Pápa és Vidéke, 34. évfolyam 1-52. sz. (1937)

1937-09-05 / 36. szám

ISKOLÖ-tásháfe ISKOLü-bőrönd ISHOLü-alitatásbálK legolcsóbban a készítőnél! GYŐRI BŐRÖMDÖS Pápa, Kossuth Lajos-utca 22. y JPORT II. ker.—Perutz 2:2 (1:1) Győr. Vezette; dr. Naschitz. A gyári csapat első mérkőzése igazságos döntetlent hozott. Egyforma erők küzdelmében egyik fél sem tu­dott felülkerekedni. Kerület támadással indul a játék, csakhamar Perutz is szóhoz jut, de eredmény nem mutatkozik. Szép tá­madások indulnak a Kerület részé­ről, de vagy kapufa, vagy mellé megy a labda. A változatosság ked­véért Perutz csatárai is ostromolják a győri kaput Végre a 23. perc :góit eredményez. Balogh elhúzását Winkler kapja és közeli rúgással a kapus keze mellett hálóba lövi. A :26-ik percben Perutz nagy gólhely­zetet ront. Az egyenlítő gól a 29. [percben születik meg, mikor Asbóth kiteszi Magyarít, aki közelről a jobb sarokba rúgja a labdát. Ezek után Kerület nagyon szorongatja a pápai­akat, de az eredmény félidőig nem változik. Fordulás után Kerület ismét támad cmost kitűnő formában vezeti a tárna­adásokat, melynek eredményeként a 12. percben Horváth gólt is ér el. A 20. percben azonban Asbóth vá­gatlanul kiegyenlít. A mérkőzés to­vábbi részén változatos küzdelemben egyik fél sem ér el eredményt. Mindkét csapatban látszott a szezon eleji gyenge forma, s így a döntet­len eredmény reális volta kétségtelen. íPerutz csapatában Németh, Tomenga, íFerber, Antalescu és Bolla volt jó. A játékvezető jól vezete a mérkőzést. Kühne—Kinizsi 3:2 (2:0) Moson. Vezette: Feiffer. Kinizsi új csoportbeli bemutatkozása nem sikerült. A csapat fiatal erői iigyesen tudtak beleilleszkedni a küz­delembe, csak a játékvezető felhábo­rító Ítéleteinek és részrehajlásának köszönhető ez a vereség. Kívánatos volna az ilyen tehetségtelen és részre­hajló bírókat örökké letiltani a pályá­ból, mert ilyenek csak hátráltatják és rontják a magyar futballsport jó hírét, továbbá kedvét szegik a játé­kosoknak is. Az első félidő góljait a 18. percben Fazekas és a 27. percben Horváth lőtte. A második félidőben Tarr javít, majd Brenner, illetve Bőjte a góllövők. Kinizsi csa­pata még egyelőre kissé széteső, de aggodalomra nincs ok, mert remél­jük, hogy a fiatal erők hamarosan összeszoknak, s a további mérkőzé­sek során sorozatos győzelmekkel hagyják el a pályát. Azonban ehhez okvetlenül szükséges a folytc os edzés és lelkiismeretes készülés. Máról-holnapra nem lehet egy telje­sen átformált csapatot küzdőképessé tenni, de lelkiismeretes munkával rö­vid időn belül is lehet eredményt felmutatni. Ezt várjuk a megújult csapattól. ETO II.—Pápai Vasutas 4:2 (1:2). Pápa. Vezette: Zeitler. A felfrissült Vasutas első bemu­tatkozása sikertelen maradt. Az ered­mény éppen megfelel az erőviszo­nyoknak. Az első félidő pápai táma­dással kezdődik. Mégis a 10. perc­ben Kerepeczky megszerzi a veze­tést. A 25. percben Lufka kiegyenlít. A 40. percben Jager lövése vezetés­hez is segíti a Vasutast. A II. félidő­ben ETO van nagyobb fölényben, győzelme is biztosítva van. A 10. percben Lőbl kiegyenlít, majd a 30. percben ugyancsak ő szerzi meg a vezetést. A győri csapat továbbra is támadásban van s a 35. percben Prédi beállítja a végeredményt. A 43. percben Tenk I l-est nem tudja értékesíteni. Az uj erőkkel felfrissí­tett Vasutas nagy reményekkel kezdi a bajnokságot. Annak ellenére, hogy kikapott, fejlődő játékot mutatott, s erősen meglátszott, hogy hozzáértő tréner irányítása alatt állanak. Az I. félidőben látottak után biztos győ­zelem volt remélhető, igen sok gól­helyzetet hagytak ki a játékosok, később azonban letörtek. A mezőny legjobbja Pósa volt, jó volt még Linzer. ETO legjobbjai: Lőbl, Föl­dessy és Neiger. Céllövészet. Fényes siker jegyében folyik a „Turul"-céllövőverseny előkészítése. A Pápai „Enyingi Török Bálint" Baj ársi Törzs f. hó 5-iki (vasárnap) céllövőversenyét alapos munkával készíti elő. A verseny erkölcsi sikere már előre biztosítva van azzal, hogy a legfőbb védnökséget a Törzs atyai pártfogója József főherceg Tábornagy Királyi Ö Fensége vállalta. Fővéd­nöksége! vállaltak dr. Lázár Andor m. kir. igazságügyiminiszter, Rőder Vilmos m. kir. honv. miniszter, vitéz dolinái Draskóczy István ny. altábor­nagy a Törzs patrónusa, Medgyaszay Vince ref. püspök, Karlovitz Adolf m. kir. kormányfőtanácsos, vitéz Karcsay Béla ny. ezredes, Hamuth János polgármester, Mille Géza ka­marai h. igazgató, akik a versenyre értékes tiszteletdíjakat adományoztak, mely díjak az „Esterházy" elárusító üzlet kirakatában megtekinthetők. Ezen kívül tiszteletdíjat adományo­zott még a magyaróvári vadásztöl­tény és gyutacs-gyár, továbbá, he­rendi kőedénygyár. A Törzs magas pártfogóinak és mindazoknak akik a verseny meg­rendezésében segítségül jöttek már most ezúton is hálás köszönetet mond. Itt közöljük, hogy a verseny nap­ján vasárnap esti Vf.9 órai kezdettel a Törzs hivatalos helyiségeiben (Fő­tér Griff épület) családias jellegű táncos díjkiosztó táborozást rendez, melyre jóakaróinkat és barátainkat mély tisztelettel meghívjuk és várjuk. Köttesse könyvelt a Ke­resztény Nemzeti Myomdá­ban, Pápa, €sákjr-utea 21. Állami anyakönyvi kivonat. Születtek: Aug. 27, Baráth Sándor iskola­szolga és neje Tóth Gizella, leánya : Margit, ref. — Szalai József nap­számos és neje Németh Rozália, fia: László, ev. Aug. 28. Goldberger Fülöp liszt­kereskedő és neje Weisz Erzsébet, leánya: Éva, izr. — Csukárdi Béla népzenész és neje Berki Margit, leánya: Margit Mária, rk. — Németh Anna (özv. Németh Lajosné) dohány­gyári munkásnő, fia: József, ev. Aug. 29. Kalmár Lajos posta- és távírda munkás és neje Csékei Rozá­lia, fia: halvaszületett. Aug. 30. Farkas Ferenc föidmivelő és neje Maradics Ilona, leánya: Pi­roska, rk. Meghaltak: Aug. 28. Szalmási Antal iskola­szolga, rk., 68 éves, tüdőlob. Aug. 28. Reiszner Lajosné Sadíó Gizella, rk., 59 éves, szivizomelfaju­lás. Aug. 29. Kovács Etelka Erzsébet, ref, 19 hónapos, tüdőlob. Aug. 30. Krámmer Jetti, izr., 75 éves, végelgyengülés. Házasságot kötöttek; Aug. 27. Gottlieb Rezső liszt- és terménykereskedősegéd, izr. és Haas Ilona, izr. Aug, 28. Velegei István napszá­mos, rk. és Császár Matild, rk. Lapzárta: cstttörtök este 6 (Urakor Felelős kiadó: Kemcstcs Elek. A Pápai Ker. Nemzeti Nyomdavállalat R.T. nyomása. Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, kik drága jó feleségem temetésén meg­jelenni szíveskedtek, a ra­vatalra koszorút vagy virágot helyeztek, ezúton mondok há­lás köszönetet. Külön köszö­netet mondok a Bacon hús­export főnökségének, tiszt­viselő karának és munká­sainak a nyilvánított szí­ves részvétért. Reiszner Lajos. Pápa m. város hivatalos közleményei. Felhívás. Felhívom mindazon test­gyakorlásra köteles ifjakat, akik az 1916 és 1917 évben születtek és Pápa m. város területén állandóan, vagy ideiglenesen tartózkod iák, hogy a községi összeírásba leendő felvé­telük végett a hadigondozó irodában (Városháza kapu aíatt 1 sz. ajtó) f. évi szeptember hó 6 és 7-én délelőtt 8 és 12 óra között elővezetés terhe mellett személyesen okvetlen jelent­kezzenek. A nem pápai születésűek személyes adataik hiteles igezolása céljára igazoló okmányait u. m. szü­letési anyakönyvi kivonat, iskolai bizonyítvány, munkaköny stb. hoz­zák magukkal. Az ugyancsak Pápa m. város területén tartózkodó 1918, 1919 és 1920 évi születésü ifjak f. évi szeptember hó 9-1 l-ig délelőtt 8 és 12 óra között fentjelzett hivata­los helyiségben tartoznak jelentkezni. Figyelmeztetem mindazon szülőket, munkaadókat, akik a jelentkezésre kötelezett ifjú jelentkezését akadá­lyozzák, azok ellen a vonatkozó mi niszteri rendelet értelmében legszigo­rúbban fogok eljárni. Hamuth János polgármester. 3ÓK9I MOZGÓ Szeptember 7—8, kedd—szerda. LIANE HAID és PETROVICS SVÁN főszereplésével Csókvásár Rendezte: E. W. Emo. Zene: Róbert Stolz. Főszereplők még: Hans Moser és Iheo Lingen. Senki szigete. Világhiradó. Szeptember 9—10, csütörtök-péntek. H. G. WELLS fantasztikus regénye filmen Csodálatos ember Rendezíe : Lotker Mendes. Főszereplők t Roland Young, Ralpk Richardson, Joan Gardener. Középeurópai utazás. Világhíradó. Szeptember 11—IS, szombat—vasárnap. Az új szezón első háborús magyar filmje Irta: Baiassa Imre. Rendezte: Ágotái Lajos. Főszereplők: Kiss Ferenc Egri Mária Berky Lili Pethes Ferenc Nagy György Hajnal Betty A csodaforrás. Chaplin 2 felvonásos vígjátéka. Világhiradó. Előadások kezdetes Hétköznapon */«7 és Va9, vasár- és ünnepnapokon Va4, 6 és >/»9 órakor. Jegyelővétel délelőtt 11—l-ig, délután az elő­adások kezdete előtt egy órávai. jegyrendelő telefonszám: 194. — A telefonon rendelt jegyeket kérjSk V* órával az előadás kezdete előtt kiváltani.