Pápai Néplap – II. évfolyam – 1946.

1946-10-13 / 41. szám

Pápai pori Rovatvezető: Malics József. Perutz remek győzelme az MTK fölött Vidék diadalmas sikere a főváros méltó képviselője elSen Perutz SC—MTK 6:2 (2:1) Barátságos. Pápa. Perutz SC: Matusek Burián —Horváth Hoffmann, Vastagh, Liscsei Beschóner, Vámos, Rauch, Bolla, Orbán. Vezette: Farkas. 2600 néző. MTK: Csintalan Székely—Finta Bosánczky, Keszei, Ádá m Mészáros, Füzér, Palatínus, Sas, Hegedűs. mos a labda vonala, ebből Rauch gólt lő. 3:1. Sokkal veszélyesebb a helyi csapat. A 14. percben a szédületes iramban száguldó Be­schóner a 16-osról leadott bom­balövését Csintalan meg sem kí­sérli védeni. 4 : 1. Erőtlenek a MTK támadásai. A 30. percben gólt rúgnak a pes­tiek. Hegedűs elfutás után bead, Palatínus közelről bepöcköli. 4;2. Nagy a Perutz fölény. A 32. percben Beschóner nagy lövése a hálóban köt ki. 5:2. Orbánt kiállítja a bíró. Fellángol az MTK. Palatínus erős lövését Matusek mellre fogja, majd sarokrúgásból eredő beíve­lés után Palatínus éles fejesét védi robinzonáddal. A 38. percben Beschóner le­futja az MTK védelmét, ravasz lövése besurran a hálóba. 6:2. Szép csatármunka volt. Bírálat: A négy tartalékkal kiálló MTK nagy csalódást keltett Pápán. A Perutz tűzi játékával szemben szinte tehetetlen volt az MTK. A mezőny legjobbja Vámos. Perulz II^Mávag 6:4 (3:4) II. o. b. Pápa. Vezette: Matics. Ünnepi aktus vezeti be a já­tékot, majd szemerkélő esőben az MTK vezeti be . az első komoly támadást. Mészáros —Füzér jobb­szárny tologat egymásnak és a 16-osról Füzér lövése mellé süvít. Az ellentámadásnál Bolla lövő helyzetben van, de a bíró sípja lesen találja. A 10. percben He­gedűs beadását Palatínus befejeli, 1 :0. A 12. percben kész az egyen­lítés. Vastaghtól indul a támadás, a gólra törő Rauch észszerűen tolja át Vámos elé a bort, akinek lövésével szemben Csintalan tehe­tetlen. 1:1. Remek hazai támadások futnak. Liscsei átadásával Bolla kiugrik és tiszta helyzetből fölé bombáz. Rauch Beschónert szökteti, a szélső előtt tiszta helyzet adódik, Csin­talan kifut, Beschóner üres kapu fölé emeli a labdát. Perutz tá­mad és a 19. percben sakk-mattá teszi az MTK védelmét, Orbán előtt nincs akadály, de a szélső fölé lő. A következő percben a száguldó Rauch irtóza'os kapufát lő. A MTK is próbálkozik, Bo­sánczky ügyes passzával Hegedűs fut, bead, de Palatínus „nagyon" kényelmes. Ujabb gyors Perutz lefutásból Bolla tisztára játsza Beschónert, a szélső lövését Csin­talan fogja. Kirúgás után Beschó­ner lefut és sarokrúgást harcol ki. A 30. percben MTK támadás in­dul. Mészáros elhúz a szélen, pom­pás beadását Palatínus gyengén lövi kapura. Gyorsabbak a pá­paiak. Rauch—Bolla összjátékból Bolla Csintalan kezébe lő. Heve­sen támad az MTK, de a Perutz védelme sziklaszilárd. Palatinus— Mészáros akció tetszetős, de Ma­tuseknek ma nem lehet gólt lőni. Perutzéknál Rauch kitör, Finta nehezen szereli. A 39. percben védelemtől in­duló támadásnál Rauch küzködik a védők között a bekkpár leáll és a pápai center a kijövő Csin­talant is kicselezve begurítja a labdát. 2 :1. II. félidő. Az elején a, MTK sarkot rúg, majd a 8. percben viharos Perutz támadás indul. Rauch, Bolla, Vá­Remek küzdelem, kitűnő vé­delmek, pompás csatársorok jel­lemezték a két csapat nagyiramú játékát. A közönség egy részének nyom­dafestéket nem tűrő viselkedésé­vel megútáltatják a jobb érzésűek­kel a labdarúgást. Akik vasárna­ponként kiabáltak, sértegették a játékvezetőt, azoknak a pályán Vasárnapi labdarúgás A Perutz SC itthon játszik a Veszprémi Vasutassal. A Máv. DMTE TAC-hoz utazik, a Perulz SC II. a Téti Barátsággal méri össze erejét a bajnoki pontokért. Ökölvívás Vasárnap délelőtt 11 órakor a Jókai-mozgóban a Dombovári vasutas ökölvívói a Máv. DMTE nincs helyük Egyes brutális ele­mek próbálták a játékvezetőt is megfélemlíteni. Több fegyelmet várunk a közönségtől. Góllövők: Molnár (2), Ollári (2), Horváth és Nagy, illetve Szalai (2), Buzássy (2). Jók : Simon, Fejes, Bódai, Ol­lári, illetve Györgyi, Szalai, Hor­váth, Uzsoki. Közellátási hírek Felhívom a város területén lakó személyeket, hogy az október havi só kiosztása céljából az általános közellátási szelvényív 7 es szelvé­nyét a kereskedőkhöz f hó 13-ig feltétlenül adják le. Értesítem egy­ben a lakosságot, hogy október hónapra minden egyes személy 50 dkg. étsó kiutalásban részesül. A vonatkozó rendeletek értel­mében a pápai közellátási hivatal által 1946. évi október l-e előtt kiadott tejutalványok érvénytele­nek. Felhívom mindazokat, akik tejutalvány kiváltására igényjogo­sultak, hogy az új tejutalványt haladéktalanul váltsák ki a köz­ellátási hivatalnál (3. számú szoba). Tejutalványra igényjogosultak: 12 éven aluli gyermekek, az ötödik hónapon túllevő terhes anyák or­vosi bizonyítvány alapján, a 65 éven felüliek, betegek orvosi bi­zonyítvány alapján. Tekeverseny A Perutz tekecsapata kettős mérkőzést játszott a Budapesti Kistex tekegárdájával. Egyszer Budapesten, egyszer Pápán. A Kistex csapata Budapesten 165 fával, Pápán 32 fával győzött. A Toldi tekézői a Kistex 4-es csapatversenyében a Toldi 1457 — 1440 arányban győzött. Tömeges öngyilkosság PÁPÁN Sok ember reggel álmosabb mint esfce. Miért? — Mert azzal gyilkolja egész éjszaka magát és sokszor egész családját — jaj el ne aludjunk . . . mert elkésik a gyárból, vonatról, stb. Ennek az öngyilkolásnak vet véget egy jó wekker óra. Ezentúl nyugodtan alhat ha. vesz egy jó wekker órát. KERESZTES órásmesternél Pápa, Közép-utca 9. szám. I. em. Üzletnyitás! Értesítem a nagyérdemű közönséget, hogy műszaki üzletemet Stemmer vendéglő mellett megnyltoiiam Autó, traktor, motorkerékpár alkatrészeket, golyóscsapágya­kat és egyéb műszaki cikkeket ' megbízható, pontos kiszolgálás mellett bes zerezh et i Szíves pártfogást kér PAPP ZOLTÁN Korvin-utca 1. szám. Új és használt különböző darálók kaphatók Ludwignál, Hunyady J.-u. 12. Képkeretezés Balatoninál Csetény község elöljáróságától. Hirdetmény Csetény községben.az országos állat- és kirakodóvásár október 15-én lesz megtartva. Vészmentes helyről mindenféle állat felhajt­ható. Elöljáróság. Hirdessen a PÁPAI NÉPlAP-bcm Felhívás A Húsipari Munkások f. hó 13­án délelőtt 10 órakor fontos gyű­lést tartanak. Minden húsipari munkás okvetlen jelenjen meg. Vezetőség. Laptulajdonos : a Magyar Kommunista Párt és a Szociáldemokrata Párt. Felelős szerkesztő : VAS HEEIS Szerkesztőség és kiadóhivatal: Fő-tér 2. Telefon: 11-18. A kiadóhivatal vez.: Sleimann Sándor (Szocdem. könyvesbolt Fö-tér 21,) Pápa, 1946. — Munkás nyomba csapatával mérkőznek.