Paksi Hírnök, 2006 (15. évfolyam, 1-22. szám)

2006-09-22 / 18. szám

SPORT 22 Gyapai derbi Itthon tartották a három pontot Első ízben rendezte meg a Gyapai Derbi SE a Renimpex De Kft. támoga­tásával a Mosoly Kupa gyermekolimpiát. A lány­csapatok számára hirdetett futballtornán az első a pak­si Deák Ferenc Általános Iskola és Vak Bottyán Gim­názium vegyes csapata lett, második a paksi Bezerédj gárdája, harmadik Szent­­ágota, negyedik pedig a gyapai lányok együttese. A foci mellett játékos verse­nyeken tölthették idejüket, s ajándékkal zsebüket a gyerekek, akik Erics István szervező szerint legalább százan voltak. Az ered­ményhirdetésig a szekszár­di Alisca Nyilai honfoglalás kori bemutatóját, utána a helybeli lányok tánc és di­vatbemutatóját láthatta a közönség. -vt-A Paks FC NB I-es labdarú­gócsapata előző számunk megjelenése óta két bajnoki mérkőzést játszott. Az 5. for­dulóban Budapesten a Hidegkúti Nándor Stadion­ban az MTK Budapest ellen léptek pályára, és 0-0-ás fél­idő után 1-0-ra kikaptak. Az ezer néző előtt lejátszott mérkőzésen bár az MTK vé­gig fölényben futballozott, Lengyel Ferenc tanítványai remekül védekeztek, és nem engedték a hazai csapatot igazán komoly helyzetig jut­ni. Sajnos a 78. percben Urbán egy szerencsés góllal megszerezte a győzelmet az MTK-nak. A 94. percben Horváth S. megkapta máso­dik sárga lapját, és a kiállítá­sa miatt emberhátrányba került a meccs végére a Paks. Ezzel zsinórban a har­madik vereséget könyvel­hette el az újonc. A 6. fordulóban a Fehérvári úton a Diósgyőri VTK-t fo­gadta PFC. A vendégek ugyancsak három egymás utáni vereséggel a tarso­lyukban érkeztek Paksra, sőt a DVTK tulajdonosa vál­tozásokat helyezett kilátás­ba, ha a Duna partjáról is pont nélkül térnek haza. Ta­lán a szüretnek, vagy a „ke­vésbé” neves ellenfélnek kö­szönhetően az előző fordu­lókkal ellentétben mindössze mintegy ezer néző előtt kez­dődött a találkozó. Korán, az 5. percben megszerezték a vendégek vezetést, a Benedeczkin megpattanó labda a jobbra mozduló Ko­vács kapus mellett a kapu bal oldalában kötött ki, 0-1. A paksi csapat gyorsan, Báló 12., valamint Belényesi 19. percben szerzett góljával a maga javára fordította az ál­lást. Ezután kiegyenlített küzdelmet láthattak a nézők, a hátrányba került Diósgyőr hiába vezetett több táma­dást, Salamonék higgadtan és szervezetten védekeztek. A kedélyeket időnként Vad II István játékvezető ítéletei borzolták, a sípmester hat sárga lapot osztott ki, a DVTK jobbhátvédjét, Kato­nát pedig a 89. percben má­sodik sárgája után az öltöző­be küldte. Ezzel a győzelem­mel Bálóék itthon tartották mindhárom pontot, és meg­szerezték első hazai győzel­müket az NB I-ben. A Paks hat forduló után két győze­lemmel, egy döntetlennel, három vereséggel, 4-7-es gólaránnyal a 9. helyen áll a bajnokságban. A következő mérkőzésre szeptember 23- án szombaton délután két órakor kerül sor. Győrben, az ETO FC ellen játsszanak a paksi labdarúgók, kovács Anett Európa-bajnok Paksi judósok a válogatottban A tallini junior Európa-bajnokságon a 70 kilogram­mos Mészáros Anett 2004 után újra aranyérmes lett. A Paksi Atomerőmű SE sportolóját senki sem tudta megál­lítani, kemény küzdelemben győzött a litván Danaitye, és a holland Bolder ellen. A belga Arcq ellen két vazariból összeálló ipponnal nyert, a fináléban pedig a francia Flo­rentini verte, és ezzel megszerezte az aranyérmet. Párizsban rendezték a férfi csel­gáncs csapat világbajnok­ságot. Az Atomerőmű SE sportolói közül Braun Ákos és Bor Barna kapott helyet a ma­gyar váloga­tottban. A Korea elleni talál­kozón Braun az olimpiai baj­nok Li Von Hi-től jukóval ka­pott ki, Barna alulmaradt Kim Szung Bum ellen. Az ázsiai csapat 5-1-re nyert Ma­gyarország ellen. A követke­ző ellenfél Izrael csapata volt, Braun karfeszítéssel verte Gál Vaserdamot, Barna pedig egy kokával győzött Rastislav Lis ellen. A ma­gyar válogatott 5-2-re bizo­nyult jobbnak Izraelnél. Az ukránok ellen ismét elvérzett a válogatott, Braun a vb­­bronzérmes Gennagyij Bil­­odidtól ipponnal kapott ki, Bor Barna pedig Eugen Szofnyikovtól szenvedett ve­reséget. A végeredmény Uk­rajna - Magyarország 4-2. A VB-t Grúzia nyerte, Magyar­­ország Brazíliával holtver­senyben a hetedik lett. (cseri) Fotók: Paksi Hírnök archívum