Paksi Hírnök, 2001 (13. évfolyam, 1-52. szám)

2001-02-08 / 6. szám

12. oldal Paksi Hírnök Pál,» váró* c* a környék lapja XIII. évfolyam 6. szám Tudósításunk Hubert István támogatásával készült! Nationale Nederlanden NB IA-csoport, 13. forduló Tartjuk a lépést a vezető trióval Flextronics-ZTE KK - Atomerőmű SE 75-87 (21-20, 35-40, 49-64) Megújult erővel vágott neki szombaton az ASE kosárlabda csapata az első osztályú kosa­rasok tavaszi idényének. Nem ígérkezett könnyűnek a zalaegerszegi mérkőzés (persze melyik csata lenne olyan?), hiszen a hírek egy erősebb „Zetérol” szóltak. A mieink is vál­toztattak a játékosállományon: Madisonnal sikeresebb lehet az Atom tavasza. Nagyszerűen indult az ASE számara a mérkőzés, mert bár támadásban Davisék nem vol­tak felülmúlhatadanok (nyolc pont/200 másodperc), véde­kezésük pazarul működött. Mindig jó helyen állt valaki, mindig odaért valamelyik paksi keze, ahová kellett. Madison triplája után — 0-8-nál — már időt is kért Lazics, a hazaiak trénere. Némi „spát”-tel, de hatott a fejmosás, Jurgilas hár­masa után Mavrenszki már a második trojkáját szórta, majd miután Madison tnpladobása megmaradt kísérletnek, még eggyel megtoldotta a termést. 13-nál értek utol bennünket a zalaiak, ám a derekát fájla­ló Mészáros Zalán 3+1-et ért el, tehát a távoli siker után még a ráadás büntetőt is helyre küldte. Davis kosarával újra hattal ment az ASE, az utolsó szűk két perc viszont nem a mienk. Kámán duplája, Mavrenszki és Ceranic 2+1-je először a meccsen hazai előnyt jelentett. A második negyed kezdet­ben hullámzó játékot hozott. Ebből a paksiak kerültek ki előbb, 2ó-27-ről így sikerült ellépni a riválistól 32-27-re. Mavrenszkitől azonban nem volt nyugtunk. Társai többször is teret nyitottak neki, a légiós pedig sima pincérezésekkel fejezte be a támadásokat. Nem tetszett viszont e figura Fodor Péternek, időkérés keretében eligazítást tartott „fiainak” a „Mit tegyünk betörések ellen?” című tantárgyban. Legjobb védekezés persze a támadás. Zalán 8-ról hintette második hármasát, aminek hála ötpon­tos előnnyel fordultak a piros­­kékek a második húsz minu­­tumra. Az irányító ott folytatta a szünet után, ahol előtte ab­bahagyta. Testvére hármasára azonnal hasonlóval replikázott. Ez volt a jel az általános táma­dásra. Davis öt és Madison négy pontjára alig érkezett válasz, a meccs tulajdonkép­pen ekkor dőlt el. A két ne­gyed után még csak három egységet szerző Davis is bele­lendült hát, s mikor az elfáradó Mavrenszkitől labdát lopott, a ziccerezéssel már ő is elerte — a kezdő ötös többi tagjához ha­sonlóan — a tizet. Apropó kez­dő ötös! Fodor Péternek egy Váltakozó siker az edzopalyan Lesz-e teniszcsarnok? PSE - Dunaferr junior 4-1 (1-1) Nagyszerűen sikerült a Paksi SE második felkészü­lési meccse. Az ellenfél az a Dunaferr junior volt, melytől 2000. július 8-án viszonylag simán kikaptunk. (Egyesek szerint az idei fakó jobb, mint a tavalyi.) Akkor is, most is három gól volt a két csapat között, de micsoda különbség! Nyáron 0-3, most 4-1. A PSE Heizler (Bérdi a 65. percben) - Erdélyi - Debreceni - Wolf - Pokorni (Fejes, a szünetben) - Prantner — Fritz (Krepsz, a szünetben) — Benedeczki (Aschermann a 60. percben) - Bozsér - Galambos - Hencz (Majsai a 60. percben) felállás­ban játszott. A hóhoz, hideg­hez a túlöltözöttnek éppen nem mondható (rövid gatya és mez) paksiak alkalmazkod­tak jobban. Mezőnyfölényben terelgették a bőrt, a vendegek­nek elsősorban a védekezésre kellett koncentrálniuk. Ezen feladatuknak csak a félidő de­rekáig tudtak hibátlanul megfe­lelni, ekkor Pokorni erősza­kosan ment el a jobbszélen, beadása először lepattant a bekkről, Gábor ismetelt, s az ötösön álló Galambos meg­szerezte csapata vezető talá­latát. Adódott további esély is a Dunaferr-kapu előtt, ám a játékrész végén mégis mi kap­tunk gólt. Kovács ragasztot­ta fel a bogyót a bal felsőbe, miután nagyszerű labdát ka­pott. A második negyvenöt perc paksi góllal indult. Galambos a leshatáron lépett ki Krepsz átadásával, elhúzott a kapus mellett, majd a há­lóba passzolt. Húsz perc múlva már kettővel ment a Paks. Történt, hogy a másik csere, Aschermann is villant egyet, jobbról tekerte kö­zepre a bőrt, Galambos pe­dig megelőzve védőjét a jobb alsóba rúgta önmaga és együttese harmadik talá­latát. A kohászok magasabb sebességi fokozatba kapcsol­tak, s szinte azonnal munkát adtak az időközben „Komit” a gólvonalon felváltó Bérdi­­nek. 18-ról pörköltek kapura egy szabadrúgást, amit a fiatal portásnak - a nehéz ta­lajról is jól elrugaszkodva — sikerült a keresztvas fölé tolni. 3-2 helyett aztán 4-1 lett, s ehhez a forgatókönyv­höz a bajnokikon is hozzá tudnánk szokni. Ezúttal a harmadik csere nyomott gól­passzt Galambosnak. Fejes remek ütemben futtatta az alacsony súlyponttal rendelke­ző Galambost, s az egykori NB III -as gólkirály bohócot csinálva a cerberusból a rö­vid sarokba lőtte a negye­diket. A hátralévő húsz perc­ben már csak helyzetekig ju­tottak a csapatok, ám még a legkecsegtetobb lehetőségek­kel sem tudtak élni. Aki latta ezt a találkozót, igazolhatja: nem érdemtelenül nyertek a zöld-fehérek. * * * PSE — FC Dunaföldvár l-l(l-l) A havas pályán elért győzelem után egy még csúszósabb, meg­állásra és kitámasztásra al­kalmatlan talaj várta a két csapatot. Ilyen körülmények között kellett volna legyőzni a védekezésre koncentráló ellen­felet, s ez a feladat szombaton meghaladta a Paksi SE futball­csapatának tudását. Pedig gyor­san sikerült megszerezni a vezetést. „Természetesen” Galambos volt a gólszer­zőnk. A csatár — aki egymaga jegyezte a PSE legutóbbi öt gólját - a 13. percben egy, a gólvonalról kiemelt labdát fejelt közelről a bal alsóba. Mezőny­fölényét azonban további gó­lokra képtelen volt váltani a Nagy-csapat, sőt! Tíz perccel Galambos gólja után Antal kö­zeli, szerencsésen eltalált „lövésszerűsége” kötött ki Licker kapujának jobb sarká­ban. Az ezt követő közel het­ven perc alatt aztán becsülettel gyűrték-gyömöszölték egymást a sporttársak, ám a paksiak nem tudták feltörni a jól záró ven­dégvédelmet, míg a földváriak nem is nagyon erőltették a tá­madásokat. Maradt hát az 1-1, s ha sikerélményt nem is tartoga­tott a paksi focisták számára e meccs, arra azért jó volt, hogy felhívja a figyelmet: az elkövet­kező három hétben a véde­kező felfogást előnyben ré­szesítő csapatok ellen is fel kell készíteni a gárdát. Múlt pénteken (február 2-án) vacsorával egybekötött ösz­­szejövetelt tartottak a paksi tenisztelepen. A helyi amatőr tenisz népes tábora előtt kupával köszöntötték a tavalyi év legeredménvesebb férfi, illetve női versenyzőjét. A 2000. év legjobb férfi és női teniszezője: Barta Attila és Zöld Ferencné. Sportműsor Kosárlabda NB I, A- csoport: Február 13. (kedd): Marso NYKE-Isobau — Atomerőmű SE, Nyíregyhá­za 18. Előkészületi labdarúgó mérkőzések: Február 10. (szombat): Paksi SE - Ercsi, 11., február 13. (kedd): PSE - Bölcske 15.30., feb­ruár 14. (szerda): Dunaferr junior — PSE, Dunaújváros 15. két műanyag bevonatú pálya A létesítmény egész évbes. használható lesz, s nem csupár a teniszezők igényeit fogja ki­elégítem. Ennek megfelelően fűthető lesz és - nyáron - te*­­mészetes szellőzéssel is f rendelkezni. Terveznek lelá is a terembe, ám ennek kivite lezése csak az építkezés máso dik ütemében valósulna meg - a vizes blokkal és a médiane­­lyekkel egyetemben. A legfontosabb kérdés pei sze az: miből? Minthogy a Paksi SE főtámogatója az önkormányzat, így a pénz mintegy felét — 40 milliót - onnan várják. Érvényes hatá­rozat már van ez ügyben. A fennmaradó összegből ötmil­liót ad a Paks teniszsportjá­ért alapítvány. Ezen túlme­nően szeretnék elérni, hogy az atomerőmű is támogassa az elképzelést, de a helyi vállalkozóktól is segítséget kérnek az ötlet megvalósításá­hoz. ük voltak azok, akik a tavalyi öt versenyen utasították maguk mögé a mezőnyt. A hölgyek­nél Zöld Ferencné végzett az élen (134 pont), megelőz­ve a két kilencvenpontos rivá­list, Balogh Jusztinát és újság­író kollégánkat, Pálfi Katalint. Az urak küzdelméből a PSE teniszezője, Barta Attila ke­rült ki győztesen, miután öt döntőjéből négyet nyerve 240 pontot szerzett. Attila csak az utolsó finálét bukta el. Azzal a Tetlák Örssel szemben ma­radt alul, aki végül a második helyen zárt (180). A harma­dik Tárnok László lett (152). Az ünnepségen szó esett a tervezett teniszcsarnokról is. Ezzel kapcsolatban Vécsey Bélát, a tenisz-szakosztály ve­zetőjét kérdeztük. — Az engedélyezési eljárás október közepén indult — mondja a vezető. — Február közepére ezen a téren ered­ményt kell elérni, visszajelzés azonban egyelőre még nem érkezett. Ha ez a részfolyamat lezárul, elkészítettjük a kivitele­zési terveket. Ez a szakasz is legalább hat hetet fog igénybe venni, ennyi időnk van tehát arra, hogy előteremtsük a szükséges anyagiakat. A csarnok 85 millió forint­ba kerül, és magába foglalna Paksi Hírnök Pak« viroa é« a környék lapja Kiadja a Hírnök-2000 Bt. Kiadásért felel a Bt. ügyvezetője Főszerkesztő: Miklós Imre T ársszerkesztők: Seregély Erzsébet Vöröss Endre Szerkesztőséi Rolléder A i titkár: [ária Szerkesztőség: 7030 Paks, Dózsa György út 51-53. 7031 Paks, Pfi: 20. himok@matavnet.hu Tel/Fax: 75/313-522 Telefon: 510-126 Készült: Kaloprint Kft. Kalocsa Felelős vezető: Illés János ezeto i ugyvezel lU ISSN sérülés miatti kényszerű cseré­től eltekintve (Jurgilas helyére állt be kis időre Érsek) nem volt oka keverni a lapokat. Remekül „muzsikált” ugyanis az együttes, s ez igaz volt a negyedik negyedre is, melyben álompasszokat láttunk. Jurgilas jó ütemű leválását Da­vis látta meg, ment is a társnak a zsuga, aki könnyű kettest szerzett. A legszebb pillanato­kat a 35. percben éltük meg. Czigler lesipkázta ellenfelét, átadásával Madison lódult meg, ám a center is kísérte az akciót. A hazai gyűrűhöz érve aztán visszakapta a lab­dát, s a „kényszerítőzés” után zsákolással zárta az attakot. Örömjáték volt ez a javából! Egyébként is jó han­gulatunkat a Mészáros Z-től kapott passz után egy kézzel zsákoló Jurgilas — csapatunk legeredményesebbje volt húsz ponttal — csak tovább fokozta. Lapzártánk után az Atom Debrecenben vendégszere­peit, ott, ahol mindig nagyon kemény meccset játszott. A mérkőzés esélyese ezzel együtt is a mi csapatunk volt. Vöröss Endre