Pápai Néplap – II. évfolyam – 1946.

1946-11-24 / 47. szám

Pápdii épspor Perutz SC—Várpalota 5? 1 (1:0) I. o. b. Pápa, Vezette:, Kulcsár. 1500 néző. Bebizonyította a Perutz ezen a mérkőzésen is, hogy ma nincs ellenfele nyugaton, az egységes elsőosztályban és két gyengébb ellenfél legyőzése után biztosan köt ki az első helyen és váromá­nyosa az őszi bajnoki címnek. Veszélyes palotai támadások tarkítják a játékot. Az 5. percben Halasi 5 méterről tiszta helyzet­ből fölé ló', Galambos lövését Ma­tusek védi. A Perutz rákapcsol, Bolla szöktetéséből Orbán lő, de Bruckner védi. Ismét Várpalota ve­Nyersbőrt Szőrmét Tollat legmagasabb áron vásárol LÖWY és BACHRACH VÁSÁR UTCA 3. (Lebombázott ház) szélyes, a kitörő Czibuth elől Hoffmann sarokra ment. Bollát felvágják. Orbán éles szabadrúgá­sát Bruckner elcsípi. A 15. perc­ben Bolla a tisztán álló Rauchnak passzol, aki élesen fölé lő. A 18. percben pazar Perutz támadás gólt hoz. Orbán-Bolla-Rauch szövény­ből Rauch lő gólt. 1:.0 Galambos­Csiszár II. akciót Hoffmann kor­ner árán tudja ártalmatlanná tenni. Hazai fölény alakul ki. Kovács beadását Orbán egy csel után lövi kapura, Burka II. ment, Ha­Értesítem a nagyérdemű közönséget, hogy társamtól a pékséget átvette m« Hézikenyérsütés recpgel 9-lO-lg. Kész kenyér jegyre állandóan kapható. Kérem a nagyérdemű kö­zönség szíves támogatását WEISZ JENŐ pékmester Korvin-utca 12. szám. lasi lő kapura, Matusek fogja. Csiszár I.—Csiszár II. adogatás után utóbbi lő, a labda kapura tart, de Liscsei sarokra vágja. Or­bán egyéni játék után lő, Bruck­ner kiejti, Bolla rászúrja, Burka II. ment. Szünet után magasan felette áll a Perutz fedezetsora a me­zőnynek. Várpalota beszorul. Nagy a pápaiak fölénye. A 15. percben 1944-ben egy kilenc-karú bronzcsillár e 1 t tl xi 1 Nyomravezetőt magas jutalomban részesítem. Értesítést kérek a kiadóhivatalba. Orbán jó beadását a jókor érkező Hoffmann bepofozza. 2:0. A 22. percben Vámos-Kovács-Rauch tá­madást Rauch góllal fejezi be. 3:0. A 26. percben Orbán szabad­rúgását Bolla befejeli. 4:0. A 31. percben Liscsei Kovácsot szökteti, lövése Csiszár I. lábán irányt vál­toztatva jut a hálóba. 5:0. A 39. percben Liscsei gáncsa miatt meg­főzéshez szükséges zsiradékot és növényi olajat és Szalmási Lajos szappanfőző. Viasz-u. 5. ítélt 20 méteres szabadrúgást Csi­szár I. éles lövéssel küldi, a bal kapufa mellett a hálóba. 5:1. Kul­csár erélyesen vezette a nagy­iramú mérkőzést. Jók: Hoffmann, Orbán, Liscsei, Vastagh, illetve Csiszár I., Bruck­ner, Bostai, Czibuth. nagy választékban kaphatók. Hozott anyagokból a leg­modernabb sapkák készítését vállalom Horváthné Szabó Ilona nemez és szövetsapkd készítő m. Bástya-utca 3. zetsorának támogatásával győzött. A gólarány nagyobb is lehetett volna. Szünet után a 15. percben Házi-Szabó összjáték után Házi berúgja a régen esedékes gólt. 1:0. A győriek igyekeznek. Ger­mán lövését Rózsa fogja. Az UTE beszorul. Pálfai pompás beadását hárman is elhibázzák a kapu előtt A 30. percben Havas, Házi, Sági lábán fut a labda. Sági nem hi­báz. 2:0. Most már a Máv. az úr a pályán. A 35. percben Sági­Házi ötletes passzokkal hozza fel a labdát és Házi pazar gólt ragaszt a hálóba. 3:0. A 38. percben a pápai védelem könnyelműsködik Pápai Máv. DMTE—UTE (Győr) 3:1 (0:0). I. o. b. Pápa. Vezette: Farkas. Szünet utáni jobb játékával megérdemelten jutott a hazai csa­pat a két pont birtokába. A sá­ros, nehéz talajon az első félidő­ben csak küzdelem volt. Utána kidomborodott a Máv. DMTE nagyobb tudása és kitűnő fede­Elltanyago uúí á ujjá varázsolják és mindennemű festő munkát művészies en készítenek STUBÁN és SziLOS szobafestő, mázoló és címfestő mester Pápa, Corvin u22. és a kitörő Komjáti lövése tisz­teletgólt jelent. 3:1. Jók: Böjté, Valentin, Csernyák, Burián, Sági, illetve Szekeres, Or­bán, Hiba, Germán és Komjáti. Egy db 2 tonnás Egy db 1.5 tonnás REANULT B U I C K tehergépkocsi 1 üzemképes állapotban, új gumikkal eladó, esetleg 3 tonnás kocsiért elcsérelhető. CIM; Veszprém, Komakut-t. 4. Vasárnapi labdarúgás Vasárnap Pápán újból kettős bajnokit láthat a közönség. A Pe­rutz a Fűzfőt fogadja, a Máv. DMTE pedig a Sotex csapatával méri össze erejét. Sezion, rekamié^ fotelok nagy választékban, olcsó árban, favlíások kedvező részletfizetésre. Paplanok készítését és átdolgozását vállalom. Heimlich Sándor S2S&* PÁPA, KOSSUTH LAJOS ÚTCA 9. SZÁM. Hirdetmény Értesítem a város területén lakó mindenegyes lakost, hogy a Köz­ellátásügyi Minisztérium október és november hónapra havonként és személyenként 40 tabletta sza­harint utalt ki. Felhívom ennélfogva a lakossá­got, hogy az október havára jut­tatandó szaharin átvétele végett a közellátási szelvényív II. számú szelvényét, a november havára jut­tatandó szaharin átvétele végett az önellátók a közellátási szelvényív IV-es szelvényét, az ellátatlanok pedig a közellátási szelvényív 8-as számú szelvényét azonnal, de leg­később f. hónap végéig bármelyik dohányárusnál adja le. Kerekes János s. k. polgármester. Nov. 21-24. Csüt.-Vasárnapig RÓBERT TAYLOR Amerika legnagyobb filmsztárjának világsikert aratott filmje WATERLOO BRIDGE Egy szerelem története két világháború között. HÍRADÓ Nov. 25-27. Hétfötől-szerdáig 3 napig Megrázó erejft társadalmi dráma Nem vagyunk egyedül Főszerepben: Paul Muni — Jane Bryan HÍRADÓ November 29—december 1. Csütörtöktől—vasárnapig Pápán először! Fiatal ördögök Vidám kalandos történet Főszerepben : NAN GREY és öt aranyos kis csirkefogó HÍRADÓ Hálanyilatkozat. Mindazoknak, akik felejt­hetetlen, drága jó fiunk, Szabó Béla temetésén megjelenésükkel fájdalmunkat enyhítni igye­keztek, a sírra koszorút, vagy virágot hoztak, ez­úton mondunk hálás kö­szönetet. Külön köszönetünket fe­jezzük ki a Kereskedelmi Középiskola tanárainak és növendékeinek, valamint a MaDISz tagjainak. Pápa, 1946 nov. 20. Szabó ]$éla és családja. Hálanyilatkozat. Mindazoknak, kik felejt­hetetlen drága édesanyánk temetésén megjelentek ós mérhetetlen nagy fájdal­munkat bármi módon eny­hítették sírjukra virágot tettek, ezúton fogadják há­lás köszönetünket. Berky-testvérek. Bélyeggyűjtők figyelem ! Kér­jük bélyeggyűjtő kollégáinkat, hogy f. hó 24-én, vasárnap dél­előtt fél 10 órára Széchenyi-tér 1. szám alatt (emeleten) a Ma­gyar-Szovjet Művelődési Társa­ság bélyeggyűjtő szakosztálya megalakítása céljából megjelenni szíveskedjenek. Laptulajdonos : a Magyar Kommunista Párt és a Szociáldemokrata Párt. Felelős szerkesztő : VAS HENHIK Szerkesztőség és kiadóhivatal: Fő-tér 2. Telefon : 11-18. Akiadóhivatal vez.: KIsiffiaBB SáZldol* (Szocdem. könyvesbolt Fő-tér 21,) Pápa, 1946. — Munkás nyomda