Pápai Hírlap – XXVII. évfolyam – 1930.

1930-10-18 / 42. szám

Munka-alkalom. A WEISS MANFRÉD ACÉL- ÉS FÉflV fóüVEI R.-T. fővárosi és vidéki varrógép-üzle­teinek megszervezéséhez keres olyan női oktató szakerőket, akik himzö és varrófanfolyamok vezetésére alkalmasak, akik nemcsak a közönsé­gesen előforduló gépeléseket, hanem minden más­nemű varrómunkákat, mint pl. különféle széles­ségű szegély- és szélvarrásokat, kötelék-betéteket, tetszésszerinti térközökben különféle széles és keskeny ráncokat, bélés-leVarrásokat, sujtásdiszítéseket, szalag­beszegéseket, keskeny és szélesebb fodorberakásokat, az összes tömő- és javító-munkákat, továbbá a mű­hímzésnek következő fajtáit: Laposöltésü, vagy virág-, az azsur-, kockás-, vagy csipkeöltéses, a betű-, vagy monogram-, az applikációs-, a hardanger-, a grainir-, vagy homok­öltésü, a smyrna, a point lacc-, vagy szalag- a ma­deira-, vagy fehér, a perzsa-hímzést, a filét tömő­munkát, a richelieu-, vagy reneissance-, a szirtes- és az arabhimzést oktatni tudják. Előnyben részesülnek azok, akik Csepct-gyárt­mányu, vagy eredeti Pfaff-gyártmányú varrógépeken kimutathatóan ily irányú praxissal bimak. jelentke­zések Írásban, eredeti okmányok nélkül: Weiss Alanfred Acéi- és Fémművé; Rt. Budapest, V., Mária Valéria utca 17. alá küldendők. S P 0 E T. Kinizsi—TAC 4:1 (0:0). Bajnoki. Biró: Koch. A mindvégig heves iramú mérkő­zésen a TAC csapata csak az első félidőben tudott egyenrangú ellenfele lenni a Kinizsinek, a második félidő öldöklő iramát azonban nem birta s így a Kinizsi biztosan gyűrte maga alá nagyhírű ellenfelét s győzelmével újra két értékes ponthoz jutott. A Kinizsi már az első félidőben erősen szorongatja a TAC kapuját, melyet csak a szerencse és Johannesz pompás védései mentenek meg a góltól. Mikának lenne külö­nösen alkalma megszerezni a vezetést, közvetlen a kapu előtt azonban fölvágják, de a jogos tizenegyes elmarad. A második félidőt a Kinizsi kezdi, Tarr lefut, pompásan bead s anélkül, hogy az egész akció alatt TAC játékos a labdához ért volna, Potyi a hálóba vágja. Gól után a Kinizsi teljesen fölénybe kerül, rövidesen Mika fejeli a második gólt, miközben Johannesz megsérül és Szlávik megy a kapuba, aki szintén jól véd, de nem tudja megakadályozni, hogy Vacskó 20 méterről remek lövéssel a harmadik gólt ne lőjje. Majd Mika ugrik ki és a negyedik dugót juttatja a TAC hálójába. Ezután a TAC is -fel nyomul és Szalay befejeli a TAC egyetlen gólját. A győztes csapatban a védelem pompás formában van, úgy a közvetlen védelem, mint a halfsor eggyéfort, áttörhetetlen védőgátat alkotott, a csatársor csak a második félidőben elégített ki, kitűnt most is Mika kivételes technikája, aki minden mérkőzésen jobb lesz. A TAC csapatából Johannesz, Takács, Stock­bauer és Gregor 111. tűntek ki. Koch biró nem volt olyan tökéletes biró, mint azt tőle meg­szoktuk, kissé visszament formájában. Perutzgyár—Zalaegerszegi TE 3:2 (2:2). Bajnoki. Biró: Wilhelm. A két csapat küzdelméből a Perutzgyár csapata megérdemelten került ki győztesként, noha a ZTE vereségét nagyban előmozdította az a körülmény, hogy Braun az első félidő végén lábát törte, ami érthetően nagyon lehangolta a csapatot. A vezetést a Perutzgyár szerzi meg Németh lövé­séből, melyet a ZTE rövidesen egalizál, majd a fürge Hoffmann a vezetést is megszerzi, de Mórocz révén a Perutzgyár egyenlít, majd Braun teljesen ártatlan helyzetben lábát töri. A második félidőben a Perutzgyár támad többet és Németh megszerzi a győztes gólt. A játék nem mozgott valami magas nivón, a győztes csapatnak azon­ban nagy dicséretére válik, hogy a nagy játék­erőt képviselő ZTE-t, mely a legjobbaknak is mindenkor veszélyes ellenfele volt, le tudta győzni. A csapat legjobbjai Gulyás, Németh és Acs, a vesztes csapaté pedig Füleki, Hoffmann és Farkas. Wilhelm lehetetlen rosszul bírás­kodott. SFC 1900—Testvériség 7:1 (4:0). Bajnoki. Biró: Horváthy. A Testvériség csapata nem tudta megakadályozni a bajnokaspiráns soproni csapat nagyarányú győzelmét s habár a csapat több veszélyes támadást vezetett és néha hosszabb időre is fölénybe tudott kerülni, különösen a második félidőben, ez kevés volt ahhoz, hogy az úgy technikailag, mint fizikailag sokkal fölötte álló csapatnak ellent tudjon állni. Az első félidőben állandó támadások után négy gólt helyez el az SFC a Testvériség hálójában, Telefon: 194. jövő heti műsorai: Október 21., kedd. „Ufa" magyartárgyu exsuperattrakció! Közkívánatra mégegyszer bemutatjuk minden idők legbájosabb filmremekét: Magyar rapszódia A legszebb magyartárgyu filmremek 10 felvonásban. Irta: Székely János. — Rendezte: Hans Schwarz. Főszereplők: Willy Fritsch, Heltai Andor, Lil Dagover, Dita Parlo és Báthory Gaza. Az irararcszarvasok hazája Érdekfeszítő expedíciós film 6 felvonásban. Október 22—23., szerda—csütörtök. „United Arlists" superattrakció! „Paramouní" világsláger! LUBITSCH ERNŐ legújabb mestermüve: A „BERNINA KIRÁLYA" cimü világhirü regény film­változata 10 fejezetben. — Főszereplők: JOHN BARRYMORE, VÁRKONYI MIHÁLY, Camilla Horn és Hobarth BosworSh. Az asszonyszelídítő Szatirikus vígjáték napjainkból 7 pazarkiállításu fel­vonásban. — Irta: Vajda Ernő. — Rendezte: Herbert Henley. — Főszereplők: Evelyn Brent és Adolphe fltenjou. HÍRADÓ Október 24., péntek. „United Artisls" világfilm! „Paramount" superattrakció! D. W. GRIFFITH mesterrendezése : Fekete nász Gyönyörű filmregény 9 fejezetben. — Főszereplők: Lyonéi Barrymore és Mary Philbin. A bostoni svihákok Detektiv-vigjáték 8 kalandos felvonásban. Főszereplők: Ed Vynn, Thelma Todd és Chester Conklin. HÍRADÓ Levente-ünnepély Pápán. — Helyszíni felvételek. Október 25—26., szombat—vasárnap. Gaumont exsuperattrakció! Gaumont világsláger! HARRY PIEL legújabb bravúrfümje: Hidegvér HARRY (Gyémántrabíók) Szenzációs kalandor-attrakció 12 felvonásban. Főszereplők: Harry Piel és „Fogdmeg", a leg­kiválóbb német rendőrkutya. Hős vagy szerelmes Burleszk 2 felvonásban. Légből kapott történet Burleszk 2 felvonásban. HÍRADÓ Levente-ünnepély Pápán. — Helyszíni felvételek. Előadások kezdete hétköznap 1I 27 és V 2 9 órakor; vasár- és ünnepnap V 2 3, 1/ 4 5,6, 3/ 4 8 és V 210 órakor. Jegyekről ajánlatos előre gondoskodni. Jegyelővétel naponta d. e. 11—12-ig, este mindenkor az előadások kezdete előtt egy órával. dxuj Ü R&.I4 IIPM mmm mm lTlinőSÉGE,GfíZDR5AG055AGR F E LÜLÍTIŰ LH RT RT LR EJ nRGVBATOnV-UJIRK! EGYESÜLT 1PRRIT1ŰVEK RT* BUDflPESTXVl LÍT105-CS A5ZAR-UT 32­a további góloktól csak a kapus pompás védései mentik meg. A második félidőben a Testvériség többször felnyomul és gólt is ér el Tatai révén, de az SFC még további három góllal bebiz­tosítja győzelmét. A Testvériségből a kapus, Tatai és Kádi, az SFC-ből Kelemen, Maróthy és Neumann tűntek ki. Vasárnap a Kinizsi a legendás hirü győri ETO csapatával játszik bajnoki mérkőzést, mellyel eddig csak barátságos mérkőzések keretében találkozott s mindig nagy arányú vereséget szenvedett tőle, reméljük, hogy most, midőn a Kinizsi bajnoki mérkőzés keretében méri össze erejét nagyhirü és kiváló játékerőt képviselő győri csapattal, nem nagyarányú vereséget, hanem Kinizsi-győzelmet láthatunk. Hálanyilatkozat. Drága kis Marikánk korai elhunyta alkal­mából mindazoknak, akik részvétüknek bármi módon kifejezést adni, a ravatalra virágot helyezni, vagy a temetésen meg­jelenni szívesek voltak, e helyen mondunk szívből jövő köszönetet. Pápa, 1930 október 15. Turchanyi és terestyénfalvi Turchanyi Koadrad és családja. r Állami anyakönyvi kivonat. 1930 október 10-16. SZÜLETTEK: Okt. 10. Horák Péter gépkocsivezető és neje Nemeth Erzsébet leánya: Erzsébet, rk. — Vasharapó Gyula napszámos és neje Varga Terézia fia: Sándor, rk. Okt. 11. Horváth Margit háztartásheli leánya: halvaszületett. Okt. 12. Huschek József téglagyári munkás és neje Kolomes Rozália fia: Sándor Imre, rk. — Bauer András földmivelő és neje Mayer Mária fia: halva­született. Okt. 13. Bognár Mihály téglagyári munkás és neje Horváth Anna leánya: halvaszületett. — Frenkel Jakab sütő és neje Unger Regina leánya: Margit (Mira), izr. — Szalma Imre vasbetonszerelő és neje Tankó Margit fia: Imre Lajos, rk. Okt. 14. Tápi Károly földmivelő és neje Gregor Katalin fia: halvaszületett. — Turóczi Mihály ácssegéd és neje Budai Juliánná leánya: Magdolna Ilona, rk.' Okt. 15. Szklász István ácssegéd és neje Vilmán Erzsébet leánya: Terézia, rk. Okt. 16. Petrakovics János napszámos és neje Acs Erzsébet leánya: Róza, rk. — Parrag Juliánná (özvegy) háztartásbeli fia: István János Ottó, rk. MEGHALTAK: Okt. 10. Gyúrom Terézia, rk., 9 hónapos, bél­hurut. — Varga István, rk., 62 éves, idült májlob. Okt. 12. Turchanyi Mária Márta, rk., 1 hónapos, tüdőlob. Okt. 15. Pala János földmivelő, rk., 85 éves, agyvérzés. HÁZASSÁGOT KÖTÖTTEK: Okt. 14. Herbszt György gazdasági cseléd, rk. és Laky Gizella szakácsnő, rk. — Vecsei Dezső földmivelő, ev. és Bolla Karolina, ref. Esküvői fényképét készíttesse a „Karczaghy"­műteremben, mert kevés pénzért igazán szép és tartós emléket szerez. Felvételek este is készülnek. A kiadóhivatal vezetője: Nánik Pál. Pápa, 1930. Főiskolai könyvnyomda. — Felelős vezető: Nánik Pál. Pápai terménypiac október 17-én. 3uza Rozs *roa 12 00 -12-50 P 7'20 - 7-50 P 13-50 -14-00 P Zab . . Tengeri Burgonya