Pápa és Vidéke, 31. évfolyam 1-52. sz. (1934)

1934-09-23 / 38. szám

{PORT. Football. Kinizsi—SVSE 2:0 (2*0). Biró: Koch, Győr. Kinizsi: Tóth Ii. — Vörös, Tóth I. — Varga, Jandó, Király, — Kiss, Dómján, Tarr, Szalmássi, Kovács III. Nagy érdeklődés kísérte az SVSE —Kinizsi mérkőzést, amely azonban nem annyira a mult évi bajnoknak szólt, hanem, hogy a Kinizsi meg fogja szerezni a szezon első győzel­mét. A közönség nem is csalódott. A Kinizsi csapata huszáros rajtaütés­sel az első tíz percben két gólos vezetésre tett szert, amit azután a mérkőzés végéig meg is tartott. Jól ; indul a mérkőzés. A második perc­ben Kovács III. szép lövéssel -meg­szerzi az első gólt, a nyolcadik perc ben pedig Tarr bombaszabadrugása köt ki a soproniak hálójában. Az első félidő további részében is a Ki­nizsi többet támad, mint ellenfele, azonban több gól nem esik. A második félidőben a nagy iram­tól egy kicsit visszaesik a helyi csa­pat, az első 30 perc nagy soproni fölényt mutat, azonban a Kinizsi vé­delme nem inog meg s sikerül ezen veszélyes félórát meguszniok. A mér­kőzés végén változatos játék folyik, mindkét kapunál akad még gólhely­zet, de gól nem esik, A Kinizsi csapata megérdemelte a győzelmet. Sokkal többet támadott, mint ellenfele s a két gólos győze­lem körülbelül igazságosnak is mond­ható. A Kinizsi csapatában a köz­vetlen védelem különösebb hibát nem csinált, a halfsor és a csapat leg­jobbja Király volt, aki élete egyik legjobb játékát produkálta, a fiatal Jandó egyenlőre igéret, még pár erős mérkőzés szükséges fejlődéséhez, a csatársorban Kovács és Tarr játszot­tak kitűnően, az újonc Kiss egyen­lőre nem igazolta képességeit, szo­katlan ellenben Szalmássi visszaesése. A soproniak legjobbjai Kőműves és a balszárny Horváth és Zsolnai vol­tak. Koch jól bíráskodott. Az I. osztály tabellája nem nagyon változott, az SzSE tartja még mindig vezető helyét, a két vasutas csapat az SVSE és a Sz.MÁV változatla­nul utolsók. Kőszegi SE—Perutzgyár 1:1 (1:0). Biró: Németh. Váratlan pontveszteséget szenve­dett a Perutzgyár csapata Kőszegen, sőt még a döntetlen eredménynek is örülhetnek, mert a KSE sokkal job­ban játszott. Bolla a Perutzgyárnak szerzi meg a vezetést, amit a kősze­giek a második félidőben egyenlíte­nek ki. A mérkőzés vége felé a já­ték eldurvult, aminek a pápai Janzsó és a kőszegi Tompek kiállítása lett az eredménye. Sárvár—PVSE 4:0 (0:0). Biró: Ferbői. Megérdemelt győzelmet aratott a sárváriak együttese a gyenge pápai csapat felett. Az első félidőben még csak tartja magát a helyi csapat, de a második félidőben egymásután kapja a gólokat. A pápaiaknál egye­dül a közvetlen védelem mutatott el­fogadható játékot. Tennisz. Pápa város tenniszbajnokságai. Dunántúl legjobb játékosainak rész­vételével rendezte a PSE szeptember 16—18-án Pápa város ezévi ten­niszbajnokságait. A versenyen az összes benevezett vidéki játékosok indultak, úgy, hogy a szépszámú közönség, különösen vasárnap na­gyon szép mérkőzéseket drukkolha­tott végig. A verseny részletes eredményei a következők: Férfi egyes bajnokság: 1. Láng, Pécsi SC. 2. Csató, Sz. MÁV. 3. Kovács, PSE és Briglevich, ZMSE. Láng biztosan győzött Csató ellen, Kovács Csatótól kapott ki három erős szettben. Női egyes bajnokság: 1. Mohayné, PSE. 2. Sternthal Gerti, BEAC. 3. Dukesz Márta, GyTE. A verseny leg­nagyobb meglepetése: Mohayné gyö­nyörű játékkal győzött a magyar if­júsági bajnoknő ellen. Férfi páros bajnokság: 1. Láng, Briglevics. 2. Csató, Czékus. 3. Ba­kacs, Kovács és Pogány, Grünbaum, PFC. Vegyes páros bajnokság: 1. Csató, Sternthal. 2. Czékus, Mohayné. 3. Bakacs, Jerfy. Férfi egyes Pápa legjobbjáért: 1. Kovács. 2. Süle. 3. Pogány, PFC és Grünbaum, PFC. Női egyes Pápa legjobbjáért: 1. Mohayné. 2. Kolbe Ilus. 3. Mich­náné és Pucherné. Férfi páros Pápa legjobbjáért: 1. Süle, Gömbös PSE. 2. Pogány, Grünbaum PFC. Vegyes páros Pápa legjobbjáért: 1. Süle, Jerfy. 2. Gömbös, Foghtüyné. Férfi egyes rangsorozatlanoknak: 1. Bakacs, GyTE. 2. Czékus, Sz. MÁV. 3. Pogány, PFC és Grünbaum, PFC. Női egyes rangsorozatlanoknak: 1. Kolbe Ilus. 2. Pucherné. Női egyes kezdőknek: l.v. Kuntné. 2. Csiszárné. 3. Dr. Tomorné. Férfi egyes kezdő még nincs be­fejezve. Jókai Hangos Mozgószinház bemutatásra kerülő műsora: ELŐADÁS A VILÁGHÍRŰ ZEISS-IKON HA5TGOSFILMVETÍTÖ KÉSZÜLÉKKEL. Szeptember 21—32—23. Péntek—szombat—vasárnap. JOSEF SCHMIDT A világhírű énekes legújabb bombasikerü filmje: Dalol a vágy. Egy világhírű énekes karrierje 12 gyö­nyörű énekes, zenés ; látványos vidám feje­zetben. Főszereplők$osef Schmidt, Szőke Szakáll Liliane Dietz és Walter Edthofer. Motormánia. A motorsport legbravúrosabb mutatványai. Hanps Magyar VilágiMó. Szeptember 25—26. Ifcedd—szerda. A „Warner Bros* világszenzációja! Kizárólag 16 éven felülieknek t Az >egyetlea végig spines Grand-Guig­nol film: Panoptikum­on bűnök háza.) .Misztikus történet 12 végig izgalmas, vé­rgig lebilincselő fejezetben, Kertész Mihály mesteri rendezésében Főszereplők; Fay Wray, Lionel Atwil és Glenda Farrell. TelefonrevQ. Látványos revüfilm 2 felvonásban. A világ munkásai. Magyarul beszélő kulturfilmujdonság. Szeptember 27—28. Csütörtök—péntek. Az amerikai filmriportázs bravúros remek­müve l „Fox" filmesemény / Minden idők legjobb dzsungelfilmjel Remo v az örd$gtigris. Clyde Elliot legújabb dzsungelfilmje az egyetlen dzsungelfilm, mely elejétől végig az ázsiai tropusok őserdejében készült, emberfeletti szenvedések és halálveszedel­mek között 12 fejezetben. Közreműködnek Kane Richmond és Harry Woods, a világ leghíresebb vadászai A felvételek a keletázsiai Penang környéki dzsungelekben készültek. Pekingi pagodák. Utazásifilmujdonság KAIRÓ. Látványos utifiim. Kalózhajó. Kacagtató trükkfim „Fox" Vílághiradó. Szeptember 29—30. Szombat—Vasárnap. Az uj osztrák filmgyártás büszkesége t Az idény kiemelkedő eseménye l A három császárvadász. A legszebb katonafilmregény 12 lenyű­göző fejezetben. Angermayer hasonló cimü világhírű regé­nyének film.áltozata Róbert Land mesteri rendezésében. Dobd, nem apád. Kacagtató amerikai burleszk 2 felvonásban. Hangos Magyar Ifiiághirado. • •••mi •••••••••••••••••iilisiiiiiiiaiaiiiiiiívMMM Előadások kezdeteA fedett moziban hétköznapokon 1/i7 és Va» órakor, vasár­és ünnepnapokon Va4, 6 és l/t » órakor. Jegyelővétel: Délelőtt 11-12-ig, délután az előadások kezdete előtt 1 órával. — Jegyrendelő telefonszám: 194. — A te­lefonon rendelt jegyeket negyedórával az előadás kezdete előtt kell kiváltani. 67 A Palladis szeptemberi újdonságai. Az elveszett folyó. Irta: Zane Grey. Fordította: Fekete Oszkár. Négy éve már, hogy Ide Ben elhagyta édesapja házát, ahol azóta „elveszett fiu"-ként emlegetik. Mert fellobogott benne őseinek vére és ellenállhatatlan erő­vel sodorta a szabad élet és a vadlo­vadászat izgalmai felé. El akarja fogni azt a csodálatos vörösszőrü csődört, amelyet „Kalifornia Tüze" néven is­mernek. Ide Ben arról ábrándozik, hogy, ez a ló az ő zsákmánya lehetne, a szülői ház is újból megnyílna előtte és újra oda merne lépni a leány elé is, akit gyermekkora óta szeret .. . De sokan forgolódnak szép szőke Ina körül, Ide Bent pedig ellenségei marhatolvajlás vádjával igyekeznek befeketíteni. Ennek köszönheti, hogy bár a „Kalifornia Tüze" egy csodá­latosan szép és hősies küzdelem árán az övé lesz, a leányt, akinek a lo­vat ajándékul szánta, már-már elve­szíti és ezzel együtt veszni indul be­csülete és egész élete is . .. Zane Greynek ez a legújabb munkája ed­digi szebbnél-szebb regényei közt is valódi gyöngyszemként foglal helyet.