Zrinyi Miklós Magyar Királyi Reáliskolai Nevelőintézet, Pécs, 1924

A sportegyleten belül a növendékek ügyeiket maguk intézik. Ifjúsági elnö­küket és a választmányi tagokat maguk választják. Az egylet elnöke egy az igaz­gatóság által kinevezett tanár. Megalakulás óta Dávid József testnevelési tanár. Ifjúsági elnöke 1924/25. tanévre Magjarek László Vili. évfolyambeli növendék. Az egylet több sportszakosztályból áll, melyek évente az alakuló közgyűlésen, az illető sportágnak megfelelően, újra megalakittatnak. Az egyes szakosztályok vezetői szintén növendékek, de ellenőrzés végett egy, ezen sporthoz értő intézeti tanár is be van osztva. Intézetünk növendékei az egylet megalakulása óta sok intézeti és intézetközi, és nyilvános versenyen vettek részt és nyilvános szereplésükkel már sok dicső­séget szereztek intézetünknek. Különösen említést érdemel a pünkösdi ünnepek alatt lezajlott országos intézetközi sportverseny, amelyet a V. K. M. rendeletére az idei tanévben intézetünk Pécsett rendezett és a melyen hazánk négy reáliskolai nevelőintézete vett részt. Ezen nagyszabású középiskolai sportverseny, amelyen 135 növendék indult a pécsi A. C. nagytudásu sportembereinek vezetése alatt, a pécsi közönség nagy érdeklő­dése mellett simán és akadálytalanul folyt le. — A verseny két részből állott: 1. Alreáliskolai verseny I—IV. óvfolyambeli növendékek részére. Verseny­számok voltak: szertorna, magasugrás, súlydobás, 80 m. síkfutás és 4 X 80 m. stafétafutás. A versenyen a kőszegi és a soproni reáliskolai nevelőintézet indult. 2. Főreáliskolai verseny V—VIII. évfolyambeli növendékek részére. Verseny­számok voltak : szertorna, kardvívás, tennis-verseny, atlétika, 100, 200, 400, 800 m. síkfutás, magas-, táv-, rúd- és hármasugrás, súly-, gerely- és diszkoszdobás, 4 X 100 m. staféta és svéd staféta, befejezésül pedig football mérkőzés. A verseny ünnepélyes keretek között május hó 30.-án nyittatott meg és jun. hó 1-én torna és sportünnepéllyel fejeztetett be, mely alkalommal a város előkelő­ségei jelenlétében a díjkiosztás is megtartatott. Kiosztásra kerültek a budapesti, pécsi, kőszegi és soproni testvórintézetek értékes örökös vándordíjai. Azonkívül 10 igen szép és értékes tiszteletdíj, melyeket részben az intézetek tanári karai, rész­ben pedig a verseny védnökei adományoztak. A versenyben győztes növendékek­nek a versenyt rendező Zrínyi Miklós m. kir. reáliskolai nevelőintézet összesen 110 versenyérmet osztott ki. A pécsi „Zrínyi1 nevelőintézet nevezetesebb eredményei voltak : Szertorna: (korlát, nyújtó és asztalon) 29'2 ponttal Winkler András I. díj, 28'0 ponttal Spüler Ferenc III. díj. Kardvívás : (öt győzelemmel) Viharos Gyula I. díj, 1924/25. tanévre a reál­iskolai nevelőintézetek „Kardbajnoka« címét nyerte. (4 győzelemmel) Mihailovits Botond III. díj Tennis-verseny: Ziegler Jenő egyes versenyben I. díj, Muhr Othmár-Negró Aladár párosversenyben I. díj. Rúdugrás: Viharos Gyula 3 méterrel I. díj. Hármasugrás: Jeney G. 12 m. 0'7 cm. I. díj, Galovits G. 12 m. 0’7 cm, II. díj. Távolugrás . Galovits G. 5 m. 69 cm. II. díj, Benyács T. 5 m, 65 cm. III. díj. 800 m. síkfutás: Erese Sándor 2’ 18" 18"’ II. díj. Svédstaféta: Zrínyi intézet A) csapata II. díj. Súlydobás: Barabás Márton 9 m. 97 cm. II. díj. Oerelyvetés : Horváth Szabolcs 40 m. 11 cm. I. dij, /Földváry Miklós 39 m. 28 cm. II. díj. Diszkoszvetés: Jäger József 28 m. 66 cm. III. díj. A versenyről felvett fényképek közül néhányat mellékelten bemutatunk.