Paksi Hírnök, 2001 (13. évfolyam, 1-52. szám)

2001-06-28 / 26. szám

12. oldal XIII. évfolyam 26. szám I Paksi Hírnök Pak» váró* 6* a környék lapja Atlétikában a Deák diákok voltak a legjobbak A 2001. évi diákolimpiák városkörnyéki döntőinek utolsó szakaszához ér­tünk. Befejezésül az atlétikai számok eredményeiről számolunk be. A spor­tok királynőjének nevezett versenyben a Deák Ferenc Általános Iskola bi­zonyult a legjobbnak a megszerzett tizenkét első helyével, megelőzve a hat győzelmet begyűjtő Nagydorogot. Három tusa: I. kcs.: Lá­nyok: 1. Deák F. Ált. Isk., 2. Gerjen, 3. Németkér; Fiúk: 1. Bezerédj Ált. Isk., 2. Deák F. Ált. Isk. „A”, 3. Deák F. Ált. Isk. „B”. Négy tusa: Lányok: II. kcs.: 1. Blézer Petra, 2. Pácskuly Bianka, 3. Ju­hász Melinda (vala­mennyien Deák F.); Csa­pat: 1. Deák F. Ált. Isk. „A”, 2. Németkér, 3. De­ák F. Ált Isk. „B”. Fiúk: 1. Akkermann Imre (Bezerédj), 2. Boa Attila (Bezerédj), 3. Kakstetter Ákos (Pusztahencse); Csa­pat: 1. Deák F. Ált. Isk. „B”, 2. Deák F. Ált. Isk. „A”, 3. Bezerédj Ált. Isk. III. kcs.: Lányok: 1. Fú­­löp Gabriella (Németkér), Kovács Antal visszavágott Giirschnernek A müncheni világbaj­nokságra készülő ma­gyar cselgáncsozók Bonnban léptek tata­mira. A harmincegy ország ver­senyzőinek részvételével lebonyolított tornán a 100 kilósok között Kovács An­tal — akárcsak egy esztendő­vel ezelőtt - ezúttal sem talált legyőzőre. A sors iró­niája, hogy ismét szem­betalálkozott a német Gürschnerrel, aki legutóbb a párizsi Eb-n kiejtett olim­piai bajnokunkat. Ám Ko­vács ezúttal visszavágott a vereségért, így ebben az év­ben is felhangzott a magyar himnusz a bonni sportcsar­nokban. A másik paksi versenyző, a 81 kg-ban induló Kanczler István két nyert mérkőzés után búcsúra kényszerült. 2. Taubl Katalin (Nagydorog), 3. Vidók Anett (Madocsa); Csapat: 1. Nagydorog, 2. Németkér, 3. Deák F. Ált. isk.; Fiúk: 1. Tancsa János (Nagydorog), 2. Kozák Sándor (Bezerédj), 3. Geiger Zoltán (Deák F.); Csapat: 1. Deák F. Ált. isk., 2. Nagydorog, 3. Bezerédj Ált. Isk. Öttusa: IV. kcs.: Lányok: 1. Reisch Gabri­ella (Bezerédj), 2. Csiz­madia Ivett (Pálfa); Csa­pat: 1. Bezerédj Ált. Isk., 2. Vak B. Gimnázium, 3. Nagydorog; Fiúk: 1. Pach Alex (Bezerédj), 2. Sza­bó György (Duna­­földvár), 3. Tóth Ákos (Deák F.); Csapat: 1. De­ák F. Ált. Isk., 2. Duna­­földvár, 3. Bezerédj Ált. Isk. A II. korcsoportban a lá­nyok csapata az első-, míg a fiúk a második helyen vé­geztek. A bajnok csapat tagjai: Klopcsik Diána, Szaszkó Réka, Szepesi Ni­kolett és Prancz Petra. A fiú csapatban Koch László, Rafael Roland, Erdélyi Pé­ter és Fehér László lépett pályára. A III. korcsoportban szintén a lányok szerepel­tek nagyobb sikerrel. A Szaszkó Réka, Klopcsik Diána, Szepesi Nikolett, Vayer Dóra összetételű Deák F. Ált. Isk. „B” csa­pata valamennyi ellenfelét legyőzve szerezte meg a végső győzelmet, míg az 60 m: 1. Barkóczi Márta (Pálfa), Regős László (Bölcske); 300 m: 1. Csizmadia Ivett (Pálfa), Schubert Gábor (V ak B.); 1500 m: 1. Reisch Gabriella (Bezerédj), Horváth Gergő (Vak B.); Távolugrás: 1. Csizmadia Ivett (Pálfa), Köhler Péter (Györköny); Magasugrás: 1. Boldog Lívia (Deák F.), Tóth Ákos (Deák F.); Súlylö­kés: 1. Hanoi Ildikó (Deák F.), Regős László (Bölcske); Kislabda: 1. Zsolnai Ildikó (Nagy­dorog), Jorgu Levente (Györköny); 4x100 m: Lányok: 1. Deák F. Ált. Isk. Fiúk: 1. Deák F. Ált. Isk.; 4x600 m: Lányok: 1. Nagydorog; 4x1000 m: Fiúk: 1. Deák F. Ált. Is­kola. „A” csapat (Lóczi Lilla, Molnár Szabina, Balogh Anett, Szabados Márta) a negyedik helyen végzett. A fiúk mezőnyében a Deák. F. „B” csapata (Balogh László, Tombor Gergő, Fülöp Norbert, Szőts Atti­la) a második helyen zárt, az „A” csapat pedig a ha­todik helyen végzett. A IV. korcsoportban a lányoknál a Paksi RK együttese a hetedik, a fiúk­nál a Móra F. Ált. Isk. csa­pata a negyedik, a Deák F. Ált. Isk. gárdája a nyolcadik lett. A csapatokat Klopcsikné Somorjai Mária és Poór Jó­zsef készítette fel. Paksi siker (Maian Szobiok adott otthont a floorball kispályás or­szágos korosztályos bajnokság döntőjének. Az első ízben kiírt versenyen óriási paksi siker szüle­tett. Városunk fiataljai hat korosztályban kilenc csapattal vettek részt a fináléban, melyre a terüle­ti döntőkön vezetett az út. A siker kovácsai a De­ák Ferenc Általános Iskola növendékei voltak, akik két első és két második helyet szereztek. Slrandfoci-bajnokság, újra A múlt hétvégén kezdődött, és augusztus köze­pén fejeződik be a rendőr- és tűzoltócsapatok ré­szére kiírt strandfoci bajnokság a mozgáspark­ban. A vándorkupáért ka­tasztrófavédelmi, létesít­ményi, illetve önkormány­zati tűzoltók, valamint rendőrökből verbuváló­dott, 15 fős csapatok ver­sengenek. A sajátos játék­­szabályokat (a kapuba bárki beállhat, négy játé­kos lehet csak a pályán) is felvonultató „Tűzkakas” és „Atomzsaru” elnevezé­sű bajnokság focigálájára a selejtező mérkőzések után kerül majd sor, ame­lyen a győztes csapat el­nyeri a vándorserleget. Ezt — a hagyományoknak megfelelően - aztán jövő­re magával kell hoznia a bajnokságra. A legjobbak­nak oklevél és kupa jár, sőt díjazzák a gólkirályt, a legjobb játékost és a legsportszerűbb csapatot is. A döntőbe a selejtező csoportokból a legjobb hat helyezett jut majd, itt már biztos a tavalyi cím­védő Encs tűzoltóság és a bajnokságot rendező ha­zaiak csapatának részvéte­le. Aranyérmes a Feil-Kozmann duó A Szegeden rendezett kajak-kenu Pick-kupa, síkvízi Eb- és Vb válogató versenyen kitűnően szerepeltek az Atomerőmű SE versenyzői. Sziklenka László mester­edző tanítványai a kétna­pos viadalon három érmet szereztek. A kenu egyes 1000 méteres döntőjében Kozmann György Kolo­­nics mögött másodikként ért célba, megelőzve az e számban két olimpiai bronzérmet szerzett Zala Györgyöt. Másnap a sprintszámok döntői két újabb atomos érmet hoztak. A C-2-ben az ifjúsági világbajnok Feil Imre-Kozmann György legyőzte az esé­lyesebb Buzál-Végh (Honvéd) duót, s ezzel egy lépéssel előbbre jár az Eb-vb indulás jogáért zaj­ló párharcban. A kenu né­gyesek versenyében Feil- Prancz-Fehér-Kozmann kvartett bronzérmet szer­zett. A Pick-kupa felnőtt válo­gatóval egy időben három régió — Duna, Tisza, Buda­pest — legjobb korosztá­lyos sportolói mérték ösz­­sze erejüket. A kajak páro­sok 500 méteres versenyén hajóba ülő Prantner Jó­­zsef-Adorján Tamás ato­mos duó a nyolcadik he­lyen zárta a versenyt. Paksi Hírnök Pak» várna éi a környék lapja Kiadja a Hírnök-2000 Bt. Kiadásért felel a Bt. ügyvezetője Főszerkesztő: Miklós Imre Társszerkesztők: Seregély Erzsébet Zerza József Szerkesztőségi titkár: Rolléder Mária Szerkesztőség: 7030 Paks, Dózsa György út 51-53. 7031 Paks, Pf.: 20. hirnok@matavnet. hu Tel/Fax: 75/313-522 Telefon: 510-126 Készült: Kaloprint Kft. Kalocsa Felelős vezető: Illés János ügyvezető igazgató HU ISSN: 0865-560X