Paksi Hírnök, 2001 (13. évfolyam, 1-52. szám)

2001-03-15 / 11. szám

12. oldal XIII. évfolyam 11. szám Paksi Hírnök I Pak« váró* éa a környck lapja NBI., A-csoport, 20. és 21. forduló Magabiztos siker Sopronban Tudósításaink Hubert István támogatásával készültek! Nationale-Nederlanden SMAFC-Roto-Elzett - ASE 75-107 (25-35,46-65, 60-86) Az egyetemi csarnokban mát több élcsapat is „megfázott”. Vereséggel tá­vozott onnan a Szolnok, s lógó orral ült buszra az Albacomp gárdája. A Paks azonban ebben a bajnokságban nem szenvedett vereséget az utolsó hat csapattól, s ennek folytatásában bíztunk Sopronban is. A két csapat paksi meccsén 89-57-es hazai siker született. A két, merőben eltérő cé­lók által vezérelt együttes találkozója — a hazaiak a bent maradásért, míg a ven­dégek a harmadik hely meg­tartásáért hajtanak — szoros első perceket hozott. A 7. percben még csak két pont volt a különbség (20-18-ra vezetett az Atom­erőmű). Érsek ekkor varr­ta be első hármasát, ám a három fontos játékosát is nélkülözni kénytelen SMAFC Vavra P és Szlávik J pontjaival tartotta a lépést a Fodor-csapattal. A paksi oldalon a közteherviselés dominált: mindenki kivet­te részét a pontgyártás­ból. A negyed utolsó percé­ben aztán hirtelen meglép­tek a mieink. A 8-0-s etap nyugtatóan hathatott a fiúkra, hiszen a korábbi meccseken keve­sebbet kezdeményező Ér­sek is bátran vállalkozott. Külön öröm, hogy dobásai be is jöttek. Két triplát szórt, ám ugyanezt mond­hatta el magáról Szlávik is. 33-42 után aztán újra be­leerősített a Paks. Jurgilas és Davis volt ek­kor tarthatatlan, el is hú­zott a gárda 54-33-ra. Az utolsó három percben Mé­száros zúdított be két hár­mast, ám a duda pillanatá­ban így tett Vavra is. A második félidőt Czigler öt pontja vezette fel, s mi­vel Davis valamint Jurgilas továbbra sem tévesztette el a gyűrűt, hízott az elő­nyünk. Innentől kezdve az­tán egyre több szerephez jutottak a cseréink, ám ők is jól tartották a csapatot. Az egész mérkőzésre igaz, hogy a Fodor-csapat na­gyon figyelt a hárompon­tos vonalnál való megfe­lelő védekezésre, s ezzel ki is húzta a pályaválasz­tók méregfogát. Szlávik és Palotai ugyan betalált kint­ről, ám mindez csak szép­ségtapaszként szolgálhatott számukra. A záró felvonásnak csak egy kérdése volt: ki dobja a 100. pontot? Raj­kó öt pontjával alakult 97-66-ra az állás, a 38. percben aztán Fodor triplát szórt, s ezzel - akár­csak a Honvéd elleni pesti mérkőzésen — ő érte el a bűvös határt. Az utolsó percekre is maradt azon­ban szép jelenet. Ilyen volt Lukács megmozdu­lása. Dobása ugyan rö­vidre sikeredett, ám nem hagyta sorsára a labdát, hanem a lepattanót meg­szerző Bauszt letámadva még az ellenfél palánkja alatt labdát lopott, majd a támadást triplával zárta le. Dicsérendő, harcos ala­kítás volt! NB III., Dráva-csoport, 6. forduló Rossz (elfogásban játszottunk Paksi SE - Harkány SE 1-1 (1-1) Az andocsi vereséget feledtetni akaró Paks visszafogottan kezdte a derbit. A Harkány rá tudta erőltetni akaratát vendéglá­tójára, s mezőnyfölénye a 19. percben góllá érett. Balról szállt középre a lasz­ti, védőink nem mozdultak rá, s Vida is csak becsület­ből ment utána. Licker azonban megtorpant, ezért az ellenfél elrúghatta mellet­te a bőrt. 0-1. A 32. perc­ben jött az egyenlítés. Wolf tekert középre sza­badrúgásból, Benedeczki pedig a labda felé mozogva csúsztatott a bal alsóba. 1-1. Ezt követően Galambos hagyott ki ziccert a jobb vasnál állva (...), majd Gellént Benedeczki le­ütéséért kiállította Ko­­játékvezető (43. vacs Az első félidő mindent eldöntött Kaposvári Klíma-Vill-Purina KK - ASE 74-65 (22-12, 42-27, 56-44) A meccs egyáltalán nem úgy indult, ahogy azt reméltük. A mieink nagyon idegesen próbál­koztak, lépés- és táma­dóhibát követtek el, el­adták a labdákat, ezért nem is volt meglepő, hogy a remek játékosok­ból álló Kaposvár Ivkovics harmadik kosa­rával előbb 10-0-ra, majd Simon hármasával már 13-0-ra vezetett. Első pontunkat Mészáros szerezte, ám most nem hárompontossal (ahogy szokta), hanem egyik büntetője értékesítésével (a kihagyott büntetőt ezen a meccsen még hét másik követte). A kis szünetben Plézer Gábor, az ASE technikai vezetője a Czigler-Ivkovics párharc sikeres megvívásá­ban bízott, a szakkommen­tátorként tevékenykedő Gellér Sándor pedig a Madison-Halimics külön csata kimenetelében látta a mérkőzés Achilles-pontját. A végső sorrendet nagymértékben befolyásoló derbi várt az Atomerőműre és vendéglátójára, a somogyi gárdára. A mieink a harmadik helyért küzdenek, ellenlábasuk viszont még nem tett le az alapszakasz első helyének megszerzéséről. Ivkovics mindezzel nem sokat törődött: a második negyedben tíz ponttal toldotta meg addigi nyolc egységét. Nálunk Davis szerepelt a legered­ményesebben. Az ő nyolc pontja azonban kevés volt a felzárkózáshoz, hiszen ebben a játékrész­ben a Jurgilas-Madison- Mészáros trió nem talált a Kaposvár kosarába, és Czigler négy pontja sem jelentett komoly többletet a hátrányban játszó piros­kékeknek. A harmadik tíz perc az­tán igencsak rosszul kez­dődött a számunkra, Halimics ugyanis ott foly­tatta, ahol a szünet előtt abbahagyta: a 40. kaposvári pont után ő szerzett nyolc pontot, közte egy tripla + büntető kombiná­ciót (48-29). Ekkor újra magára talált az Atom: Davis légpasszát a gyűrűbe vágó Czigler 2+1-jével, Madison duplájával, Jurgilas 2+1-jével és Davis kettesével tíz alá ért, ám lélektani előnyét nem tudta kihasználni, mert játékosai túlságosan siettették a be­fejezéseket, erőltették az egyéni játékot. A záró felvonásban Jurgilas hárompontos ko­sarával tartotta mínusz tí­zen a Paksot, szabályos labdaszerzését viszont hi­básnak látták Víghék. Le­ült a Purina KK, Földi Sándor elégededenségének időkérés keretében hangot is adott „Hová roha­nunk?” — címmel. Futott viszont az eredmény után a Paks, s a grundko­­sárlabda nekünk kedvezett. Kapkodott a Kaposvár, aminek következtében csökkent az előnye. Nunnery például felelőtle­­nül szórta el a labdát, meg is kapta érte a magáét Ivkovicstól. Nálunk Da­vis volt az, aki harcolt, nem ismert elveszett lab­dát, s az ő kosaraival már csak héttel ment a hazai csapat (67-60), sőt. Nunnery újra elvesztette a játékszert, jöhetett a Paks! A mieink érthető módon Davisre játszották az akci­ót, ő azonban sajnos elvé­tette hárompontos kísérle­tét, amivel eldőlt a derbi. Ismét kilenc ponttal ka­pott ki az Atomerőmű a Kaposvártól. (Pakson a já­tékvezetés miatt nagy felhá­borodást kiváltó meccsen 81-72-re nyert a Klima- Vill.) Most nem befolyásol­ták a bírók az eredményt, a szervezettebb csapatjáté­kot mutató hazai együt­tes megérdemelten dia­dalmaskodott. Vöröss Endre perc). A szabadrúgás Prantner 35-ről döngett kapura, Herczog csak ütr tudta, gólszerzőnk azonbai nem duplázta meg találati számát. Az utolsó pillana tokban Fritz emelt az üres be futó Hencz elé, aki eg csellel két védő között búj ki, lőtt, ám a cerberus a bí sarok előtt megfogta a be gyót. Szünet után meglep felfogásban játszottak paksiak. Ahelyett, hog támadólag léptek voln fel az idegenben, embei hátrányban lévő ellenfél lel szemben, visszaállta saját térfelükre, s kon: rákra vártak. Ehhez azoi ban pontos passzok kelle tek volna, ám sokszor csa vaktában ívelgették elől Fejes és Galambos irány: ba a labdát. Szabó kis híj:' éppen egy ilyen hibát has: nált ki. Horváth passzoll el magát hátul, az ellenf csatára kiugrott, ám Licki lábbal javította korábbi h báját. A PSE átvette eztá az irányítást, ám akarat gólt nem, csak helyzeti hozott. Krepsz beadá: átszállt a bal vasig, ah Herczog kiejtette a játél szert, amit Wolf vissz passzolt Galambosnak, támadó viszont az oldalh lóba továbbított. Paksi Hírnök Paka viiot éa ■ környék lapja Kiadja a Hírnök-2000 Bt. Kiadásért felel a Bt. ügyvezetője Főszerkesztő: Miklós Imre Társszerkesztők: Seregély Erzsébet Vóröss Endre Szerkesztőségi titkár: Rolléder Mária Szerkesztőség: 7030 Paks, Dózsa György út 51-53. 7031 Paks, Pf.: 20. hirnok@matavnet. hu Tel/Fax: 75/313-522 Telefon: 510-126 Készült: Kaloprint Kft. Kaloc: Felelős vezető: Illés János rezető igazgató ÍSN: 0865-560X