Paksi Hírnök, 2000 (12. évfolyam, 1-50. szám)

2000-11-23 / 46. szám

2000. november 23. 11. oldal APRÓHIRDETÉS ÁLLÁS Gépi riseliőzés betanítását vállalom, betanulás után folya­matos munkabiztosítással. Tel.: 06/30/2898-006 Gyermekfelügyeletet vállalok Pakson. Érd.: 75/314-569 Magyarból, németből korrepe­tálás általános és középiskolás­oknak, érettségire felkészítés. Tel: 06/30/2169-142 Padlás takarítását vállaljuk. Érd.: 75/314-459 (18 óra után) Munkatársakat keresek fő- és mellékállásba. Ingyenes képzés. Érd.: 06/30/2774-847, 75/311-945 Olasz nyelv fordítást, tolmá­csolást vállalok. Tel: 06/30/2779- 038 B, C, PAV II, III, nehézgépke­zelői jogosítvánnyal állást kere­sek. Tel: 06/30/2633-765 JÁRMŰ 90-es LADA első kézből megkí­mélt állapotban 2002-ig érvényes műszakival eladó. Irányár: 450e Ft. Érd.: 75/333-043 Felújított Romét Cadet kismo­tor sürgősen eladó. Tel: 75/510- 392 LADA 1300-as, 90-es évjárat, 2002. augusztusig érvényes mű­szakival, 76 ezer km-rel, vonóho­roggal eladó. Tel: 06/30/2765- 127 KIADÓ Paksi diáklányok színvonalas budapesti lakásbérletükbe (Andrassy út melletti igényes bér­lőtársat keresnek. Érd.: 75/421- 942 (este) Pakshoz 20 km-re lévő családi házban szoba kiadó, telek hasz­nálattal. Érd.: 74/442-181 Tolnán összkomfortos családi házban szoba kiadó. Érd.: 74/442-181 INGATLAN Paks, Nádor u. 31. sz. alatt 3 szobás kertes családi ház eladó. Érd.: 421-700 Paks Úitemplom utcában 2 szobás, étkezős, két erkélves családi ház eladó. Szekszárdi lakáscsere is érdekel. Érd.: 75/510-256 (17 óra után), 06/20/3509-864 (egész nap) Paks belvárosában 1972-ben épült kétszintes, vállalkozás cél­jára is alkalmas nagy családi ház pincékkel, valamint egyazon tel­ken, a századelőn épült ház el­adó. Érd.: 75/315-736 Paks, Kurcsatov utcában 2 szobás, erkélyes, felújított, IV. emeleti lakás eladó. Irányár: 4,2 M Ft. Érd.: 75/319-030 (18 óra után) Pakson, Kinizsi u. 51. sz. alatt kis családi ház olcsón eladó. Érd.: 06/1/2767-829 Pakson 128 négyszögöl zárt kert eladó. Érd.: 06/1/2767-829 Pakstól 15 km-re lévő faluban jó állapotú, nagy családi ház el­adó. Irányár: 5Ö0e Ft, lehet rész­letre is. Jelenleg nem beköltözhe­tő. Érd.: 75/436-661 Ürgemezei faháztól 100 m-re zárt kertben, konyhakertnek is alkalmas 250 négyszögöl hagyo­mányos ültetésű szőlő gyümölcs­fákkal eladó. Érd.: 75/316-292 Kis kertes családi ház eladó. Dunakömlőd, Hegy u. 26. Tel: 75/310-424 Szálkán családi ház olcsón el­adó. Tel: 06/20/9657-070 Szekszárd, Béri Balogh Ádám utca 27-ben 2 szobás, erkélyes lakás olcsón eladó. Tel: 06/20/9657-070 VEGYES Háromfunkciós babakocsi, heverővé átalakítható kiságy el­adó. Érd.: 75/421-500, 06/70/2193-993 Hurkatöltő, húsdaráló (villannyal is működő), forrázó teknő eladó. Tel: 311-979 (este) 3 darab vemhes koca süldő (félidős) eladó. Irányár: 55 e Ft/ db. Érd.: Paks, Április 4. u. 107. 5 hónapos sárga boxer kisku­tya eladó. Érd.: 06/20/3554-743 Zongorát vennék. Tel: 75/315-740, 06/30/2607-303 Hordozható cserépkályha el­adó. Paks, Árok u. 20. Tel: 310- 424 Jó állapotban lévő teatűzhely eladó, Paks, Ady E. u 11. sz. alatt. Irányár: 13.000,- Ft Lábon álló diófa eladó. Érd.: 75/333-211 Gázkészülékek beüzemelése, javítása. Szabó Tivadar Paks, Kalap u. 20. Tel.: 75/312-827, 06-20/3828-988 Autóra, lakásra kamatmentes hitel, hosszú távú befektetés. Tel.: 75/541-160 Paksi szaknévsor szervezé­séhez hirdetésszervezőket keresünk. Teljesítménybér, benzinpénz + juttatások. Információ: 06/20/9661-970 Ajtó, ablak szigetelés. Tel.: 74/433-560, 06/20/9149-933 Palatetők vízszigetelése és impregnálása, lapostetők szi­getelése, 10 év garanciával. Tel.: 74/433-560, 06/20/9149-933 , Sajtóközlemény A paksi Herman Ottó Általános Iskola nevelőtestülete köszönetét mond mindazoknak, akik személyi jövedelemadójuk 1%-át alapítvá­nyunk részére felajánlották. A felajánlott 918.395,- Ft összeget: erdei iskola költségére számítástechnikai eszközök vásárlására információ hordozó eszközök vásárlására /CD rom, CD könyv) tanulóit jutalmazására fordítottunk. Paks, 2000. nov. 16. igazgató 119.674,- Ft-ot, 350.000,- Ft-ot, 343.238,- Ft-ot, 105.483,- Ft-ot Riczkó Józsefné Kronos megye I., 15. forduló Küzdelmes döntetlen a rangadón Dunaszentgyörgy-Tolna /-/ (0-1! Hét hazai derbi, huszonegy megszerzett pont. Ezzel a mér­leggel fogadta szombaton a Szentgyörgy azt a Tolnát, mely az előző fordulóban a Tevel elleni rangadó utolsó pillanatai­ban bukott el két pontot, s csú­szott ezáltal hátrébb az élme­zőnyben. A szomszédvárak ta­lálkozója aztán igazolta a nagy­számú közönség várakozását. A mérkőzés első tíz perce a hazaiaké volt, s ha Raaics job­ban koncentrál, már a 6. perc­ben rezgeti volna Mausz háló­ja. Történt, hogy Somogyi fut­tatta a balszélen Mosonyit, aki hajszálpontosan rúgta a gólki­rály-jelölt lábára a bőrt, „Racsa” robinsoni magá­nyában azonban csúnyán a hosszú, jobb alsó mellé bel­­sőzött. A vendégeket egy ko­rai sérülés is visszavetette. Wéber harcolt a hazai tizenha­tos sarkánál a labdáért, össze­rúgott a hazai bekkel, aminek következtében térdsérülést szenvedett, úgy kellett letámo-Íjatni a pályáról. A percek mú­­ásával aztan rendezte sorait a Tolna, kiegyenlítetté vált a meccs, sót! A 22. percben Bencze jó ütemben passzolt a jobboldalon futó Szabó elé, aki viszont a 16-os előtt elvesz­tette a lasztit. Nem szabadult azonban fel a hazai kapu, mert érkezett Izsák, s egy védővel a nyakán öt méterről a kapu­ba emelt. 0-1. Tíz perc eltelté­vel „hallatta szavát’’ a vendég­látó. Dienes ívelt be szabadrú­gást jobbról, az oldalvonal kö­zeléből. A beadás Somogyi fe-A hazai csapat szempont­jából a második hely vissza­szerzése s az otthon döntet­­lenező Dunaszentgyörgy megközelítése volt a tétje a sok nézőt vonzó derbinek. A Bölcskében eltiltás miatt nem léphetett pályára Besenczi, Somogyi és Szili L., ám hétfőtől a PSE-nél szak­osztály-menedzserként dolgo­zó Haraszti Zsolt csapata sem várta jó előjelekkel a kezdést: éppen hogy ki tudott állni a csapat az utolsó fordulóra. Az otthon eddig hatból hatot nyerő Blatt-csapat a félidő közepén törte fel a kajdacsi reteszt. Lacza került helyzet­be, kicselezte Weiszt is, s jobbról, öt méterről a kapuba lőtt. 1-0. A 30. percben Tóth R-hez került egy lepattanó laszti, s ó 8-ról nem hibázott. jét kereste volna, ám a védőt felugrás közben két kézzel meglökték, Lehel játékvezető sípja azonban néma maradt. A felidő utolsó lehetőségét Bencze hagyta ki, midőn Nagy balról érkező átadását 12 mé­terről nem találta el. Fordulás után Nagy szabad­rúgását védte biztosan Szlanyinka, majd egyenlített a fölényben játszó hazai alakulat. Az 55. percben Radics tört be a büntetőterületre, ám el­kaszálták. Lehel nem avat­kozott közbe, mert látta, hogy a labda a gólhelyzet­ben lévő Takács elé kerül, s a hazai játékos 8-ról a kapu bal oldalába emelt. 1-1. A gól tovább fokozta a vendéglátók játékkedvét. Négy perc alatt Radics kétszer is remekül húzta meg a balszélt, mindkétszer Takácshoz játszott, ám a gól­szerzőtől előbb elpattant a já­tékszer, majd 12-ről, fordulás­ból leadott lövését megfogta Mausz. A 66. minutumban még ennél is nagyobb lehetőséget puskázott el a gólhelyzeteit nagy hibaszázalékkal kihaszná­ló futballista. Aradi harcolta ki a lasztit a jobboldalon, középre adott, s a kaputól hat méterre álló támadó erősen bár, de kö­zépre fejelt, ami így nem oko­zott jgondot Mausznak. Az utolsó húsz percben vissza­esett a színvonal, s bár a szentgyörgyiek próbálkoz­tak, nem tudták megnyerni a derbit, részben azért, mert túlságosan sokat foglalkoz­tak a DÍróval. 2-0. A hajrában újabb gólt ért el a látványosan játszó hazai gárda. Egy szögletre Weisz ki­lépett kapujából, ám csak bele­ütni tudott a labdába, ami Törjékhez pattant, ő pedig ol­­lózásos mozdulattal juttatta azt a hálóba. 3-0. Órányi játék után egy újabb szöglet szállt középre, Lacza lövését védte Weisz, Tóth R. ismétlése pedig a védőkről pattant fel, érkezett azonban Racz, s közelről be­fejelte a pettyest a kapuba. 4-0. Öt percre rá szépített a Kajdacs. Szép egyéni alakítás után találtak a kapuba. 4-1. A 80. percben Lacza és Weisz egyszerre ért el egy labdát, ám az a kapus lábán felperdült, a középpályás elé került, akinek ekkor már nem volt nehéz dolga a gólvonal mögé lőni. Kronos megye L, 15. forduló Bölcskei örömjáték Bölcske-Kajdacs 5-1 (3-0) Megye II., 15. forduló Vereség az utolsó percekben Tengelic - Madocsa 4-3 (1-1) Ennél rendezni sem lehetett volna izgalmasabban. Az utolsó fordulóban a második helyezett fogadta az elsőt. A két csapatot egy pont választotta el egymás­tól, s ez a két gárda adja a má­sodosztály két gólzsákját, a 19 gólos Bődét (Madocsa) és a 15 találatot jegyző Vidát. Nagysze­rű meccsnek ígérkezett nát a tengelici derbi, s szerencsére a tét nem nyomta rá bélyegét az összecsapásra. A csúszós talajon az 5. percben Vida csapott le egy balkötőből leadott lövés után a kipattanóra, s a tehetetlen Aradszki fölött a léc alá emelt. 1-0. A gól felpaprikázta a vendégeket, akik beszorítot­ták a hazai pályán eddig száz százalékos Tengelicet, amely egészen a félidő hajrájáig siker­rel állta a próbálkozásokat. A 40. minutumban húszról sza­badrúgáshoz jutottak a láto­gatók. A labdának Orosz fu­tott neki, s lövése utat talált a bal felső sarokba. 1-1. Szü­net után újra rövidzárlat kelet­kezett a madocsai védelemben. Jobboldalról szállt középre a pettyes, Aradszkiék nem ér­tették meg egymást, amit Parrag büntetett. 2-1. A találat után ismét magához ragadta a kezdeményezést a Madocsa, amit Kovács helyzete is muta­tott. A középpályás a tizenegyes pontnál kapta a labdát, ám so­kat kivárt, így a védők felszaba­díthattak. A félidő felénél az­tán eldőlni látszott a mérkőzés. A csereként beálló Junkuncz érkezett menetrendszerűen egy beadásra, s máris kettő­vel ment a Tengelic. 3-1. Minden mindegy alapon kitá­madt eztán a Szabó-csapat, s erőfeszítését hamarosan siker koronázta. Öt perccel a har­madik hazai gólt követően Orosz tekert középre balról, s Böde fejjel megszerezte idénybeli huszadik gólját. 3-2. Visszajött a remény, tovább hajtott a Madocsa. Aztán mikor Orosz baloldali szabadrúgá­sa megtalálta Somogyit, s ő az ötösről a keresztvas alá lőtt (3-3), még a győzelem is elérhetőnek tűnt. S bár a dön­­teden is elég lett volna az őszi elsőséghez, Bakáék annál job­ban szeretnek győzni, mintsem hogy ikszre rendezkedjenek be. Nyertek is volna, ha a 85. perc­ben Szili A. - miután elment a baloldalon, s elhúzta a lasztit a kapus mellett is — az akciót kö­zépen egyedül kísérő Aradi elé tálal. O azonban kisodródott helyzetéből az oldalhálóba lőtt. Három perc múlva elvesztették első helyüket a vendégek. Sza­badrúgás szállt középre, Aradszki bizonytalankodott: jöjjön vagy se, s ezt Vida ki­használva ívelt fejesgóljával három találatra közelítette meg Bődét a góllövőlistán. 4-3. Vöröss Endre