Paksi Hírnök, 1999 (11. évfolyam, 1-50. szám)

1999-11-05 / 42. szám

www.paks.info.hu/hirnok NB II Nyugati csoport Reggelig sem lőttünk volna gólt ASE-Büki TK (0-2) (0-1) A szünet után semmi sem vál­tozott. Próbálkozott a Paks, hely­zetig jutott a Büki TK. Az 51. minutumban még szerencsénk volt, mikor Káldi beadása mélyre sikerült, s ezért Szabó nem érhet­te el azt, négy perc elteltével azonban már nem könyörültek rajtunk. Ismét Szabó kapott lab­dát, amivel kicsit ugyan kisodró­dott, ám lövését még így is bra­vúrral tudta csak védeni Mausz. Nem szabadult azonban fel a ket­recünk. Újra Szabót keresték át­adással, s mikor kapura tört, vé­dőink lebirkózták. 11-es. A bünte­tőt Körmendi a paksi kapu bal fel­ső sarkába vágta. 0-2. A második találat után Artner mester meglepő módon lehozta a pályáról a mezőny legjobbját, Szabót. A 65. percben Mihalecz begyűjtötte második sárgáját, s mehetett is zuhanyozni az egyko­ri egerszegi mester fia. Ezután át­vették a paksiak az irányítást. A 70. percben Kiss tört be a 16-oson belülre, 14 méterről lőtt, Brak­­szatórisz, a volt siófoki portás szög­letre hárított. Válaszként Kör­mendi eldönthette volna a mécs­esét, ám sokáig kivárt, s komer lett a vége. Az utolsó negyedórá­ban aztán már nem lépte át a fele­zővonalat a vendég, még Jávorka is a büki térfél közepén tartózko­dott. Kimaradt helyzeteink: Varga passzából fejelt mellé Benedeczki; Majsai erős lövését védte Braksza­­tórisz; Varga növelhette volna góljai számát, ám nagy helyzet­ben csúnyán mellélőtt; Majsai jobb oldalról adott be, Varga a ke­resztvasra fejelt; Benedeczki az ü­­res kapuba sem tudott betalálni kissé jobbra úgy hét méterről; vé­gül a hazaiak legjobbja, Majsai eresztett meg lövést húszról, a go­lyó a kapus kezét és a keresztva­sat érintve hagyta el a játékteret. Ez nem az ASE hétvégéje volt A kosarasok leszereplé­­se után elvesztette hazai veretlen­ségét a labdarúgócsapat, megsza­kítva ezzel öt meccsből álló nyerő szériáját Vöröss Endre Már a 2. percben gólt sze­rezhettek volna a hazai­ak, mikor Benedeczki elé került a labda, ám Ő15 méterről fölélőtt Nem állt be védekezni a tizen­nyolc pontos Bük a lendületben lévő, zsinórban öt győzelmet ara­tó Paks otthonában sem. Feltűnt, hogy bizony ott-otthagyták a „tüskéket” a látogatók, ezáltal sem engedve kibontakozni a ven­déglátót Aló. percben aztán vil­lantak egyet a bükiek. Jobb oldali beadás után Mausz Kovács elé pas­­kolta a bőrt aki szemben a kapu­val lepattintotta a labdát a földre, ami a gólvonalon álló védőkről kipattant. Nagy mázlink volt. Tá­madásban igen tompák voltaic a mieink, a 16-os előterében képte­lenek voltak jó megoldást válasz­tani. Kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, a főszerep a védel­meknek jutott. Az ASE-nak Somo­gyi, Mihalecz és Szabó, míg a Bük­nek Majsai okozott fejtörést. A 35. minutában ebben a bajnok­ságban először került hátrányba hazai pályán a vendéglátó. Mihalecz elfutott a jobb oldalon, beadására pontosan és fontosán érkezett Szabó, s máris a kapunk­ban táncolt a pettyes. 0-1. Megér­demelték a vezetést a látogatók, mert helyzet csak előttük adó­dott, s az egyiket ki is használták. Patkós István: Egyenlő erők küzdelmét láthattuk. A Bük nagyon jó csapat, ezt bizonyították is. Két kontrából két gyönyörű gólt rúgtak. Az első félidő­ben tompák voltunk, lassú volt a gondolkodásunk, a támadásszövésünk. A kiállítás után kezdett ész­hez térni a csapat, akartunk, helyzeteket dolgoz­tunk ki, három-négy száz százalékos ziccerünk is volt, ám semmi nem jött össze. Megérdemelten nyert a Bük. Artner Tamás: A hatvanadik percig végképp el­­dönthettük volna a mérkőzést, aztán a kiállítás nehéz helyzetbe hozott minket, de ezzel együtt is túlságosan visszahúzódtunk a kapunk elé. Brakszatóriszt, B. Szabót és Szabót tudnám ki­emelni, de az egész csapat dicséretet érdemel het­ven percnyi játékáért, az utolsó húsz percet pedig jobb lesz elfelejteni. Úgy érzem, megérdemelt győ­zelmet arattunk. Értékelés Baja - Paksi SE 1-0 (0-0) Haaz Ferenc: Ez volt az első olyan idegenben megvívott mérkőzésünk, ahol nem érde­meltünk még pontot sem. Egyetlen veszélyes helyzetet sem tudott a csapat kialakíta­ni, és bár a hazaiaknak sem volt sok lehetőségük, ám mivel állandó nyomás alatt tartották a kapunkat, s a levegőben ló­gott a gól. A találat előtt Szil­ágyiról fordultak le, a beadás utáni lövést Pokorni még bra­vúrral védte, ám az ismétlésnél már tehetetlen volt. Eddigi meccseinkhez képest most áll­tunk a legmesszebb a sikertől, ezért teljesen megérdemelten győzött a Baja. A Balatonfüred ellen nem számíthatok Jeneire, aki Ba­ján megkapta harmadik sár­gáját, s ugyancsak nem léphet pályára Szilágyi sem, akit a 75. percben kiállítottak. Borsi söpröget majd, Szilágyi helyén pedig Ledneczkit szeretném játszatni. ISSEKP Mecseki arany A BARANYA MEGYEI TÁJFU- tó Szövetség október 30-án rendezte meg az Igaz Béla Emlékversenyt, melyre Tolnából, Somogyból és ter­mészetesen Baranyából vár­ták a résztvevőket. Összesen nyolcvannégyen vágtak neki a pontok megtalálásának a festői szépségű mecseki tájon, Jakabhegyen. A nyolc hónapra nyúlt versenyszezon utolsó, paksi érdekeltségű versenyén immár esélyesként vehették számításba a szervezők s az ellenfelek is a paksi különít­ményt - kiváltképpen a férfi tizenhat éveseket. A Gemenc Kupával ellentétben a szombati területi viadalon nem eső, ha­nem verőfényes idő fogadta a futókat. A körülmények tehát ideálisak voltak. A tizenhat éves paksi korosz­tály aztán - igazolandó kiváló formáját - ismét csak kitett ma­gáért. A néhány hete ezen a hasábon megszólaltatott Rósa Gábor aranyérmes lett a négy­­ezer-nyolcszáz méter hosszú terepen, ahol százötven méte­res szintkülönbség nehezítette a versenyzők dolgát, mind­emellett tizenegy tájékozódási pontot kellett megtalálniuk a tájfutóknak. FI 6-ban tizenhe­ten álltak rajthoz. Rósának a győzelemhez nyolcvannyolc percre volt szüksége. A dobo­gón szintén paksiak álltak. Má­sodik lett Dömötör Balázs, míg a hannadik helyet Borbély Ta­más szerezte meg. A nők tizennégy éves kategó­riájában is szép eredmények elérése fűződik a paksiak nevé­hez. A tizenegy indulót felvo­nultató mezőnyben éppencsak lemaradva az éremről negyedik lett Böröcz Ildikó, miután le­gyűrte a kétezer-hétszáz méter hosszú, s nyolc bóját „rejtő” pályát. Ezért a teljesítményért - akárcsak a hatodik helyen záró Szappanyos Anett - oklevéllel és tárgyjutalommal gazdagova térhetett haza. A Mecsekben rendezett ver­seny érdekessége, hogy a nők huszonegy éves kategóriájában három pécsi színekben verseny­ző válogatott is képviseltette magát.-ve-