Paksi Hírnök, 2000 (12. évfolyam, 1-50. szám)

2000-11-30 / 47. szám

12. oldal Paksi Hírnökl Pak» váró» ti a kórnyék lapja EB-középdöntős kosárlabda-mérkőzés, Paks, 6. forduló Egy félidőn át esélytelenül Magyarország - Lettország 63-82 (17-17, 34-35, 43-60) XII. évfolyam 47. szám Ismét az ASE-csamokban játszott a magyar férfi kosárlabda válogatott. Ennek több ma­gyarázata is volt. Közel van Eszékhez, a november 25-ei meccs színhelyéhez, van paksi vá­logatott, s itt győzedelmeskedett a csapat a lengyelek elleni nagyon fontos derbin. Most is ez utóbbi volt a cél - igaz, ezúttal a lettek ellen, s a kinti győzelem (72-68) után okunk volt hinni az újabb sikerben. Ezt a reményt tovább táplál­ta a magyar együttes - mely­ben mindkét paksi kezdő volt — nyitánya. Kálmán két duplájával 4-0 volt ide, ekkor kaptunk egy triplát, amiből ak­kor még messzemenő követ­keztetést nem vontunk le, majd 6-3 után egy újabbat. Ezt követően aztán beindulni lát­szott a gépezet, jól védekez­tünk, Czigler kapkodta a pattanókat, elől pedig Kál­mán remekelt: négy perc alatt berámolt kilenc pon­tot, s Pankát kettesével megtoldva futottunk egy 7- 0-s szériát. Ez volt a legna­fyobb magyar előny. Innentől ezdve összeszedtek a lettek a védekezésüket, aminek köszönhetően képtelenek voltak a mieink igazi dobó­helyzeteket kialakítani. A lettországi meccs hősét, Gu­lyást a baltiak levették a pályá­ról, amihez komoly bírói segít­séget is kaptak. A második ne­gyed elejen Halm próbálta meg átlendíteni a holtponton a magyarokat, gyorsan dobott négy pontja azonban nem nyugtatta meg Kálmánt, aki négy büntetőből csak kettőt küldött helyre. Egy hármassal ismét hozzászólt a dalhoz Halm Rolli, majd egy duplával akár meg is ugorhattunk volna (28-22), ám újra jöttek a lett triplák. Öten összesen hét hármast vágtak, így amíg mi megpróbáltuk három ember testen keresztül a centerek kezébe gyömöszölni a lab­dát, addig az ellen nem va­cakolt, egyre-másra lődözte a trojkákat. Ez a folyamat egészen addig tartott, amíg a dudaszó pillanatában Roberts hármasával átvette a veze­tést a Kraulins-gárda. A hidegzuhany azonban még csak eztán jött. A magyar vá­logatott a harmadik ne­fyedben teljesen összezu­­ant, közünk nem volt a meccshez, s tulajdonképpen csak a letteken múlott, meny­nyit vernek ránk. A szakveze­tők nem változtattak a „három kisember, két ma­gas ember”-felálláson, ho­lott jól látszott már a szünet előtt is, hogy nem a palánk alatt kívánnak minket meg­verni, nem beszélve arról, milyen jól felkészültek Gulyásékból a lettek. Nem is szólt a Gulyás-ágyú, s a Mé­száros-legénység esélytelenül nézte, hogyan szaggatja szét a magyar csapat hosszú évek alatt felépítgetett nimbuszát a rivális. A négy kisemberrel so­kat mozgó lettek mindig do­bóhelyzeteket kreáltak maguk­nak, s mindezt megerőltetés nélkül, egészen könnyedén tet­ték. Hiaba vártuk, majdcsak elvesztik ók is a fonalat, s ak­kor majd talán. Nem. Ez a meccs az ő meccsük volt. Roberts után Uvis is belőtte magát, négy trojkával demora­lizált bennünket, nem kis részt vállalva együttese sikeréből. Szórta a pontokat Ainars is, ók hárman összesen 66 pon­tot vállaltak, míg a magyar gárda 63-at. Az utolsó felvonásban egy küszködő-vergódó és egy dia­dalittas csapatot láthattunk a paksi parketten, s ez utóbbi dobáspontosságban valamint taktikában egyaránt leckét adott EB-döntos álmokat szö­vögető fiainknak. Vöröss Endre NB l-es sakkcsapat-bajnokság, 1. forduló Rosszul kezdődött az idény ASE - Csuti SK Zalaegerszeg 3.5 - 8.5 Tavaly is a zalaegerszegiek ellen kezdte meg a szezont az Atomerőmű SE elsőosztályú együttese. Akkor sem a mie­ink voltak a mérkőzés esélye­sei, ám az Ács Péter vezérelte csapat bravúrt végrehajtva 6.5 - 5.5-re győzött az 1998-99-es szezon második helye­zettje ellen. Vasárnapi ellen­felünk tavaly nem tudta megismételni ezüstös sze­replését, a realitás azonban így is riválisunk győzelmét ígérte. A zalaiaktól Portish Lajos és Horváth Ádám (mindkettő éljátékos) hiány­zott, míg a paksiaktól az első táblás Ács Péter játékára nem számíthatott a csapat, miután a nagymester Franciaország­ban küzd a magyar válogatott sikereiért. A derbi aztán igazolta a vára­kozást, a Csuti visszavágott előző szezonbeli veresegé­ért. A győzelem aránya minda­zonáltal túlzottnak mondható, NB III., Dráva-csoport, 4. forduló Heizler-bravúrokkal és Prantner bombagóljával Paksi SE - Decs 1-0 (0-0) Két kiadós vereséget követően hazai pályán búcsúztatta az óévet a Paks. Ellenfele az a Decs volt, amelyet ősszel kétszer már legyőzött. A mieink előtt tehát adott volt a lehetőség a felzárkózásra, ám mindenki tudta: rettenetesen nehéz derbi vár a Nagy-csapatra a múlt héten a Kalocsát kétgólos vereséggel hazaküldő kalmár-fiúk ellen. Ezen a héten a szakvezetés elsősorban a pszichikai felké­szítésre helyezte a hangsúlyt. Mindent elkövettek, hogy a le­targiából kirángassák a társasá­got, hiszen hit nélkül semmi esélyünk sem lett volna a há­rom pontra. A Fejest továbbra is nélkülözni kénytelen együt­tes kapuját - tekintettel a sérü­lésekre es a formahanyadásra - Heizler János védte, s „Komi” bebizonyította, hogy lehet rá számítani. Pedig nem úgy indult a mérkőzés, hogy ezt a tanulságot lehet majd le­vonni. .. Pilisi húsz méterről leadott szabadrúgása nyomán ugyanis a portás kezéből kiper­dült a labda, a közelben ólálko­dó Hegedűs rácsapott, test a testtel ütközött, majd a csatár két lépésről a hálóba passzolt. Nagy Gy. játékvezető vi­szont gól helyett a kapus tá-Sportműsor Kosárlabda: December 2. (szombat) NB I. A- csoport: ASE — Kaposvár 18 óra; December 5. (kedd) Magyar Kupa: PVSK (NB Il-es) - ASE 18 óra; Sakk: December 3. NB I: Sárospatak — ASE 9 óra. az ót lesen megállító Nagy L-t, amiért az asszisztens testvére kis tanakodás után lezavart a pályáról. A kiállított játékos kis níjan elégtételt vett a partbí­rón. A hosszabbításban jártunk már, amikor Pilisi lépett meg jobbkötőben, a labda azonban leperdült a lábáról, így kapusa remek védéseinek és egy szenzációs találatnak kö­szönhetően megszerezhette első győzelmét a sok hibával játszó hazai csapat. Nagy Lajos: Heizlemek nagy szerepe van a győzelmünk­ben. Ez is mutatja, nogy a Decs jobban játszott, mint mi, sokkal több helyzetet dolgozott ki, s bi­zony nem lett volna meglepő, ha két-három góllal kikapunk. For­tuna azonban ma kegyeibe foga­dott, s Prantner szép góljának hála, nyertünk. Kalmár Ferenc: A Paks fölé kerekedve mi irányítottuk a játékot, ám úgy tűnik, átok ül rajtunk. Ma két lépésről sem tud­tunk a kapuba találni. Mindkét kiállítás jogossága vitatható, bár nem tudom, mit mondott Hegedűs a partjelzőnek. Pamélem, jövőre jobb lesz a helyzetkihasználá­sunk. uogyo. n. Kapus Kirúgása után Szilágyi saját térfelén elvesztette a lasztit, indultak belőle a vendégek, s csak egy óriási Heizler­­robinzonádnak volt köszön­hető, hogy Pusztai lökete nem vágódott a bal sarokba. Dűlőre akarta vinni a dolgot tehát a Decs, ám kísérleteit nem kísérte szerencse. A 77. minutumban Pusztai ponto­san adott a jobbkötőben ér­kező Hegedűs elé, aki hét méterről zavartalanul lőhe­tett, „Komi” azonban hihe­tetlen bravúrral mentett a bal sarok előtt. Két percre rá Debreczeni a felezővonal tájé­kán szabálytalankodott, ami­ért — kissé szigorúan bár, de — megkapta második sárgáját, így számára befejeződött a sze­zon. Ettől kezdve az ember­­hátrányba került hazaiak el­kezdtek koncentrálni, fel is ja­vult a játékuk. Gondoltuk, ki­húzzuk valahogy, mígnem... A 87. percben szabadrúgáshoz jutott a PSE huszonöt mé­ternyire a kaputól. A labdá­nak Prantner futott neki, aki minden dühét beleadva a lö­vésbe óriási gól ragasztott a bal felső sarokba. Czirákinak esélye sem volt a hárításra. 1-0. Két perc múlva a sok helyzetet kihagyó Hegedűs megsértette hiszen több paksi sakkozó - például Csőm és Molnár — eséllyel pályázott a fél pontra. Az igazsághoz tartozik ugyan­akkor az is, hogy a vendégek szinte minden táblán min­tegy száz Élő-ponttal állnak előrébb a ranglistán, mint paksi ellenfeleik. Eredmények (a paksiak a páratlan számú táblákon ve­zették a sötét bábúkat): 1. táb­la: Csőm - Horváth J 0-1, 2. tábla: dr. Hazai — Horváth Cs remi, 3. tábla: Vidéki — Grószpéter remi, 4. tábla: Berkes - Sherzer 0-1, 5. tábla: Molnár - Konopko 0-1, 6. tábla: Mészáros — Horváth Gy. remi, 7. tábla: Tóth — Palkövi 0-1, 8. tábla: Siklósi — Horváth T. remi, 9. tábla: Pa­taki - Csiszár remi, 10. tábla: Papp - Portish F. remi, 11. tábla: Mácsik - Mészáros T 0- 1, 12. tábla: Simon - Forgó remi. Legközelebb Sárospatakra utazik az Atomerőmű SE sakkcsapata, s szeretné győze­lemmel feledtetni az első for­dulóban elszenvedett súlyos vereséget. A hétvégén az első ligás gár­da mellett az NB Il-es paksi együttes játékosai is aszta­lokhoz ültek. Ellenfelük a székesfehérván MÁV Előre volt, s a mieink 8.5 - 3.5-re győzedelmeskedtek. Ezzel a sikerrel három forduló eltelté­vel a gárda tartja vezető he­lyét a tizenkét csapatos Asz­talos-csoportban (az első for­dulóban 7.5 - 4.5, a második­ban pedig 9-3 arányban nyer­tek a paksi sakkozók). A „kicsik” a negyedik játék­napon Nagyatádra látogat­nak, ahol nehéz küzdelem vár rájuk a tavalyi dobogós ellené­ben. Paksi Hírnök Pák* város és a környék lapja Kiadja a Hímök-2000 Bt. Kiadásért felel a Bt. ügyvezetője Főszerkesztő: Miklós Imre Társszerkesztők: Seregély Erzsébet Vöröss Endre Szerkesztőségi titkár: Rolléder Mária Szerkesztőség: 7030 Paks, Dózsa György út 51-53. 7031 Paks, Pf.: 20. hirnok@matavnet.hu Tel/Fax: 75/313-522 Telefon: 510-126 Készült: Kaloprint Kft. Kalocsa Felelős vezető: Illés János ügyvezető igazgató HU ISSN: 0865-560X madásáért kifelé ítélt sza­badrúgást. Meglehetősen lagymatag volt a meccs, s hogy ez így alakult, abban nagy sze­rep jutott a PSE fásultságának. Nem mozogtak a focisták, s ha mégis mutatta valaki ma­gát, képtelenek voltak a társak megtalálni őt labdákkal. En­nek megfelelően még helyzet közelébe sem kerültünk, nem úgy a Decs. Pusztai cse­lezte be magát jobbról az öt és feles sarkáig, majd onnan kapura pörkölt, ám Heizler védett. A 33. percben Benedeczki tette le a pettyest Nagy elé, aki jobbról beadott, Cziráki kiütötte a centere­­zést — éppen Debreczeni elé, aki egyből tüzelt, ám lövése elakadt a védőkben. A hajrá­ban Gaál tálalt az üresbe futó Hegedűs elé, ő azonban bal­­kötoből nem tudta elterelni a bőrt Heizler mellett. A térfélcsere után Prantner lőtt 18-ról, Cziráki sután ért hozzá, szerencséjére azonban a labda oldalra pattant. A 54. percben Csende és Berényi ját­szott össze, utóbbi jobbról lőtt, Heizler védett. Negyedó­rával később a decsiek irányító­ja, Pilisi 14-ről tesztelte kapu­sunkat, aki állta a próbát, majd szintén Pilisi próbálkozott 24- ről, ezúttal azonban fölészállt a