Pápa és Vidéke, 33. évfolyam 1-52. sz. (1936)

1936-10-18 / 42. szám

BftlNloM, Övcsattokat a ruha anya­gából készítünk. Kész bőr­övekben nagy választék győri bőrondöi­6 1 4 Pápa, Kossuth-utca 22. sz. Futball. KFC-Perutz 6:3 (2:2). Komárom. Vezette : Strasser. Váratlan vereséget szenvedett a pápai Perutz. A nagyobb állóképes­ség győzött a két csapat találko­zásán. Az első félidő 20. percéig Perutz állandó fölényt mutat és 2 gólos vezetésével már szinte kialakul a gyári csapat győzelme. A két gólt mindjárt a 2. és 3. percben Ács és Osbőtb lőtte. A KFC azonban a 23. percben, majd a 26 percben Ko­pács II. és I. góljaival válaszol. A 31. félidő szintén változatos játékkal kezdődik. A 7. percben Kovács II. előnyt szerez. 20. percben Osbóth egyenlít. Ezután mindjobban kezd kialakulni a komáromiak szívóssága és fölénye A pápaiak első félidei bátor támadásának már semmi nyo­ma. A 26. percben Kovács 11., a 32. percben Kovács I., a 42. percben pedig ismét Kovács II. lövik a ko­máromiak győztes góljait. Strasser jól vezette a mérkőzést. SzFC—Kinizsi 3:1 (1:0). Szombathely. Vezette : Koch. Nagy meglepetés érte az itthon­maradt Kinizsi drukkerek táborát a verseny hírére. Megtört a jég ... Nagy az elkesered s, mert bizony jobb lett volna vereség nélkül ki­húzni az őszi fordulót. Azonban ez a vereség még nem jelenti azt, hogy ne maradjon a ranglista élén. A Ki­nizsire szerencsétlenül végződő mér­kőzés egyik oka a rossz pálya volt. Vizes, sáros talajon, nagyon rossz időben kellett lejátszaniok a nehéz mérkőzést. Az első félidőben a Ki­nizsi nagyobb fölényt ért el, de mégis az első gólt a szombathelyi Karsics lőtte. A második félidőben az SzFC felülkerekedett és még két gyönyörű gólt rúgott. Kinizsi egyetlen tiszte­letgólját Tarr lőtte 1 l-esből. Góllö­vők : Karsics, Ragendorfer, Pákovics, illetve Tarr. Kinizsiből jó volt Petta, ki sok nehéz labdát védett ki, to­vábbá Tarr és Bősze mutatott jobb formát. A játékvezető ítéletei kifogás alá vehetők. CVSE—PVSE 3 :1 (2:1). Pápa. Vezette: Jáger. A két vasutas csapat találkozása a klasszissal jobb celldömöikiek győ­zelmével végződött. Sáros, lucskos pályán és szitáló esőben játszották le a mérkőzést, melynek első félideje elég változatos volt. CVSE mindjárt az első percekben vezetéshez jutott és nemsokára rá újabb gólt ért el. Mindkettő súlyos védelmi hibából esett. A pápai vasutas egyetlen gól­A XX. század közszükség­leti cikke az írógép. Ha írógép, legyen MERCEDES mert megbízható, gyors­járatú, nagyteljesítményű. Minden erszénynek megfelelő modellek! Előnyös fizetési feltételek l Kérjen még ma díjtalan ismertetést! Budapest, V., Nádor-utca 24. Legolcsóbb a legjobb! Körzetelárusííó : Sugár Hrpád és Endre műszerész cég PÁPA, 'Kossuth Lajos-utca 16. Telefonszám *. 217, 395 ját 11-esből Tenk rúgta. A második félidő már teljesen CVSE fölényt mutatott. Góllövők: Lakos, Szom­bathelyi, Fülöp, illetve Tenk. A me­zőny legjobb embere Fülöp, a cel­Jiek centerhalfja volt. A pápaiak közül egyik sem mutatott jó formát. (Mindegyik mérkőzésen fekete kar­szalaggal jelentek meg a játékosok és az első félidő 20. percében egy percig áldoztak Gömbös Gyuia em­lékének.) Ifjúsági bajnokság. Turul I.—Mezőlak 3:1 (2:1). Biró: Matics. Megérdemelten győz a jobban játszó Turul. Góllövők: Kafii, Böjté, Mosancker, illetve Vas­váry. Turul II—III. ker. FC 8:2 (3:1). Biró: Bánkuti. Szép és fölényes győzelem. Góllövők: Józsa Ií. (3), Domonkos I. (3), Inhauzer, Csiszér, illetve Némethy és Molnár. Perutz III.—Perutz II. 3:3 (3:2). Biró: Tocsik. Reális eredmény. Góllövők: Varga (2), Horváth, illetve Magyari, Ruska, Sági. Asztali tenisz. Folyó hő 10. és 11 én rendezte a pápai Testvériség Sport és kultúr­egyesülete a Pápa város asztali tenisz bajnokságát. A verseny pompás küz­delmet hozott. Magasan kiemelkedett a játékosok között Kemény Endre, aki egészen nagyvonalú játékával gyönyörködtette a szép számú kö­zönséget. Nagy meglepetést hozott Schwarcz József előkelő második helye. Nem mehetünk el szó nélkül a Ref. kollégium pompás versenyzői mellett sem, akik önmagukat múlták felül a verseny alatt, amit bizonyít az a tény, hogy ők nyerték nagy meglepetésre a páros bajnokságot. A verseny részletes eredménye a következő: Egyéni verseny: 1. Ke­mény Endre. 2. Schwarcz József. 3. Schwarcz Sándor és Gazdag Rezső. Páros verseny: 1. Gazdag-Gombás. 2. Kemény Grünbaum. 3. Schwarcz­Deutsch és Krausz-Bachrach pár. Kezdők versenye: 1. Mosanszker. 2. Braunstein. A csapat versenyt a TSC (Kemény—Schwarcz S., Deutsch) csapata nyerte. Költözködni élvezet, ha bútorait „MATEO SZ" szállítja. Iroda: Rákóczi-u. 21. Tel. 95. s Ailamianvaköoyvi kivonat. Születtek: Oki. 9. Polgár Mihály bádogos és vizvezetékszerelő és neje Háncsics Margit, fia: Ferenc, rk. Okt. 10. Magyar Károly napszá­mos és neje Mező Rozáiia, leánya: Ilona, ev. Okt. 12 Stemmer Vince vendéglős és neje Tóth Rozália, leánya: Má­ria, ev. Okt. 13. Sturcz Károly gazdasági cseléd és neje Dusza Angéla, leánya: Terézia, rk. Okt. 14 Takács János füszerkeres­kedő és neje Grézló Sára, fia: halva­született. Oki. 15. Pelek Győző borbély és fodrász és neje Orovics Anna, fia: János, rk. Meghaltak: Okt. 9. Vaszary Gyula nyug. m. kir. állategészségügyi főfelügyelő, rk., 64 éves, gégerák. Okt. 12. Balázs Istvánné Császár KaroSin, ref., 44 éves, tüdőgümőkór. Okt. 13. Koch József Gyuláné Pa­dos Rozália, rk., 59 éves, szívbaj. Házasságot hötöítek: Okt. 10. Répási Jenő oki. gazda, rk. és Mészáros Irén, rk. — Stubán Gyula asztalossegéd, rk. és Rudi Mária dohánygyári munkásnő, rk. — Lukács István téglagyári munkás, rk. és Kocsis Mária fonógyári mun­kásnő, ev. Okt. 14. Maschansker Sándor szücssegéd, izr. és Strasser Erzsébet szabósegéd, izr. Lapzárta: csütörtök este 6 örakor. Felelős kiadó '• Wemcsics Elek. A Pápai Ker. Nemzeti Nyomdavállalat R.T. nyomása. Felelős: Nemcsics Elek. Köszönetnyilvánítás. Mindazoknak, akik drága jó feleségem, illetve édes­anyánk, testvérünk elhunyta alkalmából a ravatalra vi­rágot vagy koszorút helyez­tek, a temetésen megjelen­tek, vagy részvétüknek bármi módon kifejezést adtak, ez­úton mondunk szívből jövő hálás köszönetet. A gyászoló Koch- család. Köttesse könyveit a Ke­resztény Nemzeti Nyomda­ban, Pápa, Csáky-utea 21. JÖKflI MOZGÓ Oktöber 20—31, kedd-szerda. IIA KiiY BAI H és GERMAISE AUSSEY filmremeke A GÓLEM Rendezte: Julién Duvuvier. Világhíradó. Október 22—23, csütörtök-péutek. Csak 16 éven felülieknek} A budapesti Forum színház 6 hétig prolongált filmsikere! Clark Gable, Jean Ilarlow és Myrna Eoy főszereplésével FÉLTÉKENYSÉG Rendezte: Clarence Brown. Régi jó idők. Kuba, a rumba hazája. Október 24—25, szombat-vasárnap. AYNAAEJLJLA és JEAN MURÁT bravúros alakításában a szezon legnagyobb repülődrámája A KÉK DANDÁR Kessel „A repülő tiszt" című regénye fiimen. Rendezte: A. Liiwak. Főszereplők még : Charles Vanell és Jean Pierre Áumont. Világhíradó. Előadások kezdete: Hétköznapokon 1/i7 és !/29, vasár- és ünnepnapokon 6 és '/29 órakor. Jegyelővétel délelőtt 11-lig-, délután az elő­adások kezdete előtt egy órával. Jegyrendelő telefonszám : 194 . — A telefonon rendelt jegyeket kérjük V* órával az előadás kezdete előtt kiváltani. I 396 1008/1936. vh sz. famtű hirdetmény. Dr. Rákos Sb-dor ügyvéd által kép­viselt A. í. g. Kudő javára 91 P 63 f tőfee és több követelés járulékai ere­jéig, amennyiben b követelésre idő­közben részletfizetés történt, annak beszámításával, a pápai kir. járás­bíróság 1934. évi 3374. sz, végzé sável elrendelt kielégítési végrehajtás folytán végrehajtást szenvedőtől 1931. évi január hó 7 én lefoglalt 1390 P-re becsült ingóságokra a pápai kir. járásbíróság P&. 11351/930 sz. vég zésével az árverés elrendeltetvén, an mk a végrehajtást szenvedő üzleté­ben leendő megtartására határidőül 1936. évi október hó 19. napjának dél­utáni 3 órája tűzetik kí, amikor a bí­róilag lefoglait bútorok, viHanygép, motor s egyéb ingóságokat a leg­többet Ígérőnek, — de legalább a becsár 2/3-részéérí — készpénzfizetés mellett el fogom sdni még akkor is, ha a bejelentő fél a helyszínen nem jelenne meg, ha cssk ellenkező kí­vánságot írásban nem nyilvánít. Pápa, 1936 október 2. ifj. Jilek 392 kir. jbir. végrehajtó. í