Pápa és Vidéke, 29. évfolyam 1-52. sz. (1932)

1932-09-18 / 38. szám

1932 szeptember 18 5 Pap» és Vidéke A mérkőzésről szóló tudósításunk a következő: Kinizsi-VTC 3:1 (2:0). Baj­noki. Biró: Schwaicz Kinizsi: Tóth II. — Vörös L, Tóth I. — Szalmási, Limperger, Unger — Vörös II., Kalmár, Tarr, Boíla, Os­both II. VTC: Dániel — Ruska, Kálmán — Szlanovics, Nóvák II., Bittmann — Füzes, Lang, Léber, Nóvák I., Molnár. Kellemetlen autódefekttei kezdődött a kirándulás. Bakonyjákón tűi egy darabig tólni kellett az autót. Egye sek rossz, legtöbben azonban jó ómennek vették ezt. Végre is elfe­lejtették. Nem igy azonban az autó­buszt, mely éppen eléggé összerázta a csapatot. De nem volt sok idő a panaszkodásra, a fiuk gyorsan felöl­töztek s kezdődött a mérkőzés. A „rajia" nem volt jó A hosszú utazás fáradtsága meglátszott a csa­paton ; mereven mozogtak. Lassan­lassan azonban eitünt a merevség, helyét felváltotta a mozgékonyság s a halfsora állal kitűnően támogatott Kinizsi átvette a játék irányítását. A sok támadásnak meg is iett az eredménye. Szép összjáték után a 15. percben Osboth labdája a VTC hálójában táncolt. A gól után ismét á Kinizsi támadott. A VTC csak néha­néha jutott át a félvonalon, hogy a következő piííanatban a Kinizsi vé­delme visszautasítsa támadásaikat. Egy ilyen visszautasított támadás után előbb Limpergert, majd Vörös I, et lerúgták. Hiába azonban minden durvaság, mert a tudás előtt meg keli hajolnia a 36 percben is a VTC-nek, mikor Vörös II. hatalmas lövése a VTC védelemről a hálóba pattan. Ezzel vége is a félidőnek. Maszirozás, biztatás, s egy-két utasítás után kezdetét veszi a má­sodik félidő, mely elé a soviniszta veszprémiek oly biztatóan néztek. Majd a II. félidőben! — mondották többen. Nos, a II félidőben ment is olyan játék, amilyent még Veszp­rémben nem igen láttak. Játszani azonban nem a VTC, hanem a Ki­nizsi játszott. A fő dre szorított lab­dák gépezetnyi pontossággal vándo­roltak a lila- fehérek lábain s a jobb­nál-jobb helyzeteket csak a kapufa, Dániel és a tú erélyes védelem tudta parírozni. De ők is csak emberek ! Így történt, hogy a 22. peicben a sorozatos támadágok után kapitulálni kényszerültek. Dániel kapurúgása után a labdát Unger L'mpergerhez tolja, ki Tarrt szökteti. Bottá — Os­both — Kalmár — Vörös II., és ismét Osboih a labda útja, mely után anélkül, hogy csak egy VTC ista is érintette volna a labdát, Tarr a VTC hálójába planirozza. A remekbesza­bott gólt a kis pápai kolónia kitörő örömmel fogadta, de megváltoznak a veszprémiek is Tapsolnak a Ki­nizsii ek s éltetik Prém Móricot. So­rozatos Kinizsi- támadások után a mérkőzés végén ártatlan hendszet vét Szalmá sy, melyért a biró köny nyelmüen 11 est ité). A büntető be megy 8 ezzel a kellemetlen akkord­dal, mely nélkül ma az első helyen állanánk a tabeilán, vége is a mér­kőzésnek. A játék, mint azt már referádánk­ban jeleztük, két részre oszlik. Az I. félidő merev, s a II. félidő tökéletes futballjára. Bármelyik félidőt vesszük azonban, a Kinizsi mindkettőben jobb futballt játszott ellenfelénél. Játékának nagyszerűsége különösen a két half­sor közötti küiőmbözetben kulmi­nálódik. O yan halfjátékot ugyanis, mint amilyent a Szalmásy — Lim­perger — Unger együttes produkált, nem mindennap lehet látni. De jobb volt ellenfelénél a csatársor is, me­lyet Tarr és Kalmár ésszerűen diri­gált. Osboth jó, Vörös valamivel gyengébb, Bollánál pedig a kondíció vár mielőbbi feljavításra. A védelem kevés dolgát jól végezte. A VTC-ből csupán a közvetlen védelmet lehet kiemelni. Schwarcz jól bíráskodott. A Ny. L. A. Sz. I. osztályának bajnoki tabellája az 1932—33. évben. A csapat neve - — .Sí — i ö « 5 n ,5; N .5 <« o Q > — o c •O U c M ~ 13 SS o 2 o c. a T3 CQ O < iC 0. DVE TSC SVSE Sz. Vasutas Kinizsi GyAC II. ker. SC 8 DAC 9 VTC 10 ETO 11 V. MOVE 12 SFC 1900 2 2 — 1 1 2 — 2 — 1 1 2 — 1 2 — 2 3 3 3 3 3 3 111 2 — 2 ­3 1-2 3 1—2 3-12 3 3 2 17 5 10 — A Ny. L. A. Sz. szombathelyi II. osztályá­nak bajnoki tabellája az 1932—33. évben. U A csapat Sz neve V X 1 Tapolca 2 Sárvár 3 Z. MOVE 4 SzSE 5 ZTE 6 Kőszeg 7 Perutz 8 Sotex S3 — o =2 22, O —. o ­_ -o esc e T-M -RA 4» 32 N N 3S o -s oj O Q. C 4) S3 TO O > < StS CL — 11 — 4 - 3 4 4 4 3 — 1 — 1 — 1 1 2 11 Kinizsi—ETO. Minden idők legnagyobb sport­eseménye: Kinizsi—ETO mérkőzés kerül lejátszásra vasárnap a ligeti sportpályán. Éppen ezért a szokásos konferancetól eitérőleg, a mérkőzés­sel már elöljáróban behatóbban fog­lalkozunk s krónikás tisztünknek meg­felelően előadjuk a következőket. A Kinizsi a f. bajnok évet is beleszá­mítva már harmadik éve tagja a NyLASz. I. osztályának. Ezen idő alatt, akár bajnoki, akár barátságos mérkőzésen, minden csapatot legyő­zött már, csupán egy egyesület van, amelytől még pontot sem szerzett, s ez az ETO csapata. Sőt a balsze­rencse jóvoltából az ETO az egyetlen csapat, amely büszkén dicsekedhet, hogy a Kinizsi-csatárok még nem rúgtak gólt a hálójába. Vasárnap ez az ETO látogat el Pápára. Igaz, hogy a mai ETO nem a régi, de viszont az is igaz, hogy az oroszlánt két veresége dacára sem lehet elparen­Olcsó ßlßlmicihhßh kirándulásra MEINL-nél. doboz szardínia . . . doboz bácskai lecsó tubus szardella paszta . tábla tejcsokoládé . . nagy tábla 208-as ét­csokoládé .... üveg Meinl mustár . . 64 fillér 64 fillér 64 fillér 64 fillér 64 fillér 64 fillér tální. Nem különösen akkor, mikor köztudomású dolog, hogy az ETO mindig a Kinizsi ellen fogta ki leg­jobb napjait, viszont a Kinizsi az ETO ellen a mindig a legrosszabbat. Reméljük azonban, hogy e babonás balszerencse vasárnap megtörik s a Kinizsi végre legyőzi az ETO-t is. Ha a lila-fehérek a VTC elleni mér­kőzésük II. félidőjében formájukat kijátszák, úgy biztos a győzelem. A győzelem a fentieken kivül azért is fontos, mert a Kinizsi újabb két ponttal előkelő helyezést biztosíthatna magának a közel jövőre vonatkozó­lag. De megemlítjük a fentieken ki vül még azt is. hogy a Kinizsi e mérkőzéstői számítva egy teljes hó­napig, október 16 ig nem játszik ide­haza, hanem vidéken, s végül azt, hogy a jövő vasárnap lebonyolításra kerülő stájer és cseh szlovák válo­gatott mérkőzésekre a Kinizsi—ETO mérkőzés megfigyelése után állítja össze a válogatott csapatokat Nyugat kapitánya. Itt emiitjük meg, hogy a Perutz SC vasárnap Tapolcán játszik bajnoki mérkőzést. Felhívás az Ifjúsági csapatok vezetőihez! Mindazon ifjúsági csa­patok vezetőit, amelyek a Kinizsi ái­tal tervezett ifjúsági bajnokságban részt venni akarnak, ezúton hívja fel a Kinizsi vezetősége, hogy folyó hó 17 én a Kinizsi helyiségében este 8 órakor megjelenni szíveskedjenek. Az értekezlet tárgya a tisztikar és bizottságok megválasztása és a sza­bályok megállapítása. Tenniszverseny. A PFC váloga­tott tenniszgárdája az elmúlt vasár­nap a Győri AC csapatát látta ven­dégül. Eredmény : 6:6. Országúti kerékpáros ver­seny. A Páp3i Testvériség folyó hó 25 én 40 kilométeres országúti kerék­páros progaganda versenyt rendez. Pápa megyei város közig, rendőri büntető bírójától. 'A kg. |ó olcsó kávó P 1-60 Vs kg. jó olcsó kávé P —-80 Kapható az összes fióküzleteinkben. MEIHL GYULA R.-T. Fióküzlet: Pápa, Kossukh-utca 20. Telefon: 83. szám 133 A dijak kerékpárgumik és egyéb al­katrészek lesznek. Nevezni lehet Papp Sándor műszerésínél és az egyesü­1 leti helyiségben, ahol a verseny fel­tételei is megtekinthetők. Legyőzték a Turulteták a Pápai Lövészegyletet. A Turul Szövetség Enyingi Török Bálint baj­társi törzse e hó 10-én bonyolította le az acsádi lőtéren éles céllövő versenyét. A versenyt nagy meglepe­tésre, de teljesen megérdemelten a Turulisták nyerték, s ezzel maguk mögé utasították a vármegye első csapatát. Gratulálunk! Az eredmé­nyek a következők: Egyéniben: I. Jamniczky Nándor (PLE). 2. Huray József (Turul) 3 Jamniczky Károly (PLE) 4. és 5. holtversenyben Bö­rőczky Sándor és Kovács Iván (Tu­rul). 6. Sebestyén Árpád (Turu'). A csapatversenyben: 1. A Turul csa­pata 232 ponttal. 2. A PLE csapata 199 ponttal. 2318/1932. iktsz. Hirdetmény. Néhai Ács Ilona volt pápai lakos hagyatékának gondnokává a pápai kir. járásbíróság, mint hagyatéki bíró­ság által kirendelíetvén, nevezett hagyatékához tartoró Kard-utca 1. sz. alatti emeleti lakást bérbe­adni szándékozom, és pedig azon­nalra, vagy f. évi november hó 1-vel. A lakás áll 2 szoba, konyha, elő­szoba, fürdőszoba, éléskamra és egyéb mellékhelyiségekből. Felhivom mindazokat, akik a la kást elnyerni óhajtják, hogy zárt írásbeli ajánlataikat hivatalomban, (Városháza, I. emelet 8 a.) legkésőbb 1932 évi szeptember hő 24 ének déli 12 órájáig adják be. Az ajánlatok felbontása nyilváno­san szeptember hó 24 én délután fél 1 órakor hivatalos helyiségemben fog megtörténni. A lakás szeptember hó 17-én, szom­baton délután 3 és 6 óra között lesz a helyszínen megtekinthető Pápa, 1932 szeptember 9. Dlenes Sándor s. k közig, rendőri büntető biró, a kir. járásbíróság által kirendelt 420 hagyatéki gondnok. Kenyér mellé, vagy — reszelve — tésztára való kövér BIRKASAJT 2 P kilója. Kézzel válogatott és hasított külön­leges paprikából készült szegedi édesnemes csemege pap­rikám szenzáció. Balatonvidéki bortermelővel össze­köttetést keresek. Bükk- és cserhasáb, valamint dorong és botfa is érdekel waggontételben. Dömösi István Pápa, Korona utca 15. szám. 423 Schneider malommal szem­ben lévő — gondozott — 1130 III-öl szili Pápán 1932. szeptember j| 25-én délután 3 órakor nyilt árverésen el lesz adva. Kikiáltási ár 3000 pengő.