arról is beszámol, hogy a nemzetközi sportverse­nyeken kétezer bíró működik majd közre, közöttük számos kiváló külföldi sportszakem­ber. A találkozó nemzetközi előkészítő bizottsága különben 145 ismert külföldi sportszak­embert hívott meg az egyes sportágak zsűrijébe. A szolnoki kerület bajnoka lett az Abonyi Bányász labdarúgó-csapata Abonyi Bányász—Cibakházi Hunyadi 10:2 (5:1) Keveset hallunk az utóbbi Időben az abonyi sportolókról. Részben azért, mert a labdarúgók „hűtle­nek” lettek Pest megyéhez, s a Szolnok megyei bajnokságban sze­repelnek. A labdarúgó-csapat va­sárnap vívta utolsó mérkőzését, s a találkozó a bajnoki cím meg­szerzését jelentette. Az esemény­ről a következő tudósítást kaptuk. Már az előmérkőzésen sok gól­nak örvendett a közönség. Az Abonyi Bányász II. 9:0 arányban győzte le Tiszajenő csapatát. A „nagy” mérkőzésre a következő összeállításban futott ki a két csa­pat: Abony: Kocka — Bugány, Kiss, Labáth — Nagy L.. Válóczi - Molnár, Gönczöl, Bencsik, Szeke­res, Magyar. Edző: Sáska Dénes. Cibakházi Hunyadi: Barna - Ar­ALLAS Pest megyei Vegyi és Kéz­műipari Vállalat férfi fehérne­mű konfekció részlege felvesz gyakorlott férfifehérnemű bedolgozó varrónőket Jelentkezés Budapest, V. Kossuth Lajos u. 2/a. I. 4. Ugyanezen Vállalat bőrdíszmű részlege gyakorlott bedolgozó retikü! készítőket keres. Jelentkezés: Budapest, V., Királyi Pál u. 8. sz. alatt. Halásztelek, Kis- kunlacháza, Dabas községek népbolt­jaiba kereskede­lemben szakképzett textiles eladót, boltvezetőhelyet­test AZONNALRA felveszünk. Jelentkezés Pest vidéki Népbolt Vállalat Központja, Budapest, V. kér. Deák tér 3. sz. Egyedüálló nőt csa­ládtagként fogadunk 2 személyes ottho­nunkba teljes ellátás­sal és fizetéssel. Fá­bián, Budapest, Kresz Géza utca 17. I. 1, dél­előtt. vagy levélben. Kitűnően főző házias nőt keresek bentla­kással. Fekete, Buda- pest, Bródy 14. I. Állami gazdaságba állatorvosi szaksegéd elhelyezkedne, esetleg brigádvezetőnek, Mi- zser Sándor, Takta- harkány. Újtelep. ia(;aii.aa Gödöllőn, Isaszegi út 11, üzletház, nagy üres helyiségekkel és la­kással eladó. Gyál, Kossuth Lajos u. 32, sz. ház, szoba, konyha, mellékhelyi­séggel, beköltözhető. Vasút és pesti autó- busz. _________________ E ladó a ráckevei vas­útállomástól 5 percre, Dunához közel egy családi ház, két szoba, konyha és kamra, 1200 négyszögöl területtel. Érdeklődni lehet: Pod- ruzsik János, Rácke­ve, Táncsics Mihály u. 13. sz. alatt, vasárna- pokon. (Ara 72 000 Ft.) Eladó Gyömrő-Tófür- dőn 930 négyszögöles gyümölcsös, állomás­tól egy perc. Újvári, Bp., XI., Abel Jenő u„ öt. VEGYES All AS-VEI EL Kútgyűrű, betonhor­dó, kéményajtó, rak­tárról kapható, XI., Péterhegyi út 2. (Ke­lenföldi pályaudvar­nál.) Vagonba vidékre is. Kiima Antal. Tele- fon: 225-317. __________ R ekamiék. fotelok, székek, sezlonok, szép kivitelben kaphatók kárpitosnál. Javításo­kat vállalok. Maus- kopf ‘ Tibor kárpitos. II.. Lórántffy Zsuzsán- na lépcső 4. (Mali- novszki fasor sarkán.) Telefon: 152—420. A Szigetszentmik- lós és Vidéke Kör­zeti Földműves­szövetkezet taggyűlést tart június hó 29-én a szigetszentmikló- si kultúrteremben, melyre minden ta­got szeretettel meg­hív az Igazgatóság Mintásán áttört és sima vasbeton kerítés, kerítésoszlopok, kü­lönbözői méretben ren­delhetők. Czermann, Bp., XI., Kelenföldi út 17. CORNIDES BÉLYEGÜZLET megnyílt. Vétel, eladás, csere Budapest, VI., Hajós u. 23. vai, Gere, Kurdics — Veress. Ba- ricza — Aszódi, Hollóczky. Nagy I., Pápai. Pakó. Edző: Baricza György. Jól „beosztották” az eredményt. Az első és a második félidőt egy­aránt 5:l-re nyerte a hazai csapat. Már az első percben Bencsik ré­vén megszerzi a vezetést a Bá­nyász. A 10. percben Magyar húz el a szélen, éles, váratlan beadás­szerű lövése Barna mellett vágó­dik a hálóba. A 30. percben Gön­czöl bombája jut a kapuba. Köz­vetlen utána ismét Gönczöl ered­ményes, majd Nagy L. lő újabb gólt. Időnként fel-fellángol a ven­dégcsapat. A félidő végén Veress büntetőből szépít. Fordulás után Magyar, Bencsik, Szekeres és ismét Bencsik kilenc­re növeli a hazai gólok számát. A vendégek támadásait az abonyi védelem Válóczival és Labáthtal az élen biztosan hárítja. Pápai ré­vén szénit a vendégcsapat, az utolsó gólt Gönczöl szerzi. Ezzel a győzelemmel az Abonyi Bányász megnyerte a szolnoki ke­rület labdarúgó-bajnokságát. Nagy Sándor, a sportkör elnöke a mérkőzés után a következőket mondotta: — Mérkőzésről mérkőzésre sziv- vel-lélekkel küzdöttek a fiúk. meg­érdemelten harcolták ki a bajnoki címet. Az elért eredménynél nem állunk meg, tovább szeretnénk gazdagítani, fejleszteni Abony község sportéletét.- T -n A megyei II. osztályba jutásért kiírt osztályozó állása MONOR-DABASI CSOPORT Vashordók, 200 litere­sek, eladók. Kiss Jó­zsef, Kunszentmiklós, Dobosi u. 12« 1. Monor II 14 10 2 2 28:16 22 2. Gyömrő II 13 814 33:13 17 3. Öcsa 15 735 51:26 17 4. Pilis n 13 724 40:24 16 5. Kőka 12 525 21:28 12 6. Ceglédbercel 14 527 25:37 12 7. Inárcs 14 5 1 8 33:30 11 8. Albertirsa n 13 5 1 7 24:41 11 9. Bugyi 15 5 19 12:32 11 10. Nyáregyháza 15 4 1 10 21:41 9 BIA-RÄCKEVEI CSOPORT 1. Bia 13 652 29:13 17 2 Szentmárton 12 543 32:27 14 3. Halásztelek 12 534 24:13 13 4. Érdi Ép. 12 453 16:18 13 5. Pilisvörösv. 12 435 23:27 11 6. Szigethalom 13 427 17:16 10 7. Tárnok 11 425 18:26 10 8. Torbágy 13 427 14:27 10