Paksi Hírnök, 1999 (11. évfolyam, 1-50. szám)

1999-08-20 / 31. szám

www.paks.info.hu/hirnok PAKSI HÍRNÖK Győzött az ASE a második játéknapon Sok hibával, de zsákban a három pont ASE-Szentgotthárd 1-0 (1-0) Paks, 400 néző V.: Saskőy 4. perc: Óriási helyzettel in­dult a meccs. Kiss adott be bal­ról, Osztermayer érkezett, ám tízről csúnyán mellélőtt. 9. perc: Simonyi riogatta Mauszt, ám 22 méterről le­adott lövését védte a paksi ka­pus. 15. perc: Most Mersich adott középre balról és Varga puskázta el a lehetőséget. Az öt és felesről gyatrán melléfe­jelt. 17. perc: Kiss csapott le egy lepattanóra, de addig húzoga­tott a büntetőterületen belül, míg szerelni tudták. 24. perc: Török passzával Kovács K. próbált kilépni a paksi védők között, s még mie­lőtt beérték volna 16 méterről lőtt. A paksi portás nagy vető­déssel hárítani tudott. 26. perc: Újabb hatalmas hazai helyzet! Mersich egy csel után már az öt és felesnél járt, lőtt is, ám az erős löket helye­­zetlen volt, mondhatni naggyá tette Borsos kapust. 27. perc: Ismét Vargát kor­holta a közönség. Osztermayer passzát követően 5 méterről tüzelt, ám a labda még a kapu­ig sem jutott el, mert az egyik védő lábában elakadt. 31. perc: Most jobbról szállt a laszti a gotthárdi kapu elé. A fel­adó Magócs volt, Kiss pedig fölé­­fejelt a már megszokott helyről. 40. perc: Góllá érett a paksi nyomás! Egy jobb oldali szög­letet a rövidnél ügyesen to­vábbcsúsztattak, a hosszún ér-Osztermayer Gábor szerezte a paksiak győztes gólját kezett Osztermayer, és a fiatal csatár a bal kapufánál megsze­rezte a vezetést. 1-0 50. perc: Kiss ismét lefu­totta védőjét, majd a tizen­hatosra belépve lőtt. Az élet­erős rúgás gólt ígért, ám Bor­sos védte a kapu bal oldalába tartó labdát. 59. perc: Veszélyes helyzet­féle alakult ki a paksi kapu előtt. A csereként beállt Deák tolt egyet a játékszeren, majd nagy lövést eresztett meg a ti­zenhatos bal sarkáról. A labda nem sokkal kerülte el a jobb felső sarkot. 62. perc: Kétszer is egyenlít­hettek volna a vendégek, csak­hogy a tömörülő paksi védők előbb kivágták a bőrt a tizen­egyes pont tájékáról, majd a beadásról maradtak le centik­kel a Németh-fiúk. 72. perc: Talán a legna­gyobb egyenlítési lehetőséget szalasztották el a vendégek. A tizenhatos vonaláról végezhet­tek el szabadrúgást. A labdá­nak Molnár futott neki, lövése azonban csak a partjelző testi épségét veszélyeztette... 87. perc: Az ötödik sárga már pirosat ért. Majsai terített le egy éppen arra futó szent­gotthárdit. Az áldozat a gye­pen, a vétkes paksi pedig az öltözőben találta magát. Sok helyzetet, de még több elemi hibát hozó mér­kőzéssel mutatkozott be kö­zönségének az Atom. Feles­leges sárgák (ld. Fejes sípszó utáni labdaelrúgása vagy Majsai kiállítása) borzolták a kedélyeket - a kihagyott hazai lehetőségek mellett. Összességében a vendéglátó kiüthette volna nyugat­magyarországi riválisát. Vörűss Endre Patkós István: Jól kiszórt bennünket a já­tékvezető. Nem egyforma mércével mérte a két csapatot, hiszen oda is adhatott volna hármat-négy lapot. Mindemellett el kell is­mernem, hogy a sárgák nagy része jogos volt, ahogy a kiállítás is. Sok taktikai rutintalan­ságot követtünk el. Az első félidőben gólkü­lönbséget kellett volna javítanunk. Tizenegy száz százalékos helyzetet tudtunk kihagyni. Aztán egy olyan szituációból értünk el gólt, ami nem is volt helyzet. A második játék­részben kitámadott az ellenfél, mert mi ve­zettünk. Ebben a periódusban nekünk a kontrázás adott esélyt az előny növelésére. A visszaállás csak részben volt tudatos, hiszen a vendégek jócskán feljavultak. Összességé­ben örülök a három pontnak. Németh Imre: Sem a játékkal sem az eredménnyel nem vagyok elégedett. Na­gyon alacsony színvonalú meccset láthattak a nézők, ahol mindkét csapat sok hibával játszott. Talán a mi csapatunk az összjáték­­ban pontosabb volt, de hiányoztak az aka­rati tényezők. Végül egy szerencsés gól döntötte el a találkozót, melyen a Paksnak voltak lehetőségei az első félidőben, ám ki­dolgozott, igazi gólhelyzete a mieinknek volt. Gondolok itt Kovács Krisztián esélyé­re, amikor egy szép támadás során egyedül lépett ki, de nem tudott gólt szerezni. A második játékrészben már látszott az együt­tesemen az akarás, de ez kevés volt a pont­szerzéshez. Semmi pozitívumot nem tud­tam felfedezni egyik csapat játékában sem. Röviden + Tizenkét szakosztály, 61 versenyzőjének részvéte­lével rendezték meg Szege­den a Fischer-kupa korosz­tályos teniszversenyt. A 14 évesek mezőnyében Adanko Miljana, a Paksi SE tenisze­zője a döntőben 6:4, 6:o-ra verte az újvidéki Szőlősit. A RÓMAI Teniszakadémi- Medicor Center adott ott­hont a Fotex-TDK Open férfi tenisztornának. A 25.000 dolláros pénzdíjas versenyen Fiser Relja, a Paksi SE versenyzője a má­sodik helyet szerezte meg. A döntőben 6:4, 6:0-ra ka­pott ki a második helyen kiemelt, a világranglistán jegyzett Kisgyörgy Gergely­től. A Magyar Sakkszövetség­ben kijelölték az idei kor­­osztályos Európa- és világ­­bajnokságra utazó keretet. Az Atomerőmű SE-t idén is népes delegáció képviseli a két világversenyen. Az ifjú­sági Európa-bajnokságon az atomosokon kívül Szabó Krisztián, Papp Gábor és Berkes Ferenc indulhat. A világbajnokságon az Eb-n szereplő játékosokon kívül asztalhoz ül Papp Judit, Ács Péter és Tóth András is. Sportműsor PÉNTEK Ökölvívás: Dobó István­­emlékverseny Eger, 16 óra. Tájfutás: Hungária-kupa Ta­polca. SZOMBAT Ökölvívás: Dobó István­­emlékverseny Eger, 16 óra. Tájfutás: Hungária-kupa Ta­polca. VASÁRNAP Labdarúgás: NB II: Taksony- Atomerőmű SE 17, NB III: Paksi SE-Bonyhád 16.30, ifi 14.30. Megyebajnokság: Aparhant-Dunakömlőd 16.30, ifi 14.30. Ökölvívás: Dobó István-emlékverseny Eger, 9 óra.