Paksi Hírnök, 1999 (11. évfolyam, 1-50. szám)

1999-10-22 / 40. szám

www.paks.info.hu/hirnok NB II. Nyugati csoport Lendületben az Atom: megvan a negyedik! ASE - Beremend 1-0 (1-0) B eremendi támadgatá- SOKKAL és veszélyes ha­zai kontrákkal telt az első tíz perc. Varga, Fejes, majd Majsai megmozdulásából egyaránt gól születhetett volna, ám Hatala, a vendégek portása - amikor kellett - védeni tudott. A 10. percben aztán már nem. Varga kapott használható labdát a tizenhatoson belül. A támadó megtolta a golyót a kapu irá­nyába, ám Kutas elsodorta a kilépni igyekvő paksit. II-es! A büntetőt Fejes a jobb sarok­ba rúgta. 1-0. Nem állt le ez­után sem a vendéglátó. Fejes szerezhetett volna újabb gólt a 22. percben, ám ő ahelyett, hogy levette volna a játékszert, nyolc méterről fejjel próbált eredményes lenni. Nem sike­rült. A 24. minutumban köny­­nyebb dolga lett volna, mert egyedül lépett ki negyven mé­terre a beremendi kaputól, ám a partjelző lest jelzett. A dön­tésen még a vendégkispadon is csodálkoztak... A félidő hátra­lévő részében már csak gömbö­lyítették a pettyest a csapa­tok - paksi fölénnyel. A látoga­tó gyakorlatilag semmi ve­szélyt nem jelentett Mausz ka­pujára. Nem úgy Volár, aki a 42. percben akár be is biztosít­hatta volna a győzelmet, ha a Fejestől kapott lasztit nem az oldalhálóba juttatja úgy nyolcról. Maradt az 1-0, amire lelkesebb, célratörőbb és taktikusabb játé­kával teljesen rászolgált az ASE. A második félidőre magá­hoz tért a Beremend, ám ko­moly veszélyt csak a mieink tudtak kialakítani - mindkét kapu előtt. A 63. percben Mauszról kipattant Fónai szabadrúgása, ám a védők­nek sikerült felszabadítani. A 72. minutában még nagyobb zavar támadt hátul. Jávorka és Mausz könyörült meg az addig önerőből terméketlen beremendi csatárokon. A meg nem értés eredménye­ként a labda Fónaihoz ke­rült, s csak nagy nehezen tu­dott Mausz szögletre mente­ni. A beívelésre a kapus rosz­­szul jött ki, kavarodás tá­madt, de ismét mázlink volt. A 74. percben Pincehelyi vál­lalkozott a jobb oldalról, lö­vése egy méterrel zúgott el a bal kapuvas mellett. A 80. percben Fónai is megeresztett húszról egy löketet, Mausz hárított. A hosszabbítás végre újabb paksi lehetőséget hozott. A Marcaliban kettőt vágó Kiss vezette végig az el­lenfél térfelén a bőrt, már bennjárt vele a tizenhatoson, lőtt is, de célt tévesztett. Patkós István: Az első félidőben mutatott játé­kunk kimondottan tetszett. Több helyzetet is kialakítottunk a gól után is, de ezeket sajnos elpuskáztuk. Szünet után a Beremend mindent egy lapra feltéve támadott, nehéz perceket él­tünk át, de sikerült megtartanunk a vezetést a végéig. Vért izzadva, de nyertünk.-vöröss-Toma Árpád: Az első játékrészben a hazaiak job­ban játszottak, mint mi, veszélyesebben támad­tak, több gólhelyzetet is kialakítottak. Megér­demelt volt tehát a vezetésük, bár a tizenegyes jogosságát kétségbe vonom. A második félidő­ben agresszívebben futballoztunk, de a támadá­saink passzívak voltak. Értékelés MÁV Nagykanizsa - PSE 0-0 Haaz Ferenc: Két ellentétes félidőt produkáltak a csapa­tok. Az első félidőben muta­tott teljesítményünkkel elége­dett lehetek, nagyon jól járat­tuk, eldugtuk a labdát a kani­zsaiak elől. Volt egy száz szá­zalékos helyzetünk is, ám Sza­kács próbálkozását az utolsó pillanatban hárítani tudták. A második félidőben változott a játék képe. Fölényben játszot­tak a hazaiak, hiszen elfáradt a csapatunk. Ez azért lehetett, mert tizenhármas kerettel mentünk Zalába, és a kezdő tizenegyből is hárman, Borsi Ledneczki és Szilágyi is sérül­ten lépett pályára. Összessé­gében elégedett vagyok az egy ponttal. Hétvégén a Tapolcát fogad­juk. Eltiltottunk nincs, s remé­lem a sérültjeink is felépülnek. A Kaposfüred ellen bevált fel­állással, hat középpályásai és egy előretolt ékkel szeretném pályára küldeni a csapatot. Egy tri átlón ista tájfutó Név: Rósa Gábor Született: 1983. VIII. 13. Klubja: PSE Legnagyobb sportsikere: Vásárhely Kupa I. helyezés Hobbi: tájfutás, futás- Hogyan lettél tájfutó? Tizenkét évesen ismerked­tem meg a tájfutással. Megtet­szett a dolog, elsősorban a ter­mészetben való mozgás miatt. Futni már korábban is futot­tam, már csak azért is, mert a Móra Ferenc Általános Iskolá­ban sporttagozatos osztályba jártam. Emellett triatlonoztam. Mikor felvettek a gimibe, el­döntöttem, továbbra is sportol­ni fogok. Jött a gólyatábor és azzal együtt a tájfutás.- Mit kell tudni a sportágról? Tájfutásban a legmagasabb szintű események E-kategó­­riásak, amely az elitet jelenti. Utána az A, majd a B, végül pedig a C típusú következik. Az indulókat a helyszínen a mezőny erősségének megfelelő­en csoportosítják, így lehet, hogy míg az F 18-ban csak C- kategóriájú versenyt rendez­nek, addig az F 16-ban például B-t. Természetesen van egy tel­jesítendő pálya, amelyen min­dig van szintkülönbség. A fel­adat: minél kevesebb idő alatt megtalálni a tájékozódási pon­tokat. Ez lehet például egy jel­legfa (mondjuk egy tisztás kö­zepén álló fa). A pontok száma változó, ezeket a nagyobb ver­senyeken sorrendben kell meg­találni, mivel elektronikus el­lenőrzőrendszerrel regisztrál­nak. Ha valaki nem sorrendben érkezik a pontokhoz, kizárják. Kisebb viadalokon a sorrendet nehezebben tudják követni, ezeken a megtalálás az elsődle­ges. A futókat három-négy per­cenként indítják, kezükben tér­képpel, kartonnal és tájolóval. Konkrétumokat említve: a Me­teor- és a Hódmezővásárhely Kupa az én korosztályomban, F 16-ban B-kategóriásnak szá­mított. A pályák száz méter körüli szintkülönbségűek vol­tak, ami közepesnek mondha­tó. Négy és fél kilométer alatt tizennégy pontot kellett megta­lálni. Ez kétszer is nekem sike­rült a leggyorsabban. -ve-