Pápa és Vidéke, 32. évfolyam 1-53. sz. (1935)

1935-10-06 / 41. szám

Wstömmm ISHDLS-tásUak yászonhol 110 íöí ISKOLfl-taBFond eroleinezböl rzo-tíi ISKOLB-ahtatásha fearbol r5Q-tői Kapható 3 Szakképzett bőröndös és bőrdíszművesnél Pápán, Kossuth Lajos utca 22. szám alatt. 59 Hz ügyvédek állásfoglalása az új ügyvédi rendtartás ellen. Lapunk augusztus 18. számában közöttük, hogy a pápai ügyvédi kar a készülő ügyvédi rendtartás ellen egyöntetűen állástfoglalt. Szeleczky Gyula ügyvéd ezzel kapcsolatban annak megállapítását ké i, hogy ezen határozattal nem azonosította magát, nézetét az értekezleten ki sem fej­tette, onnan korábban eltávozott. Szerkesztőségünk több izben fel­ajánlotta Szeleczky Gyula ügyvédnek, hogy állásfoglalását a javaslattal szemben vngy mellette cikkben fejtse ki, azonban ilyen irányú közleményét mindezideig nélkülözni vagyunk kény­telenek. Pápa m. város hivatalos közleményei. Értesítés. Értesítem mindazokat, akik a katonai kincstárnak megvé­telre melegvérű lovakat ajánlottak fel,, hogy ezen lovakat október hó 8-án, kedden délután 1 órára a pápai huszárl ktanya elé vezessék elő. Dr. Uzonyi s. k., h. polgármester. Futbakl. Perutz—ETO 6:1 (1:1) Biró: Czeczeli. Mintegy 1000 néző előtt, gyönyörű őszi napsütésben futnak ki a csa­patok a ligeti sporttelep salakjára. Ünnepies zászlócserével kezdődik az első találkozó, majd sípjelre a két csapat a következő összeállításban áll fel: Perutz : Birmbaum, Kamondi, Fer­ber, Hluchányi, Tomenga, Osbót I., Osbót II., Bolla, Limperger, Anta­lescu, Ács. ETO: Balassa, Brezányi, Tóth, Pék, Hrabovszky I, Hrabovszky II, Balogh Dékány, Szalay, Lantos, Tóth. Az ETO választ kaput, tehát Lim­perger gurítja el a labdát nappal szemben. A jó kezdés egész Balas­sáíg juttatja a labdát. Kirúgás után szép mezőnyjáték alakul ki. Válto­zatos a játék, hol az egyik, hol a másik kapu van veszélyben. A 10. percnél járunk már, mikor Lantos mintegy 18 méterről a Perutz ka­puba talál, 1:0. A gyári csapat nem adja meg magát, még fokozza az iramot és egy szép akció a 19. perc­ben Limperger révén gólt érdemel, 1:1. Gól után még iramosabb, még szebb lesz a játék. A 31. percben Osbót I a 16 oson belül hencet vét, de a megítélt büntetőt Hrabovszky II mellé vágja. Eközben mindkét druk­ker tábor hangja megjöft, de bizta­tásuk meddő marad. Közeledik a fél­idő vége, a játék ellaposodik. II. félidő. A szünet után. mindenki a gyári csapat letörését várja és éppen az ellenkezője történik. Már az első perc gólt hoz, a jól szöktetett Osbót gólt lő, 2:1. Tovább is gyönyörűen, szinte szárnyakat kapva támad a pápai csa­pat, jutalma az 5. percben Toaienga góija, 3:1. Most már sehol sincs az ETO csatársora, a halfsor ember­feletti erővel küzd a Perutz csatá­rokkal. A 14. percben Limperger lő gólt, 4:1. Negyedórai nagy ostrom után a 30. percöen Antalescu lövi a nap legszebb gólját, 5:1, igazi, bomba volt. A 31. percben Anta­lescu egy irgalmatlan erős lövése Tóth lábán iránytváltoztat, a kapus csak nézi, máris 6:1, öngól. Gól után még vag>- négy helyzetet kihagy a Perutz-csatársor, azután vége a mérkőzésnek. A mérkőzés után mindenki örül, mindenki megelégedett, iiyen szépen még soha nem játszott a csapat, így nem mostanában verték meg az ETO-t. ízig-vérig futball volt, dur­vasagmentes férfisport. A Perutzban mindenki tudása legjavát adta, még is a csatársor játéka különösen dicsé­rendő, de a halfsor is nagyon jól játszott. Hluhanyi nyeresége a csa­patnak, Kamondi gyenge a védelem­ben. Az ETO haifsorától eltekintve gyenge és csalódást keheit. Balassa a hat gól közül egyet foghatott volna, így is csapata legjobbja volt. Z. MO VE—Kinizsi 1:0(1:0). Zalaegerszeg. Biró: Fülepp. A Kinizsi egy gólt kapott és ezzel vesztett. Hiába, az nem mentség, hogy 80 percig valóságos ostrom alatt tartotta ellenfelét, sőt igen rossz fényt ad a csapatnak. Már a szezón kezdete óta a csatársort ostorozzuk, de úgy látszik hiába, az minden csak nem csatársor. A mai csatárjáték az ész és lendület együttes munkáját követeli, abban a csapatrészben ez pedig meg nem található, tehát nem meg felelő. Most van rá idő, tessék a fiatalokból nevelni. Képtelenség el­hinni, hogy a fiatalok között ne le­hetne találni megfelelő anyagot. A mérkőzésen a csapat jól játszott, de csatár csak kettő volt Burján és Szalmási. Az ő játékuk sem jutott az átlagon felül, de legalább igye­keztek. P. Vasutas—C. Vasutas 2:1 (0:0). Biró: Németh. A két rivális megütközése sportot ugyan nem hozott, de küzdelem volt. A második félidőben Mesterházinak sikerül gólt lőni, amit Egervári nagy­szerű szabadrúgással egalizál. Már­már mindenki elkönyveli a döntet­lent, mikor Tenket a 16 oson fel­vágják, a megítélt büntetőt Tenk va­lósággal úgy robbantja a kapuba és ezzel megszerezte csapatának a győ­zelmet A pápaiak megérdemelten jutottak a két pont birtokába, mert ennyivel jobbak voltak celli ellenfelüknél. Lin­czer, Horváth, Farkas és Tenk a pá­paiaknál, a cellieknél a kapus és a jobbszélső jeleskedtek. Ny. A L. A. Sz I. osztályának bajnoki tabellája az 1934—35. évben. <u E A csapat neve ° M 2 K3 N W 'O C >> :0 2, O Q Sz. MÁV TSC MÁV Előre SFAC SVSE SzSE KFC 8 Perutz 9 ETO 10 TAC 11 VTC 12 DAC 13 Textil 14 ZTE 5 1 5 ­4 1 4 l 4 1 6 2 7 3 2 1 1 1 1 1 o &c o < 25 17 21 22 18 15 11 16 S3 15 12 14 10 6 •o c öc 6 w O & a. a cö O X CL 10 11 11 10 11 9 13 9 11 9 11 9 17 9 10 10 28 22 19 19 23 — A Ny. L. A. Sz. szombathelyi II. osztályá­nak bajnoki tabellába az 1934—35. évben. £ A csapat O) X neve is o ö í S N £ °o a >i :0 5, O Q o WJ <ZJ O O T3 > < M J5 Sz, MÁV II. Kinizsi Keszthely PVSE ZSE SzFC 7 CVSE 8 Sárvár 9 Perutz II. 10 ZTE Ií. 11 SzSE II. 4 — 3 1 2 2 3 — 2 — 2 — 2 — 1 1 1 — 4 - 13 1 25 i 14 1 9 1 4 3 10 3 8 1 6 2 3 4 5 3 3 N C •+-> o. c re o te cu 3 5 9 9 3 9 9 7 16 2 13 ­17 ­A Perutz—SzSE mérkőzésen szerencsétlenül járt Vámost, a Perutz kiváló edzőjét ismét a kórházba kellett szállítani. Vámos, a népszerű „Csomesz" súlyos csontháríyagyul­iadást kapott és felépülése hosszú és, fájdalmas gyógykezelés után remél­hető csak. Mikor csapatának az ETO felett aratott diadala került szóba, fájdalmát elfelejtve, mosolyra derül arca, de azon fájdalmának ad kife­jezést, hogy nem lehetett a. nagy győzelem közvetlen részese. mieti&a. A Szombathelyen rendezett nagy­szabású atlétikai viadalon szépen szerepeltek a pápai atléták. Bállá távolugrásban 6 72 cm-es ugrássál első lett. Fülöp 51 07 m-rel a gerely­vetést nyerte meg. Losonczi 172 cm-el Bódosi mögött második, Balla har­madik. Súly—diszkoszvetésben Tóth­pál 12-36 illetve 36.10 m-el máso­dik, Koncz rudugrásban 3'10 m-el szintén második, Bárdossy 1500 mé­teren 4 50 perccel harmadik. A P. Vasutas SE vezetősége Szom­bathelyen a MASz vezetőségével a jövőévi országos vidéki bajnokság megrendezése ügyében tárgyalt. Tippbajnokság. Nagy sikerrel zárult az első hónap tippbajnoksága. Meglepetést csak az utolsó hét hozott. Amint a meccse­ken autszeider győzelmek voltak, úgy a tippbajnokságon is a hátsó régiókban meghúzódó nevek törtek előre és alakították át a rangsort. Az utolsó héten Vágó Zoltán 16, Tocsik Ernő, Schwarcz L. és Palik J. 13 pontot szereztek. Az első havi verseny győztesei: Schwarcz L. 50 pont, 5 pengőt nyert. 2. Palik J. 42 p„ könyveket nyert. 3. Kokas J. 39 p., lapunk negyed­évi előfizetését nyerte. További sor­rend az első tízből: Katula Ferenc, Laázs Ferenc 33, Vida D. 31, Ma­tics J. 30, Vágó Z. 28, Tocsik E. 21, Mikóczi A. 17 pont. A díjat nyertek díjaikat okt. 7-től szerkesz­tőségünkben átvehetik. A II. havi verseny, amint előre jeleztük 5—3 pontozással történik majd és megindul a telitalálat ver­seny is. Kérjük versenyző táborun­kat, hogy szelvényeiket legkésőbb minden héten szombaton délig nyújt­sák be a Pax, Dömösi és Drach-féle könyvkereskedésekbe, valamint a Ker. Nyomdába, vagy szerkesztőségünkbe. Ezen hónapban díjaink értékben és számban is emelkednek, hogy men­nél több pályázónkat tudjuk nyere­ményhez juttatni. II. bavi verseny. 1935. október 13. SVSE—ZTE DAC-Textil ­TSC—Vasutas SzSE—ETO ­VTC-SFAC ..... Perutz—TAC Előre—KFC Unió-VMOVE CVSE—Kinizsi --.-­ZMOVE—Keszthely : Tartalék mérkőzések-. SVSE II -Hubertus S?SE II —Sz- Vasutas II Pályázó neve: Pontos cime: Beküldési határidő okt. 19. d. e. 12