Paksi Hírnök, 1999 (11. évfolyam, 1-50. szám)

1999-11-19 / 44. szám

www.paks.info.hu/hirnok NB II. Nyugati csoport Döntetlennel búcsúzott a csapat ASE - Szigetszentmiklősi TK 2-2 (1-1) A 17. PERCBEN ADÓDOTT az első nagy lehetőség a paksiak előtt. Varga vezette rá a védőkre a labdát, jobbján Majsai mutatta magát, ám a csatár inkább rászúrta a bőrt, mely szögletre vágódott. Mé­száros végezte el a sarokrúgást, melyet Varga továbbcsúszta­tott, s a szabadon felejtett Osztcrmájemek csak alá kellett volna nyesni a labdának, de ő erőből lőtt, s a lefelé mozgó Kántor menteni tudott. A bo­gyó Majsai elé pattant, aki szintén célba vette a ketrecet, kísérlete azonban nem jutott el odáig. A bal oldali szögletet Majsai tekerte középre, Vargá ismét belestukkolt a lasztiba, mely ígéretesen pattant a hosz­­szú sarok felé, ám végül a ka­puvas mentett. A 20. minutá­­ban Fejes is gólt lőhetett volna, ha jobban találja el a játékszert 15 méterről. Nem találta, a védőkről vágódott le a pettyes. Aztán jött a „meglepi”. A 22. percben bal oldali szögletet végzett el Jezsek, a labda vissza­pattant elé, ő jobb külsővel is­mét centerezett, a középen jól helyezkedő Bódi pedig 8-ról vezetéshez juttatta csapatát. 0- 1. Tíz perc elteltével egyenlí­tettek a hazaiak. Egy jobbról beívelt labdára startolt Varga és Kiss Cs. Látszott, az át­adást rakétával sem érné el Laci, ám Kiss a segítségére sietett. Lábaik összegabalyod­tak, majd a csatár elterült a 16-oson belül. Kalmár bünte­tőt ítélt, melyből Fejes a kapu jobb oldalába helyezett. 1-1. Még két szituációt lehetett fel­jegyezni az első játékrészben. Előbb Kecskeméti lépett ki jobbkötőben, s miután látta, hogy Mausz kimozdul a foga­dására, megpróbálta átemelni a golyót fölötte. A terv sike­rült, csak a kapu volt kicsit máshol. Az utolsó percben ismét Kecskeméti kísérlete­zett, 22 méterről leadott lö­­ketét Mausz védte. A 48. percben ritka ítéletet láthatott a mintegy száz né­ző. Korszó asszisztens lest jelzett - a vendégek felszaba­dító rúgásánál, s a közelben álló Kalmár be is fújta a szi­tuációt... Az 52. minutum­­ban Varga pontosan ívelt Fe­jes fejére, aki bólintott, ám Kántor fölépaskolta a játék­szert. Az 58. percben nagy­szerű akciót vezettek a fiúk az ellenfél kapujánál. Majsai adott laposan középre, a passzt Fejes elengedte, így Varga előtt nagy lehetőség nyílt a gólszerzésre, amellyel a végig agilisán s jól játszó játékos élt is, laposan a kapu közepébe helyezett. 2-1. A gól után visszazárt az ASE, ám bánta, a vendégek nyo­mása előbb Balázs, majd Végh lövésében merült ki, a 72. perc pedig már gólt is hozott. Bal oldalról (már megint) szállt középre a labda, me­lyet az imént még kecsegtető helyzetben rontó Balázs a hosszú sarokba csúsztatott. 2-2. A 74. percben átkozhat­ták Fortunát a szent­­miklósiak, s joggal! Történt, hogy a támadásban maradó vendégek összekuszálták Jávorkáékat, majd a kapunak háttal álló Bódi kapura olló­zott. A laszti a keresztvas al­só részére pattant, majd a gólvonalra, ezután pedig el­halt Mausz kesztyűi között. Még egy célba nem érő Majsai-fejes, valamint - már a hosszabbításban - egy ke­mény Végh- és egy Jávorka testén erejét vesztett Halász­löket lezárta az idényt, mely a paksi harmadosztályú jövő szempontjából lehet, hogy igen hosszúra fog nyúlni... Vöröss Endre Harmadik ASE- győzelem VASÁRNAP A NEGYEDIK fordulóra került sor a legmagasabb osztályban sze­replő sakkozók csapatbajnok­ságán. Az Atomerőmű SE a tavalyi pontvadászat nyolca­dik helyezettjét, a Sárospata­ki Elektromos gárdáját fogad­ták. A mérkőzés végig igen szoros, a végletekig kiéle­zett csatát hozott. 4,5 - 4,5-ös állásnál még minden lehetett volna, bár a mieink voltak a három még folyó partiban előnyös szituáció­ban. Ahogy Mészáros Gyu­lától megtudtam, az egyik táblán jelentős, a másikon kis paksi előnnyel vágtak neki az utolsó perceknek a sakkozók, míg a harmadi­kon teljesen kiegyenlített végjáték körvonalazódott. A nyolcas, a kilences és a tízes tábla eredménye döntötte el tehát a küzdelmet, s bizony volt 100 lépéses parti is, melynek megnyerése Papp Gábor nevéhez fűződik. Vé­gül mindhárom pontot itthon tudták tartani a paksiak, így 7,5 - 4,5-re legyőzték a tiszapartiakat. Az eredmény azért is dicséretes, mert ta­valy „csak” 6-6-os döntetlent sikerült elérni vasárnapi el­lenfelükkel szemben. Eredmények: (A páratlan szá­mú táblákon sötéttel játszott az ASE sakkozója) 1. táblán Ács Péter: remi 2. táblán Csőm István: győzelem 3. táblán dr. Hazai László: remi 4. táblán Vidéki Sándor: vereség 5. táblán Berkes Ferenc: győzelem (Feri a húszévesek magyar bajnokát, Kerek Krisztiánt verte - ráadásul feke­tével, ami növeli sikere értékét.) 6. táblán Molnár Béla: remi 7. táblán Mészáros Gyula: vereség 8. táblán Tóth András: győzelem 9. táblán Siklósi Zoltán: győzelem 10. táblán Papp Gábor: győzelem 11. táblán Tancsa Róbert: vereség 12. táblán Simon Zsuzsa: győzelem (Zsuzsi első pontját szerezte vasárnap.) Az Atom négy mérkőzésen szerzett 23,5 pontjával a ha­todik helyet foglalja el. A kö­vetkező fordulóban Pécsre utaznak, ahol a Dozsó ellen a biztos győzelem reményében ülnek asztalhoz. Patkós István: Igazságosnak tartom a pontosz­tozkodást, sajnos mi fejben már leengedtünk, ami azt eredményezte, hogy kihasználatlanul hagytuk az első félidő közepén a lehetőségein­ket. Bosszantó, főleg azért, mert a szigctszcntmiklósiak néhány perc múlva a sem­miből szerezték meg a vezetést. Ezt követően futnunk kellett az eredmény után, de sikerült megfordítani az állást. 2-1 után aztán korán örültünk, s egy hatalmas figyelmetlenség követ-Szckcly Tibor: Jó előjelekkel várhatta mindkét gárda a mérkőzést, hiszen győztek az előző for­dulóban. A döntetlent reálisnak tartom, mert a Paksnak is voltak helyzeteik és nekünk is. Jó csapatot ismertem meg az Atomerőműben, és nagyon sajnálnám, ha megszűnne az együttes. A Nyugati-csoport szegényebb lenne egy jó gár­dával. Mi kis csapat vagyunk, nekünk óriási do­log egy ilyen impozáns létesítményben játszani és ponttal hazatérni. Haaz Ferenc: Igen tartaléko­sán álltunk ki az utolsó őszi meccsünkre, hiszen so­kan hiányoztak sérülés, be­tegség illetve eltiltás miatt. Próbáltunk masszív védeke- _ zésen alapuló, kontrajáté­kot játszani, ami igazából csak a második félidőben je-Ertékelés NB III Dráva-csoport Nagyatád - Paksi SE 0-0 lentett veszélyt ellenfelünk kapujára, az elsőben inkább ők játszottak fölényben. Korrekt bíráskodás mellett tipikus egygólos derbit lát­hattak a nézők. Pokorni Tamás az idény legjobb tel­­_ jesítményét nyújtotta, de megbízhatóan játszott a vé­delmünk valamint Kindl és Szabó is.-ve-