A Pécsi Magyar Királyi Középiskolai Tanárképzőintézeti Gróf Széchenyi István Gyakorló Gimnázium 1939-40. Tanévi Évkönyve

Rendkívüli tárgyak

27 4-én a Peac versenyén 800 m-en 1. Erdősi 2 p 15 mp. Máj. 11-én Szeged—Pécs közötti versenyen csapatunk (Szakái, Pogány, Oppe, Erdősi) a 4X800 m vál­tófutásban 9 p 21 mp dny. kér. kisok csúcsot futott. 1500 m-en 1. Erdősi 4 p 45 mp (intézeti csúcs!). Szakái 300 m-en 89 mp szintén új intézeti csúcsot javított. Máj. 19-én a Kisok kerületi versenyén csapatunk (Miltényi, Baranyi, Szakái, Pogány) 2. helyen végzett. 800 m-en 2. Szakái 2 p 13 mp (intézeti csúcs). Okt. 27-én a kegyeleti stafétában az 5. helyen végeztünk. Torna: Dec. 10-én a jelvényszerzőn 18 tanuló vas, 10 tanuló bronz jelvényt szerzett. Márc. 10-én a Kisok kér. versenyén II. o. csapatunk első, III. o. „A“ csapatunk 2., „B“ csapatunk 3. helyezést ért el. Kér. egyéni bajnok Pillich VIII. o. t.. Máj. 2-án a Motesz dny. kér. versenyén az I. o. egyéni öszetett versenyben 3. Pillich. 4. Glavák, II. o. egyéni összetett versenyben 2. Kelemen, III. o. egyéni összetett versenyben 1. Masszi V. o. t. A II. o. csapatversenyben csapatunk 2., a III. o-ban „A“ csapatunk 1., „B“ csapatunk 3. lett. Sí: Febr. 1-én háziverseny. 1. Oppe, 2. Erdősi, 3. Ed^nhoffer, 4. Makay, 5. Kovács L., 6. Vértes. Alsó oszt.r 1. Bernhardt. Febr. 18-án kér. kisok verseny. A csapat- és egyéni versenyt fiaink nyerték meg. 1. az „A“ csapat (Erdősi, Oppe, Vértes), a „C“ csapat 3., a „B“ csapat 4. lett. Egyénileg 1. Kovács L., 2. Oppe, 4. Erdősi. Mezei futóverseny a Pác—Peac rendezésében ápr. 7-én. Az egyéni és csapat- versenyt intézetünk nyerte meg. Egyéni 1. Erdősi, csapatban Erdősi, Baranyi,, Oppe, Pogány Miltényi. Kér. kisok verseny ápr. 21-én. Csapatunk (Erdősi, Oppe, Pogány, Szakái, Baranyi) 1. lett, egyénileg Erdősi 2. helyezést ért el. Havonkint megtartott sportköri üléseinken több sportvonatkozású fel­olvasás hangzott el. j-- (jyUja a Sportkör vezető tanára. Jlendkíi/üU tácfypak. Német társalgás. IV. A. osztály: Albert Áron 1, Altor jay Elemér 2, Csermely György 1, Danziger György 1, Dick György 3, Fuchs Pál 2, Gyurka Miklós 2, Hasz­nos Imre 3, Hausner József 1, Keszler László 2, Kovács Miklós 2, Kovács Sándor 2, Molnár Ákos 2, Pál Géza 3, Pozsonyi László 2, Schneider Ferenc 3, Sinkó Zoltán 3, Szásznádasy Tibor 2. IV. B. osztály: Nagy Zoltán 3. Francia társalgás. V. osztály: Glück Ernő 3, Körösi Vilmos 3, Lehner János 1, Maj- tényi Károly 2, Masszi Tibor 1, Prohászka Alajos 2, Rosenberger Pál L Stern László 1. VI. osztály: Biliczky Tibor 3, Borzsák Lajos 3, Bözsöny György 2r Csillag Endre 2, Dizseri Sándor 1, Dombay Miklós 3, Edenhoffer Tibor 3, Farbaky Ákos 2, Fonod Gyula 2, Horváth Henrik 3, Kovács Antal 2, Milos- Emil 2, Németh László 3, Östreicher Endre 1, Kapp Tamás 1, Sás Dénes 2r Siptár Miklós 3, Szakái Imre 2, Takács Zoltán 3, Tihanyi Ödön 3. VII. osztály: Baranyi Ferenc 3, Bontovich Árpád 3, Derner Dezső­2, Huba Miklós 2, Lénárt Ernő 2, Palásthy István 2, Schnell László 1* Schwartz György 1, Vittay Jenő 3, Weltmann Miklós 2.