Pápai Hírlap – XXVI. évfolyam – 1929.

1929-09-07 / 36. szám

A világhf rű mercedBs- Hieiiz személv- és lufisrauUM és a H kir. áll. Vas-, Acél- és Gépgyárak által gyár tott ÍJ­l teherautók, auUibuszok fts különleges aoSűfe veséíképviselete és elad ási központ]*: MERCEDES-BENZ AUTOMOBIL R.-T. Budapest, IV., Vá ci nooa SPORT. Kőszeg—Kinizsi 1:1 (1:0). Bajnoki. Biró: Németh. Az első félidő egyenrangú ellen­felek küzdelmét mutatta, a második félidőben azonban csak a biró hallatlan pártfogása men­tette meg a kőszegi csapatot a megérdemelt vereségtől, aki a Kinizsinek nem is egy, hanem három szabályos körülmények között elért gólját nem adta meg, amihez még hozzájárult, hogy a mérkőzést is négy perccel a befejezés előtt l^ujta, mikor a Kinizsi teljesen beszorította ellenfelét a kapujába. A mérkőzés Kinizsi-táma­dásokkal indul, rövidesen a kőszegi-védelem nyilt tizenegyest vét, melyet azonban Varga a kapufának lő, utána váltakozó támadások közben a félidő közepén Kőszeg megszerzi a vezetést. A gólra a Kinizsi erősít és fölénybe kerül, a félidő végéig azonban az eredmény nem változik. A második félidőben a Kinizsi teljesen fölénybe kerül, azonban hiába lövi Király és Kótai a hálóba a labdát, a biró a biztos gólokat nem adja meg és a Kinizsi­csatársor minden megmozdulását lefújja. Végre a 30. percben a csatársorba előrehuzódó Potyá­nak sikerül letagadhatatlan gólt iőni és ezzel az egyik pontot megmenteni. A Kinizsi csapatá­ban a közvetlen védelem jól működött, a halfsor is javuló formát mutatott, a csatársorban pedig Miíca, Kótai és Király voltak jók, Tamás nagyon gyengén játszott. A kőszegi csapat legjobbjai a kapus, centerhalf és a center voltak. Zalaegerszegi MOVE SE—Testvériség 2:0 (1:0). Bajnoki. Biró: Wilhelm. A mérkő­zésen a zalaegerszegi csapat volt a többet támadó fél, játéka azonban olyan gyatra volt, hogy a Testvériség egy kis szerencsével akár döntetlenné tehette volna a mérkőzést. A mér­kőzés a Testvériség támadásaival indul és Nemes lövését a MOVE kapusa alighogy kor­nerra tudja menteni. Továbbra is támad a Testvériség, majd a MOVE is felnyomul, a Testvériség védelme azonban jól tömörül ás szétrombolja a gyatra MOVE-támadásokat. Gólt is csak tiszta offszeid-helyzetből tud a zala­egerszegi csapat elérni, melyet mindenki látott, csak a biró nem. A második félidő elején a Testvériség még tartja magát, m ajd az eddig is sokat dolgozó védelem kifullad és a MOVE újabb gólt ér el és ezzel bebiztosítja a győzelmét. Az utolsó percekben még alkalma lenne a Testvériségnek az eredményen javítani, de a csatársora rettenetesen gyatra. A győztes csapat nem mutatott egyáltalán szép játékot, legjobbjai Bakács, Léránt és Miilei voltak. A Testvériségből csak Völler, Stubán és némileg Kurbély játéka volt kielégítő, a csatársornak azonban nincs egy akcióképes embere, ilyen csatársorral aligha fog a Testvériség többre menni, mint a mult szezonban. Willhelm bemutatta, hogy nagyobb feladatok megoldására képtelen lenne. Vasárnap a két ősi rivális Kinizsi és a PFC mérik össze erejüket, mig a Testvériség Gógánfával játszik bajnokit. Motorkerékpárverseny. A Testvériség motorkerékpárversenyének kiírását a KMAC jóváhagyta, de a belügyminiszter leirata értel­mében csak folyó hó 22-én tartják meg. CSAK.CtTernir VED&ZOVAL JELÖLT PALA SSCSO VALÓDI. ETERNIT MÖVEK HAT5CHBS UUOS. 8UDAPEST. ANOftÁSSY-ÚT33;ÖVÁaiHYER6E5Uj*ALU. Elárusító helyek: Friebert Miksa fakereskedő, Pápa. Grünwald Testvérek Fakereskedelmi Rt. Pápa. Zirczvidéki Takarékpénztár, Zircz. Ziegler Hugó épületfakereskedő, Veszprém­varsány. Rosenberg Emil fakereskedő és építési vállal­kozó, Devecser. Nagy tekeverseny. PFC sportpályán szombat (7) és vasárnap (8) nagy tekeverseny, szép díjak. Vendégeket szívesen látunk. Az Elnökség. Díjkiosztás. Néhai Kardos Bözsi emlék­verseny díjkiosztása vasárnap (8) délután 6 órakor lesz. Kérjük a versenyen résztvevő hölgyeket és urakat, szíveskedjenek a PFC­pályán megjelenni. Az Elnökség. Állami anyakönyvi kivonat. 1929 augusztus 30—szeptember 6. Születtek: Aug. 30. Tóth István gépészkovács és neje Ke­nyeres Erzsébet leánya: Erzsébet, rk. — Kohn Béla kötődés és neje Fehér Berta fia: Miksa, izr. Aug. 31. Czunyi László műtrágyagyári munkás és neje Császár Eszter leánya: Ilona, rk. — Nakarja­kova Anna (özvegy) napszámosnő fia: Miklós, gk. Szept. 1. Kovács Imre napszámos és neje Legény Rozália leánya: Erzsébet, rk. ^^ Molnár József pásztor és neje Ambrus Mária leánya: Margit Mária, ev. Szept. 2. Neumann Zoltán cipőkereskedő és neje Günsberger Róza leánya: Veronika, izr. — Varga Gyula szabósegéd és neje Mágocsi Gizella leánya: Ilona, ref. Szept. 3. Horváth Gyula Ernő József szabósegéd és neje Szalai Karolina leánya: Emilia, ref. — Szam­mer Vilmos asztalossegéd és neje Hackl Lóra leánya: Ilona, rk. — Szabó Ferenc szövőgyári munkás és neje Tallián Ilona leánya: Magdolna, rk. Szept. 4. Kállai József cipész és neje Sabján Rozália fia : halvaszületett. — Varga Károly földmivelő és neje Horváth Mária leánya: Mária, rk. Szept. 5. Schück Ármin magánhivatalnok és neje Eckstein Berta fia: Frigyes, izr. — Bábics Rozália háztartási alkalmazott leánya : Erzsébet, rk. Meghaltak: Szept. 2. Schulz József napszámosnő fia, rk., 6 hónapos, tüdőhurut, Szept. 3. Holló Jenő gyógypedagógiai tanárjelölt, rk., 28 éves, vérhas. Házasságot kötöttek: Aug. 31. Szalai Gyula földmivelő, rk. és Horváth Ilona, rk. Művészies fénykép-levelezőlapok „Karczaghy" műteremből, Árok-utca 4. szám. A kiadóhivatal vezetője: Nánik Pál. Pápa, 1929 Főiskolai könyvnyomda. — Felelős vezető: Nánik Pál. — Hegedütanitást naturálista módszer szerint, a legjobb eredménnyel vállal Füredi Kálmán népzenész, prímás. Jótékony célokra vidéken is közreműködik, díjtalanul. Lakása: Lajos-utca 6. szám alatt. Pályázati hirdetés hadiárva ösztöndíjra. Az 1923. évi 4670. M. E. számú rendelet, illetve a 70.000/1926. N. M. M. sz. rendelet (megjelent a Budapesti Közlöny 1926. évi 111. sz.) alapján a m. kir. Népjóléti miniszter ur a hadi­rokkantak gyermekei és hadiárvák részére az 1929/30. tanévre ösztöndijat fog engedélyezni, melynek feltételei a következők: Ösztöndíjat nyerhet középiskolai, vagy főiskolai tanulmányai vagy tanonckiképzés ideje alatt, a nem hivatásos állományban tartozott katona hadiárvája és a nem hivatásos állomány­ból származó legalább 25 %-° s hadirokkant gyermeke, ha 1. középiskolai vagy főiskolai tanulmá­nyok esetén életének 24., tanonckiképzés esetén pedig életének 20. évét még nem töltötte be s a legutóbbi iskolai évet jeles (l-es) vagy (ki­vételesen) jó (2-es) eredménnyel végezte; 2. szülője vagy eltartásra köteles más hozzátartozója és maga a gyermek vagyontalan és keresetük, illetve jövödelmük sem számottevő. Nem kaphat ösztöndíjat az a tanuló, a) aki másféle önsztöndíjban, vagy egyéb számottevő támogatásban (pl. ingyenes intézeti ellátásban) részesül; b) aki állam vagy nemzetellenes maga­tartása, erkölcsi fogyatkozása, büntetett elő­élete miatt kifogás alá esik. Az ösztöndíj összege: főiskolai hallgatók részére évi 100 P, középfokú iskolák négy felső osztálya (vagy ezzel egyenrangú más iskolák megfelelő osztálya) tanulói részére évi 80 P, középfokú iskolák négy alsó osztályának tanulói részére évi 70 P, tanoncok részére évi 50 P. A kérvényezés határideje 1929 október 1. A kérelmet a tanuló (tanonc) szülője, gyámja, vagy más eltartásra köteles hozzátar­tozója az erre szolgáló űrlapon tartozik elő­terjeszteni, amely űrlap a polgármesteri hivatal­ban kapható. Pápa, 1929 szeptember 3. Dr. Tenzlinger s. k. polgármester. — Felhívás. Pápa megyei város java­dalmi hivatala felhívja azokat az érdekelte­ket, akiknek még víz­díj hátralékuk van, hogy hátralékos vizdíjtarto­zásukat folyó év szep­tember hó 30-ig fizes­sék be, mert fenti határidőn túl végrehaj­tás útján fog behaj­tatni a késedelmi ka­mat és a zálogolási költség felszámítása mellett. Élü KI