Paksi Hírnök, 2011 (20. évfolyam, 1-24. szám)

2011-10-21 / 20. szám

2011. október 21. 17 Paksi Hírnök Kockázat nélkül nincs rizikó Ez a félig vicces megállapítás Kis Károly, az MVM Paks vezetőedzőjének egyik barátjától származik, melyet a legutóbbi értékeléskor osztott meg a sajtó munkatársaival a paksi tréner. A zöld­fehér klub a szezonban öt bajnokin három vagy annál több gólt szerzett és négy olyan találkozón van túl, melyeken négy gólt kapott. A legutóbbi két mérkőzésén egyaránt 3:2-re diadalmaskodott az MVM Paks OTP Bank Ligában szereplő lab­darúgócsapata és megkezdte a felzárkózást a ta­bellán. A jelenleg 8. pozíciót elfoglaló zöld-fehér együttes idegenben a Budapest Honvéd, majd a 12. játéknapon a Haladás ellen gyűjtötte be a há­rom bajnoki pontot. A fenti állítással vitatkozni nem lehet, és úgy tűnik, a szurkolók is csak csend­ben fohászkodhatnak, hogy a gólban gazdag és egyben idegőrlő meccseken újabb sikerekkel és pontokkal gazdagodjon a Fehérvári úti egylet. Október 22-én a Vasas otthonában, míg egy hét­tel később hazai pályán a Zalaegerszeggel csap össze a paksi első osztályú gárda. Faller Gábor Cselgáncs­sikerek Lengyel Ferenc: cél a bennmaradás Az ASE cselgáncsozói októ­ber 15-én Baján léptek tatami­ra. A Junior B Országos Baj­nokságon Gard Richárd (60 kg) ezüst-, Szőke Attila (55 kg) bronzérmet szerzett. Zimmerman László (60 kg) a hetedik helyen zárt. Ugyanitt a Serdülő B Országos Bajnoksá­gon Kövér Bence (70 kg) és Bagi Levente (54 kg) egyaránt a dobogó harmadik fokára áll­hatott fel, Fricz János (70 kg) az ötödik helyen végzett. Másnap, ugyancsak Baján a Bácska Kupán az U11 -es kor­osztályban Kövér Zsófia (+50 kg) második, Kovács Dóra (33 kg), Járai Levente (30 kg), Palásti Patrik (36 kg) és Lacza Ákos (40 kg) egyaránt ötödik lett. Az U13-asok kö­zött Pásztor Barbara (+50 kg) arany, Fricz Balázs (60 kg) bronzérmes lett. Édl Kevin (54 kg) ötödik lett. Az U15- ösök között Sárosi Sára (+63 kg) és Molnár Márton (+70 kg) is a dobogó tetejére állha­tott fel. Kovács József A 16 csapatos mezőnyben a 15. helyen áll az NB II. Nyu­gati csoportjában szereplő Paksi FC II. labdarúgócsapata. Kilenc fordulót követően a mérleg egy győzelem, három döntetlen és öt vereség, 8 rú­gott és 12 kapott gól. Lengyel Ferenc tanítványai eddigi egyetlen győzelmüket a sereg­hajtó Pálhalma ellen aratták.- Mindenképp többre számí­tottunk a rajt előtt, bár tudtuk, ez az év nehezebb lesz, mint az előző volt. Feljutóként minden meccsen tapasztaljuk a két osztály közötti óriási különb­séget. Az előző gárdából távo­zott meghatározó játékosok közül ifj. Haraszti, Vári és Bohner, ennek ellenére úgy gondolom, alapcsapatunk erő­södött. Tavaly nagyon jól mű­ködött a kapcsolat az első csa­pattal, akkor minden posztra kaptunk erősítést. Ez idén kis­sé megváltozott. Az MVM Paks nemzetközi kupában in­dult, Kis Károlynak mindenki­re szüksége volt. Hozzánk, mint a számokból is kitűnik, jobbára védekező futballisták érkeztek. A kapott gólokat te­kintve jól állunk, de a támadó­játékunk halovány. Célunk to­vábbra is a bennmaradás és természetesen az első csapat kiszolgálása - fogalmazott a vezetőedző. Az NB Il-es egy­let csapatkapitánya, Pap Ro­land elmondta, fiatal kora elle­nére hallgatnak rá a társak a pályán és azon kívül egyaránt. Az öltözői hangulat a kudar­cok miatt ugyan nem a leg­jobb, de mindenki azért dolgo­zik az edzéseken és a mérkőzé­seken, hogy tudása legjavát nyújtva minél hamarabb rálel­jenek a sikerhez vezető útra. Az ősszel a Paksi FC II. a Veszprémet a Baját és a Fe­rencváros II. csapatát fogadja, míg idegenbe Tatabányára, Sopronba és Szigetszentmik­­lósra utazik. Faller Gábor Tájfutás Pirtó térségében rendezték idén a Normáltávú Országos Bajnokságot. A hétvégi ver­seny szombati napján zajlottak a selejtezők, ahonnan a leg­jobb 24 fő jutott az A döntőbe. A paksiak közül Weisz Pál és Lénárt Viktória jutott a legjob­bak közé. A másnapi fináléban a nyílt, ligetes területtel tarkí­tott jellegzetes alföldi homok­buckás terepen Weisz Pál a 12 éves korú fiúk között 3. helye­zést ért el, Lénárt Viktória pe­dig 14. lett. A B döntőkben Dömötör Balázs első, míg Lénárt Dániel második helyen végzett kategóriájában. A PSE összesen 12 versenyzővel kép­viseltette magát a megmérette­tésen. A következő verseny november első hétvégéjén az Őszi Spartacus Kupa lesz, me­lyet a Vértesben rendeznek. efgé Kajak-kenu Az évzáró Dunaferr Kupa ka­jak-kenu versenyen az ASE sportolói közül C-l ffi felnőtt 500 m-en Rohn Richárd arany­érmet nyert, C-l ffi ifi 500 in­én Blatt Kristóf első, míg Péri Dávid második helyen ért cél­ba. A klub versenyzői a külön­böző korosztályokban és távo­kon ezenkívül három arany-, négy ezüst- és öt bronzérmet nyertek. Az összesített pont­versenyben az ASE a második helyen végzett. -joko-Ökölvívás Kecskeméten rendezték az ökölvívó junior OB-t, ahol 43 klub 138 versenyzője lépett a szorítóba. A 15-16 éves kor­osztály színvonalas, küzdel­mes versenyén a Paksi SE ver­senyzői kitettek magukért: Horváth Patrik (46 kg) és Vidács István (57 kg) révén két bronzérmet szereztek. A paksi fiúk nagyon jól teljesí­tettek, nem várt jó eredmény született, mondta el Szakály Sándor edző. (kj)