Paksi Hírnök, 1999 (11. évfolyam, 1-50. szám)

1999-10-01 / 37. szám

www.paks.info.hu/hirnok NB II. Nyugati csoport A négy gól ellenére izgulhattunk ASE-Balatonlelle4-3 (2-1) Nagyszerűen kezdő­dött a meccs a paksiak számára, hiszen nyolcvanhat másodperc elég volt a vezetés­hez. Rcnedcczki pontos passzával Varga tört kapura, s tíz méterről ballal elegánsan gurított a bal alsóba. 1-0. A 9. percben aztán már kettővel ment a vendéglátó! Ezúttal Osztennajer szolgálta ki Vargát, s bár „Őszi” átadása ki­csit hosszúra sikeredett, a csatár­társ a tizenhatos bal oldalán áll­va ismét elvállalta a lövést. A lab­da megpattant, s újra a bal alsó­ban kötött ki. 2-0. Ekkor felsej­lett a nagy gólarányú győzelem lehetősége a mieink előtt, ám mielőtt nagyon beleélhettük vol­na magunkat a gondolatba, jött a 14. perc. Himics húzogatott a büntetőn belül, mikor Aradi sza­bálytalankodott vele. A 11-esből a lasztit Kolovics - a változatos­ság kedvéért - a bal sarokba küldte. 2-1. A 36. percben Var­ga klasszikus mesterhármast ér­hetett volna el, ám Osztermajcr nem adta a ziccerben lévő társ­nak a játékszert, inkább jobb külsővel rálőtte kissé jobbról úgy tizenkettőről - méternyit téve­dett. Helyzetbe került még Fejes és Kiss is, az állás azonban már nem változott. A második félidőt vendéggól nyitotta, ám ennek a hazaiak örültek. A 52. percben Mersich rövidre szálló szögletét Czubelák pompásan a kapu bal oldalába stukkolta. 3-1. A védelem azonban szin­tén gólképes volt. Egy perccel az öngól után nagy védelmi hibából Hosszú csökkentette ismételten egygólosra az előnyünket. Tíz­méteres magas lövése a vetődő Fotó: Molnár Gyula Mausz felett jutott a kapuba. 3-2. Tovább hajtotta az ellen­felét a Lelle, ám bánta, mert egyik védője az 58. játékperc­ben nagy igyekezetében óriási gyertyát rúgott. „Természete­sen” Varga csapott le a bőrre, amit tíz métert vezetett, majd tizenötről laposan a jobb sa­rokba továbbított. 4-2. A ruti­nos, jó felépítésű támadóban már régóta benne volt a gól, sajnos eddig ott is maradt. Re­méljük, nem kell újra nyolc fordulót várni egy Varga-gólra. A balatonlelleieknek tehát is­mét neki kellett gyürkőzni a paksi védelemnek, hogy ledol­gozzák hátrányukat. Ez nem is tűnt ezen a napon elképzelhe­tetlennek. Pláne azok után, hogy a 70. minutumban már megint a nyakunkon voltak. Történt, hogy a csereként be­állt Kalmár lopta a távolságot a kapunk felé, s mikor húsz­­huszonkét méterre ért, hirtele­­nében tüzelt. Ezen legfeljebb a felettébb indiszponált védel­münk lepődhetett meg, annyi­ra nem vették komolyan a ven­dégek hármasát. Egyik bek­­künk ráadásul még beleért a lövésbe, így az irányt változ­tatva vágódott Mausz ketrecé­be. 4-3. A hátralévő húsz perc tömény izgalommal és renge­teg hibával telt. A lelleiek meg­próbáltak egyenlíteni, a mieink pedig - leszámítva az utolsó öt percet - nem birtokolták a lab­dát, többször vaktában elrug­dosták azt, teljesen egyenran­gú ellenfelet csinálva ezzel a V ébb képességű újoncból, égül aztán sikerült meg­úszni újabb dugó nélkül, sőt ha Varga egy kicsivel jobb beadást kap, megszerezhette vol­na saját maga negyedik, csapata ötödik gólját. Vöröss Endre Patkós István: Nem csak a támadó-, hanem a védőjátékunk is gólképes volt. Óriási egyéni hi­bákból kaptuk a gólokat, de legalább három hét elteltével újra nyertünk, amiben döntő érdeme­ket szerzett a háromgólos Varga Laci. Kenéz István: A két gyors gól megzavarta a csa­patomat. Támadnunk kellett, s ennek további két bekapott gól lett az eredménye. Magunkat vertük meg, mert gyámoltalanul kezdtünk, s emiatt elkerülhető gólokat kaptunk. Értékelés Harkány-Paksi SE 2-1 (1-1) Haaz Ferenc: Az első félidő­ben azt játszotta a csapat, amit kértem, és bár helyze­tünk nem igen volt, nem voltunk alárendelt szerep­ben. A kapott gólt szabadrúgás előzte meg, de ezt a hátrányt még a szünet előtt kiegyenlí­tettük egy fejesgóllal. A folyta­tásban Ledneczki sérülése mi­att át kellett alakítanom a csa­patszerkezetet, s ez megzavar­ta a játékunkat. A második gólnál Pokorniról kijött a labda, s Onódinak nem volt nehéz dolga. Ezt követően többen lélekben feladták a meccset, ami érthetetlen szá­momra. A Szekszárd ellen szoros mérkőzést akarunk vívni. Nehéz dolgunk lesz, mert kulturált, jó focit játszó csapat a ICiss-legénység, te­le olyan focistákkal, akik érte­nek a góllövéshez. Helyzetün­ket tovább nehezíti, hogy Prantner „besárgult”, így nem állhat a csapat rendelkezésére. A megyei rangadót háromesé­lyesnek tippelem. Ács hat forduló után második VÁROSUNK NEGYEDSZER ad otthont az Atom­kupa sakkversenynek. Minden­ki játszik mindenkivel, s kilenc fordulót követően alakul ki a végeredmény. A 2481 Elő­­pontádagú viadal a tízes kate­góriájúak közé tartozik Ebben a mezőnyben nagymesterünk, Ács Péter rendelkezik a legma­gasabb értékszámmal (2525), így reális esélye van a győze­lemre. A verseny kétharmada után villámértékelésre kértem Pétert.- Első játszmámat csapattár­sammal, Vidéki Sándorral vív­tam, akit világossal próbáltam meg legyőzni. A megnyitás után előnyre tettem szert, de egy helyen nem a legjobb meg­oldást választottam, Sándor pedig kiváló védekezéssel meg­mentette a fél pontot (0,5). Másnap Alexander Vaulin orosz nagymesterrel kerültem szembe. Kiegyensúlyozott par­tit játszottunk, s négy óra eltel­tével egy számomra elkerülhe­tetlen változat örökös sakkal végződött (0,5). A harmadik fordulóban Kaido Kulaots észt nemzetközi mesterrel szemben nem sike­rült fehérrel nyernem. Sporttár­sam a játszma korai szakaszá­ban magas színvonalú játékkal kiegyenlített, ezért dönteden­­nel ért véget a küzdelem (0,5). Grószpéter Attila nemzetközi nagymesterrel csaptam össze legközelebb. A fekete bábukkal mindjárt az első tíz lépésben „felborítottam” a táblát. Disz­harmonikus pozíció jött létre, amely mindkettőnk idejét fel­emésztette. Végül döntetlen­ben egyeztünk meg (0,5). Ruck Róbert nemzetközi mesterrel mindig nagy csatát vívunk. A fehér bábukat vezet­tem, s négyórás harc után kijött egy érdekes, de mindkét fél leg­jobb lépései esetén egyenlő bástyavégjáték. Ismét kiderült: nem bírunk egymással (0,5). A hatodik napon Giulio Borgo olasz nemzetközi mester ellen világossal már a megnyi­tásban térelőnyhöz jutottam, majd ezt pontos játékkal nyeré­sig fokoztam. (1) -ve-