Pápa és Vidéke, 30. évfolyam 1-53. sz. (1933)

1933-11-12 / 46. szám

8 PÁPA ÉS VIDÉKE 1833. nßveniber 12 SPORT, Rovatvezető: Kovács Andor. Kinizsi— II. ker. SC 3:2(2:0). B ró: Kamarell. Kinizsi: Tóth II. — Vö.ös, Szakács — Szalmássy, Tóth I., Király — Tarr, Kalmár, Umperger, Kelemen, Végh. 11. ker. SC: Kálinger — Pető, Ju­hász i. — Nagy, Juhász ii., Hiba — Burányi, Csonka, S2í b3, Gei ing, Dékány. Gyenge nivójú iréikőzésen győzött a Kinizsi u'oísó itthoni mérkőzésén a sereghajtó, lelkesen küzdő II. ker. SC csapata ellen. A kőzést két részre keil osztanunk. Az első fél­időben a Kiri si sckktl többéi tá­madott, mint eí'eofele s fölénye a rúgott két gólban domborodott ki, a második félidőben is támad egy da­rabig a K nizsi, aminek 3 : 0 ás ve­zetés lett az eredménye, de a kerü­letiek ekkor sem adják meg magú kat, hanem szép félórás finisben 3:2-re javítanék, sőt a kiegye űílő góljuk is nsgyen a Lvegöben lógott. A Kinizsi a vezeiőgcit az I. félidő 15. percében szerzi, amikor Liraper gtr lassú gurulós lövésé; a győri Pápa megyei város megvételre keres 6 drb. igáslovai, 2 „ igásszekeret és 2 pár igásszerszámot Bővebb felvilágosítás a déli órákban a Városmajorban nyerhető. HaszonbsFfeeadási hirdetmény Homokbödöge közbirtokosság tulajdonát képező nyilvános árverésen 3 évre haszon­bérbe lesz adva 1933. évi november hó 16-án délután 3 órakor. Árverési feltételek a közbirtokos­sági elnöknél megtudhatók. Pillér Gyula s. k., 594 elnök. Tisztelettel értesítem a nagy­érdemű közönségei, hogy a régebb idö óta legnagyobb meg­elégedéssel végzett" minden­nemű őszi Merííási munMIatstaf, úgymint: parkettás és puha­padló beeresztést, fényezést, festők után teljes nagytakarí­tást, üzletek intézetek takarí­tását, ablaktisztítást, valamint poloskairtást a legnagyobb diszkrécióval és jutányos áron vállalok. — Szíves megkere­sést kérve, vagyok tisztelettel: lakástisztító vállalkozó Pápa* Ffcrián-utca 23. sz. 378 kapus kiejti és a ráfutó újonc Végh közelről bevágja. A második gólt Tarr ragyon sz*p beadásából Lim­perger lőtte be. A második félidő Kinizsi gólját Kelemen szerezte, aki egy kapufáról visszapattanó íabdát rúgott be síz méíerrői. Közvetlenül kezdés uián nagy finisbe fognak a győriek, aminek eredménye Burányi, majd Getting 20 méterről lőít szép gólja, amely nagy kspushibáfcól ke htsezett, amennyiben Tóth II. korán vetődött s a labda a feje fölött ju­tott a kapuba. A Kinizsi CBípatábsn Tóth II. ne gyen rcssz napot fogott ki, rengeteg hbdás kiejtett, amibői sok kellemetlen helyzet sdődoít, a második gólnál nagyot hibázott, a bekkek kő?ül Szak/cs volt a jobb, a halfsor alatta maradt legutóbbi teljesítményének, Tóth I., aki a cen­terhalf helyén immár ötödife posztján játszik az ős?i szezonban, gyengén kezdett, majd nsgyon jól belejött, az utolsó husz percet nem blrís, a csatár80íban §z újor c Végh hasz­nosan játszott, az eddig látott bal­szélt őknél jobban játszott, szemfü­lerségét gólja bizonyhjs, Tsrr az első félidőben szép támadásokat vezetett, a második félidőben azonban enünf, Limpergtr elég jól irányított, kár, hegy a szélsőket kevesell foglalkoz­atja a ke pú előtt mág' íűi puhs?, a-, összekötők szürkén játszottak. A Pápa megyei város polgármesterét öl. 8983/1933. iktsz. Pápa megyei város által fenntar­tott szeretetház- ápolda és Nép­konyha 1934. évi árlejtést hirdetek. Szállítandó lesz a szeretetház ré­szére 12 hónapon át havi: Tej 900 liter Zsír 40 kg. Hus 75 kg. Kenyér 650 kg. Zsemlye 260 drb. Liszt 180 kg. Dara 15 kg. Só 40 kg. Paprika 1 kg. 20 dg. Kávé szemes 50 dg. Cukor 14 kg. Gersli 6 kg. Rizs 8 kg. Köménymag 15 dg. Törött bors 25 dg. Egész „ 10 dg. Burgonya 650 kg. Hagyma 40 kg. Szcppan 10 kg. Az ápolda részére 12 hónapon át, havi: Tej 600 liter Zsír 30 kg. Hus 50 kg. Kenyér 450 kg. Zsemlye 200 drb. Liszt 150 kg. Dara 12 kg. győri csapat legjobbjai Juhász II., Hiba és a balszárny Getting—Dá­kány pár volték. Kamareil jól bírás­kodott, különösen sz offsaidok meg­ítélésében volt jóezemü biró. A Ki­nizsi ezen győzelmével sokat len­dí eti helyzeten és amennyiben u'oisó mérkőzésén a DAC ellen győzne, úgy a hatodik — hetedik helyen is kiköthetne. SzFC-PVSE 7:1 (2:1) Biró: Somló. Súlyos vereséget szenvedett a vaí utasok csapata S:cmbas halyen, ami főként abban leli megysrá: a á«, hogy cgak 9 emberrel érkeztek meg, mert két játékosuk lekésett a vonatról, Ncgy fegyelmezetlenségnek a jele ez, de hibáztatjuk a vasuíssok vezető­ségét is, hoty vidéki mérkőzésnél nem rendelnek ki tartalékot a vasút­állomásra g így a cs paí kénytelen csonka teammai kiállani. Vasárnap, nov. 12 én a vesu­tísok it hon játszanak a bajnokas­piráns ZTE-vd. A vei.dé^csépal biz­íoran fog győzni a gyenge helyi csapat ellen. r r rr javítását jutányos áron 509 1 lene műszerésznél Pápa, ICorvin-utsa 21, Só 15 kg. Paprika 1 kg. Kávé szemes 40 dg. Cukor 10 kg. Gersli 5 kg. Rizs 6 kg. Köménymag 10 dg. Törött bors 10 dg. Egész „ 5 dg. Burgonya 500 kg. Hagyma 30 kg. Szappan 6 kg. A népkonyha részére 4—5 hó­napon át összesen: Zsir Hus Kenyér Liszt Só Paprika Kömény Törött bors Egész „ Burgonya Hagyma Sárgarépa Zöldség 500 kg. 1200 kg. 32000 kg. 1300 kg. 380 kg. 21 kg. 2 kg. 1 kg. 50 dg. 115 métermázsa 196 kg. 150 kg. 150 kg. Az ajánlatok 1933. évi november hő 18-ának déli 12 órájáig zári bo­rítékban „élelmiszer" szállítási aján­lat 1934. évre felírással ellátva a városi iktató hivatalnál nyújtandók be. Az ajánlatok 2 P okmány és 1 P városi bélyeggel látandók el. Forgalmi adó és nyugtabélyeg il­leték a szállítót terheli, külön fel nem számítható. Pápa, 1933. évi november hó 8. Hamuth s. k., 507 polgármester. j szőrmék; divatos I szabású bundák; íziéses átalakítások olcsó árakon a közismert i«^!^ sí. ln;ui<iwuibg iswi| Kossuth Lajss utca 24. sz. (Pa3t3f33ÍQ$áva5 símben.) 477 íi ulnar! ussutállomástól 10 percnyire őség rajta egy négyszobás lirllakss és egy riisBbb Iskéhszzal szabadkézből eladó. . Mm Ma real­i gergelyi. Cím: Pax könyvkereskedésben. keres pápai körzetében levő állományának ápo­lására valamint fejlesz­tésére megfelelő össze­:-: köítetésse! bíró :-: Részletes ajánlatokat „Fixumos állás" jeligére 510 a kiadóhivatalba kérünk. Adétlgyekben előfizetőinknek díjmentesen szol­gál felvilágosítással Or« Vargha László törvényszéki szakértő, az fldő és Könyvvitel szerkesztője, Rdózási ro­vatunk vezetője Budapest, IX- ker., -Ferenc-körút 37 Tel. 322t—60, IV |iüdenii@mü 1 1 nyomtatványt ízlésesen készít a Ker. Kemzeti Hsomdaflállalat Részvénytársaság PÁPA, CSÁKY-UTCA 21.