Pápai Független Kisgazda– II. évfolyam – 1946.

1946-06-01 / 20. szám

POR Máv KAC—Máv Kinizsi 1:0 (0:0). I. o. bajnoki, Pápa. . Két egyforma képességű csapat küzdelmét láttuk ezen a mérkőzé­sen. A komáromi csapat hallatlan sze­rencsével, az utolsó pillanatban sze­rezte meg a győzelmet. Tulajdon­képpen csak két jó védelem játé­kát láttuk, a csatársorok egyik olda­lon sem jutottak nagyobb szerephez. Az erősen lucskos, ázott, de nem mély talajon egyik csapat sem jött rá a helyes labdakezelés módjára. Mind a két csapat sok jó helyze­tet hagyott ki. A mérkőzés egyetlen gólját a komáromi jobbszélső rúgta. Perutz SC — Kapuvár 5:0 (1:0). I. o. bajnoki, Pápa. Vezette: Horváth. Nehezen tudta maga alá gyűrni a Perutz a kapuváriakat. Az első fél­időben teljesen 'egyenrangú ellenfe­lek játszottak s a Perutz csak tizen­egyes révén jut vezetéshez. Vámos rúgta be (1:0). A második félidőben szemmellát­hatóan felülkerekedik a Perutz. Pu­hább, rövid passzokkal játszanak s a 7. percben Vámos, a 12. percben Bolla, a 21. percben Vámos (tizen­egyesből), a 32. percben pedig Rauch góljával 5:0-ra állítják a vég­eredményt. Továbbra is támadásban marad a Perutz, az eredmény azon. ban nem változik. Bírálat: Okos csatárjátékával meg­érdemelten nyerte meg a mérkőzést a Perutz. A védelemben még mindig nir^s meg az összhang. Egyénileg Vá íos, Ács, Renek és Beschóner tel sett. Kapuvárból a két összekötő, a L ipus és a középfedezet emelkedett ki. — Horváth, illetve a partjelző a lesek elbírálásában sokat tévedett. Máv Kinizsi—Máv Dac 2:2 (0:2). I. ö. bajnoki.. Pápa. Végleg kiütötte a Kinizsi a győri vasutas csapatot a bajnokjelöltek so­rából. A mérkőzés ügy indult, hogy a győriek nagyarányú győzelmet sze­reznek. A 6. percben a remekül játszó Horváth átverekszi magát Cse­teren, Rózsa kifut, róla a labda Bé­kés elé pattan, ki az üres hálóba gurít. A 21. percben Zsédely egyéni já­ték után gólt rug. 2:0 a győriek ja­vára. A második félidőben Tarr és Házy helyet cserélnek. Mindig jobban fel­jön a Kinizsi. A félidő közepe tá­ján egy sarokrúgást Liscsey Csernák­hoz fejel, aki szintén fejjel a há­lóba juttatja a labdát. 1:2. Házy a jobbszélen egyre-másra vezeti a szebbnél-szebb támadásokat, s egy messziről lőtt labdája a há­lóban köt ki. 2:2. A mérkőzés vé­géig váltakozó támadásokat látunk, de az eredmény nem változik. Bírálat: A Kinizsi második félidei játékáért minden dicséretet megér­demel, szinte emberfeletti teljesít­ményt nyújtottak. Liscsei a mezőny legjobbja volt. , \ Perutz SC—SVSE 1:1 (1:1), I. o. bajnoki, Pápa. Vezette: Farkas. Feltűnően ideges hangulatban kez­dett mind a két csapat. Ez érthető is, mert az SVSE részéről a bajnok­ság, Perutz részéről pedig a leendő magasabb osztályba jutás forgott kockán. A mérkőzést általában az óvatos, .kockázat nélküli játék jellemezte. Amennyivel jobb s egységesebb volt az SVSE védelem a Perutz védelem­nél, annyival halványabban játszott csatársora. így végeredményben a döntetlen igazságosnak mondható. Mindkét csapat, de különösen az SVSE megmutatta, hogy ilyen sors­döntő mérkőzést is lehet fair mó­don játszani, ilyen csapatokat nem­csak szívesen, de örömmel látunk Pápán. A mérkőzés két gólját a 12. percben Németh, illetve a 28. perc­ben Rauch lőtték. Külön dicséret illeti a Perutzból Vastagh-ot (a mezőny legjobbja volt), az SVSE-ből a három hátvédet és Mátrait, aki a Nyugat egyik leg­jobb kapusa. — Farkas majdnem hibátlanul vezette a mérkőzést. Vasárnap: Az SVSE ismét Pápán játszik a Kinizsi ellen, míg a Pe­rutz Hegyeshalomra látogat el. Nem lessz cipőre s o t> a gondja. Ha a nyersbőrt Popp Vince cég&ez (>ozza. Különféle állati termékeket cseré­lek. Tollat, szőrmét a legmagasabb napi áron veszek. Papp Vince nyersbörkereskedö Pápa, Korvin­u. 26., Saléírom-u. 2. - Tel.: 12-11. Négyheti kényszerszünet után ismét megjelent a „Független Ifjúság". Kérjük az ifjúsági szervezeteket és kedves olvasóinkat, hogy ezután is tartsák meg szeretetükben ifjuságunk lapját. Olvassák és terjesszék tovább! APROHIRDETESEK Gyermeket szerető házvezetőnő felvétetik. Ajánlatok „Szorgalom" jeligére a kiadóba. Kiilönbejáratú két szobát, köz­ponthoz közel keresek. Cím a ki­adóban „Fogász" jeligére. Építkezéshez és feltöltéshez al­kalmas salak ingyen kapható a Perutz-szövőgyárban. Tuba Károly szikvizüzeme Bástya=utca 12. Régi helyén: Kossuth Lajos-utca 32. sz. alatt (a postával szemben) megnyílt a KARCZAGI fényképész - műterem felvételeket készít: délelőtt 9—12-ig, délután 3 órától 6 óráig. Fotoanyagot magas áron veszek. Tisztelettel értesítem Pápa és vidéke n. é. közönségét, hogy szappanfőzéshez szükséges romlott zsiradékot és olajat veszek és cserélek. Szalmásy Lajos szappanfőző, Viasz-utca 5. MEGNYÍLT a Független Kisgazdapárt könyv- és ujságboltja Főtér 6. sz. alatt BÖRÖCZKY MIKLÓS vezetésével. ARANYAT, EZÜSTÖT, ÓRÁT, ÉKSZERT legmagasabb napi árt>n vásárol Kaufmann Ignác cég Pápa, Korvin-u. 6. £óhere-,Uicerna­és takarmány­CUkorrépamag , valamint e g! 1éb tavaszi vctőmagfélesé gek vétele, eladása napban, kicsinyben Jíaufmann Ucjnác cégnél Jpápa, JCorvin-utca 6, sz. MEGNYÍLT TOLDY FOTO » FOTOCI KK=KERESKEDÉS Török Bálint-utca 14. sz. a. az udvarban. Állami anyakönyvi kivonat Születtek: Kunszt Henrik vaskereskedő és Balog Terézia fia: Gábor, ev. —. Asztalos Sándor tanító és Török Ma­tild leánya: Ildikó Rózsa, rk. — Dr. Sziklai Pál orvos (gyermekgyó­,gyász) és Kunéry Sára fia: .Pál László, rk. — Simonics Sándor fod­rász és Sberszeder Etelka fia: Sándor" József, rk. — Tóth József dohány­gyári kőmíves és Gunyhó Juliánná fia: László Károly, rk. — Dr. Wall­ner Sándor pénzügyi Titkár és Ador­ján Ilona fia: Tamás Sándor Miklós? ev. — Földing József asztalossegéd és Tóth Margit fia: László István, rk. — Kfementz Mihály szövőgyári munkás és Tibold Anna leánya: halva­született. Házasságot kötöttek: Nagy István motorszerelő, ev. és Mórocz Ilona, rk. — Fülöp János Jenő textilkereskedő, rk. é$ Horváth Aranka forg. adóhiv. tisztviselőnő, ev. — Mógor István földmívelő, rk. és Jókuti Vilma, ref. — Csuti Antal kereskedősegéd, rk. és Varga Anna, rk. — Vincze István füszerkereskedő. ref. és Takács Jolán, ref. Meghaltak: Magyar Mária líceumi tanuló, rk., 19 éves, koponyaalapi törés — bal­eset folytán. — Bene D. Jánosné Tompa Rozália, ev., 23 éves, tüdő­gümőkór. — Farkas Pál né Maródics Lenke, g. kel., 45 éves, bélelzáródás. Laptulajdonos: FÜGGETLEN KISGAZDA, FÖLDMUNKÁS ÉS POLGÁRI PÁRT Felelős szerkesztő: DR. NAGY GYÖRGY Szerkesztőség és kiadóhivatal: Pápa, Széchenyi-tér 5. — TELEFON: 13—14. Kiadásért felel: SZALAY KÁROLY